OUDERS Verzachting der anti-joodsche maatregelen? Fransche regeering behaalt ile meerderheid t HOEKJE ncw-il! Moreele herbewapening van het Roode Kruis Onder regeeringsdruk naar Duitschland Dc begrooting van Alkmaar De opgejaagde Poolsche Joden Herstel van onze sportbetrekkingen met Duitschland? f 17 tnillioen voor de Amsterdamsche IJ-tunnel Onteigeningsprocedure wordt be spoedigd in het belang der werk- loozen! Teneinde de werkverruiming door bodem verbetering te doen slagen, zal de regeering, naar zij in de antwoordmemorie betreffende Sociale Zaken aan de Tweede Kamer mede deelt, de onteigeningsprocedure bespoedigen; de wettelijke voorziening op dit punt ver keert in een gevorderd stadium van voorbe reiding. In genoemde memorie wordt ook opge merkt, dat de tewerkstelling van werkloozen op de grondslagen van het rapport-Westhoff, als waartoe de regeering voornemens is, wèl uitkomst biedt aan de bevolking van het platteland, doch niet aan de stedelingen. Ech ter wil de regocring ook werkloozen uit grotere bevolkingscentra im deze tewerk stelling betrekken. Intusschen zijn en worden de werkfonds werkzaamheden ononderbroken voortgezet, hetgeen heeft geleid tot'een blokkeering van rond f 158.000.000, terwijl daarenboven de re geering tot de bevordering van een crediet- verleening ad ruim f 17.000.000 voor de ver wezenlijking der Amsterdamsche IJ-tunnel- plannen in beginsel heeft besloten. Adres aan H. M. de Koningin. In de gistermiddag te Den Haag gehouden vergadering van het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, is onder per soonlijke leiding van de Voorzitster, H. K. H. Prinses Juliana, de volgende resolutie aan genomen, die in den vorm van een adres aan H. M. de Koningin is gezonden: „Mevrouw, Het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis heeft met groote waardeering en instemming kennis genomen van den op roep van Uwe Majesteit tot moreele en geestelijke herbewapening. Overtuigd dat de arbeid van het Roode Kruis, die beoogt zoowel in vrede als in tijd van oorlog de menschheid te dienen door hulp te verleenen aan zieken, gewonden en zwakken en hulpbehoevenden, steeds en overal moet gegrondvest zijn op en gedreven worden door naastenliefde gepaard met zelf opoffering, eerlijkheid en moed, wil deze ar beid slagen; erkennend dat een aldus moreel en geeste lijk herbewapend volk in staat zal zijn den zegen van den vrede te bewaren en mede te werken aan den wereldvrede; geeft hierbij aan Uwe Majesteit de verze kering, dat het van ganscher harte en on voorwaardelijk wenscht mede te werken om de vervulling van dezen oproep zooveel mo gelijk te benaderen." De „Reiger" boven de oerwouden Het „Dingaans"-toestel ia Mid den Afrika. ,Jat die „Reiger" op zijin Dingaansvlucht gisterochtend om 7 uur (plaatselijke tijd) Khartoem had verlaten, maakte het toestel omstreeks 11.15 uur een tusschenlanding in Juba. Na het noenmaal werd de tocht voortgezet en tegen 4 uur in den middag was het eindpunt van dezen dag, Nairobi, bereikt. De reis ging over uitgestrekte oerwouden. Eenige malen bracht gezagvoerder Schol te 't toestel op een geringere hoogte dan die waarop gewoonlijk wordt gevlogen, om den passagiers gelegenheid te geven de groote kudden olifanten, leeuwen en ander Afri- kaansch wild, dat Midden-Afrika bevolkt, duidelijk waar te nemen. Het passeeren van den evenaar ging volgens oud gebruikt met eenige plechtigheid gepaard. Heden wordt de reis voortgezet naar Bro- ken Hill. PUBLICATIE TEELTREGELING PLUIMVEEHOUDERIJ 1939. In aansluiting op het reeds gepubliceerde wordt er nog de aandacht op gevestigd, dat ook eventueele verzoeken ter verkrijging van een nieuwe broedvergünning voor hen, die uisluitend voor eigen bedrijf broeden, in Iiy.3 geen broedvergünning bezaten en bij liet ingaan der teeltregeling in 1933 in het bezit van een of meer broedmachines wa ren, welke zij bij de verplichte inventarisa tie van broedmachines hebben aangegeven, vóór 24 December 1938 bij de Nederlandsche Centrale voor Eieren en Pluimvee te Beek bergen moeten zijn ingediend, onder stor ting van 12.50 op haar postgirorekening no. 99551. 's-Gravenhage, 9 Dec. 1938. (Adv.) STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938, welke zijn ge denatureerd in het tijdvak van 5 tot en met 10 December 1938. zal bedragen f 1.35 per 100 kg. voor groene erwten, door hande laren gedenatureerd, en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C, en f 0.85 per 100 kg. voor voedererwten, wel ke zijn gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld. De steunvergoeding voor veldboonen, van den oogst 1938, welke voldoen aan de kwa- liteitseischen en in genoemd tijdvak door te lers of handelaren zijn gedenatureerd, zal f2.50 per 100 kg. bedragen. 's-Gravenhage, 9 Dec, 1938. (Adv.) Minister Romme erkent drnk te hebben uitgeoefend op Neder landsche arbeiders. Alvorens den trek van Nederlandsche ar beiders naar Duitschland te bevorderen, heeft de regecring er zich van overtuigd, dat de voorwaarden, waaronder door deze abeiders moet worden gewerkt, zoodanig zijn, dat de arbeid aldaar zonder bezwaar kan worden aanvaard. Aldus lezen wij in de antwoord memorie inzake de begrooting voor Sociale Zaken. De ervaring heeft bevestigd, dat de Ne derlandsche arbeiders in Duitschland volko- komen vrij worden gelaten in het nakomen van hun godsdienstplichten en dat ook hun politieke overtuiging tot geen moeilijkheden aanloidiilg geeft. Voor bouwvakarbeiders en grondwer kers overtreft het aanbod van ge gadigden thans de plaatsingsmoge- lijkheid. Van het uilcc.enen van dwang van overheidswege is te hun nen aanzien dan ook in den laatsten tijd geen sprake. Ten aanzien van de plaatsing van land- en veenarbeiders beeft de regeering zich irderdaad ge noopt gezien zijdelings eenïgen druk op de arbeislers uit te oefenen. Dezer dagen treedt een nieuwe regeling in werking, welke het mogelijk maakt de loonoverschotten bij wijze van voorschot rechtstreeks aan de gezinnen te doen toeko men, waarna achteraf verrekening over de clearing plaats heeft. Neerslachtigheid kenmerkte het beleid van B. en W. EEN TON VOOR CENTRALE WERKVER SCHAFFING. Uit de begrooling 1939 blijkt o.a. dat in komsten en uitgaven van het Centraal Zie kenhuis zijn geraamd op f 259.500, waarbij gerekend is op f 38.800 subsdie. Hiertegen over staat een ontvangstpost van de buiten gemeenten van f 5490.'Ongeveer 300 Alk- maarsche werkloozen werken thans in den proefpolder van het Geestmer Ambacht, bij het leggen van waterleidingsbuizen in de Wieringermeer en bij het diepspitten in de Wieringermeer. B. en W. zien in de Centra le werkverschaffing een gemeentebelang, dat gesteund dient te worden. Het wordt steeds moeilijker gemeentelijke werkverschaffingsobjecten te vinden. Voor entrale werkverschaffing wil het college f 100.000 uittrekken. Uit de algemeenc beschouwingen van de commissie van rapporteurs blijkt, dat vele leden het betreuren dat die leden, die door hun partij -zijn losgelaten toch blijven zit ten. De commissie noemt het beleid van B. en W. weinig enthousiast, een geest van neerslachtigheid schijnt over het college ge varen te zijn. Het beleid van wethouder Bonsema (de losgelaten ex S.D.A.P.-er) ten aanzien van publieke werken heeft diep te leurgesteld. Lord Rothschild: De Joden koes teren geen wraak gedachten te gen Duit'schland. Hoewel men aanneemt dat over vijf jaar alle Joden Duistchland zullen hebben verlaten, schijnt het dat op dit oogenblik eenige verzachting der maatregelen te verwachten is. Ove rigens wenscht Berlijn dat ook niet- Duitsche Joden zullen vertrekken. Wat nu de verzachting der maatregelen betreft, verneemt men, dat geen plannen bestaan voor een speciaal kenteeken voor de Joden. Er zal order worden gegeven dat het door dc Berlijnsche politie genomen be sluit, waarbij Joden de toegang tot zekere straten en wijken verboden wordt, niet tot andere steden zal worden uitgebreid. Men gelooft, dat de maatregelen van den hoofdcommissaris van politie te Berlijn niet verscherpt zullen worden. Joden, die villas of groote woningen bezitten, zullen andere Joden, wien de woningen door de huiseigenaars zijn opgezegd, mogen opne men. Dat zou beteekenen, dat men in be ginsel min of meer van de gedachte van ghettov omving zou afzien. Duitsche win keliers zullen hun waren aan Joden mogen verkoopen, omdat een Joodsche winkel na 1 Januari niet meer zal kunnen bestaan. Met uitzondering van zekere etablissemen ten zullen Joden weer toegang tot hotels, restaurants en koffiehuizen hebben. Verder zou men overwegen, of het mogelijk is Jo den, die dait wenschen te laten werken in zekere ondernemingen. Terstond scheiden! Volgens de „Daily Herald" is een verorde ning uitgevaardigd, inhoudende, dat. alle met Joden (Jodinnen) gehuwde „arische" man nen en vrouwen terstond scheiding moeten aanvragen, daar zij anders als Joden zullen worden behandeld en de tegen de Joden af gekondigde maatregelen dus op hen zullen worden toegepast. Joden willen geen wraak. De aartsbisschop van Canterbury heeft verklaard hetv reemd te vinden na alle hoop op vooruitgang in rechtvaardigheid en menschelijke regeering, dat. het mogelijk is voor een groote mogendheid in deze twin tigste eeuw haar toevlucht te nemen tot sys tematische vervolging, welke zonder voor beeld is. zelfs in de middeleeuwen. Lord Rothschild zeide. dat hij uit naam van de Joden der geheele wereld wenschte te verklaren, dat zij geen gevoelens van wraak jegens Duitschland koesteren en dat zij voor alles den .vrede wenschen, Daladier: Ik blijf trouw aan de democratie en moet daarom de wet handhaven. Bij de stemming in de kamer heeft de Fransche regeering de meerder heid behaald. 315 afgevaardigden stemden voor de regeering, 241 te gen en 53 onthielden zich van stem ming. Uitvoerig heeft Daladier, voor de stem ming aanving zijn rivalen beantwoord. Reynaud lichtte de finantieele koers der regeering toe, waarbij hij o.h. opmerkte dat als het roer niet was omgegooid, de staat in 1939 55 milliard had moeten lee- nen. Er moest gekozen worden tusschen wisselcontrolc en een politiek van herstel. Ik heb, aldus Reynaud, besloten, dat de staat zijn leeningsbehoeften moest vermin deren. Deze zijn thans met 20 milliard ver minderd. Ik reken thans op u om mij te helpen bij het tot stand brengen van nog meer bezuinigingen, zeide de minister. Met groot gezag en beslistheid sprak daarna Daladier. De communisten waren de voornaamste schuldigen van de arbeids conflicten, zeide hij, om vervolgens uitvoe rig zijn eigen politiek en optreden tijdens de jongste staking na te gaan. Toen de linkerzijde protesteerde tegen de methode, toegepast bij de ontruiming van bezette fabrieken, zeide Daladier: „In een democratie moet de wet gehandhaafd worden. Ik was het, die bevel gaf tot het gebruik van traangas. Ik wilde geen buitenlandsche staatslieden ont vangen, die met ironie of medelij den tot mij gesproken zouden heb ben. De 30ste November is een over winning van hiet Fransche volk ge weest," „Ik wil vrede met Duitschland" zeide Daladier, toen hij daarna critiek uit oefende op het communistische standpunt betreffende de buitenlandsche politiek. Alle oudstrijders willen vrede met Duitsch land (applaus) Dat alles is geen kwestie van redevoeringen of betoogingen, maar van arbeid. Al^ het l^nd sterk is, kan het ver hinderen, dat men zijn gebied aantast. Er is geen buitenlandsche vrede zonder binnen- landsche vrede. Om de republikeinsche orde te handhaven zal ik voortzetten, wat ik heb aangevat, zonder mij door iemand te laten beinvloeclen. Ik wil trouw blijven aan mijn partij en aan de democratie! Nadat, de voorzitter der socialistische fractie Se tol had betoogd dat zijns inziens het land zich heeft uitgesproken voor het volksfront en men den werklieden wil ontnemen wat zij moeizaam hebben vero verd, werd gestemd, waarbij die regeering dus de meerderheid behaalde. Een ellendig bestaan in Zbaszyn Van de Poolsch-Duitsche grens zendt ons, aldus de Msb., een speciale verslaggever de volgende reportage: Vijfduizend en zevenhonderd inwoners telde Zbaszyn, kort geleden. En plotseling van den eenen dag op den andere, twaalf duizend. Zbaszyn is een arm stadje, dat plotseling overstroomd werd door bijna tienduizend verdrevenen, waarvan er thans nog ruim zesduizend over zijn, een stadje, waarvan het aanzijn geheel veranderd is en waar thans het stadsbeeld beheerscht wordt door drommen verarmde zwervelin gen en gewapende wachters, de bajonet op het geweer. Op 28 en 29 October hééft de Gestapo in de groote Duitsche ste den deze ongelukkigen zonder vorm van proces opgepakt, ze in goede rentreinen geladen en naar de grens gebracht. En over deze grens zijn zij toen heengejaagd, het „moederland" Velen van hen hadden hun „moederland" nimmer gezien, spraken geen woord van hun „moedertaal". Thans legeren zij, op elkaar gepakt, in Zbaszyn. Zij kunnen niet terug naar Duitschland, om hun zaken te regelen of te liquideeren. En evenmin kun nen zij Polen in. Slechts hier, aan den rand van het land. theoretisch in Polen, in wer kelijkheid weinig meer dan verbannen, en onder omstandigheden In pakhuizen, in een danszaal... In verlaten huizen wonen zij, pakhuizen, 'n vroegere danszaal, waar de guirlandes nog van het plafond hangen, en in oude en bouwvallige „heerenhuizen", nauwelijks be woonbaar. Ik heb gezien, in welke een ver vuiling deze ongelukkigen leefden, acht honderd bijeen, in een half afgebouwde fa briek. Achthonderd menschen, grootendeels middenstanders, die winkeliers geweest wa ren, wonen daar, tweehonderd op iedere verdieping. Zij hebben daar hun „bedden', versleten, gescheurde stroozakken, op den kalen, vuilen grond. Lakens zijn er niet, vaak geen dekens, en zij slapen in hun kleeren. Toen ik daar kwam, heerschte er juist groote vreugde: er was een kachei! Eén klein kacheltje om deze enorme ruimte te verwarmen, waar een gloeiend rood fornuis nauwelijks wat hitte zou verspreiden. In al die barakken heerschte dezelfde ho peloosheid bij het trieste vooruitzicht, hier den winter te moeten doorbrengen. De hoop, die de eerste twee weken nog wel eens opvlamde bij het gerucht, dat zij toch visa zouden krijgen of anders toch ten minste Polen zouden worden binnengela ten, is verdwenen. Doelloos sleept zich hun leven voort, van dag tot dag, in wachten. MEDISCHE KEURING VOOR PERSONEEL. Naar wij vernemen, zal binnenkort een stichting worden opgericht, welke ten doel heeft, de keuringen op medischhygiënisch gebied, voornamelijk op longtuberculose, welke in de laatste jaren ten aanzien van personeel, zoowel in dienst van de ovei'heid als van particulieren, worden verricht, te oi-ganiseeren en te centraliseeren. Het Rijk is voornemens te pai'ticipeeren, voorshands alleen door de departementen van Sociale Zaken als van Onderwijs. VOOR DE Ja, daar waren de meeste ouders het over eens: school A was een goede school. Ver bazend zulke rapporten de kinderen daar kregen. Bijna allemaa 1 zevens, achten en negens! Neen, zoo'n school bestond er in den geheelen omtrek niet... En dan de handwerken en het teekenen der meisjes en der leerlingen! Dat was èi hoor! De school „trok" dan ook geweldig. Het geheim? Och, dat was niet moeilijk te ontsluieren. Het berustte op de kennis der mensche lijke zwakheid. Ieder ouder meent nu een maal, dat z jj n kind goed kan leeren. De onderwijzers van school A begrepen, dat ze van deze meening, hoe absurd dan ook, in het belang der school gebruik moesten maken. En het parool was dan ook: geef ze hooge cijfers op d'r rapport. Laat alleen die leer lingen zitten, waarvan je zeker weet, dat ze niet zullen „wegloopen". De rest zet je over. Het kan niet? Och wat, het kan altijd. Een v ij f is toch even voldoende. Als het heelemaal geen zes kan lijden, welnu, geef dan een vjjf. över moeten ze. En de leerlingen gingen over, do rapporten waren mooi, de schriften zagen er keurig uit. Ook de schriften? Ook de rekencahiers Ook de opstelschriften? Ook de taalschrif ten? Natuurlijk! Natuurlijk! Dat is zoo'n kunst niet! Een mooi rekenschrift Hoe je dat ver krijgt? Wel, laat de jongens de sommetjes eerst maar eens in het werk- of kladschrift maken. Dat werk kijk je met de klas na. Daarna laat je het werk netjes overschrij ven. Thuis kijk je de cahiers nog eens na. Fouten komen nu niet meer voor. Dwaas heid. Iedere som is honderduit besproken en verklaard, de antwoorden zijn er bjj ver meld. De leerlingen rest niet anders, dan het werk over te brengen in het netschrift. Je weet wel, dat schrift, waar de ouders op de ouderavonden in mogen kijken... Opstelschriften? Mooi? Geen kunst meneer. Je laat het opstel in het werkcahier of op een blaadje maken. Je kiest de beste er uit en laat die op het zwarte bord schrijven, haalt er meteen de fouten uit en de leerlin gen schrijven het „opstel" over. Tien tegen een dat de opstelcahiers er nou prima uitzien. Je weet wel, de schriften, waar de ouders op de ouderavonden zoo heerlijk van genieten... Taalschriften? Mooie? Maar meneer, dat is geen kunst! Je geeft een dictee? Doe het dan eens zoo: „De jongen houdt de pet op." Jongens, wat is het werkwoord? Houden, meseter! En de stam? Houd. Laatste letter? D, meester. Goed. Maar wat is In dit geval de laatste letter? Een t, meester. Dus houdt schrijf je met..* Dt, galmt de klas. Meester dicteert weer verder. Als hij 's avonds de dictees naziet, glundert onze goede baas. Kerel, wat kan die klas dictees maken, allemaal 10 10 10 enz. En deze school „trok" geweldig. Het was immers een „goede" school. School B verloor leerling op leerling. Zit- tenblijvers verdwenen en gingen naar school A, waar ze nu meteen maar een klas hoo- ger kwamen en meekonden. „Zie je wel." zeiden de verbolgen ouders. „Nu kunnen ze wel mee. Ik heb het toch wel gezegd, die school B. deugt niet." En school B liep langzaam maar zeker leeg... De ouders verheugden zich in het leeren hunner kindertjes, dat nu toch zooveel be ter ging. Maar een ouder ontwaakte uit den die pen slaap. Hij begon te twijfelen aan de knapheid der leerlingen. Hij had ergens ge lezen, dat een groot percentage der leerlin gen uit den aard der zaak niet meekan. Hij werd wakker en ontdekte, wat ieder verstandig lezer (es) ;eeds na lezing van enkele volzinnen van dit episteltje ontdekte en wat ik hier niet verder behoef te noe men... Bij internationale wedstrijden zullen Nederlanders tegen BuiU schers blijven uitkomen. Naar aanleiding van het afbreken der Dui fch-Nedex'landsche sportrclaties dooj. den Dixitschen rijkssportleider von Tscham- mer und Osten zijn twee interessante vragen gea-ezen: 1. Wat zal er gebeuren als Duitschers en Nederlanders gezamenlijk deelnemen aan internationale wedstrijden op het gebied van een derden staat? Zullen de Duitschers in dat geval tegen de Nederlanders mogen uitkomen? 2. Wat zal er geschieden, wanneer een internationale sportlonganiisatie een wed. strijd uitschrijft en dezen wedstrijd ju Duitschland doet plaats hebben? Zuilen in dat geval Nederlandsche deelnemers worden toegelaten? Met deze vragen hoeft de Tel. zich fot de Duitsche x*ij kssportleiding gewend, die op beide vragen een bevestigend antwoord gaf. Onze zegsman voegde hier, aldus het blad' aan toe, dat hij er vast van ovex*tuigd was dat het geschil spoedig uit de wereld zon zijn en dat de vanouds goede, ja zelfs har telijke sportbetrekkingen tusschen beide landen weldra weer in oude gloiïe zouden worden aangeknoopt, zoodat bedenken en vrees voor reeds aangekondigde bclangrijike wedstrijden tusschen heide landen wellicht voorbarig geweest blijken te zijn. iANDJ EEN KONINGIN KOOPT DEKENS. De Koningin van Engeland heeft vijf g«. stikte dekens en een matx-as gekocht van een vi'ouw uit het vei*woeste gebied in Dur- ham (Cuiiïibcrland). Naar die Koningin zeida zou een van de dekens bestemd zijn voor pi-inses Elisabeth, vertelt de Daily Express. Hoe word ik populair? Vroeger was het uiterlijk, vooral van een vrouw, eigenlijk de doorslaande factor, die bepaalde of zij al of niet populair was. Te genwoordig is dat niet meer het geval. Nu de meeste vrouwen veel meer zorg aan haar uiterlijk besteden dan vroeger,, en er naar streven om er slank en aantrekkelijk uit te zien, komt een knap uiterlijk veel meer voor dan vgpeger, en is daardoor veel minder opvallend: Er is nu iets meer dan alleen schoonheid of knapheid noodig om een blij venden indruk te maken, een in- nemende persoonlijkheid. Iedereen heeft van natur- de mogelijk heid in zich om zijn of haar persoonlijkheid te ontwikkelen. Bij sommige gelukskinde ren gaat ait vanzelf, maar de meesten van ons moeten er wel degelijk aandacht aan besteden. Daartoe is volharding en door zicht noodig, en hoewel het geen gemakke lijke taak is, is het x-esultaat zeker ten volle de moeite waard. Een innemende persoon lijkheid berust hoofdzakelijk op innerlijke kwaliteiten. Wat er van ens uitgaat bepaalt onze persoonlijkheid. Om populair te wor den moeten wij zorgen dat een sfeer van hartelijkheid, vertrouwen en hulpvaardig heid ons omgeeft. Wij moeten jalouzie, angst, dweepzucht en egoïsme overwinnen, evenals alle andere^ negatieve gevoelens, welke alle den groei'va onze persoonlijkheid belemmeren. Wij moeten ons toeleggen op een blijmoedige, gelukkige, levensbeschou wing. Wie rekening houdt met de gevoelens van anderen, in staat is om zich in het standpunt van een ander te stellen en on zelfzuchtig genoeg om nimmer het genoe gen en het welzijn van anderen uit het oog te verliezen, is een heel eind op weg met het opbouwen van een aantrekkelijke per soonlijkheid. Elke vrouw, die Tsluitend over zichzelf denkt en spreekt, krijgt hierdoor steeds in een engen cirkel loopenden gedachtengang een dor gedachtenleven. Zelfs al is zij mooi, zal zij nooit populair worden. Om de men schen aan te trekken, moet men een levende belangstelling in hun aangelegenheden en omstandigheden aan den dag leggen. Men moet zich eens een kleine opoffering ge troosten om iets voor een ander te kunnen doen en dit doen met een vroolijk ge zicht, als men populair.wil zijn. Gezellig kunnen praten is een eigenschap, die meer genegenheid zal verwenden, dan het bezit van een knap gezicht. Houdt U daarom op de hoogte van actueele onder werpen. en gaat zoo mogelij'- eens naar een nieuw tooneelstuk of naar lezingen. Ver geet ook niet dat de menschen het prettig vinden om om te gaan met iemand, die niet alleen gezelig kan praten, maar die ook op zijn tijd geduldig en aandachtig luistert naar hetgeen een ander te vertellen heeft. Nog enkele belangrijke punten voor hen, die naar populariteit streven, zijn de vol gende: Let op Uw woordenkeus. Vermijdt; ruwe zoowel als aanstellerige uitdrukkingen. Spreekt op een aangenamen, niet te lui den, noch te zacliten toon. Leer een geheim bewaren. Vermijdt schandaaltjes en kwaadsprekerij. Als U niets goeds van iemand kunt zeggen, spreekt dan heelemaal niet over die(n).' persoon. Waardeert de goede eigenschappen van anderen. Gevoel voor humor is een waardevolle eigenschap, mits men het niet gebruikt ten koste van anderen. Gaat niet in op onaangename opmerkin gen van anderen; argumenteert niet en cri- tiseert niet in gezelschap. Verzorgt Uw uiterlijk zorgvuldig in Uw eigen kamer, maar vermijdt om er in gezel schap aandacht aan te besteden. DR. JOS DE COCK. A. J. K. Het onderwerp, is te uitvoerig om in een „Tob Nooit" hoekje behandeld te worden.

Schager Courant | 1938 | | pagina 16