De Zijper Raad eet zich vlot door de begrootings rijst- en brijberg heen de gemeente Zijpe ad f 57000.In de reke ning is opgenomen een batig saldo van don laatst, vastgestelden dienst ad 5538.39. Hot totaal der schulden zal per 1 Januari 1039 f 234181.42 bedragen. De grootste nog loopen- de leening' is die van f 122189.50 (oorspr. f 120808.03), de conversieleening voor wegen aanleg, uitbreiding begraafplaats, bouw on derwijzerswoningen, enz. begin van dit jaar gesloten. ALGEMEENE BESCHOUWINGEN. Er zijn geen algemeene beschouwingen, direct wordt overgegaan tot de SUBSIDIEVERZOEKEN EN VOORSTELLEN BIJ DE GEMEENTEBEGROOTING. Op een vraag van den heer Bruin, zegt. voorzitter, dat de ambtenaar vaak zeer laat werkt en zeer ambitieus is. Overuren wor den hem niet betaald. D heer Dignum prijst eveneens de werk kracht en ijver van den ambtenaar. Gaarne zal hij bet voorstel steunen. Vevhooging is den heer Veltman sympa thiek, "maar is het alles wel noodig? De ambtenaar is 2 j. geleden 'n functie toege schoven, die hem niet toekwam. Een werk- looze, hoewel minder geschoold, had dit werk ook kunnen doen. Men kweekt ie mand die hier niet thuis hoort. Het sala ris zal hom tegenhouden naar een andere plaats te gaan. De voorzitter zegt, dat de heer Veltman in raadselen spreekt. Overigens behoort het niet tot do competentie van den heer Velt man over het werk en de werkverdeeling te praten. Daar zijn B. en W. alleen competent voor. Het betoog van den hoer Veltman is op prijs stellen dat de Heer Leeuw op^' ter wordt. Voor bouw- en woningtoezicS zou ine li, als men een ander bcnoen minstens f 2000.— noodig hebben. Voort»! wijst spr. op de pogingen om te komen 1^1 een centraal bouw- en woningtoezicht ra«| Schagen als centrum. B Hoofd van don dienst zou worden de heer Rezelman te Schagen, hij zou een assistent krijgen voor de buitengemeenten, een toestand welke spr. niet ideaal acht voor de buiten gemeenten. Er is een ander plan. Er zou een grooter rayon komen vanuit Den Helder Principieel zou deze dienst tiptop in orde' zijn, maar f 1500.— kosten, tegen Scham f 1000.—. m Het college heeft bericht op beide plannen niet in te gaan. Het gaat niet tegen Schagen de Heer Rezelman zou het zeker goed doen' maar 't gaat om 't principe. Ged. Stater' zullen nu zelf de regeling in handen nem* en straffer optreden. Als men doet wat di heer Jansma wil, gcet men Haarlem eer troef in handen. Hoewel principieel juist is. het dus practischer de functies te combi, neeren, eventueel de benoeming gemeente, opzichter vast, de benoeming bouw- en wo. ningtoczicht tijdelijk te doen zijn. Nooit heeft voorz. gemerkt, dat de Heer Leeuw, die veel respect afdwingt zichzelf bevoordeelt. Wethouder v. d. Slïiijs bevestigt het doo? den voorzitter gesprokene. De Heer Doedcns laakt het, dat in het openbaar over personen wordt gesprnkcfj maar is het met de Hecren Jansma en Doorn eens. Spr. ziet niet in, waarom gemeente- opzicht en bouw- en woningtoezicht zooveel verschillen. Voorzitter wil als do benoeming zelf aan de orde komt de deuren wel sluiten, maar de salarisbepaling is een zakelijke kwestie, De heer Jansma dringt nogmaals op tij. delijke dienst of arbeidscontract aan. Het salaris opzichter f 600.wordt mef 83 stemmen goedgekeurd. De hoeren Doedens, Veltman en Doom stemmen tegen. Het salaris van Bouw en woningtoezicht als voorgesteld wordt verworpen met 6 te gen 5 stemmen. Tegen stemmen de Heeren Bruin, Doedens, Veltman, Doorn, Bosch en Mevr. VriesmanSlot. 't Is alles voor een goed doel,,, B. en W. stellen voor het subsidie vt* de V.V.V. Petten van fl 25.op fl 50.— tt brengen, idem voor de Federatie van VVV) van fl 10 op fl 20.een bedrag van fl 25.- te verleenen. in de kosten van aansluiting der gemeente Petten aan de commissie van Noordzoebadplaatsen. Het Witte Kruis wil len B. en W. geen subsidie voor de ontsmet' tingsinrichting geven, evenmin aan de coni< missie voor malariabestrijding. Het subsidie Vreemdelingenverkeer dieni men in liet licht van welvaartspolitiek te zien, meent voorzitter. Aldus besloten. Het subsidie voor de federatie wordt even eens goedgekeurd, zoomede het subsidie de Noordzeebadplaatsen. De heer Dignum stemt hier tegen, J B. en W. si ellen voor het subsidie-adt» van de landstormcommissie te 't Zand asa te houden. Aldus besloten. ARTIKELSGEWIJZE BEHANDELING Hierna wordt de begrootinig artikelsgewj- ze behandeld en wel eerst de ontvangsten. De heer Veltman herinnert aan het be< sprokene over de krotwoningen en vraagt in verband met do post rijksbijdragen ver betering woningbouw, de bevolking nog eens op het in deze post bedoelde te wijzen. Voorzitter merkt op, dat uit het feit dat de post memorie geboekt is blijkt dat de. zaak de aandacht heeft. De heer Veltman wil toch dat de men» schen het beter weten; al staat het ook in de krant zooals voorzitter steeds zegt. G dat wil tin 1 Ge me I hui ges Ba 5 GEEN GEMEENTEOPZICHTER IN VASTEN DIENST! Petfen wordt in Den Haag laag aangeslagen De Voorzitter is overtuigd, dat de heer Veltman een vreedzaam mensch is. De O. L School te Burgerbrug wordt lek- en tochtvrij. Meer leerlin gen gewenscht! Veel beroerde wo ningen in de Zijpe! Onbewoonbaar verklaren is geen vermaak van B. en W. Geen zedelijkheidsmotieven leidden tot beperking van de zwem- bepalingen. Bijna was Zijpe een do rado voor naaktloopers geworden! Een reeks successen voor den heer Jansma. Als 't vriest zoo gauw mo gelijk schaatsenrijden. Geen alge- meene beschouwingen! Een amb- tenaar kan ook te best zijn. De ijverige conciërge krijgt loonsver- hooging. Ook de heer Bakker heeft een goeden dag. De burgemeester is geen koning, zegt de heer Doorn. Het debat over de luchtbescher ming. - Den handelscursus te Scha gen draagt Voorzitter een goed hart toe! Wat is de waarde van een ouden zieken boom? De gemeenteraad van Zijpe heeft gisteren een groot deel van den dag gewijd aan de behandeling van de gemeente-begrooting 1939. Als voorzitter, de lieer Burgemeester Mr. D. Breebaart om tien uur d-e vergade ring opent zijn alle leden aanwezig. De notulen der vorige vergadering wor den goedgekeurd. MEDEDEELINGEN INGEKOMEN STUKKEN. Ingekomen zijn eenige goedkeuringen op raadsbesluiten door hoogere instanties, dankbetuigingen voor benoemingen en ver leende subsidies, een bedankje van den heer Filmer als lid van de commissie van toe zicht op de agentschappen der arbeidsbe middeling en enkele formeele beschikkin gen door het Prov. Bestuur. Al deze stukken Avord-en voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van dc beschikking van de vervoercommissie. ten aanzien van bet busvervoer, merkt voorzitter op, dat degene die het slechtst het vervoor bezorgt de Wed. Spaans, de vergunning heeft gekre gen. De heele beslissing is zonderling. Zijn er verborgen motieven geweest?, vraagt voorzitter. De belangen van Petten zijn volkomen verwaarloosd. Echter heeft de C.V. Noordliolland den dienst van Spaans overgenomen, dus zal deze trachten uit te breiden. Voorloopig moet men doorsukkelen, Petten wordt, een maal in Den Haag niet, hoog aangeslagen! De beer Veltman wil niet wachten lol 1940. als de vervoerconccssies gewijzigd worden. Voorzitter: 't Is tactischer, geen tramme lant te maken nu! De heer Veltman: Dat is niet de bedoe ling, ik hen een vreedzaam mensch. Voorzitter: Daar ben ik van overtuigd. (Vroolijkheid). Herclassificatie steunregeling voor werkloozen. Een desbetreffend verzoek de gemeente in de 7e klasse te plaatsen, is afgewezen. De minister is van oordeel, dat de ge meente in de achtste klasse behoor-t te blij ven. De heer Veltman noemt de motiveering van den minister niet juist. Voorzitter meent dat er niet veel aan te doen is. Brandstoffenbijslag. De drie samenwerkende landarbeidersor ganisaties verzochten een brandstoffenbij slag op de werkloozenkasuitkeering te ver strekken. De minister geeft geen toestemming. B. en W. kunnen er niet meer aan doen Voor gezinnen met meer dam 2 kinderen is de uitkoering reeds automatisch gercgekl, door de rijksbijdrage. Zielig vindt d-e heer Blom het., nuaar er is niets aan te doen. Nog meer op het lijstje der land arbeidersbonden. De landarbeidersbonden hadden nog meer op hun vraagprogramma. Zij vragen bestendiging van de werkver schaffing en doen de gewone jaarlijkscho verzoeken waaraan B. en W. als steeds naar mogelijkheid zullen medewerken in het belang der werkloozen. BENOEMINGEN. Vervolgens komen verschillende benoe mingen aan de orde. Tot regentes van bel Algemeen Weeshuis wordt herkozen Mw. Winkel—Brak, tot lid van het Burg. Armbestuur de heer J. J. G. Blom. idem Mw. N. Kroononhurg—Schoorl te Schagerbrug, tot lid van de commissie van toezicht op bet Lager Onderwijs do heer A. Kager. tot leden van de commissie van hiistand van deze comnv-ssie de. dames P. BlaauwBossen en A. Schipper—Koopman: tot lid-werknemer van do commissie van toezicht op de agentschappen der arbeids bemiddeling wordt benoemd de lieer G. Commandeur. VERGOEDING BIJZONDERE SCHOLEN. De gemeentelijke vergoeding volgens art. 101 der L. O. wet 1920 voor de R. K. scholen over 1936 wordt vastgesteld, a fl 11.54 per leerling, voor de school te 't Zand op f 2504.22 voor Burgcrbruig fl. 669.32. AANVAARDING GRAF. Het door wijlen Mw. BultsSwaerts aan de gemeente gelegateerde graf te Sb Maar tensbrug benevens een bedrag van f 200. voor onderhoud wordt door dm raad aan vaard HET SCHOOLGEBOUW TE BURGERBRUG B. en W. stellen voor het schoolgebouw te Burgerbrug voorloopig op te knappen met doel later tot nieuwbouw over te gaan. Er waren verschillend» mogelijkheden zegt B. en W. Volkom-en restauratie kost-te fl 3000.a f 4000.dat vond men t» on- practisch. De bouwkundig inspecteur bij bet L.O. helde over tot. de meenimg verval in bovenstaand voorstel, dat. een bedrag van f 700 a f 800.— zou vorderen. Het gebouw wordt dan lekvrij en tochtvrij. Men kan dan eerst afwachten boe de toestand der gemeentcfina-n-ticn zich zal ontwikkelen en hoe het gaat met het aantal leerlingen. Rooskleurig is de toestand der driemansschool niet, kans bestaat dat het een tweemansschool wordt. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. DAT KAN NIET MEER! B. en W. stellen voor onbewoonbaar te verklaren het perceel te Schagerbrug, eigen dom van K. Boonacker te Anna Paulowna, bewoond door J. Koordes. De inspecteur der volksgezondheid heeft de woning totaal ongeschikt verklaard, de gemeenteopzichter zag nog wel mogelijkheid tot verbetering. De lieer Doedens kan er zich niet moe veroenigen. Volgens de bouwverordening kan de eigenaar worden gelast verbeterin gen aan te brengen. Is dat. gebeurd? Voorzitter zegt dat, aan alle wettelijke voorschriften is voldaan, die raad kan niet anders besluiten. Meer slechte woningen kent de heer Doedens. Er zijn er zelfs nog beroerder! Voorzitter. Het. is niet. het eenige voorstel wat den raad zal bereiken! De hoer Doedens ziet nog geen eind. Op een onhandige manier zal de heer Doorn het wel weer zeggen, meent hij, maar hij is hot met. zijn collega Doedens eens. De bewoners klagen niet. Mot. een beetje opknappen gast heit wel. De inspecteur heeft 't natuurlijk niet goed be keken, dat de woning zoo laag staat was vroeger de bouwtrant. Do eigen-aar hoeft ijskoud niet geant woord, zegt voorzitter. Op een aanmer king van den heer Blom naar aanleiding van een. andere onbewoonbare woning merkt spr. op, dat B. en W. alles al heb ben bekeken, wat de heer Blom wenscht Het col lego is daarin nogal voortvarend. VerschiLl en-de leden wenschen dat de eigenaar nog eens wordt aangeschreven. Voorzitter noemt dit in strijd met de wet. Geen stuk vermaak is het. zegt. wethouder v. d. Sl-uys. Het is niet. zooals de heer Doorn meent, dat het buis naast het. raadhuis staat, B. en W. doen liet voorstel noode, maar men moet. zich aan de wet houden. Eigener beweging hebben B. en W. °r een begin mee ge maakt. het is geen proefkonijn, zoo de heer Dignum zegt. Weth. Nannis zegt dat in belang van de volksgezondheid ingrijpen noodig is. Het voorstel wordt met 6 tegen 5 stemmen aanvaard. NIEUWE POLITIE VERORDENING. Een nieuwe algemeene politic-verordening wordt vastgesteld, in hoofdzaak naar het model van de afdeeling Noordliolland van de Vereen, van Nederlandsclie Gemeenten. Er is een adres ingekomen van de Mid denstandsbonden, waarin de wensch wordt uitgedrukt, een bepaling te maken tot ver bod van staan voor etalages, en-z. Te gewichtig hebben ze gedaan, zegt voorzitter, het staat er al in! De heer Jansma krijgt een com plimentje voor zijn deugdelijke amendemen ten, die achtereenvolgens in behandeling komen. De heer Jansma wilde bij afrastering toe slaan voor de onderste draden prikkel draad gebruiken. Voorzitter vindt dat naar goedje, voor noodgevallen zou men ontheffing kunnen krijgen, inplaats van glad draad prikkel draad te gebruiken. De lieer Jansma verdedigt zijn amende ment. Bij gevaar voorziet de bouwverorde ning. de nieuwe bepaling zou hinderlijk zijn bij afscheiding voor vee, en-z. Er moet niet te vf-e! verlioden worden. Verschillende leden deelen de zienswijze van den heer Jansma. Als de zaak van alle kanten bekeken is, wordt het amendement met algemeene stemmen der raadsleden- r.iet-wet houders aangenomen. B. en W. zullen er geen kabinetskwestie van maken, zegt voorzitter. (Gelach). Fietsen op het strand. Dc beer Jansma zou willen toestaan, dat men over het strand met rijwielen mag rij den. B. en W. hebben voor 's zomers be zwaar, en willen liet zoo maken, dat men niet op de geëxploiteerde gedeelten mag rijden, om gevaar voor de badgasten te voorkomen. De heer Jansma gaat aceoord. Ben kapitale tikfout. staat in art. 100a: Het naaktloopen zou vol gens 't artikel zijn toegestaan door een verkeerde redactie. Voorzitter denkt dat de zoon van den heer Jansma (sccrctarie- amhtenaar) ondeugend is geweest. De redactie wordt gewijzigd. Anna Pau lowna neemt dezelfde verordening aan, voorzitter hoopt dat men ook daar de fout zou merken. De heer Jansma vindt over 't. alge meen de zware bepalingen te streng. Br mag eigenlijk niet an ders gezwommen worden dan de -burgemeester toestaiaiü. Er wordt veel te veel verboden. Zedelijkheidsmotieven speelden geen rol, zegt voorzitter, m-aar het. Kanaal is gevaar lijk om te zwemmen, daarom willen B. en W. de zwemgelegenheden aanwijzen als te Ou dies luis bijvoorbeeld. Er is nooit een ongeluk geweest, mieent de heer Jansma. Voorzifter: De eerste keer is genoeg! Bij het. zwemmen in zee zijn gevaren, dat wreet ieder, maar zwemmen in 't Kanaal is even gevaarlijk. Het aniendement-Jansma, de bepalingen iets minder streng te maken, wordt aan genomen. Brandgevaar. De heer Jansma zou rooken en ontsteken van vuren in houtborgplaatsen en tim/nier- mnnswerkplaalsen willen toestaan. Voorzitter is het. met den heer Jansma niet eens en kan wel zien dat de heer Jansma zelf niet rookt! De heer Jansma vindt het moeilijk aan de bepaling de hand te houden. Hoe moet een meubelmaker werken als hij geen vuur mag ontsteken om zijn liim te warmen? Voorzitter wijst op de Hinderwet, volgens deze kan men weer ontheffing krijgen. De heer Doedens: Wij moeten „verboden te rooken" zetten voor de brandverzekering Gevaar is er niet, Als je geen brand hebban wil komt er geen brand. Als een lucifer in de krullen valt dooft hij toch. Het amendement Jansni-a wordt aangeno men! Dc heer Jansma beeft geen bezwaar ben zine c.a. beneden 250 liter in een houten vat te bewaren. Boven 250 liter is automa tisch hinderwetvergunning noodig. B. en W. gaan hier niet. mee accoord. De hoer Jansma laat zich overtuigen. Tenslotte vindt de lieer Jansma bet nood zakelijk bet Prov. wegen-reglement! toe te passen bij hot Iaden en lossen, waarop liet rijksreglement ten aanzien van onmiddellijk reinigen niet van toepassing is. Voorzil'eir geeft een juridische toeliclv fing, waaruit blijkt dat het prov. reglement niet ver genoeg gaat en een ongelijkheid zou ontstaan. Ten aanzien van provinciale we gen zou een twistvraag kunnen ontstaan wie na het laden en lossen.de reiniging zou moeten verrichten. De politieverordening wordt tenslotte na d-e aangebrachte wijziging goedgekeurd. De lieer Veltman zou nog graag willen, dat den boeren goed werd ingeprent dat dek ken van vee niet aan den openbaren weg mag geschieden, speciaal bij-dc scholen. Voorzitter zegt 'gaarne medewerking 1oe en belooft voorts' d-at de verordening soe pel zal worden toegepast. Ook wil de heer Veltman, dat mestwagens goed worden afgeschut, opdat niet te veel mest op de wegen terecht koniil. Op den weg n-aar Oudcsluis is dit soms bar. Op voorstol van den heer Bruin wordt nog bepaald dat niet. alleen stoom- maar ook andere vaartuigen, niet door goed ijs zullen mogen varen, opdat niet alles ontijdig wordt vernield. Voorzitter noemt dit laatste moeilijk met de kwakkelwinters van thans maar zegt me dewerking toe. BEGROOTING ALGEMEEN WEESHUIS. De begrooting van het Algemeen Weeshuis dienst 1939 wordt goedgekeurd. BEGROOTING ALG. ARMBESTUUR. In de begrooting is verwerkt een gemeen te subsidie van f 30.000. Hierna wordt gepauzeerd. In de middagvergadering komt in behan deling DE GEMEENTEBEGROOTING. De gemeentebegrooting sluit wat de ge wone dienst betreft in ontvangsten en uit gaven tot éen bedrag van f 240487.34 met een bedrag van onvoorzien ad f 1127.03. Van de inkomsten Ondcrandere is aan uitkoering uit het Ge meentefonds ing. art. 3 der wet van 15/7 1929. in totaal geraamd f 48618.25, aan huur van buizen en andere gebou wen f 196280. aan pachten f 688.59, aanver- goeding van het rijk krachtens art. 56 L. O. wet f 33160.—aan inkomsten der groenten en vleeschdistributie f 4400.aan bijdrage uit liet werkloosheidssubsidiefonds voor werkverschaffingen steunverlcening f 14362.- Hct totaal van hoofdstuk 12, belastingen, geeft een bedrag van f S0051.40, waarvan o.n. f 24000.wegens 200 opcenten pei*oneclc belasting. Van de uitgaven. Voor openbare veiligheid is geraamd f 8133.43 w.o. de salarissen der veldwach ters, kosten brandweer, verlichting en f500 voor luchtbescherming. Het Hoofdstuk Volksgezondheid geeft, een totaal v. f 8313.31 waaronder f 3900.— voor wijkverpleging f 1300.— voor tuberculosebestrijding, en f530 schoolartsendienst. De provisie subsidieert de wijkverpleging mot. f 600. Voor openbare werken is uitgetrokken f 4985.26 waarvan f 1100 voor de begraaf plaats. (Hiertegenover is de raming begra fenisrechten f 700.f 875 voor wogen en voetpaden, standgedeelte, f 200.aflossing geldleen ing f 1130.96. Het subsidie voor liet Burg. Armbestuur is begroot op f 30.000. Dc uitgaven voor groenten- en vleeschdistributie'op f 4400. Voor pre-micvergoeding behoeftige zieken»- fondslcden is geraamd f 600.—.. Voor ge meentelijke werkverschaffing vinden wij een post van f 1000, voor particuliere werkver schaffing f 2000,—, voor controle kosten f 700 voor bijzondere hulp f 1019.10. De Westfriesche kanalen zullen weer f 600.moeten kosten, het borgstellings- fonds voor den Middenstand eischt f 600.—. Van dé overige inkomsten en uitgaven noe men wij nog de uitkoering van dc prov. Noordholland wegens bijdrage in de kosten van exploitatie van laagspanningsnetten in Jaarwedde ambtenaar B. en W. stellen voor de jaarwedde van den tijdelijk ambtenaar ter secretarie belast met de afd. steunverleening en werkver schaffing met f 200.— te verhoogen. De gronden hiervoor zijn dat de admini stratie voor werkloozenzorg en al wat daar mee samenhangt zeer is toegenomen. De betreffende ambtenaar werkt zelfstandig en heeft veel verantwoording, hetgeen voorzit ter nader uiteenzet- Al les wordt gehonoreerd met slechts f300, er is alle reden er f 500 van te maken. De controle staat hier los van, het rijk draagt hierin, bij. Dc heer Jansma vindt het juist dat f 200 verbooging wordt gegeven, waardoor het tolaalsalaris op f 1200 komit» Echter raakt de verhouding zoek, hetgeen de heer Jansma in het ver dere verloop van de vergadering na der zal uiteenzetten. verward. De heer Veltman heeft hedoeld dat iemand met. capaciteiten als de heer Ott, te goed is voor zijn tegenwoordige baantje. Als de heer Ott gewoon schrijver was gebleven, zou hij elders hebben gesolliciteerd. Voor liet. werk van den heer Ott zijn wel lichtere krachten. Voorz. vindt het' zonderling dat. als men als 't. ware een'goede kan krijgen, een slechte" moét"hemen!" De heer Doorn heeft den heer VeWimah beter begrepen. Voorzitter: Ik niet, maar 'k ben ook niet in dienst geweest- De heer Doorn vindt f 20.een pracht salaris voor een jongen van 20 jaar; de 200 gulden konden liet er verdeeld worden tusschen de armen, al is spr. overtuigd da*- dit administratief niet gaat. Met 74 stemmen wordt het voorstel aangenomen. Tegen stemmen' de heenen Veltman, Doorn, Bosch en Mw. Vriesman Slot Ook de conciërge verdient te kort! Voorts stellen B. en W. voor het salaris van den conciërge met f 100.te verhoo gen. Men is buitengewoon tevreden over het echtpaar Mosk en het blijkt dat de werk zaamheden drukker zijn dan eerst veron dersteld. Men wil nu het salaris op f -300.- brengen plus de emolumenten, die op f 400 geschat worden. Zonder verdere discussie wordt, aldus besloten. Een hond heeft geen geld noodig Heeft zijn baas geen uitgaven? B. en W. stellen voor de toelage van f 25 voor een politiehond met certificaat in te trekken. Er wordt steeds een hond gehouden in opleiding en als hij is afgericht, weer ver kocht. Dit achten B. en W. niet juist- Aldus besloten. Nog meer salaris kwesties. B. en W. stellen voor de jaarwedde van den gemeente opzichter en van den ambte naar voor dc afd. bouw- en woningtoezicht vast te stellen op f 600.en f 400. Men moet dccze functie splitsen, al is die aan één persoon toevertrouwd. Voorzitter zet uiten, dat er vcchv erk aan de functie is verbonden. De heer Jansma is van oordeel dat de functie van gemeente-opzichter als hier in wezen onjuist is. De ambtenaar is ook par ticulier architect en heeft een zaak. De combinatie is fout en deze moet vervallen. Iemand die zelf praktijk uitoefent is niet de geschikte man. Als hij zelf werk uitvoert is hij zijn eigen controleur, het. moet een of anderen kamt uit, maar bestendigen van den toestand achts preker zeer ongewenscht. Tegen salarisverhooging is pr. niet. De heer Doorn is het met den heer Jans ma eens, maar 't salaris acht hij hoog ge noeg. In het algemeen was er maar voor f 700.onderhoud. Er is geen vaste gpmoemte-opzichter, dus van bekwaamheid kan niet worden gesproken. De raad moet zich nog uitspreken en wil een andere kant uit. Insinueerend. noemt voorzitter de redenecring van den lieer Doorn. In elk geval is de heer Leeuw thans reëds waarnemend opzichter. Nader zet voorzitter nog uiteen dat heide functies absoluut niets met elkaar hebben uit te staan. Unaniem zouden B. en W. het zeer Ten aanzien van de bijdrage van f 34362 bijdrage werkloosheidsfonds zegt voorzitter naar aanleiding van een opmerking van den Heer Doe dens dat het rijk over de heele li nie naar verlaging streeft ómdat het getal werkloozen steeds afneemt De ontvangsten geven geen aanleiding tot verdere opmerkingen. Behandeling der uit» gaven volgt. De heer Doorn is niet zwartgalüf De man spr. zou 't zelf ook doen pikt de hoste postjes weg van anderen, die hem betalen! zegt hij, B. en W. hebben den tweeden amb« tenaar Bakker wel niet willen miskennen, maar al de opschroeverij van den heer Ott, moet men deze heer Bakker toch niet achterstellen. Spr. stelt voor onvoorzien f 100af te men en daarmede het salaris van den Heer Bakker te verhoogen, ook om zijn huisgezin en lange dienstjaren. De Heer Jansma dringt eveneens op betej re verhoudingen aan. De capaciteiten laat spr. overigens huiten beschouwing. Nimmer heeft de heer Bakker bijv. een vergoeding gekregen voor het behalen van zijn diploma. Spr. steunt het voorstel Doorn maar wil do salarisschaal later brengen van f 1000 tot f 1500.—. Ook de Heer Bosch vindt de verhoudingen niet juist. B. en W. nemen het voorstel over. De Heer Bakker krijgt dus f 100. salarisverhooging. De Heer Doorn herinnerde aan het. be-» sprokene over de luchtbescherming. De raad voteerde f 250.toch staat er f 500.dat neemt de raad niet! Voorzitter: Als de begrootin^ niet reeds gereed was geweest bad er f 750 gestaan! Laat f 500 nu maar rustig staan. Beneden peil. is dal antwoord zegt de heer Veltman. Over brandstoffentocslag worden vellen papier vol geschreven. Of 't antwoord beneden peil is, daar gaat 't niet om, zegt voorzitter. De heer Veltman: Daar gaat het bij U nooit om. Ik hoop dat de raad consequent zal zijn en niet meer voteeren dan reeds is uitgegeven. Voorzitter zegt, dat de Raad wettelijk ver* nlieht is tb n post te handhaven. Zoo niet, breken de leden hun eed, zij komen de wet ten des lands niet na! De heer Dignum komt er tegen op. Het Rijk schrijft maar .voor en de. gemeenten

Schager Courant | 1938 | | pagina 6