Dinsdag 27 December 1938 Dekens Poorter - Schagen. Banne en Polder Schagen Dekens Poorter Schagen. Dekens Poorter Schagen. Dekens Poorter Schagen. Dekens Poorter Schagen. Tweede blad SCHAGEN KERSTVERGADERING COMMUNISTISCHE PARTIJ. Ha eerste spreker op de'niet drukbezochte vergadering van de communistische partij afd. Scbagen was onze plaatsgenoot de hr. de Munnik, die verklaarde, dat wanneer de S.D.A.P. ook nader niet ,tot samenwerking geneigd is, de communisten bij de a.s. gemeente raadsverkiezingen met een eigen Jijst zullen komen. Spr. hekelde wat hij noemde de z.g. zelf- standigheidpolitiek van den Schager Raad, welke z.i. zijn oor niet te luisteren legt bij de bevolking. Spr. gaf nog te kennen, dat bezoeken der communisten bij den burge meester soms verrassende resultaten gaf. Tweede spreker was de lieer Gortzak. Deze behandelde den internationale toe stand. Als verlies noemde spr. de successen van bet fascisme in het afgeloopen jaar, als winst het voortschrijdende besef dat het. fascisme naar oorlog drijft. Als men nu nog de communisten niet langer ziet als een groep buiten de wet., maar als waardevolle l>ondgenooten, zal ui.t dezen chaos, aldus spreker toch nog vrede, welvaart en ge rechtigheid geboren worden. Daarna trad het Noorclhollandsoh revue- gezelschap op. met de revue „Hoe is 't mo gelijk" van Wian Hulst en Cor Brouwer. Het gezelschap was vooral in het eerste gedeelte niet bijzonder fortuinlijk, doordat scherm en decor allerlei moeilijkheden ga ven. Het tweede gedeelte vlotte beter. Er waren aardige tafrclen en de club beschikt over verdienstelijke krachten. Het orkest was goed. Als geheel kon men echter niet boven het peil van middelmatig dilettan tisme uitstijgen. KERSTFEEST. Hoe men het aloude Kerstverhaal zóó kan vertellen, dat een schaar woelige kinderen inct volle overgave luisteren en ook begrijpt, dat niet alleen hel cadeautje en de tractalie het Kerstfeest uitmaakt, toonde onze pre dikant Ds. Kaptein! Dominee had vanaf het eerste tot, he laatste oogeniblik contact met zijn jeugdig gehoor, dat geheel meeleef de en hoorbaar reageerde op de belevenissen van Jozef en Maria op hun moeizamen tocht naar Bethlehem, waar 't wonder aller eeu wen zich voltrok! En verder was het als steeds. Elly Swakman genoot de hooge ccr den boom met de duizend lichtjes te mogen aansteken. De kinderen zongen uitstekend, de kleineren onder leiding van dominee .zelf, de grooteren onder meester Beunder de mooie Kerstliederen. Er werd ruim getrak teerd en de cadeaux waren weer met zorg gekozen. Als steeds weer een uitstekend ge slaagden avond. De aanwezigen, waaronder vele niet trouwe kerkgangers, konden op de zen kouden dag eens ondervinden hoe het verblijf in het heerlijk verwarmde gebouw tot een genot is geworden. Ds. Kaptein liet niet na, hier nog eens speciaal de aandacht op te wijzen. ALLEEN NAAK Zaterdagmiddag vergaderden Hoofdinge landen van Banne en Polder Schagen met bet Dagelijksch Bestuur in het Raadhuis. Voorzitter was de heer D. P. Timmerman, secretaris de heer P. Hopman. Als steeds was de opzichter, de heer J. Keesman, me de aanwezig. De notulen worden onveranderd vastge steld. Van Ged. Staten is bericht ingeko men, dat zijn goedgekeurd de besluiten ten aanzien van de verzekering beheer penningmeester en van liet Oude Kagzwegjc De Banne zal een uitkeering van f 4150 ontvangen van het tertiair wegplan voor bet jaar 1937. Geloofsbrieven. De Heeren Scboorl en Dekker onderzoe ken de geloofsbrieven van den heer Schil der en adviseeren tot toelating. Aldus wordt besloten. Voorgesteld wordt de crediet-overecn- komst met de Boerenleenbank te Schagen voor kasgcldbohoeften in het volgend jaar te bestendigen. Aldus besloten. •Voorgesteld wordt, het ambtenarenregle ment te wijzigen. Ged. Staten hebben be richt dat ecnigc wijzigingen noodig zijn in verband met de dienstplichtwet Aldus besloten. Voorgesteld wordt de overeenkomst, van 30/31 Maart 1934 met de provincie Noord- Holland te wijzigen. De Hoofddirecteur van den Prov. Water staat heeft bericht, dat de doorvaart hoog te aan de nieuwe bruggen bij de Snevert lager kan zijn, daar er practiscli geen scheepvaart meer is. Het kan gebracht worden op 1.20 boven 95 min A.P. Het is noodzakelijk de doorvaart laag te houden om hij de voorgenomen verhooging van den weg zoo weinig mogelijk hinderpaal te ondervinden. De doorvaart hoogte van den Ne&weg'brug kan op DO c.M. boven 95 min A.P. bepaald worden. De rondvraag levert niets op, waarop sluiting der openebare vergadering volgt. WIERINGERMEER Burgerl. Stand van 1723 Dec. 1938. Geboren: Willem, zoon van W. de Boer en M. Kater. Jacob, zoon Van F. N. Gouwen- berg en M. Jonker. Klaas, zoon van J. Huij- bers en S. Bos. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: II. G. Baër oud 21 jaren en E. H. Posner, oud 31 jaren. Overleden: Geene. HARENKAFfiPEL DIRKSHORN. Schaken. Donderdagavond gaf onze plaatsgenoot, de heer Jan Slot geheel belangeloos een simul taanseance tegen de leden van de schaak club „Dirkshorn". De heer Slot hond den strijd aan tegen een vekl van 10 spelers, en wist er van 8 te winnen. Voorwaar een mooi succes. Voor den heer Slot zoowel als voor de club was het. een mooie avond. De uitslag was als volgt: P. Tijsen 1—0; P. Hoeve 1—0; L. Meinema 01, Jan Burger 01. P. Burger 0—1 A. van Dijk 0—1; P. Veter 0—1; H. Rijs 0—1; Jan Levendig 01; C. Schuit 0—1. Jammer is dat enkele leden door omstan digheden, zooals het volgen van verschil lende cursussen, llandbouwschool etc. dc verceniging hebben moeten verlaten. SPREEUWEN VEROORZAKEN CONSTERNATIE. Toen de brievenbesteller Visser van een zware postbestelling thuiskwam. klaagde zijn gezin* over hoofdpijn. Daarbij was het opmerkelijk, dat de kachel niet wilde bran den, althans niet zooals het met zoo'n kou de behoorde. Het vuur "werd opgepookt en opgerakeld, maar alles gaf niets, terwijl de rook en kolendamp, inplaats van ui't den schoor steen te trekken, een uitweg in de huiska mer zocht. Goede raad was duur, totdat men besloot de smid de Goede er bij te halen. Met ver eende krachten heeft men toen de hocte kachel en pijpen naar buiten gebracht. Toen bleek het dat twee spreeuwen een schuilplaats hadden gevonden via de schoorsteen in ds kachelpijp, en zij de ver oorzakers waren van het onheil. Een geluk mag het heet en dat een en an der niet in d:n nacht is gebeurd. WARMENHU1ZE.\ Uitslag verkooping. Donderdagavond had in hei lokaal van den heer Jac. Wester. alhier eenige verkoo- pingen plaats ten overstaan van Notaris Pinxter te Schoorldam. Verkooping ten verzoeke van de Erven D. Paarlberg, Warmenhuizen 1. Bouwland, genaamd „Gouweberg" in de gemeente Warmenhuizen. groot 7ü snees,' hoogste bieder Jac. de Nijs met f 11 per snees. Met f2 daarboven gemijnd door C. Stet, Warmenhuizen. 2. Een perceel weiland, in de gemeente Warmenhuizen, groot 22 snees, hoogste Die- ALLEEN NAAK der J. A. Reinders, Warmenhuizen met f 17 per sn. Niet gemijnd. Verkooping ten verzoeke van de heeren D. Braak en K. P. Zuurbier, Schoorl: 3. Weiland, in de gemeente Warmenhui zen, groot 21 snees, door de eigenaars opge boden tot f25, per snees. Niet gemijnd._ Combinatie 1 en 2 totaal in bod op f 1229.50 met f25 daarboven gemijnd door K. Westra, Warmenhuizen. Combinatie 2 en 3 niet gemijnd. Combinatie 1 ,2 en 3 totaal in bod op f 1798.50. met f2 daarboven gemijnd door C. Stet, Warmenhuizen. Verkooping ten verzoeke Wed. H. Scheit, geb. v. d. Molen: 4. Bouwland, in de gem. Warmenhuizen, gr. 19 sn., hoogste bieder Jac. Smit, War menhuizen, niet f 43.per sn. Met f 2. afgemijnd door Jac. de Nijs, Warmenhui zen. 5. Bouwland, gr. 13 sn., hoogste bieder C. Slijkerman, Warmenhuizen, met f 21. Niet gemijnd. 6. Bouwland, 14 sn., hoogste bieder C. Slijkerman, met f 24.Niet gemijnd. 7. Bouwland, 7 snees, hoogste bieder C. Slijkerman, met f 24.Niet gemijnd. S. Bouwland, 7 sn., hoogste bieder C. Slij kerman met f 22.Niet gemijnd. Comlb. 5 en 6 totaal in bod op f 620.25 niet gemijnd. Comlb. 7 en 8 totaal in bod Dp f 322'.50 niet gemijnd. Cornb. 5 tot en met 8 totaal in bod op f 942.75, niet gemijnd Com'b. 4 tot en met 8 totaal in bod op f 1797.75, niet gemijnd. Verkooping ten verzoeke van Jac. Smit, Velsen. Bovwland, 192 snees, genaamd Dergmeer, gemeente Oudkarspel, hoogste bieder, eigenaar met f 29.—. Niet gemijnd. HOOGWOUD AARTSWOUD. KIESCOLLEGE Tot leden van het Kiescollege werden her kozen de heeren P. Helder, Jb. Helder, P. van der Oord en W. Tromp en gekozen in de vacatures van den heer D. Koorn, we gens benoeming tot diaken, en den beer P. Glas wegens vertrek de heeren M. Bruin en A. Schagen. De Bond van Boerinnen e. a. Plattelands vrouwen, afd. AartswoudHoogwoud, kwam 22 Dec. in café Visser bijeen. De leden wer den door auto's opgehaald. Te ruim 8 uur waren een 70.dames aanwezig. De zaal was voor dezen avond in echte Kerststemming gebracht, met een Kerstboom in een hoek. terwijl op de tafels kaarsjes prijkten en aar dige versierde Kerstmandje met fijn gebak. Allereerst werd een kopje thee gebruikt, de kaarsjes opgestoken en een drietal Kerstlie deren, met pianobegeleiding door allen te zamen gezongen, waardoor de Kerststemming er reeds dadelijk in was. Mej. J. Groot las een aardig stukje voor, een vijftal dames zongen een* tweetal Kerstliederen, mej. Brugman gaf een aardig gedicht op rijm en mevr. KlompBierman las een mooi Kerstverhaal. Vervolgens zongen de dames Hartog-Lan- gedijk en ZwaagBruin een heel mooi lied je en tot slot mevr. BakkerNes een ern stig gedicht, Terwijl de kaarsjes ten tweede male wer den ontstoken werd een kop koffie met ge bak gebruikt en nog een tweetal kerstliede ren gezongen. Toen kwam de grabbelmand aan de beurt, hetgeen veel vermaak gaf. Ten slotte werd een mededeeling gedaan, betreffende de twecdaagsche, die dezen zo mer in N. H. zal worden gclwuden. Besloten werd nog mej. van der Weide te Alkmaar nogmaals, in Februari, te laten komen. Ondertusschen was 't reeds laat ge worden, toen voorzitter den welgeslaagden avond sloot. Nieuw Bestuur IJsclub. In de vergadering van de IJsclub, gehou den ten huize van den heer H. Bakker, trad het Bestuur vrijwillig af. Bij stem ming werden de volgende personen geko zen: S. Kriek, T. Mantel, F. rle Beurs, J. Zwaag, F. L. Bakker, F. Kuiper en C. van der Velden. W1ERINGERWAARH HET ZWEMBAD. Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat de gemeenlenaren geen 600 gulden, maar 900 gulden moeten bijeenbrengen, üe 300 gul den van de gemeente is toegezegd als bijdra ge in de exploitatiekosten, dus niet. voor de sticlitingskostcn. Zeshonderd gulden of ne genhonderd gulden... met de slotzin dooi den heer Jb. Kaan gesproken: „Ik zou mij zeer vergissen in de mentaliteit der ingeze tenen, ais ze niet voor de volle 100 wil len medewerken aan de totstandkoming van het zwembad" is dit verschil gemakkelijk te overbruggen en dit speelt bij de bekende- burgerzin der Wieringerwaardcrs geen rol van beteekenis. En wij hebben volle waar deering voor het mooie plan. waaromtrent wij aan de hand van de Zaterdag geplaatste foto nog enkele bijzonderheden kunnen geven! De oppervlakte van hei zwembad wordt ongeveer 3000 M2., verdeeld in drie ha nen van pl.m. 20 M. breed en 50 M. lang. I-let bad zal go:r.aa!:t worden achter het Sportterrein. Ie haan (tegen 't Sportter rein) wordt strandbad, n.1. 5 M. strand, ALLEEN NAAK afloopend tot 50 c.M. diep; 2e baan afloo pend tot 1.50 M.; 3e baan afloopend tot 2 a 3 M. De uit te graven grond zal wor den gebruikt om aan de West-., Oost- en Noordzijde een dijk' te maken, gelijk 't Na tuurbad tc Winkel. De kleedkamertjes, nor- tonwel, douche, enz. bevinden zich aan de Westzijde. Uitloop voor vCrvci-sching van 't water aan de Oostzijde, terwijl de ingang langs 't Sportterrein aan den Z.W.-hoek komt. BERGEN Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente zal op Donder dag 29 dezer des namiddags om twee uur in openbare vergadering bijeen komen ter behandeling van de navolgende agendapun ten: 1. Vaststelling der notulen van de open bare vergadering van 31 October en 24 No vember 1938. 2. Ingekomen stukken. 3. Beroepschrift van D. Kers te Bergen te gen het besluit van B. en W. waarbij vergun ning voor den bouw van een garage op een terrein gelegen achter het perceel Karei de Grootelaan no. 9 is geweigerd. 4. Voorstel van B. en W. te besluiten tot onderhandsche verpachting vari diverse ge meente landerijen, dijken en wegen. 5. Benoeming van een Commissie tot na zien der 3 jaarlijksche afrekening van de be sturen der St. Ursulaschool, der lagere- en uitgebreid lagere school van ue Berger schoolvereeniging en van dc St. Antonius- school over de jaren 1934, 1935 en 1936. 6. Behandeling en eventueele vaststelling der Gemeentebegrooting, dienst 1939 met be grootingen voor 1939 van het Gemeentelijk Woningbedrijf, den Gemeentelijken Woning- dienst., het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf en van het Burgerlijk Armbestuur. 7. Rondvraag. Verhooging subsidie V. V. V. van f 1000.— op f 2000.—. B. en W. doen den Raad het voorstel tot verhooging van het subsidie aan de V. V. V. Het college teekent hierbij aan, dat de mid delen van de V. V. V. in meerdere of minde re mate door de vermakelijkheidsbelasting zullen worden getroffen, terwijl anderzijds juist voor het voeren van meerdere propa ganda, versterking dier middelen dringend noodig is. Gezien ook het feit, dat ondanks de toene ming van het zielental in de latere jaren, het subsidie niet werd verhoogd, bevelen B. en W. den Raad aan thans het subsidie van f 1000.te brengen op f 2000. GEMEENTEBEGROOTING. Onderzoek der Commissie en Memorie van antwoord van B. en W. Verschenen zijn het rapport der Commissie tot onderzoek van de begrooting van inkom sten en uitgaven der gemeente Bergen voor den dienst 1939 en den Memorie van Ant woord van B. en W. Belasting Vermakelijkheden. Naar aanleiding van de schatting der Ver makelijkheidsbelasting zouden enkele leden gaarne vernemen voor welk soort gevallen B. en W. zich voorstellen gebruik te maken van de bevoegdheid van dispensatie hun bij verordening verleend. B. en W. zullen slechts in bijzondere ge vallen, op gronden van billijkheid of ge gemeentebelang, vermindering of kwijtschel ding van de belasting verleenen en van deze bevoegdheid zullen zij slechts een spaarzaam gebruik maken. Werkverschaffing De Commissie vraagt of B. en W. van mee ning zijn, dat de opgegeven ^werkobjecten lot ccn bedrag aan loon van f 75000.in het komende jaar ten volle uitgekeerd kunnen worden, opdat ten aanzien van de verwach tingen die gewekt worden eventueele teleur stellingen voorkomen worden? B. en W. antwoorden, dat zij zich voorstel len ccist dan eventueel uitbreiding aan de tewerkstelling te geven, wanneer met de uit voering van den voorgenomen aanleg van den weg naar liet vliegveld een aanvanglian worden gemaakt. Als dart zal over voldoen de werkobjecten beschikt kunnen worden, om deze uitgebreide tewerkstelling geduren de het jaar 1939 tc kunnen volhouden. De weg naar het vliegveld Welke verwachtingen hebben B. en W. ten aanzien van Tie mogelijkheid om den ont worpen weg naar het vliegveld met gelden uit het werkfonds te laten uitvoeren? vraagt de commissie. B. en W. zeggen goede verwachting te hebben, dat het werkfonds dc gelden zal toe staan. Hat Electriciteitsbedrijf. De Commissie vraagt, op welke wijze B. en W. zicli denken te dekken, in verband met den tvvijfelachtigen post van f 16.S89.45 als winstuitkeering van het G. E. B. tegen de mogelijkheid van een tegenvaller, die ten volle ten laste der gemeente zou komen? B. en W. antwoorden hierop het volgende: Teneinde de gemeente te vrijwaren voor een kleinere Rijksbijdrage uit het Werkloos heidssubsidicfonds als gevolg van het feit, dat bij verhooging van het stroomtarief tot bet peil van het z.g. tarief van. Swaay, zoo als door de Provincie verlangd, een groot ALLEEN NAAK deel van de winst te niet wordt gedaan cn derhalve de uitkeering van het G. E. B. aan de gemeente met het bedrag der winstder ving verlaagd zou moeten worden, hebben zij den Minister van Binnenlandsche Zaken inmiddels verzocht de gemeente bij voorbaat een verhooging van bedoelde Rijksbijdrage te willen garandeeren tot een bedrag, gelijk aan de eventueele verlaging van de winst uitkeering van het G. E. B. aan de gemeente, als gevolg van eventueele verhooging van het stroominliooptarief. Luchtbeschermingsdienst. De commissie verzoekt ingelicht te wor den, wie hoofd van de Luchtbescherming is, daar er hieromtrent misverstand be staat. Hoe staat het met de mogelijkheid, dat Bergen, in de eerste gcvarenklasse worilt geplaatst? Hoe-ver is het met de organisatie van den Luchtbeschermings dienst? De commissie is van oordeel, dat activi teit in deze dringend noodzakelijk is. Zooals den Raad is medegedeeld, aldus B. cn W., is de functie van hoofd van den luchtbeschermingsdienst momenteel va cant, doch zal hierin zoo spoedig mogelijk worden voorzien. Het waarnemend hoofd van den dienst treedt automatisch zoo lang daarvoor in de plaats. Aan Z. Ex. den Minister van Binnenland sche Zaken is verzocht ons te willen mede- dceleii of er geen aanleiding bestaat om Bergen in een hoogere gevarenklasse in tc deelen. Wat de organisatie betreft, kan worden medegedeeld, dat o.m. het luchtbescher mingsplan is vastgesteld, verschillende diensten zijn georganiseerd en door sa menwerking met het Roode Kruis het ter beschikking zijn van een transportcolonne is verzekerd. Voorts zijn gasmaskers en enkele hulp materialen aangeschaft, terwijl ook ccn kaartregister van het personeel is aange legd. Een uitkijkpost is ingericht met telefo nische verbinding met het centrale punt. Vleeschkeuringsdienst. Achten B. en W. het niet verontrustend, dat het nadeelig saldo op den Vleeschkeu ringsdienst regelmatig stijgt en zelfs in het afgeloopen jaar van f 629.77 tot f 1454.89 is gestegen? Zijn er middelen te beramen, vraagt de commissie, om dezen achteruit gang te verhelpen? B. en W. antwoorden hierop, dat het na deelig tekort wordt veroorzaakt door het. minder vleeschverbruik en door een groote ren invoer van vlecseh .ten koste van het. zelf-slachtpn. Het college hoopt, dat dio dalende lijn zich niet zal voortzetten. Schoolarts voor de Kleuterscholen. Uit de Commissie gaan stemmen op, om aan te dringen op het uitoefenen van toe zicht van den Schoolarts voor de Kleuter scholen. V an een derde poging in deze richting ver wachten B. en W. geen succes. Het onderhoud der wegen. Eenige leden hebben ernstig bezwaar le gen het doen uitvoeren van normaal wegen- onderhoud (o.a. asphaltcercn van wegen) in werkverschaffing. B. en W. antwoorden, dat als hiertegen bezwaar wordt gemaakt het wel héél be zwaarlijk wordt zich te verzekeren van vol doend doelmatige werkverschaffingsobjecten om aan de werkverschaffing een zoodanige uitbreiding te geven, als bij de begrooting is gedacht. PERSONEEL IN GEMEENTEDIENST. Toekenning van kindertoeslag gevraagd. Bij den Raad is ingekomen een schrijven van de Algemeene R.K. Ambtenarenorganisa- tie en vijf andere organisaties van personeel in Overheidsdienst, houdende verzoek tot toe kenning van kindertoelage aan het personeel in vasten en tijdelijken gemeentedienst,. B. en W. stellen voor. dit schrijven te be handelen bij de bespreking der gemeentebe grooting. F. W. A. VAN MET. f Zaterdagmiddag ging door ons .dorp het ontstellende bericht, dat onze bekende nota ris F. W. A. van Riet plotseling gestorven was. Bij informatie bleek dit bericht maar al te juist te zijn. De sympathieke en bij zoo tal- loozen in ons dorp en in den verren omtrek geliefde notaris, was op den leeftijd van 55 jaar alleronverwachts uit dit leven wegge- rukt. Weliswaar was de heer Van Riet in den laatsten tijd een weinig grieperig, doch zijn toestand was toch niet. van dien aard, dat er ook maar iemand was, die een zoo spoe dig einde vermoedde. De notaris zat. aan de lunch, toen hij plotseling onwel werd. Dok ter Blok, die ijlings ontboden werd, kon hier geen hulp meer verleenen; binnen een kwar-- tier blies de notaris den laatsten adem uit. Vermoedelijk heeft een hartverlamming een einde aan dit zoo arbeidzame leven gemaakt. Nadat notaris van Riet eerst een jaar bij z'n schoonvader notaris Top als candidaat- notaris was werkzaam geweest, vestigde hij zich na diens dood in 1921 als opvolger van notaris Top als zoodanig te Bergen. Voordat notaris van Riet in Bergen kwam, ALLEEN NAAK was hij candidaat-notaris in Amsterdam en in Leiden en was na den dood van nota ris Beekman plaatsverv. notaris te Den Helder. Ofschoon de overledene zich weinig in het publieke leven bewoog, is met hem een hu maan mensch, die een ieder terwille was, heengegaan. Met zijn personeel, dat al gerui- men tijd op zijn kantoor werkzaam was, ging hij op den meest vriendschappelijken voet om. Hij gaf zich geheel aan zijn om vangrijke zaken en toonde daarbij steeds mensch te zijn, in den waren ata des woords. Het feit slechts, dat hij alléén zitting had in het bestuur der Vereenigiïig „Hwlp in nood" teekent zijn geheele persoonlijkheeid. De teraardebestelling zal plaats hebben op a.s. Woensdag 28 December op de begraaf- plaats Westerfeld. Hij ruste in vrede! BOUW AUTOGARAGE. De heer D. Kers alhier is in beroep geko men bij den Raad van een afwijzende be schikking van B. en W. om een autogarage te bouwen achter een perceel in de Karei de Grootelaan. B. en W. voeren aan, dat de bouwvergun ning door hen is geweigerd op grond van het bepaalde in art. 30 der Bouwverordening en op grond van het advies der Advies-Com missie der Noord-Hollandsche Gemeenten voor Bouwontwerpen en- Uitbreidingsplan nen. Het college adviseert den Raad afwijkend op dit beroepschrift te beschikken. TRAGISCH. Op den Kruisweg alhier woonden naast. elkander de gezusters T. Daar een dor beide' zusters al sedert geruimen tijd ziek was, was Zaterdagmiddag dc andere zuster bij haar op bezoek. Tijdens haar aanwezigheid kwam de zieke te overlijden, waarvan de andere zusterdie lijdende was aan een hartkwaal dusdanig schrok, dat zij ineenzakte en kort daarop den geest gaf. Tragisch! GROOT ONGERIEF VOOR DE BOEREN. Stuifsneeuw belet het vervoer van de melk. Aan den rand van ons dorp, vooral in de richting Zanegeest, is de stuifsneeuw tot zul ke groote hoogten opgewaaid, dat het voor auto's ondoenlijk is er door te komen. Vele blijven dan ook steken. Een groot ongerief voor de aldaar wonende boeren, die de melk van hun koeien door vrachtauto's van de fabriek doen afhalen en thans niet weten, op welke wijze de melk moet worden ver voerd. BARS1NGERHORN WERKLOOSHEID. Bij het Agentschap der Arbeidsbemidde ling stonden als werkzoekende ingeschre ven: 85 landarbei-dei-s. 1 bankwerker, 1 timmerman, 9 grondwerkers, 1 machinist, 2 metselaars, 1 kantoorbediende, 3 schilders VERLENGING STEUNREGELING. Van den Minister van Sociale Zaken is bericht ontvangen, dat. de steunregeling voor werklooze arbeiders in deze gemeente is verlengd tot 1 Juli 1939. W1ERINGEN Burgerlijke Stand 17 tot en met 23 Dec. 1938. Géboren: Cornelis, zoon van J. Koel ma en H. v. d. Berg; Rei na Grietje, dochter van J. ten Bokkel en G. Wagemaker; Jan- sina Henderika, dochter van F, Liebe en D. de Bie; Cornelia Roinouwtje, dochter v. D. Tijsen en A. de Jager. Gehuwd: A. Cornelissen en A. Bakker. Overleden: P. Tijsen, m., 75 jaren, wed. C. Staaltjes; (te Alkmaar): Dirk Lont, 2 dagen, zoon van D. Lont en G. Snooij. Stempelen buiten de gemeente. Door den Minister van Sociale Zaken is toegestaan dat de in de Rijkssteunregeling opgenomen arbeiders die gedurende bet tijdvak 24 December tot en met 2 Januari a.s. naar elders op familiebezoek zijn, bui ten de gemeente stempelen. Collecte. Aan de Ver. Nationale Reclasseering is vergunning verleend tot het houden van een collecte in deze gemeente op den a.s. Reclasseeringsdag. OUDE N1EDORP ONTSLAG VERLEEND. Aan den heer J. Hoedjes is door den Mi nister ontslag uit dein dienst verleend. ONTHEFFING ROULEERING. Door den Minister van Sociale Zaken io goedgunstig beschikt op het verzoek van het gemeentebestuur om ontheffing van de rou- lbewegelin-g.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5