li ©VERZICHT 1 BZüCEBgai Dekens Dekens Dekens Dekens Dekens Langendijker Groentenveilingen UITENLANDSCH Poorter Schagen. Poorter Schagen. Poorter - Schagen. Poorter Schagen. Poorter Schagen. Woensdag 28 December 1938 Tweeae biad op de pijnlijke plek. bestrijdt HOEST. KEELPUK GRIEP. RHEUMATIEK STEKEN IH DEZUENZ. doozen a 35 en 55 ct PIJNSTILLENDE WATTEN Bij de rondvraag vraagt de lieer De Beer: Doet de regeering nog-wal aan het uitzetten van jonge visch in het IJselmeer? Voorzitter zegt. dat hieraan wordt gewerkt. De heer L. de Jong vraagt, of er visscliers voor de garnalenvisscherij zijn. Van ver schillende zijde wordt ja geroepen Voorzitter zegt: Hier hebben er zich 17 voor opgegeven. De heer G. Dirks vraagt, of er niet wat aan te doen is om den prijs van de paling op peil te houden. Deze zaak zal worden onderzocht, om dan een meer stabiele prijs te krijgen. Nadat nog eenige zaken van onderling be lang zijn besproken, sluit de voorzitter de vergadering, de aanwezigen dankend voor de aangename besprekingen en allen een za lig uiteinde en een gezegend nieuwjaar toe- wenschend. Kerst-naklanken. Te Oosterland en Hipolytushoef is dooi de Zondagsschooljeugd opgewekt het Kerst feest gevierd. In eerstgenoemde plaats zon gen de kinderen 'n mooie cantante „Kerst klokken luidden"; ds. v. Beek leidde den dienst en aan 't slot van 't feest had de uit- deeling der geschenken plaats. Te Hippolv- tushoef luisterden de jongens en meisjes van NIEUWE NIEDORP Een succes voor Daan Pool. Tijdens de dagen van felle koude welke vooraf gingen aan de Kerstmis hoorden wij hier meermalen zeggen; er zal Zondag ook niet veel volk bij Daan Pool komen, als hel zulk weer is! Nu was het Zondag wel iets heter, maar het nam niet weg. dat om in de terminolo gie van Daan te blijven, er toch 's middags heel wat Nierpers een kouwe reg op de Rayd haalt hadde en deerom 's ijvends roo- sig wasse. Niettegenstaaide dat waren toch nog velen opgekomen om Daan Pool met zijn wakker troepje te zien op zijn 20-jarig jubileum tournee. Ken verslag hiervan zou overbodig zijn, de Schager heeft er genoeg van verteld. Wij kunnen na dezen avond te hebben bij gewoond ons volkomen bij de göbrachte hulde aansluiten. Het optreden van Daan en zijn medewer kers is eenvoudig en altijd beschaafd, bo vendien is veel zorg besteed aan de aanklee ding zoowel van de optredenden als van het tooncel, dit alles was in één woord keu rig. Na de pauze is voorgedragen het te Win kel verboden gedicht „De Keerzijde". Zeer te waardeeren was hier zeker de houding van Daan Pool, door in een ernstig woord vooraf het publick met aandrang te verzoe ken niet op bijzondere wijze uiting te ge ven aan hun eventueele instemming met deze voordracht, aan welk verzoek correct door de aanwezigen werd voldaan. Kosscn heeft de opgekomenen door Daan te laten komen een genotvol len avond be- VOOR ALLEEN NAAR DE TOENEMENDE TWEESPALT TUS- SCHEN FRANKRIJK EN ITALIë. HET "VOORSPEL VAN EEN NIEUW EURO- PEESCH CONFLICT? DE VERHOUDING TUSSCHEN DUITSCHLAND EN AMERIKA WORDT SCHERPER. HET CON&RES TE LIMA EINDIGT VOOR HET FASCISME NIET ZEER BEMOEDIGEND. De liefde moet van twee kanten komen, zegt een spreekwoord en zoo kan men met een buurman slechts in vriendschap leven voor zoover deze laatste dit toestaat. Tus- schen Frankrijk en Italië is het allesbehalve pais en vree en zelfs de Kerstdagen vermochten den Italiaanschcn dictator blijkbaar niet in een mildere stemming te bren gen.. En zoo is gedurende liet vredesfeest bij !»i<nemendheid de. verhouding tusschen de fbeide buurlanden eerder nog meer op dé spits gedreven, dan dat deze is verbeterd. De eenzijdige opzegging va.n de Fransch- Italiaansohe accoordcn van 1935 door Ita- üië is aanleiding geweest tot een Fransch protest. De Italiaainsche minister van bui tten lam dsche zaken Ciano zorgde er voor niet op zijn departement aanwezig te zijn, toen de heer Franco is Poncetde Fransche ambassadeur, zijn nota kwam aanbieden en Ciano beeft daardoor in Seder geval bewerkstelligd, dat aan dit Fransche antwoord de meest koele ont vangst werd bereid, welke men zich kan denken. Daarenboven betoont de Italiaiamsclie pers Zich gebelgd over het feit, dat de Fransche miiinistorpresiderat Daladier het voornemen hoeft te kennen gegeven een reis te ma ken naar Corsica en Tunis. Als buiten staander is men geneigd zijn verwondering tot uitdrukking te brengen in een: „Dat is kras"! Niets echter lijkt de ernst van <le Italiaansche verlangens naar deze ge bieden beter en duidelijker te kunnen on derstrepen. Men beschouwt ze al half en half als Italiaansch en wanneer men in de „Voce d' Italia" kan lezen, dat deze reis een provocatie zou zijn voor Italië, dan staat daarmee volkomen vast, dat ieder Fransch vertoog nutteloos en doelloos zal zijn. In Frankrijk ziet men dit vermoedelijk ook zeer goed in. Want wel schrijft de „Figaro" een weinig kleimeerend, dat de Italiaansche pers niets anders is dan een propaganda-apparaat, dat gehoorzaamt aan het een of ander bureau, daarmee staat dan levens vast, dat de Italiaansche regeering IVOOR in allerwegen de vrede werd verheerlijkt, ziet het er dus voor 1939 voorloopig niet zeer bemoedigend uit. Merkwaardig is het daarbij, hoe de Yereenigde Staten, die zich zoo lang buiten spel hebben gehouden, meer en meer de leiding nemen in den strijd tegen fascisme en dictatuur. De felle uitvallen van sommige vooraan staande Amerikanen tegen Hitler hebben een officieel Duitsch protest ten gevolge gehad, dat slechts een voor Duitschland on bevredigend resultaat opleverde. Hun woorden vertegenwoordigden de meening van de meerderheid van het Amerikaan- sche volk, zoo werd geantwoord en daar mee moest Duitschland genoegen nemen. De Yereenigde Staten liggen ver weg. Dat is de geruststellende gedachte, welke men in Berlijn mag koesteren. Echler, in den grooten oorlog was het Amerika, dat ten slotte den doorslag gaf en voorloopig ziet liet er niet naar uit, dat er sprake zal zijn van een verbetering van den Duit- schcn handel op de Vcrecnigde Staten, een handel, die men in het Derde Rijk echter brood- en broodnoodig schijnt te hebben. Alle economische voordeelen, behaald in verschillende rijkjes in Zuid-Oost-Europa vermogen daarvoor geen tegenwicht op te leveren. Bij een en ander komt nog, dat het pan-Amerikaansche congres te Lima is ge ëindigd op een wijze als de hoeren dicta toren vermoedelijk niet zullen hebben ge-- wenscht. Afgezien van het feit, dat men omtrent d<? waarde van op soortgelijke congressen aangenomen resoluties geen te liooge gedachte moet koesteren, was de opzet ton deele de toenemende indringing vooral van Duitschland in verschillende Zuid-Amerikaansche republieken te bemoei lijken. Ycrnoemt men nu, dat in een twee tal resoluties de onverdraagzaamheid ten aanzien van ras en religie wor^Jt veroor deeld, dat verder de acitiviteit van bui- tenlandsche politieke organisaties in Ame rika wordt afgekeurd, dan komt men tot de conclusie, dat hoeveel tevredenheid Hit ler in zijn Kerstrede, gehouden in de Lö- wenbrau-Keller te Münchcn, aan den dag mag hebben gelegd omtrent den gang van zaken in Duitschland zelf en in de naaste omgeving, de toestand verder weg aller minst bemoedigend mag worden genoemd. VOOR ALLEEN NAAK Uit onze omgeving WIERINGEN VOOR ALLEEN NAAR de Herv. en Doopsgez. Zondagsschool naar een Kerstvertelling van ds. de Wilde, De pre dikant reikte aan de oudste leerlingen, die, de Zondagsschool gaan verlaten, diploma's uit en maakte verder allen gelukkig met mooie cadeautjes. Met een prettige herinne ring aan het welgeslaagde feest gingen ou deren en jongeren huistoe. Hardrijderij voor paren. De ijsclub Westerland hield een hardrij derij voor paren. De uitslag was: le prijs mej. Gr. Wigbout en J. Kreijger Pz., 2e prijs mej. An Brouwer en E. Stubbe; 3e prijs mej. A. Ottcns en Struik, 4e prijs mej. T. Dirks en C. Kooij. SINT MAARTEN Geen geregelde aanvoer het strenge winterweer liet bijna geen transport toe de tuinders leven in afwachting zal de strenge winter uitkomst voor de bouwers brengen? minder producten aan gevoerd ook hoeveelheden aan gevoerde groenten veel gerin ger roode kool duurder idem gele prijsstijging echter nog niet sterk evenmin die van Deensche witte Savoye-kool zelfde prijs aanmerkelijk betere prijs voor uien weinig aanvoer van peen en bieten hoogere prijzen zal Duitschland aan de markt komen? Ons overzicht kan deze week kort zijn. Door het strenge winterweer was er van oen geregelden aanvoer geen sprake meer. Alle vaarten en slooten, welke toegang ge ven tot de beide veilingen, waren im zoo korten tijd met een dikken ijsvloer bedekt, dat het niet mogelijk was die toevoerwate ren open te houden. Trouwens er was maar weinig aanleiding, om dat te doen.' De strenge vorst toch maakte het transport van groenten, die tijdens dat transport zou den kunnen bevriezen, zeer riskant. Over korten afstand, als de producten, goed werden afgedekt, zou dit allicht nog mo gelijk zijn, doch bij export zou er groot ge vaar voor bevriezen zijn geweest, Jroii- zorgd, die dit door eon warm applaus telkens toonden en welk applaus zijn hoogtepunt be reikte toen namens de zaaldirectie aan het einde van den avond bij monde van den heer Rougoor bloemen werden aangeboden. Een gezellig bal besloot dezen avond. Kolven en Biljarten. Tweede Kerstdag is in de Prins Maurits een door de Sociëteit „Over de Helft" uitge schreven onderlinge wedstrijd gehouden in Kolven en Biljarten. De wedstrijden hebben als altijd een spor tief en gezellig verloop gehad. Twintig leden deden aan den strijd mede. Na een spannen de kamp werd de uitslag als volgt bekend gemaakt. Kolven: Er werden drie partijen geslagen, le prijs S. G. Wit (sajet) met 139 pnt. 2e pr. C. Groet Jz. (gummi) met 138 pnt., 3e prijs A. Sanders (sajet) met 135 pnt. Biljarten: Van de winnaars eerste ronde, le prijs C. Goet Jz.. 2e prijs J. v. d. Steen, 3e prijs J. Keetman. Van de verliezers die ten slotte tegen elkaar uitkwamen le pr, A. Winkel Pz., 2e pr. Jn. Stammes, 3e pr. D. v. d. Stok. Met 'n toepasselijk woord reikte dr. de Boer de prijzen uit. HARENKARSPEL wens de vraag was ook wel niet zoo groot, da/t een geforceerde aanvoer noodig was. Men leeft hier op het oogenblik jji af wacht,img van wat komen zal. Do hoop op flink winterweer is nu in vervulling ge gaan. De rest, de goede prijzen, moet nog komen. Bijna zonder uitzondering waren strenge winters voor de tuinders financieel gunstig. Moge dat ook nu zoo zijn, en moge de abnormale toestand geen uitzondering op dezen vrij zekeren regel maken. Het aantal producten, dat deze week aan de veilingen verscheen, was kleiner dan gewoonlijk. Andijvie was natuurlijk geheel van het tooneel verdwenen: die is geheel waarde loos geworden. Spruit,kool kon bij deze tem peratuur maar moeilijk worden geplukt Voor witlof en sc horsenee ren is dit weer ook niet uitlokkend en peen en bieten laat men maar liever in den kuil of in de boet De grootste aanvoer bestond uit roode kool. Toch bedroeg die niet meer dan on geveer 10 spoorwagens, het zesde deel van vorige weken. Alles werd per as aangevoerd Het was weer zoo goed als alles tweede soort. Een sterke prijsstijging, viel nog niet te constateeren. De mooiste van 2 a 3 pond bracht f 3.20 —f4 op. Afwijkend goed bleef beneden de f2.—. Ook voor gele kool waren de prijzen 'beter dan voorheen. Wild ging het echter nog niet. De meest gewilde sorteering van ongeveer 2 l/u pond werd verkocht voor WIERINGERMEER SLOOTDORP. SpekrijderlJ. Door arbeiders uit deze plaats is alhier een spekrijderij gehouden. De baan was door de arbeiders zelf keu rig voor elkaar gebracht, zoodat 's morgens half elf de klasse beneden 35 jaar kon starten; deze wedstrijd was te 12 uur af- geloopen. Na den middag werd gereden door de klasse boven 3o jaar, waarin fel gestreden werd. 's Avonds 5 uur werden er 57 pakketten uitgegeven, waarvan de inhoud van ieder gelijk was: 4 pond vleesch en spek. Deze waren voor alle rijders, loopers, baanve gers en voor die arbeiders die niet mee kondon rijden, daar hun werk dat niet toe liet. Yoor de le, 2e, 3e en 4e prijzen werd totaal uitgegeven nog 12 pond vleesch, ter wijl tusschen den len prijswinnaar der hei de klassen nog gereden werd om 1 H.L. brandstof, die ook beschikbaar gesteld was. VOOR ALLEEN NAAR De heeren Sjouke Veenstra en Bodewitz wónen resp. den len en 2en prijs. Op gulle wijze is er door de bewoners van Slootdorp ingeteekend op, de lijsten, die hun aangeboden werden, waarvoor de regelingscommisfeie hartelijk dank zegt. uit naam van alle arbeiders uit Slootdorp. Lijsten van inkomsten en uitgaven zijn door veldwachter v. d. Hoek gecontroleerd en voor goedkeuring afgestempeld. W ARMENHUIZEN Een compliment waardl Op het examen ten dienst van de zeevaart, gehouden te Den Haag, slaagde onze plaats genoot de heer Abram Delver Jbz. als derde stuurman voor de groote handelsvaart. Een mooie prestatie mag dit genoemd worden, als men bedenkt, dat na den practischen dienst als leerling—stuurman nog een extra studie wordt vercischt van drie maanden, terwijl de heer Delver deze in twee maanden heeft weten te volbrengen. Van de Mij. Nederland ontving hij al ter stond een aanstelling. Een welgemeend com pliment Bram voor dit succes. SINT PAN CR AS Sehoonrijden. De afdeeling St. Pancras van den Ijs bond Hollands Noorderkwartier hield Maan dagmiddag wedstrijden in het sehoonrijden voor paren. Een en ander had een vlot verloop. De uitslag was: le prijs J'b. Mulder en mw. v. d. Woude-Wagenaar; 2e prijs M. Zee pers en mej. Nel Zeegers; 3e prijs T. Modder en mw. M. ModderGut ter; 4e prijs C Groen en mw. M. Kliffen-Stammes. BARSINGERHORN KOLHORN. Nieuws van de ijsbaan. Onder flinke belangstelling werden hier met de Kerstdagen wedstrijden gehouden op de ijsbaan op de haven. De uitslagen waren als volgt: Eersten Kerstdag, hardrijden voor man nen (ingezetenen): le prijs C. Hei-man, 2e prijs W. v. d. Sluis, 3e prijs D. v. d. Kloos ter, 4e prijs A. Kugel. Tweeden Kerstdag, hardrijden voor man nen (afvalwedstrijd) op de ronde baan: le prijs Nic. Pronk, Schoorldam; 2e prijs Aris Saai, Wieringermeer; 3e prijs E. Dik- kerboom, Slootdorp; 4e prijs A. J. de Rid der, Anna Paulowna. f 2.50—3.50, groot ere voor f 1.50 lot ruim f 2. Voor afwijkende kwaliteit werd f 1.30 f 1.80 betaald. Savoye-kool deelde niet in de prijsstij ging: de noteeringen waren- niet hooger dan de laatste weken. Ze lagen n.1. tus schen f 1.90 en f 3.40, wat voorheen ook werd besteed. Deensche witte kool volgde de stijgende lijn van de eerste twee genoemde soor ten. De laagste noteering was f 1.20, wat besteed werd voor afwijkend goed. Enkele partijtjes brachten iets meer op. De meest gezochte sorteering werd verkocht voor f2 f2.60. Overigens werd f 1.501.90 be steed. Uien kwamen er ook aanmerkelijk min der. Dit product heeft het bij verschillende houwers hard te verantwoorden gehad door de vorst. Ze zijn daardoor „keihard" ge worden. De prijs was vrij sterk opgeloopcn. Gewone gele uien werden nu verkocht voor f 3.SO—6.20, waarbij kwaliteitsverschil den prijs beïnvloedde. Ook voor grove uien werden ongeveer dezelfde prijzen besteed. Nep werd voor ruim f 5 verkocht. Drielin gen brachten f 2.90—3.30 op en zelfs voor stek werd f 2.40—2.90 hetaald. De weinige peen, welke aan de veiling kwam, werd voor f 2.204.40 verkocht, een hoogon prijs alzoo. Ook de bieten brach ten aanmerkelijk betere prijzen op, n.1. f 3.50 f 3.60. Mocht het weer wat zachter worden, dan zal er vanzelfsprekend meer worden aan gevoerd. Nu veel groente, die nog op het veld, o.a. in de vele tuintjes staat, is weg ge vroren. lioopt men op betere vraag. Ook van Duitschland wordt meer vraag ver wacht. De groente schijnt daar schaarsch te zijn en volgens insiders blijken er aan wijzingen te bestaan, die een grooteren export naar dat. land in het vooruitzicht stellen. Moge die verwachting in vervul ling gaan. ALLEEN-NAAR deze reis van een Fransch minister-presi dent naar Fransche koloniën wcnscht te zien als een provocatie. Zooals uit de afwezigheid van minister Ciano duidelijk blijkt, is die Italiaainsche xogeoring niet voornemens aan hot Fransche protest aandacht te schenken en haar ver dere houding wijst er op, dat ze niet voor nemens is op haar cischen terug te ko men. We zullen er dan ook wel rekening mee kunnen houden, dat de toestand zich verder zal blijven verscherpen en waar Frankrijk zich zijn koloniën stellig niet zonder slag of stoot af zal laten nemen, be gint de ooifogsschim wel angstwekkend na der te komen. Het hooft weinig zin hier breed uit te weiden over (le Italiaansche mentaliteit Niet tegenstaande den boycot van Italiaansche goederen door den Volkenbond, is het des tijds Frankrijk geweest, dat de verovering van Abessinië door Italië voor een goed deol mogelijk heeft gemaakt. De leden van den Volkenbond mochten door Italië als vijanden over één en dezelfde kam worden geschoren, Mussolïni had alle re den om Frankrijk in die dagen niet ondankbaar te zijn. En de opzegging van het accoord van 1935, na de waarde er van ten volle te hebben genoten, is een nieuw bewijs van het verloren gaan van alle morali teitsgevoel in onze internationale sa menleving, waar de eenige factor van waarde is geworden de mili taire kracht. Op deze laatste schijn't het. uiteindelijk te zullen moeten aankomen, want het lijkt ondenkbaar, dat Frankrijk zich zijn bezit zonder verweer zal laten afnemen. Van belang zal daarbij zijn do wijze, waarop Duitschland en Italië elkaar den bal toespelen of elkaar misschien op het critieke moment laten zitten, indien ze er op andere wijze beter door kunnen worden. Want, daaraan lijkt geen twijfel te bestaan, ook de heeren dictatoren kunnen elkaar Slechts vertrouwen, zoolang ze elkaar zien. De Duitsche politiek schijnt gedurende 'de Kerstdagen te zijn stopgezet. We zullen vermoedelijk tot het nieuwe jaar moeten wachten, alvorens de toestanden zich dui- dclijkei gaan afteekenen. Intusschen zit ten we op het oogenblik wellicht te midden van het voorspel van een nieuwen Euro- pceschen oorlog. Niettegenstaande de vele Kerstboodschap pen van .vooraanstaande staatslieden, waar- Visschersvereeniging D.E.T.V. 2e Kerstdag, 's middags 2.30 uur, verga derde in café de Ster van den heer S. Scheltus, de vissohersvereeniging D.E.T.V. De heer J. Tijsen opent de vergadering en hoopt dat 1939 voor de visscliers beter mag zijn dan 193S, daar dit jaar voor de visscherij zeer slecht is geweest. Na goed keuring der notulen worden door den se cretaris, den heer Jb. Groot, eenige inge komen stukken voorgelezen. O.a. een schrij ven van de wulken visscherij, waarin toe zegging wordt gedaan, de sluittijd dezer visscherij te wijzigen. Verder is or een schrijven over het schut ten te Den Oever, waarin wordt verzocht zooveel mogelijk tegelijk binnen te komen, daar dan liet schutten een vlot verloop kan hebben. Op liet verzoek om voor de sluizen met palingfuiken te visschen, werd goedgunstig beschikt. Nadat nog een schrijven werd voorgele zen over de trailervisscherij, bracht de heer Jn. Lont, penningmeester, het finan cieel verslag uit, waaraan we ontleenen: Saldo 1937 f 119.53, ontvangsten 295.sal do 414.53, uitgaven 2S1.05, in kas 130.48, op de boerenleenbank f 10S7.40, bezit der ver- ecniging f 1217.88. Door den heer Jb. Smit werd namens de controlecommissie het verslag uitgebracht, waarna voorzitter en de controle en den penningmeester dankte voor hun werk zaamheden in 't belang der vereeniging gedaan. Door den heer Keuris werd hierna een uiteenzetting gegeven van de werkzaam heden van het Centraal Comité. De heer Tijsen dankt den heer Keuris voor zijn duidelijke uiteenzetting. Hierna had bestuursverkiezing plaats we gens periodieke aftreding van de heeren S. ten Bokkel, KI. de liaan, J. Lont, J. Bakker en S. Wagemaker. Alle heeren werden met overgroote meerderheid herkozen. Door den voorzitter werd een toelichting gegeven aangaande de wulken visscherij; de minimumprijs hiervan is gesteld op 18 cent. Zij die wulken visschen willen, moeten dit aanvragen bij de Visscherij-Centrale te Den Haag, met opgave wanneer voor 't laatst op de wulken gevischt is en waarom er mee opgehouden is. Over dit onderwerp werd nog wat van gedachten gewisseld, waarna de bespreking óver den bouw van de garnalendrogerij word begonnen. Voorzitter zegt, dit, jaar is de visscherij op de garnalen niet, meegevallen en nu is de vraag: komt het geld, dal aangevraagd is. los? Moet de drogerij er dan komen, ja of neen, er wordt hier niet officieel beslo ten, maar we zouden wel eens graag de opi nie der visscliers hooren F.r wordt over dit onderwerp uitvoerig gesproken, het voor, zoowel als liet tegen worden naar voren ge bracht. Besloten wordt echter hierop later nog eens terug te komen. VALKKOOG. IJssport. Alhier zijn een paar wedstrijden gehou den op de prachtige banen. Voor den esta fettewedstrijd voor heeren was veel lief hebberij. Na feilen strijd viel de eerste prijs ten deel aan de heeren A. Wit en C. Boon tjes Az.; 2e prijs H. Kuiper en K. Boon tjes; 3e prijs J. Bijpost en A. Kos; 4e prijs J. Meeldijk en R. Bijpost Mz. Op 2den Kerstdag was er een estafette- wedstrijd voor dames. Een heer, gekleed in ouderwetsch damescostuum, wist de aanwezigen best te vermaken, alsook een buiteling van een der 22 deelnemers. De uitslag was: eerste prijs Jannie Mantel en T. SchutBronder, 2e prijs D. Bijpost Buik cn L. Tesselaar, 3e prijs C. Bijpost en T. DekkerSchram, 4e prijs D. Óotjes Snijders en G. BoontjesKoopman; 5e pr. Z. BijpostJongbloed en G. Zwaan. DIRKSHORN. Zoo eentje moet maar thuis blijven! Tijdens de Kerstnacht heeft een hond een bezoek gebracht aan de schapen van A. Wink Cz. en H. Smit en heeft twee dezer dieren ontzettend toegetakeld. Wie de eigenaar is van dezen bloeddorsti- gen hond is onbekend, 't Is echter te wen- schen dat het beest 's nachts voortaan aan de ketting ligt.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5