Amerika zal partij kiezsa Nu de melk duur is, KOOPMANS' Liadbergh uit de gratie Po!en kreeg mooie troeven Nam burgemeester steekpenningen aan? Panter valt twee menschen aan Expeditie naar de Papoea's Twee gewonden bij autobotsing Ontvluchtingspogingen te Hoek van Holland Met speurhonden op zoek naar rebellen oidÉlsfea bereidt U Havermoutpap als volgt: Noem 70 Gram (8 a 9 lepels) Koop- mans' Vlugkokende Havermout. Zet deze op in een pannetje met kokend water (een halve liter) en wat zout en laat ze gedurende 5 minuten onder af en toe roeren zachtjes gaar en bijna droog koken. Roer daarna de pap aan met warme melk. Met een kleine hoeveelheid melk ver krijgt U n o g een voortreffelijke en zeer voedzame pap. Neemt proef en bestelt Uw kruide nier. vlugkokende Havermout Zijn pra-Duitsche houding be valt het Amerikaansche publiek niet. Naar de „Kansas City Star" bericht, heeft de groote Amerikaansche lucht vaart-maatschappij Transcontinental Western Air. Inc. (T.W.A.). die te Kansas City haai' hoofdbasis heeft, besloten den naam „The Lindbergh Line" als slagzin op te geven, zulks als gevolg van de toenemende critiek bij het publiek tegen Kolonel Lind bergh, wiens sterk Duitsche sympa thieën in Amerika misnoegen hebben gewekt. Leidende personen in de T. W. A., weiger den, aldus de Msb., op dit gerucht commen taar te leveren, maar den volgenden dag verklaarde Jack Frye, president der TAV.A. dat het opgeven van den naam Lindbergh slechts als momcnteelc verandering was gedaan. Gebleken is echter, dat in verband met de toenemende verbittering in Amerika jegens het officieelo Duitschland, de T. W. A. den laatsten tijd herhaaldelijk becritiscerd werd in verband met het verbonden houden van Lindbergh's naam met dien der maat schappij. Lindbergh uitgefloten. „Niet alleen" aldus de „Kansas City Star" „is het Amerikaansche volk mis noegd, omdat Lindbergh Duitsch eerbetoon in ontvangst neemt, doch ook omdat hij vrij veelvuldig naar Duitschland reist. Deze stemming is ook in de bioscopen, waar Lind bergh herhaaldelijk uitgefloten werd als zijn beeld op het doek verscheen, tot uiting gekomen." Geluk gehad bij het internatio nale kaartspel. „Alle Duitsch.rs thans binnen de landsgrenzen". Een artikel, dat den indruk maakt van officieuzen aard te zijn, maakt in de Pool- sche avondbladen de balans op van de in ternationale politiek in het afgeloopen jaar. liet artikel constateert, dat. de regeling der betrekkingen met Polen een belangrijken troef heeft gegeven aan Polen in de Baltische politiek. Het herkrijgen van Tcschen was niet slechts een nationale overwinning, maar ook de bevestiging van den wil der Pool- schc natie om haar rechten en belangen te verdedigen met hardnekkigheid en het be wijs daarvan heeft groot belang voor de toe komst. Het afgeloopen jaar, zoo gaat het artikel verder, heeft de triomf gezien van het Duit sche national - dynamisme door de verwerke lijking van den Anschluss en de aanhechting van het Sudetenland. Maar aangezien het ge stelde doel bereikt is, wordt het dynamisme zwakker, aangezien niet duidelijk is welke overwinning het nog zou kunnen behalen op grond van een beroep op de, ideologie van de oenheid der Duitsche natie, omdat alle gebieden in Europa, die met Duitschers be volkt zijn, thans binnen de grenzen van het derde rijk liggen. Hongarije meent het niet kwaad! Na de relletjes te Velky Suranny. Het volgende officieels communiqué is ge publiceerd: Het Tsjechoslowaaksche ministerie van buitenlandsche zaken heeft den Tsjechoslo- waakschen zaakgelastigde te Boedapest op dracht gegeven de aandacht der Hongaarsche regeering te vestigen op de beteekenis van het vijfde punt der Weensche arbitrage be treffende wederzijdsche bescherming van minderheden benevens op de feiten, die zich hebben voorgedaan op 2."» December in Velky Suranny en die in Tsjechoslowakije een zeer pijnlijken indruk hebben gemaakt. Den zaakgelastigde van Tsjechoslowakije werd geantwoord, dat dergelijke feiten niet in de bedoelingen der Hongaarsche regee ring lagen. De Hongaarsche regeering zal op den grondslag der wedcrkcerigheid al het mogelijke doen om een herhaling te voorko men. Polen wil geëerbiedigd worden Een klacht te Praag. De Poolsche gezant. Papee, heeft een stap hij het Tsiecho-Slowaaksche ministerie van buitenlandsche zaken ondernomen. Hij heeft geëischt. dat strenge straffen zullen worden opgelegd aan de personen, die de nationale emblemen van het Poolsche con sulaat te Moravisch Ostrawa verwijderd hebben. Naar aanleiding van dezen stap heeft de hoofdcommissaris van politie te Moravisch Ogtrawa het consulaat zijn verontschuldi gingen aangeboden. Een onderzoek wordt ingesteld. Duitschland en de sport Voor deelneming aan sportge beurtenissen in het buitenland steeds toestemming noodig. In den vervolge zal de deelneming van Duitschers aan sportgebeurtenissen in het buitenland evenals sportgebeurtenissen in Duitschland, waaraan wordt deelgenomen door buitenlanders, afhankelijk zijn van de goedkeuring der officieele Duitsche sportlci- ding. Een desbetreffend besluit van den rijks- sportleider von Tschammer und Ostcn is vastgelegd in de regeling betreffende de sportbetrekkingen tusschen Duitschland en andere landen. Deze regeling geldt eveneens voor Oostenrijk, maar strekt zich niet uit tot het Sudeten Duitsche gebied. Op 1 Febru ari a.s. zal de regeling van kracht worden. Deze regeling zoo verklaart men, zal de taak der sportlieden vergemakkelijken en hen behoeden voor alle moeilijkheden welke uit de deviezen controle kunnen voortvloeien Japan en Rusland gaan weer praten Visscherijverdrag nog niet van de baan. Naar gisteravond vanwege het Japansclie ministerie van buitenlandsche zaken werd medegedeeld, is tijdens het onderhoud, dat de Japansche ambassadeur Togo op 28 de zer met Litwinof heeft gehad, overeengeko men, dat de onderhandelingen over een vis- scherij-overeenkomst begin van het vol gend jaar zullen worden hervat. Onwettige toelating van Duit sche vluchtelingen te Dinrgerlo. Gemeentehoofd vraagt ontslag. Het rustige Dinxperlo, dat geleund ligt tegen het Duitsche dorpje Süderwick, is in opschudding. De burgemeester dier gemeen te, mr. H. J. V., heeft Vrijdag aan den vooravond van Kerstmis plotseling ziekte verlof gekregen van den commissaris der Koningin. Dit ziekteverlof iverd, aldus de Tel., Za terdag gevolgd door een schriftelijke mede- deeling van den burgemieoster nan alle raadsleden, dat hij aan H. M. de Koningin eervol ontslag uit zijn ambt had gevraagd. Een ieder begreep, dat er iets büzonders aan de hand moest zijn en het besluit van den burgemeester was het gesprek van de Kerstdagen. De politie te Dinxperlo weigert elke mc- dedeeling omtrent hetgeen met liet hoofd der gemeente moet ziin voorgevallen, doch dit neemt niet wee. dat tal van bijzonderhe den bekend zijn geworden. Het was in Dinxperlo en omge ving een publiek geheim, dat daar veel Duitsch^ Joden binnenkwamen en verlof kregen zich daar blijvend op te houden. Het zhoet thahs geble ken zijn, dat de burgemeester zich voor deze diensten lied betalen. De burgemeester heeft ongeveer vijftien jaar aan het hoofd der gemeente gestaan en was zeer populair. KIND DOOR WINDMOLEN GEGREPEN. Droevig ongeluk te Hoogezand. Zooals wel vaker gebeurde, bracht Dins dagmiddag de 12-jarige Emmo, een zoontje van den heer D. E. Gorter te Hoogezand. in gezelschap van een paar vriendjes, een windmolentje op gang, wat dient om over tollig water van een kweekerij achter hun huis af te voeren. De knaap is daarbij uitgegleden en het gevolg was. dat zijn overall werd gegrepen door een schroef aan de as. zoodat hij mee ronddraaide, totdat het molentje tot stilstand kwam De verwondingen, welke hij daarbij kreeg, waren aldus de N. R. Crt. zoo ern stig, dat de dood heel spoedig is ingetre den. Bij een Europeeschen oorlog kun nen de Vereenigde Staten niet af zijdig blijven. Het in de Vereenigde Staten zeer beken de tijdschrift „Fortune", dat in de afgeloo pen jaren herhaaldelijk voorspellingen op politiek en ander gebied heeft gedaan, wel ke later treffend juist bleken te zijn, terwijl het tevens regelmatig enquêtes onder zijn lezers houdt naar hun meening over be paalde belangrijke binnen- en buitenland sche gebeurtenissen, deelt thans mede, dat de jongste rondvraag over de Internationale politieke situatie heeft uitgewezen, dat de publieke opinie in de Vereenigde Staten wat de traditioneele Amerikaansche isola tie-politiek betreft, sinds den „vrede van München" belangrijk Is gewijzigd en wel in dien zin, dat zij er zich steeds meer van afwendt. Ofschoon, aldus „Fortune", het Amerikaan sche volk de laatste drie jaar vrij neutraal, ja zelfs onverschillig tegenover de meeste buitenlandsche mogendheden heeft ge staan, is het, vooral sinds September, op geschrikt door de veroveringen der totali taire staten in Europa cn de steeds intensie ver wordende Duitsche en Ttaliaansche pro paganda op het westelijk halfrond. Volgens het tijdschrift, zegt de N. R. Ct., komt do meening van het Amerikaansche publiek over de buitenlandsche politiek thans in hoofdzaak op het volgende neer: lo. De Vereenigde Staten moeten samen werken met andere democratische naties, ten einde verder expansie-pogingen door Hitier en Mussolini te verhinderen. 2o. Het Amerikaansche volk is vóór een krachtige verdediging van geheel Noord- ONZE DOST. Slachtoffers zwaar gewond. Wij lezen in de Loc.: In de Doekoeh Bandjaran van de desa Magersari in het onderdistrict Ngablak (Magelang), ontmoette een zekere Sokerto, die dakpannen vervoerde op een desaweg, Donderdag des ochtends omstreeks 10 uur een panter, die hem plotseling aanviel en hem aan borst en rechterarm veivvondde. Op het hulpgeroep van Sokerto snelde Panawi, te hulp. doch weid toen eveneens door den panter aangevallen. Toen de desamenschen kwamen toeloopcn, liep het ondier weg en hield zich onder struiken in een diepe geul schuil. Beide zwaargewonden werden geholpen en naar het hospitaal te Magelang getrans porteerd. Het gebeurde werd den assistent-wedono van Ngablak gerapporteerd. Gewapend met zijn 6.5 m.m. Mannlicher geweer en verge zeld door een van zijn politie-agenten toog hij er op uit en slaagde er in den panter te dooden. Opmerkelijke cultuur In Nlenw Guinea. Naar wij vernemen, zijn momenteel bij het departement van Economische Zaken in studie voorstellen tot uitzending van een expeditie naar Nieuw-Guinea, welke in den loop van het volgend jaar onder de auspi ciën van 't Koninklijk Nederlandsch Aard- z-ijkskundig Genootschap ondernomen wordt aldus het Nieuws. Deze expeditie zal zich met steun van het Nederlandsch-Indische gouvernement bezig houden niet de exploratie der gebieden rond om de Wisselmeren. Van andere zijde vernemen wij eenige bij zonderheden van de ervaringen, welke een vorige expeditie naar de Wisselmeren gehad heeft: Deze streken zijn geheel en al ver schillend van de andere Papoea-gebieden. De bevolking, die een minder donkere huids kleur heeft, bezit een tvpische beschaving, welke van heel oude tijden moeten dateeren cn gunstig afsteekt bij de primitieve cultuur der andere stammen, waarmede zij opmerke lijk weinig verkeer onderhouden. Zeer zeld zaam en waarschijnlijk een unicum in Nieuw Guineo is het feit, dat de bevolking, die tot voor kort geheel verstoken is gebleven van Westersche invloeden, volkomen op de hoog te is van den natten sawah-houw, in welke cultuur zij een zekei-e trap van volmaaktheid heeft bereikt. Verder heeft do bevolking rondom de Wisselmeren uitgebreide cn goed aangelegde tabaksvelden cn, hetgeen even eens een hijzondei'heid is, zij onderhoudt een suikei'cultuur, die bij het eerste plaatselijke ondei'zoek uitstekende variëteiten bleek te bezitten. Gladheid van den weg werd ioodlottig. Op den Rijksweg nabij den heuvel Langen- bérg te Ede is gistermiddag om vier uur een autobotsing geschied. Een bus van de Gcldersche tram draaide plotseling naar links den ouden verbindings weg naar Ede in, terwijl een pei'sonenauto, bestuurd door den hr. G. J. Elfei'ink uit Am sterdam achter de autobus reed. De perso nenauto kwam bij het remmen door de glad heid van den weg te slippen en geraakte daarbij op de linker weghelft. Op dat oogenblik naderde een Amerikaan sche auto van de tegenovergestelde zijde. Een hotsing was niet meer te vermijdpn. Van de vier inzittenden van den Amei'ikaanschen wagen werd de bestuurder, de heer J. J. Sonne uit St. Louis, ernstig aan liet hoofd gewond. Van de andei'e auto liep de naast den heer Elfei'ink gezeten persoon eveneens verwondingen aan het hoofd op. De auto's werden van voren in elkaar ge drukt. Amerika en van de Philippijnen, doch niet van Zuid-Amerika. 3o. Men is van meening, dat de vrede van München „te érg" is geweest, doch aan den anderen kant de eenige mogelijkheid beteekende om onder de heerschende om standigheden een oorlog te vermijden. 4o. De overgroote meerderheid van het Amerikaansche volk gelooft, dat, indien in September een algeineene Europeesche oor log ware uitgebroken, de Vereenigde Sta ten er zich niet buiten hadden kunnen hou den. 5o. Het Amerikaansche volk gelooft voorts, dat er binnen een paar jaar toch een oor log in Europa zal uitbreken en dat de Ver. Staten er dan in zullen worden betrokken Ook Zwitserland zonder Duitsche dienstmeisjes Zal de regeering de Zwitsersche vrouwen dwingen huishoudelij- ken arbeid te verrichten?' Volgens de Zwitsersche bladen hebben ook de Duitsche consuls in Zwitserland mede- deeling uit Berlijn ontvangen ,dat de Duit sche dienstmeisjes, die daar in dienst zijn, spoedig naar Duitschland zullen moeten te- rugkeci-en. Gebrek aan voldoende arbeids krachten in Duitschland zelf wordt als reden tot de aanstaande terugroeping vermeld. Daar het aantal Duitsche dienstboden in Zwitserland tegenwoordig op niet minder dun 20.000 wordt geschat, vraagt men zich aldus de N.R.Crt., mot eenige bezorgdheid af, hoe men het noodige aantal geschikte plaatsvervangsters zal kunnen verkrijgen. Een enkel blad spreekt thans zelfs de meening uit. dat de overheid wellicht tot bepaalde „dwangmaatregelen" (in den vorm van 'n onthouding van werkloozenuit- kecring aan arbeidslooze vi'ouwen, die wei geren een betrekking in de huishouding te aanvaarden?) de toevlucht zou moeten ne men. Toezicht op de Duitsche Joden verscherpt). Ontvluchtingspogingen ondernomen door Joodsche vluchtelingen, die te Hoek van Holland in een kamp zijn ondergebracht, hebben geleid tot scherpe bewakingsmaatre gelen. Op Kerstavond hebben eenige geïn terneerden getracht, het kamp te verlaten. Dit lukte hun ook, doch alvorens zij buiten Hoek van Holland waren, zijn de ontvluch ten opgespoord en naar het kamp terugge bracht. Intusschen zijn thans, naar de Tel. meldt, zeer strenge maatregelen genomen om her haling te voorkomen. Het terrein, dat 's zomers in gebruik is voor de kinderen der Rotterdamsche vacantieschool, is steeds af gesloten geweest met een schutting. Men heeft echter, nu hier vluchtelingen werden ondergebracht, die op illegale wijze de gren zen van ons land overschreden, aan de ach terzijde van het tei'rein scherpe lichten aangebracht, die bij avond ontvluchtingspo gingen helpen verhinderen. Rijksveldwach ters met speurhonden houden voortdurend de wacht. Over de regelingen in het kamp wordt geen enkele officieele mededeeling verstrekt Het is ook aan familieleden van de geïn terneerden niet toegestaan, gesprekken met de kampbewoners te voeren. In hotel „Amerika" verblijven de echtge- nooten van enkele geïnterneerden in het kamp, Zij konden een brief aan hun man nen schrijven, die aan het kampcommando werd overhandigd: na controle werd dan voor doorzending zorg gedragen. Op deze wijze konden de vrouwen iets over hun ccht- genootcn in hot kamp te weten komen. In het kamp worden door do geïnteimeerdcn thans eenige werkzaamheden verricht. Twee verkeersongelukken bij Nijkerk Een ernstig gewonde. Tengevolge van de gladheid zijn gister avond op den Rijksstraatweg Amersfoort Zwolle, onder de gemeente Nijkerk kort na elkaar twee verkeoi-songelukkcn gebeuid. Nabij ..Huize Salentijn" reed een auto te gen een boom, waardoor de inzittenden licht werden gewond. Na verbonden te zijn, kon den zij op eigen gelegenheid naar huis gaan. Tusschen Nijkerk en Putten hotste cenigen tijd later een auto. bestuurd door den heer Koekoek uit Amersfoort, eveneens tegen een boom. De botsing geschiedde met zooveel kracht, dat de auto geheel in elkaar werd gedrukt. Do heer Koekoek werd ernstig ge,wond naar het wijkgebouw te Nijkerk overge bracht. LEDEMATEN AFGEVROREN. Tijdens de strenge vorstperiode hebben een achttal personen te Haastrecht zich onder geneeskundige behandeling moeten stellen, in verband met het bevriezen van handen, ooren, voeten en neus. Bij een boerenaibei- der moest, naar het Hsb. meldt, de geheele hand worden geamputeerd, daar alle vingers waren bevroren. Middenstanders vragen vestigingsverbod voor het groot winke bedrijf De Standsraad en de Bondsraad van den Kon. Ned. Middenstandsbond, hebben zich in hun dezer dagen te Den Haag gehouden vergaderingen uitgesproken vóór het invoe ren van een tijdelijk vestigingsverbod voor groot-winkelbedrij ven. De Baden hebben het hoofdbestuur ver zocht, bij de regeering aan te dringen op het uitvaardigen van een dergelijk verbod. Scotlaiid Yard zoekt een millioenenzwendelaar Maar de Amsterdamsche politie knipte hem reeds. Scotland Yard zocht sinds maanden den Dantziger Wreszynski, die zich aan oen millioenenzwendel heeft schuldig gemaakt. Volgens het Vb"! zit de man sinds No vember rustig in het Huis van Bewaring te Amsterdam, verdacht van een eenvoudig geval van oplichting van een Zeeuwschen boer. De Britsche bankier te Jeruza lem nog steeds zoek. Dezer dagen hebben Arabieren te Jerusa- lcm een Britschen bankier ontvoerd. Het slachtoffer was de directeur der Ottomaan- sche Bank, Lebouvier, die zich den haat der rebellen op den hals heeft gehaald, omdat hij het bestaan van fondsen der opstandelin gen onder gefingeerde namen had onthuld. Met speurhonden is.de politie er op uit getrokken en vond een spoor dat leidde naar het Ramallah-gebied, doch van de daders heeft men nog niets ontdekt. Laatste telexbericht Nieuwe aanval van Franco Legerbericht van het rechtscht hoofdkwartier. Het communiqué van het rechtsche hoofd-» kwartier vermeldt, dat de rechtsche troe pen aan het front in Catalonië een krach- tigen aanval voortzetten. Verscheiden be langrijke stellingen werden bezet. Verschil lende dooden werden op het slagveld ach tergelaten, terwijl 800 man werden gevan gen. genomen en een hoeveelheid oorlogs- materiaal werd buitgemaakt De lucht macht heeft 20 vijandelijke vliegtuigen omlaag geschoten. Japan miskent Amerikaansche rechten Amerikaansche Kamer van Koop handel te Tientsin wendt ziek tot Washington. De Amerikaansche Kamer van Koophan del te Tientsin heeft zich telegrafisch tot het departement van buitenlandsche zaken te Washington gewend en kennis gegeven van tien gevallen, waarin de rechten der Vereenigde Staten in Noox-d-China zouden woi'den miskend. Het betreft embargos, monopolies, wissel- controle en douanerechten. De kamer dringt er op aan overeenkomstig vergeldingsmaat regelen te nemen tegenover den Japanschen handel en consulaire facturen te eischen voor den invoer van producten uit Noord- China, waai-bij de eisch moet worden ge steld, dat deze facturen t verklaren, dat de goederen op de open markt zonder handels belemmeringen zijn gekocht. W1 ERIN GEN VRIJWILLIG LANDSTORM KORPS MOTOR DIENST. Gisteravond had in de foyer mn Cinema De Haan een bijeenkomst plaats 0111 te gera ken tot de oprichting van een afdeeling van het vrijwillige landstomi korps Motos Dienst. Te ruim acht uur sprak Zijne Edelacht bare buroremeester L. C. Kolff het openings woord uit. waarin spreker bijzonder wel kom heet de adjudant onder-officier Vissen cn dc luitenant Zwaan. Spreker geeft da delijk het woord aan adjudant Visser oml het een en ander uiteen te zei ten. Adjudant Visser dan, vertelde ons in vlotte bewoordingen de oi'ganisatic 't werken en 't doel van dit korps, dat niet alleen werkt voor een bepaalde groep pez-sonen miaar voor een heel volk. Daarna werd een film gedraaid. Ook vcrhaaldt spr. over de cur sussen, de oefeningen en het driedaagsche kamp in de Hai'skamp. Na het beëindigen van zijn rede worden eenige vragen aan den adjudant gesteld, welke tot volle tevredenheid worden be antwoord. Sergeant Zwaan vertoonde hier na een viercleelige film van dit koi'ps. De cei'stc twee deelen toonde ons' de cursussen, hoe daar geleerd en wat er geleerd wordt. Hier viel het ons ook op de echte gezellige kameraadschappelijke sfeer waarover adj. Visser al gesproken had. De twee laatste deelen vertoonden ons dc oefeningen der examens voor korporaal en sergeant, de oefening in de Harskamp, voor al de kleurenopname waren buitengewoon göed. Na deze film die door sergeant Ver hoog vervaardigd is werd de gelegenheid opengesteld zich op te geven vonr dit motor- korps waaraan vele der aanwezigen volde den. In zijn slotwooi'd wenschte Burgemeester Kolff adj. Visser dan ook geluk met zijn mooi succes en dankte de hoeren voor het op dezen avond gebodene. SC HAGEN, 29 Dec. 5 Paarden 100—300, 3 gcldekocicn, mage re 120150, 35 idem vette 180—240, 10 kalf- koeicn 210—280, 3 vaarzen 120—100, 9 gras kalveren 50—75 46 nuchtere kalveren 6— 16, 40 vette schapen 1625, 57 overliouders 11—15. 3 bokken en geien 48; 20 varkens (ma ttere) 1521; 23 idem (vette) per kg. 0.47— 0.49; 52 biggen 715; 49 konijnen 0.501.75 kippen 0.751.25; haantjes 0.70 AMSTERDAM, 28 Dcc. Veemarkt. 147 vette kalveren: le kw. S492 ct.. 2e kw. 76—82 ct., 3e kw. 70—74 ct. per Kg. levend gewicht; 71 nuchtere kalveren f 610 per stuk, 179 varkens: vleeschvarkcns, wegende van 90110 Kg. 5960 ct., zware varkens 5S59 ct., vette varkens 5657 ct. per Kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren korte aanvoer, handel stug, prijzen onveranderd. Nuchte re kalveren aanvoer gewoon, handel sle pend. moeilijk prijshoudend. Varkens be hoorlijke aanvoer, handel lui, prijzen iets lager. ZWAAG, 28 Dec. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken". Zoete appelen 18—22, Tomaten 6— lfl. Doyenné de commice 3133, Comtesse de Paris 2022, Wintorjan 1924. Prosent van Engeland 1931, Goudreinet 21—30, Bi* inark 1518. WAR MEN HUIZEN, 28 Dec. Roode kool 2.30—3.10, gele kool 2.30—2.70, Decnsche witte kool 1.60—2.40. Aanvoer: 1900 Kg. roode kool, 6300 Kg. gele kool, 16.800 Kg. Deensche witte kool. ALKMAAR, 28 Dec. Andijvie 1516.50, boerenkool 1.50—6.60, bieten 1.202.60, gele kool 1.503, groene kool 2.10—4.60, kropsla 0.65- 0.76, knolsel- derie 3.S0—6.90. pezen 12—13. prei 5.60— 13.30 peterselie 6.50, roode kool 1.50—4.60, spruiten 15012, uien 2.204.50, wortelen 4.60—5.30. witlof I 4—6, idem ÏI 1.50—3.—. BROF.K OP LANGENDT.TK. 29 Dec. 7500 k.g. Uien 5.006.00, drielingen 2.40, grove 4.50—4.80; stek 1.80—17.90; 2050 k.g. Peen 1.40—4.70; 500 k.g. Kroten 3.30, 15000 k.g. Roode kool 1.50—3.60, 10000 k.g. Gele kool 2 003.00; 10-000 k.g. D. witte kool 1.80—280 530 andijvie 89010.70. NOORDSCHARWOUDE, 29 Dec. Uien 55.70, grove 4.90—5.70, kroten 1.40 1.80 roode kool 1.703.70. 12000 kg. gele kool 1.70—3; 4S000 kg. d. witte kool 1.20—2.50.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6