DE WERELD Dienstbode bad verkeerde kennissen Postvluchten op Indië weinig woorden weinig Het Amerikaansche Congres geopend Amerikaansche diplomaten bespionneerd Noorsche landen één vredesblok! Kastelein heulde samen met inbreker Groote brand te Maarssen Onze Oost De zedenmisdrijven Steeds meer arrestaties. De officier van justitie te Bandoeng heeft de inhechtenisneming: gelast van een particulier aldaar. Reeds thans is de eer ste dagvaarding uitgebracht in de bekende zedenaffaire. De gedagvaarde is opgeroepen om 13 Maart voor den Raad van Justitie te verschijnen. In verband met de zedenaffaire is in den afgeloopen nacht tg Malang een Europeaan gearresteerd en later nog een gepension- neerd onderwijzer, die in de buurt van Ma- lang woonde. Tevens zijn dertig inheem- sche knapen aangehouden. Het onderzoek duurt voort. Een huiszoeking bij een arts leverde een groote hoeveelheid wetenschappelijke lec tuur en foto-materiaal op, dat op iast van het parket in beslag is genomen. Eveneens op last van het parket is een specialist, ontboden voor het geven van inlichtingen. Na een verhoor door den officier van jus titie zijn, volgens de N. R. C., gisteren te Semarang twee Europeanen preventief ge steld. Ook te Salatiga is in verband met de ze denmisdrijven een Europeaan gearresteerd. Familie, waar zij in betrekking was, werd buiten haar medewe ten bestolen- In den oudejaarsnacht is op geraffineerde wijze een familie in de van Alkemadelaan te Den Haag bestolen door... kennissen van haar dienstbode. Toen de Hagenaars dien nacht om onge veer 2 uur thuis kwamen, vonden zij een bureautje opengebroken en vermisten f250.- alsmede een gouden horloge, dasspeld, een hanger en een paar gouden ringen. De 21-jarige inwonende dienstbode was een paar dagen met vacantie naar Breda ge weest, doch toen het meisje eenige uren la ter dan de familie in haar dienstbetrekking terugkwam en de daar ontboden politie haar een verhoor afnam, bekende zij onder tra nen dat zij niet in Breda had vertoefd, doch uit was geweest met den 30-jarigen straten maker W. L., sinds kort een kennis van haar. Zij had den oudejaarsavond in zijn gezelschap en op zijn kamer doorgebracht en daar kennis gemaakt met een vriend van L., den 21-jarigen apotheker-bediende N. C. A. W. De politie onderzocht onmiddellijk het per ceel in de Torenstraat, en daar de huiszoe king hier niets opleverde, zette zij haar speurtocht voort tot de woningen van L.'s familieleden. Een tante van den stratenma ker stelde de politie een pakie ter hand, dat f 200.— henevens alle gestolen sieraden bleek te bevatten en dat door L. aan haar dochter in bewaring was gegeven. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de dienstmaagd volkomen onschuldig is en het slachtoffer is geworden van de inbrekers- practijken harer „vrienden". Terwijl de stra tenmaker het meisje op zijn kamer hield, wist zijn handlanger de huissleutel van het perceel in de van Alkemadelaan te bemach tigen. Beide mannen en het nichtje zijn in politiebewaring gesteld. Nandoe (terugreis) Zilverreiger (heenreis) Torenvalk (terugreis) Buizerd (heenreis) Emoe (terugreis) Valk (heenreis) Oehoe (terugreis) Vertrek ran |Alex. 2 Jan. JRang. 3 Jan. |penang 3 Jan. jxapels 3 Jan. |jodhp. 3 Jan. |A'dam 3 Jan. Band. 3 Jan. Aankomst te jLyon 3 Jan. I Singap. 3 Jan. jsingap. 3 Jan. jAlex. 3 Jan, |Bagd. 3 Jan. Napels 3 Jan* Medan 3 Jan. Betooging tegen Chamberlain. Gistereij hebben leden van de nationale werkloo- zenbeweging gepoogd een doodkist met een opgerolde paraplui aan te bieden op Downingstrect 10, het huis van den mi nister-president. In witte letters stond er op geschilderd: „Werkloos, hij vroeg om be vrediging". De politie greep direct in. Chamberlain was niet thuis. Samenwerking der Baltische landen. Dq Littausche regeering heeft een zelfde neu- traliteitswet afgekondigd als Estland en Letland. Hieruit leidt men af, dat de sa menwerking tusschen de Baltische staten v nog steeds actief is. Ook Polen aapt Duitschland na! Voor deij! eersten keer was in een der koffiehuizen te Warschau een kaart aangebracht, waarop te lezen stond, dat de inrichting uitsluitend voor Arische personen toegankelijk is. Cedillo geeft het niet op. De Mexicaanschq rebellengeneraal Cedillo wil niet profitee- ren van de hem toegezegde gratie. Hij hoopt partij te trekken van de te ver wachten ongeregeldheden bij de verkie zingen. De guerilla-strijd neemt weer toe< Nieuwj&ar in New York. Er hebben zicS gedurende de viering van het Nieuwjaars feest 259 gevallen van gewelddadigcn dood voorgedaan in de Vereenigde Staten. In 150 gevallen werd de dood bij verkeerson gelukken veroorzaakt. Een ongekend aan tal zelfmoorden werd te New York eij naaste omgeving gepleegd, nl. 25. New Yorksche taxi-chauffeurs staken. Dq leiders van de transportarbeidersunie heb ben 11.000 taxichauffeurs opgeroepen in staking te gaan. De eenige taxi's, die nog zullen mojsen rijden, zullen dio «i»i -wj ke door chauffeurs, die tevens eigenaar zijn, bestuurd worden. Japansche Matahari vermoord. Naar vew nomen wordt is op 30 December te Tient- sin een Japansche spionne vermoord, die door haar daden den bijnaam van „de Ja pansche Matahari" had verworven. Zij was een der vertrouwden van den bekenden ge neraal Doihara, den „Lawrence van Mand- sjoerije". BEWAPENING EN WERKLOOZENSTEUN, DE TWEE PUNTEN VAN DE AGENDA. Roosevelt in heeten strijd mei zijn vice-president! MARINE-DEPARTEMENT HEEFT VELE WENSCHEN. Het 76e Amerikaansche congres, dat gisteren is begonnen, is hoofdzake lijk gewijd aan de kwestie van de bewapening. Daarnaast zal het groo te probleem der werkloozensteun worden behandeld. De besprekingen zullen een pikant tintje hebben door het feit, wat de Amerikaansche bla den ronduit noemen: De strijd om de macht tusschen Roosevelt en de vice-president Gardner. Het gaat hier over de controle op de partij, waaromtrent Roosevelt en Gardner verschillende inzichten hebben. Beiden zijn meesterlijke politici en de worsteling tus> shen hen, aldus schrijven de Scripps Ho- ward bladen, zal het groote schouwspel van 1939 vormen. Gardner vertegenwoordigt het conservatieve blok in de democratische partij. Hij streeft naar inkrimping van som mige New Deal-wetten, een algcmecne con solidatie van het program en stopzetten van een verder gaan met deze wetgeving. Roosevelt zal er voor strijden zijn partij liberaal te houden en de verkiezing te ver zekeren van een vooruitstrevenden candi- daat, in 1940. Roosevelt streeft naar uitbreiding der steunverleening, de conservatieven naar ver mindering. Men verwacht dat Roosevelt er in zal slagen een nieuw crediet voor de werkloozensteun los te krijgen. Verder denkt men, dat president Roosevelt in zijn boodschap aan het congres een zoo krachtige taal zal gebruiken als nooit tevo ren om zijn tegenstand te herbalen tegen den totalitairen opmarsoh en dat hij bij de Vereenigde Staten er op zal aandringen het leiderschap te aanvaarden van een demo cratisch front in de beide Aimerika's, zelfs wanneer een dergelijk front niet uitvoer baar is op breeder schaal. Het marine-rapport In zijn rapport aan het congres stelt het departement van marine onder meer voor, dat een vloot basis wordt, aangelegd op Guaim, die het eiland onneembaar moet maken en als vooruitgeschoven basis voor de Amerikaansche vloot moet dienst doen. Deze basis zou het dichtst bij Japan liggen en hot grootste deel der vloot kunnen herbergen. Zij zou volgens het rapport de ver dediging van Hawai en de Ameri kaansche westkust vergemakkelij ken. Het vlootdepariement. heeft het congres medegedeeld, dat het dringend behoefte heeft aan dertig nieuwe bases voor vliegtuigen, duikboot en, torpedojagers en mijnen in de Vereenigde Staten en de af gelegen bezittingen, ten einde te kunnen voldoen aan de normale operaties van. de vloot. Ter wille van de waarheid. We zitten nu weer volop in het Nieuwe Jaar en we probeeren allemaal goed en oprecht te zijn. We willen de waarheid en niets dan de waarheid zeggen, en probeeren de wereld op die manier vooruit te helpen en weer bewoonbaar te maken. Japan is al goed begonnen. Ja, die kleine Japannertjes. Die laten zich niet zwart maken. Ze gaan reclame maken voor het toerisme en er een waarheidscampagne aan verbinden. „Kom maar kijken hoe we zijn", hebben ze geschreven Pan Leopold Sto- kowsky, aan Pearl Buck, aan Margaret Mitchell, aan SL»rley Temple, aan het echtpaar Windsor en een heele reeks van andere beroemdheden. „Wij zullen U het land toonen zooals het werkelijk is, en niet zooals de vreemdeling het zich vaak voorstelt." Een reuzenidee. Alleen Shirley Temple staat er 'n beetje vreemd tusschen. De directeur van de Japansche V.V.V. zal haar verward hebben met c^anny Hurst. Of mis schien met mevrouw Roosevelt. Maar ver der... alle eerbied. En nu wachten we maar af, tot de gasten ons uit den droom helpen: tot we hun inter views in de Amerikaansche pers lezen: Japan? Ik had gedacht, dat ik in een militaristisch land zou komen, maar ik werd buitegenwoon verrast hoe onze kranten daarover liegen! Schandelijk. Een Japan ner is een pacifist in hart en nieren. Een soldaat wordt er als ze zich in het open baar durven vertoonen!) met den nek aan gekeken en een officier... mag niet eens op het trottoir loopen. Zijn leven is aan één stuk in gevaar, doordat hij zich tusschen de auto's en ricksja's op den rijweg moet voortspoeden, Een zielig gezicht, en het is mijn vaste voornemen, in de Amerikaan sche pers aandacht te vragen voor het be klagenswaardige bestaan van den Japan - schen officier. Daar kan de wereld niet in berusten! De Japansche officier is een soort paria. Hij mag geen werk aannemen, hij krijgt geen werkloozensteun, hij heeft geen stemrecht en moet ten teeken van zijn minderwaardigheid een gele lap dragen en in een afgescheiden stadswijk wonen. Ongelooflijk. En het incident in China? Niemand die het méér betreurt dan de Detectives verrasten de afgevaar digden te Lima. Een fascistisch complot? De Daily Telegraph meldt uit New York, dat John White, de goedingelichte corres pondent van de New York Times heeft me degedeeld, dat de regeering van Peru de gedelegeerden en journalisten, die de Pan- Amerikaansche conferentie te Lima hebben bijgewoond, heelt laten bespionneeren en persberichten heeft gecensureerd. De intrigues hebben, aldus White, een avond haar hoogtepunt bereikt, toen twee leden der Amerikaansche delegatie onverwachts van een ban ket in hun werkkamer terugkeeren- de, twee Peruaansche detectives verrasten, die dossiers en lessenaars doorzochten. Na deze ervaring hebben alle leden der delegatie verder alle belangrijke documen ten des nachts naar hun kamer medege nomen. Chauffeurs als spionnen. Van vele chauffeurs, ajdus White, die aan de gedelegeerden varen toegevoegd, was bekend, dat zij in dienst- stonden van de geheime politie en podracht hadden ge kregen, goed op te letten in hotel „Bolivar", waar de gedelegeerden waren onderge bracht. De Peruaansche regeering sympathiseert volgens White sterk met de fascisten en de regeering was dan ook uiterst verstoord, toen de Duitsche en Italiaansche werk zaamheden tegen de conferentie werden onthuld. Op den dag der opening van het congres, aldus White tenslotte, leek Lima veeleer de zetel van een groote nationaal-socialisti- sche bijeenkomst dan een Pan-Amcrikaan- sche conferentie. De stad was met dui zenden swastica-vlaggen versierd. Er waren in de hoofdstraat slechts drie Amerikaan sche \laggen te zien en één daarvan hing nog uit van het consulaat der Vereenigde Staten. Solidariteit en practische samen werking van het groote doel: de vrede! De ministers van buitenlandsche za ken der Scandinavische landen heb ben ter gelegenheid van het nieuwe jaar in aan het Zweedsche hlad So- cial-Demokraten verleende inter views de beteekenis doen uitkomen der samenwerking van de Noorsche landen ten dienste van den vrede. Verklaring van Sandler. Minister Sandler (Zweden) verklaarde met name: Mijn innigste wensch is, dat het gevoel van solidariteit niet alleen hechter worde, doch ook tot uitdrukking komt door practische samenwerking. Munch (Denemarken) zeide: de Noor sche landen wenschen al hun krachten aan te wenden om den geest van samenwerking aan te moedigen, welke alleen de veilig heid aan de volken kan geven, Erkko (Finland) zeide: wij in Finland Japanners zelf. Zooals U weet, zijn de Chi- neezen dien bloedigen twist begonnen. Zij wilden de producten der Chineesche indu strie afnemen, zij eischten dat de Japan ners hun relaties met de westersche mo gendheden zouden verbreken. China werisch- te voorts, dat het innerlyk verdeelde Japan gesaneerd zou worden en tot een sterke mogendheid zou uitgroeien, die samen met China het Verre Oosten zou kunnen be- heerschen, onder het motto: Azië voor de Aziaten. Toen Japan niet onmiddellijk het belang hiervan inzag, heeft China gezegd: „Dan maar een incident" en China maakte zich gereed heel Japan te bezetten. Toen kon Japan niet anders doen dan China vóór zijn. Wie kan Japan ongelijk geven? Maar... vergeeft u de vraag... tot dusver werd de zaak piecies andersom voorgesteld. Is u er wel zeker van, dat het heusch zoo is als u zegt? Vergeeft u mijn wedervraag* Waar voor dacht u dat de Japansche Vereeniging voor Toerisme haar begrooting voor 1939 heeft vex*hoogd van 780.000 tot 1,3 millioen yen? U hebt gelijk. Maar dan blrjit de vraag nog open, waarom Japan, lat blijkbaar zoo op vreemdelingen gesteld is, voor de Olym pische Spelen heeft bedankt. Ja, dat hangt nu weer samen met het incident, De Japanners waren bevreesd, dat de Chineesche legers die immers dag aan dag Japanscne steden en dorpen bombardee ren tegen dien tijd Japan zouden hebben bezet, en dat zou natuurlijk uit propagan distisch oogpunt een heel betreurenswaar dige samenloop van omstandigheden zijn geweest. En de Anti-Komintern? Hoe zegt u? De Anti-Komintern? Daar heb ik nog nooit van gehoord, en daar hebben ze me in Japan ook niets van verteld, dus zooiets bestaat niet. Heusch, gelooft u niet al die praatjes en geruchten. Men leeft uitstekend in Japan, niets dan galadiners, en alle treinen ver trekken op tijd. Wie het woord „expansie" uitspreekt, gaat de gevangenis in, en is dit niet het beste bewijs dat er geen beter land is om zijn vacantie in door te brengen dan Japan? zijn ons er van bewust, dat de vredespoli tiek in de Noorsche landen een actieve politiek van verdediging in ieder land moet beteekenen, een politiek, gereed tot opof feringen en samenwerking. Koht (Noorwegen) vroeg den volken bij iedere gelegenheid de noodige vastberaden heid te toonen voor de handhaving van den vrede in hun landen Poolsche Joden naar Duitschland terug Echter slechts om orde te stel- Het Poolsche hlad „Kurjer Polski"' meent te weten., dat binnenkort te Berlijn de Poolsch-Duitsche besprekingen over de Poolsch-Joodsche burgers, die uit Duitsch land zijn gezet, welke besprekingen bijna twee maanden geleden werden afgebroken, zullen worden hervat. De voor deze besprakingen benoemde de legatie bestaat uit vertegen woordiers van het ministerie van buitenlandsche zaken en' van de Poolsche ambassade te Berlijn. De onderhandelingen zouden betrekking hebben op de opheffing van het kamp te Zbonszyn aan de Poolsch-Duitsche grens, waar de uit Duitschland gezette Póolsche Joden zijn ondergebracht. Deze Joden zou den het recht krijgen naar Duitschland te rug te keeren om orde te stellen op hun zaken. Ongeregeldheden op Jamaica Dobbelspel de oorzaak. Tijdens een picnic van den Bond van Boot werkers te Montegobaai, op het Britsche ei land Jamaica, hebben zich ernstige ongere geldheden voorgedaan, waarbij een man dooi de politie werd gedood. Gedurende de pic nic hield de leider van de Labourpartij op Jamaica, Bus.tamente, een rede. Tijdens deze rede bemerkten vier politiemannen, dat een man zat te dobbelen. Toen men hem wilde arresteeren, ontstond een gevecht, waarbij een revolverschot afging, dat den man in de borst trof. Hierop bedreigde de menigte de politie met stokken, waarna de politie ver sterking kreeg. Souteneur krijgt zware straf Zijn minnares gedood. De rechtbank te Arnhem deed gistermor gen uitspraak in de zaak tegen den 23-jari- gen arbeider A. W. te Arnhem, die een jonge vrouw, M. van L.. met wie hij in concubi naat leefde, met eèn mes zoodanig heeft verwond, dat zij aan de gevolgen is over leden. De rechtbank veroordeelde W. tot vier jaar gevangenisstraf, met aftrek van preven tief en wegens het voordeel trekken uit de ontucht eener vrouw tot drie dagen hechte nis met drie jaar opzending naar de Rijks werkinrichting te Veenhuizen. Twentsche dievenbende gevonnist Verhuiswagen vol gestolen goe deren. In Twente zijn in den loop van 1937 en 1938 talrijke diefstallen gepleegd, waarvan men de daders eerst in den herfst van het vorige jaar kon opsporen. Het bleek dat men hier met vier Almeloërs had te doen, name lijk A. K., J. A. K., W. van de V. en J. L. Bij diverse huiszoekingen kwam een on noemelijk aantal artikelen dat door de mannen was buitgemaakt, te voorschijn. Gisteren moesten de vier daders zich voor de rechtbank verantwoorden en wel wegens 23 diefstallen, waarbij voor honderden gul dens aan fietsen, sieraden, gebruiksvoorwer pen. etc. zijn ontvreemd. A. I\. werd als de hoofddader beschouwd. Tegen hem eischte de officier twee jaar ge- vangenisstx-af, met aftrek der preventieve hechtenis, Tegen J. A. K. en van de V. twaalf maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk, zonder aftrek, en tegen J. L. negen maanden voorwaardelijk. Goed voorgaan doet goed volgen Mobilisatie-invaliden verzoeken zelfde rechten als de dienstmeis jes! Naar aanleiding van het besluit van den Minister van Sociale Zaken om bij de vast stelling van den steun .van werkloozen en in de werkverschaffingen fcwerkgestelden alle verdiensten van gezinsleden, verkregen met het verrichten van gezinsarbeid van huishou- delijken aard, buiten beschouwing te laten teneinde arbeid van dezen aard van Neder- landsche meisjes te bevorderen, heeft het bestuur van den Bond van Mobilisatie- invaliden en van hunne nabestaanden te Drachten zich met een schrijven gericht tot den minister van Defensie. Naar aanleiding van den nood, die in tal van gezinnen van mobilisatie-invaliden en van hun nabestaan den heerscht, verzoekt het bestuur den mi nister van Defensie, een zelfden maatregel voor deze gezinnen te willen toepassen en ook daar, bij 't verleenen van steun de aldus verkregen gezinsinkomsten buiten beschou wing te willen laten. „Schip in nood....!!" Wat de Noord- en Zuid-Holland- sche Reddingmaatschappij deed in 1938. Gedurende het jaar 193S zijn de reddings booten der N.Z.H.R.M. 43 maal uitgevaren voor het verleenen van diensten aan in nood verkeerende schepen. In totaal werden 14 reddingen verricht, waarbij 61 schipbreukelingen werden gered. 37 van de 43 reddingtochten werden door mo- torreddingbooten, de overige door rooired- dingbooten verricht. Het totaal aantal geredde schipbreukelin gen der Reddingmij. sedert haar oprichting, steeg tot 6040. Vijf arrestaties te 's-Gravenhage verricht. Tom Mooney krijgt gratie. Tenzij het on« denkbare geval zich voordoet, dat iemand bezwaren zou aanvoeren, zal nog deze week den Amerikaanschen arbeiderslei der Tom Mooney gratie worden verleend. Zooals men weet, sleet Mooney vele jaren van zijn leven in de gevangenis, ervan be schuldigd een bomaanslag te hebben ge pleegd. Op 17 December van het vorige jaar heeft een inbraak plaats gehad in een perceel in de Tollensstraat te Den Haag. De bewoners vonden enkele kasten opengebroken en ver misten bij onderzoek een bedrag van onge veer drie honderd gulden en enkele gouden sieraden. De aard van den inbraak gaf de politie aanleiding om verdenking te koeste ren tegen den iS-jarigen rijwielhersteller F. A M., die op 28 December werd aangehou den. Na een aanvankelijke ontkenning gaf hij ten slotte toe den inbraak gepleegd te hebben en noemde als medeplichtigen den IS-jarigen waschknecht H. J. B. en den 18- jarigen timmerman F. H. de B., Nadat dezen aan een scherp verhoor waren onderworpen, noemden zij als vierden dader den 31-jarigen los-werkman C. V. R. Deze werd reeds lang van andere opensluitingcn verdacht. Ook in dit geval bleek hij de aanstichter te zijn. R., die het geld en de sieraden in bewaring genomen had, bleek zijn jeugdige mededa ders nog bedrogen te hebben door hun te vertellen, dat hij bij een achtervolging de sieraden in het water had moeten gooien. Den jongens gaf hij af en toe kleine bedra gen om te verteren in het café van den 32- jarigen H. C. S. Deze kastelein bleek de sie raden en een gedeelte van het geld in huis te hebben. Ondanks de bekentenis van de drie jongens blijft R. hardnekkig ontkennen. De vier daders zijn in het Huis van Be waring ingesloten. De heler is na verhoor voorloopig op vrije voeten gesteld. Schade van bijna twintig mille. Maandag heeft een felle brand gewoed in de drukkerij en papierhandel van de firma J. Schuileman te Maarssen. Het vuur, dat waarschijnlijk door kortslui ting op de bovcnétage van het perceel ont staan isr vond in de daar opgeslagen papier- voorraden gretig voedsel, terwijl de vrij ster ke wind de situatie voor de spoedig gealar meerde vrijwillige brandweer niet gunstiger maakte. Aanvankelijk alleen aan de voor zijde van het perceel, doch later ook aan de achterzijde werd de strijd tegen de fel uit slaande vlammen aangebonden. De brandweer had enkele uren werk vóór zij het vuur geheel meester was. Verzekering zou de schade, welke op 15 tot 20.000 gulden wordt-geschat, slechts gedeelte lijk dekken. Fransche bank verlaagt disconto. De banl^ van Frankrijk heeft haar wissel-disconto verlaagd van 2 lA op 2 procent. Dantzig schakelt zich gelijk. De senaat van de vrije stad Dantzig heeft besloten den vroegeren president van den senaat, Rauschning vervallen te verklaren van, zijn Dantziger nationaliteit. De reden hiervan is een reeks aanval len van Rauschning op de vrije stad, het Duitsche rijk en volk en de nationaal-so- cialistische beweging. Zweden wil pantserschepen hebben. Vol« gens „Stockholms Tidftingen", het liberale orgaan, zou de minister van landsverde diging voornemens zijn den Rijksdag, welke volgende week Dinsdag zal bijeen komen, een crediet te vragen van onge veer 100 millioen kronen om direct te be ginnen met den bouw van twee pantser- schepen van 7000 tot 8000 ton. Niet alle Duitschers zijn jodenhaters. Driq leden der godsdienstige sekte der Kwakers, uit New York hebben na een onderzoek in Duitschland verklaard, dat de rijksre- geering thans het organiseeren van hulp diensten voor de Joden toestaat. De Kwa kers verklaren te hebben geconstateerd, dat de jongste anti-semietische vervolgin gen bij de meerderheid van het Duitsche volk impopulair waren. Het proces Niekisch. Men venvacht, dat het proces Niekisch, dat met gesloten deu ren wordt gevoerd, enkele dagen zal du ren. Twee beroeps- en drie leekenrechters oordeelen over de van hoogverraad be schuldigden. Anti-Katholieke maatregel in Beleren. Dq Beiersche autoriteiten hebben besloten, dat de zesde Januari, driekoningendag, sinds onheugelijke tijden een feestdag in het Katholieke Beieren, geen vrije dag meer zal zijn. De winkels zullen open zijn, de be dienden en arbeiders zullen moeten wer ken. Dr. Colijn in Zwitserland. Uit Kloste 1*3 wordt gemeld, dat onze minister-president Dr. II. Colijn, niet zijn echtgenoote aldaar is aangekomen. Hittegolf in Argentinië. In geheel Argen tinië heerscht sedert eenige dagen een ongewone hittegolf. In de hoofdstad heeft men temperaturen tot 37 graden Celsius gemeten, in de noordelijke provincies, zoo als Tucuman, zelfs tot 46 graden.

Schager Courant | 1939 | | pagina 2