HEDEN GEOPEND Wat zei Lindbergh over Duitschland? SCHAGER IJSBAAN De onrust in Midden-Europa Brand op de „Drechfdijk" Het Brifsche valutafonds versterkt Regccringsoffcnsief duurt voort jjnETS", ZEGT PRESIDENT ROOSEVELT. .ALLES", ZEGGEN DE INGEWIJDEN. Ondanks officieele tegenspraak wordt volgehouden, dat Lind- bergh Amerika over de Doit- sche luchtvloot heeft Ingelicht! Men zal zich herinneren, dat wij en kele dagen geleden 'n bericht brach- als zou Lindbergh als het ware mi litaire geheimen van Duitschland aan Amerika hebben verraden. Pre sident Roosevelt heeft categorisch tegengesproken dat hij eenig rapport van Lindbergh heeft ontvangen over de Duitsche luchtmacht. Deze tegen spraak wordt echter in bevoegde kringen niet aanvaard! Ondanks de herhaalde dementies van hooge ambtenaren, wordt van bevoegde zijde be vestigd, dat Lindbergh de Amerikaansche regeering heeft gewaarschuwd, dat Duitsch land de grootste militaire luchtvloot ter we reld heeft en nu in stasrf is, om Amerika de leiding te betwisten inzake de productie en den verkoop van cammercieele vliegtuigen Volgens dezelfde bronnen zou Lindbergh van meening zihi, dat Duitschland momen teel niet wenseiit, zijn militaire productie uit te breide^ met het oog op den korten levensduur van gevechtsvliegtuigen en om dat men daar, evenals in Amerika een tekort aan pilo/en en getraind personeel voor de vliegvelden heeft. Sïindbergh zou voorspeld hebben, dat Duitschland in een of twee jaar in s' zou zijn, om geweldige commer- vliegtuigen op de markt te die aanzienlijk goedkooper züviv, .1 zijn dan de Amerikaansche. 'Lindbergh zou er bij de Vereenigde Sta ten op hebben aangedrongen, zich op den bouw en de ontwikkeling van de nieuwste types toe te leggen, die in tijd van nood ge makkelijk in massa vervaardigd zouden kunnen worden. Hij zou eveneens aangera den hebben, om de voorraden vliegtuigen .voornamelijk den voorraad van moderne gevechtsvliegtuigen en bommenwerpers op te voeren. Van diezelfde bevoegde zijde wordt, aldus de N.R.Crt., gemeld, dat Lindbergh zou heb ben medegedeeld, dat de Duitschè lucht vloot superieur is aan w<?lke andere, in Eu ropa ook en veel en veel talrijker is dan dié der Vereenigde Staten. Lindbergh zou er aan hebben toegevoegd, dat hetgeen de Duit sche militarie vliegtuigen presteeren niet superieur is aan de A m e rik aa n s eh o m a a r <t»t Duitschland op radicale wijze pfoevéh neemt; in verschillende richtingen, hetgeen tot een verandering in de toekomstige mili taire luchtvaart zou kunnen leiden. Lindbergh schatte, dat Duitschland onge veer 10.000 eerste linie gevechtsvliegtuigen en bommenwerpers hoeft. Zijn rapport werd na den vrede van München opgesteld en men neemt aan, dat hij voordien zijn mee ning ook aan Engeland heeft medegedeeld. bepaald waar de brand het ergst was en daarop vier slangen van den slangenwagen uitgelegd. Met deze vier stralen wist men het vuur spoedig onder den knie te krijgen. Het saloncomplex is vrijwel geheel uitge brand. Het is nog niet zeker of deze brand vertraging in het vertrek van het schip zal meebrengen. Troepenconcentratie in Teschen? HET INCIDENT TE MUNKACS. Volgens berichten in de bladen zou Polen in de buurt van Teschen toepen concentree- ren. Op het oogenblik bevinden zich aan de Tsjechoslowaaksche grens zes regimenten in fanterie en cavalerie en 100 detachementen mitraillisten. Het incident te Munkacs. Het Hongaarsche telegraafagentschap meldde laat in den avond, dat volgens toen pas binnengekomen berichten de Tsjecho slowaaksche strijdkrachten nog steeds op v»5ÏIunkacs schoten. De Hongaarsche soldaten hebben de for- tneele order gekregen slechts tegenstand te bieden, wanneer zij rechtstreeks zouden wor den aangevallen. Het Hongaarsche telegraafagentschap meldt voorts: Volgens de laatste uit Munkacs ontvangen berichten heeft het daar 's avonds gehou den onderzoek gelegenheid gegeven met ze kerheid vast te stellen, dat de aanval op Munkacs uitsluitend door geregelde Tsjecho slowaaksche troepen werd uitgevoerd. Zooclra dé Tsjechoslowaaksche afgevaar digden om half zes de stad hadden verla ten, heropenden de Tsjechen het vuur op de stad. Voorts wordt melding gemaakt van con centraties van Tsjechische troepen in de grensplaatsen. Salon uitgebrand. Te ruim een uur vannacht is door tot nog toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de salon van bet s.s. „Drechterdijk" van de Holland—Amerikalijn, dat gemeerd lag aan de linker Rijnhaven. Op dat oogenblik was men in het ruim van het schip, dat he denmiddag moest vertrekken, bezig met het stuwen van de lading. Tijdens de werkzaamheden werd het per soneel opmerkzaam gemaakt op een scherpe brandlucht en toen een onderzoek werd in gesteld, bleek dat er brand woedde in de hoo- ger gelegen salon, waarin op dat moment niemand aanwezig was. De vuurhaard die bijna vlak onder de brug zat, was moei lijk te bereiken en mede door de sterke rookontwikkeling, heeft het eenigen tijd ge duurd, voor de brandweer het vuur had be- reikt. Personeel van de afd. Brandblusclv •middelen heeft met 'rookmaskers de plaats Slap tegen het wantrouwen te gen het Pond. MEER BANKBILJETTEN CIRCULATIE. Gistermiddag werd de city verrast door de aankondiging van de Bank of England, dat zij goud in baren ter waarde van 200.001.571 verkocht heeft. Hoewel geen verdere verkla ring is gegeven, is het duidelijk, dat dit goud is overgenomen door het Exchange Equali- sation Fnnd het Britsche valutafonds. Reeds sinds eenigen tijd was er in de city sprake van, dat de goudvoorraden van het valutafonds aangevuld dienden te worden, doch de grootte van de transactie, welke thans aangekondigd wordt, overtreft alle verwachtingen. Dc speculatie tegen het pond schijnt in sterke mate aangewakkerd te zijn door den indruk, welke de cijfers van de goudreserves gegeven hebben, dat het Exchange Equalisa- tion Fund niet krachtig genoeg was om aan verderen sterken druk weerstand te kunnen bieden. Hierdoor wordt waarschijn lijk verklaard, waarom de autoiteiten het wenschelijk hebben geoordeeld de goudre serves van het valutafonds met het enor me bedrag van 200 millloen te verhoogen. Deze' stap zal er belangrijk toe kunnen bij dragen om het wantrouwen, dat zich sinds eenigen tijd tegen het pond heeft doen gel den weg te nemen. Deze goudverkoop van de Bank of Eng- Japd maakt het waarschijnlijk, dat de fi- dueiare circulatie van de bank dat is de niet door goud gedékte biljettencirculai- re verhoogd zal worden. Het doel van deze transactie is hét va- luitafonds te versterken, dat hierna over voldoende middelen zal beschikken om aan alle situaties weerstand te kunnen bieden. Het pond onderging een all-round herstel F ranse he francs deprecieerden tot 177 3/16 tegen 176 21/32 het slot van gisteren. Gul dens zakten in tot 8.58 tegen S.53, Belga's tot 27.63 tegen 27.51. De visscherij op het IJselmeer Veel aanvoer te Urk. Ondanks de droogmaking der Zuiderzee mag de gemeentelijke vischafslag te Urk zich in een zeer goeden vooruitgang verheu gen. Hoofdzakelijk is dit gelegen in den zeer drukken aanvoer van aal en paling en de groote vloot, welke Urk bezit. In 1936 werd aangevoerd voor f 51,134.11. In 1937 bedroeg dit: f 81.3S0.88. terwijl het vorige jaar in 1938 het eindbedrag was: f 94.603,24. Uit onze Omgeving WIERINGEN Fancy Fair Herwonnen Levenskracht. Gisteravond werd op de bovenzaal van den heer Veerdig een fancy fair geopend ten bate van Herwonnen Levenskracht. Nadat de verschillende genoodigden geze ten waren, nam pastoor G. H. E. Mudde het woord en heette de aanwezigen welkom en wel in het bijzonder de heer en mevr. Kol ff van Heurn, de besturen van het R.K. kerk en armbestuur, de heeren doktoren en dc besturen van de andere vereenigingen. Spr. noemt in zijn openingswoord het doel van deze fancy fair n.1. naast de T.B.C-bestrijding het voorzien in de behoefte van kleeding bij uitzending van patiënten. Spr. spreekt vooral zijn grooten dank uit aan de milde gevers en geefsters door wie het mogelijk is gomaakt deze fancy-fair zoo goed op te zetten. Hiermede verklaarde spr. de fancy-fair voor geopend en verzocht bur gemeester Kolff het Rad van Avontuur in werking te stellen. Alvorens dit te doen, sprak Z. E. een kort woord en hoopte dat de fancy-fair in alle deelcn zou mogen sla gen. De muziek onder leiding van den heer J. N. Bruul zette in, het Rad van Avon tuur draaide, en de fancy-fair was begon nen. Er werd geschoten, de sjoelbak ging, liet ballen gooien het Russisch biljart, rin gen werpen, het was een drukte van belang. De muziek zorgde voor de stemming, zoo- dat. deze eerste avond zeer zeker goed ge slaagd mag heeten. Onder de genoodigde aanwezigen merkten we o.a. op de heer en mevr. Kolff Dr. R. J. de Groot, Dr. J. Beeker, de heer en mevr. Hoodemaker, het bestuur van de Kon. Mu- ziekvereen. „Harmonie", het bestuur van Succes. Zuster Tobi, brigadier Brouwer,, de heer A. H-. L-v. 't> Hof, de heer »en mevr. Geerts en nog vele anderen. De dagprijswinnaars in de diverse verma kelijkheden waren: Schiettent, D. Veerdig, 33 p.: Sjoelbak no. 1 M. Kooij 86 p.; Biljart Veerdig 650 p.; Sioelbak no. II Dr. L. Hoe- deipaker 89 p.; Ringenwerpen, J. Klaver 120 p. NIEUWE NIEDORI' ANNA PAULUWNA Bal masqué in zicht. Reeds thans maakt Hotel Veerburg be kend dat 't Zondag 29 Januari a.s. een ge maskerd bal zal organiseeren. Waar Veer burg van haar kant door haar fraaie inrich ting en keuze van dansmuziek alle voor waarden schept voor een mooi feest, uiten wij de hoop dat het uitgaand publiek van den Polder en mogeving door flinke deelna me zal toonen omdat zij leuken en aardige pakjes weet uit te denken. Zie verder de adv. Vrijz. Chr. Jongeren Bond. De heer Hopman, voorzitter der plaatselijke afd. van den V.C.J.B., opende de bijeenkomst dezer afdeeling, welke gehouden werd in de Xed. Hcrv. Kerk. Spreker blikte terug in het afgeloopen jaar en constateerde met voldoe ning, dat de afd. een goed aandeel neemt in liet jeugdwerk hier ter plaatse. Er is op gang in het kerkelijk leven der Vrijzinnig Hervormden, merkte spr. verder op, maar het moet nog beter worden. Gelukkig gevoe len jonge krachten zich geroepen tot ver nieuwing. Doch niet alleen de leden der af deeling, ook de donateurs moéten daartoe meewerken. De heer Korndörffer van Wieringerwaard, verkreeg nu het woord en gaf een goed over zicht van het boek: Mad. Curie, haar le ven en werken. Spr., die .een aandachtig gehoor had, merkte o.a. op, dat dit veel ge lezen en veel besproken boek, omdat het thans zoo in het middelpunt der aandacht staat, niet een modeboek genoemd mag wor den. Daar staat het te hoog voor. De heer Hopman sloot, dank brengend voor. de leerzame rede en sprak den wensch uit, den heer Korndörffer die ook lid is geweest van den V.C..T.B. en het jeugdwerk dus zoo goed aanvoelt nog eens weer te midden \an de afdeeling te.zien; hij wekte •de jeugdige aanwezigen op lid te worden van den V.C.J.B. en dankte ook mevr. Ba ken, die met haar orgelspel den avond op luisterde. De werkloosheid. Ingeschreven staan thans 615 werkloozen. Hiervan trekken 438 uit hun werkloozenkas, 40 zijn in de steunregeling opgenomen, de overigen liepen in hun wachtwcck; 220 ont vingen toeslag op hun kasuitkeering. HARENKARSPEL Het aaiut.a'1 werkloozen bedroeg aan liet begin van dit jaar 79. De vorst is hiervan voor een niet onbe langrijk dieel de oorzaak. SPANJE Van senii-officieele zijde wordt medege deeld, dat het verrassende offensief der re- geerinestroepen aan het front in Estrema- dura met succes wordt voortgezet. De troe pen hebben verschillende plaatsen, w.o. Granjuela bezet, waarbij gevangenen en oorlogsmateriaal in hun handen gevallen zijn. De rechtsche troepen hebben gisteren wederom twee steden bezet, namelijk Vi- naixa, dat ten Zuidoosten van Borgas Blan- cas ligt en het naburige Vilosell, een klei ne stad. In den noordelijken sector van het Cata- laansohe front werden de krijgsverrichtingen gisteren door een dichten mist belemmerd, doch men zegt hier, dat de rechtsche op- ma rsch voortduurde. De rechtervleugel van Franco's leger, die den Cogullatop, ongeveer 14 kilometer ten noorden van Failset, heeft genomen, rukte gisteren verder op en heeft verscheidene toppen in de Siërra Montsant bezet. De rooden zijn thans gevorderd tot Pobla de Ciervoles, dat 40 kilometer ten noordwes ten van Tarragona en 36 kilometer van het dichtsbijzijnde Zeekust ligt. punt der Middellandsche Het offensief in Catalonië. Wanneer men de kaart aandachtig bekijkt overziet men onmiddellijk dat de sector 1 (van Lerida) voor de republikeinen verloren gaat. De straatweg van Cervera is ernstig bedreigd, alsook de stad Montblanch. Men overziet hoe twee colonnes deze beide pun ten naderen. Door naar het Zuiden op te marcheeren ontstaat een corridor (op de kaart met dubbele zwarte lijn aangegeven i, welke naar zee voert; dit is het werkelijke doel hetgeen Franco beoogt. Sector 3 komt hierdoor zeer ongunstig te liggen. Willen de republikeinen zich tijdig uit deze sectoren redden, dan zal een tijdig legen- offensief het laatste redmiddel zijn, als men de afstanden vergelijkt van b.v. de lengte van de corridor tot aan de zee bedraagt 99 K.M. gemeten langs de groote verbindings wegen Van de zwarte pijl bij Borjas Blancas naar Reus 47 km. Van Maro del Ebro naar Reus via Falset 49 km. Vanaf Artesa de Segre tot Seo de Urgel 85 km. De kaart geeft verder het veroverde ge bied (zwaar gearoeerd aangegeven) door Franco sind$ den inzet van het offensief op 23 December jl., eveneens de hoofdverbin dingswegen waarover Barcelona in Cata lonië nog beschikt. WA R M EXH UI ZEN Vergadering R.K. Staatspartij. De afd. Warmenhuizen van de R.K. Staatspartij kwam Donderdagavond in ver gadering in het Patronaatsgebouw bijeen. De wn. voorzitter, Burgemeester H. Xolet, opende, bij ontstentenis van den voorz.. Xa goedkeuring der notulen volgt de me- dedeeling, dat een schrijven is ingekomen van den heer G. Lunter, waarin hij bedankt als kern-leider van de R.K. Staatspartij. Door den penningmeester wordt verslag uitgebracht van zijn gehouden beheer over 1937—1938. De ontvangsten en uitgaven slo ten met een bedrag ad f 280.86. Het saldo bedroeg op het begin van het boekjaar f 0.84 en op het einde f 8.S9. De heer A. Xannes, verklaart de boeken te hebben nagezien en alles in orde te heb ben bevonden. Volgens mededcelingen van den penning meester bedroeg het aantal leden op 1 No- vesmber 193S 340. Daar de indiening van de candidaten voor 14 Jan. a.s. moet plaats hebben, dient thans de lijst te worden samengesteld. Als candi daten werden naar voren gebracht de hee ren Jac. Groen, Dr. Bamhoorn, C. Kramer, Zuidscharwoude en Th. Luvckx, Den Helder. Rondvraag. De heer C. Roozendaal Kz. stelde de vraag of het niet wenschelijk is, dat de nieuw gekozen gemeenteraadsleden verplichtend moeten worden gesteld, lid te worden van de Ver. van R.K. Gemeente raadsleden, Kring den Helder. De voorzitter zegt zijn medewerking toe. Xa bespreking van eenige huishoudelijke aangelegenheden, wordt de vergadering ge sloten. WIERINGERMEER DIRKSHORN. Schaken. De uitslagen van de voor de competitie gespeelde partijen luiden; Wit: Zwart: C. Schuit Azn.P. Burger 01 P. HoeveJan Levendig 1—0 H. RijsP. Tijsen 01 P. Veter—L. Meinema 0—1 Politie. Gevonden: Een kosteloos rijwielbelasting- merk. Fnlichtingen bij den genieente-velcl- wachter. WINKEL BURGERLIJKE STAND EN LOOP DER BEVOLKING OVER DE MAAND DEC.'39 Gehoor ion: Hillegónda, dochter van Wil lem Koolman en van Geertrui-da Manga- retba Silvcr; .Tohanma EMzabflth, diochtier van Nicolaas Andreas Nollen en van Cor- nelia van der Fluit; Arte Pi eter, zoon van Maria Magdalena van Rijswijk. Overleden: Trijntje Visser, öchtgenoote van Hork© Joffer, oud 82 ia.ren. Ingekomen personen: Hiibertus Spoa.n- sen en echt gen. van Nieuwe Nierterp 't Veld Magdalena de Pree van Oudkarspel A 115: Pi eter Wit van Amsterd am Leliegrach t 17 Klaas de Roov van Genemuidon; Hilbert Poeste van Apeldoorn Doorg. huis 17; Ma ria Hendrika Loussing. van Alkmaar Lan- gestr. 21; Maartic Vicser van Hoorn Buur tic 4: Berend Jan Rigterink va.n Hoorn Buurtje 4: Anna Catharina Kindt van Den Helder ITavikstr. 3; Jan Janse van Bar ste,rrerhorn F 112. Vertrokken personen: Comelis Steen naar Schagen; Magdalena de Pree naai* Hoorn. ARBEIDSVERGUNNING. Dor den Directeur van den Rijksdienst dor Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling te 's-Gravenhaeo is aan A. W. Christoph alhier een arbeidsvergunning als kanper verstrekt tot en met 31 Decemiber 1939. POLITIE: Weegeloopen twee schapen. Inlichtingen ter secretarie. LANGEN DIJK BROEK OP LANGENDIJK. Jaarvernadering Steunt Elkander. Gisteravond kwam de Ziekenkas Steunt Elkander, in jaarvergadering hijeen in het lokaal van den heer C. Vijzelaar. Voorzitter de heer Stammes, wees in zijn opening op de gunstige omstandigheden, waaronder de kas verkeert. Ingekomen was een circulaire van den bond betreffende het maken van propaganda onder de burgerij, aangaande die personen welke voor hot lidmaatschan in aanmerking komen. Er zal een commissie gevormd wor den om te trachten leden te winnen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental met 5 is gedaald en thans 219 bedraagt. Over 1833 ziektedagen is een bedrag uitgekeerd van f 1794.63, over een aantal van 61 ziektegevallen. Het volgnummer der ziektegevallen is ge stegen tot 1107. De rekening vzai den penningmeester gaf een ontvangst aan van f 5791.12% en een uitgaaf van f 2595.32%. batig saldo f 3195.85. Uit het herverzekeringsfonds van den bond was een bedrag ontvangen van f 2S1. Tot leden der kascommissie over 1939 werden benoemd de heeren J. Bnbeldijk en S. Aardema. reserve de heer P. Bakker. Door den heer J. Vorheus werd verslag uit gebracht van den gehouden bondsvergade ring. Tot afgevaardigde naar de hondsvergade ring werden naast een bestuurslid gekozen de heer Aid. Bakker. In het bestuur werden de heeren C. Balder en W. Giltjes herkozen. De heer .T. de Brce zou gaarne zien dat den penningmeester een blijk van erkento lijkhedi werd toegekend in verband met zijn 25-larig jubileum. In verband met het 40-jarig bestaan der vereoniging in Anril a.s. werd besloten een herdenkingsavond te houden. Hierna sluiting. Burgerl. Stand van 31 Dec. '38-6 Jan. 1939. Geboren: Joseph August Marie, zoon van A. J. M. Kerckhaert en A. M. A. v, Duyse. Getrouwd: H. H. Bakker, oud 36 jaren en A. Brouwer, 38 jaren. LEEUWARDEN, 6 Jan. Zuivel. Nagelkaas 2831, Edammerkaas 21—30, aanvoer 915 Kg. Veilingboter 1.46 1.42. aanvoer 0/3, 5/6, 0/12 vaten. Commis sie 0.85. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 11.000 Kg., prijs 3%—5 ct. per stuk, handels- prijs 7080 ct. per Kg. Eendeieren: aange voerd 60 Kg., prijs 3%—3% ct. per stuk, handelsprijs 42%45 ct. per Kg. Pluimvee. 25 slaehthanen f 0.601.20, 100 slachtkippen f 0.501.20, 40 jonge ha nen f 0.50—1.25, per stuk; 25 konijnen 30— 32 ct. per pond. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. - Edammer kaas, 20 plus 1111.50, 40 plus 17.50—18, Goudsche kaas, 20 plus 1111.50, 40 plus 17.50—IS, Volvette akas 40 plus 23 23.50, Broodkaas 17.50—18, Leidsche kaas 20 plus 11.5012. Stemming flauw. LEEUWARDEN, 6 Jan. Inlandsche granen: Gerst winter puike 7—7.90, haver witte puike 6—6.60, haver wit te mindere 56, lijnzaad goedgek. 12—14, booneh, platte 8.5010.25, groene erwten, kleine kook 910.15. Buitenl. granen: Gele Amerikaansche 1S5 Leeuwarden, idem 173 Rotterdam, Am. gerst 174 Leeuwarden, id. 164 Rotterdam. Gele laplatamais disp. 184 snoorvrii Leeuwarden, idem 174 Rotterdam, Donau Galfoxmais disp. 181 Leeuwarden, id 171 Rotterdam, Russische gerst disp. 178 Leeuwarden, idem 168 Rotterdam, Noord- Am. lijnkoeken disp. 9.— Leeuwarden, idem merk S.K. 8.45 Rotterdam. Stemming prijs houdend. ALKMAAR, 6 Jan. Kaasmarkt. Aangevoerd: 25 stanels, zijnde 40.000 Kg.: 21 st. Fabrickskaas kleine 21.50, 1 st. Boerenkaas kleine 21. ZWAAG, 6 Jan. Veilingsvereen. „Baneerf en Omstreken". Zoete appelen 19—23, Geld. Bellefleurs 18— 24, Alicante 45—50..tomaten 20—24, Dovcnné de commice 38—40. Winterjan 19-25, Giese Wildeman 2125, Present van Engeland 23 31, Gouclreinet 2533, Bramley 1723. ALKMAAR, 6 Jan. Aardappelen 2.S9, andijvie 1730, appelen 714, Bloemendaler kool 6.50, boerenkool 3 —6.40e bieten 1.60-2.40, gele kool 1.80-3.60, groene kool 4.20—6.70, kropsla 0.50—0.57, kryjlselderie 2.407„ koolrapen 1.60, peren 10—16, prei 25.50, peterselie 5.roode kool 24.90, spruiten 2.5016, uien 3—6, witte kool 1.50, wortelen 2.60—490. wasch- wortelen 3—8, witlof I 5—7, idem II 2.50— 4.50. WARMENHUIZEN. 6 Jan. Roode kool 2.505.30. eele kool 2 404.70, Deonsche witte kool 2.403.60. uien 6.30 6.50. Aanvoer: 45.000 Kg. roode kool, 25.300 Kg. gele kool, 29.700 Kg. Deensche witte kool, 1700 Kg. uien. ALKMAAR. 6 Jan. 1939. Op de heden gehouden markt waren in totaal 132 H.L. aaneevoerd. waarvan soort en nriizen als volgt: 34 H.L. Voertarwe f6.256.50; 30 H.L. gerst f 7, gerst chev. f 8.75: 8 H.L. haver f 6.80; 31 H.L. boonen w.o.: bruine f 30f 32,50; citroen f 20—24, duiven f 10,50, witte f 27.50—f 30 en tuin- booncn f 16: 3 H.L. Diversen: 3 H. L. Kar- wiizaad f 20; 1 H.L. Blauwmaanzaad f 32.75; 22 H.L. erwten, kleine groene f 10 grauwe f 34f 36 en vale erwten f 6.75 f 21.50 Zaai, haver f 8.10 gerst f 10.50 en duivéboonen f 13.50. Alles per 100 kg. Handel goed. WINKEL. 6 Jan. 1939. Appelen hand 816: idem stoof 10—11; peren hand, 1315; idem stoof 711. kool 11.20; aardappel-en 1.701.80; spruitkool 8-10. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Tan. Uien 6.40—7, grove 6.30—7. drielingen 3 4, stek 2.50—3.50, peen: A 1.40—1.90, B 4.60 4.90. C 4.kleine peen 11.20, kroten 1 40—2.70, roode kool 2.70—5.50, gele kool 2.10—3.80. NOORDSCHARWOUDE, 7 Jan. Aanvoer: Uien 6 60—7; drielingen 3.20— 3.40; grove 6.406.70; gele nep 4.60; peen. 4.80—4.90; kleine peen 2.50, kroten 2.10 2.50; gele kool 3—4.80; d. witte kool 2—3.50

Schager Courant | 1939 | | pagina 3