i Amerika's nieuwste sport Gaat de erfpaclits- kwestie in den doofpot? Export-drama DE WERELD Steun perikelen Vrachtauto in volle vaart op trailer Ontploffingsgevaar langs IJselmeerkust Tuiodersvvoning gep'uoderd Asylrecht werd niet geschonden Post vluchten op Indië| w_ weinig woorden De derby der ratelslangen ln Arkansas. Dieren worden ge traind als renpaarden. Dezer dagen werd te North Little Rock een wedstrijd gehouden, die volgens de meening der organisa toren een nieuw tijdperk in het Amc- rikaansche sportleven moet inleiden: de eerste internationale derby der ratelslangen! Inderdaad werden voor dezen on gewon en wedstrijd deelnemers uit Mexico, alsmede uit de Midden-Amerikaansche staten aan gemeld en een groot aantal opgewonden toeschouwers was samengestroomd, om te zien. welke ratelslang den titel van „snelste ratelslang der wereld' verdient, 47 aanmel dingen waren binnengekomen en winnaar zou zijn. wie het eerst een afstand van 30 meter had afgelegd. De slangen werden in het middelpunt van een cirkel opgesteld en moesten zien, zoo snel mogelijk den rand te bereiken. Gesis bij den start. Vele slangen hielden zich bij den start met een o\erbodig sissen op. Maar felle lichtstralen van een schijnwerper brachten hen snel op toeren en zoo vlug mogelijk schoten de langgerekte slangenlijven op het doel af. De toeschouwers maakten een hei- densch lawaai en wierpen hun hoeden in de lucht, even geestdriftig als aanschouwden zij de edelste volbloeden der wereld. En al naar hun weddenschappen waren zij ver heugd of teleurgesteld, toen „Zoet",, de meer dan een meter lange ratelslang van een dok ter uit Arkansas, na 4 minuten en 45 secon den aan het doel aankwam. Slangenrennen zijn voor Amerika, dat van dergelijke eigenaardige grappen houdt, niet geheel nieuw meer. De slangen worden daar voor bijna even grondig getraind als renpaar den en groote sommen worden jaarlijks bij deze rennen omgezet.. Nieuw is echter du idee, een jaarlijksche derby te organiseeren, waarbij de beste renners der slangcnwereld in het strijdperk treden. Zijn kikkers sportief? Nog meer populair dan de slangenraces is in het westen van Amerika oen spring- wedstrijd voor kikkers, in vele steden vindt elke week een dergelijke wedstrijd plaats, steeds met veel geestdrift en hooge wedden schappen. Wie in Arkansas een goede „renkikker" bezit, is' ver buiten zijn dorp beroemd, zijn raad wordt met eerbied en respect aange hoord. Het is inderdaad niet gemakkelijk, een kikker zoo af te richten, dat hij snel en in een rechte lijn een bepaalden afstand afspringt. Want intelligentie en vlijt van den kikker zijn niet zeer groot en hij springt slechts dan, wanneer het hem bevalt. Wijl •het niet geoorloofd is. de dieren door iüete-: len met stroohalmen aan Ie vuren, kan zoo'n wedstrijd dikwijls een uur en nog langer duren. Soms gebeurt het ook, dat een kikker liet doel reeds bereikt heeft, voordat de anderen begonnen zijn! Er moe ten ook merkwaardige kikkers zijn, die een ware eerzucht ontwikkelen en hun con currenten in den poot bijten, wanneer deze een voorsprong dreigen te nemen. Mislukt is de poging, oplichterijen te ver hinderen door den kikkeis witte cijfers op den rug te schilderen. Bij de eerste race ging het goed. Maar kort daarna stierven vele beroemde kikkers en andere waren niet meer tot springen te bewegen, liet bleek, dat het voor de nummering gebruikte loodwit de kikkers vergiftigd had. Sinds dien zwarten dag voor de kikkerrensport heeft men van de nummering afgezien en moet het op den koop toenemen, dat gewe- tenlooze kikkerbezitters dikwijls een be roemden springer tegen een waardcloozen kikker wisselen en bij het wedden hooge winsten opstrijken. Races voor schildpadden ook in Engeland. Uit het westen van de Vereenigde Staten stammen ook de races voor schildpadden, die op het oogenblik zelfs in Engeland po pulair schijnen te worden. Zij zijn niet zoo spannend als het springen der kikkers en liet kronkelen der slangen, maar de schild padden ontwikkelen meer verstand dan do overige koudbloedigen. zoodat het resultaat van de races niet zoozeer van het toeval af hangt. Bovendien kan men schildpadden num meren, zonder hen te schaden een groot voordeel, want het is zelfs aan geestdriftige schildpaddenvrienden nauwelijks mogelijk, zonder nauwkeurige bestudcering van het pantser twee schildpadden van dezelfde soort en grootte uit elkaar te houden. Bij de races der schildpadden kan men ook het gemakkelijkst de vormen van nor- Zijn vrouw vertelde hem maar wat Een gemoedelijk buitenmannetje trok van den steun en had als verdienste \an zijn zoon een weekloon van f 8.opgegeven, hoewel door stukwerk dit loon grooter bleek te zijn. Maar dit laatste scheen de man, die vertrouwde op de inlichtingen van zijn vrouw, niet te weten het is inmiddels tot scheiding gekomen en hij teekende de verklaring als hoofd van het gezin voor de steun-administratie, die het geval achter haalde. De man kwam voor den Rotterdam- schen politierechter, die herti 14 dagen gevan genisstraf oplegde, waartegen verdachte in beroep kwam. De procureur-generaal van het Ilaagsche Gerechtshof, waarvoor verdachte gisteren verscheen, eiscfite bevestiging van het von nis. De verdediger pleitte een voorwaardelijke veroordeeling. Verdachte beriep zich er nog op, dat het van den kant van de steun-administratie ook niet in orde was en dat hij meermalen te weinig had ontvangen. Arrest op 23 Januari. male paardenrennen overnemen. Alleen gaat het rennen zelf veel en veel langzamer. Het is derhalve geoorloofd, de schildpadden door het afschieten van alarmpistolen aan te vu ren; en daar de dieren zeer slecht hooren heeft zoo'n race veel weg van een groofen veldslag. Gewone paardenrennen en de zuiver tech nische takken van sport. b.v. van automo biel tegen vliegtuig of locomotief voldoen op den duur niet meer aan de Amcrikaan- sche zucht naar sensatie. Dus greep men naar insecten of reptielen en andere koud bloedigen. In Amerika kent men races voor visschcn. kevers en zelfs mieren. Hoe dwa zer het is, des te beter! De Miranda vraagt om onderzoek Be erfpachtskwestie in de hoofdstad. Naar wij vernemen, heeft in een gisteren gehouden vergadering van het college van B. en W. te Amster dam wethouder de Miranda een voor stel aanhangig gemaakt om den raad uit te noodigen uit zijn mid den een commissie te benoemen, welke tot taak zal hebben te on derzoeken de wijze, waarop en de omstandigheden waaronder, in ric laatste jaren gronden in erfpacht zijn uitgegeven of verkocht. Zeven man redden slachtoffer uit de wrakstukken. Gisteravond heeft op den Nieuwen Rijks weg OudenrijnVianen onder de gemeente Jutphaas opnieuw een auto-ongeluk plaats gehad, dat te wijten is aan de onnadenkend heid van een trailer-chauffeur, die zijn wa gen midden op den weg, inplaats van aan den kant stil zette. De trailer, welke uit Oud-Vossemeer kwam, reed in de richting Oudenrijn. De chauffeur bemerkte op een gegeven oogen blik, dat het water van de radiator kookte. Ten einde dit bij te vullen, hield hij stil, midden op den weg. De bestuurder van een achterop rijdende vrachtauto, de heer S. uit Vecnendaal. merkte vermoedelijk door dat het achterlicht van don stilstaanden trailer niet brandde, deze niet op, en reed met een hevigen slag tegen den zwaren wagen op. waardoor de vrachtauto geheel werd vernield. De cabine word volkom on in, elkaar gedrukt. De bestuurder kwam er goed af, maar 7,ijn naast hem zittende zoon was ev.enwef zoodanig tusschen de wrak stukken bekneld, dat zeven man noodig waren om hem uit zijn benarde positie te verlossen. Vermoedelijk heeft de jongeman hot rechtcronderbcen gebroken en inwen dige kneuzingen bekomen. De politie maakte proces-verbaal van het gebeurde op. De positie der beknelde tankboo ten. Omtrent de positie van de drie henzinesclic- pen, die nabij Hirtdcloopen in het ijs vast zitten, wordt nader gemeld, dat de sleepboot Tina Zondagavond om half zes behouden van Stavoren is teruggekeerd. Van de kust af zijn thans nog maar twee schepen, de Leo- nide 7 en de Shell 6 waar to nemen. Zij zijn ongeveer een-kilometer in noordelijke richting afgedreven on tevens ccn kilome ter dichter bij de kust gekomen. Van de I.eonïde 1, die geladen is met 80.000 liter'benzine, gasoline m petroleum, is niets meer te zien. Waarschijnlijk is het vaartuig geheel door het ijs ingesloten en zoodoende aan het oog onttroken. De mogelijkheid is -echter niet uitgesloten dat het schip is gezonjjéjï. Het convooi was 'bestemd voor Groningen. Als voorzorgsmaatregel in verhand met ontploffingsgevaar wordt de gohcelc kust strook tusschen Stavoren en Korhwerder- zand door politie bewaakt, teneinde dege nen, die eventueel over het ijs de schepen zouden willen naderen, daarvan 1c weerhou den. Op vele plaatsen maakt het kruien, waardoor scheuren en wakken ontstaan dit echter reeds onmogelijk. Brie mannendie nog méér op hun geweten hadden, door Mon ster sche; politie gearresteerd In samenwerking met de Rijkspolitie heeft de gemeentepolitie van Monster een drietal personen, de gebroeders van der H. woonachtig te Monster, aangehouden. Rij de arrestatie trachtte een der drie manpen te vluchten. Na oen waarschuwings schot uit een politicrevolver bleef hij echter staan. Bij fouilloering werden voorwerpen, welke van diefstal afkomstig waren, op hem bevonden. Bij hun verhoor legde het drietal een bekentenis af. waaruit bleek, dat zij een tuinderswoning hadden geplunderd. Het verdere onderzoek door de politie wees uit, dal de gebroeders zich ook aan diefstal van konijnen hadden schuldig ge maakt. De Monsfersche politie meent met de in sluiting Van deze drie "personen een goeden slag te hebben geslagen, daar zij hoogst waarschijnlijk in nog meer misdrijven te Monster en in de omgeving de hand heb ben gehad. Kassier gearresteerd Verdacht van verduistering van f 25:000.— De recherche te, Zutfen heeft gisterochi te.nd aangehouden den kassier K. van- da firma B. aldaar, die verdacht wordt van verduistering van, hem toevertrouwde gol den voor zoover tot lieden kon worden na gegaan ten bedrage van ongev. 25000 gul den. De boeken en bescheiden zijn in beslag genomen. K. is in het politiebureau ingeslo ten en zal ter beschikking van de Justitie worden gesteld. De rol van de Miranda Jr. Waarschijnlijk zal Woensdag avond een commissie van onder zoek worden benoemd. Men is vrij algemeen van oordeel dat het voorstel van wethouder de Miranda een commissie van onder zoek naar de erfpachtskwestie in te stellen door den Amsterdamschen raad zal v/orden aanvaard. Het dag blad De Telegraaf, dat de zaak aan het rollen bracht), geeft weer esnige bijzonderheden, speciaal wat de zoon van den wethouder, Mr. A. de Miranda betreft. Wie is Mr. Rodrigues de Miranda Jr., le zen wij, en dan volgt: In „Woekcrplaatsen in Neerlands financice-; len tuin", deel 2, staat onder het opschrift: „Nog een advocaat op zijwegen?": „Ongeveer twee jaren geleden hebben wij al eens de praktijken van de commanditaire vennootschap Bankverecniging voor den Emissie en Effectenhandel gesignaleerd. Met dit zaakje, hetwelk kan toor hield op nr. 554, Heerengracht, alh., waren annex Armand Goldstein, een Iranees, die door de politie het land is uitgezet, Franz Wolier en Ludwig Riepl, twee Oostenrijkers en 'n brave Nederlander S. Hartog. Deze edele knapen specialiseerden zich in premie-affaires en zochten vooral hun slacht offers in hot buitenland. Genoemde commanditaire vennootschap werd 16 Maart 1034 ontbonden, waarna de zaken op denzelfden voet zijn voortgezet door de N. V. Handelmpij „Monopole", met S. Hartog als directeur, die 14 Januari 1935 als zoodanig aftrad en toen is opge volgd door Mr. A. Rodrigues de Miranda. Deze De Miranda die 7 Attg. 1909 te Bus- sum is geboren en, naar wij meenon, zijn vader vindt in de kringen van het dagc- lijksch bestuur van $nzc stad, opereert, op nr. 554 Heerengracht dus als z.g. bankdirec teur en houdt daar tevens kantoor als advo caat en procureur. Wij zullen ons maar niet verdiepen in de vraag of A, Rodrigues de Miranda de eigo- nanr is van de aandeelen der Hand dmpij „Monopole", of, zoo dit niet het geval is, dan dp vorengenoemde Oostenriiksche en Iranec- sche individuen zijn hroodheeren zijn. Mr. A. de Miranda, een zoontje van wet houder De Miranda heeft in December 1936 als hucket-shop-directeur bedankt en treedt thans weer als advocaat en procureur op aan hetzelfde adres, floerengracht 55 5, na dat. hij zich aanvankelijk van de rol had la ten srh'-anpen. Wij hebben ons on met ons vele an deren wel eens geërgerd aan liet feit. dat het in onze goede stad mogelijk is ge bleken. dat een- advocaat en procureur, die n.b als buckel-shop-directeur hooft gefun geerd. weer tot de halie is toegelaten." Onder boeket-shop verstaat men in Ame rika weinig minder dan oplichterszaakje. Verder geet de Tel. nog een geval, waarbij de bouwer Fu'dauer door de Miranda Jr. bii de Miranda Sr. werd 'geïntroduceerd. Ful- dauer kreeg een terrein in handen, verkocht dit aan derden en incasseerde een behoorlij ke provisie. liet was een ruim bedrag. En was dat bedrag nu voor den heer Ful- dauer alleen, zoo zal men vragen? Hij kreeg de tips toch ook weer van dezen af genen. Op deze vraag kunnen wij geen antwoord geven, aldus de Tel. Wel weten wij dat de heer Fuldauer na het ontvangen van zijn „middelaarsgeld" een flinke cheque hoeft gestuurd aan mr. Rodrigues de Veranda. .Tc, voor het verstrekken van „juridische ad viezen". Ja, een advocaat kan soms duur zijn Spijkers met koppen. Hetzelfde Wad ziet in de wending, welke de zaak thans neemt een gevaar, vreest een tweede Oss en wil spijkers met koppen! Zullen Woensdag- a.s. B. en W. het voor beeld van minister Goseling volgen, en zal ónze Gemeenteraad handelen zooals de Tweede Kamer gedaan heeft? Dit gevaar bestaat inderdaad. Reeds heeft onze grootste raadsfractie, n.1. de .sociaal democratische. zich met de hoeren De Mi randa en Gulden solidair verklaard. Vervolgens wordt het antwoord van B. en W. op de vragen van het raadslid van Wijck besproken. Ten slotte lezen wij, luidt hef antwoord op de vraag of vaak gronden werden toege wezen aan een kring van lieden, die blijk baar een zekere voorkeur genoten, vol strekt ontkennend. Hier beginnen zelfs de kippen te lachen. Het is nog niet zoo heel lang geloden. dat te Amsterdam een vcr- eeniring van bouwers werd opgericht met het doel een eerlijke verdeeling van gron den onder bona fldc bouwers te verkrijgen. Sn rak do heer De Miranda dan niet over ..do bekende manipulaties" en wat wijzen de Amsterdamsche statistieken uit? Als Woensdag a.s. B. en W. een derge lijk standpunt innemen, dan zullen zij zich slechts blameeren! Het mandje van Prinses Beatrix Deensche moeders volgen het Prinselijk voorbeeld na. Toen Prinses Juliana en Prins Bemhard in den afgeloopen zomer een bezoek aan Denemarken brachten, werd Prinses Bea trix meegenomen in eefi speciale mand. Dit denkbeeld is in Denemarken overgeno men en zoo kan men thans, naar de „Ber- lingske Tidende" vertelt, tal van exempla ren van deze manden in gebruik zien in de straten van Kopenhagen. Het blad pu bliceert, naar het Hsb. meldt, een afbeel ding van een moeder mét' zulk een mand. Clandestiene toeloop van vluchte lingen dwong de regeering tot maatregelen. Op de vragen van het Tweede Kamerlid mevrouw MackayKatz betreffende de te rugleiding naar Duitschland van Duitsch Joodsche vluchtelingen die zonder verlof na een bepaalden datum Nederland zijn binnen gekomen, heeft de minister van Justitie als volgt geantwoord: In den laatsten. tijd zijn in sommige groo te steden, met name in Amsterdam, regel matig Duitsche vreemdelingen, tot een aan zienlijk aantal aangetroffen, die deels af komstig uit ver van onze grens Verwijderde streken in Duitschland kort te voren zon der verlof op heimelijke wijze Nederland waren binnengekomen. Mede gelet op het groote aantal der reeds verleende toelatin gen heeft de regeering daarom in het belang der openbare orde moeten bepalen; dat hij verdere dergelijke binnenkomst terugleiding dient, plaats te hebben, pjet dien verstande, dat, in bijzondere gevallen, met name wan neer onmiddellijk levensgevaar aanwezig moet worden geacht, van dien maatregel wordt afgezien. Voor de tot uitdrukking gebrachte vrees, dat de minister in strijd handelde met het asylrecht, bestaat geen aanleiding. Veeleer heeft de genomen maatregel tot strekking om zoo goed mogelyk te verzekeren, dat asylverleenmg op geordende en verantwoor de wijze geschiedt. Bende van autodieven op het spoor De buit de grens over! De Amsterdamsche politie heeft een twee tal mannen, een 25-jarigcn chauffeur en een 33-jarigen koopman, die worden verdacht van autodiefstal, aangehouden. De heide mannen zouden te Brussel" ccn auto'hebben gestoten en ermede over- de 'grens zijn 'ge reden, om den wagen -hiér te lande te verkoopen. Vermoedelijk maakt dit tweetal deel uit van een combinatie van personen, die er hun bedrijf van maken op deze wijze auto's over de grens te brengen en van de hand te doen. De politie stelt een onderzoek in naar de andere leden van deze bende om aldus licht in dezen „autohandel" te brengen. Uitvoer van melkproducten naar Engeland loopt dood. De schuld van de Nederlandsche Crisis-Cen trale? Het Hsb. verneemt, dat de tot dusver be slaande regeling, dat gecondenseerde mage re melk in vaten evenals die in kisten uitsluitend naar Engeland mag worden geëxporteerd via de zeven aangewezen agenten-importeurs, thans door de Zuiveï- centrale is ingetrokken. Er zullen voor dit product evenals voor volle vaten-condens nu nog slechts mi nimumprijzen gelden. Men concludeere hieruit echter niet, dat de Zuiveleentrale den export van melkpro ducten weer wat vrijer wil gaan maken,, want de werkelijkheid is gansch anders! Deze is n.1., dat de Engelsche importeurs dank zij de condities, vrijwel geen vat Ne derlandsche magere condens meer kunnen verkoopen en deswege niet langer de door Nederland officieel aangewezen importeur er van wenschen te blijven, met alle daar aan verbonden risico. Nu de zaak stuk gereglementeerd is, aldus het blad, mag de exporteur weer zonder hem door de Centra le opgedrongen Engclschen im porteur en alle daarvan vastzittende regelingen naar Engeland gaan uit voeren, alleen gebonden aan een minimumprijs. Hij mag nu weer gaan probeeren zijn waar zélf in Enge land te verkoopen, gelijk vroeger. Het zal echter nog de vraag zijn. of de exporteurs, die destijds al hun relaties aan die zeven importeurs hebben moeten uitle veren, er thans in zullen slagen, om die vroegere relaties weer terug te winnen. Melk, karnemelk en wedpoeder. Oók met den uitvoer naar Engeland van melk-, karnemelk- en weipoeder gaat het zeer slecht, omdat onze onderhandelaars in het begin hebben verzuimd, om bij het toestemmen in bepaalde condities, een rede lijke mogelijkheid te verzekeren, dat de toe gestane contingenten ook zouden kunnen worden afgezet. Verscheidene exporteurs hebben hun con tingenten ongebruikt aan de Zuiveleentrale teruggeven, omdat men géén kan zag, om op de bestaande condities tot zaken te komen. Buizerd (heenreis) Valk Vertrek van Aankomst t* jsingap. 9 Jan. joand. 9 Jan. Singap. 9 Jan. Band. 9 Jan. heenreis) I I toereis) |BaKd' 9 ,an' '«h.ne'«M Reiger Ulex. 9 Jan. hlasra 9 Jan. (heenreis) I T"un™'s) lna,,R- 9 Jan- lJodhp- 9 Ex-koningin van Spanje naar Rome. Tn Spaansche kringen tc Londen wordt me degedeeld, dat de ex-koningin van Spanje naar- Rome is vertrokken, waar haar schoondochter, de prinses van Astuipé een blijde gebeurtenis verwacht Kath. school in Duitschland gesloten. Be nationaal-socialistische autoriteiten heb ben de Katholieke school van den „Goeden Herder' te Liuz, waar onderwijs werd ge geven door de zusters van het H. Kruis, gesloten. In Abessinië vallen nog steeds dooden. 0f> ficieel wordt medegedeeld, dat in December bij operatics in Abessinië drie officieren en negentien minderen werden gedood. Een kapitein is bezweken aan de wonden, die hij tijdens een schermutseling met inlieem- schen, heeft opgeloopen. Poolsche kerk te Moskou heropend. Be bladen noemen Jiet oen vriendelijk gebaar tegenover Polen, nu de Sovjet-auloriteilten hebben toegestaan de Poolsche kerk in Moskou tc heropenen. „Wij willen bij Ftankrijk! Een verzoek van 40.000 personen, blanken zoowel als kleurlingen, het protectoraat 'Fransch Kameroen, geheel bij Frankrijk in te lij ven, is aan de Fransche regccring toege zonden. „Weest toch één", zegt Roosevelt! Tijdens een maaltijd heeft Roosevelt een beroep gedaan op de democraten hun interne partiiverschiMen te vergeten en niet ont moedigd te zijn door do tegenslagen bij de in November gehouden verkiezingen, indien zij aan het bewind wenschen tc blijven, Naar inflatie in Amerika? Erncst Aingell, voorzitter van hét uitvoerend comité der National Ecoijomy League, heeft gister als zijn mcening te kennen gegeven, dat eerij voortzetting van dc uitgavcnpolitiek- dor .regeering ten slotte zal moeten leiden tot, een ongecontroleerde mun tin flat io-- Amerikaansche arbeiders worden 't eens. De National Labbr Relations Board heeft gisteren aan president Roosevelt medege deeld, dat in de verdeelde gelederen der georganiseerde arbeiders in 1939 wellicht vrede zal gesloten worden, waardoor de rechten der werklieden- onder do Wagneffl arbeidswet versterkt zullen worden. Britsche ministers hebben handen vol werk, Do Britsche ministers hebben het druk. Zij hebben tc bespreken: de Britsche politiek in het Verre Oosten, de verdediging van het moederland, de a.s. conferentie'inzako Palestina. Men meent, dat reorganisatie van het kabinet niet veraf meer is. Gouverneur Olson overwerkt. Gouverneur Olson, van Califomië, de man die Tom Mooney vrijliet, is gisteren ineengezakt Ilij is stérk overspannen en moet rust hou den. Boschbranden in Australië. Groote bosch il randen nabij Melbourne, richten geweldi ge schade aan. De inwoners zijn veilig. Een vrouwelijke burgemeester. De soeïa-1 liste Graciela Shankc, de eerste vrouw, die tot burgemeester van dc Chilcensche hoofdstad is benoemd, heeft officieel haar ambt aanvaard. Bruinhemden in 't Mcmelgebied. De lei der der Duitschers in het. Mcmelgebied Neumann, hoeft heden last gegeven tot do vorming in hot Mcmelgebied van een corps bruinhemden, groot 20.000 man, gelijk aan de Duitsche S.A. Funk naar Rome. Dc Duitsche rijksmi nister voor economische zaken is vertrok ken. Men hecht groot belang aan dit be zoek. waarvan ccn der voornaamste doel- einden, naar men gelooft, was versterking der huidige samenwerking tusschen dc Duitsche en Italiaanschc autarkicén. Duitsch en Littausch gelijkwaardig. Gou verneur Gailius heeft het Memel-directo rium medegedeeld, dat in het vervolg de Duitsche en de Lithauschc taal gelijke rechten zullen hebben in de regeeringsor- ganen, welke in het Mcmelgebied gepubli ceerd worden. Amerikaansch-Duitsche besprekingen. - Itublee, de Amerikuansche directeur van de intergouvernementecle vluchtelingen- commissie, die heden te Berlijn aankomt, zal waarschijnlijk besprekingen voeren met Goering en Scharht. Deze besprekingen hebben ten doel, mid delen te vinden om do Joodsche emigratie niet behulp van de Duitsche regccring te vergemakkelijken. Monsterbetooqing voor Roosevelt. Dc Uruguaysche anti-fascistische beweging organiseert v dn daag een monsterbetooging ter eere van Roosevelt. Üp het ooggpMik ligt de 10.000 ton metende Amerikaanse!» kruiser „Phoenix" te Montevideo. Amerika en het wapenembargo. Een de legatie van liet te Washington bijeen zijnr de congres ten gunste 'van een opheffing van het wapenembargo voor Spanje hooft een bezoek gebracht aan Sumnur Welles, tegenover wicn zij den nadiuk legden op de onrechtvaardigheid, die het embargo vormt, wanneer „Franco vrijelijk wapen* krijgt uit Italië en Duitschland

Schager Courant | 1939 | | pagina 2