Kruit-Van Kampen Hongarije blijft waakzaam! Het Britsche leger is niet wreed! Chamberlain zal niet tusschenbeide komen (oniog Carol bijna slachtoffer van de Jzeren Garde Defensie geeft Fokker massa order Turken dreven clandestienen wapenhandel De Amerikaansche neutraliteitswet tien nieuw soort „aanvalsbommenwerper" Gruweldaden in Palestina offi cieel tegengesproken. Wie werd doodgeschoten had dit aan zichzelf te wijten De heftige verontwaardiging in Engeland, naar aanleiding van de Duitsche beschuldiging van wreed heid der Britsche troepen in Pa lestina heeft weerklank gevonden hij de Engelsche regeering. Gisteravond heeft het Engelsche departement van Oorlog een verkla ring uitgegeven. Hierin wordt ge zegd, dat van moedwillige plunde ring geen sprake is. Waarschijnlijk echter vormen de geval len, waarin „Cordonbrekers" neergescho ten werden, de basis voor de propaganda- verhalen, volgens welke Arabische gevange nen in koelen bloede worden neergeschoten, waarna gemeld zou worden, dat zü op de vlucht neergeschoten zijn. Verder wordt in de verklaring gezegd, dat er in Palestina eigenlijk geen leger van opstandelingen is, maar dat de rebellen zich onder de vreedzame bevolking bevinden en daardoor moeilijk te ontdekken zijn. De politiek der rebellen wordt min of meer door den moefti geleid. Moeilijk te vinden! Wat het optreden der troepen betreft, wordt uiteengezet, dat het voornaamste probleem is de rebellen te identificeeren in de dorpen en steden, waar zij ongewapend onder de bevolking vermengd zijn. Gewoonlijk wordt daarom een cordon getrokken rondom een streek. De bewoners worden gewaarschuwd, dat ieder die door het cordon breekt gevaar loopt neergescho ten te worden. Honderden dorpen zijn in de laatste zes maanden zoo doorzocht en veiijig kan worden angenomen dat wie door het cordon heenbreekt daar goede redenen voor heeft! De verklaring weerlegt voorts de bewe ringen, dat huizen van onschuldige Arabic ren afgebroken worden. In de meerderheid dor gevallen zijn de afgebroken woningen eigendom van actieve retf>cHenilclders, of wel is er uit de afgebroken huizen -ge vuurd, andere weerstand geboden of er wa ren munitie of uitrustingsstukken in ver borgen. Een droevig beeld. In 1938 is het aantal dooden in Palestina 2000 en het aantal gewonden 17000. Deze cijiers overtreffen die van 1937 verre. De FranschItaliaansche spanning. Mussolini zal het onderwerp van gesprek bepalenl Ten aanzien van de reis van Chamberlain en Halifax naar Rome schrijft de diploma tieke correspondent van Reuter o.m. het vol gende: Het zal meer gaan om een uitwisseling van gedachten dan om onderhandelingen. De mi nisters gaan zonder vooropgezette denkbeel den naar Rome, en hebben geen formeele agenda. Wat de FranschItaliaansche be trekkingen aangaat, er is geen spra ke van een Britsche bemiddeling. Een verbetering der atmosfeer tus- schen Parijs en Rome zou verwel komd worden te Londen, doch dit brengt niet mede, da't er op 't oogen- •blik eenig voornemen bij Chamber lain bestaat om tusschenbeide te ko- i men. Er is volkomen overeenstemming in deze aangelegenheid tuschen Parijs en Londen, «at Spanje betreft zullen de Britsche mi nisters waarschijnlijk duidelijk maken, dat Groot Brittan je aanzienlijk belang hecht aaneen uitvoering van de Italiaansche be lofte om de Spaansche integriteit volledig te eerbiedigen. Rechten van oorlogvoerende zullen niet toegekend worden zonder uit voering van het plan betreffende terugtrek king der buiteniandschc vrijwilligers. In hoofdzaak echter zullen de besprekingen gaan over de zaken, die Mussolini zelf te berde zal brengen. „ALLES O. X." Onze Rallye-rijders vorderen snell Vlak voor het afdrukken van de cou rant ontvangen wij van den heer Van Kampen het volgende telegram uit BerlijnSchöneberg. DINSDAG 6 UUR BERLIJN. ALLES O. X. KAMPEN. Hieruit blijkt dus, dat het koppel Kruit—Van Kampen erin geslaagd is hedenochtend 6 uur in de Duit sche hoofdstad te arriveeren. Het is naar wij weten de bedoeling nog heden door te rijden en trach ten Dantzig te bereiken. Aanslag voorkomen. Gisteravond bereikten Londen be richten, die geen twijfel meer laten over het feit, dat er een zeer ern stige aanslag op het leven van ko ning Carol van Roemenië is voor bereid geweest. Alle details zijn nog wel niet bekend, doch het staat vast, dat leden van de IJzeren Garde, de Roemeensche fascistische partij, een aanslag op Vrijdag of Zaterdag j.1. hadden voorbereid. De Ralley van Monte Cario Bakker Schut naar Tallinn ver trokken. De winnaar van de ralley van Monte Cario van het vorig jaar de heer G. Bakker Schut is met zijn mede passagier de heer P. J. Nortier hedenmorgen om half elf van het secretariaat van de K.N.A.C. vertrokken om zich naar zijn startplaats Tallinn te he geven. Evenals het vorig jaar rijdt Bakker Schut ook thans weer met Ford. Verschil lende K.N.A.C. officials, vrienden en belang stellenden deden de ralle.v-ryders uitgeleide. De start te Tallinn zal den 17en Januari in de avonduren plaats vinden. Italiaansche kleermaker moest het ontgelden De anti-Italiaansche betoogingen in Tunis. De Italiaansche bladen hebben onlangs ywl gerucht gemaakt over anti-Italiaansche incidenten, die zich zouden hebben voorge daan gedurende het bezoek van Daladier aan Tunis. Eenige dagen geleden heeft de consul van Italië te Tunis een officieelen proteststap on dernomen bij den resident tegen deze be geerde incidenten. Uit het onderzoek blijkt, dat op 3 Januari een honderdtal Mohamme danen en Israëlieten Ie Tunis hadden be- ™0R(t voor de zaak van den Ttaliaanschcn kleermaker Vopicelli. Zij verwijderden een italiaansche vlag, welke naast de Fransche driekleur was aangebracht. Men weet niet, wat er met deze vlag gebeurd is cn niets er op, dat zij verbrand zou zijn, zooals n I'aliaansclie zijde wordt gezegd. Voor hef overige is de Italiaansche kleermaker, die niet een Fransche vrouw getrouwd is. geen ha van de fascistische partij en heeft hij ook geen klacht ingediend. Bij het onderzoek is geen enkel ander incident aan het licht ge komen. 47 vliegtuigen besteld. Uit Amsterdam wordt vernomen, dat het departement van defensie 20 vliegtuigen heeft besteld bij de Ne- derlandsche Vliegtuigenfabriek (Fok ker) te Amsterdam. De vliegtuigen welke van het type S 9 zijn, zijn be stemd voor de luchtvaart-brigade te Soesterberg. Zij zullen in den loop van dit jaar worden afgeleverd. De Fokker S 9, een tweedekker, is een tweepersoons open lesvliegtuïg, dat bestemd is voor de eerste vlieg-opleiding. Vorig jaar zijn er 14 vliegtuigen van dit type geleverd aan den marine-luchtvaartdienst, waar zij bij de eerste opleiding van de toekomstige marinevliegers in het vliegkamp De Kooy wórden gebruikt. Dit type vliegtuig voor de marine heeft een met lucht gekoelden Menasco Buccaneer- motor, een Amerikaansch product, van onge veer 160 pk. De nieuwe serie S 9-vliegtuigcn is voor zien van een Armstrong Siddeley Genet motor van 160 pk., welke eveneens met lucht wordt gekoeld. De maximum-snelheid be draagt 190 km. per uur, de kruissnelheid 160 k.m. p. uur Het is van zgn. gemengde constructie (hout en gelasrhte stalen buizen) Het vliegbereik bedraagt 650 k.m. Wij meenen te weten, dat dit type bij de marine uitstekend voldoet. Voorts is aan de Fokker-fabriek op dracht verleend voor de vervaardi ging van 20 watervliegtuigen van het type C 14 W. Dit vliegtuig is ontwikkeld uit het bestaan de type C 11 W. De C 11 W. een drijvervlieg tuig, bestemd voor verkenningsdienst, biedt plaats aan drie personen. Het wordt gebruikt als katapult-vliegtuig aan boord van de kruisers van de Nederlandsche marine. Waarschijnlijk zal het type C 14 W gebruikt worden aan boord van de nieuwe torpedo jagers. De C 14 W wordt voorzien van een Curtïs Wright-motor van 450 pk. Tenslotte vernemen wij nog dat de vijf reeds bestelde en in aanbouw zijnde twee- motorige Fokker T 8-watervliegtuigea (op drijvers) met zeven stuks zullen worden uit gebreid. Deze 12 torpedo-bombardeervlieg tuigen zijn bestemd voor den marine-lucht vaartdienst. DS. H. A. LUDWIG IN HET GOUD. Ds. H. A. Ludwig, Nederlandse!) Hervormd predikant te Tjalleberd, hoopt 13 Januari zijn gouden ambtsjubileum te gedenken. Ds. Ludwig, geboren 1863, werd in 1888 candi- daat, aanvaardde 13 Januari 1889 het ambt te Heer Hugowaard, stond daarna te Zuid- scharwoude (18911893) Den Helder (1893 —1897), Berkhout (1897—1899). en deed 3 De cember 1899 zijn intrede te Tjalleberd. Op de koffie met de koffie Tekort aan koffie in Dultschland. In vele gevallen waren de winkels gisteren zonder koffie en moest den huisvrouwen me degedeeld worden, dat voor Woensdag geen nieuwe voorraden zouden aankomen. De of- ficieelc verklaring voor het tekort is, dat dit veroorzaakt is door moeilijkheden in de ruilovereenkomst met Brazilië. Bijgevolg zal voor het eerste kwartaal van 1939 slechts 3/4 van de normale hoeveelheid koffie voor verkoop aan het publiek gebrand worden. KONING CAROL. De omstandigheden, waaronder deze aan slag zou plaats vinden, gaven duidelijk aan, dat de IJzeren Garde" helpers had, die zich in het paleis bevonden. Het verijdelde complot tegen koning Carol heeft aldus de Tel. vermoedelijk er toe bij gedragen, dat de koning zijn ontmoeting met prins Paul van Joegoslavië, welke twee a drie dagen geleden bad moeten plaats vin den, uitstelde tot gisteren. Burgers beveiligen? Oorlog voorkomen! Het eenige middel, zegt de Brit sche lord grootzegelbewaarder. Maar anders zegevierend uit den strijd. Anderson, de Britsche lord grootzegelbe waarder, dien men, zooals bekend, heeft be last met de luchtbescherming, heeft giste ren duidelijk cn onomwonden gezegd, hoe hij zich de taak der Britsche regeering denkt. „Wij paan, aldus Anderson, bij onze werkzaamheden uit van de ver onderstelling dat er oorlogsgevaar be staat binnen betrekkelijk korten tijd. Maar dat beteekent niet, dat wij oorlog verwachten. Werkelijk, er is slechts één manier om de burgers te beveiligen en dat is een oorlog te voorkomen. Ons doel moet niet zijn, om. wanneer er een oorlog is, daaruit met zoo min mogelijk letsel voor de natie te voorschijn te komen, maar zegevierend te voorschijn te komen". Anderson zeide verder, met betrekking tot de critiek. die uitgeoefend is op de vorde ringen der plannen betreffende bescher mingsmaatregelen tegen luchtaanvallen, dat hij niet wist, wat hij beginnen moest met een verplicht nationaal register, dat hij alleen maar voor statistische doeleinden gebruiken kon. Tot aan de Septembercrisis had zijn de partement gewerkt volgens een zeker tijd schema, waarbij sommige zaken togen eind 1941 voltooid moesten zijn, o.m. het voor zien in een groote hoeveelheid brandblusch- materiaal voor het bestrijden van branden tengevolge van vliegtuigaanvallen. Tengevol ge van de versnelling tot omstreeks eind 1939 zal de uitrusting, die eerst eind 1941 ge reed moest zijn, in hoofdzaak einde van dit jaar gereed zijn. Sprekende over de bescherming tégen gra naatscherven, zeide Anderson, dat h^t van essentieel belang is, dat er aan gewerkt wordt, om een maximale bescherming daar tegen zoo spoedig mogelijk te verkrijgen. Overleg met de ambassadeurs. De legercommissies van Senaat en Kamer zullen vandaag de ambassadeurs Bullitt en Kennedy hooren. De ambassadeurs zullen hun inzichten over den Europeeschen toe stand ontvouwen. In welingelichte kringen is men van mee ning, dat deze conferentie beoogt het wape ningsprogram te steunen, dat door president Roosevelt bij het congres zal worden inge diend. Turksche ambtenaren In contact met een internationale bende. De Daily Telegraph meldt uit Instanboel dat twee ambtenaren van het Turksche mi nisterie van buitenlandsche zaken gearres teerd zijn in verband met een transactie van wapenen. Ecnigen tijd geleden waren pogin gen gedaan in de Vcreenigde Staten veertig vliegtuigen te koopen, die bestemd waren voor Spanje, waarbij documenten werden voorgelegd, welke het deden voorkomen als of de vliegtuigen bestemd waren voor de Turksche regeering. Verklaard wordt, dat de beide gearres teerde ambtenaren medeplichtigen zijn van een Turkschen zakenman. Ekrem Gueynuk die, naar men gelooft, thans in een zieken huis te Nice wordt verpleegd. Zij zouden betrokken zijn bij bet namaken van de handteekeningen van den Turksdhen mi nister van buitenlandsche zaken, Shoekri en den minister van oorlog, Ozalp, op docu menten, welke bestemd v. aren voor een Ame- rikaansche firma. Waarschijnlijk zal de Turksche regeering de uitlevering vragen van Ekrem Gueynuk, die de voorzorg zou hebben genomen zijn familie uit Turkije naar Frankrijk te laten verhuizen. Hot blad „Haber" onthult de mede plichtigheid van 'n Franschman, die te Parijs kennis gemaakt had met Ekrem, n.l. een oudagent van een buitenlandsche maatschappij voor luchttransporten te Istanboel, die we gens een vergrijp uit zijn functie was ontslagen. De twee mannen kre gen contact met een internationa le bende, die wapenen en munitie le vert aan de beide partijen in Span je. Ekrem deed zich voor als officieel Turksch gedelegeerde, en bestelde een vijftigtal vlieg tuigen bij een maatschappij: 38 dezer toestel len werden naar Spanje verkocht, de 12 overige werden, omdat Ekrem afwezig w naar Istanboel gezonden. Op die manier werd de klandestiene handel ontdekt. Laatste telexbericht EEN ZWEEFBAAN OVER HET HEER VAN ZURICH. De Zwitsersche nationale tentoonstelling, welke van Mei tot October in Zürich wordt gehouden, zal een bijzondere bezienswaardig heid bevatten. Voor de eerste maal bouwen de Zwitser sche ingenieurs een zweefbaan over een der vele Zwitsersche meren, n.l. over het Meer van Zürich. Deze zweefbaan zal de beide oevers van het Meer verbinden. Zij^zal 900 meter lang zijn en hangen aan 75 meter hooge torens. De cabines zullen twintig pas sagiers en een conducteur kunnen bevatten. In een der torens zal als bijzondere sensatie een restaurant gebouwd worden. Tegengestelde moties ingediend. Voor- en tegenstanders van de neutrali teitswet hebben bij het presidium van het huis van afgevaardigden moties ingediend, welke van tegengestelde strekking zijn. De democraat Faddis en de republikein AU vragen opheffing der wet. terwijl de democraat Ludlow en de republikein Knut- son vragen een e.mbargo op wapenen af te kondigen, niet alleen met betrekking tot oorlogvoerenden, doch ook in vredestijd. Er worden verschillende bijeenkomsten gehouden, waarin het voor en tegen van een embargo worden uiteengezet. De commissie welke voor de opheffing van een embargo op wapens is. heeft verklaard, dat „een embargo op voor de Spaansche re publiek bestemde wapens tekort doet aan het doel der neutraliteit daar Franco er door wordt bevoordeeld. De a.s. boodschap van President Hoosevelt. Uit gezaghebbende bron wordt vernomen, dat president Roosevelt in de boodschap over de landsverdediging zal voorstellen 360 mil- lioen dollars te besteden voor den bouw van nieuwe militaire vliegtuigen cn meer dan 41 millioen voor ongeveer 900 voor de marine bestemde toestellen. Een neutrale zöne, maar ver sterking der defensie aan de Tsjechische grenzen. Volledige schadeloosstelling geëischt. GEEN MOBILISATIE IN TSJECHOSLO WAKIJE. De Hcngaarsche en Tsjechoslowaak- sche deskundigen, die te Munkacs in gemengde commissie vergaderen, om het jongste incident te regelen, zijn tot een overeenstemming geko men over het afpalen van een nieu we grenslijn. Deze lijn zal buiten de heuvels, welke Munkacs beheerschen, loopen. Bovendien zal voorioopig een neutrale zöne tusschen beide landen in het leven worden geroe pen. Inmiddels heeft Hongarije echter de defensie aan de grenzen zwaar versterkt. Tot nu toe heeft de Britsche regeering nog geen mededeeling ontvangen van de regeering van Tsjechoslowakije inzake het incident aan de grens van Tsjechoslowakije en Hongarije. De Hongaarsche regeering heeft wel een nota gezonden. Gisteren zijn twee functionarissen van de regeering van de KarpathenQekraine op het bureau van den minister-president ont vangen. Officieel wordt omtrent dit bezoek niets gemeld, doch volgens de Hongaarsche bladen zouden deze afgevaardigden van Mgr. Volosin voorstellen hebben gedaan om de ste den Munkacs en l'ngvar af te staan aan Tsiechoslowakije en als compensatie 25 dor pen van de KarpathenOekraine af te staan aan Hongarije. Reeds thans kan men zeggen, dat de Hon gaarsche openbare meening moeilijk kan in stemmen met een dergelijke oplossing, wel ke door de wapenen is ongedwongen, min of nier met steun van een buitenlandsche mo gendheid. Men beschouwde hier het afstaan van de beide steden aan Hongarije als een groote overwinning van de Hongaarsche di plomatie. Geen mobilisatie in Tsjecho-Slo- wakiie. In een officieel communiqué wordt, mede- gedeld, dat de geruchten volgens welke de regeering van Tsjecho-Slowakije reservisten onder dé wapenen zou heben geroepen en troepen zou hebben geconcentreerd aan de Poolsche en Hongaarsche grens, van allen grond ontbloot zijn. Hieraan wordt toegevoegd, dat een der gelijke maatregel door niets in de binnen- of buitenlandsche politiek gerechtvaardigd zou zijn. Ieder, die dergelijke onware geruch ten heeft verspreid, zal streng gestraft wor den. Uit Munkacs wordt gemeld: Op voorstel der Hongaarsche regeering ontruimen de Tsje chische militairen de naaste omgeving van Munkacs. De Tsjechische regeering is bereid het weggevoerde materiaal terug te geven en de gevangenen wederzijds uit te wisselen. De onderhandelingen der gemengde com missie duren voort. Na het laatste incident aan de Tsjecho- Slowaaksch Hongaarsche grens neemt Hon garije verdere defensieve maatregelen langs de Noordelijke grens. Ook eischt Hongarije volledige schadeloos stelling. Gevechts- en bombardementsvlieg tuig gecombineerd. Het Amerikaansche lucht vaart corps heeft ontwerpen in behandeling voor den bouw van een militair toestel, dat tegelijk als ge vechts- en als bombardementsvliegtuig dienst kan doen. Men koestert van dezen „aanvals- bommenwerper" groote verwachtingen. Hij zal de kenmerkende eigenschappen van het bestaande gevechtsvliegtuig en van het bombardementsvliegtuig vereenigen. Op uitnoodiging van het corps hebben twaalf vliegtuigfabrikanten verleden 'aar aan proefmodellen gewerkt .eD inschrijvin gen moeten voor 8 Maart zijn ingediend. Het nieuwe toestel zal waarschijnlijk met twee motoren worden uitgerust. Militaire kringen gelooven, dat het toestel in staat zal zijn om zoowel machinegeweervuur af te ge ven. als bommen te werpen, waarbij het een snelheid zou kunnen ontwikkelen van 5<5 kilometer per uur. AMSTERDAM, 9 Jan. Veemarkt. 515 vette koeien, le kw. 68— 76 ct., 2e kw. 60—66 ct., 3e kw. 50-56 ct. p. Kg. slacht gewicht; 90 melk- en kalfkoeien f iso260 per stuk, 49 vette kalveren: 2e kw. 60—66 ct., 3e kw. 50—58 ct. per Kg. levend gewicht; 71 nuchtere kalveren f 7— 10 per stuk, 3S schapen f 16—22 per stuk, 544 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 57—58 ct,, zware varkens 55— 56 ct., vette varkens 5455 ct. per Kg. slacht gewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Run deren: ruime aanvoer, handel kalm, prijzen iets lager Vette kalveren: weinig aanvoer, met veel lagere prijzen. Nuchtere kalveren: gewone aanvoer, handel sleepend en prij zen lager. Schapen: weinig aatlvoer en handel, lagere prijzen. Varkens: Ruime aan voer, handel kalm en dalende prijzen. ROTTERDAM, 9 Jan. Vlasmarkt. Aanvoer: 7500 Kg. blauw, schoon 70—80 ct. per Kg., 2500 Kg. Gro- ningsch 65—75 ct., 8650 Kg. Hollandsch geel 70SO ct., 2100 Kg. dauwroot 60—65 ct. per Kg. Er was verleden week op het land vlugge handel, zoodat aanvoer heden niet groot was. Er bestond goede kooplust. Al les werd aan bestaande prijzen verkocht. ROTTERDAM, 9 Jan. Veemarkt. Aanvoer: totaal 2579 stuks, t.w.: 612 vette runderen, 178 vette kalveren, 10 nuchtere kalveren, 1113 schapen en lam meren, 666 varkens. Prijzen per Kg.: Vette koeien 70—6040-50 ct., vette ossen 66—58 40-50 ct., vette kalveren 12011070-80 ct., varkens (levend gewicht) 494846 ct., schapen 453930 ct., lammeren 494440 ct. Prijzen per stuk: schapen f 21—1816. lammeren f 161411. Overzicht: Vetta koeien en ossen, aanvoer iets kleiner, han del lui, prijzen als vorige week Dinsdag, pr. koe 74, pr. os 68. Vette kalveren, aanvoer korter, handel stug, prijzen van vorige week met moeite te handhaven, pr. 1.30. Schapen en lammeren, aanvoer grooter, handel traag, prijzen van vorige week Dinsdag moeilijk te handhaven. Varkens, aanvoer gelijk vorige week, handel lui, prijzen lager. Eenige partijen schapen voor export ver kocht. HQTTERDAM. 9 Jan. Binnenlandsche granen en peulvruchten. Offirie-fe noteering. Gerst, chevalier 7.75 —8,10 gerst winter, 7.50—7.80 haver 66.60 rogge 7.60—8, erwten, kef ine groene 9 10.25 sc hok kor erwten 10.50—12.25 bruine boonen 2831, alles per 100 kg. Binnenl. granen. (Boerennoteorine). Rog ge f 7.407,80: Chev. gerst f 7.758; win ter gerst f 7.407.75; haver f 0.406.60: duive- boonen f 9.7510.50 pa arde hoon en f 8.85 9.25; groene erwten f 8.7510; alles per 100 kg.. karwijzaad f 10.5010.75 blamvrnaan- zaad f 1516; l>eide laatste per 50 kg. ALKMAAR, 9 Jan. Aardappelen 2.70, andijvie 2732.50. appe len 7.50—13. Bloemendaler kool 7.boeren kool 2.60—8.10, bieten 2.20-2.80. gele kool I.804, groene kool 2.60—3.80. kropsla 0.40, knolselderie 37. koolrapen 1.70, peren 7 II.50, prei 25.60. peterselie 5, roode kool 2 4.90. selderie 9.50—12.60, schorseneeren 3 50 spruiten 2.5012.50. uien 3.80—6.10, witte kool 1.30. wortelen 2.90—5.60. waschwortelen 2—8. witlof I 6—9. idem II 35. WARMENHUIZEN. 9 Jan. Roode kool 2.605.70. Deensche witte kool 2.503.50. Aanvoer: 10.200 Ke. roode kool, 48 600 T\g. Deensche witte kool. FTTRMEREND, 10 Jan. 400 Runderen: 200 vette koeien 6270 ct. oer Kg geldekoeien 115—175, melkkoeien 180—270, stieren 46—52 ct. per Kg., 800 schapen 1825. 46 vette kalveren 30—48. 20 bokken 311 340 nuchteren kalveren 717: 380 biggen 816; 60 mag. varkens 16—26: 222 vette varkens 0.450.49; 12 paar den 70150. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Jan. Uien 5.406, drielingen 3—3.80, grove 4.50 —5.40, stek 1.30—2.70. Peen A 1.80—2; B 4.20-4.70; C 4.80; kro ten 23; rode kool 2—5.10. De veiling duurt voort. NOORDSCHARWOUDE10 Jan. Uien 5.40—6.10, drielingen 3.40, grove 5.50 —6. Kroten 2.60; roode kool 2.605; gele kool 3.20—5.30; d. witte kool 1.90—3.20.

Schager Courant | 1939 | | pagina 3