Nood-programma voor de Amerikaansche Defensie b°P SUNLICHT ZEEP Reuzenzwaai der Belgische socialisten Treinstagnatie te Rotterdam EN NOOIT ZE v**™ UIMBEKEIMPE HERKOMST gebiiedsuit b r eidin g. Niettemin, als uitvoe rend hoofd der regeering, ben ik gedwongen de feiten onder de oogen te zien. Ik vertrouw, zoo besloot de president, dat het congres snel zal handelen volgens dit noodprogram ter versterking van de defen sie der Vereenigde Staten. De dikke stok van Teddy Roose- velt. Het congres was getroffen door die gema tigdheid van Roosevelts boodschap. Er schijnt weinig twijfel aan te zijn, da.t de aanbevelingen van den president zonder ernstige oppositie zullen worden goedge keurd. Een lid van het Congres heeft tegenover Reuter verklaard: „Niemand, die veilig wil zijn voor fascistische interventie, kan zich veroorloven ongewapend te zijn. Een vol genden keer zullen zij eisohen dat wij de Amerikaansche Joden in concenitra-tiekam pen plaatsen. Er is slechts een manier om met ze om te gaan, n.1. dien dikken stok van Teddy Roosevelt bij zich hebben." Moeizame besprekm jen over de Joden-emiqratie Rublee en Schacht zijn het nog niet eens. De besprekingen welke Rublee, de lei der van 't te Londen gevestigde bureau van de conferentie van Evian met Dr. Schacht te Berlijn heeft gevoerd, hebben tot nu toe weinig resultaten opgeleverd. Bublee heeft Dr. Schacht een aantal vra gen gesteld, maar is niet met concrete voor stellen voor den dag gekomen. Immers Rublee beschouwt het als zijn taak, aldus de N. R. Crt., om uit te vor- sch-en welke bijdrage Duitschland tot op lossing van het vraagstuk wil leveren en daarover op de volgende volledige vergade ring van de Evian commissie te Londen op 26 Januari rapport uit te brengen. Ofschoon dus wel kon worden voorzien, dat hij- zelf niet met nieuwe voorstellen zal aankomen, schijnt men daarover te Berlijn toch teleurgesteld te zijn. Nu heeft Rublee met Schacht en met de ambassades van de Ver. Staten en Engeland gesproken, maar daartoe is hij feitelijk niet naar Berlijn gekomen. Met Göring heeft hij nog niet geconfereerd Men beweert, dat Göring niet veel ver wachtingen van zulk een onderhoud koes tert zoolang zelf niet eens Rublee en Schacht het onderling eens zijn geworden. Rublee heeft zich ook nog .niet met de vertegenwoordigers van Joodsche organisa ties te Berlijn in verbinding gesteld. Dit kwam trouwens slechts in aanmerking in dien de rijksregeering zulks gewensch-t acht te, wat niet hot geval schijnt te zijn. Om alle toeren van Spaak goed te kun nen volgen, is het noodig n g even geschie denis op te halen. Het heeft, zooals bekend, op 9 December maar een haar gescheeld, of Spaak's regee ring was ten val gebracht door de kwestie Burgos, het zenden van een handelsverte gen woordiger naar Franco, welke kwestie de geheele. buitcnlandsche politiek van Bel gië beheerscht. De Belgische werklieden partij sprak eigenlijk een votum van wan trouwen in Spaak's beleid uit, maar de han dige politicus wist zich staande te houden, door de uitspraak van de partij niet te aan vaarden. maar zich op de Kamer te beroe pen. Bij de stemming in de Kamer braken twin tig socialisten met de partijdiscipline, en bezorgden mede Spaak de overwinning. Spaak had nu weer de handen vrij, m'aai draalde blijkbaar naar het oordeel van de Katholieken te lang met het zenden van een vertegenwoordiger naar Burgos, hetgeen hij eig.em.Jc een jaar geleden reeds beloofd hau te zuhui doen. De Katholieken willen bovendien den ver tegenwoordiger diplomatieke bevoegdheden geven, waarvoor de regeering niets voelt. Spaak schommelt dus tusschen de recht- sche en linlcsche verlangen, en om een nieuw gevaar voor zijn ministerie te ontloopen, heeft hij thans een soort ruil-transactie voor gesteld, namelijk het zenden van een handeisvertegenwoordiger met kwasi- diplomatieke bevoegdheden. Er zou nog een gaatje kunnen overblij ven, waardoor België wapenen en munitie aan het linksche Spanje kan leveren. Gister avond is nu ook de algenieene raad van de Belgische Werkliedenpartij omgezwaaid en heelt de goedkeuring gehecht aan Spaak's politiek. Het is vrij waarschijnlijk dat het buitengewone congres van de socialisten, dat Zondag gehouden wordt, eveneens zijn zegen aan een en ander zal hechten. Spaak zal nu wel vaart achter een en an der zetten, om de ontstemming der Katholie ken te. ondervangen. Het is voornamelijk De Man geweest, die het compromis van Spaak op de vergadering van den Algeineenén Raad der Werkliedenpartij er heeft doorgejaagd. Wanneer wij ons uit de regeering terug trekken, zeide De Man, zal een gedelegeer de naar Burgos worden gezonden, maar dit zal een geheel ander karakter dragen en wij zullen niet de andere nolitieke en diploma tieke voldoeningen krijgen. Door het dopi Spaak voorgestelde compromis te weigeren, zouden wij een einde maken aan onze me dewerking in de regeering en wij zouden onzen tegenstanders de Spaansche kwestie laten oplossen, aldus spreker, op een voor de republikeinen veel minder gunstige wijze. Italië b'ijft Franco helpen Roosevelt vraagt 525 millioen dollar „Wij kunnen niet garandeeren dat er een lange periode komt, vrij van aanvallen, waarin wij ons zouden kunnen voorbereiden" De president wijst een angststemming af Gisteren heeft president Roosevelt in 't congres zijn speciale boodschap inzake de nationale defensie inge diend. Herinnerende aan zijn jong ste rede, waarin hij, in verband met de veranderde wereldsituatie huiten het Amerikaansche halfrond, onmid dellijke stappen ter bescherming van de Amerikaansche vrijheden drin gend noodzakelijk achtte, misprijst Roosevelt ieder toegeven aan een angststemming. Roosevelt legt den nadruk op het feit, dat ofschoon de Vereenigde Staten op 6 April 1917 waren gaan deelnemen aan den wereld oorlog, de Amerikanen geen enkel deel had den genomen aan eenigerlei grootcn strijd tot einde Mei 1918 en dat tot in Augustus 1918 de Amerikaansche legers aan het front bijna uitsluitend gebruik hadden gemaakt van Fransche of Britsche artillerie en vlieg tuigen. Voortgaande verklaart Roosevelt, dat hij in de verste verte niet de ge dachte wil wekken, dat het congres of de president er ook maar aan dachten deel te nemen aan een nieu wen oorlog op Europeeschen bodem. De feiten toonen echter aan, dat de Vereenigde Staten in 1917 niet gereed waren operaties op groote schaal te land en te lucht te voeren. In betrek- kelijken zin, aldus gaat de boodschap verder, zijn wij thans niet meer ge reed dan toen wij het in 1918 waren. En wij kunnen niet garandeeren dat er een lange periode komt, vrij van aanvallen, waarin wij ons zouden kunnen voorbereiden. Het wordt dan ook noodzakelijk voor iede- ren Amerikaan, bij het beschouwen van den huidigen toestand der defensie, rekening te houden met haar mogelijkheden in verband met een eventueele aantasting der Vereenig de Staten. Een nauwkeurig onderzoek van de drin gendste eischen van thans brengt Roosevelt ertoe aanbevelingen te doei\ ir deze zitting van het Congres om zoo spoedig mogelijk omstreeks 525 millioen dollar uit te trekken waarvan 210 millioen zouden moeten wor den uitgegeven door de schatkist voor het einde van het begrootingsjaar, dat eindigt op 30 Juni 1940. Vesrsterking der luchtvloot. Een overzicht toont aan, zoo zegt Roose velt dan verder, dat van dit bedrag om streeks 450 millioen uitgetrokken zou moe ten worden voor de behoeften van het leger, 65 millioen voor de vloot en 10 millioen voor de opleiding van civiele piloten. Onze luchtvaartbegrooting moet volled'g herzien worden. Geen verantwoordelijk of ficier bepleit het opbouwen van onze lucht macht tot een totaal van de beschikbare toe stellen of van de productiecapaciteit gelijk aan die van zekere andere naties. Voorgesteld wordt, dat 300 millioen worit uitgetrokken voor den aankoop van verschil lende typen legervliegtuigen; er moeten min stens 3000 toestellen bij komen. De aanbevolen aanvullende plannen zul- .len de luchtverdediging van rJ Vereenigde Staten, op het Vasteland, Al a, Hawaii, Puertorico en de Panamakanaalzone aan zienlijk versterken. 50 van de 300 millioen wil de president besteden voor aanschaffing van luchtaf weergeschut, sern-i-au torna tischie geweren, anti-tankgeschut, licht en zwaar geschut, munitie en gas maskers. De verdediging van het Panama kanaal. Voorts staat op het programma verbete ring en versterking der zeekustdefensie van het Panamakanaal. Hawaiï en het vasteland waarvoor 27 mill wordt aangevraagd. Het vredesgarnizoen aan het Parn-a,makanaal zal worden uitgebreid. De geraamde credieten van 65 millioen voor de marine moeten worden verdeeld in 40 millioen voor de oprichting en verster king van vlootbases in beide oceanen en ongeveer 21 millioen voor marine vliegtui gen, luchtvaartmateriaal en proefnemingen. De voorafgaande aanbevelingen, aldus ver volgt Rooseve't, vormen een goedafgerond program, dat. door mij als opperbevelhebber van leger en vloot, en door mijn adviseurs beschouwd wordt als het minimumprogram voor de behoeften dor defensie. Iedere Amerikaan is zich bewust van de vreedzame bedoelingen der regeering en het volk weet, dat wij geen gedachte heb ben voor agressie en geen wenschen naar Strategische pos'tie der democrafëen verzwakt Pessimistisch oordeel van Eden. In een te Kenilworth uitgesproken rede voering heeft oud-minister Eden verklaard, dat hij, met het oog op het bezoek van Chamberlain aan Rome, niet over den in ternationalen toestand wilde spreken. Hij verklaarde echter, dat het helaas waar is. dat een ieder, die den internationalen toe stand volgt, wel ernstig ongerust moet zijn over de vooruitzichten. Dit is in het bij zonder van toepassing op den toestand van Spanje, die thans een eerste plaats in onze gedachten inneemt. Tn feite, aldus Eden, schijnt het mii toe, dat de tijden zoo ernstig zijn, dat het zeker een eerste plicht moet ziin, welke ons opgelegd is, om opbou wend bij te dragen in het dienon van den staat om te helpen en niet te verhinderen. Eden wekte het Britsche volk op als ziin motto voor 1939 de woorden van den aartsbisschop van Canter- bury te aanvaarden: „Hoopt het bes te. maar bereidt u voor op het erg ste". Ten aanzien van de bewapeningen zeide Eden: „Wanneer wij onzen achterstand in dit opzicht niet inhalen, kunnen wij dan ooit werkelijk sterk zijn in een wereld zoo als die thans is?" Want kracht is slechts betrekkelijk. Helaas is er niemand die zou beweren, dat de strategische positie der Westersche democratieën in het afgeloopen jaar verbeterd is> juist het tegenovergestel de is waar". H'tler sprakEden gaapte Daarom heeft de Führer zoo'n hekel aan hem. „Waarom haat Hitier Eden haast even fel als Mussolini den Engelsehen politicus haat", vraagt de „News Chronicle". En het blad antwoordt: Omdat in 1935, toen Sir John Simon en Eden hun mislukt bezoek aan Berlijn brach ten, Eden plotseling zijn lange boenen uit strekte en midden in de twee uur lange rede van Hitier gaapte. Zelfs Göring. die voor geen kleintje ver vaard is, zou dit niet gewaagd hebben, meent het Vk. Spaak weet de kool en de geit te sparen. Binnenkort een ver tegenwoordiger naar Burgos. De chef van het Kabinet van den Belgischen premier heeft gister avond verklaard, dat alles er op wijst, dat zeer binnenkort een over eenstemming met Burgos tot stand zal komen. Bevestiging hiervan, zoo voegde hij hieraan toe, wordt ver wacht. Minister-president Spaak heeft Koning Leopold den politieken toe stand uiteengezet. De gevolgen kunnen zeer ernstig zijn. Uit de volkomen mislukte conferentie tus schen 'Chamberlain en Mussolini valt te eoncludeeren, dat de laatste zijn troepen niet uit Spanje zal terug trekken. De niet* inmengingspolitiek. welke Engeland reeds jaren propageert, en ook in de praktijk heeft toegepast, is dus tot mislukking gedoemd. Uit Mussolini s onverzettelijkheid kan ech ter voortkomen, dat nu ook Engeland en wellicht Frankrijk de niet-inniengingspoli- tiek laten varen. Het Spaansche conflict zou daardoor weer een internationaal karak ter krijgen en zal dan naast andere oor zaken, een gereede aanleiding kunnen zijn tot ernstige bedreiging van den Europee schen vrede. Het onderzoek naar het erfpachtsschandaa' Oproep tot de Amsterdamsche burgerij. Ook mr. de Miranda zal tegen de Telegraaf procedeeren, In de gistermorgen ten Stadhuize imder leiding van den oud-wethouder \ran Publieke Werken, den heer Wal- rave Boissevain, gehouden eerste ver gadering van de raadscommissie van onderzoek inzake het gerucht betref fende erïpachtsuitgifte, is als eerste daad van publiek belang besloten een oproep te richten tot de burgerij. Allen, van oordeel, inlichtingen te kunnen verstrekken aan de Commissie, of die door haar wenschen te worden gehoord, worden, aldus het I-Ish door haar verzocht zich schrif telijk met opgave van n-aaim en adres zoo spoedig mogelijk liefst voor 29 Januari a.s. tot de Commissie te wenden. Vaders voorbeeld gevolgd. Naar wij vernemen heeft mr. A. R. de Mi randa, de zoon van wethouder de Miranda naar aanleiding van de dezer dagen in de .Telegraaf" verschenen artikelen over de erfpachtkwestie, waarin zoowel zijn naam als persoon in het geding gebracht zijn, be sloten langs gerechtelijken weg tegen dit dagblad op te treden. Als zijn raadsman heeft hij gekozen mr. F. Heemskerk te Am sterdam. Elecbrische leiding stukgetrokken. Ten gevolge van een ongelukje met een luchtwissel is gisteravond tusschen de sta tions Feyenoord en Delftschepoort eenige vertraging opgetreden in het treinenverkeor Het voorlaatste rijtuig van den trein uit de richting Dordrecht, die om tien uur van het station Beurs moest vertrekken, bleef met den beugel achter de luchtwissel haken, waardoor de electrische geleidingen werden losgetrokken. De zes voorste rijtuigen reden door naar het station D. P. de twee achter ste moesten evenwel blijven staan. Spoedig daarop arriveerde een stoomtrein, die op ver keerd spoor werd geleid en met de restee- rende passagiers uit de achterste twee rij tuigen van den electrischen trein aldus naar het station D. P. werd gedirigeerd. De twee rijtuigen werden spoedig weggehaald, maar men slaagde er niet in het mankement da delijk te verhelpen, zoodat tusschen Feven- oord en D. P. de electrische treinen niet meer konden rijden. Deze zijn over verkeerd spoor naar D. P. geleid. De vertraging heeft al met al ongeveer een kwartier tot twintig minu ten geduurd. Met. de herstelling is reeds een aanvang gemaakt en men verwacht daar mede hedenmorgen gereed te zijn Oe Ra'ye Monte Car'o Beide Athene teams hebben hun startplaats bereikt. De equipe Gatsonides en Barendregt met Ford is gisteren te Athene aangekomrv. Tot nu toe is het alleen nog. maar aan dit team gelukt de startplaats over land te be reiken. Verscheidene Fransche, Engelsche en Ita- liaansche teams bevinden zich reeds te Athene, doch zij allen hadden den zeeweg gekozen. De route Sofia*—Saloniki— Athene over een kleine 1000 kilometer bleek, in vergelijking met Hongarije en vooral Joegoslavië, naar omstandigheden normaal te berijden te zijn. De passen weren evenwel slecht, besneeuwd en glad. Bemanning en wagen zijn in goeden wel stand te Athene aangekomen, waar nj-en nog enkele dagen kan uitrusten voor de rit aanvangt. En natuurlijk wordt de auto aan pen nauwkeurig onderzoek onderworpen, hetgeen na een dergelijke uitermate zware reis wel noodig is. Gisteravond laaf zijn ook forneliusBuvze te" Athene gearriveerd, na een zwaren tocht van Sofia over Saloniki. SCHAGEN MARKTÖVERZICHT. Er waren nu juist geen extra zware vet te koeien aangevoerd. Hoogste noteering 34 ets., handel zeer kalm. Mooie zware kalf- koeien aangevoerd, hoogste noteering was f 250.—, handel ging nog. De handel in gel- (lekoeien was kalm. I-Ioogste noteering f 220. Men zou toch zoggen dat zijn prijzen. Van vaarzen dezen dag geen noteering. Weinig handel in paarden. De handel in graskalve ren was vlug, dur. Hoogste noteering f65. In nuchtere kalveren gewone nofeerïnjï 6-16 gld.. Een enkeling zag men liooger verkoo- pen. Beste vette schapen waren niet aange voerd, dus een heele gewone kleine notee- ring tof f 24. De handel in overhouders was zeer matig. Juist was er dezen dag vraag naar oude slachtschapen maar volgens een bekend koopman die ze noodig had, was er niets dat paste. Hier was de prijs in vette varkens lang niet slecht. Hoogste noteering was 23Yo ets. Handel ging. De noteerrng van biggen was niet zoo bijzonder, de 7e week- sche biggen 7—11 gld, de 12e weeksche big gen 1114 gld. Handel matig. De handel in bokken en geiten gewoon. Kippen en konij nen prijshoudend. Wat er aangevoerd was weri.1 goed verkocht. Over het algemeen voor den tijd van het jaar mogen wij niet onte vreden zijn van aanvoer en bezoek. DS. KAPTEIJN OVER HET VREDES- PRQBLEEM. „Wij zullen een compromis moe ten sluiten." ■s Gisteravond hield de afd. Schagen van den Vrouwen-Vre'desbond liaar eerste openbare bijeenkomst in huize Igesz. De voorzitster, mevr. Roggeveen—Vis. heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder den spreker, ds. P. K. Kapteijn, Ncd. Herv. predikant alhier en eenige vertegenwoordigsters van de zuster- afdeeling 't Zand. Spr., die haar vreugde uit over de groote opkomst, wenscht allen een recht gelukkig en vredig jaar. Een viertal dames zingt hierna een pro- nagandistisch lied: „Vrouwen willen vrede", van Tine van Rerkum, welk lied de zaal op verzoek van de voorzitster uit volle borst herhaalt. „Zooveel in u is." „Men verwachte van mij niet een besliste verklaring, over het oorlogsprobleem", aldus vangt ds. Kapteijn zijn toespraak aan. Spr. zegt, zich evenmin met allerlei oplossingen van parifisfischen aard als men het militairisme te kunnen vereenigen. Welover wogen koos spr. dan ook den titel van ziin rede: „Zooveel in u is", (uit Rom. 12 vs. 18 „Indien het mogelijk is, zooveel in u is, houdt vrede met alle menschen.") In den bijbel vinden wij den climax van het vergeldingsrecht (Oude Testament) tot Christus' leer van vergiffenis aan den vij and (Nieuwe Testament). Het lijkt soms wel of men voor de geschillen in dezen tijd geen andere onlossing meer weet dan het: „sla er maar op in!". Spr. schetst den na-oorlogschen tijd, toen men meer internationaal ging denken, doch thans doet het nationalisme opgeld. Er is een gezond en een ongezond nationalisme; aan 't laatste ziin de fasri^on mede schul- 'dig; doch nationalisme en fascisme zouden niet ontstaan zijn. als daar het verdaag van Versailles niet was. dat snr. een van de g?-oot- ste ramnen van dezen tijd noemt, een pri mitieve wraakneming van het eene land on het andere, en als daar niet was een holle, vooze democratie. De campagne voor de moreele herbewaoe- ning bewijst, dat de vredeswil vap. den mensch niet meer tegen den militairistj schen tijdgeest op kan en eèn noodlotsge. loof heerscht er t.o.v. het vredeswerk, bijï( den Volkenbond. Bij een dergelijk fatalis me vragen we ons af: Wat kunnen we toch doen? Wij kunnen ons in de eerste plaats zonder angst voor de realiteit doordringen van wat eigenlijk oorlog is. En dan kunnen we luisteren naar de innerlijke stem, die ons een weg wijst. Oorlog is een gruwel, oorlog is duur, doch het ergste is, dat het zonde is, een men- l scheli.jke, welbewuste gedisciplineerde han- i deling. Deze zonde moet overwonnen. Spr. kan echter niet gelooven, dat de mensch alleen buiten God om werkelijk den S vredesstrijd zuiver en krachtig zal kunnen blijven voeren, Daarbij komt, dat het pro bleem Staat-Goddelijke wet zich toespitst, i Spr. zet dit uitvoerig uiteen en bestrijdt in dit verband een totalitair staats- en kerk-r bestel. Onze vredestaak is, ons boven den f tijd uit te heffen, den staat steeds meer van het Goddelijk gebod te doordringen. F Resumeerend komt ds. Kapteijn tot da conclusie: Wij zullen een compromis moeten sluiten. Een absoluten vrede zullen wij niet kunnen bereiken. Een groots politiemacht zal wel altijd in de we- i reld moeten blijven. Wij zullen dan ook anderen niet kunnen aansporen tot dienstweigering. Hierbij zij ons tot troost, aldus besluit spr, dat er van ons niet méér gevraagd wordt! te doen dan „zooveel in ons is". Met een krachtig applaus beantwoordend de luisteraars deze rede, waarop de voor-I zitster ds. Kapteijn dankt voor zijn betoog. Spr. richt ook een woord van dank tot de pers voor haar aanwezigheid en tot de da mes. die in de pauze voor een kopje thee zorgden. Na het zingen van het Bondslied gaat de vergadering uiteen. MOEDER. HOU JE PUKKIE THUIS. De honden in' Noord hol land schijnen in georganiseerd overleg gegaan te -zijn, voor wat de oorlog met de schapen betreft! Eerst te Hoogwoud, thans wordt ook in Schagen slag geleverd. Het ging gisteren aan den Provincialen weg „hondsch" toe. Toen men twee kwade honden wegjoeg, die hét de lastig vielen, hadden de wol-leveranciers lastig vieln, hadden de wol leveranciers reeds verschillende won-den aan den bei ...Dat m-oet natuurlijk uit zijn. De ge meentepolitie zal voortaan, onverbiddel-lijk en zonder aanzien des persoons de honden doodschieten. Dus... moeder hou je pukkie thuis. EEN VEREERENDE UITNOODIGING. Door bemiddeling van den Heer van Loo, Inspecteur van de N.V. Brandwaarborg mij. te Oudkarspel heeft mevr. Schenk en den heer C. Timnierman alhier een voorloopige uitnoodiging bereikt in oud-Noordhollandscti costuum aan een groot ijsfe-est op de kunst ijsbaan in Den Haag deel te neim-en. Mevr. Schenk en de lieer Ti-mm-erman hebben deze uitnoodiging in principe aan vaard. dus zal de officieel© invitatie spoo- dg volgen. Voor deze beken-de schaatsenrij ders, die onlangs te Deventer nog zoovelo lauweren oogsten, zeker een groote eer, ira-, mers uit. elke provincie wordt slechts één paar uitgenoodigd. -f4 RIJKSPOSTSPAARBANK. In don loo-p der maand Dec. 1938 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbank- 1 boekjes ingelegd f 39.634.70 en terugbetaald f 35.448.89; derhalve m-eer ingelegd dan te rugbetaald f 4.185.81 Het aantal nieuw .uitgegeven boekjes be droeg 26. SCHAGENNIEUWS. Wedstrijden voor Zondag a.s. Schagen 1—Strandvogels 1 aanv-ang 2 u. P. Schoorl Joh. Brenier, M. de Haas H. Middelbeek, A. Slikker, L. Schoorl J. Peetoom, D. Schoorl, C. de Moor G. Boontjes, Jb. Broarsma Res.: A. de Wit. Schagen 2—Strandvogels 2 aanvang 12 J. J. Slikker, J. Weeland, Joh. Franzen P. Kistemaker, E. Rus, P. Boontjes J. Steen, Jb. Ypey, P. de Vries, G. C. Anneveldt, R. v. Ham Res.: J. v. d. Ben, J. Slikker. Succes ASchagen A. vertrek per bus 9 u-ur. K. Molenaar G. Anneveld, J. Zwaan F. Slotboom, Jb. Molenaar, A. Schot J. Kater, B. Abbing, T. Schoorl, T. v. Rooy, K. de Boer Res.: H. Vol ten, P. Bakker. W. Rezelman EIERVEILINO SCHAGEN, 12 aJn. Aanvoer: 40.000 kipeieren f 3.954.85 pef 100 stuks. HELDF.RSCHF, F.ÏERVEILING. Aangevoerd: 16245 kipeieren: 5254 Ke. 3.90-4.20, 55—57 Kg. 4—4.50, 5S—60 Kg. 4.20 -4.70. 6163 T<g. 4.30—4.90, 61—70 Kg. 4.60 —5.20, 63 een dei eren 4.per 100 stuks. HOORN. 12 Jan. 1 stapel kleine Boerenkaas f 20.wegent de 197 Ke. T-Tandet goed. WARMENHUTZEN. 12 Jan. Ronde kool 2.50—5.10. gele kool 1.904.40, Deensche witte kool 2 60—3.10, drielingen, uien 2.703.10. uien 4.705, grove uien 3.90 —4.30. Aanvoer: 25,400 Kg. roode kool, 22.150 Kg. gele kool, 14.750 Kg. Deensche w'tfe konl. 2900 T<g. uien. RROFV OP t AVOFVOT-TK. 13 Jan Uien 4.604.80: drielingen 3 203.30; gro1 ve 4.304.40: stek 1peen 3.30370. kleine neen 170100, roode kool 2504.50; gele kool 2104,10: d. witte kool 1.303 VOOPT-ICOTT Ar>-\yOTTT)F,. jan_ Uien 4..RO5.20; drielingen 3.40 3.60; gri- ve 4.604.80: gele nep 9.10; peen 350—4-' kleine neen 2; kroten 0.80; gele kool 2.50- 4; d. witte kool 1.703. Boternoteering De commissienoteering voor Nederland- sche boter is vastgesteld op 85 cent per

Schager Courant | 1939 | | pagina 6