OUDERS Uitsla DE OPRUIMING naait! Fa G. DE WAARD 't HOEKJE Reclame-wedstri Uit onze Omgeving LANGENDIJK Werkverschaffing verlengd. De werkverschaffing is in de verschillen de gemeenten weer verlengd tot 27 Mei. Toeslag steun kleine tuinders. We vernemen, dat ook aan -de gemeenten Noordscharwoude is toegestaan een toeslag van 45 cent por week op den steun aan klei ne tuinders uit te betalen. Alle 4 gemeenten hebben nu die vrijheid gekregen, en we ver wachten, dat ook andere gemeenten buiten Langendijk wel pogingen zullen aanwenden, om in het hezit van dien toeslag te komen. De toestand van de bedrijven geeft daar toe alle aanleiding. Uitbreiding voorlichtingsdienst. Uit betrouwbare bron vernemen we, dat de Voorlichtingsd'ient in het tuinbouwdis- triet met Langendijk als centrum met een ambtenaar zal worden uitgebreid,en aldus op 2 gebracht. Zuidscharwoude en noorde lijk daarvan gelegen gemeenten zullen het ressort van den cenen ambtenaar vormen, hot zuideijk deel komt dan voor den ande ren. OUDKARSPEL. Oude vrouw door kolendamp vergiftigd Melkboer vond haar dood. In deze gemeente is een geval van kolen dampvergiftiging voorgekomen met doode- lijken afloop. De melkboer de V. begaf zich als gewoon lijk naar de alleen wonende wed. S., wonende aan de Dorpsstraat. Daar de vrouw niet op haar gewone plaats bij het raam zat en ook de lamp niet brand de, bemerkte de V. direct, dat er iets bijzon ders aan de hand was. Toen hij de deur van de kamer opende, kwam hem een dikke rookwolk tegemoet, terwijl hij verder waar nam dat de schoorsteen en de vloer achter de kachel in brand stonden. liet raam word geopend en er word tevens licht gemaakt. Men constateerde toen, dat de wed. S. dood in bed lag. Geneeskundige hulp mocht alzoo niet meer baten. De vrouw moest volgens Dr. de Wit reeds eenige uren dood geweest zijn. De oorzaak is vermoedelijk gelegen in het gloeien van briketten, die achter de kachel stónden. ZUIDSCHARWOUDE. Cabaretavond Land- en Tuin- bouwarbeiders. Uitgaande van de Federatie van Land en tuinhouwarheiders vond Vrijdagavond in de kolfbaan van den heer P. Kramer een cabaret-uitvoering plaats, die een zeer goe de belangstelling trok. De revue „Eerst zaai en, dan maaien" werd met groote aandacht gevolgd. Er bleek uit, dat door organisatie ook door de land- en tuinbouwers veel is bereikt. Het was een mooie avond, die niet zal nalaten tastbare resultaten op te leve ren. Sterke mannen weer aan den arbeid. Tïet diepspitten en het baggeren zullen de volgende week worden aangevangen tot groote tevredenheid van de arbeiders, die weer graag aan den arbeid zullen gaan. Tooneelvereeniging O.K.K. De tooneelvereeniging O. K. K. zal bin nenkort in de zaal van den heer P. Kramer een uitvoering geven van het prachtige boeiende tooneelspel van Anton Coolen, „De Vreemdeling". Naar men ons mededeelt zal de heer C. Wagenaar, oud-lid van „.Tong Leven" bij de ze vereeniging een gastrol vervullen. Voorts is de vereeniging van de medewerking ver zekerd van den heer Westenberg uit Broek op Langendijk, oud-regisseur van de Dilet tanten Tooneelvereeniging te Den Helder. Voor nadere bijzonderheden omtrent de uitvoering verwijzen wij naar de adverten tie in dit nummer. NOORDSCHARWOUDE. Berekening van de bevolking per 1 Januari 1939. Werkel. bevolking op 1 Januari 193S 1037 b. 1015 vr., Totaal 2052. Vermeerdering door geboorten geduren de het jaar 1038 (ook elders geborenen) 23 m. 1015 vr., Totaal 2052. Door vestiging in do gemeente 50 m. 60 \t„ tot. 110. Totanl 82 m. 81 vr. tot. 163. Vermindering door overlijden gedurende het jaar 193S (ook eldgrs overledenen) 7 m. 7 vr., tot. li. Door vertrek uit de gemeente 74 m., S0 vr., tot 154. Verschil tusschen de geheele vermeerde ring en de geheele vermindering plus 1 m„ min 6 vr., tot. min. 5. Totaal der bevolking per 1 Jan. 1939: 1038 m-, 1009 vr.. Totaal 2047. BERGEN HET MILITAIRE VLIEGVELD. De werkzaamheden volledig hervat Wij vernemen, dat gistermorgen de werk zaamheden aan het militaire vliegveld vol ledig zijn hervat. Ongeveer 300 personen uit Bergen en naaste omgeving zijn te werk ge stéld. Ook de zandauto's vervoeren wederom het zand van de duinen bij de Franschman naar het vliegveld. Het ligt in de bedoeling het vliegterrein geheel niet zand op te hoogen. In Mei zou een oppervlakte van 1 km2. gereed moeten zijn voor het dalen en opstij gen der militaire vliegtuigen. CALLANTSOOG Melkverstrekking op school. Aan de kinderen der o. 1. school, die des middags overblijven, omdat zij te ver verwij derd wonen, wordt thans sedert eenigen tijd melk verstrekt daartoe in doelmatige flesch jes verstrekt door de zuivelfabriek „Nieuw Leven" te 't Zand. Verlenging werkevrschaffingen. Voor de verschillende werkobjecten is door den Minister van Sociale Zaken de sub sidietoezegging verlengd. POLDERNIEUWS. C. M. Winder voorzitter alge meen bestuur v. d. Vereeniging v. polder en oningepolderde lan- den. Het algemeen bestuur van de Vereeniging van polder en oningepolderde landen onder Schoorl en Petten vergaderde gistermorgen in de Rustende Jager. De notulen van de vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd. Na de instal latie van den heer W. Kroon, voorzitter van de Vcröenigde Harger en Pcttemerpoldcr, tot lid van het algemeen bestuur, werd over gegaan tot de verkiezing van een nieuwen voorzitter in de plaats van den heer A. v. Lienen Sr., die met het oog op zijn hoogen leeftijd die functie had moeten neerleggen. Verkozen werd de heer C. M. Winder. Uit de mededeelingen bleek o.m., dat de prijs die men in de Zijpe zou hebben betaald voor het verharden van wegen, niet lager, doch beduidend hooger was dan hier: f1650 tegenover f 1500 per k.m. Men was algemeen van oordeel, dat men goed zou doen met op den ouden voet door te gaan en te informee- ren naar teer en tank. Met de voorgestelde wijzigingen in het ambtenaren reglement en. 't kasgeldleening- besluit (1 voor ten hoogste f S000) ging de vergadering accoord. Na de rondvraag, die niets bijzonders op leverde, sloot de voorzitter de vergadering! NIEUWE N1EDORP GOEDKEURING IJSBAAN. Bij het gemeentebestuur is Van Gedeputeer de Staten bericht ingekomen, inhoudende goedkeuring om aan de Vereeniging „IJs- en Volksvermaak" des winters een gedeelte van de gemeente boerderij te verpachten, dienende tot exploitatie van een ijsbaan. HERVATTING WERKZAAMHEDEN. Maandag a.s. zullen de arbeiders, werk zaam bij de Cultuur Maatschappij het werk kunnen hervatten, eveneens zal de werk verschaffing voor de arbeiders worden open gesteld. Steun aan kleine hoeren. Door de commissie voor steun aan kleine boeren is voor het jaar 1939 geadviseerd, steun te vcrleenen in 29 gevallen. Hiervan vallen 17 boeren in groep B, uitkeering gedeeltelijk in geld en gedeeltelijk steun in het bedrijf; 12 vallen in groep C uitsluitend steun in het bedrijf. Van eenige personen moest de aanvrage worden afgewezen wegens een te hoog of te laag theoretisch bedrijfsinkomen. Deze vorm van steunregeling aan kleine boeren heeft over 193S uitstekend gewerkt en de in deze gemeente wonende kleine boeren, die hier hij betrokken zijn, zijn dan ook zeer tevreden met deze oplossing. Wij kunnen hier nog aan toevoegen, dat bovendien alhier nog worden gesteund in gevolge de steunregeling aan kleine tuin ders: 11 tuinders, waarvan 7 vallen in groep B en 4 in groep C. Tezamen worden hier dus gesteund 40 kleine hoeren en tuinders, wat tegenover andere gemeenten een belangrijk aantal ge noemd kan worden. GEBRUIKT ONS NEDERLANDSCH ZOUT. De vereeniging van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen opende haar bijeen komst in het Nieuwejaar met een bespre king over de zout industrie te Boekelo. Als spreekster trad op mei. Dijksterhuis uit Gro ningen, die op vlotte wijze de ontdekking der zoutlagen en de ontginning daarvan schetste. Verder de wijze van bereiding en de ver pakking der diverso zoutartikel^n. Met warmte bepleitte spr. bij de huisvrouwen deze zuiver Nederlandsche producten te gebruiken. Tot slot werd nog het natuurbad Boekelo besproken en spr. animeerde de aanwezige dames eens een excursie te maken naar Boekelo. Voorzitster dankte mej. Wijksterhuis voor de leerzame avond. Namens het comité van de winterhulp werden nog enkele mededeel ingen gedaan omtrent de resultaten van de Werkzaamhe den in deze, waarna sluiting volgde. ALKMAAR Onderhoud Provinciale Wegen. Ged. Staten van Noord-Holland hebben na aanbesteding op 29 Dec. 1.1. te Haarlem, waarbij de gunning was aangehouden, thans 't onderhoud van onderstaande provinciale wegen gedurende het jaar 1939 gegund aan de laagste inschrijfster voor massa N. V. P. Daalder's Aanneembedrijf te Alkmaar, die had ingeschreven voor f 4S44S. Het onderhoud omvat de wegen Schagen— de Stolpen, Schagen—Ivolhorn, Niedorper— VerlaatSchagen, Niedorper-Verlaat-Aarts woud, Niedorper VerlaatWognum, Koe dijk—NoordscharwoudeNiedorper - Verlaat HuigendijkUrsem met zijtak naar Botor- huizen, OmvalScliermerhorn en Omval— West-Graftdijk. OUDE N1EDORP De baldadigheid houdt aan. Moesten wij reeds eenige malen getuigen van baldadigheid van de jeugd in deze ge meente, ook thans heeft zich te 't Veld iets dergelijks voorgedaan. De banden van drie rijwielen die op het erf stonden van den heer J. J. Bijwaard, werden 'savonds doorstoken met een vijftien tal gaatjes. Een kap van een rijwiellantaam werd ontvreemd; van een andere fiets wer den de draden van de electrische lapip stuk- getrokken, terwijl een fiets bij den heer Pop ping aan de Weel werd weggehaald en ver der in de sloot voor het huis van den bur gemeester neergeworpen, waar hij den ande ren morgen werd gevonden. Het lijdt geen twijfel dat de politie zeer actief is om in deze onplezierige gebeurtenis sen eenig licht te brengen. Dat succes wordt tocgewenscht spreekt vanzelf. De baldadig heid neemt zeer ernstige vormen aan en geen middel dient onbeproefd gelaten om deze te beperken. Politie. Gevonden: een parapluie en een kosteloos rijwielplaatje. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. IJMUIDEN. SCHAGEN. loopt en wordt voortgezet. U kunt nu nog profi- teeren van de geweldige lage prijzen. Restanten BLEYLE JAPONNEN - COR- SETTEN - PULLOVERS - WOLLEN OVER HEMDEN - SLIPOVERS - KOUSEN SOK KEN HANDSCHOENEN - ONDERKLEE- DING - HOEDEN PETTEN, enz. Korting op alle courante artikelen. WIERINGEN Burgerl. Stand van 24 Dec.13 Jan. GeborenJeannette Klazine, dochter van N. Mulder en G. Veenstra. Klaas Cornelis, zoon van A. Hoekstra en A. v. d. Klooster. Johan Andries Albertus, zoon van J. A. A. van Nol en L. Smit. Pieter Conxelis, zoon van D. Kooij en G. Evei'ts. Jantje Berendina, dochter van J. Boven en A. de Groot. Truus, dochter van G. N. Doesbui-g en T. de Haan. Ondeidi'ouwd: G. Nieuwenbui'g en M. Sche- rer. Gehuwd: J. ten Brinke en A. v. d. Kaap. J. Nieuwenhuizen en T. Hollandei*. Overleden: K. Pentinga, ip. 73 jaar. A. Kaan, 52 jaar, vr., echtg. van J. Lont. Lichtboeien herlegd. In de Waddenzee zijn herlegd de ï-oodc lichtboeien nos. 3 en 7 en de zwarte licht boeien no. 8 van de Blauwe Slenk, zoomede de zwarte lichtboei no. 2 van de Boontjes. Bouwvergunningen. In totaal werden door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente 43 bouwvergun ningen verleend (vorig jaar 30). Gebouwd werden: 17 nieuwe woonhuizen, 8 nieuwe dubbele woonhuizen, 1 woon- en winkelhuis, 5 schuren, 1 garage, 1 loods en 4 magazijnen, een hooi- en veestalling, en een transformatorgebouwtje. Verbouwd werden: 7 woonhuizen, 1 win kel, 1 woon-winkelhuis, 4 boerderijen, 1 café, „Het Eigen Gebouw", en het Tehuis voor Ouden van Dagen „Noorderlicht". Gevonden. Een paar steekpijpen. Verl. een paar geel leeren dames handschoenen en een rijwiel plaatje. Ihl. bij den gem. bode. ZIJPE Opzij, opzij, daar komt de politie aan! Naar wij vernemen zijn de D.K.W.-motor rijwielen voor de Gementepolitie gearri veerd, zoodat verondersteld kan worden, dat we de Veldwachtei's dezerd agen per motor door de Gemeente kunnen zien rijden. De werkloosheid. In de afgeloopen week is in liet aantal werklooze arbeiders; dat in „zorg"'is, vrijwel geen verandering gekomen. Het aantal be droeg 111, tegen 114 in de vooi'afgaande week en 115 in de ovei'eenkomstige week van het voiüge jaar. Wegens stopzetting van de werk-, verschaffing werden allo werkloozen inge volge de Rijkssteunregeling geholpen. NOORD-ZIJPE. Zuster had 't héél druk. Door de gemeente-wijkverpleegster voor Noord-Zijpe, werden in het afgeloopen jaar niet minder dan 3122 visites afgelegd in 114 gezinnen. 'T ZAND. Uitgezonden. Naar wij vernemen, werd door de afd. ,,'t Zand" van het Centraal Genootschap voor KindeiTierstellings- en Vacantiekolonies in het afgeloopen jaar één kind gedui'ende 41 dagen uitgezonden naar een der kolonie huizen van het „Centraal Genootschap". -1 Hulpvaardigheid en hoe deze te betrachten Bijna iedereen wil graag op de een of andere manier het zijne er toe bijdragen om een zonnestraal van vriendelijkheid door de schaduwen van het dagelij kach leven. te la ten breken. Maar dikwijls is men het niet met zichzelf eens, over de manier waarop men dit het beste zou kunnen doen. Er zijn maar weinig menschen, die voldoende be grip van den menschelijken geest hebben, om in den waren zin van het woord anderen te kunnen helpen, op de manier die ieder in zijn eigen geval het meeste noodig heeft. Onder de millionnaris, die aan het hoofd staan van verschillende groote Amerikaan- sche handelsondernemingen vinden we er verscheidene, die op een geheel nieuwe en min of meer wetenschappelijke manier hun begrippen omtreeni menschlievendheid in practijk brengen. Iedere geestelijke, leider, en ieder ander, die geregeld op financieel of ander gebied het zijne tot liefdadige doel einden bijdraagt, moe9t hun philantropie eens grondig bestudeeren. Een van hun hoofd principes is: handelen en snel handelen, geen eindelooze besprekingen die tot weinig of geen practisch resultaat leiden. Hun ideeën zyn niet onderhevig aan Ieders per soonlijke opvatting, maar zijn het resultaat van langdurige en grondige onderzoekingen. Een van onze Amerikaansche relaties heeft aldaar eenige van de grootste handelsinstel lingen ter wereld bezichtigd, en is in de ge legenheid geweest om de basis van de ver schillende organisaties te leeren kennen en bewonderen. Hjj was, dank zjj de welwil lendheid der betreffende directies, in de ge legenheid om o.a. te bezichtigen: de enorme fabrieken van Henry Ford, de uitgestrekte staal-bedrijven van de U. S. Steel Corpora tion en de National Cash Register Cy. De directies van deze en van de meeste dergelqke instellingen zijn theoretisch en practisch menschlievend, hoe zuiver „za kelijk" de indruk ook moge zijn, die zij op den buitenstaander maken. Ze zijn op een verstandige manier gul voor hun personeel en streng, maar strikt VOOR DE Brieven aan een jong ouderpaar Hl. Beste luid jes! En nu de klachten? 'k Had het wel gedacht: Pa krijgt de schuld. Die verwent zijn jongen en Ma maatje staat er machteloos tegenover. Misschien verwent Mamaatje hem als Pa naar zijn werk is? Ik geloof, dat jullie beiden elkaar niets te verwijten zult hebben. Maar hoe onbegrijpelijk ik het overigens vind, dat jullie den kleinen jongen verwent, moet ik er toch op wrjzen, dat je de voor zichtigheid moet betrachten. Kijk eens, het gaat toch niet aan, dat de kleine tyran jullie twee en meer malen per nacht uit den slaap haalt met zijn gehuil. Je moet» hem heusch eens laten liggen, Laat hem maar een flink uithuilen en jengelen. Als hij geen natten luier heeft, geprikt wordt door een speld, of een of andere reden tot huilen heeft, moet je je eens een nacht flink houden. Hij zal zijn lieve onhebbelijkheidje gauw afgedaan zijn! Als jullie door blijven gaan, met hem bjj iedere huilbui terstond in je armen te nemen en te wiegen, zal hjj na korten tijd je heelemaal tyranniseeren. Steek er bijtijds een stokje voor, beste luidjes! Het is ook in het belang van je jongen, denk daar wel aan. Maar nu wat anders. Ken jullie dat mooie boekje van Dr. Johan van der Spek, „Moeilijkheden bij de opvoe ding onzer kinderen?" Niet? Nou dan moet je dit werkje eens aanschaffen. De prijs zal geen beletsel zijn. het kost slechts vijftig cent naar ik het is in lederen boekhandel te verkrijg! Het is een verbazend aardig werkje, i voudig, onopgesmukt en juist iets voor j ouders. Ik heb het boekje met zeer vee! dacht doorgewerkt en ik kan het je harte aanbevelen. Ik zal er eens enkele aanhalingen uit 4» Zoo zegt hg bijv.: „Opvoeden tot menschen maken. Dat kan in dit verband allerlei beteekes Het kan beteekenen leeren verzaken vatit egoïsme, van alle zelfzucht en het kweö van een volkomen belangeloos altrui* naastenliefde. Het kan beteekenen dooreg voorbeeld en leering dit ingang doen vk; in de jonge harten. Het kan beteekenen, jonge menschen zoo te leiden, dat er een legging van den klemtoon plaats vindt het ik, naar het gij". In deze enkele regels voelt ge opvatting der oudertaak, nietwaar? Het zooals jullie ook schreven, zoo moeilijk i te zijn en het is anderzijds oo weer zoo kelijk. Men behoeft geen examen te men hoeft geen enkel bewijs van bevoegd!* te bezitten om opvoeder-ouder te worden.; toch... het is zoo moeilijk. Voor ernst ouders dan! De rest bekommert er zich niet laat maar loopen, zoorls het loopt. Beste luidjes, veel heil en zegen Nieuwe Jaar. En vooral: voorspoed met kleinen hummel! Je rechtvaardig. Niemand krijgt ooit een hard woord wanneer buiten zijn schuld ~en onder deel, dat hij juist onderhanden heeft, be schadigd wordt, onverschillig hoe groot die schade ook moge zijn. En er wordt door de Directie scherp op gelet, wie van hun reusachtig personeel promotie of opslag verdient, niet alleen wegens schrander heid of buitengewone prestaties, maar ook moreel. Zoodat ér voor iemand, die middelmatige qualiteiten bezit, maar eerlijk is en zijn best doet, een behoorlijk bestaan verze kerd is. Helpen, werkelijk helpen is: de kunst om eerzucht, genegenheid en samenwerking te bevorderen. Met iemand sympathiseeren is niet vol doende, integendeel, er kan zelfs een ver slappenden invloed uitgaan van op onver standige wijze geuite sympathie. Liefdadig zijn is niet altijd verdienstelijk en de werke lijk liefdadigen zal men nimmer hooren zeggen dat ze zooveel voor liefdadigheid ge voelen. Gedienstig zijn komt niet altijd voo *t U't vriendelijkheid, het kan een gewoonte zijn. Werkelijk nuttige vriendelijkheid moet samengaan met gezond verstand en eenige menschenkennis, wil men iets bereiken. Wij laten eenige voorbeelden volgen: Men helpt een gebrekkige die men op straat ziet het best, door vooral niet mede lijdend of intens naar hem te kijken. Dat is negatief. Positief kan men zoo iemand het best helpen ,door eens te bedenken, wat voor soort betrekking hij met zijn gebrek het beste zou kunnen waarnemen en dan te trachten, een dergelijke betrekking voor hem te vinden. Men helpt een zieke het meest, door hem in te lichten, omtrent middelen om spoedig te genezen. Men raadplege bij eenigszins ernstige verschijnselen den dokter doch vergete niet, dat een rustig opgewekt gesprek het moreel van den patiënt zeer ten goede komt, en dat geen zieke kan gene- zijn zoolang zijn moreel niet meewerkt. Arme menschen helpt men het beste door hen aan te wijzen, hoe en waar zij geld kun nen verdienen. Men kan hen, om hen weer op dreef te helpen, wat geld geven, maar op den duur helpt men zulke menschen door geven van den wal in de sloot, daar men hen steeds afhankelijker maakt. Een ondergeschikte helpt men, door hem ln een gezonde omgeving met prima gereed schap te laten werken. Oude menschen kan men helpen, door zich in de psychologie van den ouderdom in te denken. Hun bezwaren zijn meerendeels veeleer psychisch, dan physiek. Ze lijden b.v. veel meer door het idee, dat ze afgedaan hebben en voor de jongere generatie van geenerlel belang meer zijn, dan door stramme knieën en rugpijn. Wie dus vriendelijk voor ouden van dagen wil zijn doet een weldaad door eens een rustig en lang gesprek met hen te voeren, en hun oordeel over een en ander te vragen, waardoor ze het idee krijgen, dat de jongeren nog wel degelijk graag in hun gezelschap zjjn en aan hun oordeel hechten. Onzen naasten helpe wij het best, door hem i niet met onze bezwaren of met schandaal- I tjes te vervelen, door onze poes of onze kippen uit zijn tuin te houden en hem in niets onze eigen meening op te dringen. Het is een eigenaardige waarheid, dat wij dikwijls heel wat meer goed kunnen doen, door dingen na te laten, dan door ze te doen. Als wjj eenige van onze vervelende gewoon ten, b.v. bemoeizucht en nieuwsgierig heid, wilden trachten af te leeren, zouden velen uit onze omgeving daarmede gebaat zijn. Om iemand te helpen moeten wij bedenken wat hem in zijn bijzonder geval, van nut zou kunnen zijn. Men moet er de kunst voor verstaan zich in alle opzichten in de situatie van een ander in te deken. Wie dat geleerd heeft en van goeden wil bezield is, zal on noemelijk veel goed kunnen doen. Dr. JOS DE COCK. HET EINDE EEN GROOT SCHAGEN LEUKE PRIJSVRAAG. Een firma te Alkmaar, actief als steeds, heeft een leuke prijsvraag bedacht, waar speciaal de kinderen van kunnen smullen! De eerste tweehonderd goede inzenders ont vangen allemaal een prijsje. Doe je best jon gens en meisjes. De advertentie waarin de firma vertelt wat je moet doen, staat in dit nummer. 't Leek wel Sinterklaas in ons Redi bui'eau, manden vol pakken en pakje» uitgeknipte advertenties werden in de ste dagen binnengesjouwd en ons pera kwam handen te kort om al die inzend! te ordenen en na te tellen. Tenslotte kwamen de volgende pri? ners uit de stapels te voörschijn: Eerste prijs, vijf en twintig gt c°f K. KATER, A 72, Callantsoe^ Tweede prijs, vijf gulden: N. KLO "jI( Stolpervlotbrug ren, En 10 prijzen, elk van f 1.aan: B, N JANNIE WARDENAAR, Dirkshorn B W. DE GOEDE. Dirkshorn. B 150. J. TIJSEN, Beursdijk 5, Den Oever. J. BORST. Groote Keeten B 50. K. SLIKKER, Zomerbuurt, Oudesluis. BOSMAN, Westerweg, Nieuwe Nieéeij, Wed. KRAP, Oudesluis. T. REENGS, Oudesluis, N. KANT en M. SPOOR, Dirkshorn. T. KRAP, Nienwe Niedorp, post WinhS^nii hill kin tVai GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN Het Bestuur der neutrale kiesverci „Schagen's Belang" vergaderde één dagen om de komende Gemeenteraad. Vriji kiezing te bespreken. Besloten is, om na overleg met de R fractie, een algemeene lcdenvergaderini te schrijven waarin getracht zal wordea vooi'loopige candidatenlijst voor te leg? fcm Tevens zal aan de orde komen of de: m hetische volgorde der candidatenlijst haafd dient te worden dan wel een ac: samenstelling der lijst, eventueel voort verdiend. leb! BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gecrtruida Fokje, dochter Jan Wijbenga en van Agatha Johannal Dekker (geboi'en te Alkmaar). Overleden: Albert Hillen, oud een ti gentig jaren, weduwnaar van Maartjel ter; Cornelis Smit, oud een en zestig' (overleden te Alkmaar.) POLITIE. Gevonden: een werkpakje, een rij wil je, een paar kinderwantjes, een dame schoen, een vulpen, een sjaal, een sleute een heerenrijwiel. Verloren: een vulpotlood, een broche, een handschoen, een rijwlelplM' Vermist: een rijwiel. VERLOTING. Aan de afdeeling Schagen van de ders Sportbond is door Burgemeester Wethouders toestemming verleend tol aanleggen en houden van een verlotin? t aant» versterking der kasmiddelen. Het aanl te geven loten bedraagt 800 a 10 cent stuk. BOUWVERGUNNING. Aan den heer S. van Drunen te Sint* ten is door Burgemeester en Wettoj vergunning verleend tot het verbouwt# een dubbel woonhuis, gelegen aan de N dersteeg. INTREKKING VERLOF A. Het ten name van den heer Jb. Pri® de Markt alhier staande verlof A is, Burgemeester en Wethouders ingetrf wegens het inrichten van de verlofslok» tot meubelhandcl. KI UITBREIDING BEGRAAFPLAAT! Door den Minister van Sociale Zak goedgekeurd de gunning aan oen heer' Wit te Alkmaar tot het uitbreiden Algemeene Begraafplaats alhier voor G Fri( 'te In gaf ladi Baa en ling

Schager Courant | 1939 | | pagina 10