Raad Noordscharwoude THERNO Bescherm U tegen Hoest De kwestie bij maatschappelijk hulpbetoon Arrondissements rechtban te Alkmaar De gemeentebegrooting behandeld. Critiek op het beleid van B. en W. bij de alg. beschouwingen. Voor zitter komt daarop later terug. Men stapt nogal eens van een onder werp af, Subsidie aan kleuterscho len. Door Maatschappelijk Hulpbe toon gesteunden in de toekomst een giro-rekening? De vraag is: Mag een gemeente aan workloozen, die uit hun werkloozenkas trekken, een kolenbijslag geven." Men wil het rapport van den directeur over het Gem. Gasbedrijf alleen in comité be spreken. Daarover hoort men nogal eens iets „gonzen". De Raad dezer gemeente vergaderde gister avond ten Raadhuize. Voorzitter de heer Jhr. A. L. van Speng- ler, burgemeester. Secretaris de heer K. G. Reinders. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter opende de vergadering met het uitspreken van woorden van welkom en de beste wenschen voor het jaar 1939. De notulen van de vorige vergadering, voorgelezen door den heer Reinders, werden onveranderd vastgesteld. Ged. Staten berichtten dat de raadsbeslui ten tot het aangaan van kasgeldlceningen zijn goedgekeurd. Voorts waren er enkele formeele stukken. GELDLEENIN GEN. In den loop der jaren zijn verschillende werken uitgevoerd. Het lag in de bedoeling daarvoor t.z.t. een geldleening aan te gaan. B. en W. stelden voor, een geldleening aan te gaan. Het betreft o.m. f2160.voor leermiddelen der r.k. scholen, voor de school met den bijbel, voor het schoolplein f 700.voor ver betering straat f 1545.en verbetering van de veldwachterswoning f 165.en de verbete ring van de begraafplaats. Het is met elkaar een bedrag van f 6000.—. B. en W. stelden voor hiervoor een leening aan te gaan tegen 3% rente, af te lossen in 15 jaar. Het eerste treffen... De heer Van den Abeele zou gaarne zien, dat een duidelijker toelichting op de agenda werd gegeven in het vervolg. De Voorzitter achtte de toelichting wel vol doende. Daarna werd het voorstel aangenomen. ALGEMEENE BESCHOUWINGEN De heer van den Abeele zeide dat deze begroot.inig heel weinig afwijkt van die van vorige jaren. Van crisis- en werkloosheidsbestrijding is daarin niets opgenomen. De commissie voor vakobjecten is al 2% jaar zoekende. Zoo dra het uitbreidingsplan klaar zou zijn zou de heer Zeeman in de gelegenheid worden gesteld een weg aan te leggen, voor de ex ploitatie van bouwterrein. De Regeering dringt steeds aan op het zoeken van werkobjecten. Er zijn er in deze gemeente zeer zeker. Er is geen enkel werkobject in de gemeen te in uitvoering. De werkloozen moeten in andere gemeenten geplaatst worden. In an dere gemeenten wordt steeds in die rich ting gewerkt. In onze gemeente gebeurt ech ter niets. Bouwterrein is er niet in de ge meente! In de toestand van de Handelska de is nog geen verbetering aangebracht. De verwachting was al niet groot Spr. had van B. en W. niet veel verwacht Het is gebleken, dat er niets anders dan de loopende zaken is gedaan, in de laatste ja ren. Spr. hoopt dat er in dit begrootingsjaar iets mag komen en B. en W. wat meer ac tiviteit mogen ontplooien. T.a.v. het Tehuis van Ouden van Dagen te Oudkarspel hoopt de s.d. fractie, dat wan neer het gem. bestuur van Oudkarspel con tact zoekt met deze gem., B. en W. daaraan een open oor zullen verleenen om te verkrij gen dat een vriendelijk tehuis voor ouden van dagen wordt gesticht. Geen antwoord waard: Op deze alg. beschouwing werd niet ge antwoord. Bij de hoofdstukgewijze behandelen van de begrooting stelde de heer Kooy voor, de post voor subsidie aan ijsvereenigingen te wijzigen in „sneeuwruimen". Voorzitter meende dat er steeds sneeuw wordt opgeruimd dank zij de medewerking van de burgers. De heer Kooy: Ja, bij dooi, maar ik wil het direct doen, als de sneeuw is gevallen. De voorz. vond dit niet gemakkelijk. Men weet niet, of er meer sneeuw komt, na een bui. Het zal ook veel geld kosten en veel overbodige arbeid geven. Men stapte van dit onderwerp af. De straat is slecht, een oud liedje! De heer Kwadijk zeide, dat de commissie f 500 voor de bestrating van de Dorpsstraat te weinig is. De Oosterstraat dient zeer ze ker opnieuw bestraat te worden. Voorz. merkte op, dat verleden jaar f 700 is uitgekeerd, waarbij de Oosterstraat is in begrepen. Tn het nu geraamde bedrag is ook de Oosterstraat inbegrepen. Het bedrag zal wel voldoende zijn. De Commissie vroeg ook nog naar de ver lading bij het Gorterdiepje. Voor sommige auto's is het niet. mogelijk naar het par keer terrein te gaan. Voorzitter: Dat is geen laadplaats. Daar aan zal zoo spoedig mogelijk om de wille van de veiligheid een einde gemaakt wor den. De heer Kwadijk vond het voor beurtschip pers ondoenlijk om naar het parkeerterrein te gaan, hetgeen door don heer Barten on derstreept werd. Voorz. wees op de toeneming van het ver keer en het lossen en laden. Wie hadden nu een laad- en losplaats. Laat men daarvan gebruik maken. Weth. Ootjers meende, dart, het niet de be doeling was, de beurtschippers tegen te gaan daar kleine stukgoederen te lossen. Zwijgen, zwijgen toch Voorzitter: Niet te luid over spreken in het openbaar! De heer Van den Abeele meende diat er miert wat goede wil wel wat te doen zou zijn Heit zou funest zijn, bijv. voor de fa. Ver- burg, dat daar een verbod kwam om te la den en te lossen. Spr. was er voor, dat daar een los- en laadplaats werd gesticht. Dart zal nog wel rendabel zijn ook. Weth. Schrijver zeide, dat de straat daar inzakt, door de zware auto's Beurtschip pers moet men daar niet Er moet iets gebeuren. Of een andere plaats ma ken, of uitbreiden. Na nog eenige discussie werd ook van diit onderwierp afgestapt. Subsidie aan kleuterscholen Van de besturen der kleuterscholen te Zuidsoharwoude en Oudkarspel waren ver zoeken om subsidie ontvangen. De meerderheid van B. en W. stelde voor, aan elke school f 25.subsidie te verleenen. De minderheid, de voorzitter kan zioh er niet mee ve re enig en, omdat hij liet niet verantwoord acht, meer subsidies te geven en indertijd aan de R.K. Bewaarschool een subsidie geweigerd is. Van de R. K. Bewaarschool is indertijd dat de stukken ter inzage lagen., een ver zoek om subsidie ontvangen. Wethouder Ootjers zette het standpunt van de meerderheid van B. en W. uiteen. Hij achtte het gewenscht, de kleuterscho len te beschermen. Weth. Schrijver sloot zich hierbij aan; het bezwaar was verleden jaar, dat Oud karspel geen subsidie gaf. Spr. wees er op, dat de leeftijdsgrens voor de O.L. School verhoogd is. De heer Barten was er niet zoo erg voor, maar toch gevoelt hij er wel voor, de sub sidies te verleenen. Hoe moet die subsidie verdeeld worden. De heer Van den Abeele juichte het toe, dat de meerderheid van B. en W. dit stand punt inneemt. Het is inderdaad voorberei dend opderwijs, dat onze sympathie waard is. Het is toch niet de bedoeling het be drag te verdieelen over de 3 kleuterscholen. De voorzitter merkte op, dat dit om zoo te zeggen inderdaad niet de bedoeling was. Het nieuwe adres is eerst later ontvangen. Het is een aanleiding te meer om ei' afwij zend tegenover te staan i.o. met de finan ciën. De heer Kooij stelde voor, ook de R.K. school f 50.te geven. De heer Ootjers was daar tegen. Spr. wilde elke school f 25.geven. Voorzitter zeide, dat de consequentie zou zijn, dat het voorstel van den heer Kooij wordt aangenomen. Dan krijgt elke vereen, f 50.— De heer Duijves was er voor, hiet bedrag te verdeelen naar verhouding van het aan tal leerlingen. De heer van den Abeele vond de oplos sing van B. en W. de beste. In één der leslokalen zitten 82 kindieren Spr. vindt dat niet goed! Ook voor de ge wone scholen wordt tegen te volle klassen geageerd. De heer Ootjers vond diat de voorzitter wei wat met zichzelf in strijd is. U was felle tegenstander en nu wilt U smeer ge ven! Voorzitter zeide, op de inconsequenties te hebben willen wijzen; er kunnen nog wel meer scholen worden gesticht. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. werd aangenomen, zoodat zoowel aan de Kleuterscholen van Volksonderwijs als aan de r.k. een subsidie van f 25.r«Pr school wordt verleend. De commissie stelde voor het subsidie aan de muziekverenigingen te verhoogen en den post te brengen van f 30 op f 50, gezien hun prestaties on medewerking aan de feesten. Na eenige besprekingen besloot men met de stemmen der wethouders tegen, het voor stel van de commissie te aanvaarden. Tegelijk wordt de begrooting van Maatschappe lijk Hulpbetoon behandeld. Deze sluit op een totaal van f 9329.02, aan gemeentesubsidie is f 7500 geraamd. De commissie adviseerde tot goiedikeuriug, doch zou gaarne zien, dat de menschen niet meer verplicht werden het geld af te halen. Spr. zou het per giro willen over maken. Schaemt U niet 't armoedig schijnen... Voorz. vond dit wel zeer eigenaardig. De menschen behoeven zich niet te schamen, zich tot M. H. te wenden, evenals een werk looze zich niet behoeft te schamen over zijn stempelen en steun ontvangen. De menschen moeten zelf hun ondersteuning halen en teekenen voor ontvangst. De werkwijze van het M. H. voldoet goed. De heer Van den Abeele zeide, dat de commissie er vrijwel gelijk over dacht, als de heer Kwadijk heeft gezegd. Het is voor velen een zware gang en voor sommigen niet goed mogelijk i. v. met hun gezond heidstoestand. Voorz. merkte op, dat men niet moet overdrijven. Ook van dit onderwerp stapte men af. De begrooting werd vastgesteld. De heer Kwadijk bracht de kolenbijslag aan kastrèkkers ter sprake. De commissie stelde voor, als de kosten niet te hoog zijn, deze personen ook een kolenbijslag te ver leenen. Volgens den heer Kwadijk kost 't niet veel. Voorz. merkte op, dat werkverschaffing en steun verleening aan B. en W. zijn. Dat weet de heer Van den Abeele wel. De heer Kwadijk antwoordde, dat deze personen, welke niet bij de rijksregeling hehooren, vanwege de gemeenten een toe- slag kunnen krijgen. En maar narren Inderdaad, zeide de heer Van den Abeele. is deze zaak aan B. en W., maar door mid del van de begrooting kan men de wen- VERKOUDHEID. BRONCHITIS Pijnverdrijvende borst- en rugbedekking, een bron van warmte. Verkrijgbaar bij alle Apotheker» en Drogisten A F 1.10 FABRIKAAT „THERMOGENE" schelijkheid naar voren brengen, dat deze werkloozen een toeslag verleend wordt! Voorz. zeide, dat de voorschriften worden toegepast. Als men er niet mee accoord gaat, kan de organisatie er tegenop komen. De heer Kwadijk zou wel eens willen we ten, waarom Oudkarspel het wel doen mag en Noordscharwoude niet. Zit het in B. en W.? Zij laten de werkloozen aan hun lot over. Weth. Schrijver zeide, dat de bepaling bestaat, dat als de gemeente de kosten wil dragep, de bijslag mag wórden gegeven. Niet insinueeren! Voorz.: Drie dagen geleden is het nog met een controleur van Soc. Zaken besproken. Het mocht niet. Het zijn insinuaties, als men zegt, dat B. en W. niets doen. De heer Kwadijk: Oudkarspel mag het wel en wij mogen het ook. Pats! (De hamer valt). T.a.v. de opmerking van den heer Van den Abeele over de wérkverschaffingsob- jecten zeide voorz., dat die woorden niet juist waren. De baggerregeling is er steeds geweest en gaat voort. en W. hebben gepoogd, als plaatselijk werkobject te krijgen: de demping van de sloot bij de Spoorstraat. Ook met den voorz. van de Banne is men in overleg ge treden over uitdiepen van vaarten. Daarmee zal f12000,gemoeid zijn. Het was wel beter, dergelijke opmerkingen in vragenden vorm in te kieeden. Ga zoo door, mijn zoon! De heer Van den Abeele was blij, dat de burgemeester niet op de alg. beschouwingen is ingegaan. Hij heeft het in geen enkele ge meente aangetroffen, dat op alg. beschouwin gen niet geantwoord wordt. Spr. heeft al vele malen vragenderwijs gesproken. Einde lijk vernemen wij toch dat er nu objecten gezocht worden. Spr. hoopt, dat B. en W. zoo doorgaan en niet vergeten wordt dat er gebrek aan woningen is in Noordscharwou de. Voorzitter merkte op, dat nog maatregelen zijn getroffen om te voorkomen, dat arbei ders uit deze gemeente uit den proefpolder vandaan gehaald worden en naar de Wierin- germeer gestuurd. B. en W. zijn steeds pa raat. De begrooting van de gemeentegasfabriek sluit op een totaal van f74962.79, voor den gewonen dienst en op f50.391.40 voor den kapitaaldienst. De commissie adviseerde tot goedkeuring, waartoe besloten werd. Nieuwe W.C. in O. L. school. B. en W. stelden voor, de bestaande W.C. in de O. L. school te doen vervangen door W.C. met waterspoeling. De kosten worden ge raamd op f 350:60. T. a. v. de vraag van den heer Duijves over de gasverlichting, deelde Voorzitter mede, dat het, licht zeer weinig gebruikt wordt. Het geeft geen aanleiding tot klachten. Avond cursussen zijn er niet meer. Modern is het niet. Laat het ons nog even aanzien. De heer Duijves dacht, dat wanneer er lichtb randde, het lich niet voldoende is. Voor- en nazorg van geesteszieken Van de Commissie voor voor- en nazorg van Geesteszieken waren verschillende brie ven ontvangen Gevraagd wordt, om subsi die van 2i/2 cent per inwoner aan deze Com missie te verleenen, aan welk verzoek B. en W. voorstelden te voldoen. Aldus aangenomen. De gemeentebegrooting werd hiema voor- loopig vastgesteld met een totaal bedrag voor den gewonen dienst van f 125.088.82. De kosten per leerling van de O. L. school welke als basis gelden voor de vaststelline van het voorschot aan de bijzondere scho len, werden vastgesteld om f 9.17 per leer ling voor het gewoon lager onderwijs en f 17,90 vor het uitgebreid lager onder wijs. In Comité. De Commissie wilde nog in comi té gaan over het rapnort van de llchtbedrijven, zeide de heer Kwa dijk. Voorzitter drong aan, niet In comité te gaan. Openhaarheid moet men op prijs stellen. De heer Kwadijk bleef op comité vergadering aandringen. De heer van den Abeele zeide dat het wel eens goed is, iets vooraf in comité te hespreken, al is hij voor stander van openbaarheid. Er zijn wel degelijk overwegingen om er voorloopig geen openbaarheid aan te geven. Voorzitter kan zich niet indenken dat een geheel onderwerp geheel in comité moet worden behandeld. De heer Barten is van idee veranderd en is voor Openbare behandeling Voorzitter ging door met de rondvraag. Nadat de heer Kooy een opmerking had gemaakt over een vluchtheuvel bij de Nieu we weg, stelde de voorzitter de leden nog maals in de gelegenheid in het openbaar de betr. zaak aan te snijden. Geen hunner durf de de kat den bel aan te binden, waarna de vergadering werd gesloten. LANGENDIJK DE GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING VOOOR DE GASFABRIEK. Op het verzoek van de raadsleden van de i Langendijker gemeenten en St. Pancras om een vergadering van alle raadsleden te hou den, ter bespreking van de gemeenschappe lijke regeling voor de gasfabriek, is door de Gascommissie gunstig beschikt. Deze ver gadering wordt op 2 Februari ten lokale van' den heer Kramer te Zuidscharwoude gehouden. OUDKARSPEL. Juffrouw Heuvel vertrokken. Van het aanbod van Mej. Heuvel, onder wijzeres aan de openbare lagere school al hier, om tot 1 April 1939 als zoodanig werk zaam te blijven, heeft de gemeente slechts korten tijd gebruik kunnen maken. Donder dag 12 Januari ontving mej. Heuvel name lijk telegrafisch beriht, dat zij benoemd was in Alkmaar als tijdelijk onderwijzeres. Deze benoeming ging in Maandag 16 Januari. Zaterdag j.1. heeft zij afscheid genomen van haar leerlingen en van het onderwij zend personeel, waarbij zij eenige geschen ken in ontvangst mocht nemen. De pogingen om in haar plaats een an dere onderwijskracht te krijgen, zijn met succes beloond. Mej. Schut uit Alkmaar verklaarde zich bereid als tijdelijk onder wijzeres hier werkzaam te zijn. Maandag j.1. is zij met haar werkzaamheden hier be gonnen. ZUIDSCHARWOUDE ZE GEVEN DEN STRIJD NIET OP. We vernemien, dart de zoogenaamde com missie van tiien uit die landeigenaren in den aan te leggen oostelijken Proefpolder be sloot, hun belangen in de onteigeningspro cedure te laten verdedigen door een rechts geleerde, die zal trachten te verkrijgen een hoogeren prijs voor het land en een alles zins billijke bedrijfsschadevergöeding. VERGADERING „OP MAAT." In de gisteravond gehouden vergadering van de Sociëteit „Op Maat" is tot bestuurs lid gekozen de heer P. Goet in die vacature van wijlen den heer A. Kist, aan wiens na gedachtenis hartelijke woorden van hulde en dank werden gewijd. Als hoofdbestuurs lid van den Ned. Kolfbond werd in diezelfde vacature benoemd de beer P. Molenaar. Beiden namen de benoeming aan. De penningmeester, de heer P. Boon deed rekening en verantwoording van zijn ge houden beheer. De ontvangsten hadden f 169.72, de uitgaven f 152.50 bedragen, zoo dat het voordeelig saldo f 17.22 was. Als voorzitter werd gekozen de heer P. Boon, als penningmeester de heer P. Goet. ZIJPE Bouwvergunningen. Door Burgemeester en Wethouders zijn de volgende bouwvergunningen verleend: Aan P. J. Mink Az. te Burgerbrug, tot het bouwen van een bloembollendroogschuur; Aan Dr. J. C. Brandt Corstius te Utrecht, tot het bouwen van een zomerwoning te Petten. Aan Dr. L. M. van den Berg te Schager- brug, tot het bouwen van een auto-garage. 'T ZAND. Fortuna beraadt zich nog even. Naar wij vernemen, hebben B. en W. van Zij pe goedgevonden, dat de trekking van de verloting (welke door het' Voorloopig Be stuur van het Voorschotfonds van de afd. 't Zand der R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" zal worden gehouden), wordt uitgesteld tot 14 Mei a.s. ZUID-ZIJPE. Zuster was onvermoeid. Door de wijkverpleegster Mej. Kuilman, werden in het afgeloopen jaar in Zuid-Zijpe niet minder dan 3332 bezoeken afgelegd bij 71 patiënten. KOEDIJK Wij zijn 't zwarte schaap! In tegensteling met de beschikking van den Minister, om voor de kleine tuinders een toeslag van 45 cent per week boven de gewone uitkeering aan kleine tuinders te verleenen, heeft het gemeentebestuur van Koedijk een afwijzende beschikking op een dergelijk verzoek gekregen. UIT ALKMAAR DE TEGENWOORDIGE TWEE-HOOFDIGE LEIDING OOK IN HET GEDING? Naar aanleiding van de kwestie, die zich afspeelt rondom het Alkinaarsche M. H. de terugvordering door het Rijk van circa f 63.000.vernemen we nader, dat, hoe wel de aangelegenheid niet op de agenda voorkomt, deze vermoedelijk toch wel ter sprake zal komen. In ingewijde kringen re kent men op een geheime behandeling. In- tusschen gaan er stemmen op, die meencn, dat behandeling in het publiek noodig is. Te meer, omdat het hier de kwestie zou betreffen, die bij de begrotings behandeling door den heer Van Dru- nen werd aangesneden, toen hij sprak over een M. H.-aangelegenheid, die van R.K. zijde zou worden ver zwegen tot na de verkiezingen. De kwestie neemt intusschen verdere vor men aan, omdat de wijze, waarop de werk- loozen-aangelegenheden hier worden behan deld, geen algemeene bewondering schijnt te kunnen verwekken. Tot voor eenigen tijd was de leiding van M. H. en van rijkssteunregeling geheel in wat nt-j de handen van den heer v. d. Heuvel, denj recteur. Men vond toen, dat de taak van de directeur een teveel-omvattende werd en h noemde den heer Fels, die het M. H. voc. zijn rekening had te nemen. Thans echter schijnt de twee-hoofdige ding niet meer te bevredigen en wat het M. H. thans toch aan de orde komt schijnen enkelen deze kwestie betreffende leiding er aan vast te willen koppelen. KINDERVOEDING. Zooals men weet, werd bij de jongste ln grootingsbehandeling het subsidie voor kif dervoeding verhoogd van £3400.— op fiOft Een en ander was het gevolg van het fejt dat het aantal kinderen, dat een want! maaltijd ontvangt, steeds toeneemt en thaa, het aantal van 350 reeds heeft overschredu De rekening over 1938 is thans gereed komen. Sloot die over 1937 met een naden lig saldo van f41.73, dit bedrag is, waar mej het in 1938 nog met het oude subsidie i; f 3400 moest stellen, belangrijk opgeloopsi Over 1938 bedraagt het verliessaldo f 373.11 Dit bedrag zal moeten worden gedekt de f 6.00—, die over 1939 meer van de gt meente wordt ontvangen. Intusschen zal mi het oog op een en ander voor 1940 een nie& we subsidie-verhooging worden gevraagi n.1. van f200.waarmee het totaal aang? vraagde subsidie wordt gebracht op f 4200.- MEERVOUDIGE STRAFKAMER. (Zitting van Dinsdag 17 Januari.) Uitspraken: Voordat de zitting een aanvang nam, de?- de Rechtbank o.m. de navolgende uitspa ken: J. J., te Bergen, thans gedetineerd in Huis van Bewaring te Alkmaar, wegens ging tot insluiping met geweldpleging, een gevangenisstraf voor den tijd van jaar. (De eisch luidde 2 jaar en 6 maanden .1. de R. te Noordscharwoude, wegens stal van citroenboonen. Vrijspraak (de eisii' luidde 6 maanden gevangenisstraf). r P. N. N. te Den Helder, van beroep radii] monteur, wegens het afleggen van een vil] schen eed, tot een gevangenisstraf van (I maanden (de eisch luidde 10 maanden gevai genisstraf). J. de R., van beroep reiziger, wonendêb 's-Gravenhage, wegens oplichting van caféhouder te Wieringerwaard, tot een voc.' waardelijke gevangenisstraf van 2 maande met een proeftijd van twee jaar. Den Helder. VISCHFUIKEN GESTOLEN. Nadat twee zaken zijn aangehouden, moi; terecht staan P. C. S., van beroep los wer'i man, wonende te Den Helder, wien ten las wordt gelegd, dat hij op 13 September vi het vorige jaar aldaar een vischfuik hei weggenomen, toebehoorende aan een zekei P. J. Sch. Verdachte ontkent het ten laste zegt, dat het willekeur is geweest van te p litie om hem te bekeuren. Hij was daarp woon aan het visschen. De president Mr. Ledeboer wijst er veri op, dat hij daar heelemaal niet visschu mocht en zegt, dat verd. al zeer veel verow dèelingen achter den rug heeft. Als eerste getuige wordt' dan gehoord J. Sch., zonder beroep, wonende te Den Hel der, die de fuik, welke bij verd. in beslagii genomen, als dt zijne heeftherkend. Getuip laat de Rechtbank zien, waar hij een stukii de fuik heeft gezet en toont nog verschillen de bijzonderheden aan, waaraan hij zijn gendom herkent Verd. merkt op, dat de fuiken niet bij h in beslag zijn genomen. Pres.: Nee, dat is zoo. Ze werden in 1* slag genomen in het water, waar u aan k visschen was. Verd.: Ik ontken, niet, dat het de fuikvti get. Sch. is maar ik had er niets mee te ken. De tweede getuige is P. J. S., agent vu politie te Den Helder, die zegt dat v. B. hm had gezegd, dat verd. bezig was in den 1? ver van het Timorpark fuiken uit te zett" Pres.: En toen bent u er heen gegaan heeft daar de fuiken in beslag genome nietwaar? Get.: Ja, dat is zoo. Pres.: En heeft verd. u toen gezegd, dat4 fuiken van hem waren? Get.: Ja zeker, Edelachtbare. Pres.: Maar nu ontkent verdachte dit. Verd.: Eén van de fuiken was van mij; andere niet. Pres. tot verd.: Nu, je merkt, dat je in de fuik loopt. De derde getuige is A. J. v. B., wonen-' te Den Helder. Deze verklaart te hebben? zien, dat verd. de fuiken lichtte en weer ui* zette. Pres.: En stonden die fuiken dicht bij kaar? Get.: Nee; je moest heelemaal omloojtë Daarna wordt gehoord get. C. J. B., visschf van beroep, wonende te Den Helder, die vf klaart, dat de eene fuik er reeds lang M gestaan en de andere er pas kort moest ingezet. Reqnlslt De Officier van Justitie requisitor nemenj zegt dat get. Sch. in de Molensloot met at fuiken aan het visschen was. In Septen» miste Sch. één van z'n fuiken, welke ft later werd teruggevonden in het Timoi Nu is de vraag: Wie nam die fuik Verd. zet: ik weet van niets, ofschoon*- voor de politie verklaarde, dat dit zijn f^ was. Verd. herkende z'n fuik aan den st» maar die stok was niet dezelfde als diew ke get. Sch. er aan had aangebracht. komt de stok van hem dan aande fuik Sch.? Op deze gronden acht Mr. v. d. Feen* Lille het aan verd. ten laste gelegde vw en overtuigend bewezen. Een ontkei# noemt de Officier een zeer gevaarlijke spf' maar het is de gewoonte van verd. oma"1 te ontkennen. De Officier eischt een pcvan? nisstraf voor den tijd van zes maanden.J Verd.: Ik teeken hooger beroep aan. Pres.: Je bent veel te voorbarig; er is' niet eens vonnis gewezen in deze zaak De Rechtbank bepaalt dan de uitspraak deze zaak op heden over acht dagem morgens om tien uur. De zitting wordt dan geschorst tot des middags twee uur. e «r

Schager Courant | 1939 | | pagina 6