Mfiiesclie bond van RirniDnie-en Fanfarecorpsen 3 broertjes en 2 zusjes waren héél erg verkouden, Maandag 23 Januari 1939 Tweede blad twee benden aan het werk ge weest? op een gestolen fiets kwam een verdachte zich op het politiebureau melden! meer dan veertig „krakies" gezet. vermoedelijk komt er nog meer los Ook de diefstallen in Oudkarspel opgehelderd Het is nog niet te zeggen, of met de arrestatie van het drietal mannen, die bekend hebben zich te hebben schnldig gemaakt aan vele kerkdief stallen, ook in Noordholland, aan deze wandaden meteen een einde is gekomen. Het is namelijk vrijwel vast komen te staan, dat twee ben den, onafhankelijk van elkaar aan het werk zijn geweest. Onafhankelijk in zooverre, dat toch de heeren wel licht wel van eikaars operaties in het algemeen afwisten, maar niet precies waren geinformeerd over de bijzonderheden van de krijgsplannen voor wat datum en plaatsen betreft, zoodoende kon het ook voorkomen, dat in enkele dorpen vlak na elkan der tweemaal werd ingebroken! Met de arrestatie van deze drie mannen is echter reeds een goede vangst ge daan. Als alles kan worden bewezen, hebben zij een veertigtal diefstallen op hun kerfstok. De dieven, allen re cidivisten, waren meer „theoretisch", „dan „practisch" aangelegd, hun op zet was buitengewoon listig, maar de diefstallen op zich zelf werden vrij onhandig en weinig vakkundig ge pleegd. Toen de politie te Haarlemmermeer na we kenlange samenwerking met de politie uit de gebieden, waar de diefstallen hadden plaats gevonden, meende voldoende aanwij zingen te hebben tegen een drietal inwoners werden dieze Vrijdag op het. politiebureau te Hoofddorp ontboden. Spoedig viel er een door de mand, die verschillende diefstallen in de Haarlemmermeer had gepleegd. In den loop van den Vrijdagavond weid majoor Holema te Schagen verwittigd, hoe de zaken stonden. Deze gaf de inlichtingen terstond door aan brigadier van Ens te Win kel, die zich op zijn beurt onmiddel lijk met burgemeester Zwart en ge meenteveldwachter Wiersma in ver binding stelde. Men besloot het ijzer te smeden nu het heet was en bin nen een kwartier waren de drie Win- keler heeren reeds per auto op weg naar de Haarlemmermeer. Daar wachtte hen een groote verrassing! Brutaal Het rijwiel waarop een der opgeroepen verdachten naar het politiebureau te Hoofd dorp was gepeddeld werd terstond her kend van diefstal afkomstig te zijn. Het was en passant te Barsingerhorn meegenomen. Een streng verhoor volgde. Er kwam veel los, zooveel, dat 11a de bekentenissen het onderzoek nog geenszins beëindigd is en nog in an dere richting wordt voortgezt, Het zou wel eens kunnen zijn, dat de zaak nog eenige „verrassingen" ople verde. Wij achten het niet in het be lang van het onderzoek, daarover reeds mededeelingen te doen. Ergens in ons rayon hadden de dieven hun hoofdkwartier van waaruit zij hun strooptochten ondernamen. De opzet was dusdanig listig, dat, wanneer zij niet op heeterdaad werden betrapt, zij geen enke le verdenking op zich laadden Meer mogen wij hier thans niet over zeggen. Aan het licht is ook gekomen, dat de mannen de diefstallen te Oudkarspel op hun geweten hadden. Men zal zich herinneren dat vlak voor Kerstmis gelden en goederen bestemd voor de behoeftigen uit de consistoriekamer werden ontvreemd. Een misdaad van laag allooi, waarover de verontwaardiging groot was. Een wagen vol goederen is uit de wo ning van een der mannen te voorschijn ge bracht, waaronder zich behalve voorwerpen uit de andere plaatsen in Noordholland, waar gestolen was, ook het een en ander uit Oudkarspel bevond. De dieven, inziende dat slechts een vlotte bekentenis hun nog tot eenig voordeel kon strekken, namen de zaak zeer ge moedelijk op en „sloegen door", op een wijze, zooals de politie dit zich niet beter had kunnen wenschen. maar Moeder wist raad. Zij haalde s avonds de doos Dampo voor den dag en den volgenden morgen waren ze alle 5 weer beter. Doos 30 ct. men, dat naar zijn oordieel d'e Bondskas niet meer garant kan zijn voor een cvont. bekort van f 300. De heer P. Honingih Lidhtite het verzoek van Winkel toe. Voorzitter wees op die miededleefling van het H.B. t.a.v. die garantie. Hanidlhaaft Win kel zijn voorstel? De heer Homingh zeidie dat dieze voor waarde werd gehandhaafd. De jeugd aan het woord. De heer Van der Kolk, Wieringerwaard, wilde de huid zijner vereen, zoo duur moge lijk verknopen, tussohen deze heide oudere vereenigingen staand. Het heeft zijn vereen, wel verwonderd, dat „Sahagen's Harmonie- kapel" voor het concours in aanmerking wil komen, omdat dit corps de laatste jaren nooit op het concours is uitgekomen. Het concours toch is het hoogtepunt van het bondsleven. De wel op concours uitkomen de leden zouden volgens spr. een voor sprong moeten hebben. Spr. stelde voor, Schagen eerst maar eens een paar jaar aan het concours te liaten deelnemen en dan laten vragen om het concours te organisee- ren. (Applaus.) Winkels Harmonie is een sympathieker tegenstander, tegen welke vereen, spr. de argumenten naar voren bracht, dat als het concours in Winkel komt, dit het derdie is in de tien jaar. Voorts is het een prikkel voor een jonge vereen, en ook voor de sym pathie van de plaats binnen vestiging. Ten derde zou, wanneer steeds de oudere jubi lea worden voorgetrokken het voor de jon gere leden niet mogelijk zijn, een concours te houden. Spr. zou gaarne zien, dat aan Wieringerwaard een garantie werd gege ven. Pleidooi voor Schagen. Mr. Dr. Buiskool, zeide, dat Schagen geen garantie vraagt en dat de burgerij van Schagen voor de kosten staiat. Spr. had bezwaar, dat in een kort tijd- Men besloot het contract met B.U.M.A. te verlengen op de thans bestaande voor waarden. De contributie werd voor 1939 vastge steld op f 5.voor nieuwe toegetreden vereenigingen f 10. De volgende alg. vergadering zal te Alk maar worden gehouden. Na rondvraag, waarin meest interne aan gelegenheden werden besproken, volgde sluiting. OUDKARSPEL, j JAARVERGADERING NED. TUINDERSBOND. Er is weer ouderwets gepraat! De Ncd. Tuindersbondsafdeeling hield Za terdagavond dc jaai-vergadering in het lo kaal van den heer Vis. De voorzitter, de heer N. Kaan, opende des vergadering en verwelkomde in het bijzonder de heeren Bommer en Bakker, webhouders dezer gemeente en een drietal afgevaardigden van den landarheidei-sbond De resultaten van de bedrijven zijn, al dus voorzitter, ondanks de strenge vorst, niet loonend geweest. De oogst heeft te wenschen overgelaten. De houders van goede kool zullen dit voorjaar een goede kans maken op een beteren prijs. Er is nu zeer veel werk aan de kool. Vroeger was het: „een strenge winter, een goed jaar"; nu kunnen wij onze handen dichtknijpen als we aan het einde van het jaar kunnen zeggen: We hebben het weer gehaald. Ook aan de groote schade, welke tuinders dooi de vorst hebben geleden, wijdde voorz. eenige woorden. Een der daders mocht als een afscheids groet aan de bewoonde wereld nog een mooie autotocht maken door Noordhollands schoone dreven. Men bracht hem eerst, op verzoek van den brigadecommandant der rijksveldwacht te Medemblik, naar Twisk. Daar werd hij verhoord in verband met aldaar gepleegde diefstallen. De man ontkende het hem daar ten laste gelegde. Het is niet onmoge lijk, dat daar dus de andere bende aan het werk is geweest. Vrijdagnacht bleef hij in Twisk logee- ren, Zaterdagmiddag volgde een verhoor te Winkel. Hier bekende do nmn grif. Za terdagmiddag is hij ingesloten in het Huis van Bewaring te Alkmaar. Het eerste bedrijf is dus afgespeeld, maar zooais gezegd, het eind van d'e geschie denis is er waarschijnlijk... nog niet! In middels voor de politie reeds een mooi succes! algemeene vergadering te hoorn. Het bondsconcours 1939 te Schagen mr. dr. buiskool WAS pleit bezorger. De Westfriesche Bond van Harmonie- en fanfarecorpsen hield gistermiddag in hotel nSopar" te Hoorn zijn algemeene jaarverga dering. Een groot aantal afgevaardigden was aan wezig, toen de voorzitter, de heer W. J. finiul, de vergadering met een hartelijk *oord van welkom opende. Spr. wijdde eeni- frteer waardeerende woorden aan de nage dachtenis van den overleden voorzitter, den w B. Koolhaas Sr. Voorzitter herinnerde aan het Bondscon- Wws te Wieringen. dat uitstekend is ge ragd. Ook het financieel resultaat was gun- Voorzitter dankte „Harmonie" te Wie den voor de geboden gastvrijheid en de ^tekende regeling. Voorzitter sprak de beste wenschen uit het spoedig herstel van den bekenden den heer P. Pranger, die vrij ern- s,|Siiek is. Na \oorlezing van de notulen, dankte dc Koolhaas uit Twisk voor de aan wijlen Z,JQ roder bewezen eer. Het jaarverslag don secretaris vermeldde eenige bijzon- wheden uit het zoo bewogen 1938. De toc- -wid der aangesloten vereenigingen is niet gunstig. De overeenkomst met B.U.M.A. is nuttig gebleken. De afdeelingen zijn nogal eens 'aksch met het inzenden der concert-pro gramma's, waardoor de secretaris veel werk gehad aan het inzenden van aanma ningen. De Bond telde op 1 Januari 1939 33 afdee- ingen, waarvan 6 harmonie- en 27 fanfare- Het jaarverslag werd aldus vastgesteld. De Financiën. De rekening van den penningmeester sloot Li iau?st^l °P f 995,33, uitgaven f 679.97 fcsaldo f 315.36. Het aanvangssaldo was f 454.27, zoodat de Bond f 138,90 is achteruit gegaan. Bij de gehouden Bestuursverkiezing werden de aftredende heeren P. Brinkman en D. Brugman herkozen, resp. met 22 en 21 stemmen. Beide heeren namen hun be noeming aan. Aartswoud bedankte. Voorzitter deed eenige mededeelingen o.m. dat Aartswoud heeft bedaukt voor den Bond. De jury voor het a.s. bondsconcpurs be staat uit de heeren Hazebroek en' Kerck- hoff. Het derde jurylid is nog niet benoemd. De verplichte nummers voor het concours werden aan de leden bekend gemaakt. Dc mededeeling van den heer Meijns dat de heer Molenaar, die de muziek zal leveren, met de juryleden geconfereerd heeft, gaf den heer van der Kolk te Wieringerwaard aanlei ding om op te merken, dat dit toch wel wat bedenkelijk is. Men zou er verkeerde gedachten door kunnen krijgen. De secretaris deelde mede, dat het bestuur besloten had, de muziek door Molenaar te laten leveren, waardoor de juryleden een keuze moesten doen uit de portefeuille van den heer Molenaar. Dat gaf een besparing voor den Bond van f 15. Voorz. zag deze zaak niet zooals de heer Van der Kolk. Men heeft geen contract met den heer Molenaar. We kunnen zien, hoe het loopt. De heer Molenaar gaf een nadere toelich ting van den gang van zaken. Er is heele- maal geen pressie op de jury uitgeoefend, zeide hij. Het concours 1939. „Winkels Harmonie" te Winkel stolde voor, in verband met het 50-jarig bestaan van de vereeniging in 1939 het concours in haar gemeente te houden, op voorwaarde, dat de Bond voor de eerste f 300.garant blijft. „Ons Genoegen" te Wieringerwaard ver zocht in 1939 het concours te miogen orga- niseeren. „Schagen's Hamioniekapel" te Schagen stelde voor, het Bondsooncours in haar ge meente te houden, in verband met het 70- jarig bestaan der vereeniging. Als datum wordt voorgesteld Hemelvaartsdag en detn daarop volgenden Zondag. Het Bondsbestuur merkt op, zonder op de keuze van de plaats, waar het concours zal worden gehouden, invloed te willen uitoefe- perk, zooveel keer in één gein. een con cours wordt gehouden. Schagens Harmoniekapel bestaat 70 jaar en heeft nog nooit één con cours georganiseerd. T.a.v. de opmerking van Wieringerwaard over het niet deelnemen aan concoursen zei de spr., dat Schagen zeer heeft „gemodderd" met directie, het niet toetreden van nieuwe leden, enz. Nu is er een goede kapel, die wil bewijzen door dit voor eigen risico organi- seeren, het muziakleven te willen stimulee- ren. Geef ons de eer, het concours te organi- seeren. Wij hebben dat concours in Scha gen noodig. De burgerij is bereid, de kosten te dragen. Er is zoo veel dat voor Schagen pleit, het ligt in het centrum, is gemakke lijk te bereiken, enz. Spr. had alle -lof voor het streven van het jonge Wieringerwaard, dat al in de wieg is begonnen met te schreeuwen: „geef ons het concours" doch zou daarvoor de 70-jar. ver- eenigimg niet willen achterstellen. Spr. wil de voorstellen, Schagen de eer te geven en te helpen het muziekleven daar nieuw leven in te blazen. (Applaus). De voorzitter vond, dat de garantie van f300 niet gegeven kan worden. Als het fout loopt, zou men tot de „noodlijdende" ge meenten gaan behooren. De heer Van der Kolk wilde stemmen over het al of niet geven van de garantie, welk voorstel door Benningbroek onder steund werd. Na eenige discussie, waarbij de voorstel lende vereenigingen hun standpunt hand haafden en de voorz. de aandacht vestig de op de consequenties aan de bondsfman den en de kans op verhooging van de con tributie, ging men tot stemming over. Men besloot, in het vervolg niet meer voor de eerste f300 garant te zijn. Tegen stemden Winkel, Wie ringerwaard. Na eenige gedachtenwisseling trokken Winkel en Wieringerwaard hun voorstel in, waarna besloten werd, dit jaar naar Scha gen te gaan. Critiek op het critisch verslag. „Kunst na Arbeid", te Zuidscharwoude stelde voor, geen critisch verslag meer te la ten verschijnen, doch de bevindingen der jury op de puntenlijsten te vermelden. Men oefende critiek uit op het te laat ver schijnen van het critisch verslag, waardoor dit waardeloos was. Na eenige besprekingen werd met 12 tegen 10 stemmen besloten, wel critische verslagen te doen uitkomen, doch ze dan eerder te la ten verschijnen. Een drietal voorstellen van Kolhorn werd verworpen. Het eerste voorstel ging over het doen van buitengewone uitgaven. Het corps kon het niet goedkeuren, dat op het jubi leumconcours iets te royaal met het geld is geleefd. Van bestuurszijde werd echter medege deeld. dat men steeds zoo zuinig mogelijk doet. Bij het 25-jarig bestaan van den Bond heeft men slechts f 100 uitgegeven. Het prae-advies op een voorstel van „De Eendracht" (Heiloo) om de verplichte num mers te willen bepalen mat medezeggen schap van heerden dirigenten, was afwij zend, daar de nieuwe regeling, welke ver leden jaar is ingegaan, waarbij uit twee verplichte nummers een keuze kan worden gedaan, nog niet voldoende in de practijk heeft gewerkt. Het opnemen van de nummers voor de eerewedstrijd, door „De Eendracht" voorge steld, werd eveneens afgewezen. De te spe len nummers zullen per luidspreker worden bekend gemaakt. Ingekomen stukken. Het gemeentebestuur deelde mede, dat aan de B.- en C.-tuinders een toeslag van f 0.45 per week mag worden gegeven. De leden konden zich vereenigen miet 't bestuursvoorstel van de prov. jaarvergade ring om te verzoeken, de kostprijzen met een percentage voor ondernemerswinst en misoogstrisico te verhoogen. Dit is een zeer groote noodzakelijkheid in verband met den ondermijnden toestand van de fuinbouwbedrijv en. Het Hoofdbestuur zond een verzoek om lijsten te laten circuleeren bij de leden om de bondskas te stijven. Voorzitter lichtte dit nader toe. De heer Kalverdijk was hier#wel voor, doch ook wees hij op het nut van een bijdrage aan den Kring Langendijk van den N.T.B., voor evt. propaganda. Het .door den heer Kalverdijk genoemde bedrag van f25.— vond voorzitter te hoog. Hij wilde f 10.geven. Nog enkele huishoudelijke zaken werden afgedaan. Contributie. De heer Borst, die deel heeft uitgemaakt van de commissie van onderzoek voor de evt. verhooging van de bondscontributie, deelde mede, dat die commissie geconclu deerd heeft, niet tot verhooging te kunnen adviseeren. Zelf prefereerde spr. door uit breiding van het. aantal leden, meer finan ciën ter beschikking te trachten te krijgen. De commissie zal echter aan L.S.II.B. voor stellen, rentelooze aandeelen van bijv. fl. te plaatsen, af te lossen in 10 jaar. De leden vergeten dan misschien, wanneer zij uitlo ten, hun geld terug te vragen. (Gelach.) Spr. zou er voor zijn, propaganda te voeren in deze omgeving. Voorzitter vestigde de aandacht op de door het H.B. verleende medewerking bij het stichten van afdeelingen. Besloten werd, f 10.vanwege de afdee- lingskas te geven. Ieder wordt vrij gelaten, nog iets extra's te geven. In het jaarverslag van den secretaris wordt uitvoerig de: toestand gememoreerd. Het le dental der afdeeling is thans 84, hetgeen drie minder is dan verleden jaar. De voorzitter zegde den secretaris dank voor dit mooie verslag. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de heeren C. Borst Pz. en P. Volkers her kozen. Beiden namen hun benoeming aan. Tot lid van het Kringbestuur werd de heer L. Kalverdijk bij acclamatie herkozen. Voorstellen alg. vergadering. De heer A. Visser wees op het verhandelen van teeltvergunningen en op het feit dat sommigen, die hun land loslaten, de teelt vergunning niet overgeven aan den verhuur der. Dit wilde hij verbeterd zien. De heer Volkers was er niet voor te be palen, dat bij loslaten van land, de menschen verplicht werden, hun teeltvergunning af te staan. Hij zou het toejuichen, als de han del in teeltvcrgunningen voorkomen werd. Voorzitter zeide dat de huurders, die vrij willig land opzegden, een gedeelte van hun teeltvergunning aan den nieuwen tuinder overdroegen. Dit gevoelen werd wel door de aanwezi gen gedeeld. Men besloot in dit verband geen voorstel te doen, daar dit een moeilijk onder werp is. De heer C. Blokker stelde voor aan te drin gen op invoering van 'n loonbijslagregeling De heer C. Borst wilde een voorstel indie nen om den kleinen tuinderssteun te verhoo gen tot f12. Dc heer P. Paarlberg vroeg, hoe het zat met de B-tuinders. Moeten die, als zij meer dan f200 op de spaarbank hebben, wachtwe- ken doormaken? De heer Borst zeide, 'dat dit 'n onjuist bc richt is. Hij vond het heel verkeerd, dat tel kens berichten worden opgenomen, die niet juist zijn, dat is niet in het belang van den tuinbouw. Verscheidene sprekers voerden hierover het woord. Er waren voorstanders van ver hooging van den kleinen tuinderssstcun en voor de invoering van de loonbi.islagregeling. Tenslotte, er was bijna een uur over ge praat, werden beide voorstellen aangeno- menè Het volgende, zeer belangrijke onderwerp was: Het collectieve arbeidscontract. Voorzitter zeide, dat men de loonen niet te hoog vindt, doch het vorige contract is afgesloten in de hoop op een loonbijslagrege- ling en de 100 productiesteun.' De loonen zouden, wanneer men ze uit 't bedrijlf zou moeten betalen f 6 per wepk bedragen. De re geering kan er veel aan doen, of wij de con- tractloonen kunnen betalen. De heer Kostelijk zeide, het zeer moeilijk te vinden, een contract aan te gaan voor de loonen. daar men niet weet, of men ze wel betalen kan. De heer Kalverdijk wilde actie voeren voor uitbetaling van 100 van den productieprijs. Het is niet juist, dat hier over het contract wordt beslist door personen, die geen werk gever zijn. Voorzitter vond het noodig, dat men probeert, in samenwerking met den middenstand, en de arbeiders- organities. voor alle groepen verbete ring te brengen, welk idéé door den heer Borst werd toegejuicht. Ook dit onderwerp vorderde ongeveer een uur, waarbij nog naar voren kwam, dat ook de niet-werkgevers over het contract wilden stemmen. Daar men geen bezwaar had tegen de afsluiting van een contract, werden de af gevaardigden naar de conferentie met de ar beidersvertegenwoordigers gemachtigd, naar hun eigen oordeel te handelen. Na rondvraag volgde sluiting te twintig minuten vóór twaalf. NOORDSCHARWOUDE. EEN HUISVLIJTTENTOONSTELLING. Door de Vrouwenclub W.O.L. is besloten ter gelegenheid van het 10-jarig besbaam een Iiuisvlijttentoonstelling te organiseeren. Liefhebbers van huisvlijt weten d'us wat zij kunnen doen. LANGENDIJKER KOLFBOND. De uitslagen van de Zondag iin de kolf baan van den heer J. de Bakker te Noord1- scharwoude gehouden kolf wedstrijden van den Langendijker Kolf bond waren als volgt: Korps wedstrijd Eerste klasse- Op Maat Zuidscharwoude: P. Molenaar (624) 143 pnt.; P. Goet (460) 122 pnL; C. Barkhout (546) 134 pnt. Totaal (1630) 399 pnt. Volharding Oudikarspel: P. Gelder (583) 145 pnt.; C. Vlug (544) 150 pnt.; P. Lan gedijk (526) n.g. Totaal (1663) 295 pnt. Vrienden kring Noord'scharwoude: G. Deu- tekom (559) 162 pnt.; G. Hop (556) 144 pn.; T. Kostelijk (175) n.g. Totaal (1566) 306 pnt. Tweedie klasse: Vriendenkring Noord- Sciharwoude: G. Langedijk (540) 145 pnt.; K. Langedijk (506) 129 pnt,; L. Mallekote (444) 146 pnt.; Totaal (1474) 420 pnt. Op Maat Zuidscharwoude: J. J. Reünie (546) 139 pnt.; P. v. d. Welle (465) 131 pnt. J. Leeuwrik (473) 129 pnt.; Totaal (1484) 399 pnt.; Gezellig Samenzijn Zuidsciharwoude: W. Bergen (546) 154 pnt.; J. Engeringh (484) 122 pnt.; N. Rijper (485) n.g. Totaal (1455) 276 pnt. Volharding Oudkarspel: K. Kat (464) 107 pnt.; L. Stokman (426) 142 pnt.; C. Plak- man (458) 140 pnt. Totaal (1348) 389 pnt. Op Maat Zuidscharwoude: J. du Burck (399) 101 pnt.; M. Vlug (305) 121 pnt. Onder Vrienden Oudkarspel: A. Eecen (530) 141 pnt.; Vrienden kring Noordsohar- woude L. Dekker (457) 118 pnt. Jaarvergadering H.B.G. De afdeeling van het Hollands Bloembol- lengenootschap vergaderde Zaterdagavond in „Concordia" Voorzitter was de heer P. Wijn, die o.a. mededeelde, dat deze vergadering moest worden gehouden in verband met dc algemeene vergadering. Spreker releveert den toestand van het af- geloopen jaar met zijn overvloedigcn oogst en geringe opbrengst. Spr. hoopt dat de sa- neerings-maatregelen in het belang der kwee kers mogen zijn. Vele kweekers kunnen nog als lid toetreden. De notulen van de vorige vergadering wor den voorgelezen door den secretaris, den heer A. Bakker en onveranderd goedgekeurd. Ter sprake kwam nog het aangenomen voorstel van de afdeeling tot contributiever laging. Gehoopt wordt dat hierdoor nieuwe leden zich zullen opgeven. Uit het jaarverslag bleek, dat er weinig was voorgevallen. De afdeeling telt 24 leden. 1 leden- en 2 bestuursvergaderingen wer den gehouden. De rekening van den penningmeester gaf aan: ontvangsten f90.—, uitgaven f87.75, al- zoo een batig saldo van f2.25. Per 1 Januari was er f20.44 in kas. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer P. Wijn herkozen. Een voorstel voor do algemeene vergade ring zal worden ingediend inzake de heffing op late tulpen. Besloten werd een lezing te houden over de schuurbehandeling. Na eenige besprekingen volgde sluiting. A. N. G. O. B. De afd. Langendijk van den Algem. Ned. Geheel Onth. Bond hield haar jaarverga dering ten huize van mevr. de wed. G. En gel te Broek op Langendijk. De algem. vergadering zal in Juni te Bilt- hoven worden gehouden. De verslagen van secretaris en penning meester werden goedgekeurd. Bij de gehouden bestuursverkiezing wei den de heeren E. van Loenen en S. v. tl. Neer herkozen. De heer Jb. Schuit stelde zich niet meer beschikbaar. Na nog eenige interne besprekingen volg de .sluiting.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5