De wintertarwe vrijwel mislukt VAN HET VROEG GEZAAIDE BIJNA AELES VERLOREN. Wij vernemen, dat van de winter tarwe door de zeer strenge vorst ze ker 50 a 60 verloren is gegaan. Vooral de vroeg gezaaide soorten heb ben sterk geleden en daarvan zal wel niets terecht komen. Een zeer gunstige uitzondering maken en kele zéér winterharde soorten als Carsten Dikkop V en Mendel. Vooral de selectiebedrijven dreigen groote schade te ondervinden, daar deze, willen zij voldoen aan de eischen van Wageningen, slechts met zaad van dezelfde partijen kun nen „doorzaaien" als in den herfst voor de uitzaai werd gebruikt. Bovendien werkt de tijd van het jaar en het natte weer het doorzaaien tegen, zoodat dit hulpmiddel een waagstuk is te achten. Zóó groot is de schade, dat in enkele bedrij ven het verlies zelfs 70 tot 80 moet wor den geschat. BROEK OP LANGENDIJK. Ook vroeger waren er knappe tuinders De groote pers moet niet zoo zeuren! JAARVERGADERING „GROENTECULTUUR". Jaarvergadering van de tuinbouwvereeni- ging „Groentecultuur" in café „Marktzicht" van den heer Vijzelaar. Bijna 100 leden waren opgekomen. Voorzitter, de heer Balder, opende met ©en hartelijk woord van welkom. Voorz. deelde mede, dat de burgemeester wegens familieomstandigheden verhinderd was, aanwezig te zijn. Het jaar 1938 is er een geweest niet allerlei tegenstellingen. Aan de eene zijde de feeststemming bij de ge boorte van Prinses Beatrix en het jubileum van H. M. de Koningin, gevolgd door de dreiging van den oorlog in September. Uit voerig ging voorz. in op het verloop van den gang van zaken met de verschillende producten. De centralisatie van den inkoop in het buitenland besprekende, zeide voorz., dat het noodig is daar een centrale verkoop te genover te stellen. Ook dit zal diverse moeilijkheden geven en een dergelijke centralisatie zal ook alleen in het uiterste geval moeten worden doorgevoerd. De notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen door den secretaris, den heer J'b. Wagenaar, waarna ze werden goedgekeurd en vastgesteld. Het jaarverslag van den secretaris ver meldde, dat 3 ledenvergaderingen en 6 be stuursvergaderingen zijn gehouden. Het le dental was per 1 Januari 1939 194. Verschillende gebeurtenissen in het afgc- loopen jaar werden in het verslag vastge legd. Medegedeeld werd, dat in 1938 geza menlijk 1375 stuks aardappelmanden zijn aangekocht. Moge 1939 een gezegend jaar zijn en de tuinbouw nog weer eens den pro ductieprijs plus een matige winst ontvan gen, aldus eindigde het verslag, dat met een hartelijk woord aan den samensteller werd vastgesteld. De rekening van den penningmeester, den heer C. Wit gaf aan, dat in totaal is ontvan gen f572,29, uitgegeven f544.59, batig saldo f27.70. Met het saldo op de Boerenleenbank van f 070. is 't bezit f 697.70, Aan 't begin van het jaar was dit f 681.53, waardoor men f 16.17 is vooruitgegaan. Den penningmeester werd, nadat de com missie had gerapporteerd dat alles in orde was bevonden, dank gezegd en de rekening goedgekeurd. De- voorzitter vestigde de aandacht der le den op de eerdaags te houden lezing door Ir. Rietzema, over het door hem gedane grondonderzoek en over den waterstand in het Geestmerambacht. Napraatje over het ijs. De voorzitter van de ijsbrek»rs vereeniging bracht eenige wenschcn zijner vereeu-iging naar voren, al is er thans van ijs geen sprake. Er waren n.1. tuinders, die weinig of geen kool hadden, die niet.wilden hel pen aan het openbreken van het ijs. Hier over was spr. wel teleurgesteld. Hij hoopte, in het vervolg op aller medewerking te kun nen rekenen. Voorts zou spr. bij het losma ken van de vaartuigen uit het ijs willen, dat de groote stukken „onderdak" worden gebracht. Een der leden vond het een groot euvel dat de groote motorbooten de groote stukken weer onder het ijs vandaan zuigen. Hiervoor dient een oplossing te worden ge vonden. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd ïn de plaats van den heer J. Kostelijk, die niet herkiesbaar was, de heer H. de Graaf gekozen met 52 stemmen. De heer Wit te veen, hoofd van de Ohr. Lagere Tuinbouwschool deed een aantal mededelingen over den arbeid van den kring van Correspondenten van den Plan- tenziektenkundigen dienst. O, die groote pers. De tuinders zijn niet zoo dom. Spr. heeft zich geërgerd aan de onder schriften onder oen aantal foto's in de groote bladen van don Langondiijk. Daarin stond o.m. hoe in het verleden hot land door de tuinbouwers is versnip perd. Daartegen moest geprotesteerd wor den. vond spr. De vooroudere van de Lan- gendijkers hebben het echter op de boste manier gediaan n.1. op de manier die het beste lijkt. Het is door de omstandigheden zoo geworden. De tuinbouw is slechts lang zaam tot uitbreiding gekomen, waardoor men deze indleeling van het land gekregen hoeft. Als alles in één keer gedaan was zou het wel andere ingedeeld zijn. Spr. heeft een bezoek gebracht aan de proefpolder in het Geestmierambacbt. Hier over heeft spr. een aantal verklarende me- dodeelingen gedaan. Het. lijkt hem toe, dat men, zooals het werk nu wordt uitgevoerd, het resultaat van het werk zal zijn, dat men geen slechte akkers meer heeft. Nadat eenige vragen waren beantwoord, wekte voorzitter de leden op, de Chr. La gere Tuinbouwschool voor de ontwikkeling van de tuinderszonne te laten zorgen. Daar zullen de kinderen nut van hebben. Van de gelegenheid tot het indienen van voorstellen voor de alg. vergadering van de L. G. C. werd geen gebruik gemaakt. Op de vraag, of reeds een onderzoek is in gesteld naar de toestand van den ondergrond van de Bulleweid, waar het parkeerterrein zal komen, antwoordde het L. G. C. bestuurs lid, de heer Spaans, dat dit onderzoek, dat wel gedaan zal worden, nog niet geschied is. De heer Bak-Groen drong aan op hervat ting der rattenverdelging. De aanvoer misère. De heer C. Spaans herinnerde aan de aan de leden gezonden circulaire over het meer geregeld aanvoeren van die kool. Deze heeft nog niet veel uitgewerkt. Vanmorgen was er maar één aanvoerder met roodekool, en 7 met gele en witte. Dat gaat niet goed! Er waren vier vrachtauto's die hier kool moes ten laden, doch reeds vóórdat de veiling be gonnen was, waren ze vertrokken. Wat dit beteekent, liet spr. de leden goed bedenken De heer W. Slot, die Maandagmorgen ge veild heeft, had daarbij goede resultaten be reikt. Hij maakte meer en was zeer vroeg los. De steunregeling van kleine tuinders. was hierna een onderwerp van bespreking. Sommige leden vonden, dat er te weinig be kendheid aan gegeven was, waarbij critieK werd uitgeoefend op het gem. bestuur. An deren meenden, dat de schuld geheel bij de tuinders lag. Deze hadden zich moeten opge ven. Dan had de commissie wel uitgezocht, ot men er voor in aanmerking kwam. Het geld van hot Werkfonds voor het laad- terrein is nog niet toegezegd. Wanneer het niet komt, kan men van andere zijde geld krijgen, deelde de heer Spaans n.a.v. een waag mede. Daarna sluiting. L.T.B.-VERGADERING. De afdeeling Langendijk van den L.T.B. vergaderde Maandagvond in De Burg te Noordscharwoude. Voorzitter, de heer P. Duyves, opende de vergadering op de ge bruikelijke wijze. Medegedeeld werd, dat de LTB van een onbekende gever twee sproeimachines heeft gekregen, waardoor een ruimere gelegenheid voor hot sproeien is verkregen. Het jaarverslag vermeldde dat het leden tal 177 is. Het financieel verslag van den penning meester gaf aan, dat ontvangen is ,f 1156.42 uitgegeven f 1081.78, voordcelig saldo f 74.64 De aftredende bestuursleden, de hoeren J. van Kleef en N. Sneekes, weiden herkozen In de plaats van het aftredende bestuurs lid de heer W. Duys weid de hoer Jac. Weel gekozen. Hierna word een breedvoerige bespreking gevoerd over het af te sluiten looncontract Met de verschillende gemaakte opmerkingen zal bij de a.s. Donderdag te houden confe rentie rekening worden gehouden. Voor de alg. vergadering van hot Cen traal Bureau voor de veilingen wilde de heer Jac. Weel een voorstel indienen, om een zoodanige regeling van de minimum prijzen te krijgen, dat de kostprijs er door benaderd wordt. Op de vraag van den heer Weel aivt woord- de voorzitter dat de aaidappelheffing zoo blijft als zij voorheen was. OUDKARSPEL. De werkloozen kunnen slooten. Zaterdagmorgen is bericht bij het gemeen tebestuur ingekomen, dat de Minister van Sociale Zaken het werkverschaffingsobject „slooten" goedkeurt. Met ingang van Maan dag j.1. is dan ook met deze werkverschaffing aangevangen. De regeling voor de bijdrage van de tuinbouwers is gelijk aan die van de werkverschaffing baggeren, nl. 30 pCt. van het loon en regenverlet en de volle kos ten van de sociale lasten en het toezicht. Controleur benoemd. Evenals vorige jaren is de heer J. Ooije- vaar alhier, wederom aangesteld als contro leur van de gemeentelijke werkverschaffing Het aantal werkloozen Op Zaterdag 21 Januari jl. stonden bij het agentschap der arbeidsbemiddeling in deze gemeente ingeschreven 35 werkloozo arbei ders. Schoorsteenbrand. Zondagmiddag is er een schoorsteenbrand je uitgebroken in het perceel staande aan den Dijk en bewoond door de familie R. Hoewel de brandweer, die was gealarmeerd spoedig ter plaatse verscheen, behoefde deze gc-en dienst te doen, daar de schoorsteen uitgebrand was. Een caramboles. Maandagmorgen omstreeks 11 uur, heeft zich in deze gemeente)- ter hoogte van de sluis, een verkeersongeval voorgedaan tus- schen een vrachtauto en een luxe auto. De luxe auto werd ernstig beschadigd en kreeg een flinko breuk in het linker voor spatbord te incasseeren. De vrachtauto werd eveneens aan het lin kerspatbord beschadigd. Persoonlijke onge lukken hebben zich niet voorgedaan. Omtrent de schuldvraag wordt een onder zoek ingesteld. NOORDSCHARWOUDE. Een los- en laadplaats. Door de fa. P. Verburg zal bij haar fa brieksterreinen een los- en laadplaats wor den aangelegd. Voor dit doel zal het woon huis van den heer A. Jonker worden af gebroken, terwijl ook oen nieuwe brug ge bouwd zal worden. Hierdoor wordt een ruime oprit verkregen. Zuidscharwoude JAARVERGADERING „DE TOEKOMST". Wil men geen bokken schieten, dan moet men de „bokken" er uit schieten". Een gezond vereenigingsleven De tuinbouwvereeniging De Toekomst hield Maandagmiddag haar jaarvergadering ten lokale van den heer Kramér. Ongeveer 50 leden waren aanwezig. De voorzitter, de heer S. de Boer, sprak de openingsrede uit. Spr. zal zich onthouden van een resumé over den loop van zaken met de verschil lende producten, daar dit nog pas op de buitengewone alg. vergadering is gedaan. Toch is de toestand nu wel wat anders, daar we een vorstperiode achter den rug hebben, waarin alles, wat aan versche groenten buiten stond, is weggevroren. Het was het weer, om goede prijzen te maken! Ook in Duitschland en andere landen is alles weggevroren en ook in de kassen, waar veel plantgoed is vernietigd. Het, staat er dus heel wat gunstiger voor. De hoop is weer op Duitschland gevestigd. Contingenten zijn weer vastgesteld en ver deeld, doch niet precies op de maand. Ook België begint al in die richting te gaan. door o.m. licentierechten te heffen. De veiling. Wat den gang van zaken aan de veiling betreft, zij meegedeeld, dat de omzet in 193S heeft bedragen f 1.505.161, in 1937 slechts f 1.341.263. Aan steun werd echter in 1937 nog f 315.000 en in 1938 slechts f 195.000 ontvangen, wat er op wijst, dat de produc ten betere prijzen hebben opgebracht en dat ze dus nog worden gevraagd en nog noo dig zijn. Als de handelsmogelijkheden er in onbeperkte mate waren, zou Langendijk nog de groententuin van Europa zijn! De handel is echter anders georiënteerd dan vroeger. Men d-enke b.v. aan de goed gekeurde pootaardappels, welke centraal worden ingekocht, door Duitschland en ook in België gaat het denzelfden kant uit. Voorzitter zet dit uitvoerig uiteen. Nog wijst voorz. op die gehouden gemoei ingen inzake de aanvoerregeling. Dan wijst spreker nog op het ongehoorde van den handel in teeltvergunningen. Zelfs in De Tuinderij komen daaromtrent nog tal van advertenties voor! Pogingen worden aan gewend, om daarin verbetering te brengen. Inzake de pogingen om de bedrijven met te zware vaste lasten te saneeren, spijt het voorzitter, dat de regeering die saneering niet heeft aangepakt. Dan doet .voorzitter nog een beroep op de bollenkweekers, om de veiling te Broek, die niet duur is en goed geoutilleerd, te steu nen. Mededeelingen. Van het bestuurslid Jb. Kramer was een schrijven ingekomen, dat hij wegens ziekte do vergadering niet kon bijwonen. De Plantenz.k. Dienst vroeg weer subsi die voor zijn werk. Er zal f 5.— gegeven wor den. De heer W. Muller deelde een en ander mee over de vergadering van corr. v. d. Plan tenz.k. Dienst omtrent genomen proeven te gen verschillende ziekten in de gewassen. Een en ander gaf aanleiding tot een voor stel van den heer P. de Geus, om weer praatavonden te organiseeren, waar een en ander nader kan worden besproken. Voor zitter onderstreepte die wenschelijkheid. Na lezing en vaststelling der notulen, bracht de secretaris uit het Jaarverslag. Aanpassen zal de boodschap blijven; zie hier in het kort de toon van het jaarverslag. Er zijn 4 ledenvergaderingen, 7 bestuurs vergaderingen en 2 Alg. Vergaderingen ge houden. Een gecombineerde vergadering met andere Langendijker tuindersorganisaties is gehouden over rattenverdelging, doch de rattendag is door de slechte weersomstandig heden wel wat in het water gevallen. Weer heeft coop. aankoop van kunstmest, manden, enz. plaats gehad. De heer Herwij nen had zich weer bereid verklaard, praat avonden te houden, doch deze konden door te geringe belangstelling niet doorgaan. Dit wordt betreurd, daar hier nog wel wat te lecren valt. Als vertegenwoordiger in d<- Vaste Lasten- commissie is het bestuurslid W. Muller aan gewezen. Aardappelbesproeimg heeft onder leiding van den heer D. de Geus weer met succes plaats gehad. De vereeniging is vertegenwoordigd geweest bij het défilé op den Dam, bij gelegenheid van het 40-jarig rcgeeringsjubileum. Het reservefonds heeft weer dienst gedaan door aan 4 leden onder oogstverband kunstmest te verstrek ken. Het werd onder applaus goedgekeurd. Steun. Voorzitter deelde nog mee, dat alle veilin gen waren aangeschreven om de noodige ge gevens te verschaffen voor het berekenen van den uit te keeren steun. Deze is spoedig te verwachten. Rekeningen. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten f294.73 en de uit gaven f247.34 hadden bedragen, alzoo een voordeelig saldo van f 47.39. Het vorige jaar was er f34.86 te kort. De reserve is door de rente van f4.44 tot f 450.30 aangegroeid. De rekening van het sproeivat sloot in ontvangsten en uitgaven op f218.26. De rekening van den kunstmest-admini- strateur vermeldde een ontvangst van f4699.06 en een uitgaaf van f4694.02, saldo alzoo f5.04. Er was in totaal 79.700 kg. kunstmest aan- gokocht voor f 4699.00 tegen 70225 kg. voor f3995.15 het vorige jaar. Bij monde van den heer M. Blom, die met den heer G. Engel alle bescheiden had na gezien, werd meegedeeld, dat alles in orde was bevonden. Verkiezingen. Met groote meerderheid van stemmen werden de heeren H. Schrijver en D. de Geus Jbz. als bestuurslid herkozen. Beiden namen hun benoeming aan. Als Bestuurslid van de L.G.C. werd her kozen de heer Jb. Kramer. Hem zal bericht van deze herbenoeming worden gedaan. Aanvoerregeling. De voorzitter las een uitvoerige lijst voor van aanvoeren en gemaakte prijzen gedu rende de eerste 3 weken aan* de veiling van de L.G.C. Er bleek uit, dat die aanvoeren zeer verschillend zijn, op sommige stille da gen heel gering, doch dat van groote prijs verschillen op deze dagen geen sprake is, Benoeming commissies. In de kunstmcstcommissie werden op nieuw aangewezen de heeren Jb. Twisker, A. Schrijver en W. Keppel; in de manden commissie Jb. v. Twuijver en D. de Geus en in de Zetkoolcommissie de heeren J. Klin geier, S. de Groot, J. Muller en J. Moeijes. De laatste vroeg, of er voor hem nog wel een taak als zoodanig was, in verband met den aanleg van den Oostelijken Proefpolder. De voorzitter stelde hem gerust, door er op te wijzen, dat het land nog aan de eige naars behoort, die er mee kunnen doen, wat zo willen en als er schade aan de gewassen wordt aangericht, deze vergoed zal moeten worden. Contributieregeling. De contributie bleef bepaald op 2 ct. per snees. Voorstellen Alg. L.G.C. Vergadering De heer P. de Geus drong er op aan, dat er actie zal worden gevoerd voor de heffing op aardappels naar het gewicht en niet naar de oppervlakte. Algeheclc verdwijning van de heffing was beter, doch daar is niet meer op te rekenen. Er moet nu aangedrongen worden op de meest billijke regeling. Voorzitter zou dit voorstel liever doorzen den naar de Prov. Commissie, die het dan wel bij het C.B. aanhangig maakt. Dit wordt goedgevonden. ZUIDSCHARWOUDE IN GOEDE HANDEN GEGEVEN. De commissie van Tien inzake het ver weer tegen de onteigening van landerijen voor den Oostelijken Proefpolder zal nog maals de landeigenaren in een vergadering bijeenroepen, ten einde hen op de hoogte te stellen van de te roemen maatregelen in dienst van dc te voeren actie. We vernemen dat Mr. Dr. Buiskool te Sohagen als raadsman zal optreden. BERGEN BILJARTWEDSTRIJD BERGEN-SCHOORL. Bergen staat met 175 carambo les voor. Het eerste gedeelte van den jaarlijkschen biljartwedstrijd tusschen Bergen en Schoorl is Zondagavond in de Rustende Jager al hier gehouden. Over het algemeen was Bergen gelukkiger dan Schoorl, daar er op oen enkele uit zondering na geen brillont e partijen werden gespeeld. Bergen staat mo menteel voor mot 1914 tegen 1739, dus 175 caramboles. Zondag 29 Januari a.s. wordt de wedstrijd in café de Roode Leeuw te Schoorl voort gezet en beëindigd. B. S. V. „BERGEN". Een uitnemend geslaagde Fancy- fair, waar geen wanklank werd gehoord. De Sonny-Band heeft er de stemming wèl ingebracht. De door de Berger Sport Vereeniging „Bergen" georganiserde Fancy-fair in de zalen van de Rustende Jager, behoort al wederom tot het verleden. En -we kunnen niet anders zeggen, dan dat het bestuur met het organiseeren daarvan een groot succes heeft geboekt. Niet alleen finantioel, doch ook is de band onder de leden be langrijk versterkt. Er werd gedurende beide dagen geen weerklank gehoord en die le den voelden zich als behoorende tot één groot gezin. Zoo behoort het! Zaterdagavond om acht uur werd de Fan cy-fair officieel geopend. Nadat dc voor zitter, de heer G. Tabpken, allen hartelijk had welkom geheeten, en alle medewerkers en zij, die prijzen hadden geschonken, zijn oprechten dank had betuigd voor dc groote medewerking, begroette spr. den burge meester, mr. H. D. A. van Reenen, den be schermheer der vereeniging; den heer E. J. Voüte en den eere-voorzitter, den heer J. Onrust. Spr. zeide, dat het bestuur hun tegenwoorclighei d op hoogen prijs stelden en verzocht daarna den heer Voute den Fancy- fair officieel te willen openen. Deze zeide aan de uitnoodiging, welke het bestuur tot hem had gericht met genoegen te hebben voldaan. Spr. verheugde zich over het feit, dat de Vereeniging zich in een zoo goeden welstand mocht verheugen en sprak de hoop uit, dat de Fancy-fair waar aan zooveel werk was geweest om haar voor te bereiden, naar genoegen mocht sla gen. Met deze woorden verklaarde spr. de Fancv-fair voor geopend (Applaus). Namens het bestuur werd daarna aan „de ochtgenoote van den heer Vofite door een der adspiranten bloemen aangeboden. En toen kon het spel beginnen! Alle stands welke er keurig verzorg uit zagen, hadden het al dadelijk flink druk Vooral de vroolijke keuken trok geweldig veel publiek. Ook het Rad van Avontuur Rondvni| De heer P. de Geus keurde het af, dat pa; tijen kool, waarin „bokken" voorkomen toch als zuiver worden verhandeld, doel waarbij kooper cn verkooper het op een gr] coordje gooien, door het gewicht te red], cccren. Voor het, behoud van den goedcc naam onzer kool en een willige afname is zulks niet bevorderlijk. Een geanimeerde discussie, in den vont van een bokkenpraatje (bokken kool, di> door dc vorst heeft geleden, wat binnenin te constateeren is) volgt daarop, waaruil we wel begrepen, dat de heer De Geus hierl de meening van de geheele vergadering ver tolkte. Ook de voorzitter was liet er roerend mee eens en meende, dat men het niet op een accoordje moet gooien, doch de bokken „uitschieten". Borgstelling Op een vraag van den heer Verkroost deel de voorzitter mee, dat een verzekering zal worden gesloten tegen de nadeelige gevol gen van fraude e.d. van rekenplichtige vei lingsambtenaren. Sorteering. N.a.v. een opmerking van den heer p, Schoenmaker over de krappe sorteering der wortelen kwamen de tongen los over de al of niet-wenschclijkheid van allerlei voor schriften in dezen. Dc voorzitter zette duide lijk uiteen, hoe, terwille van de reputatie op een daarmee gepaard gaande goede vraag, een goed verzorgde sorteering en verpakking noodzakelijk zijn. 3 Varia, De heer Jb. Kroon beval voor de bestrij ding van de aardappelziekte het preparaa: koper-Bayer aan Van andere zijden werd® de resultaten geroemd. De heer D. de Geus deed eenige medeëca- 1 i*n gen over de resultaten van die b esproe- ing der aardappelen cn de exploitatie van het sproeivat. Naar aanleiding van een opmerking ve den heer P. Schoenmaker zullen besprekit-j gen .worden geopend over het houden yanj een „rattendag". De voorzitter verduidelijkte, in antwooii op een vraag van den heer P. de Ruiter, taak van de controleurs van het U. C. B.,di bij verschil van mecning de uiteindelijke b slissing hebben. Daarbij werd nog meeji deeld dat de veilingleider der L. G. C, r- zake de uienkeuring van N. Holland, Fris land en een deel van Zuidholland, bij nit: tot-overeenstemming komen, beslist. De heer F. van Bei-gen vroeg, hoe het sfan met de vorderingen van het Parkeerterrein Voorzitter antwoordde, dat de aanjestedie; spoedig zal plaats vinden, zoodat gehoop; wordt, dat het met de nieuwe aaulappelcii- campugne gereed zal zijn. De geldon zullen wel niet door het Werkfonds worden ver strekt. Andere instellingen zijn echter bazu het noodige crediet te verleenen. Sluiting. vond veel belangstelling en evenals schiettent, en de Pyramidetent. Het hoogtepunt van de Fancy-fair vorm de ongetwijfeld de Zondagavond, toen hel er stamp- en stampvol was. In Keg's thee tuin was geen plaatsje onbezet en de loten gingen grif van de hand. Voor de vroolijke stemming zorgde de Sonny-band, die z' buitengewoon verdienstelijk weerde. Om kwart over twee 's nachts keerden laatste feestgangers huiswaarts. Mevrouw Cocvert en mej. Miep van Plas ontvingen ieder een bloemstuk, terwijl de adspiranten Leo Swakman en Joop Ur- banus een plak chocolade in ontvangst had den te nemen, allen voor de groote moeitf welke zij zich hadden getroost voor de« Fancy-fair. De burgemeester, de bescherm heer en ook do eere-voorzitter waren' zoowel Zaterdag- als Zondagavond op het feest te genwoordig, terwijl het den jongens goed moet hebben gedaan, dat ook hun trainer, de heer Bietsnia beide avonden in hun mid den vertoefde. Het was een prachtig geslaagd feest, waar op het bestuur zeker met trots kan terug zien. Opbrengst colleolei De Zondag 1.1. in de R.K. Kerk gehoude collecten, ten behoeve van 'de St. Vincentius- vereeniging, hebben opgebracht f331.75. ZIJN SCHAGERBRUG. EEN ZEER GESLAAGDE GYMNASTIER- UITVOERING! Voor een flink bezette zaal gaf de ?y5 nastiek vereeniging „Ons Genoegen" aïhij Zondagavond haar j aarlij ksche uitvoeringii „Het Wapen van dc Zijpe." De voorzitter, de heer P. Vries opeö® met een woord van welkom, speciaal 'i Burgemeester cn Mevr. Breehaart, cenfc loden van de gy min as tiek vereeniging Barsingerhorn en de heren P. Kroon* en H. de Graaf Jr.. die respectievelijk piano- en gramofoonmuziek medewerk» verleenden. Spreker wekte de ouders hun kinderen zooveel mogelijk gelijk t-urnlessen in het mooie gymnastiékloka» te Schagerbrug te laten bezoeken, daara wijzende op de groote waarde van lijko naast geestelijke opvoeding. v Vervolgens werd een aanvang gemaa met het programma, dat voor die pauze meldde brug (oudore meisjes), paard (i ste meisjes), paardspringen (jongens). W oefeningen (oudere meisjes), brug (danx^ vrije oefeningen (heeren) en kleutert nastiek (jongste meisjes). De nummers werden vlug en correct gewerkt, behoudens eenige stagnatie, t oor zaak t door een lichtstrubbeling. De "jj? more vrije oefeningen heeren en vooral kpv- torgymnastiek, waarbij een beeld vera^^y geven van de wijze, waarop op de dagen wordt gerepeteerd, vielen zeer den smaak. Na de pauze volgden oefeningen rekstok voo rhc-eren, waarbij fraaie tics vielen te bewonderen. Een aardiR gevoerde oud-Hollandsche klompendans#; <^en aantal dames, vormde een zeer deerde afwisseling. Vervolgens kreRöM nog te zien vrije oefeningen (jongens,)^ oefeningen (dames) brug (heren) en mische oefeningen .dames), terwijl de voering werd besloten met refrein zang de. dame-s, van diverse sohltogers, öp® coup letten (op verzoek) ufiit volle botst <W het publiek meegezongen. D eVóorzitter sprak hierna het shit® woord, waarna een gezellig bal de «8°* 'igon nog geru.im.en tijd hij een hield. Genoegen" kan op een zeer gestaag avond terugzien. De; wand leuv( waar Bchen Ste haar ..Je teld," blok schijr

Schager Courant | 1939 | | pagina 6