Or. E. Hoekstra's ie Alkmaar. Bloedzuiverende Gezondheidspiilen tussi (Zitting van Vrijdag 27 Januari) Barsingerhorn EEN AUTOBOTSING. Allereerst moet terecht staan een zekere C. Gr. wonende te Barsingerhorn, die ervan wordt beschuldigd op 3 October te Zijpe op den Ruigewog met z'n mclkauto een aanrij ding te hebben veroorzaakt toen hij achter uit rijdende van een dam kwam. De Kantonrechter mr. Boerrigter vraagt verd. of dit juist is? Verd.: Dat is zoo. Kant..: Kwam U van een boerderij? Verd.: Nee, het is daar een inham waar Je draaien moet. Kant.: Was het, al donker? Verd.: Nog niet. Do eerste getuige is D. P. van beroep Koopman te Wieringen, die zegt dat hij kwam van de richting van Burgerbrug. De melkwagen stond stil, doch toen get. vlak bij de auto van verd. was, reed deze plotse ling den weg achteruit op en was een aan rijding niet meer te voorkomen. De verdediger van verdachte, Mr. San ders uit Amsterdam vraagt get., of het juist is, dat get. na de aanrijding verklaard heeft dat hij 90 km. reed? Get.: Nee en zoo hard reed ik ook niét. Als get. a décharge wordt dan gehoord J. J. van beroep reparateur, wonende te Soha- gen, die inlichtingen geeft over den stand der wagens, toen hij erbij kwam. De wagen van get. P. was tegen den voor kant van den wagen van verd. aangereden. Get. P. heeft aan dezen get. verklaard, dat hij ongeveer 90 K.M. reed. Wel heeft get. P. zeer sterk geremd. De Amt van het O.M. mr. de Brueys Tack acht het tenlaste gelegde wettig en over tuigend bewezen. Vaststaat dat verd. van den dam af gereden is zonder er zich van e overtuigen of de weg vrij was. Dergelijke dingen kunnen ontstellende ongelukken ver oorzaken en de ambtenaar wescht get. P. geluk, met de goeden afloop. Mr. de Bruevs Tack eischt f 40.boete, subs. 30 dagen hechtenis. De verdediger van verd. Mr. San ders noemt de visie van den ambtenaar wel zéér eenzijdig. Immers; get. P. heeft met een snelheid gereden van 90 k.m. en dat is op dezen weg veel te snel. Met zoo'n vaart is zoo n auto er direct Verd. heeft scherp signaal gegeven en ook uitgekeken naar rechts. Bovendien is pleiter's cliënt héél voorzichtig eruit gereden. Mr. Sanders wijst erop dat get. P. niet rechts van den weg reed, maar midden op den weg Bovendien heeft verd. onmiddellijk gestopt, toen deze zag, dat de auto van get. P. aankwam. En toen was er nog ruimte genoeg om er voor langs te gaan. Spr. concludeert, dat verd. in geen enkel opzicht eenige schuld aan de aanrijding heeft en vraagt ontslag van rechtsvervolging subs. vrijspraak. Na re- en dubliek zal de kantonrechter heden over een week schriftelijk vonnis wijzen. Broek op Langend ij k DE DRANK SPEELDE EEN ROL. Vervolgens moet terecht staan J. B. woon achtig te Broek op Langendijk, die ervan wordt beschuldigd op 16 October te Sint Pancras in den avond met z'n fiets geheel onnoodig tegen een meisje is opgereden, dat geheel reohts van den weg reed. Verd. zegt te zijn gevallen en nergens meer wat van af te weten. Mej. H. M. uit Oudkarspel als getuige ge boord, kan deze aanrijding niet verklaren. Verd. rook naar drank. Verd.: Nee, nee. Ambt. O.M.: Dat weet U vermoedelijk ook niet meer. Waar bent U geweest? Verd. In Alkmaar. Ambt. O.M.: En wat hebt U daar gedaan? U bent zeker wel in een café geweest? Verd.: Ja, dat wel. Ambt. O. M.: En veel gedronken? Verd. Vier glazen bier over de hoele mid dag. De tweede get. mej. R. Sch uit Oud- karspel verklaart hetzelfde als de eerste ge tuige. Mr. de Brueys Tack acht het tenlaste ge legde bewezen en meent, dat de drank hier weer een rol heeft gespeeld. De ambtenaar eischt f 20.boete, subs. 15 dagen hechte nis. Verd. is van oordeelt dat. hij al zwaar is gestraft, daar hij 12 dagen onder dokter's handen is geweest De Kantonrechter uitspraak doende, ver oordeelt verdachte tot f 12.— boete 8 da gen hechtenis. Z ij p e STERKE DRANK CLANDESTIEN IN VOORRAAD. Verdachte C. B. winkelier te Zijpe moet terecht staan, omdat hij zonder ver gunning te hebben in een pakhuis aan het buurtje no. 14 een hoeveelheid sterken drank in voorraad heeft. Verd. merkt op, dat hij dezen drank in voorraad had voor een combinatie van 20 winkeliers, die vergunning hadden en den drank bij hem opsloegen. Ambt. O. M.: U heeft eerst gézegd, dat de drank voor eigen gebruik was, maar de hoeveelheid was zoo groot, dat een en an der zeer bedenkelijk was voor uw alcohol gebruik. Later heeft u gezegd, dat u geen sterken drank in voorraad had. Verd.: Niet in den winkel, maar wel in het pakhuis. Kant,: Dat is een slimigheidje van u. De verbalisant J. H., gemeenteveldwachter te Zijpe, zegt, dat verd. heeft gezegd, dat hij wel sterken drank in voorraad had, maar dat zulks mocht omdat z'n pakhuis los van z'n winkel stond. Ambt. O.M.: Was het al hekend dat deze verd. sterken drank in voorraad had? Get.: O ja, al lang. Ook hoorden wij, dat verd. sterken drank los verkocht. Verd.: Er stond niet verscholen. Get.: Het stond in een kist op zolder. De Ambt. van het O. M. meent, dat er hier in deze zaak gedraaid is. Immers, in den beginne hebben zijn vrouw en verd. beide verklaard, dat zij die partij ten ver koop hadden en nu zegt verd. weer heel wat anders. Maar hoe het ook zij, hij mocht in dat pakhuis dien sterken drank niet in voorraad hebben. Mr. de Bruys Tack eischt een geldboete van f 100.subs. 60 dagen hechtenis en verbeurdverklaring van den in beslag genomen sterken drank. Verd. Ik dacht dat ik te goeder trouw was. Kant.: En u komt steeds met nieuwe ver weren; hoe staat het dan met dien goeden trouw? Mr. Boerrigter sluit dan het onderzoek en zal heden over een week schriftelijk vonnis wijzen. S t. Maarten. EEN FIETS ZONDER LICHT. De volgende verd. is een zekere W. C. wonende te St. Maarten, die ervan wordt be schuldigd op 19 Nov. aldaar te hebben gere den op een rijwiel zonder licht. Verdachte erkent het tenlaste gelegde en voerte re verdediging aan, dat z'n lamp het niet deed. Hij had nog een andere fiets ook aan de hand. De ambt. van het O.M. eischt tegen dezen verdachte f 5.boete, subs. 3 dagen, waar na verd. door mr. Boerrigter wordt veroor deeld tot f 3.boete, subs 3 dagen hech tenis. Uit onze Omgeving BARSINGERHORN KOLHORN. Afd. Waard en Groet HolI. Mij. van Landbouw. Levering van kunstmeststoffen direct van Centraal Bureau voor- deeliger dan via de „Ster"? Studiecommissie ingesteld. Gistermiddag te 2 uur had in café Droog alhier een vergadering plaats van de afd. Waard en Groet, Holl. Mij. van Landbouw. Na opening door den voorzitter, den heer J. Blaauboer en vaststelling der notulen, doet de secretaris, de heer A. Schenk mededeeling van een ingekomen voorstel van het Hoofd bestuur, een plaatselijke studiecommissie te vormen voor het behandelen van onderwer pen den landbouw betreffende. De heer P. Kistemaker, hoofdbestuurslid, bepleit warm het voorstel, waarmee de ver gadering na eenige discussie haar instem ming betuigt. Vooral aan de aardappelteelt zal door de commissie aandacht worden besteed. Voorzitter verzoekt de heeren A. Schenk, Schaap, N. Kistemaker, J. Kistemaker en J. Zaal in rle commissie zitting te willen ne men. Allen aanvaarden hun benoeming. Landbouw en Staatspensioen. Tncekomon is voorts een verzoek van de Federatie Noordh. Noorden van den Bond voor Staatspensionn., aan de afd. Waard en Groet, als zoodanig lid te worden van den Pond. Vooratter merkt op, dat vele leden der afd. reeds lid zijn en wil in antwoord op het verzoek slechts adviseeren, dat die leden die nog niet persoonlijk lid zijn, dit alsnog wor den. De heer N. J. G. Geertsema vreest, dat de afd. zich met een dergelijk lidmaatschap op politiek terrein begeeft. Van andere zijde wordt deze zienswijze be streden. De heer P. Blaauboer is sterk vóór het ver zoek. Dit wordt tenslotte in stemming gebracht en verworpen. Tarweteelt. De heer ïr. Lienesch zond een schrijven in, waarin hij adviseerde een enquête te doen houden naar de tarweteelt, onder leiding van ir. Ritzema, met het doel tot verbetering van de tarwekwaliteit te komen. Het bestuur spreekt zijn groote waardee- ring uit jegens ir. Lienesch voor dc aldus be toonde medewerking. Na eenige beschouwingen van technischen aard, antwoordt de vergadering bevestigend op een vraag van den voorzitter of men het monsteronderzoek, als door den heer Lie nesch bedoeld, zal voortzetten. Het bestuur zal deze aangelegenheid ver der regelen. De monsters zullen in het voorjaar wor den genomen. Vervolgens heeft een kleine plechtigheid plaats, nl. de uitreiking van liet diploma van bouwknecht, ingesteld door de Vereen, tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier, aan den heer Gerard de Witte te Kolhorn. Voorz. doet de uitreiking met eenige hartelijke woorden vergezeld gaan. Applaus. De penningmeester, doet rekening en ver antwoording over 1938. Er is een batig saldo ad f 8.32, het saldo van den musschcnpot be draagt f 3.21. Conform vastgesteld; na de charge door den heer G. D. Geertsema. Een bestuursvoorstel om den' omslag voor den musschenpot op 5 ct. per h.a. vast te stellen, wordt aangenomen. Volgt het financieële verslag over 1938 van de Aankoop Vereeniging Waard en Groet, uitgebracht door den Secr.-Penningm. den heer Spaans. De rekening sluit met een batig saldo van f 24.73 (ontv. f 8954.20. uitg. f8929.47). Na decharge door den heer N. J. G. Geertsema wordt tot goedkeuring beslo ten. Aansluiting bij het Centraal Bu reau? Uit het daarna vastgestelde jaarverslag der A. K. W. E. G. blijkt dat men met de aankoo- pen in 1938 niet ongelukkig is geweest. Het verslagbesluit met de opwekking, bij het Centraal Bureau aan te sluiten. Voorz. on derschrijft deze opwekking. Volgens den op steller den heer Spaans worden de kunst meststoffen via het Centraal Bureau goed- kooper geleverd. De heer Jac. Kistemaker betwijfeld of aan sluiting bij het C. B. voordeeliger is dan le vering via de Ster; het C. B. stelt de prijzen nl. vast naar gelang van dc afname en de omzet is grooter als men bij de Ster is on dergebracht. De heer Spaans zegt, dat, wat de Ster ex tra ontvangt voor den grootcn omzet, niet naar de klanten gaat, maar voor reserve be stemd wordt. Spr. acht 't een moreelen plicht van 't C.B. te betrokken en zegt dat dit bu reau 'n zuivere boerenorganisatie is „welke echter ook op handelsgebied werkt". Voorz. stelt voor dat de leden zich thans in prin cipe uitspreken over event. aansluiting. Het beste zou dan zijn, een aparte vereeniging van gegadigden op te richten. Na een levendig debat, dat draait om de twee vragen: is aansluiting hij het Cen traal Bureau werkelijk voordeeliger?, resp. indien men zulks nog niet zeker weet, KENT U Deze pillen.bestrijden de ongemakken ont staan door onzuiver bloed, herstellen on voldoende spijsvertering en bevorderen de natuurlijke verrichtingen des lichaams. 90 ct of f 1.56 per doos met gebruiksaanw Verkrijgbaar in Apotheken en Drogisterijen. heeft een stemming dan zin? oppert de heer P. Blaauboer het. plan, dat het be stuur zich nader beraden zal over de vol gende punten: welke zijn de voordeelen van aansluiting bij het Centraal Bureau door: lo. de A.K.W.E.G., 2o. een nieuw op te richten vereeniging; 3o. door de bestaan de afdeeling. Het bestuur kome dan op een volgende vergadering met definitieve gege vens. Voorz. neemt het voorstel van den heer Blaauboer over en de vergadering gaat er mee accoord. Molploeg. Besloten wordt den ouden molploeg voor den prijs van f 50.— te verkoopen aan den heer Waiboer en de schuld die nog op den ouden ploeg rust tot een bedrag van f 130.— op de bunders om te slaan. Proefvelden. In bespreking komt de vraag of de afd. proefvelden voor zomergewasen moet hou den. De heer Waiboer juicht het toe, niet slechts voor tarwe, maar ook voor andere gewassen. Spr. is voor proefvelden vooral op de ergste zure gronden. Men moest beginnen met een kali- en een kalkproefveld. De heer P. Blaauboer beveelt aan, ter zake overleg te plegen met ir. Lienesch en vraagt, wie de kostten draagt., de boer of de afdeeling? Het bestuur zal een en ander nader onder het oog zien. Men komt overeen dit jaar wederom een excursie te houden. Vóór de rondvraag sluit voorz. het offi- cieele gedeelte der vergadering. KOEGRAS JULIANADORP OUD. LEERLINGEN. R.L.W.C. Donderdagavond vergaderde de ver. van Oud-leerlingen der Landh. Wintercursus in de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. 19 personen waren aan wezig. De opening van deze bijeenkomst, met eén woord van welkom, had plaats dooi den waa memenden voorzitter de heer S. Eriks Jnr., terwijl de notulen door den secretaris N. Hoornsman Dz. gelezen en goedgekeurd werden. Bij de mcdedcelingen komen de Proef- vcldjes tor sprake en wat daar op gezaaid zal worden. Klaver, Paarden- en Duiven- boonen worden genoemd. Door den lieer Sohroevers was echter geadviseerd om eens met ir. Lienesch te gaan praten over een en ander. Volgt het verslag van de finantieele com missie bij monde van J. Los. De ontvangsten bedroegen in totaal f 88.94, de uitgaven f 61.95 zoodat. er een voordeelig saldo is van f 26.99. Alles was in orde bevonden, de rekening wordt goedgekeurd en Penn. en comim. dank gezegd met het goede beheer der penningen. In het. Jaarverslag over 1938, bespreekt de secretaris 'de vergaderingen in het afgeloo- pen jaar gehouden en waarbij sprekers van elders oftewel eigen leden, een bijdrage le verden. Circulaires over de plannen en het weekoverzicht der proefvelden worden ge memoreerd. Van een excursie is niets geko men. De heer Sch roevers werd tot Eere-voor zitter benoemd. In totaal hadden 7 diverse vergaderingen plaats. Het ledental steeg tot 39. Voorts deelt hij nog mede dat het verslag der Proefvelden den leden zal wor den toegezonden. De voorzitter zegt hem namens de vergadering dank voor het over zicht. Melkwinning. Vervolgens wordt het woord verleend aan het lid W. Jimmink die een beschouwing hield over de „Melkwin ning." Hij wijst in zijn causerie er op, dat de melk in vele gevallen nog niet goed behandeld wordt. Ook de dieren worden soms ruw bejegend. Vele nuttige wenken worden opge noemd, die kunnen strekken tot voordeel van den boer en zijn vee. Slechte melkers moet men niet onder de melkkoeien toelaten, alles wat zoo iemand doet, loopt op schade en ongerief uit, Zui- erheid in alle onderdeden wordt ten zeer ste aangeraden, er is evengoed besmettings gevaar te over. Zorgt ook voor uw gereedschappen en voor uw stallen, zegt spr. Nadat in een ruime beschouwing nog vele zeer bekende zaken omtrent de melk winning en behandeling zijn naar voren gebracht, besluit spr. met te zeggen, dat men er vor moet zorgen goede en zuivere miclk te krijgen, want ook dan krijgt men aan de fabriek goede producten, welke op de markt den prijs en ook den naam ten goe de komen. Do voorzitter zegt den inleider dank. In de commissie tot nazien der rekening wordt in dc plaats van het aftredende lid G. Bijvoet, gekozen M. Jimmink. Bij de Bestuursverkiezing worden de af tredende heeren S. Kant en S. Eriks Jnr. herkozen. De rondvraag leverde niets meer op, zoodat sluiting volgde. BERGEN Voetbalvereeniging „Berdos" Naar wij vernemen wordt thans het ter rein der Voetbalvereeniging „Berdos", ge legen tusschen den Nesdijk en den Lij tweg, in gemeentelijke werkverschaffing geëgali- liseerd en verbeterd. De vereeniging is er in geslaagd voor den duur dezer werkzaamheden de beschikking te krijgen over een gedeelte van de Vinken- baan, waar ook een houten klecdlokaaltje zal verrijzen. LANGENDIJK ZUID SCHARWOUDE ZIEKENHUISVERPLEGING. Ten lokale van den heer Kaper vergaderde de Zieken huis verpl egingsvereeniging „De Voorzorg." De opkomst was gering. In zijn openings woord herdacht de voorzitter de nagedach tenis van het overleden bestuurslid, wijlen den heer Jb. Schoenmaker Pz., die altijd zijn beste krachten aan de vereeniging heeft gegeven. De heer D. de Geus bracht als secretaris het jaarverslag uit. We ontleencn er aan, dat het afgeloopen jaar een puistig jaar is geweest, daar er slechts 9 ziektegevallen zijn geweest met een aantal van 115 ligda gen. Er zijn 2 ledenvergaderingen gehouden, Geen bewijs voor opname in een ziekenhuis zal meer worden afgegeven, als de betrok kene nog achterstallige contributie heeft. Het aantal leden vermeerderde met 1; 12 werden afgeschreven; 13 nieuwe leden tra den toe. Ook in dit jaarverslag werden zeer waardeerende woorden gewijd aan de nage dachtenis van wijlen het overleden bestuurs lid Schoenmakcx-. Meegedeeld werd, dat men over het werk van den controleeronden arts zeer tevreden is, waarom heit bestuur voorstelde, beun weer voor een jaar de controle op te dra gen. Het voorstel van het bestuur, om weer f 25.aan de reserve toe te voegen, werd bij acclamatie aangenomen. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten f 650.76, de uit gaven f 408.43 hadden bedragen, zoodat het batig saldo f 242.33 bedroeg. Namens de commissie van onderzoek werd meegedeeld, dat alles in orde was bevonden. Eenige besprekingen werden nog gehou den over de wenschelijkheid, een grooter bedrag in het reservefonds te storten. Een en ander wordt in overweging genomen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de her D. d Geus Jbz. als bestuurslid «her kozen en in de vacature Jb. Schoenmaker de heer P. Schoenmaker J'bz. Beiden namen hun benoeming aan. In het bijzonder werd de heer P. Schoenmaker gecomplimenteerd, die de plaats van wijlen zijn vader inneemt. Een vrij uitvoerige discussie ontspon zich over de vraag, of er al of niet presentiegeld zal worden gegeven. Besloten werd, aan het bestuur over te laten, het volgend jaar een kwartje te geven, als de financiën het toelaten. Nog werd gewezen op de waarschijnlijk heid, dat iedereen zich verzekert en dat, zoo zij zelf de contributie niet kunnen betalen, zij zich wenden tot liet Maatschappelijk hulpbetoon. OUDKARSPEL. EEN KWEEKELINGE MET ACTE. Na het vertrek van mej. T. Heuvel als onderwijzeres aan de O.L. School is de klasse overgenomen door mej. E. Schut, on derwijzeres te Alkmaar, welke nu als kwee- kelinge met acte werkzaam is. Het is voor de kinderen een groot voorrecht, dat het onderwijs zonder eenige onderbreking is voortgezet. De oudercommissie heeft nu een verzoek gericht aan de gemeenteraad om aan ge noemde kweekelinge met acte voorloopig tot 1 April een tegemoetkoming toe te ken nen. De oudercommissie hoopt zeer, dat de gemeeneraad een ruim standpunt in deze zal innemen, opdat haar streven met succes bekroond zal worden. NOORDSCHARWOUDE PRINSES BEATRIX' VERJAARDAG. Op de eerste verjaardag van Prinses Bea trix zal op het schoolplein van de O.L. school alhier een boompje worden geplant, het initiatief hiertoe is genomen door de Oranjevereeniging „Centrum." SCHOORL Propaganda-avond S.D.A.P. In de zaal van den heer Nic. Schuijt was het gisteren propaganda-avond van de afd. Schoorl van de S.D.A.P. Ofschoon het menu er wel aantrekkelijk uitzag, een goed spre ker en verschillende films, was het bezoek toch beneden verwachting. Het slechte weer zal velen hebben thuis gehouden. De voorzitter, de heer C. Blom, heette de aanwezigen namens het afd. bestuur harte lijk welkom, en richtte zich in 't bijzonder tot, den spreker van dezen avond, den heer Ev. Vermeer. Dc heer Vermeer wees op de zware wol ken, die overal hangen, op de afschuwwek kende gebeurtenissen, die in ons wereld deel plaats vinden. De velen, die dit nog niet kunnen zien als een waarschuwing, mogen bedenken, aldus spr., heden zij, morgen \vij. Door te berusten komt men er niet, een ie der moet, zooveel dat in zijn vermogen ligt, medewerken aan de verbetering van de toe standen. Men hoort over geestelijke en mo- reele herbewapening, maar talloos velen, die materieel ontwapend zijn, wachten op ma- terieele verbetering. Spr. besloot zijn rede met zijn gehoor op te wekken bij de a.s. verkiezingen krachtig pro paganda te maken voor de beginselen van de partij. Deze hoofdschotel werd gegarneerd door verschillende films. De film „Saamgevoegd tot grooter doel", gaf een sprekend beeld van wat S.D.A.P. en N.V.V. doen, om de leden de noodige ontspanning te verschaffen. De film „Practisch socialisme" gaf den toe schouwer een duidelijk inzicht in wat er de laatste 40 jaren op 't gebied van volkshuis vesting en gezondheid is tot stand gebracht. ALKMAAR De onderwijzersbenoeming. Naar we vernemen, zou de onderwijzer, die in de jongste raadsvergadering op zoo eigenaardige wijze werd benoemd, op grond van het feit, dat zijn gezondheidstoestand te wenschen overlaat, ernstig in overweging hebben genomen, vervroegd pensioen aan te vragen. Het nieuwe raadslid voor den heer Appel. Aangezien nummer twee van de lijst der R.S.A.P. heeft bedankt, is thans aan de beurt de heer v. d. Wal, die, naar ons wordt meegedeeld, Jiereid zou zijn de benoeming te aanvaarden-. OUDE NIEDORP Neutrale Middenstandsveroenl' ging Oude Niedorp. Bovengenoemde vereeniging hield gisteren haar jaarvergadering in café Mij Is te Ver laat. Na opening' door den voorzitter volgt voorlezing van de notulen en van het jaar verslag 1938, waaruit bleek dat deze klein® vereeniging met succes veel tot stand heeft gebracht. De penningmeester doet hierna verant woording over het afgeloopen jaar. Uit de rekening bleek, dat de vereeniging een gunstig jaar heeft gehad. Bij de bestuursverkiezing wordt de heer S. Klaver met bijna algemeene stemimien herkozen. Bespreking reisdag 1939. Besloten werd ook dit jaar een dag uit te gaan met hen, die bonnen hebben gespaard. Vorig jaar werd deze reis een groot succes. Het ligj thans in het voornemen van de vereeniging om een dag naar het Gooi te gaan. Eerst gaat het naar Amsterdam, waar in het Vondelpark een kop koffie wordt gedronken vervolgens naar Hilversum, waar ieder 'n lunchpakket zal ontvangen. Na het een en ander bezichtigd te hebben, wordt thee gedronken in Valkeveen, terwijl tenslotte in Amsterdam zal worden gedineerd. Wan neer de spaarders hun uiterste best doen, wordt het een succes. Hierna volgde behandeling van eenige punten van huishoudelijken aard, waarna sluiting volgt. W.O.L.-Polder. Burgemeester Bosma dijkgraaf. Donderdag werd ten lokale van den heer J. P. Pepping aan de Weel verkiezing ge houden. Het stembureau was samengesteld uit de heeren C. G. M. van Baar, voorzit ter, J. Wit Czn. en P. Steur, stemopne- mers. Van de 98 stemgerechtigden waren er 53 opgekomen. Tot dijkgraaf werd gekozen de Edelacht bare heer S. H. J. Bosma, burgemeester van Oude Niedorp met 50 stemmen, 1 stem blanco, terwijl de heeren P. Zutt en P. Berkhout ieder 1 stem verkregen. Tot hoofdingeland in de Niedorper Kog ge Strijkmolens werd gekozen de Edelacht- bare heer S. H. J. Bosma, met 49 stemmen, 1 stem van onwaarde, 2 stemmen blanco, terwijl de heer P. Berkhout 1 stem ver kreeg. ZIJPE De werkloosheid. In de vorige week is het aantal werkloo- ze arbeiders, dat in „zorg" is, niet onbelang rijk toegenomen. Het aantal vermeerderde van 85 tot 116, waarvan niet minder dan 96 in een werkverschaffing waren geplaatst en 20 ingevolge de Rijkssteunregeling werden j geholpen. De niet onbelangrijke toeneming is een gevolg van het feit, dat een groot aan tal zg. „kastrekkers" weer in de werkver schaffing is geplaatst, welke de vorige week is heropend. In de overeenkomstige week van het vorige jaar bedroeg het aantal werk- f loozen 155. Dat kan duur worden. Naar wij vernemen heeft de gemeentepo litie tegen enkele ingezetenen, die weiger achtig bleken te zijn hunne aansluitplichtijy perceelen aan de waterleiding aan te slu, ten, proces- verbaal opgemaakt. ST. MAARTENSBRUG. Vogelvergnnning. De Minister van Economische Zaken heeft aan den veehouder L. van Buuren, Belkmer- weg alhier, een vogelvergunning verleend. HOOGWOUD KOLVEN Een tiental kolvers uit Hoogwoud hebben Donderdagavond in het café van den heer D. Bakker een wedstrijd gespeeld tegen een tiental leden van „De Vier Eenen" te Span broek. Hoogwoud behaalde een totaal van 925 punten en Spanbroek 767 punten. Het hoogste aantal punten bereikte heer Jb. Schermer, Hoogwoud, mot 134 pun ten, terwijl de 2e en 3e pr. ten deel vielen aan de heeren mr. H. de Boer en A. Scher mer, beiden te Hoogwoud, met resp. 121 en 120 punten.I-Ioogstc serie: de heer H. de Boer Lz. Hoogwoud 45 punten. Ook met biljarten wist Hoogwoud zich f® handhaven en maakte 482 caramboles tegen Spanbroek 331. Over enkele weken zal in café de Baerd» maeker te Spanbroek de returnmatch plaats vinden. De datum zal nog nader wordea vastgesteld. AARTSWOUD. Plattelandsvrouwen De maandelijksche bijeenkomst van m afd. Plattelandsvrouwen in café Via* werd gehouden. Door Mej. Dijksterhuis van Groningen werd op duidelijke en aangename wijze eei^ lezing over zoutwinning gehouden. Meci len recenseerden wij deze lezing in ander plaatsen reeds. Voorzitter was de tolk zeker der uim aanwezige dames, toen zij de spreekster hartelijk dankte voor haar duidelijk betoog. Daarna werd besloten voor Februari mej. van der Weide wederom te verzoeken. Mevr. HemkeGlas gaf nog een mooie I bijdrage te hooren, waarna gezamenlijk werd gezongen: Het liedje van de zee. Het was wederom een gezellige avond. WIERINGEfl BURGERLIJKE STAND. Geboren: Pietje Pietertje. dochter van A- j Boer en A. v. Dijk; Frederik Cornelis, zoon I vaai H. Kragt en M. A. Mulder; Bertius Hin-1 derikus, zoon van J. Dijkstra en Th. Dijk; I Jannie Christina, dochter van I. Schutte en I A Kuiper. Ondertrouwd: geene. Gehuwd: geene. Overleden: G. Timmerman, vr. 46 Jaar. ONDERWIJS. Ter tijdelijke voorziening in de vacatui mej. M. Veenstra aan de O.L. school te Ooi terland is benoemd mej. C. Schipper, onder-I wjjzeres te Dan tinnadeel en in de vacature! mej. M. M. Seelemeijer aan de O L. söliooj te Westerland mej C. G. ter Burg, Sohoorl. BI NIEUWE NlEDOm Een #u z üchtii iand conce 'al ti Tomsl [Wen zie Geslaagi Onze vroegere plaatsgenoot B. van Dan* j.'.f Tsi slaagde te Delft voor het candidaats cxaj schijnt, d -men scheikundig ingcnien» bsschen <cn eén c besprekio,

Schager Courant | 1939 | | pagina 16