Ktuit-van Kampen Pelten r twee in Schagen Stadt Schanke Duo Wi Jo Cor Lodder Zondag diner a 1.75 BAL NA. WINKEL Vele vacatures door de talrijke arrestaties Een stofje op het Vrijheidsbeeld Wijziging in het Britsche kabinet De vreese'ijke ba'ans der aardbeving in Chili Predikbeurten Ons Monte Carlokoppel Kruit Van Kampen wordt hedenmiddag ongeveer half twee in Schagen te rugverwacht. Het zal een feestelij ke intocht worden! De Harmonie staat opgesteld aan het einde van de Heerenstraat en dan gaat de stoet via de Gedempte Gracht naar de Laan, waar de rijders voor ons bu reau min of meer officieel zullen worden ontvangen. Hiervoor is de geluidsinstallatie van den heer Jn. Groot gecharterd. Wij zullen Kruit en Van Kampen van Alk maar af vergezellen en rijden door St. Pan- cras, via de Langedijken, Dirkshorn en dan door de Schagerwaard huistoe. Na de ont vangst in Schagen gaat het langs den pro vincialen weg over Oudesluis, Kleine Sluis, Breezand en dan langs het kanaal naar den Helder, de woonplaats van den heer van Kampen. Ook daar staat een en ander te gebeuren. KEGELEN. De uitslagen van den gisteravond ge- Speelden wedstrijd Omsmijters—K.C.S. lui den Afd. A.: K.C.S. 665 hout, Omsmijters 633 •hout. Afd. B.: K.C.$. 547 hout, Omsmijters 547 hout. De stand in dc competitie is thans: Afd. A: G.G.P. 4 punten, K.C.S. 2 punten, Omsmijters punten. Afd. B.: Omsmijters 3 punten, G.G.P. 2 punten, K.C.S. 1 punt. LEIÜSCHEPL.KIN 9 A'darn TeL 33072 Dagelijks wisselende menu's. Hors d'oeuvre-Select - Crème h la Reine Filet v/Tong a la Parisienne. Gebr. Ossehaas a la Jardinière, Pommes frites, Poulet röti, Compöte-fine. Bavaroise-Nesselrode. Ook diners van 90 Ct (4 gangen) 115 (5 gangen) 1 40 (5 gangen) WIERINGERWAARI) Horemans in actie. Gisteravond hebben een groot aantal be langstellenden bij den heer Breed volop genoten van het keurige biljartspel van den heer Horemans. Deze moest 400 caram boles maken tegen de heer Slikker 100. De heer Slikker begon met 11 carambo les. De heer Horemans poedel, de heer Slikker nog 6 caramboles, waarna deze rustig kon gaan zitten, want Horemans maakte toen in één serie de 400 in 55 mi nuten. We hadden zoo 't idéé dat hij er even goed 600 of 800 kan maken. Na een korte pauze gaf hij nog een serie prachtige kunststooten. Zooals gebruikelijk, werd ook weer een queue verloot, welke ten deel viel aan den heer A. Uiterdijk. Het was een mooie avond! HARENKARSPEL DIRKSHORN. Schaken. De uitslagen van de voor den competitie gespeelde partijen luiden: WIT ZWART P, TijsenL. Meinema 01 P. VeterJan Levendig 10 J. Burger—P. Hoeve 0—1 P. BurgerP. Tijsen 01 A. van DijkL. Meinema 10 C. Schuit Azn.L. Meinema 01 A. van DijkP. Veter 1—0 Jan LevendigP. Burger Toestemminq Verloting. Door B. en W. is aan de Muziokvereen. „Onder Ons" toestemming verleend tot het houden van een verloting. Z1JPE OUDESLUIS. Familie traditie! Indertijd werd door het bedanken van den heer K. Schui.it Gzn. de heer D. Knol benoemd tot Kerkvoogd. Door het vertrek van laatstgenoemden heer werd in de ver gadering van de Kerkvoogdij op 23 Januari j.1. tot kerkvoogd gekozen de heer H. Rezel- man. Deze is thans gekozei tot President- Kerkvoogd in de vacature K. Schuyt. Toen de heer D. Knol tot Kerkvoogd was benoemd werd in diens nlaats tot Notabel gekozen de heer G. Schuvt Kzn- Als een bijzonderheid kan hierbij worden vermeld, dat vanaf het jaar 1868 steeds een lid van deze familie onafgebroken zitting heeft gehad in bovengenoemd Bestuur. ST. MAARTENSVLOTRRUG HET NUT GAAT FUIVEN. Men doelde ons mede. dat de veréenieing „Nut en Genoegen" alhier 25 iaar heeft be staan. In een binnenkort te houden bijeen komst zal dit feit eenigszins feestelijk wor den herdacht. Wii vertrouwen, dat het de vereeniging op dien dag niet aan belangstelling zal ontbreken. St. MAARTENSBRUG. GOED AFGFJ.OOPEN. Gistermorgen werden dc bewoners van café Hoep. alhier gewekt door geknetter en toen men op onderzoek uitging, bleek, dat het geheeie café vol rook stond, endat 'een begin van brand was ontstaan bij de kachel. Met een naar emmers water dacht men dat het eebh'scht was. maar later on den dag bleek dat het achter de bunibrizee- ring nog smeulde. ei> men verplicht was nogmaals te gaan blusschen en op meer afdoende wijze. Daar de slaapkamers boven bet café zijn,, mogen de bewoners zich ge lukkig prijzen, dat de brand in do vroege morgen is ontstaan, daar de trap in het cafélokaal uitkomt, anders hadden zij in een netelige positie kunnen geraken. HEER-HU GOW AARD Jaarvergadering muziekvereeni- ging „H.U.G.O." Gisteren hield de muziekvereeniging H.U. G.O. haar 15e jaarvergadering in het lokaal van den heer A. Rus. De Voorzitter de heer Jb. Volkers roept al len het welkom toe en de notulen der vori ge vergadering worden na voorlezing door den secretaris den heer P. Olij goedgekeurd Uit het jaarverslag blijkt dat 1938 voor de vereeniging een heel druk jaar is geweest daar zij op verschillende festiviteiten haar medewerking had verleend. Uit het financieele verslag blijkt dat de inkomsten (met inbegrip van het saldo van 1937) f 1319.65 waren en de uitgaven f1140.59 met een saldo van f 179.06. Het ledental bedroeg op 1 Januari 39 met 5 adspirantcn. Bij de bestuursverkiezing worden de bei de aftredenden, de heeren Jb. Volkers en Jb. Lugtig herkozen. Beiden nemen hun benoe ming aan. Besloten wordt om dit jaar als proef naar een concours te gaan en wel in de supeiv. afd. Fanfare. Een groote actie voor werving van nieuwe leden zal worden begonnen, daar er nog te veel instrumenten stil liggen. Tot lid der finaritieele commissie werd in de plaats van den heer Eppinga, die aan de beurt van aftreden is, gekozen de heer P. Krijgsman. Na de rondvraag welke ecnige interne za ken opleverde, volgde sluiting. ANNA PAULOWNA Bond van Boerinnen e.a. Pl.Lvr. De voorzitster opende de in Veerburg ge houden bijeenkomsten der afd. van boven- genoernden bond met een welkom toe te roe pen aan mej. Bockel en de aanwezige hee ren. Zij gaf daarna terstond het woord aan mej. Boekei. die aan de hand van duidelijke, mooie lichtbeelden haar toehoorders vertel de van het leven en werken in Joego-Slavië, van het mooie land met z'n arme bevolking. Onze lezers kennen haar reisverhaal uit de boeiende artikelen, die van haar hand in ons blad verschenen. Wij zullen dus volstaan met op te merken, dat de gezellige vertel trant waarmede zij verhaalde van haar in teressante belevenissen, de voorzitster bij de sluiting aanleiding gaf tot de spreekster een welverdiend dankwoord te richten en daar aan den v/ensch van een spoedig weerzien te verbinden. In de pauze was er gelegenheid een collecte tie handwerken te bezichtigen, die mej. Boe kei uit Joego-Slavië had meegebracht: prach tig borduurwerk, b.v. waarmee de feestklee- ding der bevolking zoo rijk versierd is. Het Balmasqué Leek de animo voor deelname aan een bal masqué in den Polder wat weg te kwijnen, „Veerburg" heeft zich in dit opzicht thans geen zorg te maken. Gistermiddag waren reeds meer dan 30 aangiften binnen. Deze avond belooft werkelijk voor jong en oud het hoogtepunt van deze maand te wor den! Een zware dag voor B.K.C. Morgen, Zondag is het voor B. K. C. een belangrijke wedstrijd. Ze krijgt dan haar grootste rivaal van het oogenblik op bezoek, nl. M. F. C. van Medemblik van welke zij in de uitwedstrijd met 41 heeft verloren. Als M.F.C. wint is hot verschil slechts 1 verliespunt, doch als B. K. C. wint, staan haar kampioenskansen zeer fraai. W1ER1NGERMEER MIDDENMEER. Wieringermeerfanfare. De muziekvereeniging „Wieringermeer fanfare", gaf gisteravond om 8 uur een con cert in Hotel Smit alhier. Het openings woord werd gesproken door den directeur, clen heer J. van Glabbeek, die in hét bijzon der welkom heette den eere-voorzitter, burge meester Peters, Gespeeld werden vervolgens de Emima-marsch, de ouverture Paix et La beur en Doornroosjes Bruidsvaart.. Daarna „Tannhauscr", de bekende opera v. R. V/agner en de Victoria-marsch. De directeur gaf nog over het een en ander een zeer beknopte ver klaring. Hierna volgde pauze, waarin een verloting, met als prijzen drie taarten. Na de pauze volgde dc opvoering van „Krates", een tragedie in drie bedrijven van Joh. van Eekelcn. De spelleïding berustte bij den heer J. van Glabbeek. Het voert ons te ver de spelkwaliteiten van iederen spe ler of speelster afzonderlijk te behandelen, doch het dient gezegd te worden dat de ver schillende rollen in goede handen waren. I-Ict geheel was even spannend als animee- rend. Tenslotte sprak burgemeester Peters het slotwoord. Spr. wijst nog even op het doel van den avond en zegt de tolk te willen zijn van iedereen, door de Wieringermeerfanfare dank te zeggen voor het gebodene. Tevens hoopt hij, dat velen donateur zullen worden. Na afloop gezellig bal. SLOOTDORP. Soli Deo Gloria. Gisteravond gaf de Chr. Muziekvereeni ging ,Soli Deo Gloria' een gezellige avond in het gymnastiekgebouw te Slootdorp. De lei ding berustte bij den voorzitter, S. Ban- dringa. Deze opende de avond op de gebrui kelijke wijze. De heer B. deelde mede, dat de avond werd gegeven als blijk van dank baarheid voor de medewerking, welke on langs is verleend aan de Bazar. De heer Sieberma uit Andijk, die als declamator optrad, werd in het bijzonder welkom ge- heeten. Na de pauze verscheen ook de be schermheer van S.D.G., de heer A. P. Hoogkamer. Deze memoreerde met een enkel woord, dat de vereeniging steeds op '•"In kon rekenen van het Chr. deel der be volking in gevallen Van fin. tekorten of an- lere moeilijkheden, hetgeen hij als een ver blijdend verschijnsel aanduidde. In 't bijzon ier werd nog dank gezegd aan den heer G. Vos uit Middenirmer. die veel werk voor S.D.G. heeft verzet. De .lieer J. A. van Dis sloot hierna de avond met gebed. IN PLAATS VAN KAAFTEN. Geboren: JOZINA, Dochter van H. BLOK en G. BLOKKeesman. Oudesluis 27 Jan. 1939. Zondag 29 januari a.s. by NIC. SCHUIJT SCHOORL. Te koop: Pl.m. 4 H.A. BIETENBLAD, bij W. HEINIS, Oude Niedorp grote keus lage prijzen Te koop wegens omstandig heden een prima BUNZING-HOND M. v. d. IIEIDE, Grootesloot G 53. Oudesluis. Gevraagd: BOERENKNECHT of Werkman, bij S. lvOOMEN, Kolk, Aartswoud. Te koop aangeboden: le N.B. M. H. en Nobel Blauw- maanzaad. 2e N.B. Kistenmakers Karwij- zaad. 2e N.B. M. H. Witte Zomer- tarwe. 2e N.B. M. H. Groene Erwten, le N.B. Abed Kenia, gekeurd 9988. Vertegenwoordiger W. en G. en Z.A.P. C. BEERS Gz. Tel. 29. Winkel. Te koop of te huur: Pl.m. 1/4 H.A. GROND, geschikt voor bouwterrein, op slagplaats of tuingrond, aan het Noord te Schagen P. B'OON, Wieringerwaard. Te koop: KLEIPOTERS EIGENH. le nabouw, 2800 kg., maat 28-35 en 5000 kg. maat 35-45 en een stuit Koemest, bij Wed. D. HOOGSCIIAGEN, Kleiweg 35, Breezand. Te koop: Puike AARDAPPELEN, Vorstvrij, bij P. KAAIJ, Lj 186, Schagen. Te koop: Een jonge drachtl ZEUG, werp tijd 1 Febr., bij C. BAKE: A 13, Callaritsoog. Een flinke nette jongen vaste betrekking, zoekt kt: ni&rnaking met flink NET MEISJE, Br. letter G17 Bur. van blad. Voor de zaai! ZOMERTARWE, Mansholt witte, en grootvruchtige Roode Be. senboomen, 10 ct. per stuk, b; C. KOOMEN Jz., Winkel, Te' 40. Biedt zich aan, tegen 1 Mn een flinke WERKJONGEN, 't liefst in bouwbedrijf. P, j DOK G 21, Oudesluis. Onze Oost Er wordt druk gesolliciteerd! Verdachte cabaretgezelschappen Niettegenstaande de pers slechts de initi alen van de gearresteerden in verband met de zeden-affaire opgegeven krijgt, zijn de namen toch alle bekend. Onder meer heeft zich het feit voorgedaan, dat na arrestatie van een gouvernementsambtenaar reeds den tweeden dag van zijn afwezigheid er 57 sol licitatiebrieven waren ingekomen om vopr de eventueele vacature voor een benoeming in aanmerking te komen. Evenwel zal, naar de N. R. Crt. meldt, al vorens de betrokken persoon ontslagen wordt, eerst de uitspraak van dc rechters worden afgewacht. Controle op de toelatingspapieren. Onder de personen, die in verband met het zedenschandaal, verhoord zijn, doch te gen wie niet voldoende bewijzen gevonden zijn om hen in preventieve hechtenis te stel len, zijn er vele, wier toelatingspapieren reeds of bijna vervallen zijn. Bijna al deze lieden heben tijdens de verhooren toegegeven een abnormale opvatting te hebben op het gebied der zeden. In verband hiermede nu is het zeer twij felachtig of hun toelatingspapiercn zullen worden verlengd. Immers, de resident is ge rechtigd iemand, die niet van onbesproken zedelijke opvatting is, langer vex-blijf te wei geren. Ook in het algemeen wordt thans oen zeer scherpe controle op de toelatingspapieren, zoowel van in Indië aanwezige Nederlan ders als buitenlanders uitgeoefend. Muiterij in jeugdkamp. Een strenger toezicht door de zedenpolitie te Batavia is, naar het, Bat. Nbl. nog meldt, thans te verwachten'op zoogenaamde ama teur-cabaretgezelschappen van jongelui. Een van de organisatoren van zoo'n clubje, waar in zoowel knapen als meisjes waren, bevindt zich thans, in verband met het zedenschan daal, in preventieve hechtenis. De in preventieve hechtenis gestelde „ca baret-koning" wierp, zich ook op als voor vechter van de instelling van jeugdkampen Inderdaad is hij er'eens in geslaagd zoo'n kampeerpartij op touw te zetten. De boel liep spaak en eindigde daarmede, dat een der jongelui... een speer naar den organisa tor wierp, waarna ook de anderen' naar huis zijn gegaan. Het kamphoofd schreef de muiterij toe aan ontevredenheid over het feit, dat hij slechts eten voor zichzelf had klaargemaakt Onze kaas-uitvoer naar de Ver. Staten. Als Nederland eens re vanche nam ojj het Amerikaan- sch'e graan... Na a r-aanleiding van de zgn. anti-dumpings heffing, op den export van onze zuivelpro ducten naar de Ver. Staten, waartoe dit land ons heeft verplicht, merkt het Hsb. o. m. het volgende op: De totale kaas-consumptie, nog ongere kend .de boerenkaas, heeft in Amerika be dragen 319 millioen kilo in 1936 en 310 in 1938, terwijl onze invoer in die zelfde jaren bedroeg 2,1 en 1,4 millioen kiló of wel resp. twee derde procent en één half procent en wanneer men dan de niet onbelangrijke kaasproductie op de Anieri- kaansche boerderijen er nog bij rekent, dan worden deze fractie van procenten nog klei ner... De kaasproductie in de groote de- mocratische republiek moet wel op zéér losse schroeven staan, dat een Nederlandsche invoer van een half procentje een stofje op het Vrij heidsbeeld daar al ge-vaar ople vert... Be daling van onze kaas-uitvoer Het blad berekent vervolgens, dat onze kaasexport sinds 1929 van 96 millioen kilo is teruggeloopen en 80 pet. van deze daling voor rekening komt van de niet-democra- tisch geregeerde landen (o.m. verminderde de uitvoer naar Duitschland sinds het ci*i- sisjaar met 26 millioen kilo). In wdérde uitgedrukt, daalde onze kaasex port van 79 op 29 millioen gulden, hetgeen ons kleine land vijftig millioen gulden scheelt. Het blad noemt de houding van Amerika tegenover Nederland van „groote democratie tegenover een kleine" onrechtvaardig en onheusch en herinnert nog eens aan den tijd dat Amerika den invoer van onze narcissen- bollen afbond onder voorwendsel van vrees voor insluiping van plantenziekten. Een operatie-terrein Nederland heeft in het afgeloopen iaar uit de Ver. Staten o.m. voor een waarde van 45 millioen gulden graan uit de Ver. Staten ingevoerd. Het lijkt het Hdbld. in dit ver band interessant voor de Nederlandsche re- geering, om eens na te gaan, hoe het precies zit met. den Amerikaanscheh graansteun, be zien uit den zelfden gezichtshoek, waaruit Amerika onzen zuivelsteun bekijkt. Was Nederland terzake diligent? Tenslotte mag er twijfel aan worden uit gesproken of de Amcrikaansche regeering als zoodanig wel voldoende op de hoogte is van deze kaas-affaire en haar terugslag in Nederland. Zelfs vragen wij ons af, aldus liet blad, of onze eigen regcering de aan dacht van Washington wel voldoende heeft gevestigd op de ,intcr-democratische" ver diensten van deze niet alléén op technische gronden kwalijk gefundeerde houding. Het schijnt zeker te zijn, dat Ghamberlain tot een definitief be sluit is gekomen ten opzichte van de wijzigingen, die hij in zijn kabi net wil aanbrengen. De aankondi ging der wijzigingen kan vandaag geschieden. Vernomen wordt, dat Inskip minister voor de Dominions zal worden. Als minis ter voor de coördinatie der defensie zal hij worden opgevolgd door lord Chatfield, die tot dusverre eerste zeelord was. De nieuwe taak der S.A. „Der S.A. Mann" houdt zich bezig mot het voorschrift van Hiller dat de militaire voor opleiding en de oefening na den diensttijd aan de S.A. opdraagt. Het blad zegt o.a. De verordening van den Fiihrer waarborgt thans voor altijd de eenheid der opleiding van den rnan van het zeventiende levens jaar tot den hoogsten leeftijd, waarop hij tot militairen dienst bekwaam is. Terwijl in de S.A. zelf het beginsel der vrijwilligheid uiteraard behouden wordt, eischt do oplei ding- na den diensttijd een verplichtend stellen. De verordening van- den Führor zal ook in de tof dusverre reecis vriendschappe lijke verhouding van partij en weermacht een effect hebben in de richting van een ac tivistische en naar wereldbeschouwing ver diepte samenwerking. Door het feit, dat de opperbevelhebber van het leger, overste ge neraal von Brauchitsch deze ontwikkeling door persoonlijk initiatief bevorderd en me de tot stand gebracht heeft, is de beste ga rantie aanwezig, dat de samenwerking in de practijk met succes zal vcrloopen. De omvattende taak. die door deze veror dening door den Führer aan de S.A. is opge legd is tevens een bewijs van vertrouwen van Adolf Hit Ier jegens zijn chef van den staf, zooals dat nog niet was voorgekomen. Anderhalf millioen strijdvaardige mannen staan thans gereed tot uitvoering van de verordening van den Fuhrer. De bruinhemden zullen er voor waken, dat het zwaard der macht, dat Adolf Hitier gesmeed heeft, niet moer in moede handen komt. De door de aardbeving geteisterde gebie den levéren een troostelooze aanblik. De ste den Linaus, Parral en San Carlos zijn ge heel vernield. Het meest heeft evenwel Chillan, een stad van 55;000 inwoners geleden. Tusschen rle puinhoopen, welke gedurende den nacht slechts, verlicht werden door het licht van de branden, liggen tallooze dooden en ge wonden. Overlevenden hebben verhaald, dat de aardbeving enkele minuten heeft geduurd bet licht doofde uit en terwijl de huizen met hevig gekraak in elkaar stortten, braken overal branden uit. Uit de stadsschouwburg, waar juist een voorstelling werd gegeven, konden slechts twee of drie personen ontsnanpen, ongeveer driehonderd zijn hier om het leven gekomen. Het zal weken duren eer de puinhoopen opgeruimd zullen zijn en het aantal dooden nauwkeurig zal bekend zijn., Wel weet men reeds, dat er slechts weinig overlevenden zijn. De autoriteiten hebben een volkstelling ge last, Volgens een getuige zou 70 van de bevolking van ChilL zijn omgekomen. De ministerraad heeft do ontruiming van een aantal steden, o.a. Chillian, Parral en Cauquenes gelast. De toestand is bier on houdbaar. Het is niet mogelijk de lijken te begraven cn de onbegraven lijken gaan door invloed van het weer tot bederf over. Tn C.on- oopeion konden slechts 300 dooden op het kerkhof hegraven worden. 2000 liggen nog onder de puinhoopen. Tn de stad Cauquenes bedraagt de schade meer dan 150 millioen pesos. ZONDAG 29 JANUARL Doopsgezinde Gemeente. Rroek op Langondijk, voorm. 9.45 uur, Ds. Mr. Onstprbaan. Vrii Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geesfoweg 1a), voorm. 10.15 en s av. 7 uur, Ds. Ruijs. Woensdag 2.30 uur Kindersamenkomst. Net persoon, niet onlbemidr deld, zoekt kennismaking met net meisje, liefst uit dien boe renstand. Leeftijd c.a. 3035 j„ Genegen om na wederzij dsch goedvinden een huwelijk aan te gaan. Prot. Godsd. Brieven worden op eerewoord aan af zender geretourneerd. Br. ondei letter P. Bureau v. d. blad. LEEUWARDEN, 27 Jan. Veemarkt. 120 Enterstieren f 40-115, 102 Twenterstieren f 140340, 303 vetl» koeien f 120—270, per Kg. 3S66 ct., 56) melk- en kalfkoeien f 125290, 175 pink: f 30165 14 vette kalveren f 2060, 915 nuchtere kalveren f 47.50, 340 vette scha pen f 11.20, 146 weideschapen f 1014, W, lammeren f 8—14, 593 vette varkens f 40- 140, per Kg. 1948 ct., 36 magere varken. 2245 ct. per Kg., 100 kleine biggen f 9- 17 per stuk, 25 bokken en geiten, 21 paar den. Totaal aanvoer 3794 stuks. Zuivel. Sleutelkaas 8-^-25. Edammw kaas 2336, aanvoer 2419 Kg. Veilingbotcr 1.34—1.32 per Kg., aanvoer 0/3, 6/6, 0/12 ten. Commissie 83. F.ierhanrlel. Kipeieren: aangevoerd 15.000 Kg., prijs B1/^W?. ct- Per stuk, handelsprijs 621/'.72Vo. et. per Kg., Eendeieren: aange voerd 100 Kg., prijs 31/4334 ct. per stut handelsprijs AZ1/?45 ct, per Kg. Pluimvee. 15 Slachtbanon f 0.60—1? 40 slacht kippen f 0.60—1.30, 25 jonge hns f 0.751.50 per stuk, 10 konijnen 30—32 CV per pond. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus 9—9.50, Volvette H plus 2.5023, broodkaas 4 Oplus 16.5017.50, Leidsche kaas 9.50—10. Stennming kalm. LEEUW ARDEN, 27 Jan. Tnlandscbe granen. Gerst zomer puike 7.508. idem puike 8.-43.50, haver witte puike 66.70, idem witte mindere 5—6, lijn zaad goed gek, 13, boonen platte 911.50, groene erwten kleine kook 910.15. Buiten- landsche granen: Gele Am. mais 172 Leeu warden. idem 164 Rotterdam, Am. gerst 1$ Leeuwarden, idem 158 Rotterdam, gele la- •->i.nfq,rnais dis. 173 Leeuwarden, idem Rotterdam, Donau Galfoxmais disp. 11! Leeuwarden idem 163 Rotterdam "Russische gerst disp. 169 Leeuwarden, idem 161 Rotter dam Noord-Am. lijnkoeken disn. 9 Leeu- warden, ide.m 8.35 Rotterdam, idem merk S.K. 8.35 Rotterdam. Stemming prijsh. ALKMAAR, 27 Jan. Kaasmarkt. Aangevoerd 26 stapels, ziinde 46.000 Kg.: Fabriekskaas kleine 21.50, Handel goed. ZWAAG. 27 Jan. .t Veilinesvereen. „Bangert eii Omstreken' Bramlev 1925. Jonathan 1523. Alicante 3641, Winterjan 1927, Giese Wildeman 2027. Present van Engeland 16-28, Goud- reinet 1934. WARMENHUTZEN, 27 Jan. Roode kool 3.80—6.50, gele kool 4.10—6^. Deensche witte kool 3.60—4.30, uien 6.M. aanvoer: 50200 Kg. ronde kool, 14.200 K" gele kool. 16.500 Kg. Deensche witte kool, 550 Kg. uien. ALKMAAR, 27 Jan. Op de beden gehouden graanmarkt vft ren in totaal 413 H.L.'s aangevoerd, waar van soort en priizen als volgt: 85 HL voertarwe, 6.256.75. 82 DL. gerst f 7. idem chev. f 7.90—8.40, 143 HL. haver 6.25^-7.25, 53 HL. hoonen, w.o. bruine 15—42, citroen, 2530. duiven 11 en witte boonen 18—34,1 mosterdzaad 2121.70. 50 HL erwten, wri kleine groene 8.7510.25, groote groene 21, grauwe 3812 en vale erwten 18—25. Alle? per 100 Kg. Handel gode. ALKMAAR, 27 Jan. Aardanneiop 330. appelen 1015, boe renkool 12.70—19. hieten 240—3.80, gele kool 2.20520. knol selderie 7.30. neren 10—H prei 4.809. neterselie 14, rabarber 2i.-- mode kool 2.20—6.80, selderie 1417, sehor- seneeren 4.spruiten 517. uien 2—7^ witte kool 1.30, wortelen 1.60—4.30. wasch- wortelen 28, witlof T 811, idem II 67.Ó0- NOORD8CH ARWOUDE. 28 Jan. Voorlnopig bericht. Eigenheimers 350 uien 5.60—6.70, drielingen 44.10, grove O.w 6.80. gele nep 3.10. Peen 3.804.30; kroten 2.70; roode kool 3.00—7.10; gele kool 4.30—7.10; d. witte kool 3.40—4 40 BROEK OP LANGENDT.TK. 28 Jan. Voorloonig bericht.Uien 6.60—7.30, dnel 'mgen 3.S0—4.50, grove 6.60—7.20, stek 2.4<P| 3.20. Peen A 1.90—2.20; B 3.70—4; C 3-3.40! kroten 1.80—3.50; roode kool 47.10. Rammenas 3.20.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6