Alcmaria breekt met een traditie Voor het eerst gewonnen van de Boys Voetbalmenu B.K.C. wijst ook M.RC. af iflcPiaatien. Alcmaria verscheen met het gewone elftal, de Boys hadden in de voorhoede Schenke weer ongesteld, vermoedelijk omdat deze speler juist tegenover Alcmaria op zeer gelukkige wedstrijden kan terugzien. Wanneer we zeer m het beknopt het spel- verloop weergeven, dan kunnen we vaststel len dat de Boys een hecht en trapvast back- stei bezitten, dat weet van aanpakken en tt.1.^ Te. da fföMnlrto holf.linip opruimen. Verder is de geblokte half-linie uitstekend. De drie kloeke middenspelers ver staan elkaar uitstekend en beheerschten dik wijls het speelveld. De voorhoede der Boys was echter uitgesproken zwak. Bij Alcmaria zien we iets als het omge keerde. De voorhoede is stellig veel beter dan die der geblokten, hun half-linie en achter hoede dunkt ons zwakker. Wellicht komt dit grootendeels doordat er een drietal jongere spelers in staan, Maassen, Rampen en Hel derman, die wel veel goed werk verrichtten, die echter wat men bij jonge spelers wel vaker ziet nog moeite hebben met het ver wegtrappen van den bal. De wedstrijd. Alcmaria wint den toss en De Grand kiest eerst den wind in den rug. Na eenig heen en weer getrap zien we Alcmaria scoren, doch de scheidsrechter heeft op dat oogenblik reeds gefloten voor buitenspel. De withemden hou den dan even het heft in handen, een twee tal vrije trappen, juist buiten het strafschop gebied genomen, brengen het Boys-doel in ge vaar, dan werken de rood-witten zich los. Overal schiet Alcmaria in deze periode vrij veel, zonder daarmee echter iets te bereiken. De eerste corner is voor de Boys, doch de bal gaat uit. De witten hebben enkele kan sen, doch de voorwaartsen zijn er niet snel genoeg bij. Dan tipt v. d. Horst een kanjer van Schaper precies over de lat en ook Alc maria heeft zijn eerste corner. De bal wordt weggewerkt. De Boys komen nu opzetten, de witte ach terhoede kan niet wegwerken en de bal zweeft een tijdlang voor het A.V.-doel. Een uitval levert dé witten weer een corner op. De goed genomen trap brengt den bal in het bezit van v. d. Horst, die slecht wegwerkt, het leer komt voor de voeten van Van Wieringen, die onhoudbaar inzet. Alcmaria leidt met 10. Er volgt nu een periode van verwoede Boys-aanvallen, die echter, voornamelijk we- gens slecht schieten, niets opleveren. We zien een eoed schot van Mulders, dat Duiveman totcóraer verwerkt. De Alcmariaansche ach- terfcxde opereert matig, de Boys-backs daar entegen blijken uiterst trapvast en ruimen resoluut alles op, wat op hun helft komt. CoucbMom krijgt een kansje, doch hij schiet over, een schot van De Grand ondergaat het- zfl'ie lot. langzamerhand werkt Alcmaria zich los, t: spel wordt meer verdeeld, doch in de fwrhoede vlot het niet. Het plaatsen van de SJJJ Is achter en in het midden uitstekend, rj Alcmarja laat het dikwijls te wenschen rrer. Een paar aanvallen der withemden ver hopen in buitenspel, ten slotte nog een cor ner voor de Boys, die geen resultaat brengt. Dan is het rust. De stand is nog steeds 10. Na de hervatting zien we eerst weer een op den voorgrond tredend rood-wit team. Alcmaria lijkt wat lauw, het verdedigt met man en macht, zon der de leiding te kunnen nemen. De heele oogst voor de Boys bestaat echter uit twee corners, waarvan de laatste even gevaar op levert. Tenslotte schiet Indri naast. Dan enkele goede Alcmaria-aanvallen, de eerste levert een corner op. Keppel krijgt een mooie kans, doch hij heeft te lang werk om in schotpositie te komen. Vervolgens weer Boys-aanvallen met twee jeorners op het Alcmaria-doel. Resultaat: ji aanval van Alcmaria volgt, die op J iets uitloopt, omdat Keppel achterblijft, even I «er geeft Van Wieringen niet af aan den «ijstaanden Hamstra. Toch forceert Alcmaria H dit laatste een corner. Het wordt een JWchtcorner, die v. d. Horst met moeite weg- I Rrkt en ten koste van een blessure, waar voor even wordt gepauseerd. Aan den anderen kant komen telkens de j »ys terug, herhaaldelijk staat er een kluwen i Wers voor het doel, de stand blijft onver sierd. I Er is nog ongeveer een kwartier te spelen, As Keppel den bal mooi aangegeven krijgt, ai) heeft allen tyd, schiet en onhoudbaar voor v. d, Horst brengt hij de score op 20. Alcmaria leidt met 20. De Boys zetten alles op alles. li aanvallen van Alcmaria blijven gevaar- *Een goed schot van Van Wieringen wordt W gehouden. De tijd verstrijkt. «1 Alcmaria met twee tradities breken? 9 *4 overwinning op de Boys en een blanco 6 I Dat was te veel van het goede voor 5 j r^themden. Bij een der vele Boys-aanval- 3 ^/rijgt De Grand het leer aangegeven van en er volgt iets als een herhaling van j*weede doelpunt van Alcmaria. Wel duikt naar den bal, doch die is buiten Uitreik. De stand is 21. lo^!«en vijftal minuten, dan is het afge- wordt door Alcmaria sterk op tijd ToAtuL Ontelbare malen wordt uitgetrapt, hoof' n de withemden het spel nu in in handen, y,-voor minuut gaat voorbij. Dan uT I fluit5e voor de laatste maal. De ^^-aanhar.g kan juichen p het T zich Schoorl I—Helder III 4-1 versch'jnt met 3 invallers in het veld. l' in zUn de eerste aanvallen al voor S„ ■«TM de H-"keePer 31 dadelijk handelend moet ^™en- Het spel is nog geen 10 minuten oud ^Klop schitterend voorzet en Beeldman hard ■jPt- De Schoorl-achterhoede is heel goed op 1 zoowel Korver als Prins zijn niet te pas- I". /en- Toch weet H. den stand spoedig 11 I., ren£en als de rechtsbuiten van grooten af- »Ih» f Gen n}00' liai'd schot boven in den hoek Ihnöi Pan is de beui't weer aan S. De voor de brengt den bal heel mooi op, zoodat Klop rtn«Jv5acl1^ scoringskans krijgt en daar ook canKbaar van profiteert. 2-1 voor Schoorl. Als later S. weer mooi is doorgebroken, slaat een der H.-backs den bal met de hand weg, het geen den scheidsrechter niet ontgaat. De straf schop door Klop genomen, wordt onberispelijk ingezet. Na de rust heeft Helder al dadelijk geluk als de bal wel drie, vier maal keihard tegen de lat en den keeper wordt geschoten. Ook nu blijft de S.-achterhoede goed op dreef. Helder ziet dan ook geen kans nog een doelpunt te maken, terwijl S. nog eenmaal weet te doel punten als Korver goed doorzet en met een mooi schot den stand op 41 brengt. De drie invallers hebben goed voldaan, we gelooven niet, dat het elftal hierdoor verzwakt was. Het 2e elftal ging danig verzwakt en met 10 man naar «Dirkshorn om aldaar met 60 het onderspit te delven. Hoe Succes in Zaandam verloor ZVV heeft de reeds in Wieringen beloofde revanche genomen voor de daar geleden nederlaag. Het was voor S. weer geen ge lukkigen dag. Na een aanvankelijk goed begin en het windvoordeel deed een aan ZW toegewezen penalty, die werd benut, deze strijd een heel andere wending geven. Het wag 10 en het bleef 10 tot ver in de tweede helft. Tot zoolang heeft Succes ge vochten voor wat zij waard was. De Succes- sers waren het meest in den aanval, maar of zij wel zeer tactisch gespeeld hebben is een tweede. Al zeer spoedig toch bleek, dat met de Z-defensie niet viel te spotten. ZVV met stopperspil en bovendien nog verdedigende halfspelers richtte haai spel in de eerste plaats op zelfbehoud en het feit, dat zij zoo goedkoop aan een doelpunt kwam was oor zaak, dat zij hierin bleef volharden. Tegen een „muur" van verdedigers was S. niet op gewassen. De wedstrijd. S. startte verrassend, goed, direct werden de Z.V.V.-ers teruggedrongen en reeds in de eerste minuut dachten wij S. te zien doelpun ten, toen de bal tot driemaal toe gevaarlijk voor de Z-veste zweefde. Door een kleine kleine aarzeling van een Successer kon de geweldig in vorm zijnde linksback tenslotte nog wegwerken. De Successers werken hard. Hun spel is technisch goed verzorgd, maar voor doel ge komen levert hun iets te kort gehouden spel weinig effect op. Langzamerhand gaat de strijd mooi gelijk op. Posthumus moet ingrij pen. Z. krijgt een corner te nemen. De midden voor schiet vrijstaande juist over, maar dan is de beurt weer aan S. Weer volgen snelle aan vallen, maar een fraaie voorzet van Venema, die den bal keurig van Schmitt krijgt, wordt door den uitloopenden keeper onschadelijk ge maakt. Het is een aantrekkelijken strijd. Dub bel jammer daarom, dat ha een halfuur spelen een penalty den ZVV-ers de leiding gaf. Een uitloopende bal stuitte Koorn tegen een hand. Onverbiddelijk klonk het fluitsignaal. Penalty. Kansloos voor Posthumus vloog het leer in de touwen (10). S. was er nu wel even uit, maar na wisselende kansen, brak de rust met 10 aan. De tweede helft. Thans had S. het windvoordeel en dit was goed merkbaar. ZVV kwam althans niet zoo dikwijls meer tot den aanval. Het sterk aan vallende S. dat met man en macht werkte voor den gelijkmaker stuitte steeds weer af op de hechte Z-verdediging. Veel te veel werd echter de bal naar binnen geplaatst, waar het binnentrio steeds als in een trechter vastliep. Hooge voorzetten van de buitenspelers hadden ongetwijfeld meer effect gesorteerd. Eenerzij ds gingen goede schoten van Venema, Lont, Kuiper en Schmitt juist naast, anderzijds vielen enkele corners te ne men, bracht de lat redding en faalde het schot eveneens. Toen gaf na 25 min. spelen een tweede Z-doelpunt den doorslag. De invaller linksbuiten Pezie speelde even terug op den linkshalf, de man die den geheelen wedstrijd reeds uitmuntend had gespeeld, en deze kon met een zeldzaam fraai boogschot, in het uiterste hoekje Posthumus passeeren (20). Hiermede was het pleit beslecht. Tevoren reeds had de wedstrijd een tamelijk forsch karakter aangenomen, waardoor S. keer op keer vrije schoppen kreeg toegewezen. Na het tweede doelpunt werd de verstand houding er ook al door de weinig sympathieke houding van het publiek, niet beter op. Wij aarzelen niet te zeggen dat ZVV in dezen de hoofdschuldige was. De scheidsrechter die in het begin te weinig ingreep liet ook thans nog veel langs zijn kant gaan. In het nog resteerende kwartier behield ZVV het betere spel. Er werd echter niet meer gedoelpunt. Berger Sportvereeniging „Bergen" Het Gouden Derde behield den kleinen voorsprong op Nieuwe Nie dorp 3. M.E.V.O. 2Bergen 2 afgekeurd. Daar Bergen 3 gistermorgen aan den Ker- kedijk van Alkm. Boys 5 won (32) behield het Gouden Derde den kleinen voorsprong op Nieuwe Niedorp 3. Of het derde elftal er ten slotte in zal slagen als eerste den eindstreep te passeeren, is een heel andere vraag. In elk geval moet er dan heel wat beter worden ge speeld dan gisteren. Feitelijk was de wed strijd het aankijken niet waard, want daor beide partijen werd zoo erbarmelijk geknoeid, dat het geheel inct voetbal weinig gemeen had. Bergen verdiende inderdaad de overwin ning, daar het spel der blauwhemden iets beter was dan dat der rood-wit geblokten. De uitblinkers waren ditmaal Henk Bleer (de adspirantenkeeper) In het Berger doel, die inderdaad veel voor de toekomst belooft; N. N. als spil en de adspiranten aanvoerder Leo Swakman in de voorhoede, die twee goede doelpunten voor z'n rekening nam. Voor de rust toen Bergen met wind mee speelde, had zij het beste van het spel en dat 'er slechts eenmaal werd gedoelpunt, vond z'n voor a.s. Zondag K.N.V.B. De oorspronkelijk voor a.s. Zondag en 12 Februari vastgestelde programma's zyn door den competitieleider van afd, 1 verschoven naar 12 resp. 19 Februari. In de plaats daarvan komt voor a.s. Zondag een z.g. inhaalprogramma, dat nog niet t bekend Is. NHVB OudesluisSucces 2, Helder 3HRC 4 KoedijkJVC, PettenSchoorl. Schagen 2Hem, Sporters 2Hollan- dia 4, VCLN.Niedorp 2. BKC 2Helder 4, Texel 2Watervo- f gels 2, HRC 6—HRC 5. oorzaak in het feit, dat de voorhoede totaal machteloos was. Steeds maar weer werd er op den rechtervleugel gespeeld, welke juist het zwakste deel van de ploeg uitmaakte. Bovendien werd daar het spel veel te kort ge houden. Toch gelukte het Leo Swakman z'n club de leiding te geven met een listig schot, waar de Alkmaarsche keeper tevergeefs naar dook. Met een 10 voorsprong zag het er met de rust zoo mooi niet uit( want Bergen kreeg in de tweede helft den straffen wind tegen. Maar de Bergenaren dachten er anders over en brachten den stand op 30; nog eens scoorde de jeugdige Swakman, terwijl een der backs van de Boys voor het derde doelpunt zorgde. We dachten toen dat Bergen safe was; wel maakten de blauwhemden nog drie bui- tenspeldoelpunten, maar de Boys zetten alles op alles. Eerst was het een hooge bal die Henk Blees wel stopte, doch tegen de boven lat stompte, vanwaar het leer in het doel sprong. Vijf minuten voor het einde maak ten de gasten er zoowaar nog een tweede doelpunt bij, zoodat Bergen met 82 won. Een eere-saluut aan den veteraan H. van den Bergh, die op de backplaats nog een zeer goede partij speelde. En daarbij stond de adspirant Wolf hem kranig terzijde. Ook Kobus Kramer deed herhaaldelijk mooi werk, maar moet minder praten in het veld. Scheidsrechter Van Nierop was in geenen deele voor zijn taak berekend. beheerscht vrijwel het veld. Een paar mooie tegenaanvallen van Schagen leveren niets op, maar ook Watervogels mist een prachtkans voor vrij doel als Bremer valt. P. Schoorl krijgt het danig benauwd, onvoldoende als hij aan De Haas en Bremer wordt gesteund, maar telkens weet hij erger te voorkomen. Schagen bepaalt zich weer tot kort spel. maar de Watervogels kennen dat kunstje nog beter. Onbegrijpelijk is het, dat de Schager-voorhoede het trucje, steeds linksomhalen, niet door heeft. Tot de rust blijft het een over en weer getrap, zonder eenig nut of resultaat. Na de thee is het spelbeeld ineens veranderd. Schagen domineert en zal dat eigenlijk tot 't einde blijven doen. Bremer maakt hands in het beruchte gebied, maar onberispelijk houdt Schoorl de toegekende panlty er uit. Onophou delijk wordt dan het Watervogels-doel bestookt: Het is een periode waarin Schagen zeldzaam onfortuinlijk is, schot na schot wordt gelost, maar de bal gaat over of tegen den paal. De Watervogels-keeper levert intusschen fraai werk. Een kleine inzinking volgt na het ge weldig offensief enhandig weet de W.- rechtsbuiten dit om te zetten tot voordeel. On verwacht is het 02. De hoefbewoners zetten de tanden op elkaar. Een mooi schot van Broersma. die heel goed was dezen middag, had beter lot verdiend. Het is een tam hoekschot van De Moor, waarmede de eer gered wordt (12). In vlot tempo wordt doorgespeeld, tot het einde komt van dezen wedstrijd, waarin een gelijke stand de verhouding beter had weerge geven. Schagen door Water vogels verslagen Nu na Grootes en Middelbeek ook Slikker en heer Schoorl het veld hebben moeten ruimen, is er van het verband in de Sparta-ploeg wei nig overgebleven. Zoo goed als alles in het be gin van het seizoen ging, zoo slecht gaat alles thans. Het vlot niet, het lukt ijiet. Ieder voor zich doen de spelers goed werk, maarmen begrijpt elkaar niet en dat heeft soms zonder linge gevolgen...... De reserves De Wit, Wee land en IJpey, vooral de eerste en de laatste hebben zich duchtig geweerd. Als IJpey, die een tactische speler met goede balcontrole blijkt te zijn, wat is ingewerkt, kan de club veel ple zier van hem hebben. Bijzonder op dreef was weer keeper D. Schoorl, van de backs Bremer en De Haas was de laatste, vooral voor de rust zwak. De Moor en Boontjes kunnen op een goe den wedstrijd terug zien, Peetoom zagen wij nog steeds graag wat vlugger besluiten. Bij Watervogels was de achterhoede voortreffelijk, de keeper verdiend een extra pluim. De midden voor en de rechtsbuiten waren de motoren van de voorhoede. Als geheel heeft de Heldersche ploeg een uitstekende, vastberaden indruk ge maakt. Onder de zeer goede leiding van scheids rechter v. d. Kooy verliep de match vlot en prettig. De wedstrijd. Het spel is nog maar eenige minuten oud of de Watervogels-midvoor van Til neemt met een fraai schot de leiding (01). Al spoedig blijkt, dat Watervogels de beste kansen heeft, de Heldersche ploeg geeft het tempo aan en Atlas-Nieuwe Niedorp 3-1 Atlas heeft op verdiende wyze revanche genomen voor de nederlaag, geleden te Nieuwe Niedorp. Over alle linies waren de zwart-witte Helder- schen gisteren sterker en dat de overwin ning nog zoo lang in gevaar was, kwam doordat de voorhoede het juiste schot niet kon vinden. Atlas speelde een heel goeden wed strijd, de middenlinie voedde ditmaal goed, waarbij vooral het zwoegen van Lokkers op viel. G. Wijker is naar de linksbinnenplaats verhuisd, en zijn oude plaats werd weer inge nomen door Riedeman, die nog best mee kon komen. Bij N. N. speelde mid-half Faus een goeden wedstrijd en ook rechtsbinnen Deugd, was niet onverdien stelijk. Onder leiding van scheidsrechter West rink, werd de bal pre cies om 2 uur aan het rollen gebracht. Het begin was gelijk op en beide doelen ver keerden in gevaar. Midvoor Post van Atlas bleef te veel achter, waardoor de passes van Snijders hun doel misten. Wij ker probeerde het al leen, maar keeper Bakkum wist er wel raad mee. Aan d. an deren kant loste Pee reboom een schot, maar ook de Ruiter had er geen moeite mee. Na een kwartier spelen, wist De Deugd van een mistrap van Mieldijk te pröfiteeren keihard verdween de bal in de touwen, 01. Atlas gooit er nog een schepje op en menige aanval werd tegen den vrij sterken wind on dernomen. Wijker forceerde een corner. Snij ders schoot ineens in, maar het werd een rol- lertje. Toch kon een doelpunt niet uitblijven, en toen J. Wijker goed doorgaf, maakte Post geen fout en was de stand weer gelijk. 11, Nu volgde een geweldig Atlas-offensief en we zagen Post tot driemaal toe den. bal juist over de lat koppen. In de tweede helft had l.-binnen Ter Haar van N.N. bijna succes, maar De Ruiter stond op zijn post. Lokkers verzette bergen werk. Maar ook N.N. zat niet stil en de aanvallen, meestal geleid door den crack Peereboom. wa ren zeker niet van gevaar ontbloot. Maar het drietal Ruiter, Mieldijk en Beijer, het behoeft geen nader betoog, staan hun mannetje wel. Langzamerhand kwam Atlas weer in de meerderheid en tot het einde toe behielden de zwart-witten die. Toch duurd het nog gerui- Faus BKC heeft de kans benut. Ze heeft de deur dicht gedaan door MFC haar eenige bedreiger er inderdaad onder te houden. Maar dat is niet zoomaar voor elkaar gekomen. Er is een harde, heroï sche strijd voor noodig geweest. Want MFC bood zulk een machtig verweer, verdedigde zich tegen de mokerslagen van BKC's hevige offensief zóó uitste kend, dat het by een 10 zege voor de thuisclub is gebleven. Maar deze score is dan ook wel het aller minste waarin de meerderheid van BKC kan worden uitgedrukt. Reeds de eerste helft, toen MFC voor den venijnig kouden bries speelde, was BKC iets sterker en iets gevaarlijker. De tweede helft was zelfs geheel voor de thuis club en Schaap c.s. hebben zich tot enkele spo radische uitvallen moeten beperken. Men zou zichevenwel een verkeerd beeld van de situatie vormen als men meende, dat de wedstrijd een eenzijdig karakter heeft ge dragen. Niets is namelijk minder waar. Wel was BKC verreweg het meest in den aanval, maar de Medemblikker ploeg was tot het bit tere einde paraat om het leder over te nemen. Haar voorhoede beschikte ook nu weer over zulk een snelheid, dat Tauber en Van Teulin- gen zich geen seconde aan onoplettendheid mochten bezondigen. Ze hebben dat ook niet gedaan. Ze speelden weer een bijzonder goeden wed strijd, evenals trouwens de rest van het elftal. De halflinie byvoorbeeld was in prachtvorm. Van der Goes, Paardekoper en Van Teulingen Jz. boden elkaar in taaiheid een bod, terwijl Paardekoper zyn balmeesterschap en kijk op het spel zoo voortreffelijk aanwendde, dat hij weer eens de fijnste voetballer van het veld genoemd mag worden. Zelfs de blessure boven het oog, die hij opliep, drukte noch zijn spel, noch zijn geestdrift. Er was Zondag in de BKC-geledcren dan ook maar één wil, die alle elf in hechte eendracht beheerschte: de wil om toch déze wedstrijd in een overwinning om te zetten. De goal. De goede verdediging van MFC heeft den BKC-aanhang echter heel wat angsten doen uitstaan. Dat de ruststand nog 00 was, verontrustte niemand. In de tweede helft kon dat nog best voor elkaar komen, meende men. Maar keeper Verlegh en zijn backs Makkes en Geuzebroek bleken zelfs onder nog hooger druk zonder fouten te kunnen werken. Naarmate de tijd verstreek werd het al twijfelachtiger of BKC wel ooit door dien muur zou kunnen heen- breken. Want bij al het goede, dat men van BKC mocht zeggen was er één ding en nog wel van groot belang, waarop we den vinger moeten leggen; het spel werd n.1. te kort ge houden. Er werd te weinig geprobeerd met voorzetten ineens van vleugel naar vleugel. Door den geweldigen druk, die Paardekoper c.s. uitoefenden was de bal bijna steeds op de MFC-heift. Twintig minuten achter elkaar was de twij fel of BKC de dreigende 0—0 schim wel ooit zou weten te verdrijven, bezig aan te groeien tot zekerheid toen Blok na een MFC-aanval het leer aan Jan van Wees gaf. Deze legde een boogbal op het hoofd van De Schipper. Een forsche zwaai bracht het leer ineens voor de voeten van den vrijstaanden Jac. van Wees en met een zuiver schot in den benedenhoek was de MFC-keeper eindelyk geslagen (10) Met mannenmoed hielden de gasten verder stand. Daarbij bleef hun voorhoede bij de en kele malen, dat ze de gelegenheid kreeg bo vendien zoo gevaarlijk, dat geen BKC-er ge rust was voor Jan van Wees den corner, die MFC kreeg te nemen, opving en onder het motto „opgeruimd staat, netjes" naar voren dirigeerde. Onder luid gejuich van al wat BKC was kwam vlak daarop het eindsignaal. De heer Freeke heeft dezen lastigen wedstrijd goed geleid. men tijd voor Atlas deze meerderheid in doel punten zou omzetten. 10 minuten voor het einde kreeg J. Wijker den bal vrij en langs een paar spelers heen wist hij Bakkum te passeeren, 21. N. N. probeerde nog een gelijk spel te be vechten, maar De Ruiter liet zich niet ver schalken. Kort voor het einde speelde Snij ders den bal goed vry en de vrijstaande Wij ker maakte er 31 van, in welken stand geen verandering meer kwam. Scheidsrechter Westrink was er nog al eens naast .overigens was het een sportieve wed strijd. m Hoilandia 4 VCL I 1-4 In Hoorn speelde de V.C.L.-ploeg stukken beter dan de vorige week in Schagen. In de eerste helft komt H. er niet aan te pas. De straffe wind waait zijdelings over het veld en geeft voor beiden evenveel voor- als nadeel. V.C.L. knalt er lustig op los. Met een fraai doelpunt van den spil, Wijert, leidt V.C.L. de opmarsch in. V.C.L. weet het tot 40 te brengen. In het tweede gedeelte komt H. meer tot zich zelf. Het evenwicht wordt meer bewaard, er komt meer lijn in. Een goed oogenblik wordt beleefd als H. eindelijk zijn eerste doelpunt maakt. Verder wordt het echter niet gebracht, beiden weten elkaar verder van het lijf te houden. VCL Il-Schellinkhout II 7-2 Mooie cijfers om mee te prijken als ze althans verdiend zijn. Een paar kan V.C.L. er zeker boeken, dank zij de onbetrouwbaarheid van den S.-keeper. Tot de rust bracht V.C.L. het tot 50. Nadat de keeper zijn plaats had moeten inruimen, zien we S. beter voor het front komen. Bij een teveel opdringen der V.C.L.- backs breekt de S.-midvoor tweemaal gevaar lijk door wat iedere keer een doelpunt be- teekende. V.C.L. nam echter ook nog twee voor haar rekening. V.C.L.-adspirantenSijbec-adspiranten 0—9 Langedijk in goeden vorm te Davos De internationale wedstrijden in het hardrijden te Davos. Engnestag- gen verbetert wereldrecord 1500 m. In het kader der Europeesche kampioen schappen in het kunstrijden werden te Davos internationale wedstrijden in het hardrijden gehouden, waaraan ook de Nederlanders, die sedert eenigen tijd in de Zwitsersche sport- plaats trainen, deelnemen. De Noor Hans Engnestangen bleek in uit stekenden vorm te zijn. Op de 500 meter no teerde hij een tijd van 41.9 sec., waarmede hij slechts 0.1 sec. boven het wereldrecord, dat sedert 5 Februari van het vorig jaar op zijn naam staat, bleef. Langedijk was de snelste Nederlander op den korten afstand met een tijd van 46 2 sec., waarmede hij de elfde plaats bezette. Op den tweeden dag werd het wereld record o~ver 1500 meter niet minder dan drie maal verbeterd: de Noor Engnestan gen bracht dit record tenslotte op zijn naam met een tijd van 2 min. 13.8 sec. Het oude wereldrecord was in het bezit van zijn landgenoot Michael Staksruk met een tyd van 2 min. -4.9 sec., gevestigd op 31 Januari 1937 te Davos. Langedijk en Koops reden in de zesde serie tegen elkaar. Het werd "een fel gevecht. Koops is in uitstekenden vorm en gaf Langedijk zoo uitstekend partij, dat beide rijders er in slaag den hun beste persoonlijke prestaties te ver beteren. De beste tijd van Langedijk op dezen af stand was tot nu toe 2 min. 20.5 sec., geves tigd op 31 Januari 1937 te Davos. Langedyk haalde van dezen tijd thans 0.3 sec. af. De beste persoonlyke prestatie van Koops op de 1500 meter bedroeg 2 min. 23.6 sec., Koops noteerde gisteren 2 min. 20.7 sec., m.a.w. hij verbeterde zijn eigen tijd met niet minder dan 2.9 sec. li. de algemeene rangschikking bezette Ballangrud de eerste plaats met een ge ring puntenverschil voor Engnestangen. Aangezien de laatste twee maal de eerste plaats had bezet, n.1. op. de 500 en de 1500 meter, werd Engenstangen als eerste in de rangschikking geklasseerd. Langedijk eindigde als 8e in het klassement, direct na de Noren, terwijl Koops negende werd. Langedijk is dus de beste Midden- en West-Europeesche rijder. De plaats van Buyen in de rangschikking, de 12e, is zeer verdienstelijk. Jan Langedyk en klassement. In verband met het feit, dat Jan Langedijk te Davos zijn beste persoonlijke prestatie over de 1500 m met 3/10 sec heeft verbeterd, van 2 min. 20.5 op 2 min. 20.2 is zijn puntenaantal in het klassement der beste Nederlandsche rijders wederom gedaald. Dit klassement wordt naar men weet op gemaakt uit de beste verrichtingen van eiken, rijder over de vier afstanden 500, 1500, 5000 en 10.000 m tezamen. Langedijk die de beste Ned. rijder van alle tijden is en het laagste puntenaantal heeft, n.1. 195.87, heeft dit cijfer door zijn uitstekend rijden van gisteren weer omlaag gebracht. Dit bedraagt thans 194.993 pt. Koops, die de vierde plaats inneemt, n.1. achter Langedijk, v. d. Scheer, S. Heiden, heeft zijn puntenaantal ook verminderd. Het bedraagt thans 198.850 pt. Heiden, die boven hem staat, heeft 197.51 punten. Naar wij vernemen, zullen aan de Europee sche kampioenschappen, welke op Zaterdag 4 en Zondag 5 Februari a.s. te Riga worden gehouden, de Nederlandsche rijders J. Lange dyk (Oudkarspel), R. Koops (Zuid-Laren), H. Buyen (Amsterdam), P. J. Zwanenburg (Rotterdam) S. Heiden (Rotterdam) deel nemen. De vier eerstgenoemden reizen van Davos over Berlijn naar Riga, Heiden, die op het oogenblik in Noorwegen traint, begeeft zich direct naar de Letlandsche hoofdstad.

Schager Courant | 1939 | | pagina 7