Laogendijker Groenten Centrale Drukkerij Trapman N.V. Schager Roosjes Uit onze Omgeving LANGENDIJK Een nieuwe aanvoerregeling Gistermiddag kwam het bestuur der L.G.C. in vergadering bijeen, onder leiding van burgemeester Scheltus. Meegedeeld werd, dat op haar verzoek eervol ontslag is verleend aan mej. W. Vroegop. telefoniste, met ingang van 31 Maart a.s., onder dank voor de bewezen diensten. De plannen van het Centraal Bureau. Ingekomen was een circulair© van het Centraal Bureau, waarin vervat het plan de afzet der tuinbouwproducten te bevorderen en te trachten beste prijzen te verkrijgen voor de/artikelen. Gevraagd werd hiervoor i van den veilingsomzet beschikbaar te stellen, hetwelk een bedrag zou vormen van pian B tot 15000 gulden. Waar de voorstel len nog niet geheel bekend zijn, acht het be stuur het beter de alg. vergadering iets vroe ger te houden, zoo ongeveer half Maart. Voorzitter is geen bewonderaar van dwin gende bepalingen, doch het zal wel niet an ders kunnen. De heer S. de Boer zegt, dat in de Prov. Commissie men zich in deze heeft afge vraagd. of het geld eigendom bleef van de veilingen dat het in fonds perdu zou moeten worden verstrekt. Wanneer 1 van den omzet werd afgestaan, dan zou men in totaal ^an de veilingen bij elkaar krijgen f700000, plus f 100.000 uit het reserve-fonds. De lieer Jb. Kramer kan niet best begrij pen wat het Centraal Bureau wil. Voorzitter gelooft niet dat het de bedoeling ia de handel uit te schakelen. De heer Madderom acht verlegging van den importhandel be^cr De in- en uitvoer naar Amerika staan tot elkander als 31-2 1. Voorzitter zegt dat zulks een moeilijk on derwerp is, dat veel moeilijkheden met zich mede zou brengen. De heer W. Visser is van gedachte, dat dc welstand der tuinders wel wat te hoog wordt aangeslagen, temeer daar de kostprijzen dei- producten worden berekend naar een 100 oogst. De heer Wagenaar, Koophandel, merkt op dat de inmporthandel rekening houdt met de laagste prijzen. Voor de clearing zou het heel goed zijn als veel in Duitschland ge kocht werd. De heer S. de Boer zegt dat de kostprijzen der producten niet naar 100 pet. maar naar een gemiddelden oogst worden berekend. De heer Hoogland is van meening, dat de tuinbouw alleen geen goede oplossing zal kunnen bereiken, daarom zal samenwer king met andere bedrijfstakken noodig we ren. Afgewacht zal worden hoe de voorstel len zijn geformuleerd. t Betreffende handel en teeltvergunningen is van bekomen inlichtingen gebleken, dat zulks geoorloofd is. Hierover ontstond eelti ge discussie, waaruit bleek, dat het niet goedgekeurd werd. Besloten werd een on derhoud te vragen aan den secretaris van het Centraal Bureau. De omzet heeft in Jan. bedragen f 177.164.02 foj. 126.045.71) De aanvoerregeling. Aan de orde van behandeling kwam ver volgens de aanvoerregeling. Het bestuur achtte het niet verantwoord do bestaanden toestand ie laten zoo ze thans is. De circu laire aan de leden heeft niet het gewenschte resultaat gehad. Het is zelfs nog slechter ge worden. Voorzitter toonde volgens de sta tistiek het verschil in aanvoer aan. 2 afdee- hiigen hebben het verzoek gedaan regelend willen optreden. Er op gewezen werd dat het voor den af zet nadeelig is, wanneer op de tusschendagen niel geveild wordt. De kooplieden blijven weg. Voorgesteld werd dat wanneer de aanvoer grooter is dan 35 schuiten roode kool, 45 schuiten gele kool en W schuiten Deensche witte kool, de meerdere schuiten blijven liggen tot &a volgenden dag, met een maxi mum van 1/3 van den aanvoer. Verschillende heeren juichten het voorstel ;°e. Alleen de heer Glas wenschte vrijheid 1° «ze en is van meening dat het van zelf wel beter wordt. Besloten werd het voorstel a-s. Don- dudag ln te doen gaan en voor de ■wktvaarders a.s. Maandag na overleg met den veilingleider. Dij de rondvraag werd door den heer Mad- ioo|m gevraa8cl naar de steun op de witte vehhigleider antwoordde dat in deze op aparte regeling is getroffen, amu'Nv?rsc^de wel dat de fabrikanten niet Succes witte kool mochten con- de vm Gn' f'.'e 'a*er k'aar rijn. Dan doen zij Ton i w'"e £een concurrentie aan. dij? v 6 Werd nog meegedeeld dat spoe- tewm°°f ^ez.e veiling een steunuitkeering f fófflü gezien kon worden van pl.m. jn Wijkverpleging. vomi«A maanrl Januari zijn door de wijk- ■reegster 328 ziekenbezoeken en 11 be en aan tuberculose-patiënten afgelegd. Te Kleine inbraak. de P?i Inwoners van een perceel aan wn Iim^6'8311 Zondagavond afwezig wa- hloran i 01lbevoegden door een open ge- Dp'rooi ukenraam zich toegang tot dit ffoM ,verschaft en een klein bedrag aan Md ontvreemd. nni;?£r de onhckende daders wordt door de P°htie een onderzoek ingesteld. v Benoeming oud-plaatsgenoote. Fpbniï»i»r'!1i v®.I7lamen is met ingang van 1 tr* k, ,1- bn hel Hoofdbestuur der P.T.T. nn» v, Kewoon geëmployeerde, in den Dlaatstroï commies, benoemd onze oud- kSïï;1-p- H-c'F^. BERGEN. Het zandvervoer naar het vliegveld De zandauto's welke momenteel het zand dag en nacht vervoeren van de duinen bij de Franschman naar het militaire vliegter rein zullen, naar wij vernemen, over onge veer 4 weken ophouden te rijden, daar dan het zand per smalspoor zal worden vervoerd van het Woud naar het vliegkamp. NIEUWE N1EDOBP De Maskerspelers van Bergen bij het Nut. Zondagavond heeft in de Prins Maurits on der zeer groote belangstelling door de Mas kerspelers van Bergen de opvoering plaats gehad van „Saigon Milly", spel uit de wil dernis in drie bedrijven. En dit is inderdaad een spel uit de wilder nis. Wij zien hier voor ons het leven van een planter met zijn medewerkers, hoe hier van de meesten degenerecren in de.groote eenzaamheid en afzondering en dan hun toe vlucht zoeken in den drank. Toch is er zeker veel opzettelijke onverschilligheid hij en heb ben deze mannen nog een juislen kijk op het leven en weten daarnaar te handelen, wat zeer duidelijk naar voren kwam in het mooie slot van het laatste bedrijf. Het stuk doet eerst wat vreemd aan en gemakkelijk is het niet voor de spelers altijd de juiste sfeer tet reffen en weer te geven, hoe de men- schen zich in dit tropische klimaat voelen. Het best is hierin zeker geslaagd de vertolk ster van de hoofdrol mevr. Oldenburg van Geemen als Milly, het meisje van lichte ze den uit Saigon. Voor de weergave van deze rol brengen wij haar gaarne een compliment Mevr. BeeldmanRensink vervulde de haar toebedeelde rol van Mevr. Wilkens voor treffelijk. Goed beviel ons ook de heer Jb. Beeldman als planter Langfort, de eigenaar der rubberplantage; in het laatste bedrijf gaf hi j in de dronken mans-scène goed spel te zien. Wij zullen niet alle andere rollen be spreken en willen daarmee niets afdoen aan de verdienste der andere spelers, want het spel heeft over het geheel goed voldaan. De heer E. Brouwer had voor een passende tooneelaankleeding gezorgd. Wij meencn ech ter, dat de tooneelen wel wat al te sober en te slordig werden voorgesteld, zoo erg zal het bij een rijken planter wel niet zijn, men kan in alles overdrijven. Hoewel het vrij zeker niet de mooiste Nuts- avond van dit seizoen is geweest, heeft het overgroote deel van het publiek van deze voorstelling genoten en het Nutsbestuur kan over het gebodene niet alleen van deze, maar van alle 'Nutsavonden in dit seizoen tevre den zijn. De Niedorpers zullen het zeker op prijs stellen, als het volgend jaar met een even goed en gevarieerd programma wordt uitgekomen. Er was den geheeien avond een uitstekende stemming en tot het sluitingsuur bleven er vele danslustigen in de zaal bij een. W1EB1NGEN HET WITTE KRUIS. Gisteravond vergaderde in hotel De Haan „Het Witte Kruis", afd. Wieringen. Te ruim 8 uur heette de voorzitter, de heer D. Minnes de aanwezigen welkom, in het bij zonder dc dames van „Huisverzorging". De notulen die hierna cloor den secretaris, Ds. van Beek, werden voorgelezen, werden zonder op of aanmerkingen goedgekeurd. Aan het jaarverslag ontleenen we, dat aan het einde van het jaar het ledenaantal 1135 bedroeg. Er zijn 2633 bezoeken afgelegd in 102 gezinnen. Er zijn 129 bezoeken aan t.b.c. patiënten gedaan in 20 gezinnen. De be zoeken aan zuigelingen waren 175. In het af- geloopen jaar hield het zuigelifigenbureau 45 keer zitting, terwijl 906 consulten werden verleend. In Hilversum werd 1 patiënt en in Heideheuvel 4 verpleegd. Van de ligtenten werd er één gebruikt. Door Zuster Leegwater werd met succes een Moedercursus gehouden. De ziekenauto deed 69 maal dienst. Ook werd dit iaar on der leiding van den heer Van 't Hof begon nen met de inzameling van oud papier, waarvoor vooral bij de jeugd veel belangstel ling bestaat. Aan Zuster Tobi werd voor het vele werk zeer veel lof toegebracht. Namens de controlecommissie bracht de heer D. Engel verslag uit en zeide, alles in keurige orde bevonden te hebben. Spreker bracht den penningmeester dank voor zijn keurig beheer. Uit het financieel verslag noteeren wij dat hij de Wijkverpleging de ontvangsten en uitgaven f 1597.22 bedroegen, terwijl het na deelig saldo f 158 is. Penningmeester memo reerde dat het dit jaar voor het eerst was dat er voor deze post een subsidie van f 160 werd gekregen. De rekening T.BC. bestrijding bracht in ontvangsten en uitgaven f 1399.— met een nadeelig saldo van f 48.De Emmabloem collecte welke hieronder ressorteert had een netto opbrengst van f 116.—. Ziekenauto. Hiervan zijn de inkomsten f 996:In de Algemeenc rekening zijn de ontvangsten en uitgaven f 4.341.met een vooruitgang van f 369.—. Jaarverslag Huisverzorging. Mevr. Kolff- van Meurs bracht dit uit en zeide o.a.: De vereeniging telt 184 leden op dit moment, 1 donatrice en 2 begunstigers Wij verloren dit jaar 13 leden door vertrek naar elders en _do&r overlijden. Daarentegen kregen wij er 5 nieuwe leden bij. Er werd in 22 gezinnen hulp verleend, verdeeld over 785 dagen. Door vertrek van onze vaste ver zorgster zijn wij momenteel zonder. Er is een oproeping geplaatst voor een andere, doch tot héden zonder resultaat.. Onze kas toont nog wel 'n tegoed aan, maar we teren toch elk jaar in. We doen ook wederom 'n beroep op bet bestuur van het Witte Kruis om de iaarlijksche subsidie van f 104, en zul len zelf door verlotingen enz. proheeren onze kas verder op peil te houden. 22 December van dit jaar zal het. 12% jaar geleden zijn, dat de vereeniging Huisverzorging opgericht werd. (Applaus). Door mevr. Buma-Lentz werd vervolgens het financieel verslag van Huisverzorging voorgelezen, waaruit blijkt, dat het saldo f746.74 bedraagt. Alle aftredende bestuursleden werdent metg roote meerderheid herkozen. Door den heer J. C. de Haan werd een keurig verslag uitgebracht van de alge- meene vergadering te Amsterdam. De begrooting voor 1939 sluit tot een be drag van f G200, met een post onvoorzien van f96. Bij de rondvraag vraagt de heer J. de Wit hoe hoog de vaste contributie is. Voorzitter: f 2.per jaar. De heer J. Vincke vraagt of het bestuur den Minister van Binnenlandsche Zaken niet eens op de treurige woning toestanden op Wieringen attent zou kunnen maken. Voorzitter zegt dit in 't bestuur te zullen bespreken. Dc heer Vincke vindt dat voorzitter zich er hiermede wel wat vlug afmaakt en zegt er een voorstel van te maken. Voorzitter vraagt de vergadering of dit voorstel ondersteuning vindt. (doodsche stilte). Spr. stelt, dan voor een en ander eerst in het bestuur te bespreken en dan eventueel met het gemeentebestuur verdere maatrege len te treffen, hetgeen wordt aangenomen. Nadat nog de propaganda-voering ter spra ke is gekomen, volgt sluiting. Verloren: een armband en een rijwielplaat je. Gevonden een huissleutel. Inlichtingen gem. bode. ANNA PAÜLOWNA „'t Lammeken". Sportiust heeft in 1938 slechts één hard draverij gehouden, en bood nu, ter compen satie, haar leden in de zaal van den heer Slikker een tooneelavond aan, die ook voor anderen toegankelijk was. Onze paarden sportliefhebbers bleken echter grootendeels geen tooneelminnaars te zijn en daar van het andere publiek ook maar weinig was opgekomen, speelde de Leeuwarder vereeni ging „Amusanto" slechts voor een kleine groep belangstellenden. Hetgeen jammer was, want ,,'t Lammeken". het blijspel dat werd opgevoerd, is een aardig stuk met heel mooie gedeelten en bij 't gezelschap waren cenige zeer goede krachten, zoodat de ver tolking weinig te wenschen overliet. Willen we een paar aanmerkingen maken, dan gel den die de rollen van Hanna, die in wat te jeugdige handen was, en van Leander, den artist, die te stijf gespeeld werd. En hoewel men we geven 't toe in het Zuiden al gemeen rad ter tonge is, werd misschien ook voor dit speciale geval, wel eens te vlug gesproken. Immers, als Friezen in Holland een Vlaamsch stuk spelen, moet wel heel ingespannen geluisterd worden, als 't wat vlug gaat! Maar al ging dan een heel en kel woord of gezegde verloren, het spel der nog niet genoemde dames en heeren was wel zóó goed, dat toch de fijne en aardige trekjes in het, stuk goed tot. hun recht kwa men. Mevr. Vlaskamp, de heer Schaaf (deze vooral in het laatste bedrijf) maar bovenal (le heer Kitsz, wiens mimiek uitstekend was, gaven prachtig spel pn ook mevr. Schaaf en de heer Borgerding speelden hun hollen heel goed. Aan het eind van den avond dankte de heer D. Ivoorn „Amusanto" voor het gebo dene en wekte de anwezigen op. tegen de verlaagde contributie van f 1 lid te worden van „Sportlust". BREEZAND. „Kinderen van ons volk". De St. Jozef-Gezellen organiseerden bij den heer Borst een tweeden tooneelavond in dit seizoen en hadden daarvoor uitgenoodigd de Iieldersche R.K. tooneelvereeniging „Excel sior". Opgevoerd werd het. prachtige stuk van Ant. Gooien: „Kinderen van ons volk", waar in verschillende karakters zoo raak ge teekend- zijn en zoo'n mooie pastoor-figuur in voor komt. Beroepsgezelschappen speelden het in Schagen en Den Helder en 't getuigt van durf bij Excelsior om zoo'n stuk in studie te nemen. De aandacht, die de geheel gevulde zaal voortdurend aan haar spel gaf, moge zij als een compliment opvatten voor haar goede vertolking. Pastoor Verhoeff dankte aan het eind al len, die tot het welslagen van den avond hadden meegewerkt, waartoe, behalve de too- neelvereen., ook het muziekclubje „Emergo" behoorde. HEEB-HUGOWAABD Burgerlijke stand van 30 Janu ari 6 Februari 1939. Geboren. Daniël, z.v. J. Klaver en H. Kor- poral, Pieternella Marie, d.v. J. Klaver en H. Korporal. Clasina Adelberta, d.v. Th. Oud huis en M. Dekker. Nicolaas Jacobus, z.v. P. Tromp en E. Buurman. Loop der bevolking sinds 31 Jan. Ingekomen personen: Vader, Pieter, van Oterleek naar E 42; Zuurbier, Maria G. van Obdam naar E 39; Appelman, Willem, van Linnigcn Dl. naar G .250. Vertrokken personen: Familie Schermer, Jan, van B 506 naar Alkmaar; Leek, Catha- rina M. van G 280 naar Opmeer; Familie van Ooijen,, Theodorus R,, van G 191 naar Den Helder. Biersteker, Adrianus; van F 36 naar Nieu we Niedorp; Konijn, Paulus P. van H. 55 naar Egmond Binnen. Hoogenwerf, Nicolaas van H 61 naar Ursem, van der Hurk, Pe trus; van Al naar Oudorp. De Spoorwegen gaan feestvieren TWINTIG DAGEN LANG. 30.000 employé's mei hun vrou wen naar de Domstad. Naar wij vernemen zal de directie der N.V. Nederlandsche Spoorwegen het in September te vieren eeuwfeest ook voor het personeel in al zijn geledingen niet onopgemerkt voor hij laten gaan. Een speciaal voor dit doel samengestelde commissie heeft reeds plannen in voorberei ding. Rekening houdende met. de beschikbare gelden, zal de herdenking van deze heuglijke gebeurtenis bestaan uit een aanbieding aan het geheele personeel met echtgenooten van een feestdag te Utrecht. Daarvoor komen 30.000 employé's in aan merking, zoodat de Domstad dien tijd aan zestig duizend bezoekers(sters) gastvrijheid zal hebben te verlcencn. Dit bezoek zal verdeeld worden over twin tig dagen, zooddl drie duizend gasten per dag worden verwacht. Zij zullen telkens 's morgens officieel ont vangen cn door de directie toegesproken wor den. Na een gemeenschapnelijken koffiemaal tijd ligt het in de bedoeling het gezelschap in twee gedeelten een speciale revue voorstelling in Tivolï, alsmede een rondrit per autobus aan te bieden Ten slotte zal het personeel door een fi- nancieele bijdrage in de gelegenheid gesteld worden 's avonds on eigen gelegenheid in de stad vertier te zoeken-. Geheimzinnig plan in Engeland Zorgvuldig voorbereide actie der terroristen. De ambtenaar van het O. M. bij de politie rechtbank te Londen heeft gisteren in de zaak tegen twaalf mannen, die beschuldigd worden van samenzwering, naar aanleiding van de jongste bomaanslagen, gerefereerd aan een geheimzinnig „plan". Hij noemde het plan veelomvattend en zei de, dat het bijna het geheele terrein der pu blieke activiteit betreft. Hij deelde mede, dat nog twee personen waren gearresteerd, van wie een „van aanzienlijk belang voor de or ganisatie was". Een „s plan". Op een der mannen is een docu ment gevonden, het z.g. „s plan". Het document spreekt over sabota ge in vliegtuigfabrieken, warenhui zen, openbare diensten, zooals sleu telindustrieën, handel, bankwezen, scheepvaart, gewone industrieën, ka toenspinnerijen, graan,, tabak- en drankwinkels, opslagplaatsen van autobanden en houtzagerijen. De groote verspreiding der Engel- sche pers wordt ,,'t laatste mikpunt" genoemd. Voorts wordt in het docu ment gesproken over het telefoon- en telegraafnet, de radio en radiokabels en de watervoorziening. Nieuwe daden van terreur en bedreigingen. In een vacantiekamp is een groote brand uitgebroken. Men wijt dit aan de terroristen. De directie van het blad South Wales Echo heeft van iemand, die zeide lid te zijn van het Ierscihe republikeinsche leger, tele fonisch mededeelingen ontvangen, waarin gedreigd werd met verwoesting van de bu- reaux van het blad. De Coöperatieve Who lesale Society, een der belangrijkste Engel- sche handclsinstelHngen, heeft eveneens een bericht ontvangen, dat de bedreiging een aanslag inhield. „Niets doen is geen pretje". Behalve de terroristen bezorgen ook de werkloozen de politie veel werk. Ongeveer vijftig werkloozen. waaronder verscheidene vrouwen, zijn gisteravond op de stoep van het Savoy Hotel gaan liggen, waar zij zich toedekten met aanplakbiljetten, voorzien van de leuze: „Niets doen is geen pretje". Meermalen komt het thans voor, dat een groep werkloozen tegen dinertijd e°n deftig hotel binnenstapt en op den grond gaat zit ten, tot de politie ze verwijdert. Berlijnsche huisvrouwen in de rij Om oen lood koffie te bemachti- Qen. HET TEKORT AAN LEVENSMIDDELEN De „Deutsche Volkswïrt" bevat een aanwijzing dat de tegenwoordige schaarschte aan boter, vet, eieren, vleesch en koffie in Duitschland zich binnenkort wellicht ook zal doen gelden voor andere artikelen. Het blad verwijst naar het feit dat Berlijnsche huisvrouwen onlangs des morgens en des middags in rij en voor de kruidenierswinkels ge staan hebben in de hoop een beetje koffie te kunnen bemachtigen. In een rij staan, aldus de „Deutsche Volkswirt," doet onnoodig pijnlijke herin neringen herleven en is niet alleen de meest onjuiste doch ook de meest onecono mische vorm van goederenverdeeling. De voorzichtige verbruiker is gedwongen, op de ongunstige uren van den dag, energie en tijd te verspillen om een min of meer wille keurige portie te verkrijgen. Indien hij niet bereid is dit offer te brengen, of anderen daarvoor te betalen, zal hij honger moe ten lijden. Wat gebeurt met de koffie, kan evengoed met andere artikelen gebeuren. Als gevolg van invoerveranderingen zou het kunnen gebeuren, dat de voorraden niet-op het peil van 1938 kunnen worden gehouden. In dit geval zou de beste methode zijn het thans voor boter geldende systeem uit te brei den, waarbij iedere, verbruiker een boter- kaart heeft en iedere week zijn portie bij denzelfden winkelier kan afhalen, die aan- teekening houdt van de verstrekte hoeveel heid. Dit systeem aldus de „Deutsche Volkswirt" zou voorkomen, dat hamsteraars van den eenen winkel naar den anderen gaan en de voorraden opkoopen. Onder de goederen welke het blad noemt, komen voor cigaretten en suiker. Schagen levert dank zij haar zeer moderne installatie verrassend snel en tegen uiterst concurreerenden prijs. Brochures Periodieken - Jaar verslagen Folders - Formulie ren en Handelsdrukwerk in één en meer kleurendruk. „Bij Trapman valt de prijs altijd mee". Te koop: Een best SLACHTPAARD, bij J. A. MOOIJ, Wieringer- iv aard. Te koop: IEPENBOOMEN, ziek vrij. Te bevragen bij C. CLAIJ, Westfrieschedijk B 25, Wieringerwaard. Te koop: Een best mak RIJ- en WERKPAARD, Hondenkar met tuigen, bij H. QUAK. Leijhoek, Petten. Te koop: Beste gekr. 7 J. RUIN 1 x op hol geweest. J. DOORNBOS, Schager- weg Middenmeer. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 31 Januari lot 7 Februari 1939. Wijzigingen: Schagen: Coop. Boerenleenbank, Lage Noord F 55; bestuurswijziging. Rotterdamsche Bankvereeniging N. V. Rotterdam, H. van Kuipers, dir. v. h. kantoor Schagen uitgetreden. N. V. Drukkerij en Uitgeversmaat schappij v.h. De Westfriesche Kerkbo de, Landbouwstraat C 182; bestuurswij ziging en ontslag procuratiehouder. Schoorl: Coop. Boerenleenbank, Groet A 112; bestuurswijziging. AMSTERDAM, 6 Febr. Veemarkt. 375 vette koeien, le kw. 68 76 ct., 2e kw. 58—66 ct., 3e kw. 50—56 ct. n. Kg. slaohtgewicht; 85 melk- en kalfkoeien f ISO—260 per stuk, 37 vette kalveren: 2e kw. 52—60 ct., 3e kw. 4-4—50 ct. per Kg. lo vend gewicht; 123 nuchtere kalveren f 5 8.50 per stuk, 44 schapen f 14—25 per stuk, 532 varkens: vleesch varkens, wegende van 90—110 Kg. 57—58 ct., zware varkens 56— 57 ct„ vette varkens 55—56 ct. p. Kg. slacht- gewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit. Denemarken. Overzicht: Run deren matige aanvoer, handel vlug, prijzen voor de minder soorten lager. Melkkoeien, gewone aanvoer, prijzen onveranderd. Vette kalveren, korte aanvoer, prijzen lager. Nuch tere kalveren, behoorlijke aanvoer met. vas te prijzen. Schapen, gewone aanvoer, prijzen lager. Varkens, behoorlijke aanvoer, handel willig met iets hoogere prijzen. ROTTERDAM, 6 Febr. Vlasmarkt. 7000 Ke. blauw, schoon 75 —82 ct., 11050 Kg. HollandSch geel 758*2 ct., 1200 Kg. dauwroot 6872 ct. per Kg. Ter beurze was verminderde vraag bij kalme "temming en loomen handel. Tenslotte werd alles verkocht. ROTTERDAM, 6 Febr. Veemarkt. Aanvoer: totaal 2400 stuks, t.w.: 647 vette runderen, 229 vette kalveren, 15 nuchtere kalveren, 804 schapen en lam meren, 704 varkens, 1 zuiglam. Prijzen per Kg.: vette koeien 72—60—3S-48 ct., vette os sen 665S38-48 ct., vette kalveren 10595 65-75 ct., varkens (levend gewicht) 4847 45 ct., schapen 494333 ct., lammeren 53 4742 ct., Prijzen per stuk: schapen f 25 2118, lammeren f 201713. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer iets ruimer, handel traag, prijzen van vorige week Dins dag moeiliik te handhaven, pr. koe 75 ct., prima os 6S ct. Vgtfe kalveren, aanv. gelijk vorige week, handel matig, prijzen voor le en 2e kw. iets lager, 3e kw. onveranderd, P'-ma tot 1.15. Schanen en lammeren, aan voer korter, handel kalm, prijzen voor le en 2e kw. iets hooger, 3e kw. onveranderd. Var kens, aanvoer iets korter, handel tamelijk, prijshoudend. Een partij schapen voor ex port verkocht. ROTTERDAM, 6 Febr. Binnenl. granen en peulvruchten. Gerst chevalier 7.758.15, gerst winter 7.507.80, haver 66.50, rogge 7.70—8.10, erwten klei ne groene 9—10.35, Schokker erwten 10.50— 1*2.50. alles per 100 Kg. AMSTERDAM, 6 Febr. Binnenl. granen (Boerennofeering). Rogge 7.607.80, Chev. gerst 7.75—8, winfergerst 7.607.80, haver 6.30—6.50, duiveboonen 10.5011.50, paardeboonen 8.759 alles per 100' Kg., karwijzaad 10.25—10.50 en blauw- maanzaad 16—16.50 per 50 Kg. ZWAAG, 6 Febr. Veilïngsvereen. „Bangert en Omstreken". Winterjan 21—29, Present van Engeland *20 35, Bramlev 18—26. WARMENHUIZEN, 6 Febr. Roode kool 4.105.80, gele kool 4.50, D. witte kool 4.26—4.40, uien 5.90. Aanvoer: 4200 Kg. roode kool, 300 Ke. gele kool, 2800 Kg. Deensche witte kool, 575 Kg. uien. ALKMAAR, 6 Febr. Boerenkool 13.6023.30, bieten 3.203.80, gele kool 36.20; prei 4.30—9.10, peterselie 17, rabarber 1018, roode kool 4.30—8.60, selderie 13.4017, spruiten 7.50—16, uien 2 6.S0, wortelen. 1.804.10, waschwortelen 6 —9. witlof I 10—12, idem II 7.50—9. PURMEREND, 7 Febr. Koeien, totaal 400 stuks: 170 vette koeien 60—70 ct. per Kg., gelde koeien 115175, melkkoeion 180—260, stieren 4*252 ct. per Kg., 10 paarden f 70—150, 30 vette kalveren 65—95 ct.p er Kg., 800 nuchtere kalveren 7 17, 182 vette varkens 4749 ct. per Kg., 65 magere varkens 22—30, 380 biggen 917, 760 schapen 22—2S, 30 bokken 311, 30 gras kalveren 5070. BROEK OP LANGENDIJK. 6 Febr. Aanvoer: 4950 k.g. uien, 6.106.50, grove 5.30—5.60, stek 2—2.50. 2600 Ke. peen 4.40— 4.70, kleine peen 22.20, 8100 Kg. roode kool 4.30—6.10. 14400 Kg. gele kool 4.40—6.30, 19000 Kg. D. witte kool 3.S0-4.60. BROEK OP LANGENDIJK 7 Febr. Voorl. bericht. Uien 5.106.30, drielineen 3.10—4.50, grove 4.70—5.50, stek 1.80—2.80, peen: A 1.50—2.10. B 4—4.60. C 3.56-3.60, kroten 2.504.20, roode kool 3.90—6.70. NOORDSCHARWOUDE, 7 Febr. Uien 5.30—6, drielingen 4.10—4.60, grove 5.30—6, gele nep *2.50, peen 3.50—4.80, kleine peen 2.40—2.90. kroten 1.36—3.70, roode kool 4.607.30, gele kool 4.*206.50, D. witte kool 3.804. De veiling duurt voort.

Schager Courant | 1939 | | pagina 3