Burgemeester Pluister als veehandelaar Wercldrouw om den Paus Nieuwe Niedorp noordscharwoude. Inventarisatie N&ordermarktbond. Per 6 Februari was de voorraad stapel producten bij den N.M.B. als volgt: roode kool 423 wagons (975); gele kooL 238Vk gons (518); Deensche witte 598 wagons (1308). Uien 62 wagons (157); Peen 26# wa gons (154); totaal 1368# wagons (3012); Kroten 11#. De cijfers tusschen haakjes geven de voor raad op 5 Februari 1938 aan. WIERINGEN Gistermorgen heerschte er voor het ge meentehuis alhier een ietwat ongewone drukte. Hoewel er een enkeling was, die £fn en ander op een afstand waarnam en veronderstelde, dat er een vechtpartij plaats vond, bleek deze al heel erg abuis, maar dat gebeurt wel meer op Nieuwe Niedorp, dat zij die graag iets minder aan genaams veronderstellen, de plank nogal eens linaal mis zijn! Het betrof hier slechts een «er vredelievende gebeurtenis: een verdwaald schaap werd op wettige wijze wederom aan een baas geholpen. Dit dier \m enkele weken geleden komen aanloo- pen bij M. Brugman, alhier die er mede beoft geadverteerd, maar niemand was als eigenaar komen opdagen. OUDE NIEDORP BEGRAFENISVEREENIGING. Bovengenoemde vereeniging kwam gisteren in vergadering bijeen ten lokale van den lieer Feijs. 9 Leden waren opgekomen. De Voorzitter de heer J. van Zoonen, opent met een woord van welkom, waarna de secretaris, de heer F. Leek de notulen van de vorige vergadering voorleest, welke onveran derd worden vastgesteld. Medegedeeld wordt dat de heer D. Joon eervol ontslag werd verleend als drager in verband met het bereiken van den maximum leeftijd van 65 jaar. In diens plaats werd aangesteld de heer P. Heinis; als reserve drager werd aangewezen de heer D. San ders. Aangenomen wordt het bestuursvoorstel orn den maximum-leeftijd van den drager .vast te stellen op 60 jaren. De beugels, waarvan in de notulen wordt gesproken, zijn inmiddels aangeschaft. Tevens wordt besloten om het gemeentebe stuur te verzoeken een lichtere draagbaar 6an te schaffen ter vervanging van de tegen woordige. Blijkens de rekening over het vorig jaar, wtlke door de commissie tot het nazien daar in bij monde van den heer A. van Zoonen wordt goedgekeurd, leverde het jaar 1938 een Hink batig saldo op. Oorzaak hiervan is de omstandigheid, dat 2 niet-leden werden be- fwen. De ontvangsten bedroegen f 582.81 en uitgaven f362.85. Batig saldo f219.96. Per 1 Januari 1938 bedroeg het batig saldo fl'o.ft zoodat thans in kas is f395.78. Beheer G. de Heer wordt met bijna alge mene stemmen herkozen tot bestuurslid, die do» benoeming aanneemt. Dtvergadering stemt ten volle in met het «stoursvoorstel tot het verleenen van een vergoeding aan den secretaris en den pen ningmeester van f5.per jaar. Be lieer G. de Geus vindt het wenschelijlc cm liet toetreden van nieuwe leden gemak kelijker te maken door de inkoopsom te ver hinderen. De vergadering is echter van mee- I1'3*. deze inkoopsom te laten zooals zij K- Als inkoopsom moet worden betaald het Hrag dat men sedert de oprichting (1933) ten ledengeld betaald zou moeten hebben, berekend naar de tegenwoordige tarieven, wie regeling billijk werkt. 'licnia sluiting. BARS1NGERHORN WERKLOOSHEID. ..Ö,J bet Agentschap der Arbeidsbemidde- biJf stonden als werkzoekende ingeschre- „°"j BI landarbeiders, 2 metaalbewerkers, u.timmerlieden, U grondwerkers, 1 machi- .11L metselaars, 1 kantoorbediende, 3 Mulders, 1 schipper. herhalingsoefeningen. ue volgende dienstplichtigen uit deze ge- 'eenje zijn opgeroepen om voor herhalings- 'etunjten in werkelijken dienst te kómen: .nptma' lichting 1932. op 24 Juli 1939 iJ'^t Breugel, lichting 1929. op 24 in u i be'den bij het korps Motordienst (i„ w w van der Veen, lichting 1928 tM» rt 1939 bij het le Regiment Infan te te Assen. V,_ WERKVERSCHAFFING. bi>Hf-h< Minister van Sociale Zaken is 1™ on,vangen. dat een nader door den benntf V00r de Werkverschaffing te -paien aantal werkloozen uit deze gemeen train w°,rclen te werk gesteld bij het cen- e. ^mvcrschaffingsobject. aanleg van liclpU» giliH uitüM inleiv. iseert^ voap ri ""-" ,a" u hum vi nieuwe O.L. School is na inschrij- ka f gn?PW(lrëJ?en aan den heer E. Hoenson an den, Kolhoni. ANNA PAULOWNA flEEZAXD ..vriendschap" jubileert. r^embad te Wierinperwaard van de afd r.nIin?(1.nvaavd van de Noord-Hollandsche »««niging „Het Witte Kruis." n. OPGEDRAGEN. aanleg van de electrische installatie 1 der Duit- n politie- ijk acht. laagd df hrek aai lus blijkj en hum« over rien' renpen. verboden Februari viert de zangvereeniging "luschap" haar 20-jarig bestaan. Een bijkomstigheid bij de viering van jbueum is, dat de uitvoering, die de uigms dan geeft, behalve door de lüe Wieringer Concordia-band, opge- m wordt door het optreden van Daan die zelf ook z'n 20-jarig artisten-jubilé Wethouder Wit kwam te ongeveer 10 uur met het beestje aanrijden: een kros diende tot verhooging en was voor het gemeente huis geplaatst en hierop werd het dier ge plaatst. Achter de verhooging stond burge meester Pluister, het secretariepersoneel en er om heen nieuwsgierigen en-., koop lustigen. Na voorlezing der conditiën en voorwaar den door den ambtenaar ter secretarie, den heer van der Molen, werd tot verkoop over gegaan. Kooper werd de heer S. Oudt voor acht gulden 25 cent, van welk bedrag de heer Brugman zijn gemaakte onkosten zal ontvangen en 't overschot in de gemeente kas vloeit. ANNA PAULOWNA. HolL Mij. van Landbouw. Nadat de heer Rezelman, afd. voorzitter van de H. M. v. L., het welkomstwoord had uitgesproken, en zich daarin in het bijzon der bad gericht tot .de dames-genoodigden, den spreker, den heer D. Geeriigs, en den heer Th. de Klerk, ging hij allereerst over tot het uitreiken van het „diploma voor correct ploegen" aan laatstgenoemde. Hij deed dit namens de commissie van de ver. „Hollands Noorderkwartier". Een goede, vakkundige opleiding komt zoowel den werkgever als den werkne mer ten goede, merkte de heer Rezelman op, en men zou het werk der ver. „Hollands Noorderkwartier", die dit diploma verstrekt, kunnen beschouwen als een inleiding tot het Volks-hoogeschool-werk. Juist, omdat er nog zoo weinig belangstelling voor is, complimenteerde spr. den hr. de Klerk extra om z'n wilskracht, dit werk wel aan te pak ken en tot een goed einde te brengen. Na mens de commissie en alle aanwezigen fe liciteerde hij den gediplomeerde met het be haalde succes en verbond daaraan den wensch, dat deze er in z'n verdere loopbaan nog veel genoegen en voordeel van mag hebben. Met een kort woord dankte de heer De Klerk voor de tot hem gerichte woorden en verzocht z'n dank ook over te brengen aan de commissie. Hierna kreeg de heer D. Geeriigs het woord, om te vertellen van zijn Ainerikaansche reis, waarover reeds eenige artikelen in ons blad verschenen. Met genoegen, maar toch ook met eenigen schroom, had spr. de uit- noodiging der afdeeling aanvaard. Aan de hand van een kaart der Vereenigde Staten en een serie mooie lichtbeelden voerde de heer Geeriigs z'n hoorders mee op de door hém gemaakte reis en bevestigde den in druk dien men reeds uit z'n reisverhaal in onze krant, had, nl. dat hij z'n tijd uitermate goed had besteed en z'n oogen goed den kost had gegeven. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd geen druk gebruik gemaakt. De heer Rezelman sloot daarop, met den heer Geeriigs, namens de aanwezigen te complimenteeren en te danken voor z'n le zing. W1ERINGERMEER Burgerlijke Stand van i t.m, 10 Febr. 1939. Geboren: Pieter Arie, z.v. A. A. Zeeman en C. Kamp; Hendrik, z.v. J. Hulshof en H. Al- berts. Ondertrouwd: Kurt Heumann oud 26 jr. en Hildegard Levij oud 28 jr. Getrouwd: Paul Hanouer, oud 23 Jr. en Erna Spiegel, oud 30 jr. Overleden: geene. SLOOTDORP. Vergadering Chr. Landarb. Bond. Gisteren werd alhier gehouden een verga dering van dé C.L.A.B. De voorzitter, de heer C. Smid, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en las daarna een gedeelte voor uit de H. S. Met een kort woord bracht hij ook nog de laatste vergadering in herinnering, toen de Polder slechts één afdeeling kende, n.1. de afdeeling „Wieringermeer". Thans, aldus voorzitter, was het gemakkelijker de verga deringen te bezoeken, daar er nu drie afdee- lingen zijn en dus de groote afstanden tot het verleden behooren. De Secretaris, de heer Schuitemaker, kreeg toen het woord voor de notulen, welke zon der wijziging werden goedgekeurd. Daarna werd ook het jaarverslag voorgelezen. Het le denaantal was voor Slootdorp hetzelfde ge bleven. Wieringerwerf echter had door de splitsing een toename van het aantal leden ie boeken. De penningmeester, de heer Van Dronge- len bracht daarna een verslag uit over do financiën. Hierover hadden enkele bespre kingen plaats, waarna de kas-commissie, bij monde van den heer L. Hazenberg, mededeel de dat alles in de beste orde was bevonden, zoodat den penningmeester een woord van dank toekwam. Na enkele besprekingen over huishoude lijke aangelegenheden, sloot de heer K. Lou- .wes de .vergadering mgt dankgebed. EEN KOPEREN JUBILEUM De Ned. Herv. Zusterkring be staat 12)4 jaar. Gisteravond heeft de Zusterkring haar 12# jarig bestaan herdacht. Voor deze ge legenheid was Ds. Westmeijse van Rotter dam uitgenoodigd te komen spreken. De groote Ned. Herv. Kerk te Hippolytus hoef liep stampvol. Van acht uur tot lialftien hebben de honderden aanwezigen als het ware aan sprekers lippen gehangen. De anderhalf uur tijds geleken enkele oogenblikken. Het gekozen onderwerp was „Eert Uwe Vader en Moeder altijd". In een korte pauze wordt, tijdens orgel spel van onze organist den heer P. Bruul door dames van dé Zusterkring met open schaal gecollecteerd. Na deze bijeenkomst wordt het feest voortgezet door de zusters in de Zondagsschool. Hierbij waren tegenwoordig de meeste leden van het kerkbestuur te H.Hoef-Wes- terland en Oosterland 'en Den Oever. Nadat Ds. v. Beek hier het openingswoord had gesproken, heeft mevr. Ruitenburg-de Jong een overzicht voorgelezen van de werk zaamheden van den kring in deze 12# jaar. Hierbij werden de namen in herinnering gebracht van de verschillende besturen, in den loop der jaren. Hierna zong met zelf begeleiding mej. C. C. Bruul het „Onze Vader." De heer O. J. Bósker kerkvoogd en de heer J. Bosker Jzn. ouderling complimen teerden de jubilcerende zusters met dit 12# jarig bestaan. Ds. Westmeijse en Ds. v. Beek voegde hier nog een paar toespraken aan toe. Gezamenlijk wordt gez. 96 gezongen, waar mede het einde van deze keurig geslaagde avond was gekomen. Ingezonden SGHAGEN, 10 FEBR. 1939 Geachte Redactie, Wilt U s.v.p. onderstaand artikel, Zater dag in Uw dagblad opnemen? U dankend met de meeste hoogachting M. SETTELS-Bollen. pres. Comité „Draagt Elkanders Lasten". Oproep aan de Vrouwen en Jon- ge-yrouw|EL Y®hSchagen. Getroffen door de woorden van onze geëer biedigde Koningin, uitgesproken op 27 Jan. j.1. in haar radio-rede over: „Onze taak in deze dagen", vraagt h.e(i pas opgerichte co-' mité, uw bijzondere .'aandacht voor enkele passages uit géhoemcMr rede, die ook voor onze omgeving van bijzonder groote waarde zijn. i „H.M. toch roept ons toe: Voor Oiizen.geest rijst op het gebrek aan kleeding en.-dékkihg dat in zoo groot aantal gezinnen is'ontstaan en dat ondanks dejniljdheid van vele én on derscheidene gróépen *Aog--steeds om leni ging roept. Daaraan zal eerst ten volle kun nen worden voldAansis de geest van saam- hoorigheid en helpen over ons geheele volk vaardig wordt". 't Zijn deze woorden, die het comité hebben doen besluiten uw aller medewerking in te roepen tot daadwerkelijke actie die tot on dergrond moet hebben, de bovenaangehaal de woorden van onze Vorstin. Gij allen, vrouwen van. iedere stand, leef tijd en godsdienst, roepen wij op, mede te werken aan de leniging van dè nóód onder de leuze: „draagt elkanders lasten", door uw tijd, kunde en krachten in dienst te stel len van de noodlijdenden! Leden van het comité zullen daarom in de loop der volgende weken bij U aankomen, om van U te vernemen of gij bereid zijt aan deze actie deel te nemen, door zelf kleeding stukken te vervaardigen ('t zij naai- of brei werk), of dat gij grondstoffen beschikbaar wilt stellen, (flanel, katoen, wol etc.) of dat gij uw geldelijke bijdrage wilt schenken. Door uw geldelijke steun zal het comité te vens in de gelegenheid zijn, grondstoffen beschikbaar te stellen aan hen, die wel tijd hebben thuis te werken, maar de benoodigd- heden niet zelf kunnen aanschaffen. Wij zullen door eendrachtig samenwerken veel bereiken en zoo de nood in vele gezin nen lenigen. Enaelsche gasmaskers zijn goed en goedkoop In Engeland heeft de regeei'ing aan de burgerbevolking gasmaskers uitgereikt, welke één gulden kosten. Het Hsb. vraag zich nu af of dit masker wel „voldoende" is, daar wij in Nederland toch altijd ndg f 3.50 a f 5 betalen en deze prijs volgens deskundigen niet lager kan zijn. De Lon- densche correspondent van het blad zendt thans het navolgend loflied op het Engel- sche volksgasmasker, dat wij natuurlijk geheel voor zijn verantwoording laten: Mijn ervaring met dit gasmasker is uit sluitend gunstig. En deze ervaring is geba seerd op vele gevarieerde proefnemingen, verricht tijdens de wekenlange opleidings cursus voor lid van de Citv of London Gas- brigadc, en een cursus voor opzichter in 't groote flatgebouw waarin ik woon. Tijdens de cursus voor de locale gasbri- gades worden telkens oefeningen gehou den, waarbij een derde deel van de leden een militair masker draagt, een ander deel een z.g. burgerdionstmasker, en de rest het volksgasmasker. Uw correspondent heeft opzettelijk eiken keer en ander masker opgezet, maar geen enkele maal heeft hij het volksgasmasker kunnen afschudden, al maakte hij nog zulke overdreven bewegin gen, noch heeft hij .eenig bezwaar met ademhalen gehad na bijzondere krachtsijl- spanning bij de voorgeschreven en steeds verzwaarde, vrije- en orde-oefeningen. Dit is trouwens de ervaring van alle andere deelnemers aan die proefnemingen. De sehud-bew^gingen en ademhalings proefnemingen worden tijdens de cursus et telijke .malen herhaald in lokalen die gevuld zijn met traan-, long- en neus-irritcerende gassen, in een concenJralie w.elke twee of driemaal zoo krachtig is als in de open lucht onder de ongunstige omstandigheden mogelijk is. Uw correspondent heeft die concentraties telkens op de bekende chemi sche wijze kunnen waarnemen en vergelij ken. Nooit is eenig verschil gebleken tus schen reacties van dragers van het militaire masker of van het volkgasmasker. Ontroerende bewijzen van deel neming. Datum van nieuwe verkiezing nog niet bekend. ZURE CRXTIEK UIT DUITSCHLAND. Ontroerende bewijzen van deelne ming uit heel de wereld en uitingen van bewondering voor 's Pausen verheven hoedanigheden, zijn dui- delijke bewijzen, dat de wereld een groot man is ontvallen. In talrijke buitenlandsche pers commentaren komt de eerbied voor den persoon van den overleden op perherder tot uiting. Het stoffelijk overschot van den H. Vader zal heden Zaterdagavond, naar de St. Pieter worden overgebracht. Vandaag wordt een vergadering van de kardinalen gehouden, waarin bepaald zal worden, wanneer de begrafenis zal plaats hebben. Gistermiddag heeft met eenvoudige cere moniën de overbrenging van het stoffelijk overschot des Pausen naar de Sixtijnsche kapel plaats gehad, waar het is opgesteld, omgeven door brandende kaarsen. Twee edelgarden met helmen op het hoofd en ontbloote zwaarden, de bandelieren om- floersd, houden de wacht in gezelschap van twee geheim-kamerheeren in zwarten toog. De Paus is gekleed in een rooden schouder mantel, het hoofd gedekt met een rooden muts met hermelijnen rand. Het gelaat van den ontslapene heeft de gewone uitdrukking van groote gemoedsrust. De penitentiers, die bij het lijk waken, bid den in stilte aan den voet van den baar. Op het hoofdaltaar flakkeren twee groote gele waskaarsen ten teeken van rouw. De toevloed van rouwdragende geloovi- gen is zoo groot, dat de toegang tot de kapel versperd wordt. Buiten, in den kouden nacht, staat een onafzienbare menigte, waartus- schen zich talrijke geestelijken bevinden, rustig te wachten op het oogenblik, waarop zij toegelaten zal worden voor de laatste hulde aan den Paus. In Italië is hofrouw afgekondigd. Ook Duitschland rouwt. Op de rijkskanselarij is bij het bekend wor den van het overlijden van den Paus de haakkruisvlag halfstok geheschen. De Duitsche bladen schrijven waardeef- rend over het werk van den Paus, maar wij zen voor het meerendeel er op, dat hij in zijn hoogen leeftijd niet. meer tot de belang rijke problemen is doorgedrongen. Paus Pius XI, zoo constateert de Lokalanzeiger, beeft helaas geen begrip voor den levens strijd van het Duitsche volk gehad en nooit een objectief, neutraal standpunt tegenover het nationaal-socialisme kunnen vinden. De Angriff het orgaan van Julius Streicher zegt het nog scherper: Opvallende koppen spreken van „Pius XI, paus der niet verwe zenlijkte verwachtingen". Pius XI had groo te plannen, doch de atmosfeer van diploma tieke wraak van het vaticaan is dezelfde gebleven". In het verdere deel van het artikel be- wert het blad, dat de paus sinds de schep ping van de as Rome-Berlijn zich steeds meer heeft geplaatst aan de zijde der demo cratische mogendheden: „hij deed het zelfs vaak op uitdagende wijze. Verleden jaar liet hij zich gaan in een wanhopigen strijd tegen het racisme en streefde hij er met alle middelen naar de as te verbreken. Ook daar bij leed hij schipbreuk. De volken ver smaadden de geneesmiddelen uit de pause lijke apotheek voor hun politieke hernieu wing". Ten slotte verklaart de Angriff, dat het een groot ongeluk zou zijn. indien als op volger van Pius XI, een godsdienstige paus, een „heilige" zou worden gekozen. Maar al te vaak heeft men volgens het blad gezien dat een dergelijke paus slechts het gedweeë instrument is in handen van politieke ele menten of intriganten. Tegenover deze zure Duitsche critiek staat dan de meening van talloozen. die in den Paus voor alles den grooten dienaar van den vrede ,zien, voor allen, ook die hem be lagen en belasteren! SCHAGEN BEZICHTIGING GASFABRIEK, Gistermiddag hebben de klassen 1 A en 1 B van de Landbouwhuishoudschool de gas fabriek alhier bezichtigd. De rondgang werd besloten met een kijkje i de toonkamers, waar tal van toestellen onder de persoonlijke leiding van den direc teur der fabriek, den heer ir. v. d. Boom den meisjes werden gedemonstreerd. Een leerzame middag voor onze toekom stige huisvrouwen! KEGELEN. De Kegelclub „Schagen" speelde frister avond haar laatste competitiewedstrijd te gen de club „Omsmijters". In de afd. A. wist K.C.S. te winnen met 684 hout, tegen 609 hout voor de Omsmij ters. 'In de afd. B. behaalden de Omsmij ters de overwinning met 596 hout tegen 588 hout voor K.C.S. De leiding in de competitie hebben thans: Afd. A. K.C.S. met 6 punten uit 4 partijen, Afd. B. Omsmijters met 5 punten uit 3 partijen. Vrijdagavond a.s. wordt de laatste wed strijd gespeeld tusschen de clubs Omsmij ters en G.G.P. BOUWVERGUNNING. Aan den heer S. Eriks te 't Zand is door B. en W. vergunning verleend tot het ver bouwen van het perceel wijk C 71 aan den Stationsweg alhier. HERHALINGSOEFENINGEN. De dienstplichtige .Tohannes van Tol, der lichting 1928, is opgeroepen om op 23 Maart a.s. voor den tijd van 10 dagen voor her halingsoefeningen te Ede in werkelijken dienst te komen. OPKOMST EERSTE OEFENING. De dienstplichtige Jan H. W. Peetoom, der lichting 1938 is opgeroepen om op 2 Mei a.s. te Den Helder in werkelijken dienst te ko men tot het volbrengen van de eerste oefe ning. DE SCHIETBAAN AFGEKEURD. De zich alhier op het Sportterrein dezer gemeente bevindende schietbaan is door den Commandant van de Infanterieschietschool te 's-Gravenhage, afgekeurd, in verband waarmede door den burgemeester aan de ver- eenigingen, die van de baan gebruik maak ten, dit gebruik is verboden. COLLECTE. Aan het alhier uit diverse vrouwenclubs gestichte comité tot leniging van den erg- sten nood in alhier wonende gezinnen, is door B. en W. vergunning verleend tot het houden van een inzameling van geld en goe deren. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: Albert Bakker, oud dertig jaren, timmerman, en Catharina Gesiena Honijk, oud twee en twintig jaren, zonder beroep, beiden wonende te Schagen. Overleden: Pieter Portegies, oud 64 jaren, echtgenoot van Trijntje Karsten. Christina Tamis, oud 66 jaren, ongehuwd. Jan Brom mer, oud 67 jaren, echtgenoot van Grietje Spaans. POLITIE. Gevonden: een paar dameshandschoenen, een kinderwantje en een bruine Alpino-muts. Verloren: een rijwielplaatje, een gouden armband, een blauwe ijsmuts, een hand schoen en een damesrijwiel. ZONDAG 12 FEBRUARI. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar, voorin. 10.15 en 's av. 7 uur, Ds. Ruijs. LEEUWARDEN, 9 Febr. Inlandsche granen: Gerst winter puike 7 8, zomer puike 8—8.70, haver witte puike 6—6.60, haver witte mindere 5—6, lijnzaad goedgekeurd 13.5016, boonen platte 9 11.50, groene kleine kook 9.50—10.20. Stem ming kalm. LEEUWARDEN, 10 Febr. Veemarkt. 104 Enterstieren f 50145, 80 twenterstieren f 145—340 per stuk, 406 vette koeien f 129r-260, per Kg. 3866 ct., 845 melk- en kalfkoeien f 120—280, 56 pin ken f 40150, 14 vette kalveren f 20—60, 1155 nuchtere kalveren f 37, 863 vette schapen f 921, 105 weideschapen f 9—14, 526 vette varkens f 45—145, per Kg. 38— 49 ct., 38 magere varkens 22—45 ct. per Kg., 116 kleine biggen f 8—16, 20 bokken en gei ten, 61 paarden. Totaal aanvoer 4439 stuks. Overzicht: De aanvoer nam iets toe, vooral groot vee en nuchtere kalveren kwamen meer ter markt. Beste soort stieren iets vaster, overigens zeer kalm. Vette koeien, beste soort goed prijshoudend, overigens traag en iets lager. Melk- en kalfkoeien, goede soort redelijk goed te plaatsen, ove rigens handel en stemming zeer gedrukt. Pinken, iets minder. Vette kalveren kalm. Nuchtere kalveren, traag en iets lager. Var kens, ongeveer prijshoudend. Kleine big gen, iets lager. Wolvee, goede soort rede lijk goed te plaatsen en wel prijshoudend, afwijkende soort stug. Heden nam de il.V. C. 310 varkens over, terwijl vandaag voor het laatst nog een aantal koeien door de regeering uit de markt werden genomen. Zuivel. Nagelkaas 2325, Goudakaas 2639, Edammerkaas 1012, Aanvoer 2853 Kg. Veilingboter 1.42—1.37, aanvoer 0/3, 4/6 en 0/12 vaten. Commissie 88. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 17.000 Kg., prijs 34% ct. per stuk, handelsprijs 55—65 ct. per Kg. Eendeieren: aangevoerd 150 Kg., prijs 3%-—3% ct. per stuk, handels- prijs 42*445 ct. per Kg. Pluimvee. 10 slachthanen f 0.69—1.20, 40 slachtkippen f 0.60—1.25, 15 jonge hanen f 0.75—1.50, per stuk, 10 konijnen 39—32 ct. per stuk. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 29 plus 9—9.50, 40 plus 17— 17.50, Goudsche kaas 20 plus 99.50, 40 plus 17—17.50. Volvette 40 plus 22.50—23, Brood kaas 40 plus 1717.50, Leidsche kaas 20 plus 9.5010. Stemming goed. ALKMAAR, 10 Febr. Kaasmarkt. Aangevoerd 26 stapels, zijnde 38.000 Kg.: Fabriekskaas, kleine 21. Handel matig. ZWAAG, 10 Febr. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken". Canteloo 1618, Comtesse de Paris 15 20, Winterjan 16—30, Giesc Wildeman 29— 31, Present van Engeland 2^—34, Goudrei- net 27—39, Bramlev 24—2S. WARMENHLHZEN, 10 Febr. Roode kool 3.90—6.40, gele kool 4.39—5.80, Deensche witte kool 3.504.50, drielingen, uien 3.204. uien 4.50—4.70, grove uien 4.40 —4.50. Aanvoer: 41.300 Kg. roode kool, 6700 Kg. gele kool, 17.500 Kg. Deensche witte kool. 4925 Kg. uien. ALKMAAR, 10 Febr. Aangevoerd totaal 328 H.L.'s; 19 HL. voertarwe 5.50—6.25, 18 H L. gerst f 7—7.25, idem chev. 7.90—8.10, 161 H.L. haver 6.306.90, 59 H.L. boonen, w.o.: bruine 18—38 citroen 13-35; duiven 6.75—11, witte 28—32 en tuinboonen 10—15, 20 H.L. mosterdzaad en 1 H.L. karwijzaad, prijzen niet genoteerd, 20 H.L. blauwmaanzaad 30 31, 30 H.L. erwten, w.o.: groote groene 17, grauwe 3842 en vale erwten 28. Alles per 100 K.G. Handel matig. ALKMAAR. 10 Febr. Aardappelen 2.69—4.10. appelen 14.50, boe renkool 5—17, hieten 1—3.80. gele kool 3.80 —7.10, knolselderie 3.80—8.10, peren" 8—11. prei 4.50—9.50. peterselie 13.—, rabarber 3 —7, selderie 11 8016. schorseneeren 1.50 5, spruiten 6.5014, uien 26, wortelen i.10 wasehwortelen 2—9, witlof I 9—11, idem 6.508.50. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Febr. Voorloopig bericht: Eigenheimers 3.60; uien 4.605.50; drielingen 3.303.90; grove 4—5; Stek 60—90; nep 3.40—3.60. peen 3.60 -3.90. A 1—2.10: C 3 99—4. kroten 2.20— 10. roode kool 4.29—6.90; gele kool 4.30— f 6.40 'NOORDSCHARWOUDE. 11 Febr. Uien 4.80—ö.30, drielingen 3.504.10. gro ve 4.204.80, peen 3.104.10, kleinen oen 1.80 —2.40, kroten 1.102.50. roode kool 4.40 7.30, gele kool 4.90—6.70 i

Schager Courant | 1939 | | pagina 11