G POORTER6 J aat U Trouwen aat U Verhuizen Dames Corsetiere in onze zaak te raadplegen Fa. G. DE WAARD O Spreek dan met Poorter en het komt in orde. Tapijt- en Meubeihandel Telefoon 87 - SCHAGEN Uit Alkmaar Moedwil of ongeluk? ie Alkmaar. SCHAGEN EEN NIEUWE INDUSTRIE. De fa. J. G. van Barnevled zal weldra aan haar bestaande zaken een nieuwe industrie toevoegen, en wel het vervaardigen van ale soorten schilderij- en andere lijsten. Als alle onderdeelcn van dit steeds groeiende bedrijf zal ook de nieqwe afdeeling modern wor den opgezet en daardoor het werk aan de hoogste eischen kunnen voldoen. De voor- deelen voor de clientèle liggen voor de hand. Tot heden moesten schilderijen, foto's e.d. welke men wcnschte in te lijsten, veel al naar Amsterdam worden gezonden. De meerdere kosten hiervoor kan men nu be sparen. Nieuw initiatief in dezen tijd steeds toejuichende, wenschen wij den onderne men den heer van Barneveld veel succes. BAL BIJ IGESZ. De reeks gezellige winter-bal-avonden wordt Zondag voortgezet met het optreden van de Bhernows Rhvtm Band. Voor bijzonderheden zie men de adv. ZASENMENSCHEN OPGEPAS*. Wij vernamen, dat de doorloopende con trole op het nakomen van de Arbeidswet, als het richtig bijhouden van de arbeids lijsten, op last van onzen burgemeester strenger vormen gaat aannemen. Een der gemeenteveldwachters is' hier speciaal voor op pad. Een gewaarschuwd man telt voor twee, het wordt zoo licht vergeten! SAMENKOMST DER OUDLEERLINGEN VAN DE LANDBOUWHUISHOUBSCHOOL. Gistermiddag waren de oudleeringcn van de landbouwhuishoudschool in hotel „De Beurs" bijeengekomen ter bijwoning van de film „Nijvere handen". De presidente der vereeniging, mej. Waiboer, heet de aanwezi- zigen hartelijk welkom en in het bijzonder de Vereeniging van Huisvrouwen, afd. Scha- gen, de secretaresse van de Ver. van Oud leerlingen van de Huishoudschool te Alk maar, mej. Piet, directrice van de landbouw huishoudschool te Schagen, mevr. Visser Bakker, die de film zal inleiden en expli- ceeren en last not least de pers. Hierna krijgt dadelijk mevr. Visser—Bak ker het woord. Dit is, zegt spreekster, de eerste film in ons land die betrekking heeft op den arbeid en ontwikkeling van het jonge meisje ten plattelande. Aanleiding tot het samenstellen van deze rolprent door den Ncd. Bond van Boerinnon en Plattelandsvrouwen was het 25-jarig jubileum van het Landbouwhuis- houdondcrwijs, op 25 September 1938 te De venter gevierd. Hoofddoel was eenige practi- sche voorlichting te geven op huishoudelijk gebied en omtrent de besparing van tijd en kracht. We moeten geen romantische film verwachten, maar een film die iets geeft van den arbeid van menschen die ons geestelijk verwant zijn. De film iaat zien hoe meisjes van het plat teland onderwijs ontvangen en zich practisch oefenen in de verschillende huishoudelijke •werkzaamheden, zooals in het naaien, tuin werk en verzorging van kinderen, om zoo doende te leeren zoo economisch mogelijk te werken. Daardoor, zoo zeide een inspec- trice van het L.H.O., zal veel onnoodig leed dat door gebrek aan kennis en inzicht be staat, weggenomen worden. De film geeft ons ook een indruk van het dagelijksche werk van een meisje op een Twentsche boer derij. Spreekster geeft nu een overzicht van de geschiedenis van het Landbouwhuishoud- onderwijs. Omstreeks 1908 werd de behoef te gevoeld aan onderwijs voor het boeren meisje. Wel waren er in de groo*e steden sedert 1890 huishoudscholen opgericht, maar de kosten aan dit onderwijs verbon den, waren voor de boerendochter te hoog Aa WOENSDAG 15 FEBRUARI, van 10.30 tot 3.30 heelt U gelegenheid Zonder eenige verplichting wordt U een vakkundig advies gegeven. SCHAGEN. Leverantie Ziekenfonds A.A.ZJlk. en bovendien was het onderwijs te veel op de huishouding in de stad gericht. Vele moeders achtten in die dagen schooloplei ding ook niet zoo noodig; haar dochters konden toch thuis het huishouden wel lee ren. Toch werd in 1909 in Noordholland een commissie opgericht, die de organisatie van dit onderwijs ter hand nam. De com missie sprak ^ch uit voor zelfwerkzaamheid en die manier van les-geven wordt nog steeds gevolgd. In 1911 begon i'eeds een 5- jarige cursus te Alkmaar en een 4- en 2- jarige in den Beemster. Tegenwoordig wordt nog dit leerplan van den 5-jarigen cursus aan do 4 scholen (Alkmaar, Pur- merend, I-ioorn en Schagen) gevolgd. Er was een begin gemaakt en de behoefte aan goede leerkrachten deed zich gevoelen. Zoo werd in September 1913 de eerste oplei dingsschool „de Rollecate' te den Hulst aan de Dedemsvaart geopend. De outillage was gebrekkig, maai- men leerde daardorr erhter goed de moeilijkheden van het plat- tclandshuishouden kennen. Niet alleen practische vakken werden onderwezen,- maar ook opvoedkunde, natuur- en schei kunde, benevens tuinbouw. Uitvoerig ver telt spr., nu van de omvangrijke taak. die de leerlingen op de school haden. Toelating tot „de Rollecate" kon alleen geschieden in dien met in het bezit was van een huis houdstersdiploma en tevpns een goede ont wikkeling had genoten. De studietijd waj m jaar. Daar de leeraressen dadelijk een plaats kre-ren, kon het onderwijs zich in de verschillende provincies verder ontwikke len. Spoedig werd „de Rollecate-school" te klein en zoo werd zij in 1930 verplaatst naar Deventer, waar zij den naam kreeg van „Nieuw Rollecate". De school heeft 'n groote tuin, waar de meisjes zich kunnen oefenen in practische tuinbouw en liet kweeken van bloemen. c <3 -J SU O O k. Wilt U UW Meubilair aanvullen of vernieuwen? Uw oude veeren bedden driedeelig laten maken, Uw oude kapokmatrassen bij laten vullen? Heeft U Stoelen opnieuw te bekleeden of te veranderen? Wij doen het beter en zijn goedkooper. Wij hebben eigen werkplaatsen en werken met geschoold personeel. Wij nemen Eendracht Zegels voor betaling aan Na 2 jaar kunnen de leerlingen examen doen voor het huishoudsterdiploma of verder studeeren voor leerares. Daarvoor moeten zij echter 150 dagen practisch werkzaam zijn in een landbouwgezin in drie verschillende streken van ons land. Bij het plaatsen van de leerlingen in deze gezinnen dient het Plaatsingbureu :van onzen bond van advies. Overal in den lande zijn nu scholen voor landbouwhuishoudonderwijs Zelf werkzaam heid blijft echter het principe van het on derwijs. Het nieuwste op dit gebied is de instelling van 11 vrouwelijke huishoudcon- sülenten die de plattelandsvrouwen van voorlichting dienen. De spreekster schetst nu nog het groote belang der voorlichting en gaat over tot het vertoonen der film. Het eerste gedeelte laat ons enkele beelden zien van het werk op het platteland, de graanbouw, verwerking cn verscheping van het graan, 't Tweede end erde gedeelte, dat ons eerst de opleidingsschool „Nieuw Rol lecate" en daarna maken we een reisje langs de verschillende huishoudscholen ((97) in ons land en krijgen 'n indruk van het om vangrijke terrein, dat het landbouwhuis houdonderwijs bestrijkt. We willen hierbij nog even vermelden de aardige opnamen van de Alkmaarsche kaasmarkt en van een oud, volksfeest op Terschelling. Het vierde en laatste gedeelte geeft de dagtaak weer van Twentsch plattelandsmeis je, dat de verkregen schoolkennis op de boerderij in praktijk brengt en ons zoodoen de op interessante wijze toont welk een groo te voorsprong zij door haar genoten oplei ding bij anderen heeft. Na nog een propa ganda woord te hebben gesproken is de taak van mevr. Wit-Bakker geëindigd. Na het zingen van het Wilhelmus dankt mevr. Bron- der namens de huisvroirvenverecniging afd. Schagen voor de uitnoodiging tot het bij wonen van deze middag en spreekt de hoop uit. dat het de vereeniging in de toekomst goed moge gaan. Hierna sluit de presiden te met een bijzonder woord van dank aan mevr. Wit-Makker deze gezellige en leerza me bijeenkomst. DE ONDERWIJS-MISèRE. Het einde in het zicht? De toestand bij het Alkmaarsche Open baar Lager Onderwijs is in zeer korten tijd aanmerkelijk verbeterd. Eén der beide wachtgelders heeft ver vroegd pensioen aangevraagd wegens licha melijke ongeschiktheid, Jiet gevaar, dat een derde zich aan het bestaand tweetal zou toevoegen, is afgewend. Er resteert nu nog slechts één wachtgel der van wien men zich zoo snel mogelijk zal hebben te ontdoen, wil men weer komen te staan voor de mogelijkheid uit vrije keu ze onderwijzers te benoemen. Naar we vernemen wordt er op aange drongen de Alkmaarsche wachtgeldersmisè re zoo spoedig mogelijk te beëindigen. Door de veroordeeling van den heer K., voormalig hoofd van de Hofdijkschool, tot 1 jaar gevangenisstraf, wogens onzedelijke handelingen met minderjarigen, is deze functie vacant gekomen en hoewel de nog resteerende wachtgelder, die in het be zit is van de hoofdacte, daarvoor onge schikt zou zijn schijnt men voornemens te zijn hom in deze vacature te benoemen. DE VRACHTAUTO'S VAN DE ALKMAAR PACKET. EEN VRIJSPREKEND VONNIS. Naar men zich zal herinneren heeft eeni- gen tijd geleden voor den Kantonrechter te Alkmaar gediend een zaak tegen de Alk maar Packet. De verdachte, die verdedigd werd door mr. J. P. Bosman, directeur dei Alkmaar Packet, werd ervan beschuldigd een vrachtauto op den Vooraleer dwars over den weg te hebben geplaatst, teneinde al daar te kunnen lossen, .waardoor het ver keer belemmerd zou zijn. Mr. Bosman, die hierin een principieele zaak zag, voerde ter verdediging aan dat al daar door de gemeente toestemming was ge geven, te laden en te lossen, hetgeen niet an ders mogelijk was, dan dat de vrachtauto's met de achterzijde naar de te lossen booten worden geplaatst. Tot dit doel was ter plaat se een verbreeding gemaakt. Toen het proces-verbaal werd opgemaakt, stond aan den overkant een luxe auto gepar keerd, waardoor volgens verbalisant het ver keer was belemmerd. Nadat indertijd de ambtenaar van het O. M. een lang requisitoir had gehouden en Mr. Bosman niet minder breedsprakig was geweest in zijn pleidooi, hebben de Kanton rechter en de Ambtenaar, tcsamen met mr. Bosman de situatie ter plaatse bekeken. Ofschoon de Kantonrechter Mr. Boerrigter van oordeel was, dat het verkeer inderdaad was belemmerd geworden, nam mr. Boerrig ter toch aan, dat dc schuld in dit geval niet bij den verdachte lag, doch bij den eigenaar van de luxe auto die z'n wagen aan de over zijde had geparkeerd, nadat de vrachtauto van de Alkmaar Packet reeds aldaar aan het lossen was, De Kantonrechter sprak daarom verd. van het tenlaste gelegde vrij. Naar onze meening is echter hiermede de principieele zijde" van de zaak niet opgelost Immers, met dit vrijsprekend vonnis is geenszins komen vast te staan, dat de vracht auto's van de Alkmaar Packet mogen lossen cn laden, zooals zulks voor het bedrijf ab soluut noodzakelijk is. En dat was toch de bedoeling van mr. Bosman. Inschrijving leerlingen Ambachts* school. Zooals men in een in dit nummer voorko mende advertentie lezen kan, zal de Am bachtsschool voor, Alkpiaar en omstreken vanaf l3 Fébr.a.s. \yeer gaarne leerlingen inschrijven. De otidèrs> wier zoons ambitie hebben voor timmoren, metselen, meubelma ken, enz. enz. kunnen vol vertrouwen, de opleiding van hun pupillen in handen leg gen van deze te goeder naam en faam be kende school, waar de leerlingen zoowel practisch als theoretisch tot in de perfectie worden bekwaamd voor het ambacht dat zij zich gekozen hebben. OUDORP EEN EIGENAARDIGE AANBESTEDING Wat aaf de doorslag? Gisteren had te Oudorp de gunning plaats van de te bouwen openbare lagere school. Laagste inschrijver was de firma A. de Geus en Zonen te Heiloo voor de somma van f 23.904. Hoewel deze firma te goeder naam en faam bekend staat, bleek ze voor het werk niet in aanmerking te kunnen komen. Dit werd n.1. opgedragen aan def Firma Kooten te Oudorp, die voor rond f 900.meer had ingeschreven. Plaatselijk chaucinisme en het feit dat de heer Kooten R.K. is. zou aanleiding tot de beslissing zijn, die velen zonderling voor komt. De firma de Geus, die meent, dat deze gunning niet in overeenstemming is met de bestekvoorwaarden, heeft zich in verbin ding gesteld met een advocaat en verklaar de voornemens te zijn zich met een be zwaarschrift te wenden tot Ged. Staten van Noordholland. ZUPE ST. MAARTENSBRUG. „De Vreemdeling". Blijkens en in dit nummer voorkomende advertentie zal de tooneelvereeniging „O.K. K." van Zuidscharwoude optreden voor Nut en Genoegen met het mooie en boeiende tooneelstuk „De Vreemdeling". Waar de bij ons uitstekend bekende tooneelist, de heer Wagenaar, een der hoofdrollen vertolkt en waar over de twee opvoeringen ter plaatse met groote lof wordt gesproken, twijfelen wij niet of de leden en gasten zullen van een mooien Nutsavond kunnen genieten. 'T ZAND. POLDER 'T HOEKJE. De vergadering, welke door Polder 't Hoekje bij den heer P. Kreijger werd gehouden, was slecht bezocht, buiten het volledige be stuur waren slechts twee stemgerechtigde ingelanden aanwezig. De rekening over het jaar 1938 werd goed gekeurd. De ontvangsten hadden bedragen f 3.484.66, de uitgaven f 2.931.71. zoodat er een batig saldo was van f 552.95. Een en ander was door de confrole-commissiG in orde bevonden cn werd onder dankzeg ging aan den penningmeester, den heer J. C. v.d Plas, aldus vastgesteld. De begrooting 1939 sloot in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f 3.323.32. De unslag werd ongewijzigd gelaten en der halve weer op f 6.50 per H A. vastgesteld. Voor onvoorzien is f 104.32 uitgetrokken. Sloot- en krooswerk staan met f 300.ver meld, terwijl voor het onderhoud der dui kers f 160.— is geraamd. In de commissie voor het nazien van de rekening 1939 werden herbenoemd de hee- ren Keijzer, Vries cn van Scheijen. Overigens werd op deze vergadering, wel ke onder leiding stond van den heer Jb. Visser, niet veel bijzonders verhandeld, Op Dinsdag 7 Maart openbare behandeling van het verdrin- kingsgeval te Koedijk. OOK DE HEER KOLKMAN ZAL ALS GETUIGE GEHOORD WORDEN. Ofschoon naar wij vernemen de dag vaarding nog niet is uitgebracht, kunnen wij toch mededeelen, dat de geruchtma kende zaak tegen den arbeider B. alhier, die ervan wordt beschuldigd, in Januari van het vorige jaar, een auto, waarin zich behalve hijzelf als bestuurder, zijn vrouw en zijn drie jeugdige kinderen bevonden met moedwil in het Noordhollandsch Ka naal onder de gemeente Koedijk, te hebben gereden, waarbij twee der kinderen jam merlijk verdronken, op Dinsdag 7 Maart a.s. voor de Reohtbank te Alkmaar in openbare behandeling zal komen. Naar wij vernemen schijnt er slechts één getuige te zijn, die positieve verklaringe;t kan afleggen, n.1. mej. D., thans te Heem stede woonachtig. De Officier van Justitie zal verder zijn requisitoir hebben op te bouwen op aanwijzingen. In totaal zijn 13 getuigen gedagvaard en 5 deskundigen. Onder de getuigen bevindt zich ook de heer Kolkman, gewezen re dacteur van het te Hoorn uitgegeven R.K. Schager Dagblad. Men zal zich herinneren dat het deze heer is geweest, wieri het meisje D het geheim van den verdachte B. zou hebben medegedeeld, waarop hij, Kolk man, de zaak aan 't rollen heeft gebracht. Verdediger van verdachte zal zijn mr. C. A. de Groot uit Alkmaar, die hem als zoo danig is toegevoegd. CALLANTSOOG CALLANTSOOG. Verlof B. Door den heer Th. Veken is ingevolge de Drankwet een verlof B voor zijn win kel aangevraagd. Bouwvergunning. Aan den heer Johs. Vader te 't Zand is door B. en W. dezer gemeente vergunning verleend tot het bouwen van een veestal ling bij zijn boerderij aan den Oosterweg. Onderhandsche verkoop. Naar we vernemen, heeft de heer T. Mooij alhier zijn landbouwbedrijfje verkocht aan de N.V. Mij. Het Zwanenwater. Beplanting nollen. Binnenkort zal een aanvang gemaakt worden met de beplanting met dennen van een strook nollenland vlak achter het dorp gelegen. Hierdoor zal een natuurlijke af scheiding gevormd worden tusschen de huizen en het terrein voor zomerwoningen. (Zitting van Vrijdag 10 Februari) Alkmaar TOON AL JE KWITANTIES; OF JE GAAT ERUIT! Het was eigenlijk jammer, dat mej. A. E. die in een woonwagen huist, niet ter te rechtzitting was verschenen. We hadden an ders heel wat meer gehoord over het feit, dat tegen haar proces-verbaal was opge maakt, omdat ze langer dan veertien dagen met haar- rollend woonhuis in het kamp had gestaan. Want de getuige G. V. die het verbaal had uitgebracht, kon al niet veel meer ver telen. dan dat de menschen betalen moesten, als ze er langer dan veertien dagen stonden. Als men nu dacht dat ze er dan mee af waren, dan had men het huis en zulks deed de ambtenaar in zijn requisitoir duidelijk uitkomen. Mr. de Brueys Tack trok van leer tegen de gemeente Alkmaar, die naar hij meende, die menschen heel wat moeilijkhe den in den weg legde. Als een woonwagen bewoner langer in het kamp vertoeft dan 14 dagen, dan heeft hij te bewijzon, dat hij z'n belasting heeft betaald. Dat nu vond de ambtenaar te gek. De gemeente zou even goed kunnen vragen naar de kwitanties v. bakkers, slagers, kruideniers en wat dies meer zij! Maar men kan er toch moeilijk een straf bijkriigen, omdat men z'n sohul- den niet betaalt; meende de ambtenaar. Het Bouw- en Woningtoezicht speurt naarstig rond. ziet er den wagen staan van verd. En o, wee. deze wagen staat er al reeds langer dan twee weken. De eigenares kan of wil' niet betalen. Dus dan maar op de bon. Dat vond de ambtenaar toch wel wat te gek. Wil zoo iemand het kamp niet verlaten, dan zijn er andere midelen, dan een proces-verbaal. Men zou anders ver plicht zijn. alle kwitanties over te leggen. Op geen enkelen grond achtte mr. de Brueys Tack deze verordening verbindend. Dc ambtenaar achtte het feit wel bewezen doch vroeg ontslag van alle rechtsvervol ging. De Kantonrechter mr. Boerrigter loste de puzzle niet met een handomdraai op en wilde er nog eens een weekje over denken, ken. K o e d ij k. OF ER NIKS GEBEURD WAS! Meneer J. v. B. reed rustigjes op den Kanaaldijk onder de gemeente Koedijk. Hij genoot van z'n fietstochtje, want hij had een ferm briesje in den rug en zijn rijwiel liep als gesmeerd. Van den anderen kant kwamen twee fietsers naast elkaar aange reden. die hij met een „ook goeie morrege" passeerde, - onbewust van het gevaar, dat hem van achteren bedreigde. En toen in eens gebeurde het. Een zekere H. W. uit Koedijk snelde den niets kwaads vermoeden den J. v. B. voorbij aan den rechterkant en ging zoo vlug weer naar links, dat hij het voorwiel van get. v. B. raakte. Schade aan z'n fiets één vijftig! Bleef U niet te lang links rijden, om den achterop rijdenden renner niet te laten pas- seeren? wilde de Kantonrechter weten, die DEN HELDER meende, dat er een addertje school onder het gras van den wegberm. Heeleinaal niet, deed get. verontwaardigd, Ik had die ander geeneens hoore komme! Ik mag niet zeggen, dat het opzet \va$| maar ik kwam te valle. En hoe was de houding van verd? vroy de ambtenaar. Die reed maar door, of d'e niks gebeurd was, antwoordde getuige. Ook deze verdachte was niet verschenen; anders zou het zeker amusant geworden zijn. Mr. de Brueys Tack vond dit van verdach te een onhebbelijke manier van rijden, om dat deze zich 'van de geheele situatie plaatse niets had aangetrokken en eischti f 30.boete subs. 20 dagen hechtenis nJ toewijzing van de civiele vordering ad. f li] Het goede hart van mr. Boerrigter bei te spreken en dus werd verd. vcroordi tot j 15.boete. subs. 15 dagen. Maar I 1.50 schade zal hij moeten betalen. Alkmaar EEN KOUD BAD Het was tijdens de strenge koude December, dat J. J. van J. op Luttik Oudot een stilstaande vrachtauto passeerde z'n fiets. Hij ging er aan den linkerkaE voorbij. Waarom niet rechts? vroeg de Ambtenaar Rechts en linies was evenveel ruimte r-; pliceerde en get. Verdachte kon niets ze?- gen, omdat ook hij niet was komen opda gen. En toen? moedigde mr. Boerrigter aan. Toen? Wel toen gebeurde het! Ik was l„ naast die vrachtauto en opeens gooide ei bestuurder z'n portier open. Ik kreeg hei gevalletje in m'n ribbe en vloog met fieu en al het water in? Kopje onder? vroeg de Ambtenaar. Nou asjeblief zei get. D'er lei een vliesji ijs op de vaart en het ijs liep m'n broekspij pen uit en zette zich vast tusschen de dyna mo van m'n fiets. Een koud bad! vond de ambtenaar. Je ber; zeker direct naar bed gegaan niet een coe nacje? Ik bleef een hcele dag in m'n bed zei gr. maar over het vermanende cognacje liet Lj zich niet uit. Heb je schade gehad? vroeg de Kanton rechter. Jawel: vijf gulden zestig antwoordde di onfortuinlijke fietser. De ambt. vond in z'n requisitoir de han delwijze van verd. zeer gevaarlijk. Een gelul was het, dat de vaart nog niet goed dich: lag, anders was er kans geweest op gebn>; ken becnen of armen, f 15.— of 10 daga vond mr. de Brueys Tack wol op z'n plaats En alweer klopte het goede hart onder di' stemmige toga van mr. Boerrigter en dus werd verd. bij verstek veroordeeld tot f 8.- boete, sub. 6 dagen met toewijzing van di en-iele vordering van f 5.G0 Heerhugo waard. BIAPPERS. Wat zijn nu Biappers? De ambtena«(q- de het uit: dat zijn menschen, die optoti weg gaan staan om gratis mee te rijden met auto's O, zei de kantonrechter, is het dat? De meeste „Biappers" zijn brutaal, maar het schuchtere jongetje uit Heerhugowaard, dat zich te verantwoorden had, was dit al lerminst. In vroolijke stemming was verd P- niet z'n fiets aan de hand van een fuifje huiswaarts getogen en liep midden op den weg. Een achterop komende auto toe terde, maar de jongeman ging geen duim breed opzij. Ik had afgesproken mee te maggo rijje, zei verd. D'r staat in het verbaal,, dat ji dronken was; merkte de kantonrechter o O, hé, nee hoor, kaatste onze jongeling d beschuldiging terug. De jongeman had nog een getuige a dé charge meegebracht, nl. de chauffeur vu de vrachtauto waarmee hij verd. naar huis zou brengen. Maar zoo zeide deze getuige: ik most ta eerst-voorbij, om nTn meisje thuis te brengê. zoowat 150 m. verder dan waar de jongs liep. t Dat wegbrengen zal dan wel een tijdje hei ben geduurd, want het kan lang duren alï je van een meisje moet afscheid neme# merkte de ambtenaar op, die ook jong is ge weest! Mr. de Brueys Tack vroeg f 8.hoé te, subs 6 dagen hechtenis en de blceke joc gcling kwam er met f 6.— boete subs 4 d gen af. Warmenhuizen. HET LAG ER DUIMEN DIK OP! Verd. C. V. uit Warmenhuizen heeft mooien hond; een langen hond, zooals term luidt. Als hij nu maar met z'n lieveli aan een touwtje of ketting was gaan w delen, dan zou er niets zijn gebeurd. Ml deze verd. had het dier in het jachtveld' gelaten en daarvoor een proces-verbaal oj loopen. De grijze zondaar voor het hekje, deed hij van den prins geen kwaad wist en op 4] opmerking van den ambtenaar, dat het J; op do hazenjacht was, antwoordde verd. ontwaardigd: „Ze klesse maar wat; ze heM# met mijn nooit niet last gehad. De Kantonrechter bladerde in z'n dossier! en zeide, dat die hond toch wel eens meerj op hazen had gejaagd. Nooit niet, repliceerde verd. Ik het w- d'eris een haassic gekocht. Ze hebben den hond toch eens gezien een van z'n pootcn vol bloed, dat hij zig aflikte. Was dat dan van een baas een winkel? wilde mr. Boerrigter weten. Weet ik et; zeide de nu ontwapende stroff per. De Ambtenaar van het O. M. vond in requisitoir dat strooperij er duimendik lag, al ontkende verd. ook nog zoo hardne* kig. Mr. de Brueys Tack eischte f 25. te, subs. 20 dagen hechtenis en zou voor dit maal nog geen uitlevering van den hond vip gen. Da's kras.meende verd. Je mag gerust met ie hond aan een f0"* tie gaan wandelen, dan heb ie nog gezel™ heid ook aan het dier aldus dc Kanto rechter. S Mr. Boerrigter veroordeelde verdst daarop tof f20.boete; subs. 15 dagen 1" tenis.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6