Bestrijding van lediggang Een trust van het Joodsche eigendom? Spionnage-processen ia Spanje Rietdekkersbedrijf Jn. v. d. Grift, FILM-AVOND „De laatste treil uit Madrid" in Spionnagezaak in België ontdekt Italiaansch-Fransche persoor'og woedt fel Meisje zwaar gewond langs de spoorbaai Uit onze Omgeving ZIJPE Dienstplicht. De navolgende dienstplichtigen van de lichting 1929 zijn opgeroepen om op 20 April a.s. voor den tijd van 10 dagen voor herha lingsoefeningen in werkelijken disent te ko men: te Den Helder: Jan Wcij en Jan Blom; te IJmuiden: G. B. Veltman. T ZAND. Verbouwing. Men deelt ons mede, dat het aan den Rijks weg alhier gelegen woonhuis van Mej. A. van Beusekora een belangrijke verbouwing (uitbreiding) zal ondergaan en dat dit werk zal worden uitgevoerd door den aannemer P. Tuin alhier. Cursus huiselijke ziekenverple ging. Naar wij vernemen, zal de alhier vanwege de afd. „Zijpe—Callanlsoog" van Het Witte Kruis te geven cursus in huiselijke zieken verpleging worden geleid door de wijkver pleegster Mej. A. Meurs. BURGERBRUG. Hengelwedstrijd. Gistermorgen hield de vischclub „Een dracht" een vrijen wedstrijd. Er werd vier halve uren gevischt met den volgenden uit slag: le prijs na loting grootste baars 19 c.M., G. Visser; 2e prijs grootste aantal, J. Ploeger 15 stuks: 3e en 4e prijs na loting A. Brommer en P. Visser, ieder 11 stuks; 5c prijs P. Ot- ten 8 stuks; 6e en 7e prijs na loting J. Re- nooij en A. Noordzij, ieder 6 stuks. Totaal werden gevangen 78 stuks, waar onder slechts 4 mautbaarzen. Er werd ge hengeld om consumptieartikelen. De heer G. Visser, die voor den eersten prijswinnaar een medaille beschikbaar had gesteld en deze nu zelf won, was zoo sportief de medaille over te dragen aan den heer C. Schrieken, met wien hij om den eersten prijs moest loten. PETTEN. Zijper Bestuurdersbond. Deze organisatie, omvattende de bestu ren van een zestal moderne vakbonden m Zijpe en Ayieringerwaard, hield Zaterdag haar jaarvergadering in café Vriesman. Er was behoorlijke belangstelling. Voorzitter de heer G. Hollander. Na een kort openingswoord deed de heer H. C. Veltman de notulen hooren, die zon der op- of aanmerkingen werden goedge keurd. Er viel een zoo groot aantal ingekomen stukken te behandelen, dat het ondoenlijk is daarvan verslag te geven. Uit de veelheid en verscheidenheid dezer stukken bleek de activiteit van het bestuur. Daarvan legde ook het jaarverslag van den secretaris ge tuigenis af. We stippen er uit aan, dat het aantal leden gestegen is van 303 op 325, in het werkgebied van den bond zijn 3 arbei dersavondscholen gesticht, 215 stukken kwa men in en 154 werden verzonden, terwijl het bureau voor Arbeidsrecht 12 zaken te behan delen kreeg. Dit jaarverslag' werd met algemeene stem men en onder dankzegging goedgekeurd. Zoo ook het jaarverslag van den penning meester, nadat de controlecommissie bij mon de van den heer P. Brouwer rapport had uit gebracht. De hccren G. Hollander en G. Hartog wer den, waar geen tegencandidaten waren ge steld, bij acclamatie herkozen. De vergadering ging accoord met de voor 1939 ingediende begrooting. Bij de bespreking van het Meifeest stelde de heer Veltman voor het 50ste Meifeest te vieren op een centraal punt in de gemeente. Er bleken echter nog al wat bezwaren tegen te zijn, zoodat deze zaak plaatselijk geregeld zal worden. Bij de rondvraag kwam eenige critiek los op de loonon bij sommige verkverschaffings- objecten. Het bestuur zal een en ander na der onderzoeken en eventueel trachten ver betering te bewerkstelligen. HARENKARSPEL plaatsgenoot, den heer Vok Koster. Met 't dankwoord van Daan aan den pianist Arie Kos sluiten wij ons gaarne aan. De klok had reeds zijn 12 slagen doen hooren, toen de voorzitter dezen uitstekend geslaagden avond sloot, met de opwekking, vooral tot de jongeren, zich aan te sluiten bij den B. v. S. HOOGWOUD DR. POOL ONGESTELD. Vrijdagavond is onze geneesheer, dr. Pool, ernstig ongesteld geowrden. Hij had in de Kolk van Dussen patiënten bezocht en zou met zijn auto weer verder rijden. Eenigen tijd daarna vond men hem in bewusteloo- zen toestand naast zijn auto liggen. Men heeft hem naar zijn woning vervoerd. Naar wij vernemen is de toestand van dr. Pool thans redelijk wel. W1ER1NGEN BRAND Gisteravond is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de woning van wijlen de fam. Tijsen te Westerland, thans bewoond door de fam. den Veen en eigendom van den heer S. Stapel. In korten tijd stond de wo ning in lichter laaie en viel er niet aan te denken de inboedel te redden. De brand weer die spoedig aanwezig was, kon niet verhinderen dat alles tot den grond toe af brandde. De windrichting was voor de be lendende perceelcn gunstig, zoodat deze geen gevaar liepen door het vuur aangetast te worden. Verzekering dekt de schade. De man en de vrouw waren afwezig. De ove rige bewoners een huisgenoote met de twee kinderen van het echtpaar den Veen, kon den zich bijtijds in veiligheid brengen. Laatste telexbericht Rublee keert naar de Vereenig- de Staten terug. De diplomatieke correspondent van de „Times" verneemt, dat Rublee, de voorzitter van de inter-gouverne- menteele oommissie voor de vluchte lingen te Evian, zal aftreden en naar de Vereenigde Staten zal terugkee- ren. Dit zou heir gevolg zijn van de onderhandelingen, welke hij met de Duitsche regeering heeft gevoerd over de Joodsche emigranten. De correspondent verneemt verder, dat het Duitsche memorandum inzake de vluch telingen voorstelt, 150.000 tot 200.000 Jood sche pioniers toe te staan uit Duitschland te vertrekken en deze emigratie te financie ren na de vestiging van hun verwanten, die beter zullen worden behandeld door de Duitsche autoriteiten. Er moet een trust worden gevormd van het Joodsche eigen dom in Duitschland, waaruit de Joodsche emigranten, naar gelang van hun welvaart, zullen kunnen putten: ten eerste de benoo- digdc gelden voor overtocht en borgstelling, in de landen, waarheen zij gaan, voor zoo ver dit in marken zal kunnen geschieden en ten tweede voor het aanschaffen van ma chines en verder materieel, welke meegeno men kunnen worden tot beperking van de vestigingskosten. DIRKSHORN. Propaganda-avond Bond voor Staatspensionneering, Zaterdagavond hield de afd. Harenkarspel van den Bond voor Staatspensionneering 'n propagandavergadering in het lokaal van den heer Pijper. De voorzitter, de heer J. Hagenaar, die een volle zaal kon begroeten, heette in liet bijzonder welkom den spreker den heer J. du Burck, uit Zuidscharwoude, en Daan Pool met zijn enscmible. De heer du Burck deed zich kennen als een rustig spreker, men bemerkte al da delijk. dat hij „de krant' goed leest en zoodoende met den toestand in het wereld gebeuren goed op de hoogte is, dit kwam vooral naar voren wat betreft de politieke toestand in ons land. Onze eerste kennismaking met dezen pro pagandist was niet van de slechtste, hij neemt geen blad voor zijn mond, doch kwetst niemand Veel nieuws, zegt spreker, kan er niet worden verteld, al vele jaren is er gestre den voor staatspensioen. In een Christelijk land als het onze, wat betreft de verzor ging van ouden van dagen, doet het wel somber aan, dat de leuze „Allen voor één, één voor allen" nog steeds op zich laat wachten. Gelukkig is er een kentering merkbaar de Christelijke Bond is gekomen. Deze bond heeft het echter niet gemakkelijk immers de „Rechterzijde" meent dat er geen rechts gronden aanwezig zijn, om de ouden van dagen van overheidswege to steunen. Niet versapen, zegt spr. maar volhouden om 't ideaal te bereiken. Met een „weg met. oud en arm", leve bet S'aafsoehsioen, besloot spr. zijn met groote aandacht aangeboorde rede. Hierna was het woord aan Daan Pool en zijn „kinderen". Over dit optreden kunnen wij kort zijn. aangezien over Daan en zijn troenje al veel is geschreven. Ook hier oogstten zij veel succes. Als al tijd waren de décors, costumes en verlich ting, prima, prjma, terwijl het vertoonde niemand kwetst, zelfs het „antioorlogstuk" niet. Dit laatste werd onder ademlooze stibo aangehoord en gezien. Even willen wii nog memoreeron het prachtige doek, welke den achtergrond vormde van „Holland in den vreemde", geschilderd door onzen Een der verdachten beschuldigd van moord op vijf geestelijken. Hedenmiddag zullen eenige sensationeele spionnage-processen voor den centralen krijgsraad te Barcelona behandeld worden. De beklaagden zijn Emilo Salazar Ventura, de voorzitter van de Volksrechtbank, Fran- cisco Piquer, een anarchist, die beschuldigd wordt van moord op vijf geestelijken, Emilio Moralcs, de voorzitter van den Bond van Werklieden in het automobielbedrijf en Guillermo Bodo, die beschuldigd wordt van „moorden op langzame en geraffineerde wij ze". Fransche minister van Financiën optimistisch De normale uitgaven worden door de schatkist vrijwel geheel gedekt. In het Economisch cn Financieelc Bijvoeg sel van de Daily Telegraph heeft de Fran sche minister van Financiën, Paul Reynaud een studie geschreven over het economisch herstel van Frankrijk. Hij omschreef hierin de actie van de regeering als volgt: Wijzi ging van het prijzenstelsel, van het crediet- stelsel en van het arbeidsslclsel. Verder wees hij er op, dat de Fransche schatkist de nor male uitgaven vrijwel geheel dekt, terwijl de productie mot zes procent is gestegen. Ten slotte dankte Reynaud „do Britsche vrienden, die hem geholpen hebben door hun vriendschappelijk locgrij pen." Mist op het IJselmeer Schepen liepen bij Urk vast. Uit Urk wordt gemeld, dat Zaterdagmid dag omstreeks twee uur in dikken mist het motorschip „Nijverheid 1" van Gcbr. Ouwe hand. metende 130 ton. en beurtvaart onder houdende tusschen Rotterdam en Steenwijk op de droogte „De Vormt" is vastgeraakt. Daar het met behulp van motorbotters en sleepbooten niet gelukte het schip vlot te brengen, is men overgegaan tot het overla den van de lading. Ook het motorschip „Albatros", me'tenae 128 ton en geladen met steen, liep tenge volge van den mist vast. Motorbotters slaag den er echter in het schip los te trekken cn behouden de haven van Urk binnen te sleepen; Heden overleed, zacht cn kalm tot onze diepe droefheid, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Cornelia Baken, Wed. van' Jan Mooij, in den ouderdom van 76 jaar. K. MOOIJ. N. MOOIJ— geb. Langereis. J. DE VRIES— geb. Mooij. Jm. DE VRIES. M. RENTENAAR— Mooij. G. N. RENTENAAR en Kleinkinderen. Amsterdam, West, 10 Febr. 1939. Woubruggestraat 30 hs. De teraardebestelling zal plaats hebben Dins dag 14 Februari tegen 2 uur op de Nieuwe Oosterbegraafplaats. Te koop: Pl.m. 160 zak EI GENHEIMERS en pl.m. 250 zak BEVELANDERS, prima kwali teit van zandland, bij Ed. S. BROERSEN, Zijperdijk, Anna Paulowna. G ehoren: GUUSJE ANSJE. Dochter van JAC. H. OUDT en G. OUDT—Stadig. Oostpunt, Anna Paulowna, 12 Febr. 1939. Dankbetuiging. JAN GROOT en TRIJNTJE GROOT—Quant betuigen langs dezen weg hun hartelijken dank voor de bui tengewoon vele blijken van be langstelling bij hun 60-jarig Huwelijksfeest ondervonden. Heerhugo.waard, Zuid, Febr. 1939. Aangeboden: „Veevoeding", voor landbouw- winterscholen, 3e druk, L. Weyer, geb.. Dierkunde, Dr. Luxwolda. Scheikunde, Ej. Lankwarden, 2e druk, alles ge heel nieuw, voor drie gulden. G. MOE1JES E 13, Schager- brug. Te koop, vanaf heden echt LANGED. UIENZAAD, 97 kiemkracht f3 per pond, vrij blijvend. Jb. STEKELBOS, Zaadhandel, Heerhugowaard Z. Wieringerwaard, 13 Febr. '39. De ondergeteekende verklaart zijn te hebben overgedaan aan Dankende voor het vertrouwen, dat hij in 49 jaar heeft ge noten, hevelt hij zijn opvol ger beleefd aan. Hoogachtend, P. V. d. WERF In aansluiting op bovenstaan de, maakt ondergeteekende be kend, dat hij het Rietdekkersbe drijf van P. v. d. Werf heeft overgenomen en beveelt zich beleefd aan, -hopende, evenals zijn voorganger, het vertrouwen te mogen genieten. Voor goed werk wordt ingestaan. Met beleefde aanbeveling, Jn. v. d. GRIFT Mr. Rietdekker, Wieringerwaard en Omstreken. Februari 1939. Tijdelijk adres: F. W. v. d. HAM, Tuinman, Groote Buurt A 14. Prijsopgave gevraagd om «n boereninboedel te verhuizen per boot of auto, vee inbegr®. pen, naar Fr. En wegens ver trek te koop aangeb. pl.m. 10.00) kg. zuiver HOOL 1 prima ge. combineerde Martin Walema. ker, z.g.a. nieuw en een paards Maaimachine. B. JONG, Scboorldam E 68. op Woensdag 15 Febr, in zaal GELDER, de actueele film met bijprogramma. Aanvang half 8. Entrée 40 ct Alg. Ned. Vrouwen Vredebond, Afd. N .Niedorp, Voor direct gevraagd: EEN LEERLING, bij C. J. PRONK, Kappsr Markt, Schagen. 't Is weer ernst Palestina 't Britsche gezag neemt krasse maatregelen. In de laatste 24 uur zijn bij aanslagen, ge pleegd door terroristen, drie Joden gedood en vier gewond. Gisteren is een jood gewond in een auto bus. Een joodsch politieagent werd gedood in Safad. tijdens een geweervuurgevecht Ten slotte werden verscheidene bommen op verschillende plaatsen geworpen. De jood sche kolonie Nessiona is aangevallen door een gewapende bende die van de Arabische plantages in de omgeving kwam. De aan vallers vermoordden een bewaker cn ver wondden drie leden van een gezin, den va der, den zoon en de dochter. Vervolgens namen zij de- vlucht. Zeven arabieren zijn ter dood veroordeeld wegens 't dragen van vuurwapenen en ver zet tegen de Britsche troepen. De militaire bevelhebber van Jeruzalem deelt mede, dat hij voornemens is in geval Arabische winkeliers weer hun winkels zul len sluiten, deze zaken even lang te ver bieden open te gaan, als een staking heeft geduurd. Ten behoeve van een mogend heid in het Oosten. De „Libre Belgique" verneemt uit Ciney, (bij Namen) dat men daar op het spoor is gekomen van een ernstig geval van spi- onnage ten behoeve van een buitenlandsche mogendheid in het Oosten. Nadere bijzonderheden ontbreken, doch de zaak zou een grooten omvang kunnen aannemen. Degenen die het onderzoek lei den, bewaren het diepste stilzwijgen. Vijf personen, waaronder een afkomstig uit Di- nant, zijn gearresteerd en te Dinant inge sloten. Nieuwe Itallaansche aanval met „verachting" ontvangen. De „Relazzioni Internationali" schrijft, dat de Italianen in Spanje zullen blijven tot het regime van Franco volkomen bevestigd zal zijn. Het blad noemt! verder de „Itall aansche aspiraties" op, die, aldus het blad, door rfe wapenen verwerkelijkt zullen worden, indien het niet door onderhandelingen kan geschieden. Die aspiraties hebben betrekking op Tunis, Suez, Dzjiboeti, „de gemak kelijkste toegangspoort, die als sleu tel van het huis niet in handen van anderen gelaten kan worden", Cor sica, omdat dit van fundamenteel belang voor het Italiaansche veilig heidssysteem is" en Nice, dat door een volksstemming aan Frankrijk is toegekend, „doch de Franschen heb ben er het meeste belang bij daar van terug te komen". Deze vraagstukken zijn verbonden met het leven van het Italiaansche volkl Kalme verachting. In antwoord op het artikel in de „Relaz zioni Internationali" schrijft Vivières in „L'Ordre": „De Relazzioni Internationali" moet wel weten, dat Frankrijk zijn woorden met kal me verachting ontvangt. Zij, die van dit or gaan hun spreekbuis maken, veroorloven wij ons te zeggen, dat het niet onze fout is, in dien zij tot het uiterste worden gedreven door voortdurend onjuist optreden, gevoegd bij onoverkomelijke financieele en economi sche moeilijkheden, waarvan het einde een groeiende impopulariteit bij het eigen volk is. Wij zien zeer wel, dat de fascistische re geering zich in een niet te benijden toe stand bevindt. Wil zij thans, zich verloren voelend, een conflict uitlokken, waarvan de gcheele wereld, ook Duitschland weet, dat zij het, niet kan doorstaan?? Wij zouden ons niet gaarne moeten verdedigen, doch men mag te Rome niet in twijfel verkeeren hier omtrent: Wij zullen ons verdedigen en het Fransche volk zal dan de vrije loop laten aan zijn toorn, welke het lang heeft onder drukt." Circusdanseres neergeschoten Door ongelukkigen minnaar. Drama te Vilvoorde (België). Zaterdag heeft een twintigjarige student, wonende te Wervik te Vilvoorde bij Brussel, een zeventienjarige circusdanseres neerge schoten op het oogenblik, dat zij een doch tertje van één der directeuren van het cir cus van de school haalde. De jonge student, een zoon van een goed aangeschreven familie te Werfik, merkte op zekeren dag, toen het circus F. zijn tenten opgeslagen had in zijn gemeente, het zeven tienjarige danseresje op, die kleindochter was van den directeur van het circus en dochter van een Spaanschen circusartist. Da delijk raakte hij tot over de ooren verliefd. Hij vroeg het meisje zijn verloofde te willen worden en vroeg haar om een foto. Ze wees beide vragen van de hand. Woedend zwoer de jongen haar te zullen onzoeken, waar zij zich ooit zou bevinden. Zaterdagavond verklaarde hij zijn ouders dat hij zijn broer te Kortrijk ging bezoeken. Onderweg kocht hij een revolver. Hij ver trok daarna naar Brussel, vanwaar hij on middellijk Vilvoorde bereikte. Reeds in den namiddag hebben verschillende personen hem om de plaats zien 'zwerven, waar het circus zijn tenten had opgeslagen. De student wachtte het meisje af, vroeg haar opnieuw zijn verloofde te worden en bij een nieuwe weigering schoot hij zijn revolver op haar af. Een kogel trof haar in den schouder. Zij kon nog vluchten, maar de jonge moordenaar zette haar achterna en schoot haar neer. Van alle kanten kwamen mcnschen op hem af. De politie, die even daarna toesnelde, moest moeite doen om den jongen student tegen de woede van de menigte te verdedigen. Geen levensgevaar. Het meisje werd onmiddellijk naar het ziekenhuis overgebracht, aldus het Vk. Zij heeft drie wonden opgeloopen, een schamp schot aan het hoofd, een schot in den schou der, en een door de linkerhand. Er bestaat geen onmiddellijk gevaar voor haar leven. De dader werd opgesloten. Het slachtoffer was de dochter van een Spaansch artist, die sa men met zijn echtgenoote een tweetal jaren geleden omkwam bij een auto-ongeluk. PLAN TOT STICHTING VAN SCHO LINGSKAMPEN VOOR JONGE WERK LOOZEN. Naar het Nws. v. d. Dag verneemt, is on langs opgericht de stichting „Nederlands Volkskracht", die gevestigd is te Amsterdam en oa.-ten doel heeft jonge menschen, die dor werkloosheid in moeilijk moreele en economische omstandigheden verkeeren, metterdaad bij te staan. Een van de middelen, waardoor do stich ting dit doel hoopt te verwézenlijken, is, de werklooze jongens aan den gang te zet ten. Men wil daartoe vier kampen inrichten, die elk duizend jongens kunnen bevatten; om de drie maanden zullen duizend andere jongens deze kampen bewonen zoodat op den duur in totaal 16.000 werklooze jongens per jaar bereikt worden. Het doel van deze kampen zal niet in de eerste plaats zijn werkverschaffing in den tot dusver gebruikelijken zin; dc kampen zullen meer gericht zijn op „scholing". Door cenvoudigen arbeid wil men dc jongens weer het tempo van het bedrijfsleven laten ondervinden en hen geschikt maken dit tempo te volgen. Op deze wijze hoopt men dc jongens, die nu zoo vaak hun tijd in le digheid doorbrengen, weer geschikt te ma ken voor den arbeid in de maatschappij. Door aanhoudenden lediggang vervreemden zij zoowel van het werk als van de tucht, die geregeld werken meebrengt. Deze hoeda nigheden hoopt men door scholing in kannp- verband'weer tot gelding te kunnen bren- gen. SAMENWERKING MET DE WERK GEVERS. De plannen zijn besproken met het Ver bond van Ncderlandsche Werkgevers, dat zich bereid heeft verklaard eenige leden af te vaardigen, opdat de samenwerking tus- schen bedrijfsleven en arbeidsscholing zoo Te koop: HUIS MET VEESTALLING, 15 koeien, ierkelder, en mest- plaat. en 4 lA H.A. weiland, vruchtbare zandgrond ook ge schikt voor bloembollen of iets voor kippenhouder. Lage las ten. P. v. d. VOORT, Midden- vliet 9, Koegras, gem. Helder. nauw mogelijk kan worden. De oprichte der stichting zijn de Amsterdamsche ma* schappij voor Jongemannen en de Volksh» geschool „Allardsoog" te Bakkeveen. De stichting „Nederlands Volkskrach wenscht, als de noodige middelen verkrep: kunnen worden, de scholing in kampen q groote cn doeltreffende schaal te doe plaats vinden en dat vooral voor die gr» pen van jongens, welke niet door dc coc fessioneele cn socialistische organisatie fc» reikt worden, maar de groote meerderM vormen van dc werklooze jeugd. Haar vriendinnen deden de dm vige ontdekking.. Machinist heeft niets bemerkt.. Gistermiddag omstreeks vijf uur is op dt onbewaakten overweg nabij het Blauwe Huis in de gemeente Bunnik een ongerei twintigjarig meisje, dat te voet de rail overstak, aangereden door een losse loco motief, en hoogst ernstig gewond, Het meisje, afkomstig uit liet internaa op het buiten Heemstede te Houten kwam van een les en fietste terug naar het inter naat. Een zware regenbui schijnt haar het uitzicht over den spoorweg belet te hebbel zoodat zij een naderende losse locomotief niet opmerkte. Toen zij overstak, werd a door de machine gegrepen en met groot kracht weggeslingerd. Toen later de groep andere meisjes, met een zuster hadden gewandeld, overweg passeerde, vonden zij het deerlijk gewonde meisje langs de spoorbaan "liggea Het slachtoffer werd in levensgevaarlijke: toestand naar net ziekenhuis vervoerd. De machinist van de locomotief, welken? 16.51 uur uit Utrecht was vertrokken ii richting 's Hertogenbosch, heeft vei lijk door den neerslaanden rook vi ongeluk niets bemerkt en reed door. ALKMAAR, 10 Febr. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aac- bod 2600 stuks, verkocht 1750 stuks, 20.50—22, Ed. Kruid, aanbod en verkc 225 stuks, prijs 22.50. Totaal: aanbod stuks, verkocht 1975 stuks. Aanwezig 1 briek. ALKMAAR, 11 Febr. N.V. Eierveiling voor Hollands Ni kwartier. Aanvoer: 225.000 kipeieren 3.70 per 100 stuks. WARMEN'HUIZEN, 11 Febr. Roode kool 4.207.50, gele kool 5.1( Decnsche witte kool 4—5, drielingen, 3.10, uien 4.805.60, grove uien 4."" peen 3.704.60. Aanvoer: 77.200 Kg. kool, 18.800 Kg. gele kool, 13.300 Kg- sche witte kool, 5900 Kg. uien, 1725 peen. HOORN, 11 Febr. Graanbeurs. Rogge 78, tarwe gerst 6.56—8.50, haver 6.50—7 per 100 tuinboonen 67.50, mosterdzaad 21 P«r Kg., grauwe erwten 3440, Mansholt .1 26, Wijker vale 15.5020. bruine boonec' 30, witte booncn 2023 per HL. ALKMAAR. 13 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevotf* 5 Paarden, 78 vette koeien f 150—380, 1 graskalveren f 3550, 278 nuchtere kahf- ren, slacht f 4—14, 58 vette schapen f v 28, 316 vette varkens 45—48 ct. por handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Febr. Aanvoer: 200 Kg. aardappelen, eigenMj mers 3.60, 9800 Kg. uien 4.60—5.50, dn<® gen 3.30—3.90, grove 4—5, gele nep 3-* 3.60, stek 60-90 ct., 9600 Kg. peen S.KH kleine peen 1—2.10, 4300 Kg. kroten 3-+J 55000 Kg. roode kool 4.20—6.90, 49.000 gele kool 4.30—6.00, 63000 Kg. Deense» witte kool 3.8—5. NOORDSCHARWOUDE, 13 Febr. Aanvoer: 1200 Ks. uien 5.20, drieling 4.—, grove 4.90. 1300 Kg.p een 3.50-U kleine peen 1.60. 3600 kg. kroten 1—3.40; 36000 kg. n kool 4.60—7.60; 14600 kg. gele kool oa 6.80: 71600 kg. d. witte kool 4.30—5.10 BROEK OP LANGENDIJK, 13 W» 2800 kK. «ion 5—5.40; drielingen TO- stek 4.804.00; 1000 kg. neen 4—4.20:1"! neen 1.50; 11500 kfr. roode kool 4.-0-*' 7500 kg. gele kool 4.806.60; 20.000 Kg witte kool 4.504.90,

Schager Courant | 1939 | | pagina 6