Vereenigings- wedstrijden HNK in Veerburg Helder speelt gelijk in Beverwijk Voetbalmenu Succes slaat QSC met 2-0 R SqmnaUtietï Zooals gewoonlijk was behalve het aantal van 225 deelnemers, die elkaar in sportie- ven strijd bekampten, een compacte massa belangstellenden getuige van de wedstrij den in vereenigingsnummers vrye oefenin gen, dansen en balletten, die de Turnkring H.N.K. voor de derde achtereenvolgende keer in Veerbrug te Anna Paulowna hield. Mr. D. Breebaart Kz„ te Zijpe, de voorzitter maakte uiteraard van deze groote belangstel ling in zyn openingswoord gewag. Tot zijn spijt kon hy burgemeester Mijnlieff niet welkom heeten, die wegens een familiefeest buiten de provincie vertoefde. Nadat voorzitter verschillende personen, als de jury, het welkom had toegeroepen, alsmede de vereenigingen van wie de verschijning van Hercules te Oudkarspel spr. in het bijzonder verheugde, uitte voorz. zijn leedwezen over de afwezigheid van DOKEV in wier gemeente dit feest thans weer plaats vindt. Spr. zeide dat de Turnkring zich met zakelyke kwesties tus- schen DOKEV en de heer Jonker (directie Veerburg) niet kan ophouden. Niettemin was spr. vol hoop dat deze zaak t.z.t. in het reine kwam en deze vereeniging volgende keer haar volle medewerking zal willen verleenen. Onder leiding van den heer H. Pennekamp van de Techn. Commissie vingen daarna de wedstrijden aan. In zeer vlot tempo volgden de vereenigingen elkaar op. Er was een overvloed van gymnastiek te Kenners zien er uiteraard meer in dan leeken, op wie de dansen en balletten, met mooie toiletten en gekleurd licht de meeste aantrek kingskracht hebben. Een applaus beloonde de inspanning op het tooneel telkenmale. Die balletten waren dan ook wondermooi. Hercules van Oudkarspel verrukte ons met de „Chineesche kloosterdans" maar bovenal met het slotstuk van den avond een Wienerwalz met een dergelijke uitvoering aankleeding en' geoefendheid dat we ons toe schouwers waanden van een beroepsrevue. Doch we zouden de anderen zeker te kort doen als we hun naam geheel verzwegen. Pro Patria Den Helder en Hercules, N. Niedorp dienen eveneens en met eere genoemd te worden. Het was bijna alles dame wat de klok sloeg. Wat heeren betreft heeft de gymnastiek nu eenmaal groote concurrentie van de voetbalsport. Hoe wel dus numeriek zwak vertegenwoordigd, was hun werk soms prima. Pro Patria, Den Helder had -net haar heerenafdeeling veel suc ces. Aan het slot heeft. Mr. Breebaart diverse woorden van dank gesproken. Allereerst tot de jury: de heer en mevrouw Jonker, en de heeren Schuit en De Moei, allen :it Alkmaar. Verder tot de Techn. Commissie voor het om vangrijke voorbereidende werk. Tenslotte wenschte Mr. Breebaart allen een recht gezellig turnbal toe. Hieraan man keerde het uiteraard, niet. Heel West Friesland gaf acte dê presence en geen wonder dat Turn bal uitgroeide tot die hoogtygebeurtenis die 't jonge, uitgaande geslacht zich er, de traditie getrouw, van had voorgesteld. De uitslagen luiden: Vr(,e oefeningen Dames. Hercules, Oudkarspel, 28 p., 3e prfts DOS, Den Oever, 28% r. 3e pr. Rhythmische oefeningen, Dames. Texel, Texel, 27 punten, 3e prijs. Vrye oefeningen, Heeren. ZSC, Burgerbrug, 31 punten, le prys. DOS Den Oever, 30% punten, 2e prijs. Texel, Texel, 27 punten, 3e prys. Pro Patria, Den Helder, 28 punten, 3e prijs. Knotsoefeningen, Dames. Ons Genoegen, Schagerbrug, 27% punten, 3e prijs. De Westfries, Barsingerhorn, 28 pun ten, 3e prijs. Hercuels, Oudkarspel, 29% pun ten, 2e prys. DOS, Den Oever, 28% punten, 3e prijs, Lycurgus, Schagen 33 punten, le prijs. Sparta, Winkel, 29% punten, 2e prijs. Olympia, Wieringerwaard, 30 punten, 2e prys. Lhndler Dans, Dames. Tavenu, Heer Hugowaard, 29% punten, 2e prijs. Hoepel oefeningen, Dames. Pro Patrio-, Den Helder, 31% punten, le prijs Rhythmische dansen, Dames. UDI, Kolhorn, 29% punten, 2e prys. Wie- ringen, Wieringen, 29% punten, 2e prijs. Rhytlimi che oefeningen, Dames. Hercules, Oudkarspel, 33 punten, le prys.. Groote Ring oef. Heeren. Pro Patria, Den Helder, 36 p., 1 prys. Vrye Oefeningen Dames. Hercules, Nieuwe Niedorp, 28 p., 3e prijs. UDI. Kolhorn, 31 p., le prys; Wieringen, Wie- ringen, 34% p., le prijs. Balletten, Dames. Hercules, Oudkarspel, 35 p., le pr. Hercules Nieuwe Niedorp, 31 p. le prys. Pro Patria Den Helder, 32 p., le prijs. Rhytmische Knotsoef. Dames. Wieringen, Wieringen 35 p, le prys. Wienerwals Dames. Hercules Oudkarspel, 86 p. le prys. ken de leiding namen dank zy een verdienste lijk doelpunt van Spierenburg, en de geelzwar ten even fel reageerde hetgeen de gelijkmaker tengevolge had. In de tweede helft zette een stortbui als onaangename verrassing nog meer de domper op dezen kamp. Want dat laatste half uur hebben we precies nog twee, zegge twee staaltjes van goed voetbal gezien, de één van Helder-zijde, waarbij Spierenburg naar links afgedwaald, zoo'n kogel gaf, dat de keeper reeds geslagen was voordat hy kon grypen, doch toen trad de lat echter als laatste redmid del op, waardoor Helder de overwinning nog ontging. Doch de witjakken „sloften" op hun beurt in de laatste seconden van den kamp, waarin we het tweede goede staaltje konden noteeren, dit maal van Kinheim-zyde. Smit kon in de schermutseling, die volgde op een oer-gevaar- lyke corner, als redder in den nood optreden. De wedstryd. was voor de rust nog het meest appreciabel dank zy de heldhaftige pogingen van beide ploegen om den stormachtigen wind, die zeer veel afbreuk aan het spel deed, tenminste nog eenigszins baas te worden. Hierdoor kregen de witjakken de gelegenheid om hun „befaam de" korte spel ten tooneele te brengen, waarin vooral Spierenburg en Gast blijk gaven het on der de knie te hebben. Als gevolg van dit korte spel ontstond er reeds na pl.m. 10 minuten spelen een keurig doelpunt van den voet van den ex-N.E.C.-man Spierneburg, die een fraaie pass van Hoebe op correcte manier afwerkte. Tevergeefs liep de Kinheim-keeper nog uit, want onderwijl was de bal reeds langs hem heen in het net gesuisd. Geen minuut later was de stand alweer gelijk, dank zy een noodlottige misstrap van Kiese- wetter, waardoor de bal bij den K.-linksbinnen kwam, die met een keihard schot den bal langs Kenter in de touwen joeg. Zooveel perspectief zat er toen nog wel in den strijd, dat er nog meer doelpunten verwacht werden, doch verder dan een kogel van Gast tegen de paal bracht Helder het niet, terwijl Kinheim hier niet eens aan toe kwam. In de tweede 45 minuten zakte het spelpeil meer en meer en het was dan behoudens de bovengenoemde goede momenten voor allen een opluchting toen het verlossende eindsignaal van den scheidsrechter klonk. Spierenburg scoort een mooi doel punt. De witjakken zijn er dan toch eindelijk in geslaagd de serie nederlagen te onderbreken en een verdienstelijk gelijk spel te bevechten op het lang niet malsche Kinheim. Deze wedstrijd heeft anders geheel in het kader gestaan van de onbelangrijkheid, waarin de derde klasse A gedompeld is sedert Zaandijk ongenaakbaar bovenaan en Assendelft even vast onderaan de ranglijst prykt. Noch Helder, noch de Bever- wijkers spanden zich bovenmatig in of het moet. voor de rust geweest zijn, teen de witjak- BKC was nog nogal fortuinlijk tegen DTS 20 overwinning. De reis naar Oudkarspel heeft BKC nu eindelyk eens de volle winst opgeleverd. Ze speelde dan ook niet zoo slecht als ze dat aldaar gewend was te doen, maar de welwillende medewerking van DTS is toch wel de voornaamste factor geweest van het welslagen van dezen, naar traditie zwaren uitwedstrijd. Toen de partijen in volledige bezetting on der leiding van den heer Buntsma het voetbal concert inzetten, stond reeds vast, dat het publiek gespeend zou moeten blyven van klasse-voetbal. Want het veld was zeer zwaar te bespelen en werd uiteraard tijdens den wed stryd hoe langer hoe slechter, vooral toen een fiksche regenbui nog voor rust de modder kwam aanlengen. Desalniettemin werd er met animo gespeeld en verveeld heeft men zich niet. Er ontspon zich n.1. een tamelijk levendige strijd, waarbij de doelen beurtelings in gevaar kwamen. De BKC-voorhoede waarin nu de rechtervleugel eens den toon aangaf had gevaarlijke open aanvallen over zich en het is dan ook bijzonder goed keepwerk geweest, dat de DTS-goal voor doorboring heeft behoed. Dat het BKC-doel maagdelijk bleef, had een andere oorzaak. Wel was Prins, als steeds, een vertrouwd wachter, er zijn verschillende» ge vallen geweest, waarbij geen redding meer mogelijk was geweest, omdat de vijandelijke voorhoede maar voor het inschieten had. Dit was enkele keeren het geval, maar DTS miste de schutters om van de soms uitstekende voor- voor a.s. Zondag KNVB. H.R.C.De Kennemers, Alkm. Boys E.D.O H.F%C.Alcm. Vlctrix. AssendelftHelder, SuccesHollan- dia. B.K.C.—Texel, D.T.S.—Atlas, M.F.C.— Schagen, Nieuwe NiedorpStrandvo- gels, WatervogelsWieringerwaard. Ajax S—H.R.C. 2. Alcm. Victrix 2H.R.C. 8, Hollandia 2 1 Alkm. Boys 2. NHVB. Oudesluis 1Succes 2, Petten 11 Sc-hoorl 1. Koedyk 1—J.V.C. 1, Helder 3 1 H.R.C. 4. V.C.L. 1—N. Niedorp 2, Schagen 2— Hem 1, Sporters 2Hollandia 4. 1 Texel 2—Watervogels 2, H.R.C. 6 H.R.C. 5. zetten van linksbuiten De Waard of de van linksbinnen Carnas te profiteeren. Met blanco stand kwam derhalve de rust. BKC kwam, door het windvoordeel en de spel- ervaringen van de eerste helft, uiteraard als favoriet aan den aftrap voor het tweede deel van den wedstrijd. Maar aldra bleek het uiterst lastig om op dit zware veld de mogelijkheden, die voor haar schenen weggelegd, in tastbaren vorm uit te drukken. DTS heeft haar echter een handje geholpen. Nadat De Schipper c.s. enkele malen getoond hadden het zelf niet te kunnen, schoot linkshalf Slooves zij het dan dat hij inder daad terugspelen moest zoo hard en lastig in, dat de kranige DTS keeper liet leder via zijn handen in het doel moest laten verdwijnen (01). De beslissing was daarmee nog niet gevallen, want er resteerde nog een speeltijd van 37 min. en alles was nog mogelijk. DTS deed zoodoende erg haar best om gelijk te ma ken, maar noch het handige spel van Carnas, noch het snelle rennen van De Waard konden Tauber c.s. vermurwen. Er was dan ook meer kans op BKC-goals. De bezoekers begonnen het DTS-doel steeds drukker te bestoken, maar richten en raakschieten was den BKC-ers in den modder even onmogelijk als dat vóór rust aan DTS gebleken was. Alle schermutselingen, corners en inlooppogingen leverden maar één doelpunt op, een handig boogballetje van Jan van Wees, dat over de handen van den keeper juist onder de lat verdween (02). Hiermee was BKC voldaan (ze had nu tenminste zelf ook wat aan de zege gedaan), terwijl DTS ge slagen was.- Kort daarop floot de uitstekend leidende Buntsma het einde. Feijenoord-DHC 1-0 Feyenoord heeft het Zondag in haar Stadion tegen de Delftsche tegenstanders niet verder weten te brengen dan een minieme 10 over winning. Een overwinning, die bovendien niet eens heelemaal verdiend is te noemen. Voor een groot gedeelte van den strijd was het met Feyenoord weer het aloude liedje: langdurig gecombineer dat resultaatloos blijft door een gemis aan schotvaardigheid. Het eenige schot, dat op juiste wijze afgevuurd werd voor de rust, was een schot van Vente. Het was tevens het schot, dat het winnende doelpunt voor Feyenoord opleverde. Onhoudbaar schoot Vente van verren afstand langs doelman Van de Broek. Dit geschiedde na drie-en-dertig minuten spelen. DHC daarentegen vertoonde van den aan vang af een behoorlijk, snel spel. Er werd knap en snel gecombineerd, gevaarlijke aan vallen liepen van stapel, doch de Feyenoord- sche achterhoede liet zich niet passeeren. Bovendien werd deze achterhoede nog ver sterkt door de middenlinie, die dezen middag hoofdzakelijk verdedigend optrad. Van Male in het Rotterdamsche doel heeft zich waar lijk buitengewoon geweerd en Feyenoord kan haar overwinning zeker op zyn rekening zetten. Goede eerste helft van Succes. Met 20 nam S. gisteren revanche voor de destijds in Wormerveer geleden onverdien de 10 nederlaag. De beide doelpunten wer den in de eerste helft gescoord. Qua spel had S. dezen voorsprong zeker verdiend. Van een hechte verdediging was by QSC dezen middag geen sprake, want keer op keer kropen de gasten door het oog van de naald, terwijl juist in de vorige ontmoeting de herhaalde storm- loopen van den S.-aanval doodliepen op de Q> verdedigingsmuur. Hebben de bezoekers wel licht hun tegenstanders iets onderschat? Wel bleek, dat, toen het eerste doelpunt eenmaal ten gunste van S. was gevallen, hun spel niet in de eerste plaats op verdedigen was gericht, en de grootste kracht van QSC ligt nu een maal niet in den aanval. De wedstryd. won den toss en had het geringe wind- voordeel. De wind stond vrijwel dwars over het veld. Al spoedig kwam S. flink opzetten en door aardig samenspel verkreeg S. het beste spel. Een fraaie voorzet van Kuiper bood den vrijstaanden Venema een goede kans, doch zijn schot ketste tegen de lat. Door flink doorzetten kon Venema even later den bal nog juist voor doel krijgen, reeds was de keeper gepasseerd, doch op de lyn staande werkte de linksback nog op tijd weg. Ook Kuiper schoot van verre een teruggespeelden bal keihard in, doch het leer ging enkele centimeters naast. Ook de prachtige hooge voorzet van Kuiper belandde via de lat in het bovennet. Een vrije schop door Venema geno men gaat juist naast. Doch dan voltrekt zich het mirakel. Succes scoort uit een corner. Wy moeten ver in de voetbalhistorie van S. terug gaan om een doelpunt uit een corner te vin den. Zeker krijgt S. er per wedstryd een stuk of acht (zoo niet meer) te nemen, resultaten ziet men er by S. zoo goed als nooit van. Thans echter werd het leer door Venema zoo fraai voorgezet en door Lont zoo grandioos ingekopt, dat vriend en vijand er perplex van stonden. Een zeldzaam fraai doelpunt (10). Bij de vlak daarop volgende corner, wederom door Venema genomen, kon de keeper slechts met moeite in zijn duel met Kuiper overwin nen. Thans wordt de druk op het QSC-doel enorm. Met man en macht verdedigen de gas ten hun heil'gclonij steeds dreigt onmiddellijk tfchaatien Megan Taylor wereldkampioene kunstrijden De gelukkig') Megan met de kampioenskrans Zondagavond werden de wereldkampioen schappen kunstrijden voor dames voortgezet met de oefeningen naar keuze. De wedstry- den waren voor Cecilia Colledge ongelukkig begonnen, daar zij wegens een blessure ge dwongen was op te geven. De einduitslag luidt: Zooals te verwachten viel, behield Megan Taylor den titel van wereldkampioene, zon der strijd evenwel, nu zij haar landgenoote, Cecilia Colledge, niet tot concurrente had. 1 en wereldkampioene: Megan Taylor (En geland) 373.022 punten. 2. Hedy Stenuf (V. S.) 358.094 punten. 3. Daphne Walker (Engeland), 357.738 p. 4. Lydia Veicht (Duitschland), 355.331 p. 5. Eva Niklova (Tsjechoslowakije), 350.636 punten. gevaar, doch S. kan het doel niet vinden. Een hevige regenbui, een wolkbreuk gelijk, bedierf de resteerende 10 minuten geheel. Wonderlijk genoeg liet de scheidsrechter in dit noodweer nog doorspelen. Ineens is S. weg. Het schot van Kuiper belandt in het zijnet. De uittrap van den keeper belandt in het mid denveld, wordt opgevangen door Rijkers, deze plaatst hoog voor, Schmitt vangt het leer op, omspeelt beide backs en geeft vervolgens den keeper het nakijken (2—0). Dan is het rust. De tweede helft. Met een veilige 2—0 voorsprong kon S. de tweede helft ingaan. Nadat reeds in de eerste minuten beide doelen aan groot gevaar ont snappen 'bij S. bracht het meesterlijke ingrij pen van Posthumus nog redding), is het laksche en afwachtende spel van Succes, zoo geheel in tegenstelling met het spel van de eerste helft, oorzaak, dat QSC haar spel kan ontwikkelen. Geruimen tyd komt S. er niet aan te pas. Weliswaar gaat door slecht plaat sen en zeer slecht schieten vele kansen ver loren, maar zoo'n slap spelletje van Succes bij dergelijk steeds dreigend gevaar had fatale r-- - 'i gevolgen kunnen heb- ben. Gelukkig voor i Succes, dat QSC op rechts, vanwaar het j meeste gevaar dreig de, in Montulet een mannetje vond die van geen wijken wist. Gedurende den ge- heelen wedstrijd was hij een struikelblok voor Q., maar thans in het bijzonder. Hij was waarlijk onge il naakbaar. Eerst in het laatste kwartier nam S. het spel weer in handen. Toen was het gevaar bij QSC niet van de lucht. Schmitt scoor- MONTULET de weer buitengewoon handig, doch de scheidsrechter constateerde buitenspel op links. Nog enkele seconden restten. Een laatste S.-aanval. Keurig samenspelend trekt S. er tusschen uit. Vliegensvlug gaat de bal over en weer, en dan legt Kuiper den bal voor de voeten van Schmitt, die van dichtbij een schot lost. Een schril, langgerekt fluitsignaal (einde!!) begeleidt het leer op een gedeelte van den weg naar het net, waar het onhoud baar voor den keeper wordt gedeponeerd! Watervogels verplettert Strandvogels met 7-0 Alle doelpunten na de rust gescoord. Het treffen tusschen Watervogels en Strand vogels is geëindigd in een groote W.-overwin- ning. Met liefst 7^-0 werd van S. gewonnen. Door deze overwinning heeft Watervogels de onderste plaats overgedaan aan Strandvogels. Laten wij eerlijk zeggen: Strandvogels ver dient niet anders. Want het spel wat zij tegen W. hebben laten zien, was slecht, uitgezonderd dat van invaller-keeper De Vries, die zich zeer verdienstelijk geweerd heeft. Voor de rust, met den harden wind mee, konden zij het tempo vol doende bijhouden, maar na de rust leek het ner gens op. Sporadisch zagen wij een tegenaanval. Speelde Watervogels dan zoo'n uitstekenden wedstrijd? Dat direct niet, maar het zat hen deze keer nu eens niet tegen. De W.-voorhoede is den laatsten tijd in kracht toegenomen door spelers, zooals v. d. Hert, Bos en Koomen. Vooral de laatste is een geduchte versterking. Over de wedstrijd het volgende: Watervogels staat opgesteld met een inval ler voor J. Bontes, terrwijl Strandvogels een invaller heeft voor doelman v. d. Zei, Na vijf tien minuten krijgt S. een mooie kans, doch Kubbe is op zijn post. Aan den anderen kant ontkomen zij ook aan een doorboring, bij een snellen aanval rolt de bal tergend langzaam langs de paal. Het is intusschen hard gaan regenen en de scheidsrechter staakt dan ook even den wedstrijd. Als na pl.m. 10 min. de spelers weer in het veld komen, is de wind minder geworden, maar het veld is gladder. Het is nu S., dat een poos blijft domineeren. De W.-achterhoede krijgt het even hard te ver duren. Kubbe in het doel is er echter uitstekend in. Prachtig keert hij een hard schot van den S. rechtsbuiten. Kort daarop redt hij een zeker schijnend doelpunt door zich languit op den bal te werpen. Langzamerhand weet W. zich los te werken, en is vrijwel tot de- rust in den aanval geweest. Bos krijgt overwachts een prachtkans, tweemaal vindt hij echter den kee per op zijn weg. Even later is het v. d. Hert, die een voorzet van rechts hard naast schiet. Dan is de kleine W.-rechtsbuiten doorgebroken. Handig omspeelt hij de backs, zijn schot wordt echter prachtig door den S.-keeper gekeerd, Hierna blaast de scheidsrechter voor de rust, Na de rust is Watervogels vrijwel geregeld in den aanval geweest. Steeds schoten zij op het S.-doel en dat er niet meer goals gevallen zijn, is te danken aan het uitstekende werk van den S.-keeper. Na vijf minuten spelen is het Hoogvorst, die het eerste doelpunt scoort. Meteen zien wij een ander spelbeeld. Water vogels begrijpt dat dit hun kans is, zetten dan oolc alles op alles. Na zeven minuten is het weer Hoogvorst, die doelpunt, 20, gevolgd door een mooi doelpunt van v. d. Hert. Bij dit doelpunt doet zich een incident voor. Een S.- back die het blijkbaar niet met de beslissing van den scheidsrechter eens is, loopt als protest het veld uit, zoodat Strandvogels met 10 man moet verder spelen. Geleidelijk voert Water vogels nu den stand op tot 70 door goals van Hoogvorst, v. d. Hert, Bos en Gerritsen. Kort voor het einde komt Strandvogels nog even op zetten, maar zij zien geen kans om de W.- verdediging ook maar eenmaal te passeeren. Het einde komt dan ook met een 70-over- winning voor Watervogels. iUfunaniicfie. £uAcuMilo^UwMe£ing, tia-u-dl ao& Uw q&eAl qcqMtd Canada wereldkampioen Schitterend spel tegen de Amerikanen. De ontmoeting Canada-Vereenigde Staten is onder groote belangstelling op de Marga- rethen-ijsbaan te Bazel gespeeld. Het was een schitterende wedstrijd. De Canadeesche ploeg is werkelijk de beste, welke de laatste tien jaren op de wereldkampioenschappen is uit gekomen. De Amerikanen hebben prachtig weerstand geboden, maar de overwinning van Canada was volkomen verdiend. Benoit maakte in de eerste periode een doelpunt, toen een der Amerikanen door den scheids rechter naar het strafbankje was verwezen. Zestig seconden later maakte Benoit het tweede doelpunt, gevolgd door het derde door Dame gescoord. Toen Brennan in verband met een fout met een Amerikaan handge- meen raakte vreesde men een oogenblik voor een algemeene vechtpartij, doch de Zwitser- sche scheidsrechter stuurde een Canadees en een Amerikaan van het ijs. In de tweede periode volgde het vierde doel- punt na een schitterenden soloren van Morris.' Ook in de laatste periode lieten de Trali Smoke Eaters staaltjes van prachtig yshocey-i I spel zien, maar het bleef 40. ZwitserlandTsjecho-Slowakije wordt overgespeeld. De internationale IJshockey Liga heeft be sloten, dat de wedstrijd tusschen Zwitserland- Tsjecho-slowakrje om het Europeesche kara< pioenschap op 5 Maart zal worden overge- speeld JVC I-Helder III 2-1 Zondagmiddag ontving J.V.C. I bezoek van Helder III. J.V.C. speelde eerst voor den wind en was daardoor het meest in den aanval. Toch wist Helder ook menigmaal door te breken, maar de keepers wisten beiden tot de rust hun doel schoon te houden, soms met behulp van paal en lat. In de rust ontlastte zich een flinke regenbu Gelukkig klaarde de lucht weer op en ook di wind ging aanmerkelijk verminderen, waarvan J.V.C. het voordeel had. Bij een der aanvallen van J.V.C. zette de linksbuiten goed voor en dn middenvoor schoot prachtig in, maar de Hel- der-keeper sloeg de bal terug, juist voor dei voeten van den middenvoor van J.V.C., die nu de bal inschoot. Even later maakte Helder weer gelijk bij een strubbeling voor het J.V.C.-doel. Bij een J.V.C.-aanval maakte een der Helder- spelers hands in het strafschopgebied. De daar voor toegekende penalty werd benut en zoo was de stand 21 voor J.V.C., in welke stand geen verandering meer kwam. HRC IV-Schoorl 7-1 De Racers namen in de morgenuren geen F ,^e halve maatregelen en zijn nu in puntenaantalaieu gelijkgekomen met Oudesluis. Het eerste kwartier leek het of Schoorl een lastig tegenstander zou worden, maar toen eenmaal één schaap over den dam, was, volgden de doelpunten zich regelmatig op. De sterke wind had H.R.C. in den rug en het werd voor de rust een strijd uitsluitend op de Schoorl-helft. Eerst na een kwartier nam H.R.C. de leiding, De Graaf die een uitsteken den wedstrijd speelde, wist den bal vrij te maken en Van Kralingen deed de rest, 1—0. Toch duurde het nog een kwartier voordat Kokkie" Bakker er 20 van maakte. Het iaatste gedeelte van de eerste helft leverde nog drie doelpunten op, resp. van Kralingen en tweemaal de Graaf, zoodat de rust met een veiligen 50-voorsprong voor R. kwam. Ook in de tweede helft was Racing weer sterker, hoewel Schoorl nu vanzelfsprekend de Racing-doelmond ook vele malen bestookte; 10 min. in de tweede helft zag Koster weer een gaatje en inderdaad werd het 60. Toch wiet de Schoorl-rechtsbinnen de eer te redden, een' tegenpunt wat de duinkanters zeer zeker toe kwam. Voordat de scheidsrechter het einde van dezen gemoedelijken wedstrijd had aangekon digd, wist Bakker er nog 71 van te maken. Vermeldenswaardig is nog het spel van Racing's linkshalf van Dungen, een speler waar men nog veel plezier van kan beleven. Wieringerwaard II-Texel III 6-3 Wieringerwaard 2 is erin geslaagd Texel 3 met flinke cijfers te verslaan. Daarbij moet gezgd worden, dat vrouwe Fortuna niet met de Texelaars is geweest, anders zou Wierin gerwaard niet met zulke flinke cijfers hebben gewonnen. Opmerkelijk was, dat bij Wieringerwaair doelman en backs elkaar goed begrepen; be terugspelen op den keeper kon zonder bezw ren geschieden. Schotvaardigheid en behoorlijk samewfy ontbrak in de Texelsche voorhoede, \p| Scheidsrechter Blom leidde zeer goed; vw' al gevallen van buitenspel zag hij niet over kt hoofd. UtUhentM Van Vliet wint de sprint te Brussel Richter. 3. F»** Richter. 3. FH* 2. Scherens. F In iiSch dooi waa ling eers nem Vlaj Tevi orga tot i trok) Je, ir schip da«r aanvi Vliet De uitslagen van de Zondagavond te Brussel gehouden wielerwedstrijden luiden: Sprint: le serie: 1. Scherens. 2. Hansen. 2. serie: 1. Van Vliet. 2, Hansen. 3e. serie: 1. Van Vliet. Falck Hansen. 4. serie: 1. Van Vliet. 2. Scherens. Richter. Algemeene rangschiltikng: 1. Van 3 punten. 2. Scherens 5 punten. 3. Richter i punten. 4. Falck Hansen 9 punten. Achtervolging over 15 ronden: Nederland met de renners Savelsbei Muller, Van Schijndel en van den winnen met 70 meter verschil in 4 min.1^ van België met Danneels, de Kuyf Huys en Naye. 80 km koppelwedstrijd: iiidBtiiur 1. SlaatsPellenaars 5 punten, tijd i rt. c 39 min. 20 sec.; op 1 ronde achterstand.j \o| KaersDe Kuysscher 6 punten; op 2 ron ntin 3, Van Schijndel—van den Broek 11 P110

Schager Courant | 1939 | | pagina 8