8 Boektioudmgen Grof-, Gooi en Kachelsmederij Voor TAXATIES Politiek en Pausverkiezing Henri Jaspar niet geslaagd Muiterij in Korea A. Hossen 8 A. Kossen-v. Twuijver Kennismaking J. RAVEN KOEIEN Keukenmeisje A. Sleutel Jz. Boeren beslag, Dader gevat Dr. Em. Valvekens O. Praem betooqt in het R. Kath. dagblad Be Maasbodeaan de hand van eenige historische brieven, dat de „eigenlijke Spaansche Inquisitie in onze streken niet werd ingevoerd Men heeft, aldus dr. Em. Valvekens O' Praem niet hoeven wachten tot in de XXe eeuw om een debat te zien onstaan rond om het vraagstuk: of de Spaansche Inqui sitie door keizer Karei al dan niet in de Nederlanden werd ingevoerd, pit vraagstuk werd reeds druk besproken tijdens de regee ring van keizer Karei. De geheime corres pondentie tusschen den keizer en zijn zuster koningin Maria van Hongarije, gouvernante generaal der Nederlanden, is in dit opzicht ieteekenisvol. Het is algemeen bekend, dat de keizer in het jaar 1550 nieuwe plakkaten tegen de gereformeerden had uitgevaardigd. In ver hand hiermede werden alom geestelijke in quisiteurs benoemd, aan wie de taak werd oppedragen in hun resp. provincie de ge reformeerden op te sporen en te onderzoe ken. De benoeming dezer inquisiteurs gaf onmiddellijk aanleiding tot allerlei tegen spraak. Onder meer andere zaken, begon men te zeggen,- dat de Spaansche Inquisitie naar de Nederlanden was overgebracht. Waf Maria van Hongarije schreef. In een vertrouwelijk briefschrijven, op 16 Juli 1550 gezonden aan den keizer, bericht Maria van Hongarije, dat de Raad van Bra bant haar enkele bezwaren had gesigna leerd, welke in de nieuwe plakkaten tegen de gereformeerde waren te vinden. Wegens deze bezwaren, had de Raad van Brabant de publicatie dezer plakkaten momenteel uitgesteld. Nadien, zoo gaat koningin Maria verder, waren gedelegeerden der stad Antwerpen haar komen opzoeken. Deze hadden hun groote leedwezen uitgedrukt over genoemde plakkaten. Geheel hun stad, en op de eerste plaats de vreemde kooplui, voefden groote onrust. Laatstgenoemden maakten zich in groot aan tal, klaar om de stad te verlaten. Volgens het zeggen der afgevaardigden, gaven twee redenen hiertoe aanleiding: le het instellen der Inquisitie; 2e het feit, dat een vreemde ling voortaan niet meer in de Nederlanden zou mogen wonen, zonder een bewijs van goed gedrag, afgeleverd door den pastoor van zijn vroegere verblijfplaats, overgereikt te hebben. Op het eerste punt, vervolgt koningin Ma ria, heb ik hun geantwoord, dat thans zoo- tin een Inquisitie bestaat als voorheen. In de nieuwe plakkaten werd al leen grooter nadruk gelegd op het opsporen der ketters; doch dit be te^ jiende -niet, dat een Inquisitie, m volgens Spaansche opvattingen, zou ingesteld worden. De keizer dacht er overigens niet aan de Spaansche Inquisitie in onze stre ken in te voeren. De groote Amerikaanscbe vlootmaooeuvres begonnen President Roosevelt zal tegen woordig zijn. Inden afgeloopen nacht zijn de groote ma noeuvres van de Amerikaansche vloot be- fonnen. Hieraan wordt deelgenomen door W» oorlogsschepen en 600 vliegtuigen met toer dan 60.000 officieren en minderen. Do „Witte" vloot wil pogen uit de Atlan- >«he oceaan ter hoogte van Brazilië op te NMon om een van de Westindische eilan- dfn te veroveren als basis voor verder op hollen tegen de Vereenigde Staten. De «Wirte" vloot zal met Porto Rico en de IHfleneilanden als basis deze verovering «enten te verhinderen. «dert begin Januari bevindt de geheele «wrikaangche vloot zich in de Atlanti ci» oceaan om bij Cuba oefeningen te hou- flen. President Roosevelt zal aan boord van aeQ kruiser Houston twee of drie weken de manoeuvres volgen. Duitschland wil geen anti-Nazi- Kerkvorst. Owder den titel „Een as ParijsVaticaan" oet de Westfalische Landeszeitung heftige dieV op de kardinaals Pacelli en Ver- Het blad is in het bijzonder veront- kath v over ,den wensch van Fransche een u kringen, thans een Paus te krij- aanht a den st,'ijd tegen het fascisme wil Minden, overeenkomstig de wenschen He uf"*81 Verdier"- met ii c z'et eveneens verband Vatira ^paansche kwestie een as Parijs— dat ZrjSjDfekenen. „In het groote spel, de bev 'Vr* °°?enblik gespeeld wordt voor kend i,'JU"^ der volken, is het belangwek- van te nemen van de pogingen Span?» Pariis—Vaticaan om het nieuwe den sia) onciacht te doemen door het met tot J i de Londensche city te maken Wn clencale monarchie". Gerlai tbrelf welk n "n® rden lga1 Ongeregeldheden in Britsch Indië «chenV«?aild met de ongeregeldheden tus- Pore rii c^es en Mohammedanen te Cawn- Vo,Jn Personen gearresteerd, sedert °^icieele mededeelingen zijn 40 uitbreken der ongeregeldheden pfinen ged00d en gewond, sonen a-en miiiteiren hebben opdracht per- te w'cn,!6 Pn"Pregeldhcden verwekken neer nerc de bepaling dat.de bewo- ten riiJ e,uren van den dag in huis moe- jn met groote gestrengheid wordt toe- Indien... Betreffend het tweede punt, gaat de kg- ningin verder, heb ik gezegd, dat de plak katen niet te letterlijk moeten geïnterpre teerd worden. Indien de vreemde handelaars door eenig document kunnen bewijzen leve ren van hun goede faam, en indien ze bo vendien leven volgens ons christen Geloof, zullen ze geheel met rust gelaten worden. De gedelegeerden der stad Antwerpen verzochten dan de gouvernante-generaal de publicatie der plakkaten voor onbepaalden tijd uit te stellen. Dit kon koningin Maria hun echter niet beloven. Niet zoolang nadien, gaat de brief steeds verder, is de heer van Praet, een der gezie ne raadsleden van de koningin, te Antwer pen op bezoek geweest. Hij heeft door eigen ervaring kunnen vaststellen, dat de onrust onder de vreemde kooplui inderdaad groot is. Velen, en op de eerste plaats dezen der Duitsche Natie, stonden klaar om te vertrekken. Haar brief besluitend, verzoekt de konin gin den keizer zeer dringend een verklaring af te leggen, waardoor de vreemde kooplui gerust mogen gesteld worden. Deze kooplui zijn te Antwerpen onmisbaar voor den ver deren bloei van handel en scheepvaart. Ge reformeerde kooplui zouden moeten met rust gelaten worden, op voorwaarde, dat ze te Antwerpen leven volgens de oude usan ties van het christen geloof, en vooral zon der iets tegen dit geloof te ondernemen. Keizer Kareis antwoord. Keizer Karei begreep, dat hij het antwoord niet lang mocht schuldig blijven op een zoo belangrijk briefschrijven. Hij antwoordde dan haast onmiddellijk. Zijn antwoord is gedateerd 29 Juli 1550. Betreffend het vraagstuk, dat ons hier bij zonder bezig houdt: of de Spaansche Inqui sitie in de Nederlanden ingevoerd zal wor den, is zijn antwoord zeer duidelijk. Ophitsing Wat het eerste punt betreft, schrijft hij, n.1. de Inquisitie, veronderstel ik, dat dit punt reeds zal opgelost zijn door uw goede zorg. Het is immers slechts een kwestie van een naam. In werkelijkheid bestaat er geen andere inquisitie dan de gewone, die reeds vroeger in de Nederlanden was ingevoerd. Het is waarschijnlijk, dat sommige kwaad willigen, onder het voorwendsel van'Inqui sitie. het volk hebben willen ophitsen. En het zou goed zijn die lui becheiden op te sporen om hun de verdiende straf te kun nen geven. Betreffende het tweede punt, deelt de keizer mede, dat de plakkaten ongewijzigd moeten blijven. Hij begrijpt echter, dat de toestand moeilijk is voor de kooplui, die te Antwerpen aankomen uit streken, waai de gereformeerde godsdienst reeds werd in gevoerd. De gouvernante-generaal zal dan deze kooplui mogen geruststellen en hun mededeelen, dat ze niet hoeven te vree zen. Ze zullen echter moeten beloven, tij dens hun verblijf in de Nederlanden, katho liek en zonder ergernis te leven. In het te- genovergestlde geval zullen ze volgens de plakkaten moeten gestraft worden. Op dé vraag of de Spaansche Inquisitie in de Nederlanden ai dan. niet heeft bestaan, gaf keiler Karei zélf* destijds het antwoord. Het was niet anders dan een twist rondom een woord. De eigenlijke Spaansche Inqui sitie werd, zoo besluit de schrijver, in onze streken niet ingevoerd. gepast en lieden die dan niettemin op straat worden aangetroffen, eveneens worden neer gelegd. Ook hebben de politiebeambten en de mi litairen opdracht gekregen deuren van hui zen open te breken, indien dat noodig is voor de arrestatie van lieden, die leuzen uitbrengen. De Europeesche burgers verlee- nen hulp bij de evacuatie van bedreigde families. DE BELGISCHE KABINETS CRISIS. Henri Jaspar, die van den Belgi schen Koning opdracht had gekre gen, een nieuw kabinet samen te stellen, is niet geslaagd. Hij heeft derhalve afgezien van de hem op gedragen taak. Jaspar heeft de pers medegedeeld, dat het in zijn voornemen had gelegen, om een mi nisterie te vormen, bestaande uit tien mi nisters met den premier. Vijf ministers zou- deh parlementsleden geweest zijn en de 5 anderen zouden buiten het parlement zijn gekozen. De beide socialistische parlements leden, op wie hij een beroep had gedaan, hebben deze formule niet kunnen aanvaar den. Met het oog op deze weigering heeft Jaspar er toen van afgezien een kabinet te vormen. Japansche officieren gedood. Naar het Chineesche telegraafagentschap mejdt zijn 60Ó0 man Koreaansche troepen in Kanton op 2 Februari des morgens aan het muiten geslagen. Zij doodden vele Ja pansche officieren waarop generaal Ando, de Japansche commandant in Kanton, Ja pansche troepen samentrok om de Kore aansche muiters te omsingelen. Een gehee- len dag lang werd gevochten, waarbij aan beide kanten zware verliezen werden gele den. Tenslotte werd de muiterij onderdrukt nadat een Japansch landingscorps versche nen was, dat de Koreanen van een anderen kant aanviel, zoodat zij als in een tang ge nepen werden. Achthonderd Koreaansche aanvoerders werden terechtgesteld. Voorhistorische teekeningen ontdekt Nabij Fauresmith in den Oranje Vrijstaat, Zuid-Afrika, zijn twee zeer oude en zeldza me rotsteekeningen van voorhistorische in woners van Zuid-Afrika ontdekt. De teekc-. ningen waren gemaakt op een rots en niet Heden overleed, na een geduldig lijden van enkele weken, in het Centraal Zieken huis te Alkmaar, onze lieve Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, de heer Jacob Kooij Kz. in den ouderdom van 67 jaar. In leven Dijkgraaf van het Heemraad schap der Strijkmo lens van den Niedor- per kogge. Nieuwe Niedorp: Wed. J. KOOIJ— Kooij. Barsingerhorn; G. SPAANS—Kooij. D. SPAANS. Hoorn: T. GOVERS—Kooij. W. GOVERS. en Kleinldnderen. N. Niedopr, 13 Febr. '39. Begrafenis zal plaats hebben op Vrijdag 17 Februari a.s., des na middags 2 uur. OOOOOOlXiOiOCOOiO Den 24 Februari a.s. zijn onze lieve Ouders, Behuwd- en Groot ouders X 40 jaren in den Echt X e verbonden. Dat zij nog q lang voor ons bespaard mogen blijven is de u O wensoh van hun y 80 liefhebbende Kinde- O ren, Behuwd- en Q Kleinkinderen 0 8 Herdenking Zondag 26 5 Februari a.s. U 8 Kortevliet 34, 8 n /Julianadorp, 8 Febr. 1939. 8 OOOÖÖOOOCSOCOCX) BERT BROUWER en CÏSCA v. d. PALM hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen Huwe lijk op 1 Maart a.s., te Rotter dam. Schagen, 14 Febr. 1939. Rotterdam, gezocht. Twee nette heeren, leeftijd 25 jaren, opgeruimd humeur, edel karakter en onbesproken ge drag, zoeken langs dezen, meer gebruikelijken weg serieuze kennismaking met twee dito DAMES. Brieven, liefst met foto, te zenden onder no. 200 Bur. van dit blad. HOOGZIJDE E 107, TEL. 31. SCHAGEN. Inrichten en bijhouden van Beleefd aanbevelend. KOM DONDERDAG MET hooge o.b. en t.b.c.-vrij. C. DE JONG GOUTUM. Kinderherstellingsoord Trein 8.25 te Petten vraagt bekend met koken. Salaris f30 per maand. Aanmelden sav. 78 uur. Te koop: PLm. 65 M3. beste KOEMEST, bij J. GROOT, Spoorbrug, Ou- desluis. AARTSWOUD. SPARFILMAVOND met verrassing, DONDERDAG 16 FEBR. 1939, 's avonds 7% uur, in Café VISSER. Kaarten verkrijgbaar bij G. Steijn. Te huur of te koop gevraagd: Een goed beklante in goede landbouwstreek in Noord-Holland. Brieven met volledige inlichtingen onder no. 415 Bur. van dit blad. noodig voor de successierech ten, wende men zich tot het van ouds bekende adres: Beëedigd Taxateur van vaste en roerende goederen, SCHAGEN. TEL. 72. Wegens opheffing van be drijf, uit de hand te koop: Goed onderhouden bestaande uit: Ploegen, boeren wagen, driewielkarren, eggen, tuigen, enz. en 2 paarden, van 7 en 8 jaar, waarvan 1 drach tig. Tc zien en te bevragen bij: Ed. NIEUWENHUIS. Lange- vliet 2, Julianadorp, Woensdag en Vrijdagmiddag van 2 tot VA uur. Gevraagd, voor direct: Beste SMIDSKNECHT, bekend met auto's, geen paar den. Aanbiedingen persoonlijk J. POSTHUMUS, Spoorstraat, Oudkarspel. Te koop: Een groote partij mooi fijn DEKRIET, zeer geschikt voor nieuw werk, bij elke hoeveelheid. ARIE SLIKKER, Oudesluis. Te huur: Een WOON- en WINKELHUIS, staande in de Hoep te Schagen. Eigenaar is genegen eenige ver anderingen aan te brengen. Huurprijs f 3.75 per week. Te bevragen mij A. SLEUTEL Jz., Makelaar te Schagen. Te koop: 1 pond best DEENSCH KOOLZAAD, teelt 1937, bij P. SWAGER, Oosterdijk, Dirkshorn. KOEMEST te koop, bij JOH. WINK. Dirks horn. Ter overname te koop aange boden: EEN SIGARENZAAK in Schagen, bij de markt, even tueel ook nevenbedrijf te koop; valt buiten de vestigingswet. Br. lettor C88 Bur. van dit bl. Te koop: Een stuitje KOEMEST, bij E. KOOIJ, Grootesloot C 64, St. Maartensbrug WONING te huur; huurprijs f2.25 per w. Te bevragen: Laagzijde 68, Schagen. Gezin (2 personen) vraagt te gen 15 April of 1 Mei NET HUISJE te huur, omtrek Anna Pau- lowna. Aanbiedingen Hotel DUIJNKER, Wielingen. Er biedt zich aan: Een CHAUFFEUR, onverschillig waar. Brieven let ter P, Poststation Burgerbrug. Gevraagd, voor terstond, bij man alleen: HUISHOUDSTER, 50—60 jaar. Tegen kost, inwo ning en kleine verg. Brieven aan P. KOEMAN, Melkhan del, Zuidscharwoude. Gevraagd: TIMMERMANSLEERLING of gevorderd leerling, bij NIC. ERIKS, Wieringerwaard. Te koop: Een beste op kal ven staande VAARS, H. v. d. WAL, Oosterweg, Callantsoog. eerder opgemerkt, doordat zij zeer vaag zijn. Waarschijnlijk zijn zij afkomstig van de hol bewoners, die de eerste artistiek aangelegde bewoners van Zuid-Afrika waren. Het wordt voor mogelijk gehouden, dat de boschjes- mannen directe afstammelingen zijn van de ze., holbewoner^. De tèëkfiningen"'staan op" een zëer hoog technisch peil en overtreffen in- vele opzich ten de beroemde rotsteekeningen van Zuid- Frankrijk en Noord-Spanje. Uit onze Omgeving HEER-HU GOW AARD Jaarvergadering „Zingt den Heere". De Chr. gem. zangver. „Zingt den Heere" alhier hield gisteravond haar jaarfeestver gadering in het Geref. Kerkgebouw aan den Basserweg. De waarn. voorz. de heer P. P. den Har- tigh opende de vergadering en spreekt er zijn leedwezen over uit, dat stuwende krach ten der vereeniging door vertrek moesten bedanken, n.1. mevr. Visser als secretaresse die vertrok naar Urk en de heer S. Salzke, die zich een overplaatsing móest laten wel gevallen naar Zaandam. Het afgeloopen vereenigingsjaar is niet temin zeer gunstig geweest. De ontvangsten bedroegen volgens het verslag van den penningm. f 312.99, tegen een uitgaaf van f 296.33, zoodat een batig saldo aanwezig was van f 19.36. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het ledental thans 31 bedraagt, hetwelk hoog noodig moest worden aange vuld met eenige mannelijke krachten. Verschillende malen is reeds de vereeni ging met een goed succes opgetreden, o.a. met de verschillende Oranjefeesten en één maal een uitvoering. Besloten werd om dit jaar deel te nemen aan het concours te Heiloo. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den gekozen tot voorz. de heer P. P. den Hartigh, en tot gewone bestuursleden me vrouw van Spengenv. d. Pol en de heer Jn. Vlaar. De rondvraag leverde niets op, zoodat hiermede de huishoudelijke vergadering ten einde was. Men ging nu over tot de feest- vergadering, welke gezellig verliep en tot na middernacht duurde. De directeur, de heer W. Wagenaar van Broek op Langcndijk sloot de bijeenkomst met dankgebed. Burgerl. Stand 6—13 Febr. 1939. Geboren: Adina Maria, dochter van P. Roo- zendaal en van E. Jonker. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Overleden: Aafje Zwakman, weduwe van IJ. Beets. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Smit, Nicolaas, van Zijpe n. B 227. Familie Retsema, Jelto van Bcilen naar B 178. Vertrokken personen: Westmeijer, Petrus, van C 73 naar Venhuizen. Bes, Jacohus J, van G 271 naar Koedijk. Van Veen, Klaas, van H 78 naar Purmerend. NIEUWE NIEDORP Geslaagd. Onze vroegere plaatsgenoot. B. Wit Ez., behaalde met Tof, voor alle drie vakken, het maximum cijfer 10, diploma machineschrij- yen» BERGEN De diefstal in den groentenhandél. Gistermiddag is door de Berger politie ge vankelijk naar het Hals van Bewaring te Alkmaar overgebracht een zekere K. L. al hier, die bekend heeft den diefstal te hebben gepleegd in den groentenhandel van J. O. in de Stationsstraat, waarvan wij onlangs melding maakten. Hij schijnt nog meerdere diefstallen op zijn geweten te hebben. De man is na door den rechter-commissaris ver hoord te zijn, ingesloten. Verschillende ont vreemde voorwerpen konden in beslag ge nomen worden. ZIJPE Overname van de Landbouwcri sismaatregelen door de Land bouworganisaties. In „Het Wapen van de Zijpe" werd gister morgen een vergadering gehouden van de afd. Zijpe e.o. van de Holl. Mij. van Land bouw. De voorzitter, de heer N. T. Hopman, open de de goed bezochte vergadering met een woord van welkom, in het bijzonder gericht tot de heeren J. de Veer, hoofdbestuurslid, Ir. Huisman en Ir. Vet, des prekers van de zen morgen. Een apart woord van welkom werd hierbij gericht tot den secretaris der afdeeling, den heer C. van der Sluijs, die, hoewel nog niet geheel hersteld van een hém overkomen ernstig ongeval, toch ter verga dering aanwezig was en wien de voorzitter een speodig algeheel herstel toewenschte. Vervolgens was het woord aan den heer Ir. T. P. Huisman, oud-secretaris van de Holl. Mij. van Landbouw, voor het onder werp: „Overname van de Landbouwcrisis maatregelen door de Landbouworganisaties". Ir. Huisman schetste hierbij den toestand van den handel, nationaal zoowel als inter nationaal, speciaal met betrekking tot land bouw en veeteelt, waarbij besproken werden de maatregelen, genomen in het buitenland en de daartegenover gestelde maatregelen hier te lande. Gewezen werd op de moeilijk heden van financieelen en organisatorischen aard. Spreker vreesde, dat van een eventueele overname der landbouwcrisismaatregelen door de organisaties niet veel terecht zal ko men. Nadrukkelijk wees spreker op de nood zakelijkheid van organisatie alsmede op de wenschelijkheid achter de organisaties te staan, ook al worden er door de leiders wel eens besluiten genomen, die ieders sympa thie niet hebben. Gezamenlijk moet men trachten de welvaart te verhoogen. Bij de gelegenheid tot het stellen van vra- £cn, wees de liéer K. Winkel op de nood zakelijkheid, dat de boeren zich organiseeren. Een aantal leden van 140 vond spreker voor een afdeeling met een zoo groot gebied als Zijpe veel te laag en spreker raadde een ieder aan leden te werven. De heer P. Vries achtte het gewenscht een aparte Minister van Landbouw te hebben, waarmede Ir. Huisman volkomen instemde. Vervolgens bestond gelegenheid tot het stel len van vragen over de Pachtwet, welke be antwoord werden door Ir. Vet. Hiervan, werd door verschillenden gebruik gemaakt. De voorzitter sloot hierna de bijeenkomst onder dankzegging aan de spiekers. BURGERBRUG. Nut en Vermaak. Gisteravond vond in café Langendijk al hier een buitengewone ledenvergadering plaats' van de ijsclub, ter regeling van de Koninklijke'góèdkenrrng. Aanwezig was de secr.penningni. van den IJ.H.N., deriieer Trouwi Voorz. de heer J. C. Bruin, opende met een woord vari welkom. De heer Trouw had aan de hand der oude statuten, deze dateerden van ongeveer 40 jaar terug geheel nieuwe gemaakt en ook een nieuw huish. reglement en mocht het genoegen smaken, dat deze geheel wer den goedgekeurd. Tevens adviseerde de heer Trouw bij de aanvraag om Kon. goedkeuring het bestuur verschillende machtigingen te verleenen, hetgeen werd goedgevonden. De rekening over het afgeloopen jaar, welke op de vorige vergadering nog niet kon worden afgesloten, wegens ongesteld heid van den penningmeester, sloot met een batig saldo van f 2.28. Het aanleggen en aanschaffen van nieuw materiaal om de baan te verlichten had de kas evenwel bezwaard met ruim f 27; de kosten van koninklijke goedkeuring zijn nu voor 29 jaar van de baan. Bij de rondvraag worden eenige plannen besproken in verband met het a.s. 60-jarig bestaan der vereeniging. Hierna sluiting. ANNA PAÜLOWNA R. K. Tooneel, De R.K. Tooneelavond in de zaal van den heer W. Kossen werd geopend door den heer W. Alkemade, die in 't bijzonder Pas toor van der Eem, welkom heette. „Con- cordia" vervolgde spr. „speelt voor 't eerst met gemengde bezetting. Een voordeel van de samenvoeging van dames en heerentoo- neel is, dat men grooter keuze van stukken heeft". Nadat voorz. nog den muzikant J. Moerland gehuldigd had, die juist 10 jaar geleden voor het eerst bij Kossen speelde, ging *t gordijn op voor de opvoering van het blijspel „Graaf en Loodgieter" van A. van Lokven en Jac. Brauw. Dit eerste optreden van Concordia als ge mengde vereeniging werd een succes. Het stuk werd vlot gespeeld en ontlokte veel lachsalvo's Aan het einde van den avond dankte de voorz. de spelenden en speciaal Pastoor van der Eem. die niet alleen de regie verzorgde, maar ook de keurige decors vervaardigd had. BREEZANB. Tweede uitkeering kinderbijslag- fonds. Naar wij vernemen heeft de tweede uit keering van het kinderbijslagfonds voor de werknemers in het bollenbedrijf plaats op Woensdag 22 Februari 's avonds in het vei linggebouw. LANGENDIJK OUDKABSPEL. Nieuwbouw. Voor rekening van den heer C. Butler zal op het terrein naast de woning van den heer F. Moeijes gelegen, een huis wor den gebouwd. NOORDSCHAR.WOUDE. Benoemd. Onze plaatsgenoot, de heer .C. Kliffen Jz., is benoemd tot bedrijfsleider van het Proef bedrijf in den Westelijken Proefpolder van het Geestmeranibacht.

Schager Courant | 1939 | | pagina 3