BANDJARSARI EMIGREERDE. KONINKLIJKE BELANGSTELLING. Een merkwaardige emigratie in Ned. Indië. Met hulp van het gouvernement is de bevolking van het doodarme Bandjarsari in haar geheel verhuisd naar de Lampongs op Sumatra. Tijdens het trahsport Groot gevaar van Instorting bedreigt vele huizen aan de Dieze te Den Bosch, tengevolge van gestadige ondermijning der fundamenten (foto boven). Verschillende bewoners gebruiken het riviertje als .vuilnisbak", waardoor ook de hygiëne be dreigd wordt (foto onder) De aanleg van een reusachtig rangeerterrein in de Watergraafsmeer vormt een onderdeel der spoorwegwerken !n Amsterdam Oost. - Overzicht van het terrein, dat in het midden 40 sporen breed is en waar ongeveer 60 K.M. rails liggen Bij het monument voor gevallen ka meraden op de binnenplaats van de kazerne aan den Waalsdorperweg te Den Haag werd Maandag door luit.-kol./ J. van Diepenbrugge een krans gelegd^ in verband met het 125-jarig bestaan van het derde regiment huzaren Het stoffelijk overschot van wijlen Z. H. Paus Pius XI opgebaard in de St. Pieter te Rome, omringd door het licht der gewijde kaarsen en omgeven door de tallooze kerkelijke autoriteiten, die met de tienduizenden geloovigen een laatste bezoek aan den ont slapen kerkvorst kwamen brengen De gouverneur van Vaticaanstad, signor Serafini, leest, omgeven door officieren der lijfwacht, de officieele acte voor betreffende het overlijden van Z. H. PauS Pius XI H. M. de Koningin bracht Maandag een bezoek aan de nieuwe kazerne aan den Waalsdorperweg te Den Haag in verband met het 125-jarig bestaan van het derde regiment huzaren. De Koningin tijdens de inspectie Flatteuze hoofdtooi op de tentoonstel ling te Parijs De aankomst der woning van de met bij- prelaten in verband den Paus

Schager Courant | 1939 | | pagina 4