De vleeschkeuringsdienst in de Wieringermeer Massa-défilé langs de Pauselijke baar Kampeerfreinen voor de trekkers Eén haring in de Waddenzee R.-Katholieke invloed op de radio Verraad in de N.S.B, Adverteert in de SchagerCourant 8 en W bepleiten aansluiting bij den kring Barsingerhorn Naast zakelijke overwegingen gelden ook billijkheidsmotieven DE SLAGERS WILDEN NAAR DEN HELDER, DE PACHTERS EEN EIGEN DIENST EN DE INSPECTEUR NAAR MIDWOUD! B. on W. van Wieringermeer zullen in de eesrtvolgende raadsvergadering voorstellen de gemeente te doen toetreden tot de ge meenschappelijke regeling voor den keu ringsdienst van vee en vleesch in den Kring Barsingerhorn. Met de keuringen in het ge bied W.meer zal eventueel worden belast de heer T. Reitsma, veearts te Slootdorp als hulpkeuringsveearts, tot het tijdstip, waarop de Vleeschkeuringsdienst wordt omgevormd tot een vol-ambtelijken dienst. Tot heden is de keuring van vee en vleesch voor het noordelijk gedeelte uitgeoefend door den keuringsdienst Den Helder, voor het zuidelijk gedeelte door den keuringsdienst Midwoud. De destructie van afgekeurde die ren geschiedde reeds door den destructor van den vleeschkeuringsdienst Barsinger horn, staande te Schagen. Verschillende adviezen. Uit hetgeen B. en W. in een als gewoon lijk zeer uitgebreide en goed gedocumen teerde bijlage den Raad meedeelen, blijkt wel, dat de verschillende instanties, wier advies is gevraagd, het lang niet eens wa ren. De slagersorganisatie verkoos bij den keu ringskring Den Helder te gaan, omdat de keurloonen daar het laagste zijn. Ook de om standigheid, dat zij vaak samenwerken met slagers uit Wieringen, welke gemeente bij Den Helder is aangesloten, pleitte huns in ziens voor aansluiting bij dezen kring. De contactcommissie uit de pach ters heeft haar bekende standpunt een eigen vleeschkeuringsdienst met den plaatselijken veearts aan het hoofd, niet losgelaten. Een nood- slachtplaats zou dan in de Wierin germeer gebouwd moeten worden. De inspecteur van volksgezondheid acht dit niet gewenscht en beveelt aansluiting bij den kring Midwoud aan. Uitbreiding van den kring Bar singerhorn acht hij ongewenscht, zoolang het hoofd van dezen dienst geen vol ambtenaar is. Ook brengt de inspecteur billijkheidsgronden naar voren, Midwoud heeft de eerste jaren het moeilijke we^k verricht. De kosten. Voor aansluiting bij dèn Helder zou de gemeente per jaar totaal f2750 heben te be talen, waaronder een vaste bijdrage van f2100 per jaar. Daartegenover staat de op brengst der keurloonen, welke niet behoe ven te worden afgedragen. De andere krin gen, die over een eigen destructor be schikken. kennen geen vaste bedragen, maar slaan winsten en verliezen over de deelne mende gemeenten om, voor zoover het Mid woud betreft, 'terwijl Barsingerhorn de win sten in een reservefonds stort en alleen de verliezen berekent naar het aantal inwo ners der betreffende gemeenten. De cijfers spreken voor Barsin gerhorn. Het verificatiebureau adviseert niet posi tief tot Barsingerhorn toe te treden, maar een tendenz ten gunste van Barsingerhorn is merkbaar. De perspectieven van den grooteren destructor en de zeer gunstige destructieresultaten te Schagcn acht men gunstiger dan die van den destructor te Twisk. De meening van B. en W. B. en W. zijn van oordeel dat een eigen dienst ongewenscht is. Toetreding tot den kring Helder toont op grond van dè cij fers een waarschijnlijke stevige verliespost. Ten aanzien van Midwoud wijzen B. en W. er op, dat het hoofd van dezen dienst* evenals zijn collega van Barsingerhorn par ticuliere praktijk uitoefent, maar de kring Barsingerhorn is bereid een vol-ambtelijken dienst in uitzicht te stellen. Juist de toetre ding van de Wieringermeer kan daaraan de laatste stooft geven. De billijkheidsmotieven van Midwoud ont kent het college. Sinds 1932 verwerkt de destructor te Schagen reeds de afgekeurde dieren, zonder ecnige vergoeding, zooals wel aan andere gemeenten in rekening wordt gebracht. De zeer lage prijzen voor diermeel en vet vergden een offer van Barsingerhorn, gebracht in de verwachting, dat Wieringer meer zou toetreden. Als er van billijkheid sprake is, moet deze allereerst voor Barsin gerhorn gelden. De zakelijke motieven spelen echter grooter rol en juist deze pleiten alle voor Schagep. Uitvoerig zetten B. en W. uiteen, dat deze dienst vlugger en voordceligcr werkt. Slechts 14.5 van 't event. totale verlies zou door de Wieringermeer moeten worden gedragen. Recapituleerende zeggen B. en W.: dat lo. regeling van den vleeschkeurings dienst zal dienen te geschieden in den vorm van aansluiting bij een der aangrenzende vleeschkeuringskringen; 2o. toetreding tot den vleeschkeurings- kring Den Helder belangrijker financieele offers van de gemeente zal vergen en der halve geen aanbeveling verdient; 3o. de kring Barsingerhorn voor aanslui ting van de Wieringermeer de volgende voordeelen boven den kring Midwoud biedt: a. lagere keurloonen; b. veel grootere capaciteit van den destruc tor te Schagen; c. de aanwezigheid van een koelinrichting bij de noodslachtplaats; d. gunstiger ligging ten opzichte van het veegebied van de Wieringermeer; e. waarschijnlijk gunstiger perspectieven van den destructor te Schagen. Tegenover het stichten van een eigen noodslachtplaats staan B. en W. niet afwij zend, men zal hieromtrent zich nader laten inforineeren. Uiteindelijk zien ook B. en W. in een vol- ambtelijken dienst de oplossing en in af wachting daarvan, achten zij geheel in over eenstemming met de gevolgde methode van Barsingerhorn, het aanstellen van veearts Reitsma tot hulpkeuringsveearts het beste. Kardinalen kiezen het personeel voor het Conclaaf. De Algemeene Congregatie van Kardina len is gisterochtend in de zaal van het con sistorie, ondanks het slechte weer, bijeen ge komen. Aan de bijeenkomst werd deelgeno men door alle kardinalen van de curie door kardinaal Schuster, aartsbisschop van Mi laan, kardinaal Ascalezi, aartsbisschop van Napels en de volgende buitenlandsche kar dinalen: Verdier van Parijs, Lienart van Rijssel, Villeneuve van Quebec, Videl Y Bar- raquez van Tarragona. De Congregatie moest het personeel voor het Conclaaf kie zen. Een ononderbroken menigte trekt, ondanks het slechte weer nog steeds langs het stof felijk overschot van Pius XI. Plechtige uitvaartmis. Hedenochtend hebben de radiostations Eiar en Radio-Vaticana de plechtige uit vaartmis, die in de basiliek van St. Pieter is opgedragen, uitgezonden. Vanmiddag om 3.50 uur zal de bijzettingsplechtigheid wor den uitgezonden. Speciale munten en zegels. De kardinalen hebben besloten, geduren de den tijd, dat de Apostolische Stoel onbe- bezet is, een kleine hoeveelheid zilveren munten uit te geven met de beeltenis of het wapen van den kardinaal-Camerlengo, Z. H. lim. Pacelli. Naar Stefani seint, zal ook een speciale se rie postzegels worden uitgegeven. Daartoe zullen eenige waarden worden herdrukt van de in 1929 uitgegeven zegels met de gekruis te sleutels, waarboven de insignia der basi liek, zijn afgebeeld, terwijl het inschrift zal luiden „Sede Vacante". Journalist vergiste zich bij vori ge Pauskeuze. Bij de vorige Pauskeuze in 1922 behaalden de thans overleden Paus en kardinaal Maffi, de aartsbisschop van Pisa, de meeste stem men. Reeds in 1914 had kardinaal Maffi 27 stemmen op zich weten te vereenigen. Toen nu het Conclaaf in 1922 beëindigd was, heeft zich een zeer merkwaardig inci dent voorgedaan. Eén der redacteuren van het blad van den toenmaligen minister Nitti, had bij de bekendmaking van den naam van den nieuwen Paus verstaan „Tac- ci" inplaats van „Ratti". Enkele oogenblikken later rolden de eerste nummers van de pers van het blad „11 Monde", dat op de voorpagina een groot ar tikel bevatte van den „nieuwen Paus', in werkelijkheid den toen nog in leven zijnden mgr. Tacci, den voormaligen nuntius te Brussel, wiens portret door deze snel wer kende redactie in een moderne omlijsting stond afgedrukt. Toen de krantenverkoopers met hun voor raad bladen de straat opgingen om aan de bewoners van Rome en Italië de blijde mare van een nieuwe pauskeuze te melden, bleek al spoedig wrelke reusachtige vergissing was begaan. De verkoop werd, aldus de Msb„ natuur lijk onmiddellijk stopgezet en alle mogelijke moeite werd aangewend om de reeds ver kochte nummers op te sporen en in beslag te nemen. Britsch protest te Tokio Inzake de bezetting van Hainan. De Britsche ambassadeur te Tokio heeft een bezoek gebracht aan minister Arita, om ge lijke stappen te doen als gisterochtend de Fransche ambassadeur heeft genomen inza ke de landing van Japansche troepen op Hainan. De Japansche minister van Bui tenlandsche Zaken, Arita, heeft den Brit- schen ambassadeur, in antwoord op het pro test de gelijke verzekering gegeven als gis teren aan den Franschen ambassadeur. Hainan slechts bezet uit militaire noodzaak Tegenspraak op de verklaring van Tsjang Kai Sjek. JAPANSCHE INVLOED TOT DE MIDDELLANDSCHE ZEE? De woordvoerder van het Japan sche departement van Buitenland sche Zaken heeft, in tegenstelling tot de bewering van Tsjang Kai Sjek jegens buitenlandsche journalisten verklaard, dat de Japansche bezet ting van Hainan, geen verband houdt met het handhaven van vre de en rust in den Stillen Oceaan. De woordvoerder zeide voorts, dat Japan geen territoriale bedoelingen met Hainan heeft. Het is echter nog te vroeg, om te zeggen wat er van het eiland zal worden, nu de Japan- neezen het uit militaire noodzaak bezetten. Leven en buit der buitenlanders wordt beschermd. De vice-consul van Japan, Matsoedeira, en de Fransche consul Jankelewitsj, waren de eenige buitenlandsche consuls, die zich gis terochtend op het eiland Hainan bevonden. Matsoedeira heeft in gezelschap van mili taire autoriteiten een formeel bezoek ge bracht aan Jankelewitsj en deze er van op de hoogte gesteld, dat de Japansche troe pen die ontscheept zijn op zich genomen hebben vrede en orde op het eiland Hainan te handhaven. Hij gaf de verzekering, dat leven en bezit van buitenlanders zal worden beschermd. Jankelewitsj heeft direct het bezoek van Matsoedeira beantwoord en gezegd, dat hij de landing der Japanneezcn niet had ver wacht. Hij waardeerde de tegenover hem door de Japansche autoriteiten betoonde hoffelijkheid, evenals hun pogingen vrede en orde te handhaven door onderdrukking van bandieten. Cliineezen lieten 200 dooden achter. ...In het Japansche Huis van afgevaardig den heeft minister Itagaki medegedeeld, dat de Chineezen bij de bezitneming van het eiland Hainan 200 dooden hebben achter gelaten, terwijl 300 man werden gevangen genomen. De duistere bedoelingen van Japan. De Chineesche afdeeling van de interna tionale vredescampagne, heeft aan 't hoofd kwartier der beweging in Genéve een tele gram gezonden, waarin een uiteenzetting wordt gegeven van de duistere bedoelingen achter de Japansche landing op Hainan. Hierin wordt o.m. gezegd: Mocht Japan Hainan versterken, dan zou de Japansche invloed zich noodzakelijk moe ten uitstrekken tot de Middellandsche Zee. Bijgevolg is de Japansche inval op Haindn" geenszins een nieuw ChineeschJapansch incident, maar een deel van het geheele probleem van den Stillen Oceaan, dat di rect verscheidene groote mogendheden aan gaat Mocht Japan zich hecht vestigen op Hai nan, dan zou de geheele internationale toe stand onvermijdelijk gewijzigd worden. Ben nieuwe bestemming voor de goederenwagens der Ned. Spoor wegen. De Nederlandsche Spoorwegen zijn, aldus het Vk., op het denkbeeld gekomen, het de trekkende jeugd gemakkelijk te maken. Dit jaar voor het eerst zullen zij de kampeer ders en de liefhebbers van het zwerven door een mooie natuur de gelegenheid bie den om op een gemakkelijke en voordeelige manier alle streken van ons land te bezoe ken en daar zoolang te blijven als zij zelf verkiezen. Het plan bestaat namelijk, om aan jeugd groepen eenige goederenwagens beschikbaar te stellen tegen een vooraf overeen te komen prijs. In deze goederenwagens wordt stroo gelegd, zoodat men slaapsteden kan in richten. Ook op andere wijze zullen deze wagens zoodanig worden ingericht, dat het verblijf erin voor de jongelui heel prettig wordt. De wagons worden namelijk gezellig aan gekleed en zoo kunnen zij daarin naar alle oorden van Nederland trekken. Bovendien wordt nog een wagen aangekoppeld, waar in de bagage wordt vervoerd, waarin de rijwielen worden meegenomen en waarin ge legenheid bestaat het eigen potje te koken Op dood spoor. De bedoeling is, dat vooraf met de Spoor wegen door een groep trekkers een plan wordt opgemaakt. In den nacht worden de jongens of meisjes dan naar de plaats van bestemming gereden. De wagens worden op een dood spoor geplaatst en in plaats dat zij nu hun tenten moeten opslaan, dienen de wagens hun tot verblijfplaats. De Spoorwegen zullen in elke goederen wagen acht slaapplaatsen inrichten. De ge leiders krijgen vrij vervoer, aangezien men het wenschelijk acht, dat de jongens of meis jes onder toezicht reizen. Ben gieter dient om mee te gie ten Als bijzondere attractie zijn de Spoorwe- wegen voorts voornemens om in de avond uren zulke trekkerstreintjes te vervoeren van het eene stationnetje naar het andere met zoogenaamde rangeerlocomotiefjes Zij zijn zich bewust, dat daarmede, wanneer dus door de stille avond gereden wordt met een matig gangetje, de romantiek, waarvoor de jeugd gelukkig nog zeer gevoelig is, ge diend wordt. Visschers op verkenning. Sedert eenige dagen heeft de visscher Heersma aan den zuidkant van Harlingen eenige netten in zee, om eens te polsen of reeds de Waddenzeeharing aanwezig is. Veel visschers volgen met belangstelling dit ver- kenningswerk en op verscheidene schuiten van visschers liggen de netten gereed om op bij het eerste gunstige teeken eveneens hun geluk te beproeven. Tot nu toe is echter het resultaat zeer gering. Er is slechts één haring gevangen. Dat een poging van kuilvisschers, die met hun sleepnet een groot deel der Waddenzee kunnen bestrijken, evenmin eenig resultaat gaf, geeft grond aan de veronderstelling dat de Waddenzeeharing nog niet haar trek naar de Waddenzee is begonnen. Het is, aldus het Hsbl., verscheidene ja ren voorgekomen dat pas in Maart de eer ste haringen werden gevangen. Dit in aan merking nemende, behoeft dit onbevredi gende resultaat op zich zelf nog niet ver ontrustend te zijn. Zou grooter worden door meer dere verdeeldheid bij den pro- testantschen omroep. Met spanning wacht de Ned. Chr. Radio- Vereen af, hoe de minister van Waterstaat beslissen zal over de aanvragen om zendtijd, zoowel door den Ned. Herv. Radio Omroep als door de Gereformeerde Kerken tot hem gericht. Het laatste nummer van het or gaan der N.C.R.V. wijdt wederom een arti kel aan deze kwestie, waaruit wij o.m. ver nemen, dat de minister tot de pers een ver zoek heeft gericht, voorloopig over genoem de aanvragen niet te willen schrijven! De voorzitter van de N.C.R.V., mi', v. d. Deurne, deelt mede, wel te. willen zwijgen over deze radio-perikelen, doch iets moet hem toch nog uit de pen: Over één ding kunnen onze leden gerust zijn, aldus de heer v. d. Deurne. Wij zijn bereid Hervormden zoowel als Gereformeer den zoover mogelijk tegemoet te komen bij het doen van speciaal kerkelijke uitzendin gen. We begrijpen, dat daarbij onafhanke lijkheid moet zijn gewaarborgd. Maar nooit zal ons bestuur zich kunnen lecnen tot fede ratieve sgmentyerlcing, met zelfstandige Her vormde of Geréf, grogpen. Dit zou, gezien de ervaring van 15 jaren, het begin van het einde beteekenen. De regeering heeft de macht de ortho- dox-protestantsche samenwerking op radiogebied uit elkander te slaan. Maar wij weten, dat ook de overgroo- te meerderheid der Hervormden er niet mee instemt, dat op die wijze de invloed van Roomsch-Katholieken wordt vergroot. De volle verantwoor delijkheid rust hier op minister van Boeyen. En, waar het gaat om het bestaan van onze N.C.R.V., wachten we met begrijpelij ke spanning af, welke beslissing deze be windsman, voorgelicht door den Radioraad, nemen zal." Gewezen kantoorbediende en boekhouder der Beweging staan terecht. Door publicatie van geheime cir culaires '.verden groote giften de N.S.B. onthouden Voor den politierechter te Utrecht hebben terecht gestaan de 21-jarige S. uit Bunnik, voorheen kantoorbediende op het hoofdkwar tier van de N.S.B. en de 33-jarige ten H., gewezen boekhouder bij de N.S.B., te Maar tensdijk, de eerste wegens diefstal van brie ven, geadresseerd aan het hoofdkwartier der N.S.B., welke brieven hij, alvorens ze af te leveren, ter inzage gaf aan den mede-ver dachte ten H., die zich ter zake van uitlok king van misdrijf te verantwoorden had. Uit de behandeling dezer zaak bleek, dat ten H. na zijn ontslag in dienst was getreden bij een comité, dat zich de bestrijding van de NSB ten doel stelta Ten einde in 't bezit te komen van voor dit doel geschikte gegevens, had ten H., den kantoor bediende S., overgehaald, de brieven, welke hij van het postkantoor af haalde, eerst aan hem ter hand te stellen en daarvan inzage, eventu eel afschrift te doen nemen. Mr. A. J. van Vessem, procureur van de N.S.B., had zich namens deze civiele partij gesteld en vorderde uit principieele overwe gingen een schadevergoeding van een gul den. Schade voor de Beweging. Dep laatsvervangendel eider der N.S.B. gaf als getuige een uiteenzetting der feiten, zoo als deze zich op het hoofdkantoor hadden voorgedaan. Volgens getuige waren behalve brieven, ook circulaires verduisterd. Boven genoemd comité publiceerde deze voor de N.S.B. strikt huishoudelijke stukken, waar door de beweging aanmerkelijk werd ge schaad. Het O. M. waargenomen door Jhr. Mr. J. E. W. Quarles van Ufford zeide overtuigd te zijn van de schuld van beide verdachten. Tegen S. eischte de officier wegens dief stal van brieven een geldboete van f 10. subs. 5 dagen en tegen den ex-boekhouder ten H. wegens uitlokking een geldboete van f 50.subs 25 dagen. Het O. M. achtte geen voldoende grond aanwezig om de civielt vordering toe te wijzen. Mr. van Vessem bestreed dit laat ste standpunt daar de N.S.B. door de publicaties, groote schade had ge leden, omdat groote bedragen, welke anders ongetwijfeld aan de bewe ging zouden zijn geschonken, nu waren ingehouden. Bovendien had den verschillende afdeelingen spe ciale koeriers aangesteld voor 't ver zenden van hun bescheiden, welke men niet aan de post toevertrouwde en hiermede waren groote kosten ge moeid. Pleidooi Als raadsman voor beide verdachten tra! op mr. B. R. Wesseling, die de tenlastele: ging niet bewezen achtte. Volgens pleite heeft S. zich de stukken niet toegeeigen en ook niet onteigend. Volgens pleiter heel S. zich wel aan een hoogst laakbare hac deling, nl. misbruik van vertrouwen schu! dig gemaakt. Ten aanzien van ten H. niet komen vast te staan, dat hij S. tot dezi laakbare handelingen zou hebben aangezet Wel heeft hij eenige malen aan S. geld ge geven voor het verstrekken van mondelin» inlichtingen, maar niet als betaling voo: het achterhouden van brieven, zooals laste is gelegd. Op deze gronden vroeg pleiter voor belds verdachten vrijspraak. De politierechter zal over acht c schriftelijk vonnis wijzen. AMSTERDAM, 13 Febr. Veemarkt. 438 vette koeien, le kw, —76 ct'., 2e kw. 58—66 ct., 3e kw. 50—56 cl per Kg. slachtgewicht, 105 melk- en kal! koeien f 180—250 per stuk, 58 vette kalveiu 2e kw. 5260 ct., 3e kw. 4050 ct. per levend gewicht, 142 nuchtere kalveren f 8 per stuk, 11 lammeren f 1616.50 stuk, 565 varkens: vleeschvarkens, wegen! van 90—110 Kg. 5657 ct., zware varkens 56 ct. vette varkens 5455 ct. per slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons slachte runderen uit Denemarken. Over zicht: Slachtrunderen ruime aanvoer, hac del zeer stug, vaste prijzen. Melkkoeien rui mer aanvoer, stille handel, onveranderd! prijzen. Vette kalveren iets 'ruimer aan voer, stugge handel, lage prijzen. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, stugge handel, prijzen constant. Lammeren zeer matige aanvoer, stille handel, prijzen hoog. Var kens ruime aanvoer, sleepcnde handel, voor al aan het einde der markt prijzen lager, Eenige zeer beste een cent hoögere notee ring. ROTTERDAM, 13 Febr. Vlasmarkt. Aanvoer: 9160 Kg. blauw, schoon 70—80 ct., 5900 Kg. Hollandsch geel 70S0 ct., 2815 Kg. dauwroot 6572 ct. Stem ming kalmer, allerbeste soorten konden de prijzen handhaven, middel- en lagere soor ten iets gemakkelijker, alles werd verkocht] ROTTERDAM, 13 Febr. Veemarkt. Aanvoer: totaal 2461 stuks t.w.: 619 vette runderen, 254 vette kalveren, 21 nuchtere kalveren, 841 schapen en lam meren, 724 varkens, 1 bok. Prijzen per Kg, Vette koeien 74—60—3S-48 ct., vette 06—58—38-48 ct., vette kalveren 100-90-30 70 ct., varkens (levend gewicht) 484745 ct., schapen 4842—31 ct., lammeren 52—45 41 ct. Prijzen per stuk: schapen f 24—20 17, lammeren f 191612. Overzicht: Vet te koeien en ossen, aanvoer iets korter, han del traag, prijzen als vorige week Dinsdag pr. koeien 76 ct., pr. ossen 68 ct. Vette kal veren, aanvoer iets ruimer, handel matig,! prijzen dalende, pr. tot 1.10. Schapen eC| lammeren, aanvoer iets grooter, hand«l| kalm, prijzen iets lager. Varkens, aanvoe/ iets ruimer, handel stroef, prijzen als vork] ge week. Eenige partijen schapen voor port verkocht. ZWAAG, 13 Febr. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken",. Reine d'Or 13—16, Winterjan 27—29, Pr»: sent van Engeland 30—32, Giese Wildeman 30—32, Canteloo 13—16. I WARMENHUIZEN, 13 Febr. Roode kool 4.406.50, gele kool 4.80—6.45} Deensche witte kool 4.20—4.90, uien 5.30. - Aanvoer: 13.500 Kg. roode kool, 450 Kg. kool, 3025 Kg. Deensche witte kool, 425 uien. ALKMAAR, 13 Febr. Aardappelen 2.90, boerenkool 10.60, WF- 0.90—3.80, gele kool 4.20—7, knolselde?f 2,707.60, prei 4.6010.60, rabarber 12-4 roode kool 4.20^7, selderie 11.70, spru* I 7.5014, uien 2.20—6, wortelen 3.20—p waschwortelen 7.509, witlof I 9.5012,i II 7—8.50, PURMF.REND, 14 Febr. Koeien, totaal 3S0 stuks: 170 vette kofi?; 60—69 ct. per Kg., goldekoeien f 115—l'5 melkkoeien f 180—260, stieren 4652 ct. Kg., 14 paarden f 70—160, 30 vette kalveren 65—95 ct. per Kg., 900 nuchtere kalveren voor de slacht f 7—17, 266 vette varkei'} 4546 ct. per Kg., 70 magere varkens f 30, 390 biggen f 917, 650 schapen f 22—2«, 25 bokken f 39. BROEK OP LANG EN DIJK, 14 Febr. Voorl. bericht: Uien 4.205.10, drielingen 3.10—3.60: grove 3.10-4.60. stek 1.1M-'0- Peen A 170—1.90, B. 3.60—380, C 3.90-4.W Kroten 160—3.80. Roode kool 4.00—7.40, fff" le kool 3.10—7.20. NOORDSCHARWOUDE, 14 Febr. Uien 4.30—5.40. drielingen 3.60—4, prov< 4.305.30, peen 2.904.30, kleine peen 1.3(P 2.10, kroten 0.503.80, roode kool 4.60— Gele kool 5.406.90; D. witte kool 4.40; Dl veiling duurt voort, ramenas 1.00—1.70. Waarom van Uw winkel een museum 8'' maakt? Zorg toch dat U klanten krijgt.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6