Stadt Schanke Wintertarwe verloren besehouwd Vandaag is 't Carnaval! Schager Courant?? XoS nooit! Zaterdag 18 Februari 1939 Vierde hfed Uit onze Omgeving RUNDVEEFOKVEREENIGING „DE DUINSTREEK". De Duinstreek" hield Donderdag haar al- «cineene vergadering in café Hilbrand. De voorzitter, de heer S. N. Zuurbier, «reeft in zijn openingswoord een terugblik op 1938 en memoreert daarbij den tot een «root succes geworden fokveedag, die ter gelegenheid van het 12/4-jarig bestaan werd gehouden. Ka het lezen der notulen, die onveran derd worden goedgekeurd, komen de inge- - stukken aan de orde en wordt o.m. komen breedvoerig besproken of het niet wensche- lijlc zou zijn een 14-daagsche controle in te Hoeren. Tenslotte blijkt dat de 4-weekscho controle voor deze omgeving voldoende is. Men wenscht in de huishoudelijke regle- jnenten enkele wijzigingen, waarover in 'n volgende vergadering nader zal worden bc- llist Geopperd wordt het denkbeeld, om een vast bedrag aan contributie te innen en daarboven nog een heffing per koe: hier door zou de grootere veehouder iets minder j,er koe hebben te betalen dan de kleinere. De heer Koster geeft in overweging lid te gorden van het bemiddelingsbureau voor jn- en verkoop van fokvee, ook uit. propa gandistisch oogpunt. De heer C. Mienis bracht verslag uit over de rekening 1938. Alles is in de beste orde bevonden. Bij de begrooting voor 1939 stelt men een bedrag van f2.75 per koe vast; er dient re kening mee te worden gehouden, dat dit jaar waarschijnlijk een nieuwe centrifuge {al dienen te worden aangeschaft. Verkiezingen. In de vacature ontstaan door .het aftre- Jen van den voorzitter, den heer Zuurbier, die zich niet meer herkiesbaar stelac, wordt ivoorzien door de benoeming van den heer fi. Kaag. Tot leden van de keuringscommissie kiest men voor het zuiden den heer N. Zuurbier cn voor het noorden den heer N. J. Kager. In de financieele commissie wordt be- moemd de heer A. Dapper, terwijl men ten slotte als afgevaardigde naar de bondsver gadering den heer C. v. d. Pol aanwijst. De afgevaardigde krijgt vrij mandaat. 'Alleen voor 'het benoemen van een bonds- bestuurslid wenscht de vergadering te zien gestemd op den heer G. Appel te Burgcr- bru*. Na de rondvraag, die weinig bijzonders oplevert, brengt de nieuwe voorzitter nog hulde en dank aan den scheidenden voor zitter, voor het vele, dat deze in de afge- ïoopen 13 jaren voor „De Duinstreek" heeft gedaan, en sluit daarna de vergadering. W ARMENHUIZEN Jaarvergadering „De Hanze". In het lokaal van den heer G. J. Mosch Vond 'n jaarvergadering plaats van de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze". het jaarverslag vermeldde, dat de vereeni- ging thans 42 leden telt. De bloempjesdag van S.A.N.T.O.S. heeft dit jaar opgebracht, f 29— en verleden jaar f 25.Mede door bemiddeling van S.A.N.T.O.S. zijn twee kin deren naar een sanatorium uitgezonden. Kaast den bestaanden 3-jarigen cursus is thans ook een spoedcursus begonnen voor het middenstandsexamen. Geroemd kon niet worden over het welslagen van de gehou- St. Nicolaasattractie. Onderwijl kwamen de beide geestelijken !Van deze Parochie ter vergadering. De heer Kauw bracht verslag uit van het Voorschotfonds en deelde mede, dat in het afgeloopen jaar f 550.is verstrekt op kor ten termijn. Vervolgens held de heer Mol een korte Inleiding over het onderwerp „Saamhoorig- heid in dén Middenstand". Daarna spraken nog de heeren geestelij ken. Met algemeene stemmen werden als be stuurslid herkozen de heer Jac. Mooij en in de plaats van den aftredenden heer Kauw, Is gekozen de heer M. de Nijs» Na een propagandistisch woordje om het werk van S.A.N.T.O.S. te blijven steunen, werd deze vergadering gesloten en bleef Dien nog eenigen tijd gezellig bijeen. HEER-HU GOWAARD Propaganda-avond en Maatschappij". „Landbouw Donderdag hield de afdeeling Heerhugo- Waard en Omstreken van den Nationalen Bond „Landbouw en Maatschappij" haar propaganda-avond in het café van den heer A. Rus. De voorzitter, de heer L. P. v.-Graft open de de bijeenkomst met een woord van wel kom aan den spreker den heer J. Lont van Nieuwe Niedorp en de andere medewer- kers(sters). Eerst, hoorden wij een paar zangnummers IVan mej. Rus-Hop en den heer M. Blauw Svaarna de heer Lont zijn rede begon. Allereerst legd# hij uit welke moeite de afd. gedaan had om een spreker te krijgen en deelde tevens mi*?, dat deze avond voor hem een bijzondere avond was, daar hij voor het eerst als propagandist voor L. en M. op trad. Nu. wij kunen gerust beweren, dat hij het er goed heeft afgebracht en de aandacht Van het publiek wist vast te houden en dui delijk te maken, wat wel en wat niet moest gebeuren. In de pauze traden op de dames Guus Groot en Jannie Slikker en de heer M. Blauw niet zang en declamatie, waarna de spreker zijn rede vervolgde. Sjr. noemde de berekeningen van den mi nister wiskunde-acrobatiek, doch eischte Voor de boerenbevolking een mcnschwaar dig bestaan. Spr. vond, dat na het plan van L. en M., dat hij voor alles propagandeerde, het Plan van den Arbeid der S.D.A P. kwam, doch dit was hoofdzakelijk voor de industrie be stemd, de boerenstand kwam er bekaaid af Na nog een paar nummers declamatie W'erd gelegenheid gegeven om vragen te stel Jen, waarvan door ecnige personen gebruik Werd gemaakt. Na nog een voordracht van mej. Jannie Slikker» yolgde sluiting, LEIDSCHEPLEIX 5—9 A'dam - TeL 33072 Dagelijks wisselende menu's. Zondag diner a f 1.75 Hors d'oeuvre Fiche - Consame Royal. Gekookte Tarbot, Holl. saus, versche aardapp., Kalfsnierstuk a la Bouque- tière, Pommes frites, of Gebraden Kip, Compote fine Pêche - Melba. Ook diners van 90 Ct. (4 gangen) 115 (5 gangen) 1 40 (5 gangen) W1ERINGEN VERLOTINGEN. Vergunning is verleend aan de V.V. „Suc ces tot het aanleggen en houden van een lo terij. Uitgegeven zullen worden 300 loten a f 0.10 Idem aan de Muziekver. „Apollo" voor 1000 loten a f 0.25. HERHALINGSOEFENINGEN. J. Hermans, J. Hegeman, W. de Jongh en J. Keijzer, allen van de lichting 1929 op 20 April a.s .te Den Helder hij het Regt. Kust Art voor 10 dagen. A. J. de Waal, licht. 1927 op 23 Maart a.s. te Bergen op Zoom bij het 14e Regt. Inf. voor 10 dagen; J. Hekman, lichting 1935 op 17 Juli 1939 te Haarlem bij het Korps Mo- tordienst voor 24 dagen. K. Minnes, lichting 1935 op 24 Juli a.s. te Haarlem Korps Motordienst, voor 17 da gen; J. Kuik lichting 1929 op 15 Juni 1939 le Haarlem, Korps Motordienst, voor 10 dagen; J. T. de Jong, lichting 1927 op 23 Maart 1939 te Venlo hij het 17c Regt. Inf. voor 10 dagen. K. Kaan, lichting 1934-, op 24 Juli 1939 te Haarlem bij het Korps Motordienst voor 17 dagen. LQOP DER BEVOLKING. Januari 1939. Ingekomen personen: B. Drooger uit Anna Paulowna; E. v. d. Beek en gezin uit Amsterdam; Mw. H. W. Dreiner uit Am sterdam; Mw. J. C. M. Bison—de Voogd, uit Renkum; J. K Snoodijk uit Baarderadeel; C. F. Schutte uit Purmerend; Mw. A. Wes- sing uit Abbekerk; M. Schaaphok uit Be- dum; Mw. M. A. Jansen uit Schagen Vertrokken personen: P, W. G. H. Keulen naar Anna Paulowna; J. Th. Wildeboer nr. Haren; Mw. I-Ialfweeg naar Anna Paulowna F. P. Roelans naar Vogelwaarde; Mw. M. C. de Weertn aar Wieringcrmeer; A. v. d. Veen naar Munnekezijl; S. Wigbout en ge zin naar Soest; D. C. Kooij en gezin naar Veere; Corrie Leen naar Hoorn; M. Smid naar Gorinchem; Mw. A. Erkelens naar Amsterdam; P. de Vries naar Bolsward; N. Koorn naar Amsterdam; E. Bakker naar Amersfoort; J. de Wit e.e. nr. Soest; A. West strate en gezin naar Wieringcrmeer; H. Ot- tens naar Wieringermecr, Mw. T. Nicuwen- huizenHollande naar' Anna Paulowna. BURGERLIJKE STAND 4 t.m. 17 Febr. '39 Geboren: Catharina Alida, d. -v. Th. J. Borst en G. v. d. Stoop; Hittjo zoon van L. Ploe ger en L. Moorlag; Ondertrouwd: E. Wagenaar en L. J. Bergs POLITIE Verloren: een portemonnaie, inhoudende eenig kleingeld en een rijbewijs. Inlichtingen bij den gem.-bode. Kou Griep Pijn Mijnhardtjes bewijzen U goede diensten. Doos 30 en 50 ct. ZIJPE SCHAGERBRUG. De schooltuintjes. De rekening van het eerste exploitatie jaar der schooltuintjes geeft een voordeelig saldo aan van f 11.28y2. De commissie voor de schooltuintjes heeft besloten op den tuin een broeibak te bouwen. Voorts zal voor de oudere leerlingen het beschikbare akker tje belangrijk worden vergroot, terwijl ten slotte plannen bestaan voor het bouwen van een tuinhuisje, dienende tot berging van het materiaal. BURGERVLOTBRUG. Kleine verloting. B. en W. van Zijpe hebben aan de ver eeniging „Nut en Genoegen" alhier toestem ming verleend tot het houden van een klei ne verloting tijdens de e.v. bijeenkomst. Herhalingsoefeningen. De dienstplichtige H. Toes te Stolpen, van de lichting 1933, zal 18 September a.s. te Haarlem voor herhalingsoefeningen in wer- kelijken dienst moeten komen voor den tijd van 17 dagen. De werkloosheid. De vorige week is het aantal werkloozen, dat in „zorg" is, eenigszins toegenomen en vermeerderd van 107 tot 116, waarvan 105 in de werkverschaffing waren geplaatst en 11 ingevolge de Rijkssteunregeling werden geholpen. In de overeenkomstige week van het vorige jaar bedroeg het aantal werkloo zen niet minder dan 143. Onze oudste ingezetene Naar wij vernemen herdenkt de oudste ingezetene dezer gemeente, mevr. Kroes geb. van Straaten, te Oudesluis, heden, 18 Febr. haar 98sten geboortedag. PETTEN. Toestemming verloting B. en W. van Zijpe hebben aan het Pet- ten's Dames- en kinderkoor toestemming verleend tot het houden van een kleine ver loting voor dekking van de binnenkort te houden uitvoering. BARSINGERHORN Opnieuw mond- en klauwzeer. Door een veehouder in deze gemeente is aangifte gedaan van het uitbreken van mond- en klauwzeer onder zijn vee. Politie. Is komen aanloopen: een. ram. Inl. ter secretarie, HARENKARSPEL Verkoopingen. Gisteren werden te Dirkshorn geveild: 3 perceelen weiland, groot 4.25 H.A., liggende in den Polder Westerend, ten overstaan van Notaris van Leersum te Winkel. Alle drie perceelen werden opgehouden door de eigenaresse: de familie Roggeveen uit Baarn. Donderdagavond werd ten overstaan van Notaris Mr. C. J. de Lange het burgerwoon huis, vroeger bewoond door de wed. Karsten te Kalverdijk, in openbare veiling ten huize van den heer H. Tieb'ie verkocht aan den heer Jb. Zutt te Eenigcnburg voor de som van f 790. Benoeming. Door B. en W. is met ingang van 1 Jan. 1939 benoemd tot 2de ambtenaar ter secre tarie alhier de heer J. A. Middelhof! te Heiloo, voordien volontair ter secretarie al hier. Gemeenteraadsverkiezing. Door B. en W. is de datum, waarop de stemming zal worden gehouden voor den gemeenteraad, vastgesteld op Woensdag 7 Juni 1939. DIRKSHORN. ALGEMEENE VERGADERING van de Begrafenisvereeniging „De Laatste Eer". De voorzitter, de heer C. de Vries, mocht 18 aanwezigen het- welkom toeroepen. Hij deelt mede, dat de vereeniging er financieel goed voorstaat. Het best. heft de kleedirig geïnspecteerd en in beste slaat bevonden, mede dank zij de goede zorgen van den klee- dingbewaarder, wien hiervoor een woord van dank toekomt. Vervolgens richt hij een dank woord tot voorlooper en dragers voor hun uitstekende werk en prijst hij de goede zor gen van den heer Wolfswinkel voor den lijk wagen en den heer De Goede voor de volg auto's. Dan richt de voorzitter zich tot den heer Floor, die wegens het bereiken van den 65- jarigen leeftijd zijn functie van drager en reserve-voorlooper heeft moeten neerleggen en memoreert de goede zorgen van dezen functionaris. In zijn plaats is door het be stuur aangesteld de hr. J. v. d. Sluis terwijl de heer Joh. Manneveld reserve-drager is ge worden. De notulen worden onveranderd goedge keurd. Uit het verslag van den penningmeester blijkt, dat de vereeniging in 1938 10 diensten uitvoerde, 4 voor leden en 6 voor niet-leden. De vereeniging telt 496 leden uit 161 ge zinnen. De laatste schulden zijn afgelost, terwijl het batig saldo over het afgeloopen jaar f233.52 bedroeg. Het totale saldo is hierdoor gestegen tot f 716.56. Op voorstel van liet bestuur wordt het re glement gewijzigd, zoodat het aantal be stuurders uitgebreid wordt tot 9, waaronder 2 voor de gemeente St. Maarten. Hiertoe wor den gekozen de hecren G. Sloof en D. Ko ning. Een tweede wijziging betreft de rechten der leden bij zeer ernstige omstandigheden, als b.v. oorlog. De aftredende bestuursleden de heeren A. van Dijk, T. Visser en C. de Vries worden herkozen. Het bestuur krijgt vervolgens machtiging om, wanneer de financieele uitkomsten gun stig blijven, een automatisch begrafenistoe stel aan te schaffen. Dan stelt het bestuur nog voor de contri butie onveranderd te laten, doch een tweede volgauto voor de leden beschikbaar te stel len. Ook dit voorstel wordt aangenomen. Tot lid van de fin. commissie wordt aan gewezen de heer C. Visser. Rondvraag. De heer P. Breed informeert naar de voorwaarden, waarop overledenen uit een tehuis voor ouden van dagen ter aar de besteld worden. De Voorz. zal den her Breed deze voor waarden schriftelijk doen toekomen. Hierna sluiting. WINKEL DAMWEDSTRIJD. Donderdagavond speelde de damclub „Win kei" in het lokaal van den heer D. A. de Bruijn alhier haar laatsten competitiewed strijd tegen het sterke E. D. C. ui Enkhui zen en wist hiertegen een mooi resultaat te behalen. Het eerste tiental speelde n.1. gelijk, terwijl het tweede tiental een gemak kelijke overwinning wist te behalen, waar door het kampioen werd van de 3de afd. A. van den Westfriéschen Dambond. De vol ledige uitslagen waren als volgt: lste tiental le klasse: J. Helder—J. v. d. Spruit 1— T. Mantel—W. Zaan 2-0 C. AmeIs—Wisman 11 P. J. Korver—A. Deen 1—1 S. BakkerN. P. de Goede 11 C. Lodder—Z. J. Plat 0—2 A. Wit—P. Deen 0—2 J. v. d. MolenH Slok 11 P. Zwagerman—P. Kofman 11 P. Oud—H. Volger 2—0 10—10 0—2 2—0 2-0 1—1 2—0 A. Ivuperus—niet opgekomen 2—0 J. Korffidem 20 G. Ruiter—idem 2—0 P. Bakkeridem 20 Jb. Hartogidem 20 2de tiental 111e klasse E. KastenS. Buis J. BreebaartGoderoi D. Wiedijk—J. de Jong G. Jongejan—Dijkstra C. Hartog—P. Sterk 17—3 DIENSTPLICHT. Door den Minister van Defensie is aan Joh. dc Veer van de lichting 1939 uit deze gemeente, voor een half jaar uitstel ver leend van het nog te vervullen gedeelte van de eerste oefening. BOUWVERGUNNING. Door B. en W. is bouwvergunning ver leend aan Mevr. de Wed. K. Vries te Scha gen voor het yemieuwen van een woning. KOSTWINNERSVERGOEDING. Door den Minister van Defensie is aan liet gezin Th. Uitvlugt kostwinnersvergoe ding toegekend, voor het verblijf in werke- lijken dienst voor herhalingsoefeningen van Th. Uitvlugt, Ook de karwei zal een misoogst geven Karweiprijzen loop en stcrlt onthoop. Aangenomen kan thans worden, dat de ge- hecle oogst van wintertarwe vrijwel verlo ren is, als gevolg van de vorst van dezon winter. Van de soorten Wilhclmina, Juli- ana en Imperiaal is niets meer over, van dc iets sterkere soorten Casten Dikkop en Mondei slechts zeer weinige. Tot overmaat van ramp blijken ook de resultaten van de karwei zeer slecht te zijn. De wortels zijn verrot cn de kopjes groen. In Zeeland is de geheele karweioogst verloren, ook in Groningen is veel verloren gegaan. Onze streek staat daar ongeveer tussclien in. De te verwachten zeer geringe opbreng sten vinden, naar ons werd verzekerd, reeds uitdrukking in sterk oploopcnde prijzen. DEN HELDER SINT PANCRAS BENOEiMD. Onze vroegere plaatgcnoot, de heer Sin- jewel, hoofd der school te Huisduinen is in gelijke functie benoemd te Den Helder. HISTORISCH GENOOTSCHAP TE UTRECHT. Tot lid van het Historisch Genootschap zijn o.a. benoemd dr. R. Wiarda te Bergen en de heer Th. P. H. Wortel te Alkmaar. SCHAGEN Huize Schenk in feesttooi. Gran- diose opzet van „het" feesi van het jaar! Haha, dat zal goed worden vanavond in het Noordhollandsch Koffiehuis! Wie gezien heeft, wat wij gisteravond hebben gezien, loopt vandaag den heelen dag al met bin nenpret te gnuiven en telt de uren, die hem scheiden van het groote moment, dat het Carnavalspak kan worden aangetrokken! Onzin? Bedenkelijk gedoe, zich in een apenkleedij te vermommen cn dwaas te doen? Ach kom, steek uw neus eens om den hoek van liet Carnavalsparadijs en u. vindt het alles héél gewoon, héél logisch cn heel noodzakelijk. Waarom zouden wij Noorderlingen niet de zelfde onrustige gevoelens mogen hebben als onze Zuiderburen, als de groote dag van Hollandsch Noorden, het Schager Carnaval is aangebroken? Heel veel werk is dit jaar gemaakt van de aankleeding der zaken. On ze Schager decoratie-kunstenaar, Jan Ko ning heeft in korten tijd een tooverpalcis gewrocht, een origineele hoerenkamer ge schapen, een chanipagnebar opgebouwd, en een cabaret ingericht, 't Is schitterend, 't is origineel! Karton met een streek of wat verf is 't, maar... de oudërwetsche Friesche hangklok in de hoerenkamer lééft, de Frans Halscopie is voortreffelijk en het blauwe Delftsch zou men zoo onder zijn arm weg willen dragen... Hospes Schenk zal, als hij straks getooid met zijden pet, zwarte hef en „getuigenjas" zijn gasten ontvangt, een decoratieve figuur zijn in deze omgeving! Gewerkt is er, hard gewerkt, van gister morgen vijf uur af. Allen zijn in actie ge weest, trouw hebben R.V.S. leden den heer en mevr. Schenk geholpen! Het resultaat is geweldig! Bijzonder gelukkig is men met het enga- geeren van de musici geweest. In de groote zaal resideert Siem Hamel met z'n hand, in de voorzaal speelt het zeer bekende orkest van Onno Gortez, van het exclusieve res taurant Hungaria in de Leidschestraat te Amsterdam. Nog enkele uren... Horatïo heeft verkon digd dat het aangenaam is om dwaas te zijn... Oscar Wilde verzekerde: leef je*le ven, en niemand minder dan de Hoogge leerde heer Professor Huizinga noemt zijn laatste bock: „Homo Luden", de mensch speeltAls drie zulke ernstige, degelijke menschen dergelijke uitspraken doen welnu dan mogen wij u allen wel vroolijk Carnaval wcnschen! HERHALINGSOEFENINGEN. De dienstplichtige Pieter Dekker der lich ting 1933, is opgeroepen om op 18 September a.s. te Haarlem onder de wapenen te komen voor herhalingsoefeningen voor den tijd van 17 dagen. VASTE AANSTELLING. De heer J. Balk, in lossen dienst bij'het Ge meentelijk Gasbedrijf, alhier, werkzaam, is thans door B. en W. aangesteld als 3e fit ter in vasten dienst. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: Alhert Wittébol cn Aagje Blaau- boer. POLITIE. Gevonden: een blauwe muts, een autokus sen, een rijwielplaatje cn een rubber hand beschermer. Verloren: een damesrijwiel, een mantelcein tuur, een wantje, een rijwielplaatje, een grij ze jas cn eenige studieboeken. Waarom bouwl niet aan de toe komst van Uw zaak? Waarom adverteert U niet in de Het geluk is als de bergtoppen, Het kost inspanning ze te bereiken, maar zjj baden nog in zonlicht als over het vlakke land de schaduw gedaald Is. Het daverend applaus in de groote schouwburgzaal stierf eindelijk weg. Ella Moresco, de beroemde actrice stond nog op het tooneel, omringd door bloemen. De stereotype glimlach-voor-het-publiek maakte plaats voor een uitdrukking van groote ver moeidheid. Zij streek even met haar hand over haar voorhoofd, en ging toen naar haar kleedkamer. Terwijl zij zich afschminkte, wachtte haar kamenier zwijgend of Ella haar noodig zou hebben. Toen deze niets zeide, begon zij ein delijk uit zichzelf: „Mevrouw, hier zijn verscheidene kaartjes van..." Maar Ella onderbrak haar met een afwerend gebaar. „Ik wil niemand spreken vanavond, Minnie, leg die kaartjes maar in mijn la." „En de bloemen, Mevrouw?" „Stuur die maar naar het kinderzieken? huis. Mijn kamers staan nog vol bloemen." „Goed, Mevrouw." Er werd geklopt. Minnie ging naar de deur. „Mijnheer Martens, Mevrouw." „Laat Mijnheer maar binnen. Je kunt naar huis gaan." Ella stond middenin de kamer. Zjj had haar costuum voor een zwartfluweelen japon verwisseld. Haar fijnbelijnd gezicht was nog knap, maar zij zag er doodmoe uit zonder eenige kunstmiddelen, en stak haar smalle hand uit naar den heer in evening- dress, die binnenkwam. „Dag Hans, geef mijn bontjas even, en praat vijf minuten niet tegen me." Hij deed, wat zij vroeg en bracht haar naar de voor het theater wachtende limousine. Een half uurtje toeren, Hans, en breng uk. dan thuis." Geruischloos reden ze weg. „Wat is er lieveling?" vroeg hij na een poosje. „Niets en alles, Hans. Mijn bestaan van gevierde diva voldoet me niet." Hij keek haar even van terzjjde aan. „Ik begrijp je niet, Ella. Je bent mooi, je hebt een groot talent, je verdient schatten en kunt je aanbidders niet tellen." Zij zuchtte ongeduldig. „Ja, en toch voel ik me soms zoo arm, Hans. Al die bewondering geldt mijn talent en mijn charme als vrouw. Maar het inner lijk van de bekende actrice en van de char mante vrouw, wie heeft zich daar ooit om bekommerd?" Met een bruuske beweging spreidde zij haar handen uit. „Arm ben ik, Hans, eenzaam en arm met al mijn succes en mijn roem en mijn rijk dom!" „Maar kindje Zij viel hem in de rede. „Luister niet naar me. Ik ben sentimen teel en dwaas vanavond. Rijdt maar naar huis." Dr. JOS DE COCK. SCHAGEN-NIEUWS. Wedstrijden voor Zondag a.s. M.F.C. 1Schagen 1, vertrek 12.45 uur. P. Schoorl; Joh. Bremer, M. de Haas", D. Schoorl, A. de Wit, H. Middelheek; J. Peetoom, Jb. Ypey, C. dc Moor, G. Boon tjes, J. Broersma. Res.: N.N. Schagen 2Strandvogels 2, aanv. 2 uur. J. J. Slikker; J. Weeland, Joh. Franzen; P. Ki.stemaker, G. C. Anneveldt, P. Boon tjes, IL Veenstra, J. Steen, P. de. Vries, J, v. d. Ben, R. v. Haren. Res.: C. Slikker. Schagen 3W.waard 3, aanv. 10 uur. J. Everts; C. Slikker, P Slik; IL Kistemaker, S Breebaart, T. Moransart; P. Dekker, W. Domper, J. Slikker, F. Bosma, L. Komen. Res.: W. v. Geelen, P. Bakker, W. Rezel- man. Helder CSchagen A, vertrek 11 uur. K. Molenaar; J. Zwaan, G. Anneveldt; A. Schot, Jb. Molenaar, F. Slotboom; K. de Boer, J. Kater, T. Schoorl, T. v. Rooij, H. Vol ten. Res.: J. Pijl, Jb. Schoorl, G. Brocns. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer E. Lastdrager, slaagde dezer dagen voor het te 's Graven- hage gehouden examen van vakwerkman bjf de Telegrafie en Telefonie. IETS NIEUWS BIJ SLAGER OOSTER MAN. Slager Oosterman op de Laan heeft iets nieuws in zijn zaak en daar is hij met re den trotsch op. Het is ©cn moderne Tade- ma-koelcel, het beste van het beste, want Tadema leverde al ijskasten in grootva ders tijd en is een der meest ervaren fir ma's op dit gebied, aldus de heer Ooster man. Heerlijk frisch ziet het vleesch in de cel eruit. Slager Oostorman heeft de klop van den tijd gehoord: steeds hygiënischer, steeds beter! KEGELEN. De laatste wedstrijd in de competitie is gisteravond gespeeld tussclien de clubs „Om- smijfers" en „G.G.P." Ongetwijfeld was deze laatste ontmoeting de meest spannende in deze serie wedstrijden. Had in Afd. A „G.G.P." bij de voorlaatste kaart een vrijwel zekere voorsprong van 25 hout, toch zou dit puntenverschil terdege verdedigd moeten worden, want Not. van Veen bracht niet minder dan 86 hout als laatste kaart voor dc „Omsmijters" in den wedstrijd. Hiertegen over boekte G.G.P. 75, waarmede het verschil lot slechts li hout gercduccred werd. De einduitslagen luiden: Afd. A.: G.G.P. K.C.S. Omsmijters 6 punten 2784 hout 6 ounten 2703 hout punten 2530 hout 6 punten 2387 hout 5 punten 2284 hout 1 punt 2241 hout Afd. B.: G.G.P. Omsmijters K.C.S. Voor den eindwedstrijd te Bergen op 19 Maart a.s., waar tevens zullen uitkomen clubs uit Alkmaar, Purmerend en Vclsen, komen in aanmerking voor afd. A: G.G.P. en K.C.S.; voor de afd. B.: G.G.P. en Omsmij ters. Bovendien zullen in afd. B, drietallen, nog deelnemen dames „Vredelust",

Schager Courant | 1939 | | pagina 13