Wie er niet is, wordt niet gerekend De premiekeuriogen fe Goes ie Alkmaar. De onteigening in den Oosfpolder Raad Sf. Pancras Maar met den sterken arm van huis gehaald. De heer Jb. Duif ver- gat dat er vergadering was. In de eerste vergadering heeft men al weer een meevallertje. De eerste raad neemt de gemeensch. regeling van de gasfabriek aan. Veldwachter de Boer op wacht bij de Beek? De raad dezer gemeente vergaderde gis termiddag ten raadhuize, onder voorzitter schap van den heer J. Krooncnburg, burge meester, tevens secretaris. Afwezig waren de heeren Jb. Duijf en J. Wagenaar. Voorzitter opende de eerste vergadering van het jaar met eenige toepasselijke woor den. Voorz. hoopte dat 1939 vooruitgang zal brengen en wenschtc allen met hun gezin nen voor 1939 het allerbeste toe. De notulen van de vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Ingekomen waren eenige goedkeuringen Een meevallertje. Een nota van opmerkingen over de ge meen tebegrooting 1939 bevat meest admini stratieve opmerkingen. De nadere raming geeft een belastingmee valler en daardoor kan de post voor onvoor zien met f 123.G0 verhoogd worden tot i 1103.88. De begrooting 1939 werd nader vastgesteld. Vermoedende, dat de heer Jb. Duijf de raadsvergadering vergeten was, werd veldwachter De Boer op onder zoek uitgestuurd-. Gratificatie voor de bouwers van het raadhuis. B. en W. stelden voor, de gratificatie voor den bouw van het gemeentehuis te verhoo- gen. Aan den gem. opzichter en den archi tect Keesman was aanvankelijk f 350 in to taal toegewezen. Doch daar men daarna be sloten heeft tot verdere uitbreiding, door verhooging van den kap, achten B. en W. het redelijk, hun nog samen f 75 te geven. Het werk, waarop de eerste belooning is ge baseerd, was alleen over de eerste verbouw. De heer Van Kampen zou een bedrag wil len geven in verhouding van de eerste kos ten, tot de kosten van het dak. De heer C. Duijf merkte op, dat het dan nog meer zou worden. Er zou toch iets aan de kap moeten worden gedaan, als hij niet verhoogd zou worden. De heer Lek merkte op, dat f 75 billijk ge acht werd. Met het verhoogen der bedragen worden de percentages doorgaans iets lager. De heer Kloosterboer: Wc kunnen geen werk verlangen voor niets. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. De heer Van Kampen wilde op den heer Jb. Duijf wachten. Voorzitter: Neon, dat gaat niet op. De heer Timmer: Juist. De heer van Kampen: Dat is niet erg kameraadschappelijk Timmer! Do heer Timmer: Wie er niet is, wordt niet gerekend! Even later kwam de heer Duijf de raadzaal binnen. Hij had het schoon vergeten, dat er raad was! Stembureaux. Voor de verkiezingen voor Provinciale Staten en Gemeenteraad werden de vol gende stembureaux benoemd. Voor Prov. Staten: leden de voorzitter en J. van Kampen en Jb. Duijf, plaatsver vangers de -heeren J. AVagenaur en Kloos terboer. Gemeenteraad: B. en W. leden, plaats vervangers de heeren Timmer en Van Kampen. Het ambtenarenreglement werd gewijzigd in verband met de verlenging van den dienstplicht en in overeenstemming ge bracht met het Rijksambtenarenreglement. Verpachting grasgewas Twuij- verweg. B. en W. stelden voor, het grasgewas van den Twuijverweg voor 1939 weer aan den heer P. Volkers te gunnen; onder de zelfde voorwaarden als verleden jaar. De heer Kloosterboer zou er aan toe willen voegen, dat de schouw van het riet ook aan Volkers werd opgedragen. Daarmee kon de raad zich verecnigen. De heer Kloosterboer merkte op, dat de ..Beek" wöl eens door de jongens wordt afgedamd, waardoor het water niet weg kan. De man heeft het wel goed onder houden. Een der leden: We zouden De Boer er bij moeten zetten, om op de jeugd toe te zien. Vaststelling gemeenschappelijke regeling gasfabriek. De gemeenschappelijke regeling, welke in de op 2 Februari gehouden gecombi neerde vergadering van gemeenteraden is vastgesteld, werd zonder eenige discussie aangenomen. De rekening 1938 van het BJL Ontvangen was, met inbegrip van f 6300 gemeentelijke Subsidie f S393.15, de uitga ven beliepen f 8213.21, batig saldo f 179.94. De voorzitter dankte de leden van het B. A., in het bijzonder den heer Jb. Duijf, de administreerende armvoogd. Geldzaken tot slot. Voorzitter merkte op, dat indertijd was besloten, ter financiering van den bouw der onderwijzerswoning den verbouw van het raadhuis en den aanleg der begraaf plaats voorloopig een kasgeldleening aan te gaan van f 15.000, welke on 1 April zou worden omgezet in een vaste leening. B. en W. zijn bang, dat de begraafplaats niet op 1 April klaar zal zijn, doordat men er geen arbeiders voor heeft. In ieder geval zal het bedrag, dat benoodigd is, niet be kend zijn op dien datum, omdat men de afrekening van de Heide Mij. moet af wachten. B. en W. stelden voor de kas geldleening nog aan te houden. De heer Kloosterboer: Was er geen vast bedrag voor de begraafplaats gesteld? Voorzitter: Neen, we weten nog niet, wat het kost. De bijkomende kosten, welke voor rekening der gemeente komen, zijn geraamd op f 3200. De heer Van Kampen: Voorzichtigheid lijkt mij wel geboden. We kunnen nu nog goedkoop vaste leeningen afsluiten. Voorzitter: Wij zijn voorzichtig. De di recteur van de Robaver zeide, dat men zoo lang het geld op prolongatie pet. doet, geen zorg behoeft te hebben. We zullen de zaak goed in het oog houden. Het voorstel om de kasgeldleening aan te houden, totdat de kosten bekend zijn, werd aangenomen. Daania ging de raad in comité. Paardenfokkerij type Trekpaard Zoo lag dan het oude marktplein 'te Goes weer daar in een nevelige, druilerige mist, die echter allengs opklaarde, om de breede schare van belangstellenden te ontvangen, die getuige wcnschten' te zijn van het jaarlijksch terugkomende evenement, de premiekcuring van dekhengsten in het oudste fokdistrict van Ne derland. En de duizenden die het marktplein heli- ben gevuld zullen tevreden naar huis zijn gegaan, hoewel in sommige klassen ons hart wel eens warmer heeft geklopt. Nu is er de laatste jaren dikwijls gezegd, dat de motor het paard zou gaan verdringen, om dat er voor de motor zooveel reclame door de belanghebbende firma's voor deze moto ren zou zijn gemaakt, wat 't paard niet zou kunnen doen. En nu is onze meening er de laatste jaren in gesterkt, dat dit niet zoo zal zijn. Wie de evolutie van de paarden fokkerij en van die der trekpaardfokkerij in het bijzonder heeft meegemaakt, zal moe ten erkennen, dat dit niet zal gaan. Het trekpaard heeft immers geen reclame behoeven te maken. De sprekende voorbeelden over de laat ste jaren zeggen toch genoeg. Vergelijk het trekpaard van voor een twintig, vijf en twintig jaren bij de tegen woordige. In dit tijdperk hebben we gekre gen soort, soort met beste voeten, wat vroe ger wel iets te wenschen liet, soort met een vlotte ruime vierkante stap en ruime vlotte gangen. Juist het soort, dat we voor onze bedrijven kunnen gebruiken en wanneer we daarbij zien de groote belangstelling en het enthousiasme op deze keuringen, niet tegenstaande de depressie, die er wordt doorgemaakt, ook op het terrein der paar dènfokkerij, dan kunnen we niet anders concludceren dan dat het paard ook in de toekomst onze trouwe medewerker zal zijn op onze' bedrijven. Zoo stonden we dan weer vol verwachting op dezen morgen van den dag op het vre dige marktplein, omgeven door oude kerken en torens en ouderwetsche geveltjes, waar de strijd zou plaats hebben, die Zeeland reeds eenigen tijd in beroering had weten te brengen. Begonnen werd met de klasse driejarigen, groote en kleine maat, een klasse, die niet minder dan een vijftig nummers telde. AA'e hebben in deze klasse wel eens meer kop- paarden gezien, doch in de groote maat kwamen enkele dieren van klasse voor en het was weer vooral Clairon de la Lijs, waar van deze dieren afstamden. De oude Clairon keert weer naar het moederland terug en zal daar ongetwijfeld het goede werk voort zetten, dat hij er reeds heeft verricht. Stal Lannoye bezette in beide maten terecht de eerste plaats. Een paar klasse-hengsten. Soort met beste stap en gang en van de vosse kleur, die naar het ons wilde voorkomen, in Zeeland weer veld begint te winnen. Het is wel typisch, dat niet meer in de eerste plaats wordt gevraagd: „Is het een best paard", doch: „Heeft het een vosse kleur. Dit geldt trou wens voor het gehcele land en het standpunt deugt niet, doch deze mo degril is niet meer te keeren. Bij de groote maat kwam de vos Carlo van H. Kerckhaert op de tweede plaats. Is een zoon van Roland K 1558 en vormde met Clairon van Lannoye een klasse op zich zelf. Voor de onderste regionen hadden we ons de plaatsing wel eens iets anders gedacht, doch dit maakte ook niet zooveel uit, als de koppaarden maar op de juiste plaats staan, want hierdoor w<trdt de richting toch aan gegeven op welke wijze in de naaste toe komst zal worden doorgefokt. Het is toch feitelijk een ongeschreven wet, dat de kop- hengsten het beste en meeste materiaal krij gen toegevoerd. In de kleine maat was de eerste plaats vrij gemakkelijk voor AVilly, eveneens van Clai ron, en eveneens het eigendom van stal Lan noye. Deze klasse stond niet op het peil als die uit de groote maat. Bij de vierjarigen van de groote maat, ging groote belangstelling uit naar den machtigen Nico van Melo, weer een zoon van Clairon en eens gedoodverfd als stalgenoot van Ele gant van AVilly van Hollands Noorderkwar tier. Een machtig paard met toch mooie mo derne lijnen en enorm been werk. Een kerel, een reus, zooals men zelden ziet en die een groote gooi naar het kampioenschap zal doen. De vraag kwam evenwel wel bij ons op of hij lang mee zal gaan. Op de tweede plaats kwam Kovacs van Kruiningen, die afstamt van den ouden Cer- tain. Volkomen verdiend en een klassepaard met vlotte gangen. Een imponeerend geheel. De kleine maat was niet van die klasse en aan den kop kwam de Belgische import Pompies van Stal Aermandts. Is ons niet machtig genoeg en niet te fel in zijn been- werk. De rest in de kleine maat hebben we ook wel eens beter gezien. De vijfjarigen vormden als geheel een machtige klasse. In de groote maat was de jury echter niet geheel consequent. In Groningen toch werd een beste Marcus totaal afgewezen, terwijl hier een mindere Clairon van Annie om hetzelfde gebrek wel in de prijzen viel. Het is jammer voor de fokkerij, dat in dit opzicht geen vaste lijn wordt getrokken. In de groote maat zegevierde Floris van Oostburg d. d. ouden Herseur. Op de tweede plaats kwam Carlo van 't Kerkje, door Mayeur de Gaasbeek. In 1937 hadden we ge dacht dat Carlo eens kampioensaspiraties zou krijgen, doch aan deze verwachtingen zal thans wel een einde zijn gekomen. Floris is echter een hengst van hooge klasse, soort met beste stap en draf. Naast de genoemde Nico van Melo zit echter in de klasse -vijfjarigen de tweede voorname kampioenspretendent voor heden, en wel Clairon van Hoek door Clairon de la Lijs dus een halfbroer van Nico. AVe heb ben Clairon nog nimmer in zoo'n pracht conditie zien voorgebracht. Een buitenge woon paard, dat bovendien de vossckleur nog mee heeft. Op de tweede plaats kwam Byon van Fre- dericapolder, een zoon van Certain. Een beste hengst, die even meer soort kon heb ben. De derde plaats verdiende 'Primera van Firma door den besten Primera volkomen. Bost modem paard met volle bewegingen, Ook de klasse oudere hengsten vormde een buitengewone klasse. In de kleine maat kwam Avenir van AVil ly, de halfbroer van Elegant, aan den kop. Volkomen verdiend. Een hengst van hooge klasse. Dessert van AVaarde en Joli van Fre- dcrica, beide zoons van Certain. kwamen op de tweede en derde plaats. Eveneens klasse- hengsten. In de groote maat was de eerste plaats voor Mignon du Fostcau, terwijl Audeux van Eikelenbosch op de tweede plaats kwam en Gaulois de Tassenier op de derde. Mignon en Gaulois zijn vaders van groot formaat. Ook Audeux is dit, doch niet in den goeden zin des woords. Groot is hij en machtig, doch onsoórtig. AVanncer dit het soort is, dat men moet fokken, zou het met het trekpaard hard bergafwaarts gaan. Al met al dus een klasse oudere hengsten, waarin meerdere koppaarden voorkomen. Zooals we reeds hebben opgemerkt ging de strijd om het kampioenschap vooral tusschen Nico van Melo en Clairon van Hoek. Een paar hengsten, beiden het kampioenschap ten volle waard. Dat geeft bevrediging, dat geeft hoop en moed voor de toekomst. Ook Floris van Oostburg werd terecht in den grooten strijd om den provincialen ti tel betrokken, doch viel ten slotte af. AA'c hebben echter wel mindere kampioenen en reserves gezien dan hij. En zoo ging dan tenslotte Nico met de kampioenslauweren voorzien van de Zeeuwsche kleuren, strij ken, doch cadeau heeft bij den eeretitel niet gekregen. Een strijd, die bij het publiek een grootschen indruk heeft achtergelaten. En hiermee had men dezen dag op waar dige wijze kunnen besluiten, ware het niet, clat men nog vijf kampioenen van voor gaande jaren liet voorkomen, hetgeen een grootsch besluit is. Hiervoor kwamen thans in aanmerking de oud-kampioenen Acron van Avenir, Dragon d'Hondrocht, Solon van Certain, Clairon de la Lijs en Certain van Lamswaarde. En zoo zijn we weer getuige geweest van de hooge plaats die de trek paardenfokkerij in Zeeland inneemt, getui ge geweest van den geweldigen vooruitgang van deze fokkerij, die thans op een peil staat, die menig buitenlander versteld doet staan. Geknald hebben weer de zwecpen, ge dreund de hoefslagen om het vredige oude marktterrein van de Zuid Bevelandsche hoofdplaats. Duizenden harten hebben weer warm geklopt bij 't zien van zooveel mo-c* van zooveel macht en talloos velen hebben het terrein verlaten met de vaste overtuiging dat het Ned. Trekpaard met zijn veelzijdige gebruikswaarde, veler trouwe makker zal blijven op hunne bedrijven, bij den strijd om het bestaan. Zitting van Vrijdag 17 Februari. Broek op Langendijk. EEN CIRKELGANGETJE. Het was feitelijk een cirkelgangetje waar in de kantonrechter, de ambtenaar van het O.M. en ook wij lustig ronddraaien. En. om met het einde te beginnen: Mr. de' Brueys Tack zag geen kans om uit dien ronddraaienden cirkel te komen, daar hij steeds weer bij het punt van uitgang kwam. Hij kon geen breuk ontdekken en moest dus wel tot vrijspraak concludceren. Daar was allereerst de verdachte C. van Sch. uit Nieuwe Niedorp, die aan het eenc einde van den cirkel draaide, zoo er ten minste bij oen cirkel van een einde kan worden gesproken; voorts was er een Rot- terdnmsche bevrachtingsagent, wiens naam in de stukken onvermeld bleef en dien we dus X. de groote onbekende zullen noemen. Deze X hield een ander deel van den cirkel stevig vast en daar tusschendoor tolde de schipper S. K. uit Broek op Langendijk. Het werd een compleet algelira sommotje X staat tot S. K. als Sch. staat tot zoekt U dat zelf maar uit! Verd. v. Sch. werd dan tenlaste gelegd, dat hij goederen had doen vervoeren van Rotterdam naar N. Niedorp. zonder daar toe vergunning te hebben van de Bcvrach- tingscommissie. Dat leek op zichzelf een eenvoudig geval, •naar het werd pas recht ingewikkeld, om dat get. S. I\. beweerde die goederen in op dracht van den grooten onbekende naar v. Sch. te hebben vervoerd. Dus was X de op drachtgever! De Ambt. van het O.M. wilde toch een poging wagen om den cirkel door te breken. Mr. de Brueys Tack voerde aan. dat het spel weer ging beginnen met dezen ver dachte. Nu was de baas niet aansprakelijk, maar wèl de schipper. „Ik heb het best in de gaten", dreigde de ambtenaar,, „maar als als dat zoo voortgaat, gaan we de schepen in beslag nemen". Verd. bleef er ijskoud onder; vermoede lijk besefte hij wel, dat hem toch niets kon worden gedaan. En om deze mcening nog eens duidelijk te onderstrecpen, merkte get. S.K. op, dat z'n haas die nu hier als verd. stond van het hecle geval „niks niemendal" wist! AA'eg was de hoop van den Ambtenaar en hij moest toegeven, dat van een opdracht door van S. aan den schipper niets was komen vast te staan. Maar nu zal natuurlijk de schipper ver volgd dienen te worden. Dan krijgen we hetzelfde liedje, merkte de kantonrechter mr. Boerrigter mismoedig op, want die zegt dan natuurlijk, dat de agent in Rotterdam aansprakelijk is. En dat zal ook wel! Hoe het ook zij, verd. v. S. werd vrijge sproken, waarna baas en schipper met. den horst fier vooruit, het zaaltje verlieten. Zou dit muisje nu nog een staartje heb ben? Koe d ij k DE BANNE AVAS ER GOED VOOR. Meneer F. G. de AV. uit Koedijk liet ver stek gaan. Hij moest voor den Rechterstoel verschijnen, omdat hij niet gezorgd had dat bij den Schouw door de Banne, zijn pol- derslooten behoorlijk waren schoongemaakt. De get. AV. S. beweerde dat er zelfs niets aan was gedaan! En eiken keer wordt er maar niets aan gedaan. Dan krijgt meneer een gulden boete van de Banne en voor dit luttele bedrag maakt deze dan de sloo- tcn schoon. Da's makkelijk, vond de Ambtenaar, op kos ten van de Banne laat dan verd. zijn sloo- ten schoonmaken. Maar daar zullen we toch een stokje voor steken. Deze manier was goedkooper dan dat verd. het zelf deed! Natuurlijk; stemde get. toe. Daar is 't om begonnen, Mr. de Brueys Tack zeide in z'n requisitoir dat hij dit een weinig sympathieke zaak vond en eischte daarom f 10.boete; subs. 10 dagen hechtenis. De kantonrechter, mr. Boerrigter, was iet wat milder gestemd en veroordeelde verd. tot f 6.— boete, subs. 4 dagen. AV a rmenhu iz en VERDACHTE WAS VOOR DRIEKAVART ZIEK. Verdachte J. S. directeur van een inmaak- fabriek te Warmenhuizen, beweerde zelf voor driekwart ziek te zijn geweest, toen op 7 Januari een arbeider rooie kool had ge lost, vèr na het uur, waarop deze met wer ken moest ophouden. Het was kool voor export en geen kool om in de fabriek te verwerken; voegde verd. er nog aan toe. Maar het was toch maar een fabrieksar beider, die er volgens de arbeidslijst om één uur moest uitscheiden, repliceerde de ambtenaar. Hij had z'n vrijen Zaterdag middag moeten hebben, peinsde Mr. de Brueys Tack en hij dacht aan een geurig kopje thee; een lekkere sigaar en een ge makkelijke clubzetel in z'n gezellige woning als de klok van twaalven hem Zaterdags naar huis deed spoeden. De Ambtenaar dit alles in z'n gedach ten voorbij ziende trekken eischte f 6. boete, subs. 6 dagen. Verd. vond dit wel een beetje hoog en zoo dacht ook de kantonrechter erover, die verd. veroordeelde tot f 2.50 boete, subs. 2 dagen. Broek op Langend ij k AVAS HET EEN COMPLOT? AVas het een complot, die weigering van het viertal verdachten, om alle brieven van de consumptiemelkctrale maar ongeo pend terug te zenden? De Ambt. van het O.M. dacht er wel zoo over en vertrouwde het zaakje in geenen deele. Alleen J. J. uit Broek op Langendijk maakte een uitzondering. Deze had wel ver gunning gehad. Ja, Ja, die is van 8 Novem ber van het vorige jaar merkte mr» de Brueys Tack op, maar sindsdien bent U geschrapt, omdat U niet betaalde. Nu ben ik weer lid; merkte verd. op. Mooi zoo zeide de Ambtenaar en eischte daarom f 8.dagen. De Kantonrechter ver oordeelde verd. tot f 4.boete subs. 4 da gen. Verd. J. B. uit Heerhugowaard toonde zich recalcitrant en hield een lang verhaal over een vereeniging welke zou worden ge sticht en waar de minister z'n goedkeuring aan zou hechten. Ik heb m'n naam gezet, d'er is me nooit gesproken over een af dracht van 8 cents per 100 L. AVel heb ik f 1 aan contributie betaald. Voor de rest geen nieuws! Maar de minister heeft het alles goedge vonden, merkte de Ambtenaar op! Heb ik niks mee te maken; zeide verd. De heele boel is op leugens gebouwd; die controleur heeft ons bedrogen. Nou; nou; suste de kantonrechter dezen verdachte. Als U niet behoorlijk blijven kunt, moet U de zaal verlaten en wordt de zaak buiten U om behandeld. Daar schrok verd. toch wel heel erg van en hij bond dan ook ordelijk in. De Ambt. van het O. M. meende in z'n requisitoir, dat de afdracht van 8 ets. per 100 L. wettelijk was geregeld en verd. had zich bij de Centrale aan te sluiten. Er is alle mogelijke lankmoedigheid gebruikt, maar men sabotteert eenvoudigweg de hee le regeling. De eisch luidde f 15.boete subs 15 dagen hechtenis. Verd.: AVaarom is d'er alleen hier zoo'n besluit en in Friesland bijvoorbeeld niet; vroeg verd. die nog probeerde door de ma zen van het net te glippen. Dat weet ik niet aldus mr. Boerrigter ik ben geen minister en meteen greep hij het spartelende boertje stevig vast. f 7.50 subs. 5 dagen luidde het vonnis. Het zelfde lot ondergingen M. v. d. M. uit Heerhugowaard en J. M. uit Zuidscharwou- de En er komen er nog veel meer; voegde mr. de Brueys Tack er weinig hoopvol aan toe. AVcinig hoopvol voor eventueele nieuw- we slachtoffers, maar ook voor ons, omdat er in dergelijke zaakjes bitter weinig mu ziek zitl LANGENDIJK ZUIDSCHARWOUDE. Zitting van Gedeputeerde Staten Mr. Dr. Buiskool pleit voor landeigenaars. Gisteren hebben Ged. Staten alhier rit. ting gehouden inzake de voorgenomen ont eigening in den Oostelijken proefpolder in he Gcestmerambacht. Als voorzitter fun- geerde Gedeputeerde mr. Bomans, terwijl voor de betrokken landeigenaars optrad mr. dr. Buiskool van Schagen. Hoofdbezwaar noemde pleiter, dat de za- I kelijke beschrijving volgens het dossier niet overeenstemt met de feiten. Uitvoerig ging mr. dr. Buiskool de voorgeschiedenis na, vanaf het eerste „fantastische plan" van Ir. Mesu, tot heden. Onnoodig noemde pleiter het om in het Oosten nog een proef. I polder aan te leggen, nu men in het AVes- ten reeds een proefpolder bezit. Eerst moet men ervaringen in het AVesten opdoen, voor men de Oostelijke gronden in het plan betrekt. Als verdere bezwaren noemde mr. dr. Buiskool de groote kosten, bij te verwachten onvoldoende opbrengst. Deze factor is juist de voornaamste, de andere, de werkverruiming mag bij ontei gening niet gelden. De streek heeft geen gebrek aan gronden, maar gebrek aan ex portmogelijkheid, de veenlaag in het Oos ten is te hoog, en de slooten te diep. Fruit teelt zal een fiasco worden. Vervolgens toonde mr. dr. Buiskool aan, dat onteigening vele kleinere eigenaren fi- nantieele moeilijkheden zal bezorgen. Drooglegging der slooten is historiscH onjuist, de baggerbemesting kan niet ge- mist worden. Zou men tenslotte toch mee- nen, dat iets als proef in de Oostelijke gebieden gedaan moet worden, laat men dan een bepaald aantal akkers omgraven en de resultaten afwachten. De voorzitter gaf mr. dr. Buiskool de verzekering, dat alle bezwaren den minis ter zullen worden overgebracht. Voorzitter zette verder uiteen dat de provincie de plannen niet onoverwogen steunt en herin nerde aan de pogingen van den heer P4 Zeeman. Er volgde daarna nog re- en dupliek* DE LEUZEN DER ALGEMEENE KIES VEREENIGING. Ten lokale van den heer P. Kramer ver» gaderde de onlangs opgerichte Algemeens Kiesvereeniging, onder voorzitterschap van den heer G. G. Post. Aan de orde werd gesteld de vaststelling van het Reglement, dat door het voorloopig bestuur was opgemaakt. Het werd zonder eenige wijziging door de vergadering aam vaard. AA'e stippen er het volgende uit aan: De vertegenwoordigers in den raad zijn ge houden o.m. deze beginselpunten in acht te nemen. Belastingen worden geheven naar billijkheid en rekening houdende met de draagkracht der inwoners. Medegewerkt wordt aan een zoo goed mogelijke voorzie ning in de sociale behoeften der inwoners^ Bij het verleenen van steun aan werkloozen der gemeente wordt de voorkeur gegeven, aan werkverschaffing, mits tegen billijke ar beidsvoorwaarden. Zoolang blijkt, dat het gemeenschappelijk Gasbedrijf voor den Lan gendijk en St. Pancras in het financieel be lang der inwoners is, wordt de instandhou ding bevorderd. Wanneer evenwel op andere wijze een economischer gasvoorziening mo gelijk is, wordt hieraan met kracht meege- werkt. Pogingen om samenwerking tusschen de Langendijker gemeenten te verkrijgen, voor zaken, welke elke gemeente niet of moei lijk afzonderlijk kan behartigen, worden ge steund. Evenzeer worden gesteund pogingen om tot geheele of gedeeltelijke vereeniging van de Langendijker gemeenten te komen, In- dien blijkt, dat zulks het belang van de streek ten goede komt. Zoo noodig wordt het initiatief tot deze vereeniging genomen. Door de vereeniging wordt met een zelfstan dige lijst aan de verkiezingen voor den ge* meenteraad deelgenomen. Als bestuursleden werden benoemd de hee ren J. du Burck, D. de Geus Jbz., P. de Geus Jnz., Jb. Kroon en P. Ploeger. Hartelijke woorden van dank werden ge richt aan don heer Post, die zer veel voor de vereeniging heeft gedaan. In de daarna gehouden bestuursvergade ring werd de heer P. de Geus als voorzitter aangewezen, de heei; D. de Geus als secre taris en de heer P. Ploeger als penning meester. Aan de eerstvolgende ledenvergade ring zal worden voorgesteld, het aantal can- didaten voor den gemeenteraad op 12 te stellen. De ledenvergadering bepaalt de volg orde. Aangesteld. Tot assistent bij den voorlichtingsdienst voor kleine tuinders is aangesteld de heeg K. de Boer Sz. alhier. LANGENDIJK. Titelwedstrijden Kolven; De Pers- en Propaganda-Commissie van den Ned. Kolfbond besloot ook dit jaar weer wedstrijden te organiseeren voor den titel van Keizer, Koning en Prins. Van elke club zullen daaraan 3 leden mogen deelnemen. Om den Keizerstitel zal gestreden worden in de baan van Haakman te Bovenkarspel, om dien van Koning in de baan van Visser te Venhuizen en om don Prins-titel in de zaal^ van Kossen te St. Maartensbrug, re.** op 5, 12 en 19 Maart. Voor sajetkolvers zal om die titels afzonderlijk worden gekolfd en wel op 26 Maart in de baan van De Graaf te Barsingerhorn. Nieuwe penningmeester Ned. Kolfbond. In plaats van wijlen A. Kist te Zuid- srharwoude is als penningmeester van dei! N.K.B. aangewezen het Hoofdbestuurslid, de heer C. Groet te N. Niedorp.

Schager Courant | 1939 | | pagina 16