M en kou verdrijft U snel en zeker met „MIJNHARDTJES" Koker 12stuksiS0ct. Proef doosje 2stuks lOct Uit onze Omgeving ZUPB DE BRANDSPUIT WEER IN ORDE. Onze motorbrandspuit, welke bij den on langs. plaats gehad hebbenden brand niet naar behooren werkte, is in de werkplaatsen vyi de Firma Geesink te Weesp grondig na preken en weer geheel in orde gebracht, fleeds Vrijdagochtend om vijf uur, dus on middellijk na het ontdekken van het defect, j:el)ben de brandmeesters Mosk en Bakker de brandspuit naar Weesp gebracht, alwaar ze direct onder handen werd genomen. Na middernacht was het euvel verholpen. Za terdagochtend half zes keerden de brand meesters met de herstelde brandspuit te Schagerbrug terug. Gistermorgen werd een demonstratie gegeven; de brandspuit deed het zeer goed., Vogelvergunning. De Minister van Economische Zaken heeft een vogel vergunning verleend aan de heeren Z. Woudstra te Burgerbrug en C. Geel te Oudosluis. 'T ZAND. Verzoek om een landarbeiders plaatsje. Naar wij vernemen, heeft de landarbeider Th. A. Smit alhier bij het Gemeentebestuur een aanvrage ingediend ter verkrijging van een plaatsje ingevolge de Landarbeiderswet aan don Boschweg. OUDESLU1S MEN BLEEF NIET KOUD, BIJ 't IJSCLUB- JUBILEUM. Het 33-jarig bestaan van onzen IJsclub „Eensgezindheid" werd in de magnifiek versierde zaal van den heer Joch. Kreyger gisteravond op feestelijke wijze herdacht. De' voorzitter de heer C. Nannis, heette den heer Burgemeester welkom; het En semble van :,De Meester" uit Amsterdam; den „Sonny Band" onder leiding van den beer Sombroek te Alkmaar en de ©vertal- rijke aanwezigen. Hij gaf een globaal overzicht van het ontstaan en den levensloop van de vereeni- ging. waarvan de heer Jn. Delver. die nog steeds met vuur zijn werk als starter ver- zult, één der oprichters was. Vele bestuurs lede», zooals de heeren Biemond, KI. Krey ger en P. Huiberts en ook de voorzitter zelf varen al 15 jaar of langer in 't Bestuur. Buiten de genoemde heeren zijn nog leden van het steeds actieve Bestuur, de heeren Jn. Silver, J. Asjes secretaris en C. Goet, welke laatste nog een mooi uitgevoerd reus achtig groot herdenkingsbord. had, - gescljil-, derd, dat boven het met vlaggen versierde tooneël hing. Wat was ^Ie Verlichte Ijsbaan in 193Tgeen sncces, ook geldelijk, want de rentelooze aandeden vlogen weg. De Voorzitter dank te ook de vrouwen der Bestuursleden, die hun mannen zoo lieten „zwieren", op het ijs, wel te verstaan. De burgemeester spreekt. Hij gaf nu het woord aan den Burgemees ter, die het bestuur uit naam van 't Ge meentebestuur complimenteerde en veel goeds wenschte. De heer Alex de Meester met zijn Re- vue-cabaret-Ensemble kwam nu aan de 'beurt met zijn Non-Stop Programma. Op voortreffelijke manier vulden de artisten den ganschen avond. De Voorzitter bedankte na afloop al de artisten en ook de jonge dames. T. Buik, M. de Carpentier, Meta en Lies Kossen en M. Kreyger'Jgch. d„ voor de mooie versie ringen. Een gezellig bal volgde. Het bestuur komt zeker hulde toe voor den aangenamen herdenkingsavond, die het den leden heeft geschonken. ST. MAARTENSBRUG. Nut en Genoegen. Zaterdagavond hield Nut en Genoegen haar laatste bijeenkomst in dit seizoen. De zaal Kossen was tot in de uiterste hoeken be zet, toen de voorzitter hen allen welkom heette, in 't bijzonder de toonecl vereeniging Ü.K.K. van Zuidscharwoude, die zou opvoe ren: „De Vreemdeling", tooneelspél in 4 be drijven van Antoon Coolen. Het was voor de eerste maal dat wij kennis maakten met deze verecniging; wij kunnen niet anders verkla ren, dat de medespelenden, niet één uitge zonderd, hun rollen zoo goed vertolkten, dat de gcheele zaal in gespannen aandacht zat tc luisteren, en met groote belangstelling dc verschillende tooneelen aanschouwde. Aan het slot had de vereeniging dan ook een ovatie in ontvangst tc nemen, welke duidelijk weergaf hoe het spel werd gewaar deerd. De voorzitter bracht de vereeniging hartelijk dank voor het gebodene en riep haar een tot weerziens toe, dat de leden van het Nut, met een donderend applaus onder streepten. Tot slot een verloting en een gezellig dansje. Bestuur en leden van het Nut hebben op waardige wijze dit seizoen afgesloten! BURGEFVLOTBRUG. Knelis was niet doolEen ge slaagde Nutsavond. Zaterdagavond werd door de ver. „Nut en Genoegen" alhier ten lokale van den heer Jb. Schrieken een nutsavond gehouden. Voorzitter, de heer J. Ploeger, heette de talrijke aanwezigen welkom. Hierna volgde een lezing door den heer C. Kok, getiteld ..Weer thuis", door Mien Labberton. Deze zeer ernstige schets wérd door den heer Kok prachtig vertolkt en had dan ook de volle aandacht en een dankbaar applaus. Vervolgens werden verschillende tooncel- stukjes ten tooneele gebracht, waaruit bleek dat de jongelui alhier al op al hebben ge zet. om dezen avond, welke geheel door eigen krachten werd gevuld, goed te doen slagen. Een extra lachsalvo volgde, toen Knelis midden in zijn rol tegen den soufleur zeide: Je hoef niet zoo hard te praten hoor, want ik hoor ie «vengoed wel-! Tot slot volgde de verloting, waarvan de eerste prijs, een taart, werd gewonnen door den fabrikant, bakker Spaan. Deze stelde zijn product weer ter beschikking van de vereeniging. Hierna dankte de voorzitter allen die had den meegewerkt aan dezen avond en sloot de bijeenkomst, waarna men onder de goe de leiding van de Jolly Band nog geruimen tijd gezellig bijeen bleef. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Vrijdagavond werd in café Homan alhier voor een goed bezette zaal een filmavond gegeven, door het N.V.V., op uitnoodiging van de afd.Landarbeidersbond in samen werking met de afd. Bouwvakarbeidersbond alhier. Nadat eenige bijfilms waren ge draaid, werd het woord gegeven aan den bondsspreker, den heer de Groot, die een korte propagandarede hield, welke met groote aandacht werd aangehoord. Daarna werd de hoofdfilm gegeven en wel „Me- rijntje Gijzen's Jeugd". Een gezellig dansje tot slot van dezen mooien avond. PETTEN. Hulp in Nood- Zaterdagavond hield de vereen. Hulp in Nood' annex Ziekenhuisverpleging, haar jaarvergadering in café Vriesman. De heer J. Blom opende en verzocht den secretaris de notulen te doen lezen, welke ongewijzigd werden goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat beide afdeelingen het afgeloopen jaar behoorlijk hadden „geboerd". De totaal ontvangsten van Ziekenhuisver pleging hadden met inbegrip van het vo rige jaarsaldo f 1433.05 bedragen, de uitga ven f 585.69; een batig saldo aldus van f 847.36. Hulp in Nood: totaal ontvangsten f 1178.75 uitgaven f 469.71, saldo f 709.04. De bestuursverkiezing had tot gevolg, dat de aftredende bestuursleden J. Blom, J. Vriesman en G. Zwaan werden herkozen. Een bestuursvoorstel de contributie van 23 op 25 ct te brengen, werd na ampele be sprekingen teruggenomen. Moer gedade vond een ander voorstel, om die leden van Ziekenhuisverpleging, welke geen lid van een ziekenfonds kunnen zijn, tegen operatiekosten te verzekeren. Voorts werden verschillende wijzigingen aangebracht in het reglement van Hulp in Nood, dat in velerlei opzicht verouderd bleek te zijn. Bij de rondvraag drongen enkele leden aan op een meer regelmatige contributie inning. Het bestuur zal hiervoor zorgen. WARM EN HUIZEN DE ALKMAARSCHE KRAAN GEEFT GASI Zaterdag J.l. levering van Alkmaarsch Gas een feit geworden. Thans voor ziet Alkmaar nu het geheele rayon, t.w. Warmenhuizen, Harenkarspel, Sint Maarten en Schoorl. Na enkele dagen van hard werken is Za terdag j.l. de persleiding met bijkomende werken die ook moesten worden uitgevoerd aan het bedrijf te Warmenhuizen, gereed ge komen. Warmenhuizen heeft nu Alkmaarsch gas! w Deze werkzaamheden, uitgevoerd door de fa. Visser en Smit uit Slicdreclit, onder toe-, zicht van eten opzichter der Getn. Lichtbedrij- ven te Alkmaar, den heer Jongsma, zijn zeer vlot verloopen en stellig waren de werkzaam heden enkele weken eerder beëindigd ge weest, wanneer de vorstperiode er niet was ingekomen. Zaterdagmorgen elf uur was alles gereed en onder aanwezigheid van het personeel was het plechtige moment gekomen. Door den heer Jongsma werden de kranen .ge opend. en kreeg het Alkmaarschc gas toe gang. Alles werkte naar behooren. Inderdaad mag het moment plechtig genoemd worden en voor het personeel in het bijzonder. Bij een dergelijke gebeurtenis komen herinnerin gen boven, men loopt eens rond, kijkt oven en toestellen nog eens aan en in gedachte zegt men, afgeloopen Wie had dat voor een 10 jaar geleden gedacht? Met zekerheid kan worden verklaard, dat de kwaliteit absoluut niet minder zal zijn dan het voorheen was, en zonder twijfel zal de kwaliteit van dit gas een stabielere waar de hebben als voorheen. De verbruikers die gas bezigen voor verlichting, zullen dit het beste kunnen bemerken en zullen de bran ders niet zoo vaak moeten bijstellen en re gelen als anders. Volgende week zullen de fitters bij de ver bruikers huis aan huis de toestellen nazien. De heer Rempt heeft met ingang van 1 Februari zijn intrek genomen in do voor malige directeurswoning en zal de admini stratie blijven waarnemen. Ook de fitters blij ven hier gestationneerd en twee stokers zijn inmiddels naar Alkmaar vertrokken. Uitvoering Dasko. Gisteravond gaf de gymnastiek vereeni ging Dasko onder leiding van den heer de Bie uit Alkmaar haar jaarlijksche uitvoe ring in de zaal van den heer Slikker. Na een kort openingswoord van den heer de Bie had nog een huldiging plaats en sprak de hoer Reindert Postuma namens de vereeniging woorden van dank tot den heer d eBie, die thans de tinede uitvoering leidde. Als blijk van waardeering werd hem een mand met bloemen overhandigd. Hierna werd met het programma begon nen. Heel aardig en correct zijn de oefenin gen uitgevoerd en allen hebben gegeven wat zij konden, de dames zoowel als de heeren, klein en groot. Ter afwisseling nog een tooneelstukje, een éénacter, zeer aardig. Vooral no. 16 van het programma: Na re gen komt, zonneschijn, viel zeer in den smaak. Tot slot een gezellig bal onder lei ding van den heer G. de Boer.. WIER1NGERWAARD Een zuivelieest. Naar we vernemen is Zaterdagavond het T'VrjariR bestaan van de Coop. Zuivelfa briek „De Volharding" in de zaal van den heer Breed feestelijk herdacht. De pers had geen uitnoodiging ontvangen. ANNA PAULOWNA Uitslag aanbesteding. Bij de aanbesteding voor het houwen van twee landarbeiderswoningen onder architec tuur van den heer W. A. Hoep, Brcezand, waren elk voor één woning de laagste in schrijvers de heeren C. Lampers te Scha- gen voor f 2375 en G. Roolsloot te Bergen voor f 2340. HEER-HUGOWAARB TAVENU. Gisteravond gaf de gymnastiekvereeniging TAVENU alhier haar openbare uitvoering, in de matig bezette tooneelzaal van den heer Rus. Toen het doek opging, waren de kleuters aan de beurt en het was een lust om te zien met welk een animo die peuters van 3 tur ven hoog hun oefeningetjes maakten. Over het gebodene van de dames en hee ren kunnen wij kort zijn. Het was alles in de puntjes verzorgd en daarvoor komt den directeur den heer G. de Haas uit Hoorn wel een woord van lof toe. De heer H. Mema, die steeds de dames met pianomuziek had begeleid, had 'nog een cadeau in ontvangst te nemen, dat door een collecte onder deze dames was bijeen gebracht. Na het sluitingswoord door den voorzitter volgde nog een geanimeerd bal onder lei ding van den heer Schermer. Uitvoering R-K. Dameszangkoor St. Cicilia. Zondagavond j.l. gaf bovengenoemde zang- vereeniging voor een stampvolle zaal een' uitvoering in het café van den heer Jac. Wester alhier, onder leiding van den heer Joh. Kuiper. De muziek werd verzorgd door het ver sterkte orkest onder leiding van Wil Does, terwijl een looneelspel werd opgevoerd Het meisje uit de achterbuurt, door Will, v. d. Berg. De Zeereerwaarde heer kapelaan Govers opende deze uitvoering, en sprak het wel komstwoord. Het tooneelstuk werd uitstekend gespeeld, de costumes waren heel goed verzorgd. De zang was keurig en het publiek be loonde het koor herhaaldelijk met daverend applaus. De muziek van Wil Does zorgde er voor dat de goede stemming er in bleef tijdens de pauze. Een gezellig bal besloot deze goed ge slaagde uitvoering. BA RSINGERHORN KOLHORN. Lezing Paul Kiès. In de Zaterdag geplaatste advertentie stond als entreeprijs tot 'de lezing Kiès op hedenavond 25 cent. Dit is een abuis. De entreeprijs bedraagt 15 cent. SCHOORL FANFARECORPS „DE VRIENDSCHAP". gedachtig aan het oude spreekwoord. „Als het getij verloopt, verzet men de bakens", kwam het fanfarecorps gisteravond met een programma, waarbij meer rekening was ge houden met den geest des tijds. In bonte afwisseling volgden in snel tempo muziek, zang en voordracht, oude en moderne mu ziek, ernst en luim. Het werd een succesvolle avond; de eivolle zaal van „De Roode Leeuw" werd niet moe, de executanten te overladen met bijvalsbe tuigingen en het was wel verdiend. Het fanfarecorps, dat de spits van den avond afbeet met een pittigen marsch, bracht onder leiding van zijn directeur, den heer G. Anderson, vceUmoois ten gchoore. Tusscheri' fte fmrzièMiTnft'ffjgré" flé6f\'*Veri,a scheen- telkens het Revue-trio van Noord- scharwotTde op'tle plaflkéh. "Deze gaStén wisten dc echte stemming er in tc brengen en droegen niet weinig bij tot het welslagen, van dezen avond. BERGEN EERSTE LUSTRUM VAN DE A.T.V. Een uitstekende uitvoering en een grootsche huldiging. Voor een stampvolle zaal vierde gisteren de Arbeiders-Tooneel-Vorecniging alhier, haar vijfjarig bestaan, met de opvoering van Gerard Niclen's en Max Janssen's vroolijk spel in drie bedrijven: „Het Spook van de Vrijburcht". liet» is natuurlijk waar, dat niet alleen in houd, opzet en logica- van een stuk voldoen de zijn om het te doen slagen. Want al zijn deze factoren alle in ruime mate aanwezig, dan dienen toch de executanten ze behoorlijk naar voren te brengen, om ze ten volle recht te doen we dervaren. En laten we maar direct zeggen, dat de speelsters en spelers van de A.T.V. daarin gisteravond volkomen geslaagd zijn. Het leek wel, alsof allen ten volle beseften dat 't hier een jubileumuitvoering gold en dat ze daar om hun uiterste best deden om deze zoo goed mogelijk tc doen slagen. En zooals gezegd dat is volkomen gelukt ook. Naast den onovertroffen lieer Poldervaart noemen wij in de eerste plaats den heer W. Schuurman, die van den butler een zeer goed type had gemaakt en z'n rol op inge togen wijze vertolkte; maar ook mevr. N. RijnicrseBurger heeft ons van uitstekend spel doen genieten. En als we nu zeggen, dat de anderen zich daar alle uitstekend bij aanpasten, dan moeten wij ongetwijfeld een compliment brengen aan den krnnigen regisseur der vereeniging, den heer B. C. Loevens. Na afloop der voorstelling had er een in derdaad grootsche huldiging plaats. Het tooneel was in een waren bloementuin her schapen, toen de voorzitter, de heer Polder vaart. woorden van dank sprak en niet vergat daarin regisseur Loevens te betrek ken. De heer W. Mol, één der bestuursleden der vereeniging, wees erop, dat er nog een ju bilaris in haar midden vertoefde en wel de voorzitter. Onder dankzegigng voor alles wat de heer Poldervaart alreeds voor de A.T.V. had gedaan, schonk spr. hem namens de leden een sigarenpijp. (Applaus), Verschillende andere sprekers voerden nog het woord, waarna een hal begon, dat tot hedenmorgen vroeg voortduurde. W1ERINGEN „CHRISTUS EN WIJ." Tot opwekking en verdieping van het geestelijk leven, werden op de bovenzaal van den heer Veerdig Zaterdag en Zondag conferenties gehouden door de openlucht en tentevangelisatie met als onderwerp: „Christus en Wij." De heer Kits sprak Zaterdagavond het welkomstwoord in 't bijzonder "tot den heer en mevr. Brugge, die de conferentie met zang en spel opluisterden. De heer Deen hield vervolgens een toe spraak over bovengenoemd onderwerp. Spr. wees er op, dat Christus niet slechts be schouwd moest worden als een voorbeeldig mensch, of als een „socialist", doch als de Zaligmaker, Geen conferentie Hitier Mussolini-Franco? In Italiaansche kringen te Berlijn spreekt men de in het buitenland verspreide ge ruchten tegen over een ontmoeting, wélke Hitier. Mussolini en Franco eerlang zullen hebben, tegen. Zondagmorgen 9 uur had in Reoboth een bidstond plaats, waarna te half 10 een ge meenschappelijke kerkgang gehouden werd 's Middags te drie uur sprak de heer Zijl stra uit Leeuwarden op een bijeenkomst, welke gevolgd werd door een koffiemaaltijd. Aan dezen maaltijd legden velen een open haar getuigenis is. Een groote avondbijeenkomst besloot de conferentie. Hier voerde o.m. de heer Nijdam üit Wieringermeer het woord, die er op wees, dat de geloovige zich eiken dag meer aan God moet toewijden. Gemeenschappelijke zang en solo's van mevr. ten Brugge wisselden de toespraken af, W1ERINGERMEER Twee U.L.O.-scholen in de Wieringermeer? Nu het aantal kinderen, dat om U.L.O.-onderwijs te volgen, lederen dag heen en weer moet trekken naar plaatsen buiten de Wieringer- meer, langzamerhand zeer is toege nomen, wordt de stichting van een U.L.O.-school in de Wieringermeer meer en meer noodzakelijk geacht. De ouders van 40 leerlingen hebben dan ook het gemeentebestuur ver zocht tot het oprichten van een Openbare UJj.O.school over te gaan. Zeker zou een groote school in het leven kunnen worden geroepen, indien alle groe pen der bevolking eendrachtig hiertoe zouden samenwerken. Zooals men zich zal herinne ren, heeft, echter de vereeniging tot bevorde ring en instandhouding van Clir. scholen op haar laatste vergadering besloten tot oprich ting van ccn Christelijke U.L.O.-school. MIDDENMEER. De kleine tuinders. De heer A. C. van Oeveren is door de Wie- ringermeerdirectie den bouw opgedragen van 50 schuurtjes voor de tuinders uit Op- derdoes enz., die binnenkort de hun toege wezen landerijen zullen gaan bewerken. Uitvoering Fryske Krite. Alles, wat. Fricsch is in de Wieringer meer, was Zaterdagavond vereenigd in Ho tel Smit, waar dc Fryske Krite als gast- vrouwe optrad. Aanwezig waren ook eeni ge genoodigden van de Krite „Waling-om" -te Lutje-winkel en* het bestuur en de too- neelgroep van „Friso" te Alkmaar. Zoo-was de zaak tot in de uiterste hoe- ken gevuld, toen de voorzitter, de heer Brandsma, opende, waarna alle aawezigen staande het volkslied „Frysk Bloed" aan hieven. Ilct woord was nu aan de tooneelgroep van .Friso", die het stuk „De eare fen uh slach- tc" van Burgy op de planken bracht. Het was, om met Vondel te spreken, „een blij-eindend treurspel" met een zeer simpel gegeven, simpel voor het kunnen van den auteur, die liet niet voldoende heeft weten uit te buiten. Te veel van het essentiëele der handeling werd aan de verbeelding van de toeschouwers overgelaten. Dit was oorzaak, dat niet alleen aan de kwaliteit, maar ook aan de kwantiteit van het gebodene te kort werd gedaan, zoodat. de beide pauzes, om den avond te vullen, langer gemaakt moesten worden dan de drie bedrijven. Was men met dc keuze van het stuk dus niet gelukkig geweest, het spel was, hoewel de weinige overtuiging die er van het stuk uitging, merkbaar haar invloed op de spelers deed gelden, bevredigend. De spelers waren goed op elkaar inge- stelr, maar jammer was, dat de geringe rol- kennis eenige malen hinderlijke hiaten ver oorzaakte. In dc eerste pauze zong een koortje het „Marliet" een Fricsch Wieringermeerlied op woorden van den heer Dokter uit Alk maar en met muziek van Dr. Tamsma te Wieringerwcrf. Spoedig zongen alle aanwe zigen dit mooie lied mee. terwijl ook andere Fricschc liederen werden onthaald. I de tweede pauze zong mevr. Pitkinga van Middenmeer op verzoek van „Friso" eenige liederen, die den bijval oogstten, dien zij zoo ruim verdienden. De voorzitter sloot het officicele gedeelte van den avond onde r dankzegging. Ook sprak nog de heer Span uit Lutjcwinkel na mens „"Waling-om", die in een geestige speech dankte voor de uitnoodiging en be sloot met de hoop uit te spreken, dat de drie hier aanwezige kriten in de toekomst teza men op de bres mogen staan voor de Frie- sche taal en de Friesche aard. De avond duurde nog tot twee uur voort met een gezellig bal, waar ook de oude dan sen en de Friesch-nationale volksdans, de „Skotse Trije", niet op het appèl ontbraken. Wij vernamen nog dat op dezen avond werd ongericht een Friesche tooneelgroep in de Wieringermeer, die den volgenden herfst met een stuk naar voren hoopt te komen. HARENKARSPEL Voorzitter Banne Harenkarspel. Ook de V.-D. kiesvereeniging besloot in haar vergadering den candidaat, gesteld door de Vereen, van Bannebelangen Harenkarspel- Oost, den heer L. Doekes alhier, te steunen. Het is dus vrijwel zeker, dat de heer Doekes tol voorzitter der Bannc wordt, benoemd. BROEK OP LANGEDIJK, 18—2—39 Aanvoer 2000 kg. aardappelen; Eigenhei mers 2803; 2200 kg. uien 360-420; drielin gen 240—200; grove 330—380; stek 60—130, 4200 kg. peen 39045; kleine peen 220—230 2600 kg. kroten 260—300: 54000 kg. roode kool i 40730; 63000 kg. gele kool 540—6S0; 02000 kcr. d. witte kool 310—430. ALKMAAR, 1S Febr. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 235.000 kipeieren 3.10 3.70 per 100 stuks. UoMaZ DIRKSHORN I—MEVO II 7—1 Met flinke cijfers heeft Dirkshorn ondanks twee invallers zich weer op eigen terrein de meerdere getoond. Het was een vlugge aantrekkelijke wedstrijd, hoewel het veld heel zwaar was. Voor rust was het 20 voor Dirkshorn, nadat met den wind in de rug was gespeeld, zoodat nog van alles kon gebeume. Na rust maakte Mevo een tegenpunt, doch hierna was het woord aan de thuisclub, welke de stand tot 7—1 opvoerde. Het tweede elftal heeft in een uitwedstrijd tegen Akersloot II met 4—3 gewonnen. Een reuze dag dus voor „Dirkshom". PETTEN 1—SCHOORL 1, 0—2. Schoorl had het eerst de steun van den wind en was hierdoor 't meest aanvallend. Na pl.m. 10 min. spelen slaagde Beeldman er in met een vinnig échot Eriks het na kijken te geven. De enkele P.-uitvallen le den schipbreuk op de hechte S.verdediging. Toch kwam Kossen eenmaal geheel vrij voor Oud, doch zijn schot faalde. Aan de andere zijde wist Boontjes nog juist den bal uit het verlaten doel te trappen. Jam mer, dat dezelfde speler bij een vliegend schot van den r.-vleugel de bal verkeerd op de schoen kreeg, zoodat het leder onhoud baar voor Eriks in 't net verdween. Een schitterende kopbal van Henneman was 't eenige, dat voor de rust nog eenige sensa- tie bracht. Ook na de hervatting was geen spoor aanwezig van het enthousiasme, dat anders deze wedstrijden kenmerkte. Beide partijen slaagden er niet meer in te scoren. VIERDE KLAS B K.N.V.B. De uitslagen van gisteren luiden: I.V.V.—K.V.V. 0-5 Sporters—Uitgeest 2—1 BergenAndijk 41 De stand luidt thans: K.V.V. 14 12 0 2 60—20 24 l.V.V. 12 6 4 2 44-25 16 Bergen 13 6 3 4 32—29 15 Monnikenlam 11 6 2 3 22—11 14 E.V.C. 10 5 3 2 25-18 13 Uitgeest 13 4 1 8 25—45 9 Sporters 14 2 4 8 22—48 8 Andijk 12 3 1 8 22-41 7 C.S.V. 13 2 2 9 21-39 6 K.V.V. heeft dus nog 2 punten noodig om zich kampioen te kunnen noemen! UUelïennen ZESDAAGSCHE VAN ANTWERPEN. Gisteravond laat luidde de stand: 1. KaersDebruvcker, op één ronde: 2. Wals—Boeyen, 3. Buysse—Billiet,, op 5 ron den: 4. Sylver Maes—Romain Maes; op zes ronden: 5. Lapébie—Archambaud; 6. Chris- tensenStieler; 7. LonckeHuys; op zeven ronden: 8. Savelsberg—Muller; 9. Middel kampDe Kuysscher; op negen ronden: 10 Deneef—Verreycken; 11. Somers—Bouman; op veertien ronden: 12. Van Vliet—Pijnen burg; op vijftien ronden: 13. Braspenninx— De Korver; op negentien ronden: 14. Bru- neel—Nayen; op 27 ronden: 15. Meerschaert (alleen). Klink verliest, maar met eere Machtige prestatie van den pour- suite specialist Louis Aimair. Het is den Wieringer renner Deth- mer Klink niet gelukt een zege te behalen op den Franschman Louis Ai mar, den houder van den achter volgingsarmband. Niettemin heeft onze streekgenoot, die langen tijd niet in de achtervolging is uitgeko men, een goede koers gereden, want hij heeft Aimar tot zeer groote krachtsinspanning genoopt. Dit moge blijken uit het feit, dat de Franschman 't record van de Parijsche win terbaan over 7 K.M. met niet minder dan bijna 7.5 sec. heeft verbeterd. De toeschouwers verkeerden gedurende de eerste kilometers in de ..neening dat Klink zou gaan winnen. Wel raakte hij eerst op achter, doch later begon hij zijn achterstand op zoo fraaie wijze in zijn bekende soe pele stijl rijdend in te loopen, dat men aan de eerste nederlaag van den Franschen specialist dacht. Deze zag het gevaar echter bijtijds en zette een pace in, zoo fabuleus, dat iedere tegenstander het hoofd had moe ten buigen. Klink kon een dergelijk tempo niet volgen en werd ingehaald na circa 734 kim. Een nederlaag voor onzen Dethmer, maar een bijzonder eervolle! CS^iï/SKTBERICHTEN HOORN, 18 Febr. Graanbeurs. Rogge 7—8, tarwe 4—6.50, gerst 6.508.50, haver 6—7 p. 100 Kg., tuin- boonen 6—8 per 50 Kg., grauwe erwten 36 —40, platte vale 3033, mansholt 20—24, wijker vale 1518, bruine boonen 23262 witte boonen 1924 p. H.L., mosterdzaad 15 16 per 50 Kg., Stamslaboonen: dubb. z, dr. 36—40. tuinboonen: witkiem 7—9—, uien zaad: N.H. 6.troogeel 2—2.50. In stam- en stokslaboonen geen handel. Uienzaad vlug. WARMENHUIZEN. 18 Febr. Roode kool 4.40—7.40. cele kool 5.20-6.30, Deensche witte kool 3.404.60, uien 4.20 4.50. grove uien 4.10, nee» 3.40—4.20," bieten 13.60. Aanvoer: 87.100 Kg. roode kool, 31.600 Kg. gele kool, 39.200 Kg. Deensche witte kool. 4325 Kg. uien, 4025 Kg. peen, 2200 Kg. bieten. ALKMAAR. 20 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 78 vette koeien 150—270. 4 graskalveren 47 —55, 298 nuchtere kalveren 4—12, 34 vette schanen 20—24, 290 vette varkens 4548 ct. per Kg. NOORDSCHARWOUDE. 20 Febr. Aanvoer: 400 Kg. aardappelen. Bevel. 2.30, 2600 Kg. uien 4.10—4.50. drielingen 3.60—3.70,, grove 4.10—4.20. 1400 f.p een 3.20—4, kleine neen 1.70, 38700 Kg. roode kool 4.80—7.10, 14800 Kg. gele kool 5.30—6.70, 40.100 Kg. D. witte kool 3.50—4.40. BROEK OT> T.ANGF.NDT.TK. 20 Febr. Aanvoer: 4500 K?. uien 3704. drielingen 2.80, grove 3.00—410. stek 1—1 30. 2350 Kg. pee» 4.204.30, kleine neen 1.80—2.50. 300 kg. kroten 120—330; 1400 kg. roode kool 480; 0800 kg. gele kool 570—650; 6900 kg. d. witte kool 360—420.

Schager Courant | 1939 | | pagina 3