BKC toonde zich den titel waardig Schagen kraakt MFC Hollandia faalde volkomen tegen Succes Birger Vasenius wereldkampioen in het hardrijden EDO houdt met moeite Alkmaarsche Boys in bedwang Wie gedacht had de kampioenacan- didaten met gemak over de rood-wit- blokten te zullen zien zegevieren, heeft zich zwaar vergist. En toch, wanneer men het verloop van den wedstrijd heeft ge- gezien, kan kan er nauwelijks twijfel be staan aan het feit, dat de beste heeft gewonnen. Want vrijwel doorloopend heb ben de Haarlemmers het heft in handen gehad. pat het bij 10 is gebleven, is in de eerste plaats te danken aan het uitstekend verdedi gen der Alkmaarsche achterhoede, waarin men voor alle zekerheid Pater die verleden week middenvoor speelde weer had opgesteld, pie verdediging heeft gevochten bij dood en leven en bleek gedurende vijf-zesde van den wedstrijd een voor de rood-zwarten onover- komenlijke hindernis. Daarnaast echter is de EDO-voorhoede ons sterk tegengevallen. We zagen daar weliswaar zeer bekwame voetballers aan het werk, waar van de buitenspelers uitstekend voorzetten, de midvoor had het groote nadeel alleen maar te kunnen koppen. Schieten verstond hij totaal niet. En zijn beide buren, de binnenspelers, hadden de gewoonte te pingelen, totdat ze den bal kwijt waren. Het was een demon stratie van onproductief en kort spel. Aan de andere zijde was de Haarlemsche verdediging de Alkmaarsche voorhoede de baas. Wel kregen de rood-witten enkele kan sen vooral in de eerste helft, toen tegen wind werd gespeeld geen er van echter werd waargenomen en we herinneren ons niet den EDO-doelman ook maar één waarlijk ge vaarlijk schot te hebben zien verwerken. Wel deed de midvoor, waarvoor een junior Appel werd geprobeerd, af en toe aardige dingen en deed de jonge Indri terdege zijn bést, dat was onvoldoende om succes te hebben. Goudsblom en Schenke waren zeer matig en Mulders had blijkbaar zijn dag niet. Aan den uitslag heeft ook een belangrijk aandeel gehad de hechte middenlinie der Boys, waarin Brouwer stellig de beste was. De wedstrijd. EDO wint de toss en kiest te spelen met den krachtigen wind in den rug. Het resul taat is, dat de Boys onmiddellijk enkele felle EDO-aanvallen hebben af te slaan. Bij een uit val der Alkmaarders, komt een goede voorzet van links, doch Goudsblom was er niet bij om te koppen. Dat was waarlijk een kansje ge weest! Een overzicht van de eerste helft, die inte ressant genoeg was om aan te zien, zou vrij vervelend worden. Het waren steeds opnieuw de gasten, die fel kwamen opzetten en de Alk maarsche achterhoede de handen vol werk gaven. Daar tusschendoor af en toe een uitval van de Boys, waarbij o.a. enkele corners wer den geforceerd, doch waarbij van waarlijk ge vaar voor het EDO-doel geen keer sprake was. Een verandering kwam even, toen het tegen de rust liep. Een oogenblik was er sprake van een overwicht der rood-witten. En het succes daarvan was in elk geval, dat de rust met een blanke score, 00, inging. Na de hervatting hadden de EDO-ers tegen wind te spelen. Wel iswaar vergemakkelijkte dit het wegspelen van het leer door de Boys-achterhoede, in doorsnee leken ons ook met den wind tegen de Haarlemmers het sterkste. De verdediging van EDO kwam er blijkbaar beter in. want gedurende de tweede helft was zelfs van be hoorlijke kansen voor de Boys-voorhoede nau welijks of geen sprake meer. Voor het Alkmaarsche doel bleven de be zoekers hun onproductieve korte spelletje spelen, waartegen de Boys zich uitstekend wisten te verweren. Totdat een voorzet van rechts keurig werd ingekopt. Het was o.i. een volkomen zuiver doelpunt, maar de scheidsrechter dacht er anders over. De jongelui, die EDO had mee gebracht en die een oogenblik hadden gebruld van belang, sloegen er een taaltje uit, zooals we dat niet voor mogelijk hadden gehouden, maar dat veranderde niets aan het feit, dat hun blijkbaar zoo buitengewoon geliefd EDO nog altijd niet had gedoelpunt. Een kwartier voor het einde gebeurde onge veer hetzelfde. Weer een voorzet, weer een kopbal en ditmaal juichten de EDO-suppor- ters niet tevergeefs. Het was 1—0. En dat bleef het totdat de scheidsrechter voor de laatste maal floot. Texel met 50 geslagen. Zoo er nog eenigen twijfel mocht heb ben bestaan ten aanzien van BKC's aan spraak op den titel in 4 A, dan is die na de ondubbelzinnige 50 zege op een stoere ploeg als Texel, wel volkomen opge heven. De Texelaars waren werkelijk geen zacht eitje. De wedstrijd was reeds een half uur oud toen nog steeds alle aanwijzingen omtrent den uitslag ontbraken. In een forsche, van weerskanten energiek aangepakte party hiel den de tegenstanders elkaar zoozeer in even wicht, dat nog moeilijk viel uit te maken welke wapenen het zouden moeten zijn, die het uiteraard als favoriet Beschouwde BKC den zege had te brengen. Achteraf is gemakkelijk te vertellen dat eenerzijds het meesterlijke spel van BKC's halfs Paardekooper en Van der Goes en ander zijds de uitstekende voorhoede met schutter De Schipper aan het hoofd voor deze fraaie zege nebben gezorgd, het heeft heel wat voe ten in de aarde gehad vóór BKC deze voor deden tot gelding kon brengen. Verdedigend speelde Texel n.1. een prima partij en we aarzelen niet N. de Graaf, toen deze back speelde, als verreweg de beste Texelaar aan te merken. Toen hij bij den 20 achterstand midvoor ging spelen om te trachten zoodoende den kans te doen keeren, had dit dan ook deze averechtsche uitwerking, dat de BKC- voorhoede. bezield met doelpuntenhonger als zij was, heelemaal niet meer te houden was en de score tot 50 opvoerde. BKC verhinderde Texel eenvoudig haar spel w spelen. Een crack als Henk Ran kwam er byv. niet aan te pas door de schitterende partij linkshalf die Van der Goes vertolkte. Texel's voorhoede werd hierdoor natuurlijk alleen al tot de helft gereduceerd. En de overblijvende helft viel ten prooi aan Tauber, Van Teu- lingen enz., die hiervoor niet eens feilloos had den te spelen. Opmerkelijk vlot ging het nu weer eens in de BKC-voorhoede toe, wat noodig was ook, want de drie-back-linle van Texel was bijzon der hecht. De Schipper veel gesmaad om zijn traagheid bewees weer eens toch d e midvoor te zijn, èn om zyn kijk op de situatie èn om zijn geweldig schot. Waren de gebroe ders Van Wees op den linkervleugel als steeds prima, uitermate verheugend voor BKC is het wel dat Blok en vooral rechtsbuiten Steen voorde, zich sedert vorige week zoo schitte rend herstellen. Laatstgenoemde opende de score met een juweel van een goal; een goal dat op de gang van den strijd niet zonder in vloed is geweest. De wedstrijd. In de stoere worsteling die BKC met Texel leverde was de stand n.1. al 40 minuten blank gebleven. Mede dank zy de succesvolle buiten- speltaktiek die De Graaf en zijn mannen toe pasten. Maar toen opeens lukte het! In een tijd van een oogwenk was de bal zuiver van Van der Goes via Paardekooper naar Blok gespeeld; deze „sneed" een trough-pass door de opgedrongen verdediging. Steenvoorde rende toe en zond meteen van den vleugel zoo enorm schot in, dat keeper Beumkes het nakijken had. 10). Tot 20 min. na rust bleef de stand zoo en terwijl het leek alsof er meer kans was op den gelijkmaker dan op een BKC-goal (Tauber en Van Teulingen ston den even vreemd te schutteren, en Prins moest al zijn talenten aanwenden), scheen BKC een nieuwe aansporing te voelen. Zij forceerde een corner, die Jac. van Wees inschoot. Het doelpunt telde echter niet wegens buitenspel. Het bleek evenwel uitstel van executie, want nu kwam BKC's aanval in de juiste stem ming. De Schipper zat geweldig op den bal en toen Jac. van Wees hem deze keurig toe speelde, passeerde hij zelfs De Graaf en schoot in gehurkten stand hard in (20). De Graaf ging nu midvoor spelen en nu hadden De Schipper c.s. het nog heel wat gemakkelijker ook, 14 min. voor tijd kwam nummer drie. Jac. van Wees zette voor, Blok gaf door naar De Schipper die het leer met een immense beenzwaai in de touwen dreunde (30). 6 Min. voor tyd schoot Jac. van Wees zelf in, maar Beumkes stopte het schot nog half en half, zoodat de inloopende De Schip per de rest moest doen (40). Vlak voor tijd maakte lange Jan zijn vierde goal na keurig samenspel van de gebr. Van Wees (5—0). Geflatteerd is de uitslag niet. Twee BKC- goals werden nog afgekeurd en hoe produc tief De Schipper was, hij heeft twee geheide kansen laten gaan. Eenmaal ontnam de uit stekende scheidsrechter Van der Kooy hem de kans op scoren door abussievelijk voor buitenspel te fluiten. De „onpartijdige bal" leverde natuurlijk in een kluwen van spelers niets op. M.F.C. 1Sparta 1 07. De oorzaak van deze verpletterende neder laag na een emotieloozen wedstryd is voor een groot deel te zoeken bij de MFC- backs. Deze toch misten na de rust schijn baar elk benul van doelverdedigen, lieten zich op alle manieren door Peetoom, Boontjes c.s. bedotten en maakten het den MFC-keeper onmogelijk de ballen uit zyn net te houden. Zoo kon het komen, dat een magere 10 voorsprong met de rust veranderde in een daverende 70 zege voor de bezoekende club! Bij Schagen waren dezen wedstrijd Broers- ma, De Haas en De Wit de groote mannen. Peetoom en Boontjes waren eerst niet zoo op dreef, na de rust ging het veel beter. De MFC-midvoor had tegen De Wit, die als een tekkel om z'n beenen liep, weinig in te brengen, en De Haas werkte en sjouwde en bezielde als nieuwe aanvoerder z'n ploeg tel kens met het heilige vuur! Broersma speelde vlug en zeer tactisch. De Moor was uit vorm. De overigen speelden een betrouwbare partij. Voor de rust was MFC zeker niet de mindere, vaak echter zeer onfortuinlijk. Een voorsprong voor de thuisclub had de verhouding voor de rust beter weergegeven. Het verloop. De eerste aanval is voor Schagen. Het veld is zeer zwaar en glad, verrassingen zijn niet buitengesloten. Een felle tegenaanval van MFC loopt op niets uit. Broersma wordt tel kens aan het werk gezet, reeds na enkele mi nuten heeft Schagen een kans als hij den bal goed opbrengt, maar Boontjes staat niet in schietpositie en het is mis. Over en weer gaat het spel, zonder veel emotie, maar aardig om te zien. In de MFC-voorhoede zit wel combi natie, maar het vijftal is weinig schotvaardig. Onfortuinlijk ook, want een prachtschot ketst tegen den paal. Als een half uur gespeeld is, neemt Broersma de leiding, na de M-back om speeld te hebben (0-^1). Een minuut later maakt hy er 02 van, maar de scheidsrechter heeft buitenspel ge constateerd. Tot de rust blijven er twee hard werkende ploegen in het veld, die elkaar wei nig toegeven. In de stand komt geen veran dering. Na de rust is het spel direct iets forscher, maar het eerste kwartier ook aantrekkelijker. Medemblik komt geducht opzetten, maar Schagen verbetert zijn positie als Peetoom op fraaie wijze Broersma toespeelt en deze in- knalt zonder dat de M.-keeper een schyn van kans heeft. Een doelpunt, het begin van een groote serie. Vlak daarna immers vergroot Peetoom met een schitterend hoekschot den voorsprong tot 03 en geen vyf minuten later tot 04. Bij Medemblik gaat nu alles naar voren. Het baat niet, even later heeft het duo PeeetoomBoontjes den stand op tacti sche wijze alweer verhoogd (05). Het wordt nu een spel van kat en muis. De MFC-voor hoede komt er niet meer aan te pas. Backs en middenlinie zyn ook zoek en zoo is het niet moeilijk voor Peetoom nogmaals te doelpunten (06). terwijl Ypey het zevental tenslotte vol maakt (07). Het is een verademing voor de toeschou wers als het eindsignaal klinkt! DTS-Atlas 3-2 Onder niet al te gunstige weersomstandig heden betraden beide voltallige ploegen het veld, onder leiding van scheidsrechter Hoek. D.T.S. won de toss en verkoos tegen de schuin over het veld staanden wind te spelen. Al gauw verplaatste het spel zich op de Atlas-helft, waarby vooral de defensie, niet bepaald safe speelde. De druk van DTS h'eld voort durend aan en zoo kon het niet anders of na tien minuten moest een doelpunt volgen. De linksbuiten van D.T.S. gaf de bal netjes over aan zijn collega op de rechtervleugel, die geheel vrij stond. Deze aarzelde geen oogenblik en met een mooi diagonaal schot passeerde hij de Atlas-keeper, die overigens een uitstekenden wedstryd speelde. De Oudkarspelaren bleven daarna voortdurend In den aanval, doch de Hel- dersche keeper redde vele malen op uitstekende wijze. Wederzijdsche aanvallen volgden en op een gegeven oogenblik kwam door een misser van een der D.T.S.-backs de gelijkmaker tot stand. Post kreeg de bal toegespeeld en maak te geen fout, Na eenigen tijd van mooi spel wist Atlas de leiding te nemen. Bij de D.T.S.-achter hoede verkeerde men in de meening, dat de bal over de outlinie geraakt was, dit scheen echter niet het geval te zijn, daar de Atlas-voorhoede de bal vrijmaakte en ten tweede male de D.T.S.-keeper Groen wist te passeeren. Doch nu zou het weder de beurt van D.T.S. zyn, de mid voor Tromp zette hard in, maar de Atlas keeper werkte de bal corner. De rust ging in met een 21-stand voor Atlas. Na de rust is D.T.S. overwegend in den aan val geweest, doch aanvankelijk kwam het niet tot resultaten. Vlak achter elkaar ontsnapte dan het Atlas- doel aan een doorboring, hetgeen zij zeer zeker aan hun keeper te danken hadden. Bij een daaropvolgenden aanval van D.T.S. wordt de bal corner gewerkt. Deze wordt goed genomen en het is de linksbinnen Camas, die met een kopbal de partijen op gelijke voet brengt (2-2). Het spel wordt wat forscher en de scheids rechter, die de touwtjes nogal strak hield deel de verscheidene vermaningen uit. Daar de D.T.S.-ers thans het windvoordeel hadden, ver plaatste het spel zich naar de Atlas-helft, en konden doelpunten niet uitblijven. Een kwartier voor het einde kreeg de linksbuiten van D.T.S. de bal in vrije positie toegespeeld en met een scherp diagonaal schot passeerde hij onhoud baar de Atlas-keeper (32). Atlas vocht nog even voor de gelijkmaker, maar door den straffen wind kwamen ze niet ver met uit schieten en ving de tegenparty steeds de bal op. Eenige doorbraken van Atlas leverden geen succes op en even later floot de scheidsrechter voor het einde van een wedstryd die voor de rust heel aardig was. ondanks het gladde veld, doch na de rust ontsierd werd door unfair spel, waaraan beide partyen zich schuldig maakten. BSV „Bergen" Het eerste elftal behaalde een goede overwinning op Andyk. We kunnen dit gerust een wedstryd noemen van gemiste kansen, want voor de rust had de stand inplaats van 10 zeker 40 voor de Bergenaren kunnen zyn. Dat is intusschen zoo verwonderlijk niet. Immers: de Elftal commissie had de voorhoede radicaal gewij zigd; alleen Van Exter en Visser waren op hun oude plaatsen gebleven. En dat Henk Plomp als aanvalsleider en Jaap Tuyn als linksbinnen op deze voor hen vreemde plaat sen nog niet ten volle voldeden, was waarlijk niet hun schuld. Het was intusschen van beide zijden een slechten wedstryd, vooral voor de rust speelde Bergen, met den schuin over het veld staan den wind een onverstandig partijtje voetbal. Weliswaar werd er door de voorhoede keer op keer fanatiek aanvallen, maar succes bleef uit. Eindelijk wist Cor Kroon, die op een goe den wedstrijd kan terugzien, uit een goeden pass van Van Exter den Andijker doelman te passeeren. Van Exter overigens een handig en doortastend speler houdt den bal veel te lang by zich en raakt hem dan tenslotte kwyt. In middenlinie en achterhoede vlotte het in de eerste helft niet al te best. maar al was dit het geval, gevaarlijk werden de Andijkers toch niet en wat Jan Halff in Royale 61 zege voor de blauw zwarten. Het „gevreesde" Hollandia kwam gisteren welgemoed naar Wielingen om Succes partij te geven. Gezien hun vroegere 41 overwin ning konden de gasten op een verbeten tegen stand rekenen. I.oe geheel andera is het ge- lcjpen. Met rcyale cyfers 61 b!eef Succes de meerdere en wij zouden met schroom de cijfers neerschrijven, ind:en Succes a'le feuten en blunders van de volkomen falende H-ach- terhoede had afgestraft. Doch, hieraan alleen deze groote nederlaag toe te schrijven zcu on billijk zyn tegenover de Succecsers, d e waar lijk een prima partij voetbal hebben laten zbn. Vooral in de tweede helft, d e met 2—1 inging, kwam H. er bijna niet aan te pas. Da wedstrijd. Sensationeel begin. Tegen wind aftrappend trok S. direct ten aanval en voor H. goed besefte wat er gebeur de, had C. Lont, prachtig samenwerkend met Schmitt, de eerste kans reeds schitterend be nut (10). S. sneed als het ware door alles heen, kans op kans volgde, Dovcs schoot kei hard in. de H -keeper liet het leer glippen en Schmitt werkte handig den terugspiingen- den bal in de touwen (20). De S-ploeg werkte geweldig hard en speelde e n gedegen spelletje. Vooral de voorhoede liet bijzonder fraai werk zien. Telkens opnieuw ontstonden de meest hachelijke situatie's voor het H-doel. Een korte periode in het midden der eerste helft kwam H. in den aanval. Door het prach tig verdedigend werk der Successers gingen echter de meeste kansen teloor, maar toch moest Posthumus eenmaal voor een fraai hard schot van den linksbuiten zwichten. Het leer ketste via de paal in de touwen 21. Ook vlak voor de rust werkte H nog even hard voor de gelijkmaker. De wel goed opge- het Berger-doel te doen kreeg, was niet al te moeilijk. Na de pauze ging het bij Bergen heel wat beter; het geheele elftal kwam er toen goed in en de tweede helft was nog geen minuut oud, toen Jaap Tuyn een bal, hem door Vis ser aangegeven, oppikte en er 20 van maakte. Maar Andijk hield flink vol en zoowaar wisten de bezoekers, na een snellen aanval der geheele voorhoede er 21 van te maken. Dat was het sein voor Bergen om er nog een schepje op te doen. Koster en ook Broek speelden een solide partij en stelden telkens weer de voorhoede in staat aan te vallen. Het derde doelpunt kwam van den voet van Vis ser, die eerst tegen den doelverdediger aan schoot, doch den terugspringenden bal in het net deponeerde (31). En niet lang daarna maakte Plomp aan alle onzekerheid een einde door met een fraai schot voor den vierden maal den Andijker doelman te passeeren (41). Hiermede kwam het einde van dezen eenzydigen wedstrijd. Vermeld dient te worden, dat Bergen nog twee buitenspeldoelpunten scoorde, hetgeen wel de meerderheid van Bergen duideiyk demonstreert. Eén raad aan de Elftalcommissie tot be sluit. Laat men zich niet blind staren op de prestaties dezer gewijzigde voorhoede, doch laat men gerust deze opstelling nog eens probeeren. Een volgende maal zal het heusch beter gaan; zulks was alreeds na de rust merkbaar. De kampioenswedstryd Bergen a-— Alkm. Boys a ging voor de zooveelste maal niet door, daar de Boys met zieke spelers te kampen hadden en uitstel van den Bond hadden ge kregen. Matig spel bij N.Niedorp- Strandvogels Ondanks een regelmatig overwicht is Nieuwe Niedorp er slechts in geslaagd Strandvogels met het kleinst mogelijke verschil 21 te over winnen. De verdediging der bezoekers met doel man Van der Zei aan het hoofd, heeft kranig stand gehouden tegen de steeds weerkeerende Niedorper aanvallers. Nu was het met die Nie- dorper aanval trouwens weer niet al te best gesteld, de tegenwoordige onproductiviteit dei- voorhoede liet zich geducht voelen. Voor de rust ging het nog op zijn best, al duurde het een half uur eer dat Van der Zei voor de eerste maal door R. Wit gepasseerd werd, 10. Vijf minuten later maakte Ter Haar er uit moeilijke positie met een vliegend schot 20 van. Evenals vorige week deed S. Wit als spil zeer verdienstelyk werk, na wat inspelen ls hij zeker een nuttig spil. In de achterhoede was Peereboom Az. de man welke bergen werk ver zette. Faus kan een prima back zijn, doch door zijn eigenaardige wijze van opstellen is hij dit niet steeds. Komen in het doel heeft wel niet al te veel moeilijk werk gehad, toch was zijn optreden zéér betrouwbaar. Leegwater heeft op de linkshalfplaats goed voldaan. Bregman was nog steeds niet van de partij. Na de rust had N. Niedorp de wind in den rug en was dan ook steeds op de Strandvogels helft. Zooals dat zoo dikwijls gaat, de achter hoede gaat wat roekeloos naar voren, een open Strandvogels-aanval en Komen kan de bal onmogelijk meer stoppen, 21. Er kwam nu nog wat sparming in den strijd. De Strandvogels weeren zich geducht. Enkele malen is de kans op de gelijkmaker lang niet denkbeeldig. Aan den anderen kant ontkomt het doel der Strandvogels soms op de meest won derlijke wijze aan doorboring. Een fout van de N.-aanval was om zoowel voor als na de rust het spel niet over de vleugels te verdeelen, steeds ging het over dezelfde vleugel, of alles over rechts, of juist andersom. Het terrein was zwaar bespeelbaar. De scheidsrechter had een gemakkelijke taak. De B-adspiranten deden uitstekend werk door de Alcmaria C-adspiranten met niet minder dan 100 te conserveeren. Schoorl II-Alkmaar III 2-3 Hoewel Schoorl het grootste deel van den wedstryd in de meerderheid is geweest, moest door slecht en onfortuinlijk schieten toch nog van Alkmaar worden verloren. Alkmaar heeft eerst voor den wind en weet daardoor nog al eens voor het S.-doel te zette aanvallen werden echter te slordig afge werkt. Rust 2—1. De tweede helft. Gok de tweede helft wordt door S. keurig ingezet. H. moet direct alle zeilen byzetten, maar steeds komt S. terug. Lont plaatste den bal over de geheele linie naar Kuiper, die toe snellend op doel plaatst. Als v. d.Zel nog wil wegwerken verandert de bal van richting en onhoudbaar voor den keeper verdwijnt 't leder in het net 31. Even later krijgt S. een vrijen schop te nemen. J. Koorn piaatst prachtig voor doel. Venema krijgt den bal een korte dribble en het is 41. Incident. Als H. dan aftrapt doet zich een betreu- ren„waa.J g Licident voor. De H-middenvoor biykbaar Uoor den tegenslag gedeprimeerd, moet het leer aan een S-speler afstaan en trapte na. Scheidsrechter van Dam, die dezen epe.er reeds eerder waarschuwde, verwees den boosdoener thans naar de kleedkamer, hetgeen uiteraard met hevige protesten ge paard ging. H. speelde dus met den stand 4-1 met 10 man verder. Verloren spel. Weliswaar bleef H. zich manmoedig verzetten, maar kansen kregen zy zoo goed als niet meer. Slechts eenmaal moest Posthumus nog in grijpen, toen hij zich onvervaard op den bal liet vallen, op het moment dat de linksbuiten zou inschieten. Het was en bleef Succes, dat de lakens uitdeelde en een serie aanvallen opbouwde, die er wezen mochten. Vooral Ve nema, Lont en Schmitt, de linkervleugel dus, blonken hierin uit. Zij schiepen voor zich en hun medespelers de kansen en het was Kui per die er een kwartier voor het einde handig gebruik van wist te maken door met een schitterend schot den keeper andermaal het nakijken te geven (51). Weinige oogen- blikken daarna scoorde Rijkers op fraaie wijze uit een aan S. toegewezen penalty (61). De resteerende 10 minuten werden een ware belegering voor het H-doel, maar de vele kan sen om het doelgemiddelde geheel in evenwicht te brengen werden niet benut. De wedstrijd werd, behoudens het genoemde voorval, in zeer goede verstandhouding ge speeld. 1 komen. De S.-achterhoede, waarin twee inval lers waren opgesteld, er speelde n.1. vier adspiranten mee, was er eerst niet erg in, wat ten gevolge had, dat Mooy voor de rust al drie maal den bal uit het net moest halen. Schoorl weet hier een tegenpunt tegenover te stellen. Na de rust is S. verreweg in de meerder heid. Mooy krijgt hoegenaamd geen bal meer te verwerken, steeds is de S.-voorhoede en middenlinie in actie. Hoe ze echter hun best doen, het doel is niet te vinden. Enkele malen staat de doelpaal in den weg. of wordt de bal nog juist op 't nippertje door den A.-keeper corner gewipt. Vele corners worden uitstekend voor doel geplaatst, doch daarmee is het af. Een strafschop wordt eenige meters naast geschoten. Kortom het wil niet. In de laatste minuut gelukt het invaller Strooker eindelijk met een goed schot nog een goal te maken. Zoodat de eindstand- nog 32 wordt. Alkmaar kreeg meer dat ze waard was, al dient ge zegd, dat de A.-spelers allen hun uiterste best hebben gedaan. tfchaaUm Buyen de beste Nederlander op den tweeden dag. Een spannende stryd tusschen den Euro- peeschen kampioen, den Let Berzins, en den Finschen kampioen, Vasenius, waarbij de titel van wereldkampioen den inzet vormde, is gisteren op den tweeden dag der kampioenschappen, in het voordeel van den laatsten beslist. Birger Vasenius, de nieuwe wereldkam pioen in het hardrijden, heeft aan de Noorsche hegemonie een einde gemaakt. Immers, sedert 1931, toen Klas Thunberg den titel voor de laatste maal won, heeft steeds een Noor het wereldkampioenschap behaald. Geslaagd mag men deze wereldkampioen schappen niet noemen. De Europeesche kam pioenschappen te Riga vielen letterlijk en fi guurlijk in het water, en op den tweeden dag van de wereldkampioenschappen te Helsinki was het niet veel beter, met het gevolg, dat ook thans de tijden buitengewoon ongunstig beïnvloed zijn. Wat de Nederlandsche rijders betreft, ver heugend zijn de resultaten van Buyen te noe men. Zoowel op de 1500 als op de 10.000 m was hy snelste Nederlander. Zijn debuut in de wereldkampioenschappen is zeker niet slecht te noemen. Hij heeft de afgeloopen maanden zeer ernstig getraind en het was be paald jammer, dat hij te Helsinki, waar hy voor de eerste maal de 10.000 meter reed, zulke slechte omstandigheden trof. De Am sterdammer heeft een plaatsje gekregen in da algemeene rangschikking der beste Neder landsche rijders. De beste tijd over de vier af standen zijn respectievelijk 46.6 sec., 2 min 24.7 sec. 8 min 53 sec en 21 min 4.9 sec. waar door hij een puntenaantal verkrijgt van 211.418. Hy neemt nu de twaalfde plaats in op de lijst achter W. Kos, maar voor C. C. J. de Koning. Over zijn toekomstige prestaties mag men ongetwijfeld optimistisch zrjn, zoo dat hij in het volgende jaar wel verschillende plaatsen op de ranglijst zal stijgen, want van zijn 10.000 meter kunnen nog zeker twee en een halve minuut af. De lange afstand-specialist, Jan Lange dyk, deed ongeveer 20 seconden langer over de 10.000 meter dan Buyen. De oor zaak moet gezocht worden in het feit, dat de Oudkarspelaar door de Rigasche griep dusdanig uit vorm is geraakt, dat zijn prestaties niet op die hoogte van het vorige jaar kwamen te staan. Hy kwam op de 10.000 meter tegen den Let Tabacs uit, van wien hy ook te Riga had ver loren. Aanvankelyk draaide Langedyk zeer regelmatig. Zijn gemiddelde rondetijd bedroeg 50 sec, maar na 5.000 meter zakte het tempo. Tabacs liep uit en na 6.000 meter maakte de tijd van den. Oudkarspelaar een scherpen sprong omhoog. Hij klaagde over pijn in den rug, een overblijfsel van de griep van twee weken geleden. Zoo behoefde het geen verwondering te wek ken, dat hy tenslotte door Tabacs werd in- geloopen. De tyd van Langedyk bedroeg 21 min 22.8 sec. Koops reed tegen Ekman. Aan vankelijk maakte Koops ronden van 51 en 52 sec, doch later werden deze tijden 53 en zelfs 54 sec. Evenals op de 1500 meter maakte Koops de slechtste tijd van alle deelnemers. In de laatste serie startte Buyen tegen Bite en nadat beiden een halve ronde weg waren, ging Katbarczyk als derde ryder er achter aan. Drie rijders dus in één serie. De Pool was verreweg de snelste, maar Buyen reed uitstekend, forceerde zich niet, maar bleef regelmatig doordraaien. Hij maakte den snel- sten tijd van de drie Nederlanders: 21 minu ten 4.9 sec. ^memmen Wereldrecord 100 yards borstcrawl verbeterd _jor Ragnhild Hveger. Op een zwemwedstrijd te Aarhuus heeft Ragnhild Hveger het trotsche record op de 100 yards borstcrawl, dat op naam stond van Willy den Ouden, met 01 sec. verbeterd. De Deensche zwemster legde dezen afstand in 59.7 sec. af. Willy den Ouden had reeds het record zeer scherp gesteld, toen zij op 4 Februari 1934, dus ruim vyf jaar geleden, te Kopenhagen het record op 59.8 sec. bracht.

Schager Courant | 1939 | | pagina 7