Waarland is niet zoo onnoozel! 1ócn.. Iron- U spreekt met Kolhorn! Bretels L. Bolte ASPIRIN Lijdt de heer Smit aan naamziekte? RAAD HARENKARSPEL RAAD BARSINGERHORN Gistermiddag vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer Loggers, tevens secretaris. Afwezig zijn de heeren D. Burger en W. Kooijman. Met een welkomstwoord opent voorzitter de vergadering-en wordt overgegaan tot be handeling der agenda. Notulen. De notulen der vorige vergadering worden daar niemand aan- of opmerkingen hééft, onder dankzegging goedgekeurd. Ingekomen stukken. Schrijven van den Ned. Ouderraad bij het Openbaar'Lager Onderwijs te den Haag, d. d. 12 Januari 1939, houdende verzoek te willen overgaan tot instelling van een ouderraad, B. en W. stellen voor op het verzoek afwijzend te beschikken. Voorzitter zegt dat B. en W. geen aanlei ding hebben om tot instelling van 'n ouder raad over te gaan, daar deze regeling in hoofdzaak bedoeld is voor gemeenten, waar twee of meer oudcrcommissics zijn. Ook de heer Vries acht het niet noodig; het contact tusschcn de oudercommissie en B, en W. is voldoende. Aldus besloten. Wijziging van het raadsbesluit van 6 Januari 1939. ter uitvoering van art. 55 bis l.o. wet 1920 Naar aanleiding van een schrijven van den Hoofdinspecteur van het l.o. d.d. 16 Januari 1939, stellen B. en W. voor het in dat besluit bedoelde bedrag van de kosten van het l.o, voor 1939 te verhoogen met f 0.50 en te brengen op f 9.72 per leerling. (Deze f 0.50 zijn de geraamde administratiekosten per leerling.) Het, betreft hier een formeele kwestie, zegt de Voorzitter. Conform besloten. Hernieuwde vaststelling van de veldwachtersverordening. De bij raadsbesluit van 29 November 1933 vastgestelde en bij besluit van 28 December 193i gewijzigde veldwachtersverordening is goedgekeurd tot 22 Mei 1939. Het zal noo dig zijn een nieuwe verordening vast te stellen en ter koninklijke goedkeuring aan don Commissaris der Koningin te zenden. B. en W. stellen voor de bestaande ver ordening onveranderd opnieuw vast te stellen. De Voorzitter licht toe dat deze verorde ning voor vijf jaar door de Kroon wordt goedgekeurd. De heer Kater: Gaat dit over een bepaald aantal jaren? Voorzitter: Vijf jaar. Aldus besloten. Wijziging van het Ambtenaren reglement. De daaromtrent gehoorde vakorganisaties hebben tegen de voorgestelde wijzigingen geen bezwaren ingebracht. Voorzitter zegt dat deze wijziging in ver band staat met de militaire dienstplicht. Het ambtenarenreglement moet in overeen stemming gebracht worden met het Rijks ambtenarenreglement. Conform besloten. Uitgifte van een plaatsje Ingevolge de Landarbeiderswet. Naar aanleiding van een ingekomen aan vrage stellen B. en W. voor: Aan Jan Blom, landarbeider te Kolhorn, onder voorbehoud, dat de van het rijk te vragen geldelijke steun worde verkregen, een bedrag van f 3600.beschikbaar te stellen voor het verkrijgen van een plaatsje; Uit 's Rijks kas een voorschot ten behoe ve van gemeld doel aan te vragen en te aanvaarden tot een gelijk bedrag. B. en W. meencn hun medewerking in deze wel te kunnen verlecnen, De man doet goed zijn best. Blom zal 10 pet. van de bouwkosten en de kosten voor de aankoop van grond moeten dragen. Het is dus eigen lijk een hypotheek uit 's rijkskas waarvoor do gemeente garant is af te lossen in jaar- lijksche annuïteiten. De heer Vries is het volkomen met B. en W. eens, alleen de plaats, waar gebouwd wordt, n.1. naast van Zoon en aan de Kaai, is niet schitterend; oen behoorlijke plek is echter moeilijk te vinden. Voorzitter is het met den heer Vries eens; maar voor Blom is het de juiste plaats, n.1. dicht hij zijn bedrijf. De heer Kater is het hiermede eens. Conform het voorstel besloten. Aflossing van geldleeningen. Naar aanleiding van een daartoe van het Alg. Burgerl. Armbestuur ontvangen vér- zoek stellen B. en W. voor: A. Over te gaan tot aflossing van het restant der leeningen oorspronkelijk groot f 4100.— en f G500.— per reslo f 2460.en en f 4500. B. Een nieuwe leening aan ie gaan groot f 6960.— rentende hoogstens 3ü% per jaar, en af te lossen als volet: in de jaren 1939 t./iTi. 1944 f 660.— per jaar, en in de jaren 1945 t./m. 1956 f 250.per jaar. Voorzitter licht toe dat de gemeente deze bedragen van het Burgerl. Armbestuur ge leend heeft. Van God. Staten is het verzoek gekomen om leeningen met een hoogerer rentevoet dan 3V> om te zetten in leenin gen tesen 3!-. Het Armbestuur was daar toe echter niet bereid, daar het de gelden beter kon beleggen, en dus heeft het de ge leende bedragen Van de gemeente terugge vraagd. Conform besloten. Renteverlaging van leeningen. B. en W. stellen voor de rente van de na volgende leeningen per 1 Januari 1939 te breneen op 3A%. f 4250.— (oorsnr. f 6500.—); f 12344.— (f 10000.—); f 580,(f 14860.—); f 2050.- (f 4100.—); f 3308.16 (f 3900.—); f 436.39 (f 450.—; f 1G5G.(f 1840.—); f 540.— (f 600.-.) B. en W. hebben van alle geldschieters toe stemming verkregen tot verlaging der rente over te gaan. Conform het voorstel besloten. Rondvraag. De heer Kater vraagt of het niet mogelijk is voor de buitenwijken een 2de postbestel ling te verkrijgen. Het is al eens voorgeko men, dat iemand een convocatie te Iaat ont ving en zoodoende te laat op de vergade ring kwam. In den Waardpolder hebben ze ook twee bestellingen. Voorzitter zegt, dat de middenstandsver- eeniging zich indertijd met een adres tot de P.T.T. heeft gewend. In liet dorp zijn dien tengevolge nu drie bestellingen daags. De morgenbestelling voor de buitenwijken is ecliter omgezet in een middagbestelling. De oorzaak dat de Waardpolder twee bestellin gen heeft, ligt er misschien in, dat het kan toor Kolhorn drukker is. De heer Kaler: De mcnschen krijgen pas om half vier de post. Voorzitter zegt dat het beter zou zijn.als de heele gemeente twee bestellingen per dag kreeg, inplaats van zooals het nu is n.1. drie bestellingen in de kom en één in de buitenwijken. Het beste is dat B. en W. een verzoek tot de P.T.T. richten, hetgeen door den Raad wordt goedgekeurd. De heer Kater vraagt hoe het nu staat met de beplanting. Het heele dorp wordt ontsierd door de afgekapte boomen. Voorzitter: Wat voor boomen moeten we er neerzetten? Bovendien kunnen ze niet op de oude plaats staan, want de oude boomen zijn niet met wortel en al uit gerooid. De heer Kater: Wanneer gebeurt het nu? Van het voorjaar of volgend jaar? Voorzitter zegt de zaak te zullen onder zoeken. De heer Smit vraagt of de telefoon in Kol horn nu gaat vóór de telefoon in Barsin- gerhorn. Voorzitter zegt, dat de telefoon wordt ge automatiseerd en dat dat men dientenge volge moet centraliseeren. Barsingerhorn wordt nu onder Kolhorn gerangschikt. Mis schien is dit wel het gevolg van net feit dat Kolhorn met 24 a 25 aansluitingen twee maal zoo groot is als Barsingerhorn met 12. Als we dus voortaan iemand opbellen, moe ten we aanvragen Kolhorn No. zooveel. De heer Smit: Maar dat gaat toch niet. De Voorzitter heeft, omdat ook de kantoor- houdster in Barsingerhorn bezwaar maakte, een schrijven gericht 1ot de P.T.T. Maar het is toch per slot van rekening een kwestie van een naam. Stem uit den Raad: Smit is een beetje naamziek. De heer Smit: Het is storend voor de menschen. De heer Kistemaker: Wel neen, het went gauw genoeg. De Voorzitter wil eventueel wel vragen of het nog veranderd kan worden, maar aan den anderen kant is voor de menschen in Kolhorn even lastig om Barsingerhorn aan te vragen als omgekeerd. De heer Smit: Het is tijdroovend. Voorzitter zegt dat het misschien nog te veranderen is; maar overigens is het slechts een kwestie van een wéék. De heer De Vries vraagt of het levensmid- delenbedrijf geen groenten aan kan schaf fen. Er heerscht groot gebrek aan. De Voorzitter antwoordt, dat liet land bouwbedrijf een verzoek heeft ingediend om 'distributie van levensmiddelen. De heer Va der heeft op liet oogenblik de zaak in on derzoek. In de volgende vergadering zullen B. en W. nadere mededeelingen verstrek ken. De heer Vries klaagt over den lantaarn op den hoek bij Droog aan den ingang van het Keern. Voorzitter: Aan het P.E.N. is gevraagd de lantaarn te verplaatsen; dus het komt in orde. De hoer Vries: Verplaatsen! Voorzitter: Anders moet er een lantaarn hij. De heer De Vries: Er is hier al zooveel ver plaatst, maar iederen keer loopt het scheef. Voorzitter zegt, dat B. en W. de zaak per soonlijk hebben onderzocht en als de lan taarn verplaatst wordt, is de zaak voor el kaar. De heer De Vries twijfelt nog steeds. Voorzitter: Heusch, het komt goed. De heer De Vries wil nu nog weten hoe het met de watervoorziening staat voor de woonaakbewoners bij Kolhorn. B. en W. hebben, aldus Voorzitter, onder handeld met het Waterleidingbedrijf in Schagen en er is besloten dat een der woon aakbewoners belast zal worden met den ver koop van water. Bovendien bestaat de moge lijkheid dat Lutjekolhorn ook wordt aange sloten. De heer De Vries is ook niet tevreden over de bestrating. Telkens ziet hij de P.T.T. en het P.E.N. in de straat wroeten en er wordt zoo slecht hersteld, dat je soms een meter den grond induikt. Voorzitter licht hem in dat de gemeente de 'straat moet herstellen. De heer De Vries: Moet de gemeente dal opknappen? Als ze den grond goed aan plempen, dan is het verzakken wel over. Zoo is het toch al te gek.. Voorzitter is het niet met den heer De Vries eens; maar er zal een onderzoek in gesteld worden. De heer De Vries heeft in de „Scha,gei' Courant" gelezen, dat de Wieringermecr aan gesloten is bij den Vleeschkeuringsdienst Kring Barsingerhorn en vraagt of er nu een derden of misschien wel een vierden amb tenaar hij komt Voorzitter wil hier nog niet over spreken. Wel kan hij mededeelen dat de commissie tot uitvoering in verband met de uitbreiding door de Wieringermeer met een voorstel is gekomen om te geraken tot een ambtelijken dienst. T.z.t. zullen B. en W. hier nog nadere mededeelingen over doen. Daar niemand verder het woord verlangt, sluit Voorzitter de vergadering. Wijlen de heer Borst herdacht. Twee plaatsjes ingevolge de Landarbeidearswet. Hertaxatie der landarbeidersplaatsjes in zicht. Geen subsidie aan de banne voor onderhoud van we gen. De raad dezer gemeente vergaderde gis termiddag te half drie in het gemeentehuis. Voorzitter de lieer H. Nolet, burgemeester. Secretaris de heer G. H. Essing. Alle leden waren aanwezig. In zijn openingsrede herdacht Voorzitter met een kort woord wijlen den heer P. Borst, oud-lid van den raad, van welk col lege hij 20 jaar lid is geweest, waarvan 14 jpaar als wethouder. Zijn overlijden is voor óe gemeente een groot verlies, want hij heeft zeer veel, ook huiten zijn raadslid maatschap. voor de gemeente gedaan. Hij ruste in vrede! De Secretaris las hierna de notulen van de vorige vergadering voor, welke werden vastgesteld, nadat een kleine wijziging was aangebracht. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten is bericht ontvangen dat de beslissing t.a.v. de gemeentebegrooting 1935 wordt verdaagd. Het raadsbesluit tot het aangaan van een rekening courant-overeenkomst is goedge keurd, evenals dat om den burgemeester te machtigen om over 1939 kasgeldleeningen aan te gaan. 't Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger d.d. 27 Dec. 1938, gaf aan, dat in kas was en moest zijn f 2463.52. Voor een behoorlijke gemeente lijke straatverlichting. Van de afd. Tuitjenhorn van de R.K. Staatspartij was een adres ontvangen met het verzoek, middelen te beramen om in de kosten van een behoorlijke gemeentelijke straatverlichting te voorzien. B. en W. stel den voor, dit adres in handen te stellen van B. en W. om prae-advies. De heer Francis vond het een eigenaar dig iets, daar de gemeente zoo uitgestrekt is. Als het in het eenp deel gebeurt, dient het ook in de andere deelen te geschieden, De kosten zullen groot zijn. Het is nu, met die plaatselijke vereenigingen een lijdensge schiedenis. In 't Waarland zorgt het P.E.N. er voor. Voorzitter: Over een jaar of 6 of 7 is dat afgeloopen. De heer De Jong geloofde, dat er zeer veel kosten aan verbonden zijn, We betreden een gevaarlijk terrein. De Voorzitter: Ja, inderdaad Na het on derzoek van B. en W. zal wel blijken hoe gevaarlijk het is. De heer De Vries zou gaarne zien, dat een onderzoek werd ingesteld naar het ver schil in kosten van het electnsch en de wij ze waarop het nu geschiedt. Daarvoor bestaat alle aanleiding. Alle straten zullen niet verlicht kunnen worden. Als het te duur uitkomt, kan men altijd nog zien. Voorz.: Ik constateer, dat U het allen met B. en W. eens zijt, Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Weg met de geboorteregeling! Van de afd. Waarland van den Ned. R.K. Bond van groote gezinnen was een verzoek ontvangen, in de algemeene politieverorde ning een bepaling op te nemen, dat het ver boden is middelen tot voorkoming of versto ring van zwangerschap ten verkoop, enz. voorhanden te hebben. B. en W. stellen voor, dit adres te behan delen tegelijk met de algemeene herziening van de Politieverordening, welke herziening eerlang aanhangig zal worden gemaakt. De heer Doekes vroeg, of het bekend is, dat er misbruik van gemaakt wordt. Voorzitter: Neen, het gaat om het ter ver koop voorradig hebben. De heer Doekes: Zou het niet zijn: Je moet geen slapende honden wakker maken? De moesten in het Waarland zullen niet we ten. dat die dingen bestaan. Voorzitter: Er is ook een spreekwoord dat zegt: „Beter te voorkomen dan te ge nezen". Ik geloof niet, dat de menschen in het Waarland zoo onnoozel zijn, als de heer Doekes denkt. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Aan de orde kwam een vorstel tot op nieuw vaststellen van de verordening op de heffing van 75 opcenten op de gemeente fondsbelasting, en tot intrekking van de in- vorderings-verordening dd. 16 Nov. 1932. Ged. Staten berichten, dat ingevolge de ge wijzigde Gemeentewet art. 3 van de be staande heffingsverordening, regelende de invordering, geen zin meer heeft, weshalve '/.ij verzoeken dit artikel te schrappen en do invorderingsverordening van 16 November 1932 in te trekken. B. en W. stelden voor, aan deze wenschcn te voldoen, waarmee de raad accoord ging; B, en W, stelden voor. de instructie van den gemeente-ontvanger in overeenstemming te brengen niet den gewijzigden toestand, door de intrekking van de gemeenteborg- toclitenwet. Aldus besloten. Geen subsidie voor de Banne. Ontvangen is een adres van de Banne Ha renkarspel, houdende liet verzoek om voor den dienst 1939 een subsidie te willen ver lecnen uit de gemeentekas van f3000 in de kosten van buitengewoon wegenonderhoud. B. en W. stellen voor. op dit adres afwij zend te beschikken, daar dc begrootine voor den dienst 1939 reeds is vastgesteld en zij geen middelen ter dekking van deze uitcaven kunnen aanwijzen. Wel een afdoende reden, meende Voorzit ter. Toert de gemeente in goeden doen was, kon men nog wel iets doen, maar nu er geen guldens meer zijn, kan het niet. De begrooting is juist vastgesteld. De heer Francis wees er op dat de ban ne, wanneer ze verbot erin een aanhrenet, de lasten zal mopten verhoogen Als de in gelanden allemaal welgeteld waren, was bet niet zoo erg: ze moeten echter allen hard werken voor hun brood. Het was wel ge- wenscht. dat de gemeente een deel der kos ten van wegenonderhoud betaalde, daar de I banne de meeste wegen onderhoudt. Nu de gemeente bij het Rijk in kost ligt, is het niet mogelijk iets te doen. Voorzitter merkte op, dat men in goede tijden wel bijgedragen heeft en later ook medewerking heeft verleend voor werkver schaffing enz. De heer Doekes vond, dat men wel op een ongelegen moment komt, nu de begrooting is vastgesteld. De heer De Vries: De eenige mogelijkheid is misschien, bij de volgende begrooting. Voorzitter (bedenkelijk): Laten we liever zeggen: Een volgende begrooting De lieer Dekker vroeg, of geen andere mo gelijkheden waren, door uitkeering uit het Wegenfonds of iets dergelijks. Voorzitter: Daar gaat het nu niet over. Hot, gaat om de subsidie-aanvraag. Na nog eenige besprekingen besloot men conform het voorstel van B. en W. Verzoek van P. Wester, Slootgaard, om vergoeding van de reiskosten van zijn zoontje naar de bijz. buitengewoon lagere schooi te Alkmaar. Voorgesteld worclt dit verzoek in te wil ligen met ingang van 1 Jan. 1939. Het kost f6.40 per maand. Het voorstel werd aangenomen. Een plaatsje ingevolge de Land arbeiderswet. Aanvrage van W. C. Post, Slootgard, inge volge art. 13 der Landarbeiderswet, ter be koming van een bedrag van f2694, om een plaatsje te stichten. Aangezien de aanvrager voldoet aan dc cisclicn, gesteld in de Landarbeiderswet, stellen B. en W. voor de verlangde som uit de Gemeentekas te verstrekken, nadat deze uit 's Rijks kas zal zijn voorgeschoten. Dc heer De Jong vroeg, hoe dc rente- standaard is bij dergelijke gévallen. Voorzitter: De annuïteit, is 5.11 gedu rende 30 jaar, de eerste jaren 3 De heer Francis: Als dc rente niet betaald kan worden, voor wie is de risico? Voorzitter: Voor de gemeente. Daarvoor krijgt zc eerste hypotheek tot het volle be drag. Het voorstel werd aangenomen. Nog een plaatsje. Aanvrage van Nic. Dekker Mz., Tuitjen horn, ingevolge art. 13 der Landarbeiders wet, ter bekotning van een bedrag van een bedrag van f3300, om een plaatsje te stichten. Daar aanvrager eveneens voldoet aan de bij de Wet gestelde eischcn, stellen B en W. voor de verlangde som uit de gemeentekas te verstrekken, nadat deze uit 's Rijks kas zal zijn voorgeschoten. Het bedrijfje komt te Kerkebuurt. Door dat er wat meer grond bij is, is het bedrag iets hooger, deelde voorzitter mede. Aangenomen. Stembureaux. Benoeming voor het tijdvak van heden tot, 1 Januari 1943 van Voorzitters en le den van het I-Ioofdstembureau en van de stembureaux. Voorgedragen worden: Iloofdstenibureau: H. Nolet. Burgemeester, Voorzitter (ambtshalve): A. Dekker pl.verv. voorzitter; S. J. de Vries, A. Duijves en C. Francis, leden, C. Bakker. S, Burger en P. de Jong, pl.verv. leden. Stembureau I: H. Nolet, Burgemeester, Voorzitter (ambtshalve); C. Francis, pl.verv. voorzitter. K. Doekes. lid. G. H. Essing, P. de Jong en Jb. Dam. pl.verv .leden. Stembureau II: A. Dekker, voorzitter; S. J de Vries, pl.verv. voorzitter; C. Bakker, lid. Jac. Beemsterboer en A. v. Dijk, pl.verv. leden. Stembureau III: A. Duijves, voorzitter; S. Burger, pl.verv. voorzitter; C. G. M. Immens, lid; Jac. Blokdijk en J. Molenaar, pl.verv. leden. Allen werden benoemd. In verband met de wijziging en vernum mering van de Dienstplicht, werd het ambtenarenreglement gewijzigd. Vergoedingen bijzondere scholen. Vervolgens werden de voorschotten op de exploitatievergoeding over 1939 aan de bijz. knapte z'n bretel. Zooiets wordt voorkomen door goede afwerking en vooral door blijvende elas ticiteit. Iron bretel? zijn bestand tegen hitte en transpiratie. De elasticiteit wordt 1'/j jaar gegarandeerd. Verkrijgbaar bij: Schagen Bovendien zijn ze niet duur. Voor Heeren 55, 55, 75 ct. In Brandweer 80 ct. met lA jaar garantie. Zorg Aspirin in huis te hebben! HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEPt scholen vastgesteld: voor de R.K. school te Waarland op f 1606.95, voor die te Kerke buurt op f 1220,45. Benoeming lid Burg. Armbestuur, De heer A. Kistemaker is aan de beurt oni af te treden. De voordracht luidt: 1. A. Kistemaker, 2. P. Burger. Benoemd werd de heer Kistemaker, met algemeene stemmen, Rondvraag, De heer Blokdijk vroeg hoe het kon, dat men nu voor iemand in de baggerregeling meer moet betalen dan verleden jaar. De Voorzitter: In hoofdzaak doordat de so ciale lasten geheel op den werkgever ver haald moeten worden. De heer Duijvis vroeg hoe het stond met het verzoek van het „Witte Kruis" aan St. Maarten. Voorzitter: Ik meen dat St. Maarten wil voorstellen f 150.te geven'. De heer Doekes: Het. is al aangenomen in den Raad van Sint Maarten. De kleine tuinderssteun in natura, De lieer Doekes merkte op, dat het moei lijkheden geeft, dat de kleine tuinderssteun niet meer in geld wordt uitgekeerd. Spr. zou den minister willen verzoeken, de oude rege ling weer in te voeren. De Voorzitter gaf een toelichting hoe deze steun wordt uitgekeerd. Het kan wel moei lijkheden geven voor sommigen, doch voor zitter adviseerde nog niet. op het voorstel van den lieer Doekes in te gaan, maar af te wachten tot de vergadering van de commis sie, welke de volgende week zal worden ge houden, waar spr. het ter sprake zal bren gen. De lieer Doekes trok zijn voorstel in. De heer De Jong zou gaarne zien, dat. d_e geleverde kunstmest wordt onderzocht op ongeregelde tijden, om het gehalte te contro leeren. Voorzitter zal ook dit ter sprake brengen in de commissie. De heer Molenaar vroeg of reeds hertaxa tie van dc Landarbeidersplaatjes heeft plaats gevonden. Voorzitter antwoordde, dat reeds het noo- dige is gedaan. Hertaxatie is nog niet ge schied. Daarna sluiting. GRONINGEN, 28 Febr. Graanbcurs. Inlandsche rogge 7.50— 7.60, haver (wil) 6.50—0.30, zwarte haver 6.40—6.50, groene erwten 9.5010.10. karwij- zaad 2324, gele mosterdzaad 15.5016.50, kanariezaad 6.506.75, ronde mais 8.50— S.70, platte mais 8.30—8.50, lijnzaad withloel 8.50—10.25, idem blauwblpei 8.50—10,25. Stemming: granen beter, zaden lager. Aan voer tamelijk ruim. PURMEREND, 28 Febr. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 18 par tijen, wegende 25.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 21 3 stapels kleine Boeren kaas f 21, 1 staDel volvette f 25, 340 Kg. boter f 1.40—1.47 per kilo, Runderen, totaal 476 stuks: 160 vette koeien 6269 ct. per kilo, matig; 198 geldekoeien f 100160 por stuk, matig; 110 melkkoeien f 180260 p. stuk, matig; 18 stieren 4652 ct, per kilo, matig; 19 paarden f 80160 per stuk, stug:| 45 vette kalveren 6—595 ct. per kilo, matig 1451 nuchtere kalveren: voor de slacht 7— 11, voor dc fok f 11—17 per stuk, vlug; 246 vette'varkens voor de slacht 43—47 ct. per kilo, matig; 77 magere varkens f 1828 per stuk, matig; 452 biggen f 8—16 per stuk, matig; 952 schapen f 2228 per stuk, matig; 25 bokken f 311 per stuk, matig. Kipeieren 33.30: Eendeieren 22.65; 7000 N. H. blauwe 77^—85; 3600 oude kip pen en lianen 37A40; uitzonderingsprijs i2A-45; konijnen 0.301.60; 420 eenden 20— 1.50; duiven 0.40; Coöp. centrale eiervciling purnierend G.A. Aanvoer: 75.000 eendeneieren f 2.80f 2.85; S0.000 kippeneieren; 6566 kg. 3.353.40; 63—64 kg. 3.25—3.30; 60—02 kg. 3.05—3.20; 58—59 kg. 3—3.10; 56—57 kg. 3—3.05; 53—55 kg. 2.95—3; 50—52 kg. 2.S0—2.90. ROTTERDAM. 28 Febr. Veemarkt. Totaal-aanvoer 4798 'stuks, t.w.: 269 paarden, 4 veulens, 965 magere runderen, 862 vette runderen, 30 vette kal veren 121 graskalveren 2123 nuchtere kal veren. 358 schapen en lammeren, 6 varkens, 60 bokken en geiten. Prijzen per Kg.: Vette koeien 726036-46 ct., vette ossen 66— 5836-46 ct., stieren 6454—48 ct., vette kalveren 10000-60-70 ct., schapen 47— 4130 ct., lammeren 52—4540 ct., gras- kalveren 50—40 ct., nuchtere kalveren 30^- 2520 ct., slachtnaarden 534333 ct. Prij zen per stuk: schapen f 23—13—16. lamme ren f 191511. nuchtere sl ach tk al veren f 7J>064, nuchtere fokkalveren f 22—18 15, slachtnaorden f 230—190no. werk paarden f 340—276—130. hitten f 250—190 —120, stieren f 270200140. kalfkocim f 280215—150. melkkoeien f 275205150. varekoe'en, f 195100140. vaarzen f 175 —155, 115. pinken f 145115—95, graskal- jeren f 5035—25, biggen per week f 10—5—

Schager Courant | 1939 | | pagina 6