Handgemeen in de Tweede Kamer DE WERELD Vier bommen ontploften te Shanghai Afd. Casfricum der R.K. Staatspartij geroyeerd Moedige daad van Nederlandsch officier Vijfduizend varkens méér naar Engeland p conomische barometer Postvlucbfen op Indij w_ weinig woorden De heer Rost van Tonningen er uit gezet NEDERLAND LAAT GEEN SPAANSCHE VLUCHTELINGEN TOE. Een zeer ongewoon voorval heeft zich gistermiddag bij den aanvang der vergadering van de Tweede Kamer afgespeeld. Het zal wel zeer lang geleden zijn, dat binnen de niuren van 's lands vergaderzaal de gedachtenwisseling in een handge meen is ontaard. Voor het eerst sinds veler heugenis is dit gisteren gebeurd: de nat.-socialistisshe afge vaardigde, de heer Rost van Ton ningen, is bij een weigering om op last van den voorzitter de vergade ring te verlaten, onder hevig ver zet door de Kamerboden uit do zaal gebracht, evenals zijn partijgenoot de heer Woudenberg, die hem te hulp kwam. Onder voorzitterschap van mr. J. R. H. van Schaik was aan de orde de behande ling van de' interpellatie-aanvrage-Rost van Tonningen met betrekking tot het spoedig weder doen opnemen van de gestaakte en andere strafvervolgingen in de zaak van de gewezen brigade der Koninklijke Mare chaussee te Oss. De voorzitter zegt, dat de minister bij de inferoellatié-Drop reeds inlichtingen ver strekte. Daarna verscheen de nota welke moiv'eling zal worden behandeld. Er is dus thans geen reden om de interpellatie toe te staan. Zij zou slechts een onvoorbereid de bat veroorzaken en wanorde in de regeling van zaken teweegbrengen. Hij stelt voor de interpellatie niet toe te staan. De heer Rost van Tonningen (N.S.B.) herinnert aan de mededeeling van den voorzitter der Eerste Kamer. De zedclooze toestanden in Oss kunnen niet langer worden geduld. De aangelegenheid is drin gend. De Jeugd in Oss kan niet worden overgelaten aan geestelijken, die haar reeds 25 jaar hebben misbruikt. (De voorzitter roept den spreker tot de orde). De heer Rost van Tonningen zegt, dat het Nederlanrlsche volk gele genheid moet hebben om zijn oor deel uit te spreken over de schen- ners van Oss (de voorzitter hamert wederom) over hen, die de wetten schenden. De Kamer maakt zich," aldus spreker, door niet in té. grijpen, 'medeplichtig aan hetgeen In Oss gebeurt. De voorzitter ontzegt den lieer Rost van Tonningen het 'recht, verder aan de ver gadering deel te nemen (Geroep: .eruit!"). Als de heer Rost van Tonningen weigert de zaal te verlaten, wordt hij onder hevig verzet van de boden naar buiten gebracht, evenals ziin fractie-genoot, de heer Wouden berg, die hem te hulp komt. De vergadering wordt daarna een tiental minuten geschorst. Na heropening der vergadering wordt ge stemd over het voorstel van den voorzitter betreffende de interpellatie-aanvrage van den beer Rost van Tonningen. De heeren de Marchant et d'Ansembourg, Dicters en Woudenberg (N.S.B.) stemmen tegen. Het voorstel wordt aangenomen. Initiatiefvoorstel N.S.B. verwor pen. Voorts wordt na cenig dehaf het initiatief- voorwstel de Marchant et d'Ansembourg tot vermindering en vereenvoudiging van de belasting op het motorrijtuig en rijwielver- keer verworpen met 81 tegen 3 stommen. Vóór stemden de drie aanwezige N.S.B.-crs. Post en tandheelkunde. Het .wetsontwerp tot verhooging van de begrooting van het Staatsbedrijf der Pos terijen wordt na eenig debat zonder hoof delijke stemming aangenomen, alsook het wetsontwerp nadere voorziening inzake tandheelkunde (het laatste met aantëeke- ning, dat mevr. de Vries-Bruïns (s.d.) wordt geacht te hebben tegengestemd). Interpellatie-Wijnkoop. De heer Wiinkoop, die vervolgens gelegen heid krijgt zijn interpellatie te houden, schetst den versohrikkelijken nood der Spaansche vluchtelingen, inzonderheid kin deren. Er zijn in de vele kampqn al ziekten uitgebroken Spr. vraagt of de regeering bereid zou zijn, oen bedrag ter beschikking te stollen tot leniging van den nood der vluchtelingen, waarop de minister van Al- gemeene Zaken. dr. Colijn. antwoordt, dat de overweging op dit punt geleid heeft tot de slotsom, dat zoodanige hulpverleening niet ligt on den wcar der regeering. Tndien de omstandigheden hiertoe aanleiding moch ten geven, ware wellicht een revisie van ,'s 'ministers oordeel moerdijk. Hierbij wijst dr. Colijn er op, dat van de 100.000 burger lijke Rnaansehe vluehtelineen geregeld eva cuatie nanr het nationalistische gebied plaats heeft van -1 a 6000 personen per dag. Indien deze evacuatie eens niet zou worden voortgezet, dan is de regeerinc bereid, de zaak nog eens in overweging te nemen Doch niet in den vorm van toelating van vluch telingen. maar on de door minister Janson in Bolgie toegepaste wïize, n.1. door geld beschikbaar te stellen voor dn inrichting van een kamp in Frankrijk. Bü de discussie valt de heer Albarda ziin fractiegenoot hij en zegt dat velen in Ne derland bereid zouden ziin de jeugdige slachtoffer? on te nemen. De nat.-soc. afge vaardigde de heer de Marchant et d'Ansem bourg ontkent het recht van de cotrumiunis- ten om op te komen voor hulp aan de Spaansche vluchtelingen, die slachtoffers zijn van de gedragingen der volgelingen van Moskou. De vergadering wordt te 19.40 uur tot nadere bijeenroeping verdaagd. De lezing van den heer Rost van Tonningen. De heer Rost van Tonningen heeft ons na afloop van het incident opgebeld om ons zijn lezing van het voorgevallenen te geven. Volgens den heer Rost van Tonningen heeft het katholieke Kamerlid, de heer Ruyter, nadat de vergadering was geschorst en nadat de voorzitter had gelast, dat de heer Rost van Tonning de zaal zou verla ten, laatstgenoemde in hel toen ontstane tumult toegevoegd „landverrader!". Daarop ontstak de heer Rost van Tonningen in toorn en riep „wat zegt u daar?" Een aan tal Kamerleden drong zich toen tusschon de beide r.k. en nat.-soc. vertegenwoordi gers, doch de heer Rost van Tonningen drong door hen heen om den heer Ruyter rekenschap te vragen. Hij werd daarop te gelijk met den heer Woudenberg door Ka merboden uit de zaal gebracht. Dè heer Rost van Tonningen deelde mede, tegen don heer Ruyter een klacht bij de Justitie te zullen indien wegens beleediging Verschillende Kamerleden zal hij daarbij als getuigen doop dagvaarden. Van andere zijde is ons bevestigd, dat de* heer Ruyter de uitdrukking „landsverrader" hoeft gebruikt. Pétain ambassadeur te Burgos? De bekende Fransche veldheer zou hebben toegestemd. In welingelichte parlementaire kringen doet, het gerucht de ronde, dat Daladier maarschalk Pétain het ambassadéurschap Pétain. te Burgos zou hebben aangeboden. Pétain zou er in toegestemd hebben voor een be perkten tijd de functie te bekleeden. Een officieele bevestiging kon- niet verkregen worden. Zilveren randen om donkere wolken Maar Duitschland mag niet het geladen pistool richten op een Engeland, dat met gebonden handen staat! In een rede te Liverpool heeft lord Zet- land onder meer gezegd: „Laten de regeeringen der totalitaire sta ten den moed hebben om den voet. te zet ten op den weg, waarop Ghamberlain haar reeds meer dan halverwege is tegemoet ge komen. Dan kunnen de volkeren der aarde weer een luisterrijke dageraad zien. DuitscJiland heeft het in ?ijn macht een einde aan den waanzinnigen bewapenings wedloop te make door zijn eigen koortsach tige concentratie op de herwapening 'n halt toe te roepen. Het wil mogelijkheid: dat wensehen wij ook. I-Iet zal ons meer dan bereid vinden aan de conferenlietafel alle aangelegenheden te hespreken, die van ge meenschappelijk belang, voor onze landen zijn. Het zal ons niet bereid vinden tot een samenkomst, waarbij onze handen op den rug gebonden zijn, terwijl Duitschland een geladen pistool in de hand heeft. De toekomst is niet volkomen donker: de zil veren randen aan de donkere wolken bo ven Europa ontbreken niet. Dat er in Duitschland en Italië geen haat tegen En geland bestaat, is bewezen door de ovaties, die het Duitsche en het Italiaansche volk Cliamherlain gebracht hebben." Goering naar Italië Voor rusl. Gezaghebbende kringen bevestigen thans, dat. Goering een reis naar Italië zal makeil Men wijst er echter op, dat de minister voor rust naar Italië wil gaan. Toch zal de reis hem de gelegenheid geven leidende Italiaan sche persoonlijkheden te ontmoeten en het is mogelijk, dat verscheidene medewerkers van Goering hem zullen vergezellen. In Berlijn betwist men echter dat het doel der reis is onderhandelingen te openen be treffende de militaire luchtvaart, zooals hij geruchte in het buitenland verluidde. De Duitsch—Italiaansche betrekkingen, zoo verklaart men, worden op alle gebieden be- heerscht door de opvatting van de spil en onderhandelingen in een zin, gelijk men aan dit woord wil toeschrijven, zijn over bodig. Nieuw offensief der Japanners. Chineesche regeering verplaatst? Op den Nanking Road, in het hartje van de internationale nederzetting, zijn gister avond vier hommen tot ontploffing geko men. Er werd slechts één Chinees gewond. De vier bommen zijn binnen het verloop van een uur ontploft. De eerste deed een regen van pamfletten neerdalen, waarin de bevolking werd aangemaand, niet te drin ken en te dansen, maar haar geld voor den oorlog te besteden. Amerikaansche mari niers hebben eenige gehouwen doorzocht, doch er zijn geen arrestaties verricht. Nieuw Japansch offensief De Japanners zijn een groot offensief ten Westen van Hankau begonnen. Zij schijnen het te hebben gemunt op I Tsjang of Tsja Si, twee steden aan de Jang Tse. De Japanners rukten aanvankelijk op, doch konden er niet in slagen, de rivier over te steken, ondanks drie aanvallen, welke zij achtereenvolgens ondernamen. De Chineezen gingen, tenslotte tot een te genaanval over en wonnen terrein. Volgens mededeeiing uit Chineesche krin gen te Hwai Ving, waar de provinciale re geering van Kiangsoe is gevestigd, wordt in Noord Kiangsoe no gsteeds verwoed gester- den. Naar van Chineesche zijde wordt gemeld, zijn Japansche troepen uit het Tsioengtiau- gebergte verdreven. In Oost Honan doen de Chineesche troepen felle aanvallen, in den driehoek tusscTien Peipïng, Hankau en de spoorwegen ten zuidoosten van Tsjengtsjau. Ontploffing in een arsenaal. Bij den brand, als gevolg van ontploffing in een arsenaal te Hirakata zijn ongeveer tweehonderd personen gewond en anderen, naar men vreest, gedood. Ongeveer zeshon derd huizen zijn uitgebrand, tengevolge waarvan omstreeks 5.800 personen dakloos zijn. Chineesche regeering opnieuw verplaatst? Naar van Japansche zijde uit Singapore wordt gemeld, zou de Kwomintang-regeo- ring besloten hebben, over enkele dagen haar bureaus, o.a. de ministeries van buiten - landsche zaken en financiën, van Tsjoeng- king naar Koenming (Joènnanfoe) over te plaatsen, opdat zij niet langer onder het hc-, reik liggen van de Japansche bombarde mentsvliegtuigen. Engeland wordt de zaak Palestina moe Nieuwe voorstellen der Arabieren wijken niet af van de oorspronke- lijke. NOG 10 DAGEN PRATEN? Hedenmiddag om half vier zal een spe ciaal gevormde commissie bijeenkomen ter bestudeeriug van de Britsche voorstallen en de Arabische tegenvoorstellen. Van een zijde, die de Britsche delegatie zeer na staat, wordt gemeld, dat het waar schijnlijk te achten is, dat de Britsche re geering over een tiental dagen eeh- einde aan de besprekingen zal maken als de voor uitzichten op een accoord niet heter worden. Arabieren blijven op hun stuk staan. De Arabische tegenvoorstellen, die gister middag aan de Britsche delegatie zijn voor gelegd, wijken, naar .Reuter meent te wéten, weinig af van de voorstellen, die de Arabie ren oorspronkelijk hebben ingediend. De Arabieren verlangen met nadruk de staking van iedere Joodsche immigratie in Palestina en van allen verkoop van land en onmiddellijke vorming van een Palestijn- sclie regeering. Na de vorming van zulk een regeering zou deze, aldus wordt voorgesteld, een plan moeten opstellen voor de verkie zing van een wetgevend lichaam. Ook wijst de Arabische verklaring, naar men weet, er op, dat er geen behoefte is aan een rondetafelconferentie ter bespreking van de minderhedenkwestie en dat de kwestie van de waarborgen en andere details bij de thans aan den gang zijnde besprekingen kunnen worden besproken. In Duitschland terechtgesteld Mijnwerker maakte jarenlang het. Zuid-Limburgsche grensge bied onveilig. Dinsdag is de 32-jarige mijnwerker J. Mayer, wonende te Alsrlorf, te Keulen te recht gesteld. De man had vele jaren het Zuid-Limburgsch grensgebied onveilig ge maakt en in de maand Januari van dit jaar (e Kellersberg, nabij den Liniburgschen grens een herbergier aange vallen en met revolverschoten zwaar ge wond, terwijl hij. hij zijn arrestatie, een moordaanlag pleegde op een politie-agent. Hij was door het „Sondergericht" te Aken reed op 2ö Januari ter dood veroordeeld. Van candidaatstellmg voor den gemeenteraad kan voorloopig niets komen. Gisteren werd te Castricum in gebouw „De Vriendschap" een vergadering gehou den van de R.K. Staatspartij, afdeel'ing Castricu.nij waarvan als hoofdschotel op de agenda vermeld stond de gemeente raadsverkiezingen. De voorzitter las een te legram van het hoofdbestuur voor. waarin werd hekend gemaakt, dat. het hoofdbestuur de afdeeling Castricuim heeft geroyeerd, zoodat er van een eventueele candidaatstel- ling voorloopig geen sprake kan ziin. In de vergadering, welke, volgens het TIsbl., een zeer bewogen verloop had, werd besloten Hij het kringbestuur stappen te doen, om dit royement alsnog ongedaan te maken. Hij redde de bemanning van een zinkend schip. De Nederlandsche non-interventie officier J. G. J. van Echten heeft aan het einde van de vorige week. zeer angstige momenten doorge maakt aan boord van het Grieksche s.s. „Loulisdat hij van een Zuid- Fransehe haven naar Valencia moest begeleiden, doch dat op kor ten afstand van Port Veridros, nabij de Spaansche grens, in de Golf du Lion in een ontzettenden storm ge raakte en verging. De heer Van Echten is thans veilig te Marseille aangekomen en van daaruit heeft hij zijn familie te Rotterdam een brief geschreven, waarin hij van zijn wederwaardigheden verhaalt. Uit. dien brief blijkt dat de „Loulis" Vrij dagnacht in een hevigen storm terecht kwam. De heer Van Echten bevond zich op de brug, toen men bemerkte, dat bet schip dat door liooge zeeën werd gebeukt, water begon te maken. De kapitein trachtte nog koers te zetten naar den wal, doch het schip zonk dieper en dieper, het water stroomde de machinekamer binnen en doof de de vuren. Het zag er op dat moment zeer hachelijk uit. In den donkeren nacht was nergens een schip te bekennen, de „Loulis" werd heen en weer gesmeten door 't geweld der golven en tot overmaat van ra.mip bleek dat er geen vuurpijlen en noodsignalen aan boord waren. De Grieksche bemanning liep in de groot ste verwarring rond en ieder dacht dat zijn laatste uur had geslagen. De heer Van Echten wist echter zijn te genwoordigheid van geest te behouden, zegt de Tel., en met een stormlantaarn gaf hij voortdurend lichtseinen in morse-teekons. De seinen werden opgemerkt door den Fran- schen torpedobootjager „Tigrc", die zich in de nabijheid bevond en onmiddellijk te. hulp snelde Nauwelijks was dit scihip ei' in ge slaagd de bemanning van de „Loulis" over te nemen, toen het Grieksche schip in de golven verdween. De bemanning heeft niets weten te redden, alle papieren en persoon lijke bezittingen, ook van den heer Van Echten, zijn verloren gegaan. Op den torpedojager werden de uitgeput te zeelieden van droge klêeren voorzien en liefderijk verzorgd, waarna zij te Barcclona aan land werden gebracht. De heer Van Echten begaf zich daar vandaan naar Mar seille, waar hij zich met de non-interventie commissie te Londen in verbinding stelde. Voor de familie die sinds Zaterdagmorgen in groote ongerustheid verkeerde, beteekent de ontvangst van den brief uit Marseille een lieele opluchting. Een nieuw Pbilips-product Uitvinding van prof. Hallo. De Delftsche. ingenieurs .zullen ,-aaij, pr.oL dr. ir. II. S. Hallo, hoogleeraar in de elec- trotechniek aan de Technische Hooge^chool te Delft, ter gelegenheid van zijn zilvpren ambtsjubileum het nieuwste product van Philips aanbieden, dat door den jubilaris werd uitgevonden. Wat dit nieuwe product zal zijn, wórdt nog geheim gehouden. Extra bacon contingent tijdelijk verhoogd. Nadat onlangs het Nederlandsche bacon- contingent in Engeland tijdelijk was ver hoogd met 5 pet., dus ongeveer van 10.000 op 10.500 varkens per week, heeft de Engel- gclsche regeering thans aan Nederland toe gestaan een extra invoer van 5000 stuks te verdeelen over twee weken. Gedurende de ze veertien dagen wordt het inblikken van zouters dooi de Veehouderijcentrale onder broken. Gedurende een halve maand is ons Engel- sche hacon-contingent dus met 25 pet. ver hoogd, hetwelk een voordeeltje is voor de Centrale. De hoeren, die van haar een prijs ontvangen, die verlies laat (gemiddeld 59 cents per kilo geslacht gewicht) merken er niets van, zegt hel Hsb., en ook sympto- misch is deze lijdelijke verruiming niet van belang. Week v. Maandag t/m Zaterd. Effectenmarkt Aanrieden koersen Betalingsverkeer Omzet postcheque- en girodienst Groothandel Groot handelsprijzeh' Omzet tprmijnmarkt Amsterdam Kleinhandel Omzet winkelbedrijf Goederenverkeer Gewerkte taken (1 taak halve ar- heidsriag) Haven Am sterdam Bevrachtingen wilde binnenvaart Arbeidsmarkt Aanvragen van werk gevers Aanbiedingen van werknemers Plaatsingen 20 Febr. tot 25 Febr- '39 21 Febr. tot 26 Febr. '38 83.9 95.1 107.9 108.7 67.6 76.0 48.8 67.7 93.4 98.0 51.9 85.9 95.6 113.8 116.7 102.6 84.7 121.8 101.9 106.4 Wielewaal (heenreis) Pelikaan (heenreis) Oehoe terugreis) Valk (heenreis) Gier (terugreis) Emoe (terugreis) Vertrek van jRang. 1 Mrt. Jodhp. 1 Mrt. jliasra 1 Mrt. jNapels 1 Mrt. jMedan 1 Mrt. I Athene 1 Mrt, A.ankomst te jSingap. 1 jRang. l Mrt, Athene 1 Mij Alex.f 1 Mrt. jRang. 1 Mrt, I.Vdain 1 Mrt, Scliuschnigg naar „bewaakte vrijheid"? Naar het schijnt zal Scliuschnigg worden overgebracht nar een villa in Duitsch land. I-lij zou daar een soort „bewaakte vrijheid" genieten. De onrust te Rangoon. Gisterochtend zijj wederom de Britsche troepen te hulp roepen bij een ernstig gevecht tusschej Mohammedanen en Hindoes, waarbij 5i personen werden gewond en drie gedood De politie was. genoodzaakt drie keer op de menigte te vuren. Wat de Britsche Sijmen Betaal moet ren. De sociale diensten in Engeland zullen dit jaar den belastingbetaler te staan komen op 534.599.000 pond sterling, hiervan is ongeveer vijf millioen bestemd voor de verdediging tegen aanvallen uit de lucht. De rest van de hiervoor benoo digcle gelden zal verkregen worden uit de bcgrooting voor oorlog. Deiilé langs lijkbaar van Kroepskaja. Tl gistermiddag 2 uur hebben 150.090 mertj schen gedefileerd langs de lijkbaar van Kroepskaja, de weduwe van Lenin, in de groote zaal van liet vakvereenigingspe- bouw te Moskou. Soldalen van alle leger corpsen betrekken de eörewacht. Stalij Molotof, Kaganowitsj, Worosjilof, Kalinin en andere regeeringspersönen hebben be zoeken afgelegd. De Britsche legerbegrooting gepubliceerd. Gisteren is de begrooting voor liet leger gepubliceerd, welke in totaal 191.133.000 pond sterling bedraagt, hetgeen 46.714.000 pond meer is dan het vorig jaar. 66.232.000 pond sterling zal worden gedekt door een leening. Het maximum van het personeel zal 185.700 bedragen, 157C0 meer dan bij de vorige begroeting. Mexicaansche nationaal-socialistsn gearres teerd. De correspondent van de Newi lork Times te Mexico meldt, dat. achjf natiqnaal-sqeialisten zijn gearresteerd,! voor Tiet' 'meérènaoêl onder de" Te Sc hu ldb) ging van spion nage. Tot hen behoort baron von Holleneuf- fer, een zwager van den politiepresident van Berlijn. Aardschokken in Duitschland. Het seis» mografiscbe instituut van Wurtemberg beeft gistermiddag om twaalf uur 33 een tamelijk zwakke nabcving geconstateerd, welke ook in verschillende plaatsen in Wurtemberg word waargenomen. In Algerije dreigt een overstrooming. De bewoners van een nomadenkamp bij Guel- ma in Algerije worden door het rijzende water bedreigd. Hol geweld van de berg: stroomen, opgezwollen dcor de smeltende sneeuw van het Atlasgebergte en dooi' voortdurende regens, maakt het onmoge lijk de menschen te hulp te komen. El ders in hot land hebben oversiroomingen reeds groote schade veroorzaakt. De kinderarrestatie in Rusland. Viér amb tenaren van de Gepeoe zijn veroordeeld tot gevangenisstraffen van vijf tot tieii: jaar wegens dc onwettige arrestatie vanl 160 kinderen van tien tot twaalf jaar, af komstig. uit Leninsk (Kusnetsky in Sibe rië), die zij er van beschuldigd hadden leden te zijn van een conlrarevolutionnaire organisatie. Het vluchtelingenvraagstuk. Naast ecu centraal bureau dat de Duitsche regeering heeft ingesteld, zal 'n buitenlandsche com missie worden gevormd, die zich zal be zig houden met dc emigratie van de Duit sche grenzen af tot en met de vestiginf van vluchtelingen in een ander land. Credietcn voor Amerikaansche landsverdt- diging. Do Kamercommissie voor dc cre dietcn heeft een wetsontwerp aangenomen, dat. voorziet in een crcdiet van 499.S57.000 dollar voor de verschillende ministeries van defensie. Dit bedrag omvat het eerste gedeelte van de door Rooscvolt voor de ontwikkeling gevraagde fondsen tot een bedrag van 300 milioen dollar. De versterking van Guam. Do marine' commissie uit den Amcrikaanschen senaat heeft de kwestie van de versterking van het eiland Guam opnieuw in behandeling genomen. Besloten werd getuigen te hoo- ren, die zoowel voor. als tegen versterking van het 'eiland zijn. Eetpartij bij Hitier. Bij den Führer is pis' teravnnrl een diner gegeven ter eere van het diplomatieke korps, waaraan alle te Berlijn geaccrediteerde ambassadeurs, zanten en zaakgelastigden, alsmede de rijksministers, verscheidene rijksleiders en vooraanstaande ambtenaren van den bui- tenlandschon dienst met hun dames aan zaten. Nnrma Shearer herstellende. De filmste Norma -Shearer, die lijdende was aan een ernstige keelontsteking, is aan de beteren de hand. Waarschijnlijk zal zij over eeni ge dagen het ziekenhuis kunnen veriaten- Tenen communisme in 't Amerikaansche k per. De vice-minister van de marine der Ver. Staten. Charles Edison, heeft pis* teren het congres verzocht drastische maatregelen te nemen om de propaganda te beteugelen van sommige agitators, h> het bijzonder van communisten, die het natipngle defensienrograjn trachten te ver storen door onrust te zaaien hij het legor en de vloot.

Schager Courant | 1939 | | pagina 2