c L 8QLTE Schap Het Groote Onderjurken kerkdrama RAED-PRAET Nieuwe Zijden Charmeuse De Alkmaarsche pets Vijf raden in één gooi Wieringermeer Donderdag 2 Maart 1939 Tweede blad ALKMAAR THANS EEN BURGERLIJKE KOME DIE MET ALS HOOFDPERSONEN DE REDACTIES VAN ALKMAAR- SCHE COURANT EN NOORDHOL- LANDSCH DAGBLAD. De -Alkmaarsche Courant heeft nog één tnaal gesproken, de wereld 'luisterde en de aarde beefde. I Zij heeft zich nog éénmaal verwaardigd een allerlaatst vonnis te vellen over onze, volgens haar zoo sehsationeel-alarmeerende berichtgeving over den toestand van de Groote Kerk. Zij doet het en bagatelle, met een hautain gebaar, zooals het een zich def tig voelend orgaan betaamt. Maar het Groote Kerkdrama wordt er toch een groot Kerkdrama door, dat in middels reeds weer gaat veranderen in een [burgerlijke komedie. Een klcin-burgerlijke ko medie a la Heijermans. Dc Alkmaarsche Courant vertelt dat. zij met den heer Ringers wel degelijk monde ling contact heeft gehad, in tegenspraak met wat wij hebben beweerd, namelijk dat alleen maar een telefonisch onderhoud heeft plaats gevonden. Nu treft de Alkmaarsche Courant het wel bijzonder slecht, dat de Heer Ringers ons in bijzijn van een be trouwbare getuige heeft verklaard, dat de „Alkmaarsche Courant hem alleen maar had opgebeld". Niemand zal twiifelen aan de waarheids liefde van den I-Icer Ringers en wij zijn door onze getuigevcrklaring natuurlijk geheel ge dekt. Of de Alkmaarsche Courant heeft de Heer Ringers gesproken na liet schrijven van haar eerste tegenspraak (en dan is haar verweer al zéér onwaarachtig!!) öf dc jour nalistieke duim van dc Alkmaarsche Cou rant is productief werkzaam geweest. Daar mee heeft zij haar plaats bij dc dagbladpers zelf bepaald. Er is echter nog meer merkwaardigs aan deze historie! Ons is bekend dat de Alk maarsche Courant zich ook nog tot een anderen deskundige heeft gewend. (Dit staat door getuigenverklaringen eveneens vast!) Diens meening stemde echter geheel over een met de meening in onze eerste publi catie verkondigd! Natuurlijk had de Alkmaar sche Courant méér aan het optimistische ge luid van den heer Ringers. Men móet en zal de Schager Courant immers tegenspreken? Stel je voor! De meening van den deskun dige, die niet in het schuitje van den Voor- dam stapte werd eenvoudig genegeerd. De belangen van de burgerij telden heele- ïnaal niet mee. Alleen een lastigen concur rent moest het zwijgen worden opgelegd. Wil men nog meer merkwaardige uitin gen in het oordeel der Alkmaarsche Cou rant, men luistere: „In 1927 maakt'", aldus woordelijk de Alkmaarsche Courant in haar nummer van 24 Fcbr. j.1. „de deplo rabele toestand van het niet geres taureerde gedeelte het noodzakelijk, dat ook de restauratie daarvan on der de oogen werd gezien." En nu in 1939, dus 12 jaar later, terwijl er niets aan dat deplorabele gedeelte is ge restaureerd, schrijft datzelfde blad zonder blikken of blozen: „Dat de gevaarlijke toestand waarin het kerkgebouw verkeert, op pure fantasie berust." mmii i Prima qnaliteit, Ronde Hals, met mooie Pas, in zwart, marine, rose, zalm en wit, 12.00 11.75 Dito met schouderband en aangezette Bus tehouders, zeer modern en praktisch fl.80 traliffliBifcirairail itn® pleegt harikiri Hoe rijmt zich dat tezamen? Het allermooiste tot slot! Bij alle verschillen en geschillen welke er tusschen dc Alkmaarsche neutrale en confessioneele bladen bestaan, zijn ze bet in één zaak roerend eens. Wanneer het n.1. een primeur van de Schager Courant betreft. Dan wordt onmiddellijk broederschap gedron ken en trekt men ais één man togen den gehaten Schager concurrent op. Wc kunnen liet ons voorstellen, als we onze ahorn.é- lijsten bekijken. Onze steeds toenemende invloed ook om en in Alkmaar is daar niet vreemd aan. Op 21 Februari nu schrijft het Noordhol- landsch Dagblad (R.K.): Wij kunnen niet beloven, dat wij ie der „knalbericht", hetwelk de cor respondent van de Schager Courant in de komende dagen zal believen te lanceeren (Hoe lang moet dat du ren? Tot de komende gemeenteraads verkiezingen?) zullen onderzoeken en tegenspreken. Vandaag willen wij echter nog even vaststellen, dat de meest bevoegde op dit gebied, de heer F. H. Ringers, opzichter der ge bouwen van de Ncd. Hcrv. Kerk al hier, het geheele verhaal voor een sprookje verklaart. De restauratie gaat door, en wordt enkel nog even tegengehouden door een paar kwesties van internen aard. Maar op 27 Februari, zegge en schrijve 6 dagen later, publiceert dit orgaan een in terieurfoto van de Groote Kerk, waarop minstens even goed als op de onze de mise rabele toestand is te zien. Men geeft daar bij als onderschrift: De bouwvalligheid van de Groote of St. Laurenskerk te Alkmaar is van dien aard, dat van restauratie nau welijks nog sprake zal kunnen zijn. Een kijkje in het kerkgebouw, waar van verschillende gedeelten drei gen in te storten. Hier past eigenlijk slechts het woord van den dichter: „Nu zwijgt de spreker stil, hij snikt en kan niet meer". Van het lachen dezen keer. Het, is wél zielig, dat men zich zelfs in een zóó belangrijke zaak niet kan verheffen boven klein-burgerlijke concurrentiezucht. Het jongste nummer van het orgaan van den Nederlandschen .Journalistenkring bevat als- bladvulling de volgende uitspraken van Julius Bachcm: (Allerlei Gedanken über Journalistik) Scheld niet, dat beivijst niets. Dit geldt tegenover politieke tegen standers evenals tegenover vakge noot en. Ook bij de grootste voorzichtigheid kan het voorkomendat een on rechtvaardige beschuldiging in de krant komt. Een redacteur, die een als onrechtvaardig bewezen be schuldiging niet zonder omwegen terugneemt, schrapt zich zelf uit de rij der gentlemen. Naar ons ter oorc kwam zullen deze teks ten den IIoofd-Redacteur Adema, tevens Hoofdbestuurslid van dezen Journalisten kring, als „huiszegen" ten geschenke worden gegeven. Deze zullen een eereplaats op het redactiebureau der Alkmaarsche Courant krijgen ter voorlichting en vervolmaking van alle „Groote" en „Kleine" Journalisten van den Voordam. Wij hopen er dan het beste van. HIER EN DAAR WOEI WEL EEN STEVIG WINDJE, MAAR NERGENS STAK DE STORM HEVIGER OP DAN IN 'T NIEUWE LAND! WIERINGERMEER. In 1 jaar 2000 schrijft de geschiedschrijver: Ende het geschiedde in de dagen van dc, roemruchte regeering van minister Posthu- ma, minister Treub en minister Cort van der Linden, in de dagen dus toon Neder land van vier ons brood per dag en een pijpvol gedroogd boonenslroo leefde, dat deze wijze mannen een wijs besluit namen om de hongerende stadsbevolking althans eenige uitkomst te brengen. Dc scheur plicht kwam. Prettig vonden de gebeide vet- en-mager-weïders 't niet, hun kostelijke bundertjes grasland óm te ploegen en er rogge of erwten, aardappelen of witte hoonen op te zetten... Maar... na enkele jaren waren schoonc velden met golvend graan, uitgestrekte akkers met goed aard- appelgcwas, mitsgaders en daardoor een portemonnaic die er niet op achteruit ge gaan was, bet loon der braven voor be loonde moed, beleid en trouw in de moei lijke mobilisatiedagen. Ze zagen 't nu in. 't was noodig, bitter nooditr geweest! Maar het geschiedde een jaar of twintig later, dat Nederland een nieuw gebied gewonnen had, dat men Wieringermccr noemde. Ook toen waren er wijze en wijzere mannen in den lande, en den allcrwijstc koos Hare Ma jesteit de Koningin uit en stelde hem aan het hoofd van de samenleving in 't nieuwe, gezegende land. Gezegend, want rijkelijk waren de oogsten en overvloedig de win sten vergeleken bij andere landsgebieden... De allerwijste der wijze mannen smeedde zich reeds een superschoone paradijsachtige toekomst voor dit land van Hoppcrunskla- ver en witte Lucerne. waar de bewoners in dc schoonste harmonie elkaar de vetsle brokjes zouden toeschuiven Helaas Ook hier kwam... „scheurplicht". deze keer niet van hoogerhand, tot heil dos volks bevolen, doch door 'n groepje zich uitverkoren voelen den ingesteld... Tcrwille van het principe, de macht en de roem van 't eigen stand ie. Nu eens tot vreugde van drie gereformeer de Klaasjes, die twee Orthodox-protestant sche Pietjes eenen loer hadden gedraaid, dan weer tot vermaak van zes vrijzinnige Dirkjes, die vijf rhrisfeliik-gereformeorde Hendrikjes een kiesje hadden getrokken, tenslotte mogelijk ook wel eens tot plezier van anderhalf Roomsch Dorisje. die twee en driekwart Doopsgezind Kereltje te gauw was afgeweest... „Scheurplicht" op allerlei gebied... En weinige jaren verbenen of er waren 27 kerken, 33 scholen, speciale winkels met Gereformeerde koffie, andere met Roomsche roodekool. weer andere met Doopsgezinde aardappelen. En er waren 123 lokalen, waar eiken avond geheime groensvergaderin gen werden gebonden, voor dc 23e kerk. dc 34e school en de 06e mollenverdelgingsver- eeniging op orthodoxen grondslag. Als 't niet gauw verandert, wordt deze zotternij bittere ernst in 't nieuwe land Tiet moet den heer Ir. Smeding wel een bittere teleurstelling zijn, dat zijn tweede „Wal den" precies als dat van Frederik v. Eeden reeds in de periode van opbouw tot schotjes- land is geworden! En het is wel een zeer nauwe schoen, die degenen aan te passen krijgen, die het woord van onze Koningin zóó misverstaan! Het burgcrvadcrlijk stand je op de eerste vergadering in 't nieuwe jaar was ongezouten maar... verdiend! Het was overigens een wonderlijke verga dering dezen keer. Meester Kamp was be slist uit vorm en zat zich zichtbaar te ver velen. Wethouder Peters was geweldig op stoot, maar pikte af en toe meer door 't la ken dan tegen den bal, en de Wieringer- meerafgevaardigden zwegen bijna steeds in alle talen. Waarom dokter Tamsma tot ge meentegeneesheer is benoemd, zullen mis schien héél ingewijden begrijpen, voor de groote massa is dat zeker een teleurstel ling. Wij zeggen dit ronduit, zonder daar mede ook maar in 't minst een onvriende lijkheid jegens Dr. Tamsma te beoogen. Het heeft, ons zeer verwonderd dat de hceren Levten, van Oers. de Graaf of Venhuizen dóór niet over hebben gesproken. Bekwaam heden geheel huiten beschouwing gelaten, zijn wij 'er zeker van dat het overgroote gedeelte van de bevolking erover denkt als wij: Deze functie kwam dokter Hoogkamer toe. Deze is er bet langste, heeft zich voor liet cremeenschansleven, naast zijn ambt in allerlei functies zeer verdienstelijk gc- maaktmag tot de pioniers gerekend wor den. Waarom hem dan gepasseerd?Hct ge nomen besluit is een tvpiseh voorbeeld, boe de tegenwoordige raad buiten dc gemeen schap staat, hoe hij zich uit rapporten, ad viezen en de hemel mag weten, wat voor een nanerassenrommel meer een oordcel. denkt te vormen, zonder dat hij weet wat de bevolking zelf aan redelijke wenschen heeft. Voor ons was de oplossing geweest: Dr. Hoogkamer gemeentegeneesheer en Dr. Tamsma plaatsvervanger met in uitzicht een benoeming zoodra het aantal inwoners een bepanlde limiet beeft herei'«*t en twee artsen noodig zijn. Hier ging dc eer bo ven bet geld uit en de eer is hier met voe ten getreden! Het knappe pleidooi van meester Backer heeft de schaal niet ten gunste van den vleescbkeuringsdienst Midwoud doen over slaan. Het was een geestelijk genot naar het logische betoog van dezen Barsingerhorn tegenstander te luisteren. Hij verdedigde zijn stani.nunt op waardiger wijze dan wel houder Peters dat deed. Deze verwoed^ Midwoud-supnorter gebruikte woorden, dir ons inziens niet waren aangepast aan de ='anding van dezen raad-van-intcllectucelc' Het is toch eigenlijk een insinuatie to vragen hoeveel de boekwaarde van Bn>- «ingerhorn lioöger is dan dc rcccle waarde Figuren van eenig formaat zéggen dat en komen met cijfers en bewijzen. Ons standpunt is bekend: wij achten het besluit van den Raad om Barsingerhorn te kiezen, een wijs besluit. Wij hopen dat de „scheurplicht" hier geen invloed zal hebben en de raadsleden, die het hebben „verloren" in democratischen geest zullen handeion en ceen pogingen aanwenden nóg hoogere in stanties de zaak weer ongedaan te doen maken. Want dan kunnen wc weer begin nen! ZIJPE. Eilievc, wat bewoog don heer Doorn zijn beminden en herninnendon vriend burge meester meester Breehaart met zooveel égards te behandelen? Hoffelijkheid, die na tuurlijk met hoffelijkheid werd beantwoord! Zaten deze twee mekaar nu te betoeteren, of meenden zij 't écht? We zijn 't er nog niet over eens, al hebben wij dan eenige tientallen: ,,'t Is natuurlijk niet de schuld van B. en W.", „Ik weet, u doet uw best", en „u heeft natuurlijk gelijk, maar", op een papiertje staan. Geestelijke herbewapening in de Heilige Hallen van Schagerbrug óf een listige camouflage van verborgen be doelingen, een suikerzoet omhulsel van gal bittere pillen, die nog nader in consumptie worden gebracht? We zullen het niet we ten, dan nadat de twee oude vechthanen zich nóg eenige malen met elkaar hebben genieten. Fluweel om de sporen, of heimelijk verborgen mesjes? De toekomst zal het lee- ren De heer Burgemeester heeft weer een schitterende gelegenheid gehad zijn trouw en aanhankelijkheid te betuigen aan zijn lichtend voorbeeld in de noordelijkste zóne, zijn hartsvriend burgemeester Ritmeester van den Helder. Door dik en door dun: Zij- pe concentreert zich evenals alle andere ge meenten op Jutterstad. Oudesluis ook. Zou iemand het gelooven? Heel netjes is het op een knus vergaderingetje voor elkaar ge bracht. De voorzitter van het departement van Handel te den Helder, de heer Ritmees ter vraagt aan den burgemeester van den Helder, den heer Ritmeester, of hij óók niet vindt dat betere verbindingen op den Hel der mogelijk gemaakt moeten worden. Wat Sijmen, waar bleef meneer Veltman nou? Het ging toch over Schagen ook? Eerlijk is eerlijk! Even nog kwam meneer Doorn in zijn ouden doen, toen hij zoomaar vertelde, dat het huisje naast het raadhuis tegen den grond moést, en dat B. en W. daar alle mid delen voor gebruikten. Het kan zijn, maar 't is een bar leelijk ding, dat huisje en 't zal opknappen als het weg is. Misschien is er nog een mogelijkheid, juist door de rijksregeling, wat voor den armen eigenaar te doen. Zei de de heer Mr. Backer in den Raad van Wieringermeer, niet dat rijksregelingen in hooge mate „cri mineel" zijn en mag men met „crimineele" lieden en zaken als éérlijk mensch niet even een andere maatstaf gebruiken? Maar ja, burgemeester Brecbaart kunnen wij heusch niet kwalijk nemen dat hij zijne jonkheid paart aan de levensrijpe joligheid van den vlotten Helderschen opperburger! In Schagen is 't óók netjes, o ja, maar de Schager burgemeester heeft 't thans te druk met op de naleving van artikel zooveel van dc politieverordening te letten, waarbij tot Mei, hondjes van beiderlei kunne moeten worden vastgehouden, voor de ichapcn of ficieel en officieus, zoo men zegt, om min of meer dégoutante straattooneeltjes in de ze hondsch-gevaarlijke maanden te voorko men. Daar is thans tóch geen tijd om op kleinigheden als goede verbindingen met de ommelandenvoedingsbuizen te letten. Dat heeft burgemeester meester Breebaart wel zéér goed begrepen en daar handelt hij naarNatuurlijk! EN NÓG DRIE VERGADERINGEN... Hadden die „duvels" van burgemeesters het 'afgesproken op een en dénzelfdcn dag té vergaderen? Vier stuks, Zijpé, Anna Pau- lownaj Haren karspel, Barsingerhorn... Voor óns véél gemiste buit, we zijn nu eenmaal „wild" op raadsvergaderingen, en vooral om daarna heeren burgemeesters uit te schud den, af te kloppen en schoon te poetsen tot zij weer glimmen in onbezoedelde majes teit. Dat zegt men tenminsteDat er een enkele keer een dof plekje blijft zitten, tja, dat kunnen we óók niet helpenO, o, wat waren ze daar in Harenkarspcl op ge vaarlijk terrein! Dat hebt u toch gelezen? Oei, oei, heelemaal over kleine kindertjes... Hoe je ze krijgt is aan een ieder die den leeftijd des ooievaars en rooden kools te boven is wel bekend, hoe je ze niet krijgt... daar behoor je niet over te praten, vindt meneer Doekcs, want in het Waarland moet je ze niet wijzer maken dan ze zijn... 't Waarland is zoo onnoozel niet, zegt burgemeester Nolet. Natuurlijk niet, laat ze maar schuiven, ze weten daar óók wel waar Abraham de nieuw Malthusiaansche mos terd haalt. Al zullen velen daar in dat goed Roomsch goed rechte land, die niet lusten of niet meenen te lusten op bevel van hoo- ger hand. En al spreekt de Roomsche pers in haar raadsverslagcn zéér omzichtig van „bepaalde middelen..." Maar waarom in een raadsvergadering van fatsoenlijke Harcnkarspelsche en Tuitjehor- ner edellieden deze dingen met een kleve rige doek gauw-gauw bedekt moeten wor den, is ons niet duidelijk. Koel-zakelijke be handeling van zoo'n zaak brengt haar voor vriend en vijand op hooger plan. U spreekt met KolhornMeneer Smit uit den Raad van Barsingerhorn vond het heelemaal niet aardig, dat deze beroemde naam uit de telefoongids gaat verdwijnen en „telefonisch" alle Barsingerhornaneezen, Kolhorneezen worden. Meneer Smit zal er weinig van merken en zich niet behoeven te ergeren als hij het brombasgeluid van meneer Stipriaan in zijn ooren hoort, in- plaats van het natuurlijk lieflijker stemme tje van de telefoonjuffrouw van Barsinger horn. Immers... zij verdwijnen beiden uit den aether! Straks als alles geautomati seerd is. is Kolhorn voor meneer Smit en alle anderen slechts een nummer op een schijfje, méér niet. Het zal wel wennen, zoo als alles went op deze wereld. Zelfs een „huis der zuchten" jn Anna Paulowna, waar burgemeester Lovink jarenlang geresideerd heeft en waar, nu de nieuwe heer zijn en tree heeft gemaakt, niets meer goed schijnt te zijn. Zelfs het lezen van zoo'n ongewoon lange Racdpract tot het bittere einde. HOE MOETEN WIJ WEIDEN? Interessante lezing voor de in dit geval samenwerkende landbouw organisaties. Dc heer Dr. Ir. H. J. Franken, van het rijkslandbouwproefstation te Groningen ver telde gisteravond een aandachtig gehoor in Hotel Smit te Slootdorp over zijn erva ringen op liet gebied van het weiden. De voorzitter van de Holl. Mij., de heer van Galen, die de algemeenc leiding van deze vergadering bezat, heette speciaal wel- RECTIFICATIE. De nauwlettende lezer zal begrepen heb ben, dat de te Groningen gehouden oprich tingsvergadering van een kartonfabriek, be legd door leden van 't Strooverkoopbureau N.V. gevestigd te Hoogezand, gepresideerd werd door den heer U. D. Reiiulers uit Hoogezand, en niet uit Hoogwoud, zooals gisteren abusievelijk vermeld werd. kom de heeren Ir. Kal is vaart, Ir. Spiersma, Ir. Castiaanse en Ir. Bosma. Eerst behandelt de heer Franken het „oude" weidesysteem. met de rommelige weiden en minderwaardige grassen en bos sen, om daarna de nieuwe methode te be spreken, die van het. weiden in kleine per- ceelen. Dit geeft betere weiden, meer op brengst en meer melk tenslotte. Uitvoer ij toonde spr. de invloed van stikstof op de aard van de beweidingen de grasgroèi aan. Hij schetste de zeer verschillende resulta ten en stond vervolgens uitvoerig stil bij het omweidingssysteem. Door beweiden gaat altijd een zekere hoeveelheid voederwaarde aan gras verlo ren. Dit hangt af van de hoeveelheid gras bij het inscharen van het vee. Is er te veel gras, dan gaat er pl.m. 20 pet. van de voe derwaarde van het gras verloren. Voor dc weide is kort gras gewenscht. Waar komt dit verlies vandaan? In dc eerste plaats door kwaliteit van het gras. Bij de oude manier heeft men doorgaans moeite vol doende gras te vinden in den overgangstijd voor etgroen. Bij weiden met kleine perceelen is er min stens 1 keer per week versch gras. Nadat spr. nog verschillende onderdeden van zijn leerzaam onderwerp op duidelijke wijze had behandeld, stelden verschillende aanwezigen vragen, welke naar genoegen werden beantwoord. Voorzitter was zeker de tólk der aanwezigen, toen hij inleider dank zegde voor zijn interessante uiteen zettingen. ZIJPE 'T ZAND. Nieuwe zaak. De verbouwing van het perceel, staande aan den Keinsmenveg, is zoover gevorderd, dat de heer C. v. d. Berg Zaterdag a.s. er zijn groenten- en fruitzaak zal openen. Hier mede zij wij dan weer een mooie winkel rijkergeworden. Voor verdere bijzonderheden rijker geworden Voor verdere bijzonderheden PETTEN. Bouw zomerwoning. Naar wij vernemen is de heer G. Brandt te Amsterdam voornemens in het Korfwa ter alhier een zomerwoning te doen bou wen, welk werk zal worden uitgevoerd door den timmerman-aannemer E. Roozing. Bestuur Oudercommissie. Tot Voorzitter en Secretaresse \an de Ou dercommissie voor de O. L. School alhier, werden benoemd respectievelijk de heer J. A. van Zoest en mevr. M. HooglandDe Graaf. BURGERVLOTBRUG. Herhalingsoefeningen. De dienstplichtige Jan de Groot, van de lichting 1928, is opgeroepen om op 20 April a.s. te 's-Hcrtogenbosch voor herhalingsoefe ningen in wcrkelijken dienst te komen voor den tijd van 10 dagen. SCHOORL Openbare verkooping. Ten overstaan van notaris Mr. J. W. van der Heide uit Alkmaar, had gistermorgen in het café „De Roode Leeuw" de verkoop bij afslag plaats van: een. boerenbedrijf aan de Burgemeester Peecklaan, bestaande uit woonhuis, bedrijfsgebouw, moestuin, wei land, aancengelegen, ter grootte van 2.41.55 II.A.; een perceel weiland, genaamd „De Rozenkrocht" en een perceel, genaamd het „Dubbeltjesbosch", eigendommen van den heer P. Breed Jzn. Geveild werd in 16 perceelen. Perceel 1, staande in bod op f 1710, P. Voort- huysen, werd niet gemijnd. Perceel 2, staande in bod op f510, werd ge mijnd op f511, D. Groen. Pcrc. 3, bestaande in bod op I 120. D. Groen niet gemijnd. Perc. 4, staande in bod op f155, H. Geude- ke, niet gemijnd. Perc. 5, staande in bod op f 105, H. Dapper, niet gemijnd. Perc. 6, staande in bod op f 140, werd ge mijnd op f 141, H. Dapper. Pcrc. 7, staande in bod op f 610, C. Winder, werd niet gemijnd. Perc. 8, staande in bod op f610, C. Winder, werd niet gemijnd. Perc. 9, staande in bod op f 910, gemijnd op f914, H. Dapper. Perc. 10, staande in bod op f240, J. W. v. d. Heide, niet gemijnd. Perc. 11, staande in bod op f225, H. Dap per. werd niet gemijnd. Perc. 12, staande in bod op f300, Hartland, werd niet gemijnd. Perc. 13, staande in bod op f300, Hartland, werd niet gemijnd. Perc. 14, staande in bod op f340, P. Voort- huijsen, niet gemijnd. Perc. 15, staande in bod op f315, H. Dap per, werd niet gemijnd. Perc. 16, staande in bod op f405, C. Win der, werd niet gemijnd. Combinatie 1 en 2 werd gemijnd op f2223, P. Voorthuijsén. Combinaties van 1, 2 en 3, 1 tot en met 4, 5 en 6 en 1 tot en met 6 had geen re sultaat. Combinatie 7 en 8 werd gemijnd op f1221. H. Dapper. Combinatie 7, 8 en 9 werd gemijnd op f2140, H. Dapper. Combinatie 1 tot en met 9 werd gemijnd op f5434, K. P. Zuurbier. Combinatie 10 en 11, werd gemijnd op f490, J. Akkerman. Combinatie 12 en 13, en 14 met 15 gaf geen resultaat. Combinatie 14, 15 en 16, werd gemijnd op f 1063, P. Voorthuijsén. Combinatie 12. 13, 14, 15 en 16 werd ge mijnd op f 1773, Sander. Tenslotte werden alle perceelen gecom bineerd en staande in bod op J7697, gemijnd voor f8647 door den heer J. Kriller. SINT MAARTEN Vogelvergunning. Aan den heer I). G. Kooij alhier, is bij Ministerieel besluit toegekend een „vogel- yergunning."

Schager Courant | 1939 | | pagina 5