Vertegenwoordiging van den Middenstand in den Gemeenteraad? Verloting DVerkouden - Grieperig! ZIIPE FEESTAVONDEN LEVERDEN EEN TEKORT OP VAN PL.M. 150 GUL DEN. HET BESTUUR ZETTE DE ZAAK TE ROYAAL OP. Gisteravond werd in liet café van den heer W. Zuidschervvoude een vergadering van de Verceniging van Neringdoenden voor Scha- gerbrug en omstreken gehouden. Aanwezig waren 38 leden. Na opening door den voorzitter, den heer C. Brugman, werden de uitgebreide notulen gelezen door den secretaris, den heer P. Hoop, onveranderd vastgesteld. Een schrijven van het Bestuur van den Kon. Ned. Middenstandsbond, waarbij wordt verzocht de politie te wijzen op de versprei ding door 'n groothandelsfirma van 'n fol der met prijsvraag, welke in strijd komt met de bepalingen der Loterij wet, wordt voor kennisgeving aangenomen. Attractie-vrijheid. Naar aanleiding van een brief van het*be stuur van district XI van den Kon. Ned. Middenstandsbond over het districtsgewijze regelen van de attracties van den midden stand, wordt na eenige bespreking besloten dat de vereeniging zich zal uitspreken voor het behoud van vrijheid de attracties te re gelen zooals men dat in de afdeeling wenscht Rekening 1938. Door den penningmeester, den heer P. Dekker, wordt vervolgens verslag uitge bracht over de financiën der vereeniging in 1938. Met inbegrip van liet batig saldo van vorig jaar, ad f 118.90, bedroegen de ontvang sten f3G9.90, de uitgaven f227.56, het batig saldo alzoo f 142.34. Namens de commissie van onderzoek wordt door den heer J. W. Meijer tot goed keuring geadviseerd, waartoe wordt beslo ten. Te royaal geleefd. Vervolgens is aan de orde de rekening van de film feestavonden, waarvan de ont vangsten bedragen f675.90, de uitgaven f821.22 en het tekort derhalve f 145.32. Na mens de commissie van onderzoek deelt, de lieer J. Nobel mode, dat boeken en beschei den in orde zijn bevonden, behoudens een rekening van de Middenstandsvereen. van Burgerbrug van f 19.waarop de specifi catie ontbrak. Do heer D. Veeter komt terug op zijn bij het vorige punt gedane verzoek de leden een gespecificeerd overzicht van de ontvangsten en uitgaven te verstrekken. Verder vraagt spreker naar de reden van het tekort. Do penningmeester geeft een opsomming van do verschillende uitgaven. De heer Veeter dringt aan op het betrach ten van soberheid. De heer Haan ondersteunt het verzoek Vee ter een financieel overzicht aan de le den te verstrekken. Bij do uitvoerige besprekingen, die zich hierna ontspinnen, komt naar voren, dat de kosten van film, artis- tcn en verteringen hoogcr zijn ge weest dan de middelen toelieten en de voorzitter geeft toe, dat het Be stuur de zaak te royaal heeft opge zet. Er zal if»orts in den vervolge aan de le den een overzicht van de ontvangsten en uitgaven ter zake van de verccnigingsaange- legenlieden worden verstrekt. Omtrent de exploitatie van de midden standskrant wordt medegedeeld, dat het ba tig saldo op hedenHbcdraagt f 36.90. De lieer P. Veuger zou het billijk vinden, dat aan degenen, die zich thans belangeloos voor de krant inspannen, een vergoeding werd uitgekeerd. De Voorzitter deelt mede, dat do commis sie uit de 4 middenstandsvereenigingen voor 1939 zoo mogelijk een honorarium van f25 voor bet door den hoer Veuger genoemde doel wil uitkcercn. Van verschillende zijden wordt dit toege juicht en de vergadering verklaart zich dan ook voor het doen van deze uitkeering. Spoedcursus Middenstandsdi ploma. Verder wordt een overzicht gegeven van de inkomsten en uitgaven van den door de middenstandsvereenigingen georganiseerden spoedrcursus. Deze levert momenteel 'n voor- deelig saldo op van f5.27. Er zijn echter nog diverse ontvangsten en uitgaven te doen en men raamt het nadeelig saldo op ruim f30, hetwelk ten laste komt van 3 verccnigingcn. De voorzitter deelt mede, dat dan geen gebruik zal worden gemaakt van het door de gemeente toegekende subsidie, omdat de kosten van de boeken door de vcreeni- gingen zijn betaald, waardoor men het recht op subsidie kwijt is. Spr. vindt het in de huidige omstandigheden zeer in het belang van do cursisten de boeken gratis te ver strekken en heeft er in dit geval het subsi die dan ook gaarne voor over. Algemeen stemt de vergadering hiermee in en besloten wordt, een evenredig deel in het tekort bij te dragen. Bestuursverkiezing. Bij de hierop volgende bcstuursveririezing worden herkozen de lieercn P. Hooij en H. L. v. d. Poll. Middenstandscursus. Het Bestuur stelt voor. gezien de resulta ten van den spoedcursus te trachten te Schagcrbrug een twee- of driejarigen mid denstandscursus in het leven te roepen. De heer Keuris zegt niet te kun nen oordeclen over de bestaansmo gelijkheid ta Zijpe van een derge- 1 ijken cursus, doch zou. indien dit te Zijpe bezwaarlijk mocht zijn, de centrumgemeente Schagen niet te veel in de vielen willen rijden "Voorzitter en secretaris lichten toe. dat de cursus zal kunnen doorgaan, wanneer er 20 leerlingen zijn. Bovendien worden de om standigheden gunstiger als een cursus te Zijpe bestaansrecht blijkt te bezitten en van Regeeringswege wordt gesubsidieerd. Het Bestuursvoorstel wordt aangenomen. Na een bespreking over Jaarbeursbezoek komt aan de orde Reisplan 1939 De voorzitter zegt, dat nog geen definitie ve plannen voor 1939 zijn opgesteld, daar men nog in onderhandeling is met H.A.B.O: en Ned. Spoorwegen. De heer Haan vraagt, of de inkomsten van de reisbonnen tot heden hooger zijn dan tot hetzelfde tijdstip van vorig jaar. De heer Dekker antwoordt, dat nu pl.m. f200 moer is ontvangen dan op hetzelfde tijdstip in het vorig jaar. VERTEGENWOORDIGING VAN DEN MIDDENSTAND IN DEN GEMEENTERAAD? Bij de rondvraag wordt de wen- schelijkheid naar voren gebracht, dat de middenstand te Zijpe wordt- vertegenwoordigd in den Gemeente raad. Na eenige besprekingen wordt met overgroote meerderheid van stemmen besloten contact te zoeken met de zuster-midden&tandsvereeni- gingen,, teneinde gezamenlijk mid- denstandscandidaten te stellen voor de eerstvolgende Raadsverkiezing. Van een bestuurslid, dat geen vergaderingen bezoekt. De heer P. Grin wijst er op, dat er vorig jaar een bestuurslid is verkozen, dat na dien geen enkele bestuurs- of algcmcene vergadering der vereeniging beeft bezocht Als dat gebrek aan belangstelling is, be hoor deze man geen bestuurslid t° zijn. Den Voorzitter is de reden van het weg blijven niet bekend, doch denkt, dat hier tegen weinig te doen is. Lidmaatschap voor katholieken. Den heer Stöve heeft het bevreemd, dat een katholiek niet als lid van de Middcn- standsvcrecniging is toegelaten en vraagt, of het juist is, dat deze man geweerd wordt. De voorzitter licht toe, dat er een overeen komst bestaat met de R.K. Middenstands- vereen iging te 't Zand om hier geen katho lieke leden aan te nemen. Voor deze toezeg ging heeft de vereeniging te Schagcrbrug de niet-katholieke leden van 't Zand over geschreven gekregen. De heer Stöve acht. dit een onjuiste over eenkomst: do Kon. Ned. Middenstandsbond, waarvan de vereeniging hier een afdeeling is, is neutraal en kan dus alle leden acccp- teeren. De Voorzitter licht nader toe, dat het slechts eenmaal is voorgekomen, dat een ka tholiek zich tot de vereeniging te Schagcr brug heeft gewend en zou de goede samen werking met de katholieke middenstands- vereeniging te 't Zand niet graag willen opofferen om écn man ter wille te zijn. Kinderattractie. De heer Haan wil de middenstandskrant grooterc populariteit geven door de kinderen die aan de kinderrubriek meedoen, een at tractie aan te bicden, b.v. een reisje naar Bergen of iets dergelijks. Dit idee zal in de commissie uit de 4 mid denstandsvereenigingen worden besproken. Hierna volgt sluiting. WIERINGERWAARD BESTEK VAN HET ZWEMBAD GEWIJZIGD. Begrooting niet toereikend. Op de gisteravond gehouden vergadering van de afd. Wieringerwaard van het Witte Kruis, waren ook de leden van de Bad en Zweminrichting uitgenoodigd; aanwezig waren 17 leden, w.o. twee dames. De heer Daan Kaan las de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Als leden van het Hoofdbestuur treden af de heeren Dr. Boeker en Dr. Spiering. Het Hoofdbestuur stelt candidaat de heeren Dr. W. Smit te Haarlem en Dr. de Vries te Wieringerwaard. Het bestuur alhier stelt voor de candidatuur van Dr. de Vries te steunen, waartegen natuurlijk geen bezwa ren bestaan. Er zijn als gewoonlijk 300 Emma-bloem- pjes aangeschaft; het bestuur zal zich in verbinding stellen met het hoofd der school om deze bloemetjes door de schoolkinderen te doen verkoopen. Het Centraal Genootschap voor Kinder- en Herstellingsoorden zond een schrijven naar aanleiding waarvan het bestuur de leden in de gelegenheid wil stellen om in den loop van den zomer per autobus een bezoek te brengen aan Heideheuvel en Vechthcuvcl. Een onderzoek- naar de kosten zal gedaan worden. Uit liet verslag van den secretaris no teerden we, dat het ledental (312) station- nair is gebleven. Aan contributie werd f 376.15 ontvangen. Uit het magazijn zijn aan 61 gezinnen 117 artikelen in bruikleen gegeven. De rekening van den penning meester, nagezien door de heeren C. Rezel- man, F. Zwaag en P. J. Visscher, werd ac- coord bevonden met een ontvangst van f 565.80, uitgaven f 329.60, batig saldo f 236.20. Het zwembad. Daarnp, deed voorzitter eenige mededec- lingen betreffende het zwembad. Er is een schrijven van het gemeentebestuur ontvan gen, houdende de bereidverklaring de over eenkomst aan te gaan. Een reglement werd vastgesteld. Naar aanleiding van besprekingen met den Inspecteur der Volksgezondheid is het wenschelijk gebleken, dat het bestek eenigs- zins werd gewijzigd. Het zwembad zal nu iets kleiner worden, daar er een vijver rondom gemaakt zal worden voor vóórver warming en ontijzering van het water. Het gevolg is geweest dat de kosten hooger worden. De begrooting bleek te laag te zijn. Er komt f 1080 te kort. Er is een nieuwe aanvraag naar het Prov. Bestuur om de subsidie eenigszins te vcr- hoogon. Het bestuur heeft alle hoop, dat het zal losloopen. De goedkeuring op het be stek is ontvangen. De gunning voor het maken van het zwem bad is aangehouden. De laagste inschrijver was de heer W. Uiterdijk voor f 10293. Een Ondertrouwd: P. WATERTOR Jbz. S. GROGS Sd. Anna Paulowna, Molenvaart 255 a, Amsterdam, Hem weg 171. Huwelijksvoltrekking 15 Mrt. te Amsterdam. Ijs- en Volksvermaak NIEUWE NIEDORP, 12 MAART, 's avonds 8 uur, in café KOSSEN. Te koop: Een in goeden staat zijnde UITNEEMBARE HOUTEN LOODS, 14 x 6 M. Voor land- of tuinbouwer zeer geschikt. Prijs billijk. Te bevr. bij II. MEERING, Woonark, bij Gemaal Leemans, Den Oever, Wieringen. Te bezichti gen Zatcrdagsn&middags. Tc koop: EEN HALVE PRAAM, bij C. PASTOOR, St. Maarten. Als nieuw! Aangeboden: vol eiken 2-pers, LEDIKANT, incl. staaldraad matras f20. Plant soen 164, Schagen. Gevraagd: F 14000.— als 1ste hypotheek op (boer derij, met ruime overwaarde van particulier. Brieven no. 71 Bur. van dit blad. Gevraagd: Flinke BOERENKNECHT, best kunnende melken en an dere boerenwerkzaamheden verrichten. S. BAKKER, lvolk, Aartswoud. Er biedt zich aan: Een LOS ARBEIDER, goed kunnende ploegen, alle boerenwerk verstaande. Brie ven lett. G97 Bur. van dit blad. HOOI te koop ,in balen van pl.m. 100 pond a f 16 per 1000 pond (dijk- liooi). L. RAVEN, .Stoomwcg, 77. Breczand. Te koop gevraagd. EEN WOONHUIS met flinke ruimte, in Schagen of omgeving. Br. met opg. v. prijs. no. 556" Bur. van dit blad. Gevraagd EEN JONGEN, voor direct in dienst te treden leeftijd 14 u 16 jaar, kunnende melken of genegen te loeren. Aanmelding bij J. A. DORREN- BOOM, Hecrenweg A 27, Cam perduin. Gevraagd: Een HUISHOUDSTER, tussclien 30 en 40 jaar. R. NOOT, Rijksweg 26, post Julia- nadorp. Wordt gevraagd: NET DAGMEISJE, MAISON EB BIN G, Dames- en llcerenkapper, Spoorbuurt, An na Paulowna. Te koop: 6 beste BIGGEN, uit de tien, C. HARTUG, Win kel. nieuwe teekening is gemaakt en met den heer Uiterdijk is overeenstemming bereikt dat deze een en ander zal maken voor f 9663. Het tekort zal op de een of andere manier gezocht moeten worden. Aan den Minister zal goedkeuring worden gevraagd om het werk aan den beer Uiter dijk te gunnen. Aan den Inspecteur der Werkverschaffing cn andere autoriteiten werd dank gebracht voor hun krachtige medewerking. De boeren leenbank is bereid het geld te Iconen tegen een rente van 3 pet., wat voorzitter een prijzenswaardige aanbieding vindt. Indien noodgedwongen nog tot een leening zal overgegaan moeten worden, zal dit geschic- den door de nieuwe vereeniging. Ten slotte moeten er nog twee leden uit hef bestuur van het Witte Kruis worden gekozen, om deel uit te maken van het nieuwe bestuur. Op voorstel van den heer Daan Kaan werden de hoeren C. Haring buizen en Dr. D. de Vries bij acclamatie aangewezen. Hierna sluiting. OLYMPIADEFILM. De OljTO/piadefilm wellke op do Zondag 5 Maart a.s. te houden uitvoering van Olympia wordt vertoond, is het tweede ge deelte van het beroemde filmwerk der Olympische Spelen te Berlijn, gemaakt door Leni Riefenstahl. Dan Dampo inwrijven en diep inademen. Pot 50. Doos JO ct. Bij Apoth cn Drogisten. dfflPO lucht op en geneest! W1ERINGERMEER MIDDENMEER. „PACHTERSKEUZE." Ambtenaren als artist'en. Do ambténaren van de Wieringermcerdi- rcctie hebben den pachters gisteravond een zeer amusanten avond bereid Een uitver kocht huis heeft veel plezier gehad om de uitstekende wijze waarop de actrices en ac teurs het stuk van den heer van Eek „Pach terskeuze" opvoerdën. In dit Strik' werd dti „oude toestand" met het pontje van den hr. Jonker geschetst, daarna kwam 193S aan de beurt. Veel gegadigden, zware cischen Maar... er komen andere tijden! Het laat ste gedeelte van het stuk geeft 1965 te zien. dan is de Noordoostpolder droog, nu zijn er bijna géén sollicitanten, want inmiddels is het „Subocla", een bemestingsstof voor de zandgrond uitgevonden. Nu zijn de pach ters baas! Dc ccnigc sollicitant krijgt al zijn eischen ingewilligd, maar bedankt tenslot te toch nog! Het stuk zit vol grappige, soms satirische toonecltjes, en strekt den auteur tot alle eer. De leiding van dezen avond berustte bij den heer Ir. van Veen. Vermelden wij nog,' dat naast de hoofdschotel, nog eenige bijgerech ten werden opgediend. De Wieringermeerfilm draaide cn dc hr. van Eek gaf nog een bijdrage op rijm. Een zeer geslaagde avond! SLOOTDORP HOOG BEZOEK AAlN 't JOODSCHE WERKKAMP. De Hooge Commissaris voor do vluchte lingen en directeur van de inlergouverrie- mcnteele commissie van Evian heeft giste ren het Joodsche werkkamp bezocht. Sir Herbert acht dc inrichting van dit kamp en de daar gevolgde werkmethode zeer succesvol. Zij kimmen z.i. als model worden gesteld voor dc organisatie van an dere kampen. Door de opleiding, die de im migranten daar ontvangen, worden zij im mers geschikt gemaakt voor een aantal be roepen, waaraan in dc nieuwe immigratie landen behoefte en derhalve opnamemoge lijkheid bestaat. Naarmate meer vluchtelin gen op deze productieve wijze kunnen wor den ondergebracht, zal ook het emigratie- probleem in sneller tempo en op doelmati ger wijze «en uiteindelijke oplossing kun nen vinden. In dit verband vestigde Sir. Herbert nog de aandacht op het door Engeland te Ricli- borough gevestigde doorgangskamp en op een soortgelijke inrichting in België, waar binnenkort nog een dergelijk kamp zal wor den gesticht. Ook bij de Nodcrlandschc re geering bestaan thans pinnen tot het ceai- traliseeren van het vluchtelingenwerk in een enkel kamp. KOEDIJK Ned. Tuindersbond. Dc afd. Koedijk van den Ned. Tuinders- bond vergaderde gisteravond in dc zaal van Butter. De voorzitter P. Hart opende de vergade ring, er op wijzende of er wel van opleving gesproken mag worden, zooals door sommi gen geschreven wordt, doelend op betere prijzen der producten, maar dit is meer het gevolg van de strenge vorst van dezen win ter. De toestand is nog even ernstig als steeds. Zoolang geen vrije uitwisseling der producten plaats vindt, blijft het bedrijf in zorgen, van de activiteit der tuinders zelf zal veel afhangen hoe of over hun levens voorwaarden zal worden beslist! Krachtige organisatie moet daarom hoofddoel blijven. Hierna leest de secr. de notulen, welke worden goedgekeurd. Het bestuur stelde voor om 30 z.g. bouw- steenen voor dc bondskas Ie nemen cn daar om dc laatste 3 kwartaalkwitanties met 10 cent te verhoogen, dan komt er f 30 binnen en elk lid betaalt dan evenveel. Met alg. stemmen wordt dit aangenomen. De beschrijvingsbrief voor den kring Nrd.- Holland, die op 4 Maart vergadert in Alk maar, werd op aangename cn zakelijke wij ze afgehandeld. Besloten werd de candida tuur voor hoofdbestuurder R.W.A. Muycn weer te steunen. Tob afgevaardigden voor de prov. verg. werden benoemd de heeren W. Butter cn A. Jongsma. Voor dc verg. van den Ned. Tuindersbond op 28 Maart te A dam dc hoe ren P. Hart cn W. Butter, plaatsvervanger A. Jongsma. Hierna sloot dc voorz. deze zeer geani meerde vergadering. KOEGRAS JULIANADORP. Cursus Eerste hulp bij ongevallen In een der lokalen van de O. L. school no. 1 alhier is een cursus aangevangen voor E.H.B.O., Er waren op deze eerste les niet veel cursisten aanwezig. Uitslag aanbesteding. Door clen architect J. J. van der Leek te Den Helder, werd voor Mevr. wed. C. Min nes Ic Julianadorp gistermorgen in het café ,,'t Centrum" van den heer I-I. A. Veul aan besteed het bouwen van een dubbel burger woonhuis op een perceeltje bouwterrein, gelegen aan den Proeftuinweg alhier. Ingekomen waren 7 biljetten van de na volgende aannemers: E. Zon, Julianadorp f 7721; P. Veeter, Cal- lantsoog f 1910; W. C. Koppen, Julianadorp f 7985; C. Hollander, idem f S080; P. de Graaf, idem f 80SS; D. de Graaf, idem f S250; S. van Schcijen, idem f 8477. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. WINKEL Plattelandsvrouwen bijeen. Dinsdagavond had in het lokaal van den lieer I). A. de Bruijn een bijeenkomst plaats van de afd. Winkel van den Ned. Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen, waarbij ook dc huisgenooten van de leden waren uitgenoodigd. De presidente, mevr. KeetmanSchoort opende de bijeenkomst, waarna' Mej. M. Bpckel uit Delfzijl de aanwezigen vergastte tip een interessante lezing over haar reis door Joegoslavië. Lichtbeelden illustreerden het gesproken woord Een cii ander werd met aandacht gevolgd, zoodat aan het einde van haar reisbeschrij ving Mej. Boekei een hartelijk applaus in ontvangst had te nemen. Medegedeeld werd, dat wegens gebrek aan deelname de tentoonstelling van bloem bollen niet zal doorgaan. Voorts werd be sloten in Maart een uitstapje le maken naar Schagen, om daar dé drukkerij van de Fa. Trapman te bezichtigen. In April zal Ds. Westmijso gevraagd wor den voor het houden eencr lezing. Hierna werd deze bijeenkomst gesloten. LANGEND1JK BROEK OP LANGENDIJK. Schietwedstrijd Landstorm en burgerwacht. Gistermiddag werd in het café van den heer J. de Boer de jaarlijksche schietwed strijd gehouden door de Langcndijker corp sen burgerwacht en landstorm. Onder leiding van den heer Koolaard vond 's avonds de prijsuitreiking plaats van een honderdtal kunstvoorwerpen en levensmid delen. Door spr. werd nog het doel der bur gerwacht en landstorm uiteengezet, terwijl kapitein I-Iaremaker wees op de eendrach tige samenwerking. Door 143 schutters was aan den wedstrijd deelgenomen. Medegedeeld werd dat een medaille be schikbaar was gesteld door burgemeester Schelhaas cn het verbond van burgerwach ten. De eerste prijs was voor de burgerwacht van Br op Langendijk met 1441 punten; 2e prijs Bijz. Vrijvv. landstorm B. op Langen dijk met 1415 punten, 3e prijs Bijz. Vrijw. Landstorm Noordscharwoudc met 1399 pt. 4c^ prijs Burgerwacht Noordscharwoudc m. 1372 p. cn 5e pr. Burgerwacht Zuidscharvv. met 1369 p. NIEUWE NIEDORP WOLFHEZE MAG NIET COLLECTEEREN! Onvoldoende toezicht op de geld inzameling. Door B. en W. dezer gemeente werd ge weigerd een verzoek voor het houden van een collecte aan het bestuur van het Te huis voor alleenstaande blinden te Woifheze, met het oog op de kapitaalkrachtigheid de zer Instelling tegenover de eigen qemeente- naren en bovendien op grond, dat het toe zicht op de geldinzameling naar het schijnt niet altijd als voldoende kan worden be schouwd. Openstelling telefoon verlengd. Naar wc vernemen zal zeer binnenkort de telefoon alhier.een uur langer worden opengesteld. En wel 's morgens een half uur eerder, dus open om 8 uur en 's avonds een half uur langer, dus sluiting om 20 uur. Van 17 tot 18 zal dan de telefoon ge sloten zijn. Verkoop onroerend goed. Dc heer J. v. d. Steen heeft het huis, thans door hem zelf bewoond, verkocht aan den heer P. de lieer. De heer van der S. gaat metterwoon naar Bergen. Verkoop beurt veer. De heer N. Davidson heeft het beurtvecr van Nieuwe Niedorp op Amsterdam ver kocht aan den lieer Koningsburger van Rot terdam, Vergunning collecte. Door B. en W. dezer gemeente is vergun ning verleend aan dc vereeniging S.I.M, A.V.I. te Haarlem om in den loop van het jaar 1939 in deze gemeente een collecte te houden. Deze vereeniging stelt zich ten doel medische hulp te verleenen aan de Inland- sclie bevolking van Nederlandsch-lndie. WIERINGEN De opvoeding van het kind. Gistermiddag had de laatste lesmiddag plaats van den cursus „De opvoeding van liet kind", die gegeven werd door mevr. JacobsAriëns. Aan het einde Sprak mevr. BakkerKuut, presidente van de afd. Wie- ringen van den Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen, een woord van dank tot de leidster cn bood namens dc cursisten een wapenlepeltje van Wieringen aan. CALLANTSOOG Uitstel herhalingsoefeningen. Aan den dienstplichtige Joh. Beun, van de lichting 1928, is door den Minister van De fensie, voor een jaar uitstel verleend mor opkomst in wcrkclijkcn dienst voor herha lingsoefeningen. Distributie groenten in blik. De distributie van goedkoope levensmidde len ten behoeve van dc in de werkverschaf fing geplaatsten wordt thans uitgebreid niet het artikel groenten in blik. Standplaats kermis. Op de aanvrage van den lieer Witstijn te Amsterdam om tijdens de a.s. kermis een standplaats te mogen innemen niet een schiettent, is door B. en W. gunstig beschikt. Motordrijver brandspuit. Tot .motordrijver van de nieuwe motor brandspuit is aangewezen de lieer A. Va der alhier. Nieuw bouwplan. Naar we vernemen heeft de heer A. M. Thomasz Jr., plannen om een burgcrwoon- hui,s te bouwen. Binnen afzienbaren tijd komt er dus weer uitbreiding van het dorp tot stand. Onderhandsche verkoop. We vernamen dal liet zomerhuis „De •Rei ger", door den heer A. J. Opmeer te Am sterdam onderhands verkocht is aan den hr, P. Marrees te Wieringerwaard. Wegenverbetering. Begonnen is met de verbetering van de wegen langs de zomerwoningen ten zuiden van 't dorpsplein gelegen. Het is de bedoe ling het pad met klei cn schelpzand in een behoorlijken toestand te brengen. SCHAGEN, 2 Maart. 6 Paarden 150—300, 4' geldekocien. magere 120—190, 15 idem vel te 160—230, 22 kalf- koeien 210—260, 3 vaarzcp 125150, 4 pin ken 4060, 552 nuchtere kalveren 512. 30 vette schapen 23—30, 189 overhouders 10— 16, 4 bokken en geiten 3—S, 12'varkens, ma gere 2024, 8 vette varkens per Kg. 43—45 ct., 106 biggen 7—17, konijnen 0-751.S0, kip pen 0.80—1.30. AMSTERDAM, 1 Maart. Veemarkt. 217 vette kalveren: le kw. 62—68 ct., 2e kw. 50—58 ct., 3c kw. 40—48 ct., per Kg. levend gewicht; ondermelkers lager; 116 nuchtere kalveren f 4-7 per stuk, 131 "varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 5657 ct., zware varkens 55 56 ct., vette varkens 5155 ct. per Kg. si. gewicht. Overzicht: Vette kalveren ruime, aanvoer, weinig eerste kwaliteit, handel zeer stug. Prijzen voor de mindere kwali teiten lager. Nuchtere kalveren ruime aan voer, zeer stugge handel, prijzen dalentic. Varkens zeer matige aanvoer, stille han del, prijzen lager. ZWAAG, 1 Maart. Veilingsvercen. „Bangcrt en Omstreken". Winter jan 30—33, West. Louw 25. Present van Engeland 2832, Goudreinet 3039. WARMENHUIZEN', 1 Maart. Roodc kool 1 40—7, gele kool 5.40-6.60, Decnsche witte kool 3.30—3.90, uien 4.50, grove uien 4.40, peen 4.10. Aanvoer: 38.300 Kg. roode kool, 17.400 Kg. gele kool, 13.000 Kg. Decnsche witte kool, 525 Kg. uien, 700 Kg. peen. MIDDENMEER, 1 Maart. Graanbeurs. Witte haver 6.25—6.60. gr. erwten 9.5010.25, duivéboonen 11.50—12.50, blauwmaanzaad 27—28, karwijzaad 21—25. BROEK OP LANGENDIJK. 1 Maart. Aanvoer: 1100 Kg. uien 3.50—4.20, drielin gen 2.10—2.90, grove 4—1.30, stek 0.60—1.20, 2500 Kg. peen 3.30—4, kleine peen 2.10—2.30, 7000 Kg. kroten 1.70—3.70, 46300 Kg. roodo kool 4.60—7, 6000 Kg. gele kool 4.30—6.10, 4400 Kg. D. witte kool 3.304. BROEK OP LANGENDIJK. 2 Maart. Voorl. bericht. Uien 3.70—1.20, drielin gen 2.40—3.60, grove 3—3.90, stek 60 ct., peen: A 1.90—2.20, R 3.10—3.80. C. 2.00. ram monas 2.00. kroten 1.90—2.70. roode kool 1.00 —7.50, cele kool 4.306.50, Decnsche witto kool 3.40—4. NOORDSCHARWOUD7, 2 Maart. Uien 3.904.20. drielingen 1.80—2.10, gro ve 4—4.30, gele nep 1.70. neen 3—4.10. kleine neen 1.90—2.20, kroten 0.50—3.30. mode kool 1,70—7.60, gele knol 5.20—6.10, D. witte ke-' 2.90i.10. De veiling duurt voort.

Schager Courant | 1939 | | pagina 8