Een stervende Raad Schoolvoetbalwedstrijden Schagen en Omgeving Uit Alkmaar Protestantsche Graalridders Raadsleden gezocht! Huiduitslag, Jeulc, Eczeem Sproeten komen vroeg in Vrijdag 3 Maart 1939 Tweede blad Voor de schoolvoet'balwedstrijden 1939 hebben negen scholen ingeschreven, waar onder zich twee nieuwelingen bewinden n.1. de school te Kleine Sluis en die voor Chr. Nationaal onderwijs te Schagen. Het programma is door de commissie als yolgt samengesteld: VOORRONDE. Zaterdag 4 Maart: J O.L.S. Schagen IIIC. N. S. Schagen, C. v. d. Linde. 2.50 Wieringerwaard—Kleine Sluis W. J. de Groot. Woensdag 8 Maart: 2.— O.L.S. Schagen IILutjewinkel W. J. de Groot. 2.50 Burgerbrug— Ouüesluis A. Bijlsma. 3.40 O.L.S. Schagen I—Dirkshorn K. Wit. Callantsoog (vrije ronde) Alle wedstrijden worden gespeeld op het ferrein der V.V. Schagen te Schagen. (Daar Callantsoog in hetb ezit van de be leer is, speelt deze school in Groep I (win baars). Na afloop van deze voorronde wordt het yerdere programma samengesteld. Er heeft gen splitsing plaats in: Groep I (winnaars): 3 prijszen beschik baar, w.o. de wisselbeker. Groep II (verliezers): 2 prijzen beschik baar. Elke groep speelt een halve competitie. Bij gelijk aantal punten heeft een beslissings wedstrijd plaats. De deelnemende scholen zijn er opmerk zaam op gemaakt, dat: 1. De ingang naar het voetbalveld is door ide poort naast de Openbare School en niet bij Raven over het erf, zooals vorige jaren. 2. De fietsen kunnen op het terrein ge stald worden. 3. De verkleedkamer is bij F. Molenaar. 4. Wanneer men bij de competitie-wed strijden geen afibericht krijgt, gaat de wed strijd volgens het programma gewoon door. Bij aflasting volgt zoo spoedig mogelijk bericht, op welke dag, datum en uur de wed strijd plaats heeft. 5. Bij niet opkomen wordt de wedstrijd gis verloren beschouwd met 5—0. 6. Binnen de draden worden alleen de beide elftallen, de scheids- en grensrechters toegelaten, geen andere personen. Kruipt de militaire administratie in oor logstijd bij voorkeur in schuilplaatsen? De conciërge van het M. H. heeft een veelomvattende functie. „Een stervende Raad"! was het eerste woord, dat we in deze zitting opvingen. Het kwam nog wel van de wethouderstafel. De heer Klaver liet het zich ontvallen, en hij had gelijk. Want het gezelschap, dat zich had vereenigd, droeg wel heel sterk het stempel van de malaise, waaraan onze raad ten prooi is. Van de 21 leden waren er juist 14 present, later arriveerde nog de heer v. d. Borden, doch daarmee waren de koppen geteld. De burgemeester begon met een afscheids woord in massa. In één rede kon hij de ver trokken heeren Bakker, Appel en van Dru ilen herdenken. Het kwam ons voor, dat hij eenige moeite moet hebben gehad om ten aanzien van den heer Bakker de juiste zinswending te vinden. Maar het liet zich heel aardig aanhooren. De heer Appel kreeg een prettig woordje, evenals de heer van Drunen, waarna werd begonnen aan de af werking van de agenda. Naast het vertrek en massa hadden we ook een entrée en masse en zoo werd aller eerst overgegaan tot het onderzoek der ge loofsbrieven van niet minder dan drie nieu we raadspretendenten, de heeren C. Couwen- hoven, A. F. Zeegers (beiden S.D.A.P.) en W. v. d. Wal (R.S.A.P.). Alles was in orde en dus werd besloten het drietal toe te laten, opdat het bij de volgende vergadering dc gedunde raadsgele- tieren zal kunnen aanvullen. Ingekomen stukken noch benoemingen le verden iets bijzonders. Het, was vooral Mr. de Groot,, die zich he denmiddag buitengewoon actief betoonde, zij bet met wisselend succes en die daardoor in de onbelangrijke agenda toch nog eenig leven bracht. Een voorstel tot steun ver! eening bij den bouw van een woning wist hij verwezen te krijgen naar een aan het eind der verga dering te houden besloten zitting. Een po- ping zijnerzijds om 'n appèlinstantie in het leven te roepen bij een politicverordening, die de beoordeeling van de vraag of reclame niet of wel ontsierend is, in handen legde van B. en W., mislukte. Hij kreeg voor zijn desbetreffend voor stel niet de noodige steun en B. en W. zul len in liet vervolg in Alkmaar de hoogste sonoonheidsautoriteiten zijn. Hopen we, dat ze er beter afkomen dan eenmaal hun groo- le voorganger Paris. Bij de verordening ter bestrijding van de verkapte bedelarij voelde de heer v. d. Vall den niet Kêheel zeker in zake het aanbie- Va.n. Inteekenlijsten aan leden van een vnmÜl1?1?11, Hij noemde in dit verband als f itv-o lenA Bcstuurdershond, die hier ew.rf.3j leden telt. Hij zal echter vin» o j.C0^c8a's van wie hij steun ont- i.i 7 en. die behoorden tot zeer diverse °°k wel even hebben gedacht finnnffl'i f Partijen, die op hun tijd voor vnoii» steun'door de leden niet onge voelig zijn. xvp^CeJi'*iei" ,is tocl1 maar alles! En dus R Tn w a,ee aangehouden, ten einde jnhnnj \n gelegenheid te stellen de Mr J'JJ5101: ,e '°™uleeren. maai' in kV 'e*de z'°h vervolgens ander- verhunronnt Vl!"r_ naar aanleiding van een redactïew!fa!i2C ^et CollpKe zegde toe een jziging te zullen aanbrengen, waarbij duidelijk tot uitdrukking zou wor den gebracht, dat de verpachting zou plaats hebben „van jaar tot jaar" en mr. de Groot zeeg als overwinnaar neer in zijn zetel. Zes voorstellen gingen bij hamerslag, waarna zich een deskundig aandoende dis cussie ontspon over de vraag of de schei dingslijn midden over den nieuw aan te leggen verkeersweg Alkmaar—Omval het best kon worden aangebracht door wittf steen, rubber, verf of lichtende punaises. Wethouder Klaver keek er zeer geleerd bij en beloofde, dat aan de verschillende op merkingen de volle aandacht zou worden gegeven. Hij heeft nu de keuze. De heer Stoutjesdijk maakte bezwaar te gen het feit, dat door B. en W. werd voor gesteld het gemeentepersoneel, dat in tij den van nood te werk wordt gesteld bij de luchtbescherming, overwerkloon uit te be talen. De honderden inwoners, die hun hulp belangeloos hadden toegezegd, ontvin gen geen vergoeding en de betaling der ambtenaren achtte hij uit dien hoofde lich telijk overdreven. De discussie, die zich ontspon, ging in hoofdzaak over het feit, dat ten aanzien van gemeenteambtenaren sprake was van dwang, terwijl de burgers hun diensten vrij willig aanboden. De heer Wol dendorp kreeg een ferme tik van den heer Stoutjesdijk, toen de eerste meende, dat de burgerij wel het liefst in schuilplaatsen zou kruipen, waarop de heer Stoutjesdijk repliceerde, dat men zulk een antwoord van een officier van de militaire administratie kon verwachten. De heer Bonsema hield nog vol, dat in oorlogstijd ook zou worden vastgehouden aan de stelregel dat overwerk wordt vergoed door den volgenden dag vacantie te geven. Schoone theorie! We zouden wel eens willen weten, hoe het zal toegaan, wanneer de nood werkelijk aan den man.komt. Misschien steit de wethouder zich voor om den eventueelen vijand een telefoontje te geven: „Vandaag niet bombardeeren, ge meentepersoneel heeft vacantie!" Hoe het zij, de voorgestelde regeling kwam er door. Tot besluit kregen we nog een uitgebrei de discussie over de vraag of het niet wen- schelijk was de geld uitbetalende conciërge van het M.H. in positie gelijk te stellen met de geldophalers-meteropnemers. De functies van dezen ambtenaar bleken zeer vele te zijn, in een directeur van gereorga niseerde gemeentebedrijven zou men er nauwelijks meer kunnen vereenigen. En de situatie werd uitvoerig toegelicht. Zelfs vernamen we, hoe hij hulp van zijn dochter had moeten inroepen, waarvoor hem dan een extra toelage was verleend. Het resultaat was, dat het College de zaak rustig zal bekijken en dat het er zoo mogelijk dit jaar nog wel eens op zal te rugkomen. Daarmee was het afgeloopen en konden de heeren zich vereenigen in geheime zit ting. SCHAGEN Rome lacht - en wacht DRUKBEZOCHTE BIJEENKOMST IN DE NED. HERV. KERK. Het Lutherlied weerklonk gister avond in de Ned. Herv. Kerk als voorspel tot de bijeenkomst, welke de Evangelische Maatschappij, daar had belegd en die zij aan gekondigd had met de woor den: „Protestanten en niet-Room- schen te Schagen en omgeving; Roomsche activiteit en machtsbe geerte maken het noodzakelijk U op een ernstig gevaar te wijzen." De kerk is nagenoeg geheel bezet, ook met vele niet-Schagers. Na gemcenschappelijken zang en gebed, opent ds. P. H. Kapteijn de bijeenkomst. Spr. uit zijn vreugde over de groote op komst en heet in 't bijzonder den spreker, ds. H. H. Dorgelo te Naarden, bestuurslid der Ev. Mij., welkom. Wij weten allen, aldus spr., dat er onnoodig veel strijd en verdeeldheid op geloofsgebied in den lande bestaat en dat Schagen op dit punt wel Ne derland in miniatuur" genoemd kan wor den. Aan wie dc schuld? Wij willen ons vanavond bezinnen le op onze eigen fouten en ten 2e op onze eigen beginselen. Wij hebben niet de achterbaksche bedoeling een andere kerk neer te halen; wat wij te zeg gen hebben, doen wij in het openbaar. Spr. hoopt dat_ we niet met haat- en wraakge- dachten naar huis gaan, doch met meer zin voor éénheid en geeft dan ds. Dorgelo het woord. Deze heeft tot onderwerp: „Protestantsche Graalridders." De legende verhaalt, aldus spr., dat de graalridders tot taak hadden de graal, een kostbare schaal waarin Jozef van Arimathéa het bloed van Christus had opgevangen en die de kracht van het eeuwige leven bezat, als een heiligdom te bewaken, tot aan hun laatsten ademtocht. Zijn er in onze dagen nog wel Protestanten, die hun kerk liefheb ben met heel hun ziel en die als Protestant sche Graalridders postvatten bij het heilig dom? Het huidige Protestantisme is in ver val, zoowel het vrijzinnige als het orthodoxe Maar al te graag zijn de kerken gebruikt om te preeken datgene, wat verdeelt in plaats van wat vereent. Kan voor ons Protestan ten de kerk inderdaad nog een heiligdom zijn? Niet in r .-katholieken zin, n.1. dat de kerk alleenzaligmakend is en een onfeilbaar instituut. Doch de kracht .van de Prot. kerk is dat zij zich steeds opnieuw op Christus oriënteert. En dan begrijpen we, dat ze waard is beschermd te worden tegen aan vallen van het ongeloof of van wat voor kerk ook. Een kerk is niet anders dan het geheel der gedragingen harer leden. En als onze kerken nog vuurbakens zijn in dezen tijd van het nieuwe heiligdom, het wassend ongeloof en de aanvallen van Rome, dan is dat alleen te danken aan hen, die de kerk niet haar zonde verweten, doch die hun roe ping bleven verstaan, de echte Protestant sche Graalridders! Ook in Schagen moeten zulke Prolestantsche Graalridders dc wacht houden bij het heiligdom. Daartoe is noo- dig naar het uiterlijk, trouwe kerkgang en offervaardigheid, waarbij wij een voorbeeld kunnen nemen aan Rome en, naar het in nerlijk, het zoeken naar de waarheid, die alleen is bij God. Geen „afval van Rome." In diepste wezen is de Protestantsche kerk heel wat anders dan de Roomschkatholie- ke kerk er van belieft te maken! Heel wat anders dan afval van Rome, dan breuk met de traditie; neen zij is de kracht van den levenden God, de vlam van het Evangelie op het altaar van een mensohenhart. Doch in de R.K. is, zooals Luther zegt, „de Paus gekomen in plaats van het Evan gelie" Scherp stelt spr. het wezen van R.K. en Prot. kerk tegenover elkaar; de eerste is onbeweeglijk; de tweede dynamisch „een oceaan van zieleleven." Spr. schetst Luthers strijd. De Protestantsche vrijheid is ge lbonden aan de hoogste wet, de wet van het geweten. Dientengevolge zijn velen bang voor de vrijheid, in zonderheid de r.k. kerk, die niet zal rusten vóórdat ze die vrijheid weer aan zich gebonden heeft. Rome ziet het Protestantisme officieel als een pest, een kanker. Het is pijnlijk het te zeggen, doch het is de waarheid. 52% van de Nederlandsche jeugd bezoekt R.K. scholen, die de Protestanten mee heb ben helpen stichten. In Noord-Brabant wordt openlijk geadverteerd om R.K. ge meenteambtenaren. Er zijn nog meer voor beelden. Het is om te huiveren als we er aan denken, wat er van onze vrijheid zal overblijven als Rome de baas wordt. God geve, dat ook wij als soldaten van Christus ons kostelijk heiligdom met goed en bloed mogen beschermen. „Vertrouw en wacht". De redenaar pauseert een oogenblik. Het Ned. Herv. Kerkkoor zingt onder leiding van den heer Jb. I. Hovenier een tweetal liederen „Vertrouw en Wacht" en Gezelle's ,Als de ziele luistert". Daarna zet ds. Dorgelo zijn vurig betoog voort. Het is nu, zoo zegt hij, zoover geko men, dat elke Nederlandsche regcering re kening moet houden met de R. Katholieke Staatspartij. Bij Rome vinden we éénheid, organisatie, offervaardigheid, regeermacht. Het heeft zijn eigen politiek, pers en vak- vereenigingen. Bij ons is de geestelijke anarchie; wij zijn bezig door onze lauwheid en laksheid, onze onaandoenlijkheid het Protestantisme hopeloos te bla- meeren en het wordt hoogtijd het Protestantsche hoerageroep om te zetten in daden. Spr. vreest niet zulks in 't openbaar te zeggen, want de r.k. kerk weet reeds lang, dat 't bij ons niet in orde is, o.m. dat de geboortebeperking plaats heeft tot 1,2 of 3 kin deren, dat vele kinderen niet gedoopt wor den, dat het predikambt niet meer in tel is, het onderlinge gekijf der diverse richtin gen elke krachtsontplooiing naar buiten onmogelijk maakt en Rome lacht en wacht. Geen anti-pap isme. ...Doch Rome weet ook, dat de Evangeli- sohe Maatschappij op de bres staat. De be schuldiging van R.K. zijde van anti-papisme wijst spr. stellig af. Spr.* wekt krachtig op onderlinge krakeelen opzij te zetten en zich bij de Mij. aan te sluiten. Als Willem de Zwijger wist wat we nu in ons land meemaken, hij zou zich in zijn graf om draaien! Kome nog eens, zoo besluit de predikant een nieuwe dag van het Protestantsche be wustzijn! Het Kerkkoor zingt nog een keer, dan dankt ds. Kapteyn zijn collega zeer harte lijk voor diens rede. „Wat gezegd is, is ge zegd in een geest dien we ten volle kun nen verantwoorden", aldus ds. Kapteyn. Met gebed en het staande zingen van „Een vaste burg" wordt dc vergadering te tien ure gesloten. SCHAGEN-NIEUWS. "Wedstrijden voor Zondag a.s. Schagen 1—D.T.S. 1, aanvang 2 uur. P. Schoorl; Joh. Bremer, M. de Haas; N. de Wit, S. Grootes, H. Middelbeek; J. Peetoom, Jb. Ypey, C. de Moor, D. Schoorl, Jb. Broers- ma. Res.: Joh. Franzen, T. Moransart. B.K.C. 3Schagen 3, vertrek 9.15 uur. J. Everts; H. Kistemaker, P. Slik; P. Dek ker, S. Brcebaart, W. C. van Geelen; J. Starreveld, J. Slikker, P. de Vries, J. v. d. Ben, R. van Haren. Res.: F. Bosma. Nederland—België Plaatskaarten voor den interlandwedstrijd Nederland—België welke gespeeld wordt op 23 April 1939, des namiddags half drie, kunnen tot 22 Maart aangevraagd worden bij secr. Joh. Bremer, Loet. NIET MEER TRAPLOOPEN. Naar wij vernemen, zal in het R.K. Te huis voor Ouden van Dagen in de Molen straat een lift worden gebouwd, „Schagen's Belang" heoft moeite om geschikte candidaten te vin den. ALPHABETISCHE VOLGORDE OP DE LIJST GEHANDHAAFD. Voor de vergadering van de Kiesvereeni- ging „Schagen's Belang", welke gisteravond in „De Gouden Engel" vergaderde, ter be spreking en vaststelling van de cadidatcn- lijst voor de Gemeenteraadsverkiezingen, be stond geen overgroote belangstelling. In zijn openingswoord betreurde de voor zitter, de heer L. van Rijswijk dit. Groot is het aantal candidaten nog niet, slechts 10. Men meende, dat de lijst er voor alles goed uit moet zien, aldus voorzit Ier, maar er wa ren er slechts weinigen, die eventueel als raadslid de gemeentebelangen willen die nen. Voorzitter brengt dank aan de thans zittende leden, die zooveel gedaan hebben om de zelfstandigheid van Schagen te be waren. Het schema, zooals het bestuur zich dat had gedacht, ziet er als volgt uit: Joh. de Veer, Mr. Dr. J. A. L. Buiskool, W. F. Nie- stadt, M. C. Tuinman, J. van Barneveld, K. Leguit,, A. Sleutel, C. Blaauboer, Chr. Dek ker, L. van Rijswijk, M. Wissekerke. De heer Mr. Dr. Buiskool had graag een vrouw op de lijst gezien, opdat men mogelijk meer stemmen van vrouwen krijgt. De groote moeilijkheid is een geschikte dame te vinden, die bereid is, zegt voorzitter. Ook de arbeidersstand heeft de aandacht gehad voor een vrou welijke candidate. Men komt clan echter gauw bij de verkeer de kleur terecht, wordt opgemerkt. Enkele andere namen, ook uit den boe ren- en ambtenarenstand passeeren de re vue, sommigen daarvan zuilen gepolst wor den. Voorzitter licht toe, dat de heer De Vries Sr. niet op de lijst staat, omdat deze voor nemens is niet meer zitting te nemen. Besproken wordt nu de samenstelling van de lijst. De heer Van Weelde stelt voor de lijst niet alphabetisch te nemen, liever door een referendum of loten te bepalen. Het laatste acht men minder gewenscht. De heer De Vries wijst op het reglement, dat alphabetische opstelling imperatief voorschrijft. Bij extra vergadering kan het regiement echter worden gewijzigd. Een referendum acht het Bestuur overi gens bezwaarlijk, in de gegeven omstandig heden is alphabetische volgorde heter, zoo als de heer Niestadt" nader toelicht. Men discussieert geruimen tijd over het voor cn tegen van deze zaak. Als grootste bezwaar noemt de heer Mr. Dr. Buiskool, dat een klein aantal leden be slist over de stemming van een groot aantal kiezers. Dan gaat het doel der vereeniging verloren. Spr. zal daaraan niet medewerken. De heer de Vries is het met vorigen spr. eens. Men kweekt kliekvorming. Voorzitter stelt voor de zittende raadsle den de bovenste plaatsen te geven, er zijn ook toch steeds lijstaanvullers. De heer Mr. Dr. Buiskool vindt de zaak zeer moeilijk voor alle partijen. De Katho lieken b.v. kunnen zelfs geen derde man op de lijst krijgen, om zitting te nemen als eventueel een derde zetel wordt toegewezen. De heer de Veer wijst er op dat iedere can- didaat de consequenties moet aanvaarden, welke plaats hij ook op de lijst inneemt. In de eerste plaats is toch de Kiesverceni- ging verantwoordelijk voor het bestuur van Schagen. Zittende leden boven op de lijst is niet goed, men moet de kiezers vrij laten. De vergadering ziet de bezwaren van de alphabetische lijst wel in, maar een ander systeem te vinden blijkt een zeer lastige op gave. Den heer Tolle wordt verzocht op de lijst te willen prijken. Mr. Buiskool verklaart zich bereid „pro deo" hiervoor te^pleiten, maar de heer Tolle meent, waar de S.D.A.P. reeds met zooveel ambtenaren komt, hij dit beter niet kan ac cepteeren. Een middenstandsplaats moet niet door ambtenaren geregeerd worden, zegt hij. Uit het feit, dat hij ter vergadering is, moet men niet afleiden, dat hij raadslid wil worden, hij komt in Augustus op de hard draverijvergadering ook, maar daarom zit hij in September niet op een paard! Een dringend beroep van het bestuur kan den heer Tolle niet vermurwen. Eenige andere ideëen komen nog naar voren. Politieke overloopers zijn onge- wenscht cn in het algemeen moet men in den lijn blijven. Politieke groepen moeten liever haar eigen candidaten blijven bezit ten. Men besluit tenslotte de lijst alphabe tisch te houden en nog enkele menschen te verzoeken zich als candidaat beschikbaar te stellen. De reclame. Enkele voorstellen hieromtrent passeeren de revue. Als steeds wordt besloten geen re clame voor bepaalde personen te maken, ook de candidaten mogen niet voor hun eigen candidatuur opkomen. Indertijd deed de heer J. Schoorl Pz. dit en deze manieren geven geen pas. Het bestuur stelt voor een onafhankelijk deskundige te verzoeken de couranten-re clame te verzorgen. Dit vindt algemeene bijval. Evenals hij vorige verkiezingen zullen eenigszins hulpbehoevende en bejaarde kie zers weer van huis worden gehaald. Verder worden nog verschillende maatre gelen, door welke men denkt het stemmen- aantal op te voeren, aangenomen. Het be stuur krijgt hiervoor de noodige machtigin gen. Rondvraag. De heer Mr. Dr. Buiskool wijst er op, dat door de verzwaarde eischen ten aanzien van den kiesdeeler, vele stemmen van an dere kleinere partijen verloren zouden gaan, wanneer deze met eigen lijsten zon den komen. Contact op bepaalde wijze acht spr. gewenscht. De vergadering deelt deze meening niet, althans een officieele stap acht men onge- wenscht. Men zou eens een „zacht praatje" Krabben verergert de kwaal en maakt U on toonbaar. Bestrijdt de oorzaak van uw ondra gelijke last en folteren de jeuk. Neem direct D.D.D., het recept van Dr. D. Dennis. Reeds de eerste druppets doen de ondragelijke jeuk bedaren. D-D.D. dringt diep in de poriën door en doodt de ziektekiemen, zoo dat de huid zich kan hersteilen. Flacons k 75 ct.. f. 1.50 en f. 2.50 bij Apoth. en Drogisten. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDRPMDOENIHGEN met leden* deze partijen kunnen houden, om hen te overtuigen van het onpractische met lijsten te komen, waarvan, dc candidaten geen kans hebben. De heer Brouwer brengt art. 9 van het reglement ter sprake, waarbij is bepaald dat belangrijke agendapunten in den ge meenteraad met de vereeniging vooraf door de raadsfractie besproken dient te worden. Waar is 't best. niet zoo actief geweest, bijv. met de G.E.B.-kwestie een vergadering bijeen te roepen? Voorzitter: Dan is tóch de zaak al in kan nen en kruiken en is er geen spaak meer tusschen te krijgen. De lieer Brouwer meent dat dit het be stuur niet van de reglementaire verplich ting ontheft. Door een dergelijk optreden wordt de belangstelling van de leden voor de vereeniging kleiner. Voor gemeentezaken is heusch wel interesse bij velen. Historie..». Voorzitter zegt dat het bestuur over iets dergelijks al eens meer is becritiseerd. Dit werd daarna geweldig actief, maar het gaf niets en de criticasters bleven bij een door hen uitgelokte vergadering juist weg! Met de opmerking van den lieer Brouwer zal worden rekening gehouden, maar de heer mr. dr. Buiskool zal zich als raadslid toch niet in een bepaalde richting laten sturen! Dat is ook de bedoeling niet, zegt de heer Brouwer, maar over de kwestie van het G. E.B. b.v. heeft alleen de lieer Buiskool ge sproken. Was er wel contact? De heer mr. dr. Buiskool wijst op de moeilijkheid, dat hij als wethouder vóór de raadsvergadering plaats vindt, zoo vaak gebonden is te zwijgen. De lieer Niestadt zegt, dat hij de eenige ingezetene was, die de raadsvergadering over liet G.E.B bijwoonde, zelfs om zoo'n zaak is er dus geen belangstelling in de gemeente! De heer de Vries: Het publiek komt al leen als het relletjes verwacht. De heer mr. dr. Buiskool zegt gaarne toe eventueel weer „praatavondjes" te houden. De lieer de Veer acht ook meer overleg in de toekomst beter. Evenzoo de heer Wis sekerke, ook wat het contact tusschen de raadsleden betreft. Men kan daar nooit dommer van worden. De heer Niestadt meent dat een open bare vergadering met de candidaten als sprekers veel nut zou hebben. Verschillende bezwaren worden naar vo ren gebracht, men is van oordeel, dat dit teveel op „regeeringsverklaringen" gaat lij ken. Wèl heeft de kie-svereeniging werk op ander terrein, meent de heer de Veer en wijst bijv. op het gesprokene in de Zijper raadsvergadering ten aanzien van de con centratie op Den Helder. Na eenige bespreking besluit men het idee Niestadt toch in gedachten te houden. Op een dergelijke avond zou echter één onder werp, dat alles omvat behandeld moeten worden, eventueel in een serie populaire schetsen. Met een opwekkend woord sluit voorzitter de vergadering. het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. MARKTOVERZICHT. Men zegt wel eens: wat komen er weinig vette koeien tegenwoordig op de markt, maar het scheelt toch niet zoo schrikba rend veel met den aanvoer van een jaar of drie, vier terug. Bij informatie bleek ons dat de vette koeien dezen tijd uit de voeten raken. F.n er komt dit jaar nog hij,-dat ver schillende boeren de koeien niet zoo sterk voeren om vet te krijgen, omdat het nu di rect niet loonend is en ze aanstonds dus half vet het land in sturen. Volgens onze zegsman. Dus krijgen wij straks weer volop De hoogste noteering van de vette koeien werd besteed door slager S. Dijkshoorn, den Helder, voor hoogop 32 ets. In massaprijs f 230. Aardig wat kalfkocicn aangevoerd, hoogste noteering f 260, deze handel was goed. Gelde koeien handel matig. Prijs on geveer f 150. Deze dieren gaan niet flot van de hand. Ongeschetste pinken waren goed koop, tot 60 gulden. Handel matig. De graskalveren zijn voorloo- pig van de baan. Er was 'n grooten aanvoer van nuchtere kalveren, iets minder hij de vorige week vergeleken. Handel matig. Wel aardig paarden aangevoerd, maar handel was niet druk. Voor jonge vette schapen werd er geboden f26.Voor oude slachtschapen f24—f30. Handel best. Overhouders handel matig. De prijzen de laatste weken hetzelfde. De hoogste noteering van vette varkens was deze week ct. minder. Nu was de hoogste markt 22% ct. De handel in biggen en schrammen was zeer matig. Biggen 7 we ken oud 712 gld. en van 12 weken oud 12—17 gld. Bokken en geiten handel goed. Handel in kippen en konijnen goed. Voor al konijnen zijn duur; aangevoer weinig. Volgens een koopman raken ze op, overal wordt er weinig aangevoerd. Over het bezoek kunnen wij zeer tevre den zijn.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5