Brigadier van Eos gaat heen li lilJSHAG Predikbeurten Wekenlang bedlegerig met Ischias Toen hij 76 was overwon Kruschen zijn pijnen Op 83-jarigen leeftijd geniet deze man nog een uitstekende gezondheid en toch was hij 10 jaar geleden wekenlang bedlegerig door een aanval van ischias. Lees hoe hij „fit" blijft, ondanks zijn hoogen leeftijd: „Tien jaar geleden was ik een maand bedlegerig door een hevigen aanval van ischias. Ik kon onmogelijk slapen en leed hevige pijn. Ik probeerde verschillende middelen, maar vond geen baat. Eindelijk besloot ik. Kru schen ook eens te probceren en langzamer hand raakte ik mijn pijn kwijt. Vorige maand ben ik 80 geworden gezond als een visch en ik zeg altijd, dat het allemaal door Kruschen komt''. C. T. L. Of U jong of oud bent. het is nooit te vroeg of te laat om met ,de kleine dagelijk- sche dosis" te beginnen. Alleen maar een klein beetje in Uw eersten kop thee 'smor gens dat is de Kruschen-wet voor vol maakte gezondheid. Want Kruschen lost het urinezuur de oorzaak van die pijnen op en helpt het lichaam, dit langs den natuurlijken weg1 te verwilderen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten. Uit onze Omqeving WINKEL Op zijn verzoek, in verband met studiebelangen van zijn zoon, wordt brigadier van Ens per 15 Maart overgeplaatst en bij beslissing van de Inspectie der Rijksveldwacht gestationneerd te Zaltbommel in Gelderland. Een vervelend bericht, want er zullen er weinig zijn, die dezen sympathieken poli tieman gaarne zien vertrekken. „Ik vind 't zelf ook niet prettig", vertelde de brigadier ons, ,maar wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen. In Zaltbommel waar een vacature was is een Rijkshoogereburger- school. Thans gaat m'n zoon in Alkmaar op school, en door de ongelukkige verbindin gen is hij van 's morgens vroeg tot *s avonds van huis. Dat. kan niet meer! Ik vind.'t hierom ook zoo jammer, omdat ik in de zes jaren dat ik hier ben gestationneerd geweest, het niet alleen met de meerderen en de collega's best heb kunnen vinden, maar ook omdat de bevolking me eigen is geworden... Ondanks dat U een Overijselaar is, brigadier? „Ondanks dat! Er is trouwens voor de po litie geen beter land dan Noordholland!" 't. Was héél vleiend wat de brigadier daar vertelde, maar we zijn in Westfriesland al léén te dresseeren als er redelijk met ons wordt omgesprongen. En daar nu, heeft brigadier van Ens altijd slag van gehad. Correct, maar... ook soepel en met tact, geen dreiner, geen doordrijver, gcpn op-alle-slakken-zout-legger \vas deze politieman. Een politieman, die zóó zijn taak opvat, maakt zich gevreesd alleen bij diegenen, die werkelijk van hem te vree zen heben, geacht bij de overigen. Zoo was 't hier met brigadier van Ens. Ons werk bracht ons vaak met hem in aan raking, steeds konden wij op zijn medewer king rekenen, waar dit de zwijgplicht hem niet verbood. Dón konden we zaniken tot we een ons wogen, maar dan zei „die lee- lijke Overijselsche stijfkop" niets. Maar an ders... graag gunde hij ons een primeur, steeds belde hij ons direct op als er wat „aardigs" was, Zijn zwijgzonden zijn hem gaarne vergeven, ook wij houden aan den brigadier een allerplezierigste herinnering. Heer van Ens, het allerbeste in uw nieuwe woonplaats, moge het majoorsinsigne spoe dig uw uniform sieren. U verdient het! Een ongewone stand voor een autobus. Gistermorgen zakte een autobus, welke ar beiders uit Zaandam naar de werkverschaf fing te Lutjewinkel vervoert, bij het uitha len voor een ander voertuig in de zachte berm,, zoodat het vehikel bijna geheel op één kant kwam te liggen. Gelukkig waren de arbeiders juist uitgestapt, zoodat zich geen persoonlijke ongevallen voordeden. Vogelvergunning. Door den Minister van Economische Zaken is aan W. Govers alhier een vogelwetvergun- ning verleend. Politie. Aangeloopen een gladharige bruine hond met lange staart, reu. Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter te Winkel. BARSINGERHORN De ledenvergadering van de afdeeling Barsingerhorn, van „Het Witte Kruis" werd gisteravond in „de Fortuin" gehou den. Aanwezig 6 leden. Voorzitter, burgemeester Loggers, opent de vergadering met een woord van welkom waarna de notulen van de vergadering van 25 Oct. 1938 woi'den gelezen en onveranderd goedgekeurd en geleekend. Ingekomen stukken. Een sdhrijven van het hoofdbestuur met een aanbeveling van de vervulling van opengevallen plaatsen. Dr. Smit uit Haarleim en Dr. de Vries uit Wieringerwaard worden voorgedragen. Voorzitter zegt dat dr. Beeker indertijd als afgevaardigde uit Barsingerhorn in het hoofdbestuur zitting had. Spreker zegt dal Dr. Wem er voor onze afdeeling een goed opvolger zou kunnen zijn. Dr. Wlerner am bieert evenwel geen candidatuur. Vanuit de vergadering gaat een stem op Dr. Bee ker van Wieringen candidaat te stellen in de pla»** van Dr. Smit te Haarlem naast Dr. de Vries uit. Wieringerwaard. De heer A. Wiedijk brengt vervolgens verslag uit van de bijgewoonde Al gemeen e Vergadering te Amsterdam, waarvoor hem danlk wordt gebracht. Voorzitter bespreekt vervolgens nog de. inzameling van oud papier. Spreker vindt het moeilijk om daarvoor een doeltreffende oplossing te vinden. De heer Nonnekes brengt vervolgens ver slag uit van de commissie die be'l'ast was met het nazien van de rekening en advi seert de rekeningen goed te keuren. Over eenkomstig dit advies wordt de rekening vastgesteld. Witte Kruis, ontvangsten f 1933.47, uitga ven f 701.68; saldo f 1231.79; wijkverple ging: ontvangsten f 1496.95; uitgaven f 1665.42: nad. saldo f 168.47 T.B.C. bestrijding: ontvangsten f 672.06; uit gaven f 65S.59: voord, saldo f 13.47. Voorzitter dankt de penningmeester voor het gehouden beheer en de commissie voor haar werk. Uit de verslagen stippen wij aan, dat het ledental met 9 s.teeg tot 397. 3 kinderen werden uitgezonden naar een koloniehuis. Het aantal bezoeken betreffende T.B.C. bestrijding nam weer af, een zeer verheu gend verschijnsel dus. Dr. Werner vraagt of het mogelijk zou zijn een ligtent te verkoopen. Voorzitter zegt dat de mogelijkheid on der oogen zal worden gezien. Bij de rondvraag bespreekt de heer Non nekes de zweminrichting te Kolhorn. Spr. zou wel willen, dat het water eens onder zocht werd. Voorzitter doet toezegging,, dat een on derzoek zal plaats vinden. Hierna sluiting. KOEGRAS MIDDENSTANDSVEREENIGING KOEGRAS. Woensdagavond werd in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn, een open bare vergadering gehouden door 'de Midden- standsvereeniging „Koegras". Als spreker fungeerde de heer F. L. v. d. Leeuw,Direc teur van liet Bondsbureau van den Kon. Nederl. Middenstandsbond, met het onder werp: „De noodzakelijkheid van Midden standsorganisatie in dezen tijd." Doordat de spreker ruim een uur te laat arriveerde, werd de vergadering vijf kwar tier na het vastgestelde uur door den voor zitter, den lieer P. ,T Slikker geopend. Hij memoreerde daarbij ïiog in het kort, hoe men hier tot de oprichting van een Mid- denstandsvereeniging is overgegaan. De heer van der Leeuw het woord verkrij gende, zeide dat. voor middenstandsorgani satie de eerste stappen reeds werden gedaan in het begin van deze eeuw. Spr. gaf een overzicht, van hetgeen aan de oprtchting van den Middenstandsbond was voorafgegaan. Voor de oorlogsjaren probeerde men in beter aanzien bij liet publiek te komen, zeide spr. De jaarlijksche middenstandscon gressen werden gehouden. De wereldoorlog was voor ons uiterst moeilijk Maar daar door kreeg men 't besef om nauw aaneenge sloten te zijn. Na de oorlog kwam bijv. de Arbeidswet 1919. Stijging van het loon en den prijs der artikelen was liet gevolg. De regeering liet zich. wel door ons inlichten aldus spr. waardoor do drang naar mede- zeggingschap ontstond. De Middenstands- raad behandelt alle belangrijke maatrege len, er zijn er ook die van dezen raad zelf afkomstig zijn. Er bestaat contact tusscben ons en het betrokken Departement. De be moeiingen niet het bedrijfsleven treden de laatste jaren sterk op den voorgrond. Om niet onder den voet te worden geloopen. moet men zich organiseeren. 't Bestaans recht van den middenstand moet beschermd worden. Komt met Uw moeilijkheden hij ons of bij Uw districtsbestuur. U staat dan niet alleen. Wordt een werkzaam deel van onze organisatie, en werkt er voor dat de reeds verkregen betere bestaansvoorwaarden be houden blijven en als liet kan nog verbe terd worden. Als wij willen dan kunnen wij dat en daar zit 't hem, aldus besloot spr, zijn betoog. De voorzitter zeide den spreker dank voor zijn uiteenzettingen, waarna werd gepau zeerd. Vervolgens bestond er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan ook gebruik werd gemaakt. De Districtsvoorzitter deelde nog mede, dat er deze maand nog een vergadering te Anna Paulowna zal zijn, waar o.m. het bonnenstelsel zal besproken worden. Sluiting, volgde. HOOGWOUD Tooneeluitvoeringen „Eensgezindheid". De tooneelvereeniging „Eensgezindheid" heeft Zondag- en Woensdagavond uitvoerin gen gegeven in de zaal van café Renooij op de Gouwe. Opgevoerd werd „Tropenadel", blijspel uit het Indische leven van Henri van Wenneskerken. Door ziekte van den lieer C. Glas, die een der hoofdrollen ver vulde, moest Woensdagavond nog ter elf der ure een ander voor liem invallen, waar toe de heer P. Mienes uit Heerhugowaard werd bereid gevonden. De zaal was beide avonden matig bezet, hoewel de tooneelclub, gezien haar presta ties, een volle zaal verdiend had. Woensdagavond was ook de jury present om te beoordeelen, welke tooneelvereeniging dit jaar de wisselbeker zal winnen, die uit geloofd is door de kasteleins van Hoogwoud, Langereis en de Gouwe. De beker is verle den jaar door „Eensgezindheid" gewonnen en het jaar daarvoor door „Harmonie", de tooneelvereeniging van Hoogwoud. De heer J. Speets, voorzitter van „Eensge zindheid", dankte na afloop den heer Mie nes voor zijn bereidwilligheid om een dei- spelers te vervangen, wat hij naar aller ge noegen gedaan had. Daarna overhandigde hij den heer Mienes namens de tooneelclub een kistje sigaren. De heer Braak sprak namens de aanwe zigen een woord van dank tot „Eensge zindheid" voor het gebodene. Tot slot volgde nog een gezellig bal. Keuring dienstplichtigen. Maandagmiddag 6 Maart a.s. zal de keu ring voor den dienstplicht, lichting 1940, voor dienstplichtigen uit deze gemeente, plaats hebben te Winkel. 19 ingeschrevenen uit de ze gemeente zullen worden gekeurd. Inlijving dienstplichtigen. 11 April a.s. moeten de volgende dienst plichtigen, allen behoorende tot het 2le Reg. Inf. te Amersfoort, worden ingelijfd: N. Kos, W. Lak, D. Landman, C. de Mayer, N. J. Schilder, terwijl Jac, Donker, behoorende tot het korps Motordienst, op 3 April a.s. te Haarlem moet worden ingelijfd. Tijdelijk onderwijzeres. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R. K, school in het Zuideinde is benoemd mej. J. Klaver, alhier, BERGEN BERGER. SPORTVEREENIGING „BERGEN". Zou het eerste elftal a.s. Zondag vrij zijn, het programma van den K.N.V.B. werd plot seling geheel gewijzigd, zoodat, nu de Ber- genaren den moeilijken tocht zullen moeten ondernemen naar Monnikendam. Monnikendam is op eigen terrein al een zéér lastigen tegenstander en tot overmaat van ramp 'komt, er nu nog bij, dat Bergen waarschijnlijk zal moeten spelen zonder haar beide backs: Arie Urbaus en Jan Ludding en ook Jaap Tuijn niet van de partij kan zijn. Onder deze omstandighe den geven we Bergen bitter weinig kans tegen de stoere Monnikendammers. Het tweede elftal, hierdoor eveneens zwaar gehandicapt, moet D.T.S. 3 in Oud- karspel bestrijden en zal het eveneens zwaar te verantwoorden krijgen. 's Morgens om tien ur spelen de adspi- ranten op eigen terrein hun laatsten wed- stijd tegen Alkm. Boys a. Deze wedstrijd moet tevens de beslissing brengen voor het kampioenschap in afd. K. Het spel goed open houden en er voor werken, boys! LANGEND1JK Liefhebbers voor bedrijven In de Wieringermeer. We vernemen, dat verschillende Langendij- ker tuinders zich hebben aangemeld om in aanmerking te komen voor bet toewijzen van een bedrijf met een gedeelte tuinbouw in de Wieringermeer. NOORDSCHARWOUDE. Noordermarktbond. Het zelfoutenduiveltje heeft ons parten ge speeld in het verslag van de bestuursverga dering van den Noordermarktbond. Bij de mededeeling over de verlichting van de pakhuisjes staat dat de gemaakte kosten over de tuinders zullen worden omge slagen. Dit moet zijn over de huurders, d.z. kooplieden. Onze oudste inwoner 95 jaar. De oudste inwoner onzer gemeente, de lieer H. Jes, vierde gisteren zijn 95sten ver jaardag. Van verschillende zijden mocht de nog krasse oude heer felicitaties in ontvangst nemen, zoowelschriftelijk als persoonlijk, zoodat deze dag voor hem, zijn vrouw en verdere familie een onvergetelijke is gewor den. Geref. Meisjes- en Jongelingsvereen. In de Geref. Kerk werd de jaarlijksche feestvergadering gehouden van de Geref. Meisjes- en Jongelingsver., onder leiding van Ds. Richel. Het programma was weer goed voorzien met voordrachten en een tweetal inleidingen, zoodat het een mooien avond is geworden. Door den heer Schuil werd met dankge bed gesloten. ZUIDSCHARWOUDE. Vrachtauto in een kuil gezakt. Gistermiddag reed een zware auto met kool geladen de laad- en losplaats van de firma Kramer af. De auto reed daarbij over het niet beharde gedeelte en wel met de wielen over een plek, waar pas een boom was gerooid en bet gat weer netjes was aangevuld. Een der wielen zakte diep in het. zachte gedeelte weg, zoodat de vracht auto in een sterk overhellenden stand kwam te staan. Alle moeite werd aangewend om uit de benarde positie te geraken, doch vergeefs, lot de motorboot van de firma Kramer, die in de Voorburggracht lag, zich met 't geval bemoeide: met een dik touw werd de auto aan de motorboot verbonden, aan welke het na enkele vergeefsche po gingen gelukte het hellende gevaarte uit den put te trekken. Een sirene op het raadhuis. In verhand met de te nemen maatrege len in zake luchtbescherming wordt hier óp het raadhuis een groote sirene geplaatst. Bij een gevatte koude. Met Mijnhardtjes steeds vlugge resultaten. Doos 30 en 50 ct. ZUIDSCHARWOUDE. N.T.B.-VERGADERING. De afd. Zuidscharwoude van .den Ned. Tuindersbond vergaderde ten lokale van den heer Kaper, onder voorzitterschap van den lieer P. de Geus Jnz. Na opening en lezing der notulen, welke werden goedgekeurd, werd meegedeeld, dat het Hoofdbestuur de toegestane f 15.wenscht beschouwd te zien als 15 bouwsteeneii van f 1.Er waren 18 bouwsteenbiljetten ingekomen, zoodat er nog 3 beschikbaar waren. Staande de vergade ring werden er nog een paar geplaatst Daarna werden nog enkele mededeelingen gedaan omtrent den loop van zaken met betrekking tot de C.A.O. Behandeld werd hierna de Beschrijvings brief van de Alg. Verg. van het District Noordholland. Er waren verschillende voorstellen met be trekking tot verbetering van den steun der kleine tuinders. Gesteund zal worden een voorstel, waarbij als norm wordt genomen een bedrijf van een bepaalde oppervlakte en den steun, daarvoor uitgekeerd, te vermenig vuldigen met een getal, dat de verhouding uitdrukt tusschen dien norm als oppervlakte en de oppervlakte- van alle grootere bedrij ven om op die wijze den steun aan die an dere bedrijven te bepalen. Bedoeling is te voorkomen, dat de kleine bedrijven bij den steun worden bevoordeeld tegenover de groote. Men was het er over eens, dat tuinzadente- lers in een ongunstige positie verkeeren, daar zij op geenerlei wijze worden ge steund. Maatregelen om hen te helpen, wor den toegejuicht. Het voorstel Langereis om betere kwali teit beter te steunen dan andere, werd be streden. Men achtte in dit voorstel groot ge vaar gelegen. Verschillende besprekingen werden gehou den over het verliezen van teeltvergunning, dit naar aanleiding van ingediende voor stellen. Het prae-advies van het H.B. zal wor den gesteund. De heer J. Klingeier zou het Districtsbe stuur willen verzoeken de Alg. Verg. van het District wat later te houden, opdat èn de Beschrijvingsbrief van de Districtsverg. èn die van de verg. van den N.T.B. op één ver gadering kunnen worden besproken. Dit zal bij de rondvraag ter sprake worden gebracht, Daarna sluiting. 'k Was per abuis Op 't stadhuis Gepijpesteeld gaan trouwen. De ambtenaar Maakt' geen bezwaar: Ik mocht mijn vrouw en Ibis houen. WBP VOORDE PIJP Dobbelmannlekker, man OUDKARSPEL. JAARVERGADERING BEGRAFENIS. VEREENIGING. De begrafenisvereeniging hield gister avond haar 27e algenieene jaarvergadering ten huize van den heer C. Jansen, onder leiding van den heer Jb. de Boer, die in zijn openingsrede in het bijzonder het eerelid, den heer Swager verwelkomde. De notulen van de vorige vergadering, voorgelezen door den heer C. Voogt, werden onveranderd vastgesteld. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij, dat het ledental der vereeni- ging tengevolge van de slechte tijdsomstan digheden, achteruit gaal. Het was op 1 Jan- nuari 785, op 31 December 755. Lr zijn 14 begrafenissen uitgevoerd, waarvan 9 voor leden. Hulde wordt gebracht aan het per soneel. Ook aan het gemeentebestuur wordt hulde betuigd voor de uitbreiding van de begraafplaats. Voorzitter deelde mede, dat de kleeding uitstekend bewaard wordt en in goeden staat verkeerde. Voorts deelde voorzitter mede. dat de be grafenissen van leden van andere vereeni- gingen, die opgenomen zijn in het Huis voor Ouden van Dagen, zullen moeten wor den uitgevoerd tegen geen hoogcren prijs dan het in die vereenieingen zou kosten. Voorzitter deelde mede dat de volgwagcn voor 1939 zal worden gehandhaafd. Het financieel verslag van den penning meester, den heer P. Kat, gaf aan, dat de totale ontvangsten 11350.67, de uitgaven f 1314.94 hadden bedragen, saldo f35.73. Het aanvangssaldo was f 1.02. De balans sloot- op een totaal bezit van f 1790.18. De ver- eeniging is in 1938 f 40.39 vooruitgegaan. Het volgende punt van de agenda was pensioeneering der dragers. Het bestuur acht geen termen aanwezig om een pensioen te geven. Een pensioen van f25 zou bijna de geheel1 verdienste in een jaar zijn Het vraagt niet de geheele per soon en het pensioen zal weer door de le den moeten worden opgebiacht. De heer De Jong, de voorsteller van ver leden jaar, lichtte het voorstel toe. Waarom kan het in Zuidscharwoude wel en hier niet? vroeg spr. Dc voorzitter zeide, dat het bestuur er een contributieverhooging in ziet. In Zuidschar woude is de contributie f 1.50 en hier f 0.S0 per jaar. De secretaris zeide, dat in Zuidscharwou de de dragers niet dit bedrag in handen krijgen. Pensioeneering van de dragers zal op f 0.30 per jaar en per lid komen. Na eenige besprekingen, waarbij er op gewezen werd, dat men eigenlijk ook den penningmeester en den se- cretaris een pensioen zou moeten ge ven, ook kwam naar voren, dat men het bedrag iets lager koix stellen, stelde de heer A. Kroon voor, het personeel bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd vrij te stellen van contributiebetaling. Dit laatste voorstel werd aangenomen en zal gelden niet terugwerkende kracht. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende lieeren C. Borst, E. Slooves en H. Joman herkozen, niet resp. 37, 36 en 35 stemmen. Voorstellen voor de bondsvei'gadering wa ren er niet. De heer Klinkert vond het gewenscht dat de Bond er kennis van gaf, wanneer men een bestuurslid moet afvaardigen. Hierop zal in de bondsvergadering worden gewe zen. Voorzitter deed eenige mededeelingen over de bondsvei'gadering. Aanschaffing van een rouwkamer zou niet zooveel moeten kosten, geloofde voorzitter. In het vervolg zullen de afgevaardigden verslag van de bondsvergadering uitbren gen in de ledenvergadering. De heeren Jb. de Boer en C. Borst werden benoemd tot afgevaardigden naar de bonds vergadering. Kasnazieners werden de hee ren S. de Beurs cn A. Timmerman. Pl.verv. de heer P. Volkers. Hierna werd een bespreking gevoerd over liet afhuren van het halve corps dragers Dit bevordert de netheid niet, zeide voorz. Spr. zou gaarne zien, dat de dragers de be grafenissen naar buiten zoo goedkoop mo gelijk verrichten. In gewone gevallen wilde het bestuur voor de dragers f 2.50 vaststel len. Verschillende heeren voerden hierover het woord, waarbij tot uiting kwam, dat het eigenlijk door het dag. bestuur en den ad viseur geregeld moet worden. Men besloot, dat het bestuur, adviseur en voorlooper deze zaak nog eens zullen be spreken. Uit en door de dragers werd de heer Car- nas herkozen tot adviseur. In de rondvraag zeide de heer C. Borst dat het jammer zou zijn, dat leden uit ar moede moesten bedanken. Is daarvoor niet een regeling te treffen? Voorzitter was het hiermede eens. Het is echter niet zoo gemakkelijk een grens te trekken. De heer Volkers vond de beste' oplossing, dat men zich tot het Maatsch. Hulpbetoon wendde» HET CONCOURS VAN DEN BOND ZANGKOREN IN N.-HOLLAND. Het concours van den Bond van Zang. koren in N.-IIolland zal op 9 en 23 Juli t, Schoorl worden gehouden. Er hebben reeds ruim 20 koren ingeschreven. Hieraan zal aandacht worden gewijd. De heer Volkers vroeg of de mogelijkheid bestond, dat een tegemoetkoming wordt ge- geven, als een lid gecremeerd wordt. Voorzitter antwoordde, dat dan vergoed wordt tot aan de waarde van een hegrate- nis alhier. Daarna sluiting. ZUPi Iv IN DER-UITZEND IN G. Naar ons wordt medegedeeld, ligt het in het voornemen van het Bestuur van de ai- deeling „Zuid-Zijpe" van het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellings- en va- cantiekolonies dezen zomer voorloo-pig niet minder dan 8 kinderen aiit te zenden. Alle hulde aan deze jonge "rereeniging voor tiaar prachtig werk. DOORGANG MOEDERCURSUS VERZEKERD. Voor den Moedercursus, welke te Schager brug vanwege de afd. „Zijpe-Callantsoog" van „Het Witte Kruis" zal worden gehou den, hebben zich nog enkele deelneemsters aangemeld, zoodat het aantal cursisten, thans meer dan 15 bedraagt. Het is nu zeker, dat de cursus, welke door Zuster Leegwater te Alkmaar zal wor den geleid, doorgaat. VRIJSTELLING DIENSTPLICHT. De minister van Defensie heeft aan F. Vriendjes te Petten, ingeschreven voor den dienstplicht van de lichting 1939, voor één jaar vrijstelling van den dienstplicht ver leend wegens kostwinnerschap. VAN DE WERKVERSCHAFFING UITGESLOTEN. Een der arbeiders, tewerkgesteld bij een der gemeentelijke werkverschaffingen, is gedurende 2 dagen van plaatsing bij de werkverschaffing uitgesloten, wegens het zonder kennisgeven verlaten van het werk. PETTEN. Goudmuiltje. Op Zondag 5 Maart zal het dames- en kinderkoor onder leiding van den heer A. v. Diepen een uitvoering geven. Het dames koor zal eenige nummers ten gehoore bren gen, verder staat op het programma de mooie operette „Goudmuiltje", wel'ke door de kinderen en het dameskoortje wordt op gevoerd. Een en ander zal worden afgewis seld met eenige vioolsolo's van den direc teur, met aan de piano mej. F. Eriks. Een afwisselend programma dus. Venvacht mag dan ook worden, dat het evenals vorige jaar weer een.volle zaal zal worden. WIERINGEN Cinema de Haan. Voor dit weekend heeft Cinema de Haan weer iets goeds op het programma staan, zij presenteert n.1. het sublieme Nederland- sclie filmwerk Vadertje Langbeen met Lily Bouwmeester in de hoofdrol. Deze begaafde actrice heeft hier een onvergelijkelijke cre atie geleverd, wij zouden haar spel als Jucfy Aalders willen bestempelen als het beste van het internationale filmtooneel. In haar hebben wij in ons land één van de allereerste krachten voor het witte doek. Zij grijpt in deze film alle gelegenheden aan om een levendecreatie te brengen* Maar het is niet Lily Bouwmeester alleen, die Vadertje Langbeen tot eèn onvergetelijk werk heeft gemaakt, integendeel, voor de verschillende rollen heeft, men voortreffe lijke typen weten te vinden! ZONDAG 5 MAART. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. P. H. Kapteyn. Maandcollecte. Kolhorn, nam. 2 uur, Ds. P. H. Kapteyn. Burgerbrug, voorm. 10 uur, Ds, v. Wichen» Eenigenhurg, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, 's av. 7 uur, Ds. Witkop. Julianadorp. 's av. 7.30 uur, Ds. v. Wichen» I-Iuisduinen, geen dienst. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds Van Beek. Dirksborn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Tactiek cn tact. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Krop. Heerhugowaard, nam. 2.30 uur, Ds. Boeke. Veenhuizen, geen diens. Oude Niedorp, geen dienst. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Rijkx. Aartswoud, 's av. 7 uur, Ds. Rijkx. Groet, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Voorm. 11.15 uur, Zondagschool. Schoorl, zie Groet. Warmenhuizen, geen dienst. Barsingerhorn, geen dienst. Anna Paulowna, vm. 10.15 u., Ds. Vorstman Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. A. A. Sepp, van Zaandam (O.) Hippol tushoef 's av. 7.30 uur Ds. de Wilde Broek op Langendijk, voorm. 9.45 uur, Ds. Mr. J. A. Oosferbaan. Geref. Kerk. Schagen, vm. 9.30 uur, Cand. Wlamsteeker. Nam. 5 uur, Cand. Wamsteeker. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, Ds. Visch. Nam. 2.30 uur, Ds. Visch. Evangelisatie. Schagerbrug, 's av. 6.45 uur, in de zaal v. Zuidscharwoude, de heer Matse, van H&' zerswoude. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. 's Av. 7 uur, de heer Boon. Jeugddienst Wieringerwerf, voorm. 9.30 uur, de heet Bijl, van Stavoren. Middenmeer, voorm. 9.30 uur, Cand. Nijd*10- Slootdorp, nam. 2 uur, Cand. NijdanJ. Extra collecte. Wieringerwerf. 7.30 uur, Jeuedbijecnk. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongern#."" nenvereoniging Woensdagavond 8 uur *n Evangeb'satiesrebouw. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 's av. 7 uur, de heer D. Land heer, van Den Helder. Kees ntfS/

Schager Courant | 1939 | | pagina 6