Ingezonden Melkzaak Uit onze Omgeving HEER-HU GOWAARD C. HARTOG Het Hoofd van de Openbare La gere School overleden. Hedenmorgen ontvingen wij het treurige bericht, dat het hoofd van de openbare school te Heerhugowaard Zuid. de heer C. Hartog, vannacht is overleden. Bij de long ontsteking, waaraan de heer Hartog lijden de was is een griep gekomen, welke het reeds verzwakte lichaam niet heeft kunnen doorstaan. Met den heer Hartog is een vooraanstaand man, die aller achting had verworven, heen gegaan. Bij tal van gelegenheden verleende bij zijn hulp en krachtige steun en niets was hem teveel, als het erom ging de be langen der gemeente bevorderen. Stil zit ten kon de heer Hartog niet; naar tal van zaken ging ook buiten de schooltijd zijn belangstelling uit. Wij denken bijvoorbeeld aan de zijdeteelt als huisindustrie, de han denarbeid, speciaal leerbewerking enz. enz. De overledene heeft een reeks van jaren te Heerhugowaard gestaan, daarvoor was hij te Alkmaar, en te Zuidscharwoude. Hij ruste in vrede! SINT MAARTEN SINT PANCRAS KLOMPENDRAMA OP DEN TWUIJVER- WEG. Op klompen loopen op Zondag kan nie mand verbieden, maar heel duidelijk laten uitkomen dat het klompen geklots is be doeld een ander nijdig te maken, mag uit een oogpunt van Zondagsrust en openbare orde niet. Dat ondervond een zestal jonge lui uit St, Pancras, dat op de geel geverfde „Zundese hutte" den Twuijverweg was over gestoken en in Broek op Langendijk zijn intrede deed. Zelf zeggen ze dat ze niets kwaads in den zin hadden en brigadier Leegwater ze „zoo maar" aanhield en ze een flink standje maakte omdat ze op Zondag in Broek op Langendijk niet op klompen mochten loopen. Dat kan niemand ze ver bieden, maar volgens de politie traden deze jongelui provoceerend op en was dit al meer gebeurd. Hoe het zij, 't is beter te Broek op Langendijk op Zondag de kamer- sloffen aan te houden, dan komt daar al thans geen ruzie om. NIEUWE NIEDORP zwenkte het geval. Het paard hield zich wel niet aan de regels van het verkeer en „nam" den boom links, maar hij slaagde er toch in, zonder het obstakel te raken, op den Boekeiweg te komen. Daar was hij al wat gekalmeerd en kon door een voorbij ganger worden gegrepen. De |tar werd bestuurd door J. Rood, wo nende aan den Boekeiweg. BARSINGERHORN EENIGENBURG. Poldernieuws. Tot hoofdingeland van de banne Eeni- genburg, in de vacature, ontstaan door be noeming van den heer A. Kossen tot lid van het Dagelijksch Bestuur, is benoemd de heer P. F. Borst te Tuitjenhorn. Voor de betrekking van secretaris-penning meester van de banne Eenigenburg is door het Dag. Bestuur de volgende voordracht op gemaakt: 1. C. Dekker te Eenigenburg. 2. G. C. Sloot te St. Maarten. 3. W. Kistemaker te Dirkshorn. ANNA PAULOWNA VISCHLUST. „Vischlust" hield gisteren haar laatsten wedstrijd van dit seizoen. De uitslag was: le prijs, voor den grootsten baars (27.1 c.m) J. Wiegman; 2e grootste aantal Th. van Bunderen 18 stuks; 3e R. Geerings 12 st.; 4e H. Kalter 12 st.5e J. Kalter 9 st.; 6e J. Daalder 9 st.; 7e P. Smit 6 stuks 8e P. Borst 5 st.; 9e P. Winnubst 4 stuks; 10e A. Kossen 3 stuks. In totaal werden SS baarsjes verschalkt. De heer J. Wiegman won door de vangst van den baars van 27,1 c.m. tevens den beker, die beschikbaar was gesteld voor het vangen van den grootsten baars in het ge- heele seizoen. De beker voor het grootste aantal in het seizoen was voor den heer Th. van Bunderen, die 68 stuks ving in 7 wedstrijden. HENGELVEREENIGING D.V.S. Uitslag van den laatsten seizoenwedstrijd, gehouden door D.V.S. le prijs, voor den grootsten baars, C. Rozenbroek; 2e voor het grootste aantal, J. A. ter Mij telen; 3e prijs H. Roets; 4e pr. P. Kossen; 5e S. Roets; 6e P. van Loon; 7e C. Raven, Se T. van Loon; 9e A. Elzinga, 10e H, Blom; 11e C. v. d. Klooster, 12e D. Kunnen; 13e P. v. d. Berg 14e J. Zwirs. Bij de prijsuitreiking roemde de voorzit ter den prettigen clubgeest en sprak den wensch uit het volgende seizoen weer allen vereend te zien. De wisselbeker, bestemd voor hem die, over het geheele jaar gerekend, den groot sten baars ving, viel na loting tusschen de heeren T. van Loon en J. Nieuwenhuizen aan eerstgenoemde ten deel. Een preinie- prijs, een hengel van S meter lengte, werd bij loting door den heer B. Zwirs gewon nen. Spelend kind onder motorfiets. Zaterdag speelden onder meer de kinde ren van lJs. P. voor hun huis op den pro vincialen weg nabij het klooster en is een der kinderen van P. door een voorbij rij dende motorfiets aangereden en met een lichte hersenschuddig opgenomen. De mo torrijder treft in deze geen schui t. Het is wel meer ongevallen, dat de kinderen vooral van P. buitengewoon slecht op het drukke verkeer letten en met spelen maar over den weg vliegen, zoodat het wel een wonder genoemd kan worden, dat daar niet meer ongelukken gebeuren. We willen hopen, dat dit ongeval, dat naar omstandigheden nog vrij goed is af gekomen, ook voor de ouders (die toch alle gezicht op een en ander hebben) een wexjk mag zijn hieraan meer aandacht te schen ken. Niedorp's Kinderkoor. Gistermiddag is in de Prins Maurits onder leiding van den heer Jb. 1. Hovenier voor een goed opgekomen publicik opgevoerd „Het Hcidekind", kindcroperctte in drie be drijven. Geopend werd met een drietal liederen op goede wijze gezongen door het Gemeng de Koor. Hierna werd aangevangen met. de operette. De koorzang der kinderen klonk meestal beschaafd en zuiver, terwijl de ver schillende solo's door de kinderen op ver dienstelijke wijze werden gezonden, daar tusschen door werd het gesproken woord op gevatte en juiste wijze gezegd. Jan Rou- goor en Jaapie Boer weerden zich in deze uitstekend. Van de solisten willen we noe men de vertolkster van de hoofdrol Clarie Coops. Zij vertolkte op zeer vlotte wijze .haar rol en helder en duidelijk werden de liederen door haar gezongen. De groote gebeurtenis in deze operette was wel in het derde bedrijf, het moment, dat de nieuwe burgemeester zijn intrede doet. Jan Floor voerde zijn rol voorbeeldig uit en zag er in zijn zwarte pak als een echte burgemeester uit. De pianobegeleiding was in handen van den directeur. Het geheel kan worden ge noemd een uitstekend geslaagde middag, waarin wij hebben ikunnen constateeren, dat de leiding van den kinderzang in goede handen is en de kinderen reeds in staat zijn iets goeds te presteeren. HOOGWOUD Kerkelaan in rep en roer: paard op hol! Vrijdagmiddag is de Kerkelaan een oogenblik in rep en roer geweest doordat een paard, dat gespannen was voor een driewielige kar, op hol sloeg en in vollen ren door de straat draafde. De kar slin gerde van den eenen kant naar den an deren kant, rakelings langs een paar spe lende kinderen. Gelukkig was er dat mo ment geen verkeer. Ook om den lindenboom Zuidscharwoude, 2 Maart 1939. Geachte Redactie. Mag ik voor onderstaande een plaatsje in Uw blad? Bij voorbaat mijn beleefde dank. IS IN DE POLITIEK ALLES MOGELIJK? Een vermakelijke geschiedenis is de be looning van de Kweekeling met Acte te Oudkarspel geworden, niet slechts door de behandeling in den gemeenteraad maar ook door wat er op gevolgd is. We gaan weer zekere Junigebeurtenissen tegemoet en dan zijn geen middelen te klein (dit wordt hier in zeer figuurlijken zin gebruikt) om er zijn tegenstanders mee te lijf te gaan. In den gemeenteraad van Oudkarspel ze telt een zeer gevarieerd gezelschap; commu nist, s.d.a.p.-ers, r.k., partijlooze en n.s.b. zitten er broederlijk, ook wel eens onbroe derlijk bijeen. Als we ons goed herinneren was het bijeen zijn, onder de behandeling van het voorstel om aan de K. m. A. een belooning van f 25 in de 3 maanden te ge ven meer onbroederlijk dan broederlijk, maar waar het voor ons op aankomt, is het volgende: De S.D.A.P.-ers wilden f 25 geven, de communist wilde er f 100 van maken. Een zeer gezaghebbend lid van de Communisti sche Partij Nederland te Oudkarspel, vond dat de S.D.A.P. zeer behoudend was. Ilij wilde daarmee zeggen, dat de communist, die f 100 in de 3 maanden wilde geven, zeer vooruitstrevend was en den stelregel huldigde, dat de arbeidei zijn loon waard is. Nu werd enkele maanden geleden in den gemeenteraad van Zuidscharwoude ook over het loon van een K. m. A. gesproken en daar werd met algemeene stemmen beslo- •ten de bijdrage van den raad op f 400 te stellen. Nu bestaat de raad van Zuidschar woude uit 1 s.d., 3 r.k. en 3 doodgewone vrijzinnigen, die tot geen politieke partij behooren. Als men den groep van vooruit strevendheid nu wil afleiden uit de hoe grootheid van het loon van een K. m. A., dan zouden dus de r.k. en doodgewone vrij zinnigen de kroon spannen. Als dan de ge zaghebbende autoriteit in de Communisti sche Partij Nederland te Oudkarspel, de s.d. daai de les leest over hun conservatie ve politiek, welk standje zou dan de C. P. N. niet verdienen van de zijde der burger lijke politici in Zuidscharwoude, die 4 maal zooveel willen betalen als de communist? Inderdaad in de politiek schijnt alles moge lijk te zijn, doch ieder onbevooroordeelde zal in die stafbrekerij van de C.P.N., afd. Oudkarspel; over de s.d.a.p.-ers aldaar piets anders kunnen zien dan demagogie van de ergste soort. Om den schijn te vermijden, het in dezen voor de s.d. te willen opnemen, lijkt het ons niet ondienstig op het volgende te wij zen, dat in politieke kringen de aandacht heeft getrokken. We bedoelen de houding van de s.d. op de vergadering van de raads leden der 4 Langendijker gemeenten en St. Pancras in zake de vraag, of in de gemeen schappelijke Regeling voor de Gasfabriek zou worden bepaald, of de burgemeesters ambtshalve zitting zouden hebben in de Gasconnnissie en als zoodanig het bestuur zouden vormen. De vaststelling van een dergelijke bepaling was van zeer veel be lang, want ais de burgemeesters ambtshal ve in die commissie zitting kregen, dan was ook meteen uitgemaakt, dat in het weldra te behandelen Ambtenarenreglement een bepaling zou worden opgenomen, waarbij het niet meer mogelijk zou zijn, dat een ambtenaar van de Gasfabriek lid van een der gemeenteraden, zou kunnen worden. Nu komt het mij voor dat men nooit zoo'n kabaal over dat ambtenaar-raadslid-zijn zou hebben gemaakt, als het niet een S.D.A.P.er had gegolden. Voor „de partij" was het bovenbedoelde artikel dus wel van groot gewicht, en men had dus mogen verwachten, dat de s.d.a.p. raadsleden met kracht van argumenten hun democratische zienswijze hadden verdedigd. En hoe verliep dit? Eén s.d.-radslid schit terde door afwezigheid, één stemde blan co, één ging met het conservatieve deel der vergadering mee, drie stemden er voor. En geen van hen allen heeft ook maar één woord ter verdediging van het voorstel der „vooruitstrevenden" gezegd Dat de amb tenaar, tevens raadslid, zich niet in de de batten heeft gemengd, is intusschen zeer wel te billijken, klaar uit het bovenstaande blijkt wel, hoe weinig fut en élan er zit in de vertegenwoordigers van de partij, van welke werd venvacht, dat ze gauw de we reld zou hervormen. Een doodgewone bur gerlijke partij was hier nog democratischer! Ik zou nog veel meer voorbeelden kun nen geven, waaruit blijkt; dat de vertegen woordigers van de 2 zoogenaamd radicaal ste partijen zich niet meer .mogen beroemen op den naam van meest vooruitstrevend. En ik zou dit laatste ook niet hebben ge zegd, als het Oudkarspelschc geval niet zoo'n prachtige bijdrage was voor de on juistheid van de stelling, dat er buiten S. D.A.P., en C.P.N. alleen behoudzuchtige partijen zijn, X. KOLHORN. Goedgeslaagde uitvoering der zangvereeniging. Zaterdagavond gaf de gemengde zangver. „Kolhorn" een uitvoering in de zaal van den heer F. Groet, onder leiding van haar directeur, den heer J. van Ham uit Wierin- gerwaard. Medewerking op dezen avond werd verleend door de orkestvcr, O.V.K., al hier, dir. L. Kaper. In de Lente, van Roeske, was een goed gekozen openingsnummer, frisch en helder gezongen met goede onderlinge stemverhou dingen en aardige nuance. Om verder alle nummers afzonderlijk te bespreken, zou ons te ver voeren, en wij willen volstaan met te vermelden dat er van het gebodene ten zeer ste is genoten. De orkestver. zorgde voor de aangena me afwisseling, het met zorg samengestelde nieuwe programma, werd door het talrijke publiek, getuige het applaus, zeer op prijs gesteld. Aan het einde van het programma sprak dir. van Ham er zijn genoegen over uit, dat de belangstelling zoo goed geweest was. Spr. dankte op hartelijke wijze de burge rij voor den steun aan de vereen., verleend door de goede opkomst en wekte de aanwezi ge heeren op, lid van de vereen, te worden. (Wij merkten, dat de sopranen en alten den laatsten tijd aangevuld zijn met een aantal jonge en lieftallige schoonen, de mannen zijn echter ver in de minderheid). Spr. fcliciteei'de voorts de Kolhorners met het bezit van een orkestvcreeniging, een amateursver., welke.in staat is nummers als „Die Csardas Fürstin" van Kalman prach tig naar voren te brengen. Tot slot een gezellig bal met beschaafde dansmuziek van Klaas Bakker en Jan Kos. ZIJPE OUDESLUIS. Nieuwbouw. Het nieuw te bouwen woonhuis en de smederij van den heer G. Pannekeet, zullen ontworpen en gebouwd worden door den heer KI. Kreijger, mr. timmerman en aanne mer alhier. Tweede avond van het Nut. Het Nut gaf Zaterdagavond zijn tweeden buitengewonen avond in dit winterseizoen, in de zaal van de heer Buisman. Onze tooneelvereeniging „Animo", die „Le vens-Avond" voor het eerst zou spelen, werd door den voorzitter van „Burgerkring" ver welkomd, die de tooneelisten toewenschte, dat hun première schitterend mocht slagen. De talrijke aanwezigen hebben van dit tooneelstuk in drie bedrijven volop genoten. De grimage en regie, verzorgd door Mw. HoepPool maakten 'n uitstekenden indruk Het stuk zelf. dwz. de inhoud en strekking daarvan, verdiende ook dat de medespelen den hun uiterste best deden. De souffleur kweet zich best van zijn taak. Waar de rollen bijna zonder haperen wer-. den gekendum de persoonsuitbeelding per fect was, werd het voor den heer II. Jippcs een dankbare taak de leden van Animo har telijk te danken voor het geselxonkene. Hij wcnschte hun als blijk van erkenning en waardeering toe, dat vele plaatsen uit den omtrek Animo zouden uitnoodigen „Le vensavond" nog eens op te voeren. Ook memoreerde hij het gedenkwaardige feit, dat de heer Jn. Asjes, die reeds 35 jaar lid en vroeger vaak „werkend" lid, van Onze Sociëteit Burgerkring was, in al die Jaren slechts 2, zegge twee uitvoeringen had verzuimd. Hij bedankte de muzikanten voor hun goede, opgewekte muziek en hoopte, dat ze de aanwezigen nog zeer lang bij de na pret bijeen zouden weten te houden. Het bestuur van 't. Nut verdiént hulde voor deze mooie feestelijke bijeenkomsten, laat men die betuigen door lid er van te worden om zoodoende de saamhoorigheid der burgers te bevorderen. LANGENDIJK Kolven. In de kolfbaan van den heer Haakman te Grootebroek werd gisteren de wedstrijd om den keizerstitel van den Ned. Kolfbond ge speeld. De uitslag was: 1. (keizer) C. van Kleeff, Grootebroek 207 p., 2. Jn. Goet, Recht Door te Alkmaar 198 p„ 3. Corn. Berkhout, Op Maat, Zuidscharwoude, 195 p. BROEK OP LANGENDIJK Aanrijding. Zondagavond ong. 10 uur is de heer Jb. W. alhier aangereden door een beschonken motorrijder uit Heerhugowaard. De heer W. liep eenige kneuzingen op, terwijl zijn klcc- ren verscheurd werden. De motorrijder, die door de aanrijding weer wat ontnuchterd was, is, nadat proces verbaal is opgemaakt door de politie naar huis gebracht. De mo torfiets werd in beslag genomen. SCHOORL CONCERT SCHOORL'S GEMENGD KOOR. ,Wo man singt, da lass' dich? nieder, Böse Menschen liaben keine Lieder". Bezield met deze gedachten van Schiller, verdrongen de menschen elkaar gisteravond aan de zaal van Nic. Schuijt, waar Schoori's Gemengd Koor onder leiding van zijn emi- nenten directeur Corn. Jonker een concert gaf. Medewerking werd verleend door de sopraan-zangeres Mej. J. Leegwater uit Bei- gen, het o. 1. v. Mevr. Jonker-Jonker staande dameskoor „Half 5", 't Alkmaarsche Dub- belmannenkwartet ..Zang en Vriendschap" en het Alkm. Strijkkwartet o. 1. v. den vio list. Alb. Sluyter, Het publiek heeft den ganschen avond kunnen genieten; het rijke programma vol afwisseling bood veel moois, het vocale zoo wel als het instrumentale gedeelte, het was alles goed verzorgd. Het hoogtepunt van den avond vormde de vertolking van Psalm 42 van Mendels- sohn, dit Zondagskind onder de componis ten. Door zijn groote bewondering voor Bach is vooral zijn koorstijl zuiver en schoon. Zijn 42o Psalm ademt een voorna men geest en vooral de breed opgezette slot fuga liet niet na. een diepen indruk te ma ken op de hoorders. De sopraan-zangeres Jorien Leegwater met har mooie stem en warme voordracht zong de solo-partij op schitterende wijze. Het geheel was ontroe rend schoon! Bijzonder aardig gezien was het, om naast dit werk van Mendelssohn, „Frühlingsbot- schaft" van den Noorschen toonkunstenaar, Gade uit te voeren, daar deze twee compo nisten persoonlijk bevriend waren en in vloed op elkaar hadden. De medewerkenden van elders verhoogden niet weinig 't kunstgenot van dezen avond: de violist Alb. Sluyter musiceerde met zijn orkest in volle overgave, het dubbelmannen kwartet zong om. prachtig Strauss Grand- fathers clock, mevr. Jonker en mej. Kühl had den succes met hun wals, en het Dames koor dwong bewondering af met de gezon gen en gedanste „Dans" waarin Apollo en Terpsichore heerlijk samenwerkten. Koor en medewerkenden kunnen met groote voldoening terugzien op dezen prachtig ge slaagden avond, die voor Schoorl een ge beurtenis was. SCHAGEN SCHOORSTEENBRAND. Hedenmorgen om 9 uur werd bij de fam. Brommer op de N. Laagzijde, een schoor steenbrand ontdekt. Dikke, zware rookwol- den stegen op. Een oogenblik liet het zich aanzien dat de brand ernstige gevolgen zou krijgen. De brandweer was spoedig ter plaatse en demonteerde 't brandende keu kenfornuis. Toen was de zaak gauw beke ken. 0—3 3—1 3—5 15 13 0 2 65—20 26 13 7 4 2 47—25 18 12 7 2 3 25—12 16 14 6 3 5 33—32 15 11 6 3 2 30—21 15 14 4 1 9 28—50 9 14 2 4 8 22—48 8 13 3 1 9 22—44 7 13 2 2 9 21—44 6 VIERDE KLASSE B K.N.V.B. Door een 5-0 overwinning op C.S.V. heeft het Krommenieër K.V.V. het kampioenschap van IVB in de wacht gesleept en zal dus met B.K.C. en As sendelft moeten kampen om een plaatsje in de derde klas. De andere uitslagen in deze afdeeling ws ren Andijk—I.V.V. MonnikendamBergen UitgeestE.V.C. De stand luidt thans: K.V.V. I.V.V. Monnikendam Bergen E.V.C. Uitgeest Sporters Andijk C.S.V. VRONE NIEUWS In den uitwedstrijd tegen Alcmaria IV is Vrone met 2 invallers uitgekomen. Direct na den aanvang neemt Vr. het spel in handen, het spel is vlug en wordt goed opengehou den. Vooral onze r. buiten sticht met zijn snelle rennen veel verwarring. Een pass v. hem stelt onzen midv. in de gelegenheid te scoren en even later benut onze l.binn. een corner, alweer van de voet van den rechts buiten (0—2) Dit wordt Alcmaria te bar verwoed komen de witten opzetten en het gelukt hun den stand weer gelijk te maken (22) Een penalty, goed door onzen mid- voor genomen, levert Vr.'s derde goal op, maar weer weet Alcm, bij een plotselingen uitval het juiste antwoord te vinden (33) Vóór de rust aanbreekt scoort onze r.-bin- nen nog (34) Na de thee speelt Vrone tegen wind en zoodoende is men in hel Pancrasser kamp niet erg gerust. Vi\ speelt met teruggetrokken binnenspe- lers en Alcm. is nu sterker. De thuisclub krijgt een strafschop te nemen, doch deze wordt jammerlijk gemist. Dan volgt er sen satie. Binnen één minuut weten de 3 over gebleven Vr. voorwaartsen twee maal te scoren en zoodoende de zegen veilig te stellen (36) Alcm. geeft de moed op en on ze jongens vinden nog eenmaal het net (3 7) Scheidsrechter ten Duisse leidde correct Vrone AAlcmaria C: Alcmaria niet op gekomen. Vrone II speelde tegen Alkmaar III één van haar slechtste wedstrijden en verloor verdiend met 26. Wordt er niet beter ge speeld, dan wordt het nog oppassen voor de laatste plaats! OUDENDIJK KAMPIOEN IIF. Nieuwe Niedorp met 7—0 geklopt. Oudendijk nam in de voor haar belangrij ken wedstrijd tegen N. Niedorp's reserve team geen halve maatregelen. 7—0 is een zware nederlaag voor de zwartjes. Speelde Oudendijk dan zoo geweldig? Neen; zonder aan de prestaties der kampioenen te kort te doen, moet geconstateex-d worden, dat hun spel toch heusclx niet. zoo daverend was. Neen, zij ki-egen de kansen en wisten die te benutten. Het spel der Niedorpei'.s was dezen middag wel bijzonder zwak. Zoo goed als hot tegen Sclxagen II ging, zoo slecht ging het nu. Een verzwakking was het niet op tijd aanwezig zijn van één der beste spe- lers. Chattilon ivas met het aaxxvangsuur in de war! Evenzoo was het uitvallen van Ruig voor de Niedorpers een liandicap. Reeds bij rust hadden de hard wei-kende Ou- dendijkex-s een stevigen 3—0 voorsprong. Na dé hervatting hebben de kampioenen ondanks windnadeel, vrijwel steeds op de N. N. helft gespeeld. Met medewerking der N. N. achtex'hoede wisten zij den stand tot 70 op te voeren. Als de maar matig leidende scheidsi'ech- ter het einde aankondigt, is een luid ge juich van al wat Oudendijk is, de begroe ting vafx het kampioenschap. Aanvoei'der Bakker wenschte den O. aan- voei-der geluk met deze prestatie en bood een fraai bouquet aan. De B-adsp. verloren van Alcm. Victrix D met 2—0. Jeugdige vandalen. De serie wandaden der Niedorper jeugd is weer eens uitgebreid. De in de tribune aan gebrachte gedenkplaat van wijlen H. Wil brink is gevallen- als slachtoffer van haar heldendaden. Het wordt tijd dat eens straffen rorden uitgedeeld aan de daders. Er moet een voox-beeld worden gesteld. Het is tegen woordig wel erg gesteld met het vandalis me der jeugd in Nieuwe Niedorp. DIRKSHORN. f Dirkshorn 1—Koedijk 2 8—2 De voorspelling van onzen voetbalredac teur is goed uitgekomen. Het is gisteren een dikke overwinning gewoi'den voor de gast- heeren. En toch was deze uitslag met rust nog lang niet te voorspellen, want hoewel Dirkshorn sterker was dan Koedijk, gaf voor rust de laatste zoo goed partij, dat het een wedstrijd was met open kansen. De D-voorhoede was weer compleet, door dat Joop van der Molen en van Teulingen weer aanwezig waren en zij wist regelmatig den Koedijker keeper aan het werk te zetten, Heden ovexieed, na een langdui'ige ziekte, tot onze diepe droefheid onze beste Man en Vader, de Heer D. SLOT, in den oudex-doni van 60 jaar. N. SLOT—de Jong. JACOB. MARIUS. Sclxooxi, 5 Maait 1939. Begrafenis zal plaals hebben Woensdag 8 Maait a.s.. Vertrek vanaf sterfhuis 2 u. Heden overleed onze geliefde Man, Vadei-, Behuwd- en Gi-ootva- der, de heer J. SMIT Pz, in den oudei-dom van ruim 62 jaar. Uit aller naam, Wed. J. SMIT— Schenk. Anna Paulowna, 4 Maart 1939. Lagedijk 31. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen haxtelijken dank voor de be toonde deelneming tijdens de ziekte en bij het ovei-lijden van onze geliefde Vrouw en Moe der. In 't bijzonder aan Di\ Groen- hart voor de geneeskundige behandeling, aan Zuster Lan jouw voor de liefdei'ijke hulp tijdens de ziekte en aan Ds. de Leeuw voor zijn troostvolle woorden tot ons gesproken en tenslotte aan het personeel van „De Laatste Eer", voor de nette tei-aardebestelling. K. BAKKER en Kinderen. Kalverdijk, Maai't 1939. TE KOOP aangeboden: te Schagen. Bx-oodwinning met te control. omzet. Spoed ver- eischte. Bevr VEUGEP's ZAKENCENTROLE „Noordholland", Schagen. C. Bokstraat. Tel. 61. TARWESTROO te koop. uit huis te ievex*en (niet op Zondag). L. DOEKES, Dirkshorn. die, hoewel goed wei-kend, toch voor rust 4 maal moest visschen. Iliei-tegenover stelde Koedijk 2 goals (4—2). Na rust was de wedstrijd niet zoo mooi meei-, het zwakke Koedijk ï-aakte ingesloten, kon den bal niet meer tegen wind opkrij- gen, behoudens enkele felle uitvallen en de K.-achterlioede kreeg het zwaar en ware het niet dat paal en lat den keeper uitstekend hielpen, dan waren er nog meer dan 4 goals bijgekomen. Dat K. geen doelpunten meer wist te maken bewijst voldoende de krachts verhouding. Rest ons nog te melden, dat de scheidsrechter van „lichte klasse" was, hij was er nogal eens naast. We ï-aden hem bovendien aan met St. Nicolaas om een een betere fluit te vragen. Deze had gebrek aan geluid! ALKMAAR, 3 Maart. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aan gevoerd 3010 stuks verkocht 2040 stuks, prijs f 16—20. Ed. Kruid, aanbod en ver kocht 200 stuks, prijs f 20. Totaal: aanbod 3260 stuks, verkocht 2240 stuks. Aanwezig 1 fabi-iek. HOORN, 4 Maart. Graanbcurs. Roege 7—8, tarwe 47, gei-st 6.50—8.25, haver 6—7 per 100 Kg., grauwe erwten 26—30, Mansholt 20—2-3, Wijker vale 1520, bruine boonen 2327, witte boonen 2022 per H.L., karwijzaad 12, maanzaad 14—15 per 50 Kg. Stamslaboo- nen, dubb. m. dr. goedgekeurd 25—28, id. dubb. z. dr. goedgek. 3843, tuinboonen: witkiem goedgek. 910 per pond. ALKMAAR, 4 Maart. N.V. Eierveiling voor Hollands Noordei-- kwartier. Aanvoer: 255.000 kipeieren f3 3.75 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 4 Maart. Roode kool 4.507.50, gele kool 5.206.10. gele kool 5.206.10, Deensohe witte kool 2.90—4, uien, drielingen 2.50—2.60, uien 3.30 —4.10, grove uien 3.66—4, peen 2.10—1.10, bieten 2.80—3.20. Aanvoer: 88.100 Kg. roode kool, 17.000 Kg. gele kool, 18.300 Kg. Deen- sche witte kool. 4550 Kg. uien, 1350 Kg. peen, 650 Kg. bieten. ALKMAAR, 6 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 77 vette keien f 160250, 4 graskalveren f 30—45, 462 nuchtere kalveren f 612, 23 vette schapen f 24—30, 306 vette varkens 4548 cf.p er Kg., handel matig. BROEK OP LANGENDIJK. 4 Maart. Aanvoer: 12.000 Kg. uien 2.20—2.90, grove 2.202.60, stek 6070 et., drielingen 1.50— 2.50. 5500 Kg.p een 2.50—3, kleine peen 1.40 —1.90. 4000 kg. kroten 1.40—3.80; 53000 kg. roode kool 4.607.20; 63000 kg. gel, kool 4.606.20 32000 kg. d. wite kool 3.203.80 BROEK OP LANGENDIJK. 6 Maart. Uien 2.20—2.60, drielingen 1.20—1.30, gró- ve^ 1^*01-S0, peen 2.603, kleine peen 1.70 Kroten 1.803.70; roode kool 4.806.50* gele kool 4.60—5.30; d.- witte kool 2.40-3.60 NOORDSCHARWOUDE, 6 Maart. Aanvoer; 8200 Kg. uien 2.40—2.80, drielin gen 1.60—1.70, grdove 2.50—2.70. gele nep 1 4q1_o^ Peen 3.70—4.10, kleine peen hes? ,°-90: ktr- ro°de J^O—6.80; 32i00 kg. gele kool 4.40—5.80: o3(00 kg. d. witte kool 2.70—3.60.

Schager Courant | 1939 | | pagina 3