Abonneert II op dit blad Anna Paulowna's kampioensclub BKC's zegetocht naar huis BKC slaat Atlas en wordt kampioen Schagen I-DTSI 3-1 Texel - Watervogels 4-2 BKC krachtige spruit, uit de fusie van „Kleine Sluis" en „BFC" geboren Van links naar rechts: Staande: grensrechter M. Koster, M. van Teulingen Hz., J. J. v. d. Goes, trainer H. de Boer, H. Paardekooper, C. Prins, M. van Teulingen Jz., de reserves C. Muntjexverf en G. Meeréboer en voorzitter C. Kaan. Knielend: Jac. van Wees, Jan van Wees, J. de Schipper, A. Blok en K. Steenvoorden. Triomf der Eendracht B.K.C. heeft Zondag dan tenslotte den knoop doorgehakt en het kampioenschap van 4 A K.N.V.B., waarin ze 5 seizoenen heeft gespeeld, in de wacht gesleept. Hoe B.K.C. ontstond. De geschiedenis van B.K.C. is eenigszins ingewikkeld. B.K.C. is n.1. de naam zegt het al is een combinatie, welke in Maart 1930 tot stand kwam door vereeniging van twee reeds veel eerder opgerichte clubs. Aan de Kleine Sluis het hoofddorp der gemeen te Anna Paulowna bestond sedert 22 Juni 1922 een voetbalvereeniging die, opgericht onder den naam Excelsior, later als V.V.A.P. en tenslotte als „Kleine Sluis" aan ledenge brek ten onder dreigde te gaan. In Breezand het andere centrum der ge meente was in Juli 1924 de voetbalclub BFC opgericht, welke naam later veranderd werd in „Breezand". Deze vereeniging nu had leden genoeg, maar aan den aanvang van het sei zoen 1929—'30 raakte „Breezand" zonder terrein, aangezien door de geweldig gestegen prijzen van het bloembollenland geen stukje grasland gespaard bleef. „Breezand" kwam toen naar de Kleine Sluis, waar wel een goed sportveld was en de enkele overgebleven KI. Sluis-spelers, als Tauber en van Teulingen Hz. hielpen „Breezand" een keurig figuur slaan in de tweede klasse van den NHVB, waarin Bree- zand de eerste plaats na spannenden stryd moest laten aan Wieringerwaard. Wieringerwaard 16 13 2 1 82—28 28 Breezand 16 12 2 2 69—25 26 In Maart 1930, aan het einde van het sei zoen dus, vond de officieele samensmelting plaats. De naam werd BKC, de vaste zetel werd het sportterrein van den heer Slikker aan de Kleine Sluis, de kassen werden bijeen gevoegd en er kwam een nieuw bestuur, waarvan de heer C. Kaan Az. voorzitter werd, wat hij tot op den huidigen dag nog is. Optreden in den N.H.V.B. De prestaties van „Breezand" waren in '29- '30 van dien aard geweest, dat behalve Wie ringerwaard die ambtshalve promoveerde ook zij tot de eerste klasse van den NHVB werd toegelaten. Gezien de naamsverandering in het tus- schenliggende tijdvak neemt de historie van BKC dus feitelijk een aanvang in September 1930. Vier seizoenen heeft BKC in die eerste klasse gespeeld. In het eerste jaar moest zij nog met een bescheiden zesde plaats genoegen nemen: Schagen werd kampioen en werd vierde klasser, Het jaar daarop, 1931-'32 bracht de vierde plaats, terwijl Texel met den titel ging strijken en den KNVB intrad. 1932- 33 gaf een kleine inzinking te ziep, BKC bracht het slechts tot de zesde plaats en Succes was ditmaal onbestreden de sterkste. Maar tijdens dit seizoen diende de kentering ten goede zich reeds aan. Nu begon eigenlijk pas goed te blijken, hoe gelukkig de combina tie tot één vereeniging op al-Polderschen grondslag was geweest. Uit alle jongeren van Anna Paulowna kon nu naar veelbelovend ma teriaal worden gezocht. -En dit is gedaan ook. Spelers ais Paardekooper, Jan van Wees, Meereboer en Webelirig zijn „op het school plein" ontdekt en direct in opleiding genomen. Ook in hoogere gelederen begon het vlotter te gaan en het seizoen 1933'34 bracht de fel begeerde kampioenstitel van den N.H.V.B. Op 21 Januari 1934 maakt BKC door thuis met 31 van Petten te winnen dit kampioenschap tot een feit. In het verslag vinden we nog, dat Klaas Steenvoorde met een treffend zuiver schot de score opende en dat Huisman en Tauber er 31 van gemaakt hebben. Dat het weer Wieringerwaard was, dat den felsten tegenstand bood en de eenige was die BKC klopte zij het dan dat de beslissing reeds gevallen was bewgst de eindstand van dit seizoen 193334: I In 1936—37 was Texel ongenaakbaar. Een der weinigen die echter nog wel eens een kans je heeft gehad is BKC geweest, die dan ook fraai tweede werd en in allerlei wedstrijden na de competitie haar kracht bewees. Daar Texel derde klasser was geworden en degradant Alk maar niet in 4A werd geplaatst, scheen de weg naar het kampioenschap voor BKC in het seizoen 1937'38 vrij. Maar eensdeels door tegenslag, anderdeelseen verrassing hebben die hoop niet in vervulling doen gaan. Door een ongelukkige samenloop van omstandigheden werden 2 der beste spelers in een Rauchbeker- wedstrgd het veld uitgezonden en zoo lang ge schorst, dat BKC de eerste vier wedstrijden zonder hen moest uitkomen. Deze moreele en daadwerkelijke tegenslag veroorzaakte al di rect twee nederlagen tegen MFC en Strand vogels. Daarbij kwam de verrassende op- marsch van het pas-gepromoveerde Wierin gerwaard. Als goede tweede scheen BKC te zullen eindigen, maar Schagen kwam nog op zetten en verwees BKC vlak voor de eind streep naar de derde plaats. Het fraaie seizoen 1938-1939. In den daarop volgenden zomer begonnen de teekenen er echter al spoedig op te wijzen, dat BKC nu wel een heel serieus gegadigde voor de eerste plaats zou zijn. Uitgenoodigde derde klassers als QSC, Beverwijk en Hollan- dia werden alle fraai geslagen, Succes werd geklopt en alleen Zaandijk bleek te sterk. BKC is dan ook als favoriet gestart. Ze heeft de verwachtingen niet beschaamd en in een aantal prachtige wedstrijden haar meester schap bewezen. We denken daarbg aan de schitterende match in Schagen, aan de zware revanche op MFC, de 52 zege op N. Niedorp en de jongste verplettering van Texel. Eén keer heeft BKC gefaald. In Medemblik kon den de geelzwarten niet ontkomen aan den invloed der traditie, die wil dat MFC thuis van BKC wint. Intusschen, het kampioenschap is een feit en de cijfers waarmee het behaald werd, getuigen van de onbetwiste meerderheid, die BKC over de anderen heeft getoond. Er is reden tot vreugde in het BKC-kamp. En in den geheelen Polder, ook bg niet-voet- ballers. Tal van oorzaken hebben er toe mee gewerkt, dat de Kleine Sluis en omgeving (het oude centrum) en de bollenstreek Breezand ieder hun eigen weg zijn gegaan. En dit pro ces werd nog weer op velerlei wijzen doorkruisd door splitsingen op grond van godsdienstige en politieke verschillen. Het Poldersche ver- eenigingsleven verkommert onder deze schot jesgeest. BKC in de meerderheid werd de strijd voort gezet. Na 27 min. was het geheel onverwachts gelijk. Tauber schoot van flinken afstand terug. Prins knielde om het leer te grijpen, maar via een onberekenbare „bobbel" in het terrein vloog de bal over zijn schouder in het net (1—1). Atlas heeft echter weinig plezier van dit buitenkansje gehad. Kort er na maak te Jac. van Wees, n.1. na aangeven van zijn broer, een prachtige goal (21) en toen Jac. van Wees zes minuten later weer eens goed voorzette, tikte Blok den bal zoo zuiver door naar De Schipper, dat deze met een onhoud bare kogel den stand op 31 kon brengen. De tweede helft had een heel ander beeld. BKC voelde sich safe, doch Atlas wilde het nog wel even probeeren. De thuisclub begon een fanatieke partij te spelen, waartegen BKC uiteraard van repliek diende. Het spelpeil leed hier natuurlijk onder, al kan niet ontkend worden, dat Atlas door elkaar genomen zoo veel meer in den aanval is geweest, dat ze zeker aanspraak op een doelpunt had ge maakt. Jelle Post, die een stevige partij mid- voor speelde, is er een keer dicht aan toe ge weest, toen hg een prachtige hooge voorzet van rechts van vlak bij tegen de lat kopte. Voor het overige wisten Tauber c.s. steeds baas te blijven over de telkenmale aanstor mende voorhoede, maar ze hebben zich dan ook geheel moeten geven. Keeper De Ruyter heeft aan den overkant na rust weinig zwaar werk gehad. Wel kwam BKC meer dan eens aanvallen, de Atlas-verdediging was er nu beter in dan voor rust en het schieten van de bezoekers van minder kwaliteit. Blok ver schafte zich tot driemaal toe door zijn snel heid een kans, maar hg kon den bal op dit ongelijke terrein nimmer goed op den schoen krijgen. Met 31 won BKC dus deze weinig aan- trekkelgke match. De scheidsrechter, v. d. Brink uit Amsterdam, droeg er niet toe bg, den strijd boeiender te maken. Hij floot let terlijk voor de allerkleinste duwtjes en streef de zoodoende zijn, op zichzelf prgzenswaar- dige, doel voorbij. Atlas had Petrus als inval ler op de spilplaats voor Lokkers. Het verloop. Reeds spoedig heeft Tromp met een hard schot voor DTS de leiding genomen en de bezoekers doen al hun best den voorsprong te vergrooten. Hun voorhoede heeft een paar goede schutters, zg geven Schoorl handen vol werk. Er is een vlot, aardig en open spel van beide zgden en reeds gauw is te zien, dat als Schagen wil winnen, het voort moet maken, want na een half uur is de stand nog steeds 1o voor DTS. Dan echter speelt Ypey Peet oom goed toe, de laatste staat voor een vrij doel, schiet, maar de keeper van DTS stopt keurig. Geen halve minuut later echter is men weer in duel voor 't doel der Langedij- kers, er is een kluwen spelers, die elkaar den bal betwist. Ypey wacht het kalm af en als het leder eindelijk vrij komt, grijpt hij in een plaatst netjes in den linkerhoek. De partgen zijn op gelijken voet! Na de rust is Schagen met windvoordeel in den aanval, maar houdt het spel nog wat te peuterig. Af en toe verplaatst het spel zich op de Schagen- helft. Een prachtschot van Tromp gaat pre cies naast. Tien minuten na de hervatting is het weer Ypey, die ongeveer op dezelfde wgze als de eerste maal, na een duel voor het DTS- dol, den keeper verrast en Schagen de leiding bezorgt. Na eenige vergeefsche aanvallen speelt Broersma De Moor goed toe, deze brengt den bal tot vlak voor het DTS-doel en schiet hem tusschen de beenen van den keeper vandaan netjes in. Schagen heeft een veilige 31 voorsprong! DTS zet de tanden op elkaar, maar slaagt er niet in den stand te veranderen. Ook Scha gen lukt dit niet meer. BKC W.waard Succes 2 Petten 14 14 14 14 46—15 45—30 53—27 50—36 Het kampioenselftal bestond uit: C. de Schip per; M. van Teulingen Jz. en M. van Teulingen Hz.; J. Steenvoorden, B. Wiggers en H. Tau ber; Jac. Wiggers, K. Steenvoorden, J. de Schipper, J. Huisman en T. Post. In den KNVB ging het de eerste keer 1934'35 nog niet erg best, niettegenstaande men den oud- Schagen-keeper C. Prins thans onder de lat had. BKC belandde op de achtste plaats met 10 punten. Vrone, de eeuwige hekkensluiter, was laatste. Tt 1935'36 ging het heel wat "beter. Alk maar en Texel vormden een klas op zichzelf en moesten aan het einde nog een beslissings wedstrijd spelen die Alkmaar won. BKC werd, op eerbiedigen afstand derde. Maar in de zegepraal van BKC steekt de triomf van de eendracht, die macht beteekent. Hier hebben Breezand en de Kleine Sluis, hier hebben Katholiek en Protestant, rood en vrijzinnig elkaar ge vonden. Eendrachtig schragen zg de vlag met het wapperende geel-zwart, de kleuren van de Koninklijke vrouwe, waarnaar de gemeente is genoemd: Anna Paulowna. Gelukgewenscht gg die daar in 1922 „Excel sior" op hebben gericht: P. Crum Sr., H. Stel lingwerf, G. de Leeuw en B. Visser en de velen na hen, uie de witzwarte kleuren hebben hoog gehouden! Gefeliciteerd, heeren Onderwater en Weijers, die in Juli 1924 in Breezand BFC hebben op gericht en mede dank zij goede opvolgers een levenskrachtige club aan de combinatie van 1930 ten grondslag konden leggen. Maar bovenal hulde aan hen die de samen gevoegde deelen hg een wisten te houden en de nieuwe eenheid hebben geleid tot deze prachtige mijlpaal: het kampioen schap van 4 A. Nadat de in grooten getale aanwezige aan hang van de Polderschen zevenachtste van de geheele schare toeschouwers het ter rein was opgestormd om zijn favorieten geluk te wenschen, werden allereerst woorden van hulde gesproken namens Atlas, vergezeld van bloemen. De Atlas-spelers kwamen de kam pioenen in de kleedkamer gelukwenschen. De heer Den Draaijer, consul van den K.N.V.B, te Den Helder, complimenteerde de Vereeni ging namens den Bond. Toen de spelers zich verkleed hadden, zette de lange stoet zich in beweging. Voorop Van Baaren's geluidswagen, daarachter de auto van het bestuur, de spelersbus, de supporters- bus en tal van auto's, haast alle met groote Nederlandsche en BKC-vlaggen getooid. De lange stoet had uiteraard veel bekijks onder weg. Aan de Koog en in Breezand stond alles aan de deur of voor het raam te wuiven. Hoe meer het eindpunt naderde, hoe drukker werd het. Voor het clublokaal van den heer Slikker werd halt gehouden. In de zaal, die spoedig geheel vol liep, hadden ngvere handen al lange tafels gedekt en-was een kopje koffie geser veerd. Toen allen gezeten waren, heeft de voorzitter, de heer C. Kaan Az., het elftal toegesproken. Nadat hij uiting had gegeven aan zijn groote blijdschap, releveerde hg in het kort de geschiedenis van BKC in de vierde klasse! Spr. wees op het succes van de trai ning, die de heer Van Pelt in het vorige sei zoen is begonnen en op wien de heer H. de Boer thans zoo uitstekend voortbouwt. Spr. hield het tweede elftal voor de training óók ernstig op te vatten, zoodat een beter figuur wordt geslagen. Het derde elftal, zoo zeide spr., traint ook met ambitie en resultaten zgn er naar. Mede namens twee andere bakkersbedien den, overhandigde de heer G. Coevert, het elf tal een prachtige taart. De heer A. Schilderman, voorzitter van de Supportersvereniging, bedacht aanvoerder Prins en trainer De Boer met bloemen en wekte tenslotte op om als lid der Supporters vereniging BKC niet alleen financieel, maar ook moreel te steunen. De heer A. van Zandwgk vertolkte de ge voelens van de elftalcommissie, die uiteraard zeer dankbaar gestemd is met dit succes. De medewerking van het bestuur was steeds van den meest weiwillenden aard, zeide spr. De spelers werden vervolgens met een pakje sigaretten bedacht. De heer H. Jonker bracht de gelukwenschen van ons blad over en stelde in het licht, hoe hier een zegepraal was veroverd door een dracht van den geheelen Polder, van allerlei richtingen. Trainer Henk de Boer borduurde nog voort op het onderwerp training en richtte zich spe ciaal tot het tweede elftal. Aanvoerder Prins dankte namens het kam pioenselftal voor de hartelijke ontvangst. C. de Schipper, aanvoerder van BKC 2, heeft tenslotte nog een enkel woord tot den trainer gericht. Weldra verscheen de wgn op tafel. De voor zitter wgdde een eeredronk aan de kampioe nen. Nog eenigen tgd bleef men gezellig by- een, om thans weer nieuwe krachten op te doen voor de twee laatste wedstrgden en... den promotlestrgd! Het is geen mooie wedstrgd geweest, die BKC het kampioenschap heeft gebracht. Het Atlas-terrein is zeer oneffen en de dwars over het veld staande wind deed er ook geen goed aan. Bovendien was de beslissing te vroeg gevallen, waardoor de ploeg, die tot het beste spel in staat moest worden geacht, niet zoo heel veel reden meer had naar een hooger peil te streven. De tegenstand die Atlas in de eerste helft bood viel zeer tegen. De verdediging begon als een zeef en de strijd was nog geen twee minuten oud, toen een stormaanval van BKC, practisch zonder tegenwerking, succes had. De Ruyter had juist een schot van Steen voorde achter de lijn weggehaald, toen De Schipper c.s. terugkwamen en dank zij talmen van Mieldgk weer konden schieten. Wel redde Beier de eerste maal op de doellgn, het tweede schot van De Schipper was raak ,(0—1). Met DE DEETJES GAVEN GOED PARTIJ. Vgf en vgftig minuten na den aanvang keerde de kans eerst ten gunste van Scha gen, nadat voordien twee vlotspelende elftallen beurtelings de beste papieren hadden gehad. Maar ouder gewoonte hield DTS den moed er in. Kuiper en de zijnen streden tot het einde en zeker geeft de uitslag 31 niet de krachtsverhouding aan. Schagen heeft gisteren alles op alles moeten zetten om de Langedgkers de baas te big ven! Voor de rust beging Schagen de groote fout steeds op rechts te spelen, waardoor Peetoom vrijwel uitgeschakeld werd. Daarbg was de geheele voorhoede veel te kalm en waarDTS bovendien nog hét windvoordeel had, volgde aanval op aanval. Tromp en Canvas deden hierbij goed werk. Schagen miste Boontjes, L. Schoorl en A. Slikker, maar Grootes stond weer opgesteld. De rust heeft Siem geen kwaad gedaan! Berger Sportvereeniging Monnikendam-Bergen Zooals te verwachten was, heeft Bergen het tegen de stoere Monnikendammers moeten af leggen. Op een buitengewoon slecht veld bon> den beide partijen den strijd aan. Het is ons een raadsel, dat een dergelijk terrein door den K.N.V.B. is goedgekeurd. Waar ook enkele toe schouwers en spelers bij Monnikendam weinig begrip van sportiviteit bleken te bezitten, was de strijd geen aangename. Al kan de overwin ning niet onverdiend worden genoemd wegens het beter benutten der kansen door M., zoo maakte toch het sterke op den man spelen door deze club, toen ver in de tweede helft de stand nog steeds gelijk was, een weinig sympathieken indruk. Bg Bergen werden Ludding en Urbanus wel gemist, al hebben de invallers zich goed van hun taak gekweten. De linkervleugel is nog im mer het zwakke punt en steeds iets te lang zaam. Voor de rust was Bergen voortdurend iets sterker, al moet erkend, dat de meer open ge houden uitvallen van M. gevaarlgker waren. Na een kwartier werd het uit een dier uitval len 10. Nog voor de rust maakte Plomp han dig gelgk. Na de rust waren de bordjes ver hangen. Thans was M. meer in den aanval. Toch duurde het een half uur, voordat de thuis club het winnende doelpunt fabriceerde, waar na de tegenstand van B. iets verslapte. M. maakte nog een doelpunt, waarmede het einde kwam. De felle wind deed zeer veel afbreuk aan het spel. Bergen a heeft door een kranige 30-over- winning op Alkm. Boys a het kampioenschap van adsp. K veroverd. Kranig, omdat de Ber ger jongens geen een uitgezonderd^voor de rust een spel demonstreerden, waaraan de Alkmaarders eenvoudig niet tippen konden. Het samenspel in de voorhoede was verrassend goed en zuiver, de middenlinie werkte zoowel aanvoelend als verdedigend keurig en de twee backs, Joop Urbanus en Adriaan Wolf, waren eenvoudig niet te passeeren en brachten redding in de meest moeilijke situaties. Ook keeper Blees maakte geen enkele fout en heeft heel wat vengnige schoten in z'n veilige handen ge vangen. Een extra pluimpje voor den spil, Rein Maasen, die ditmaal eens niet pingelde, maar telkens weer opnieuw het spel op de vleugels opende. En die vleugels waren van uitstekend gehalte. Zoowel Leo Swakman, als Dik Groot waren snel en handig en daartusschen stond een binnentrio, dat de kunst van voetballen ver stond, al was het dan ook dat ze het spel wat te kort hielden. In de eerste helft, toen Bergen den wind mee had, werd de overwinning geconsolideerd. Het eerste doelpunt ontstond tien minuten na den aanvang, toen Rein Maasen een prachtigen pass gaf naar Dik Groot, die er uiterst snel met den bal vandoor ging. Dik zette onberispelgk voor en Leo Swakman stond op z' nplaats om het leer keihard in te schieten, 10. Maar daar mede waren de Berger jongens er nog niet en dat beseften ze heel goed ook. Want er werd met een gweldig enthousiasme verder ge speeld. De tweede goal kwam door een hoog schot van Wim Nap, dat net onder de lat in het doel verdween, 20. En toen vlak daarop dezelfde speler er 30 van maakte, was feite- lgk het pleit beslecht. Weliswaar speelden de Boys in de tweede helft veel beter en deed de vermoeidheid zich bg de Bergenaren geducht gelden, maar het bleef 30, dank zij vooral het uitstekende backstelletje Wolf en Urbanus. Daar was eigenlijk geen doorkomen aan. De voorhoede der thuisclub was na de rust intus schen heel wat minder goed op dreef dan voor de thee. Maar de overwinning is feitelgk geen moment in gevaar geweest en zér verdiend heb ben de Berger jongens het kampioenschap ver overd. Het was een zeer sympathieke geste, van de spelers der Alkmaarsche Boys om de Bergenaren na afloop te komen gelukwenschen en ook was het prettig voor de Berger jongens, dat de heer J. C. D. Koster, bestuurslid der Boys na afloop de adspiranten in de kleed kamer kwam gelukwenschen en er den nadruk op legde, dat de overwinning volkomen was verdiend. Ook de voorzitter der B.S.V. „Bergen", de heer G. Taapkers, complimenteerde de overge lukkige jongens met het fraaie succes. Bravo boys, goed gedaan hoor! Jullie hebt gisteren ten volle bewezen, goed te kunnen voetballen. Dat het tweede elftal-spelende met niet min der dan vgf invallers het tegen D.T.S. 3 in Oudkarsepl niet zou kunnen bolwerken, was vooruit te voorzien. En dan valt ons de 42- overwinning der D.T.S.-ers nog niet eens mee. Intusschen verspeelden de Berger reserves met deze nederlaag hun kleine kans op het kam pioenschap. Een uitslag die vrijwel de juiste verhouding weergeeft. Hoewel bg den aanvang van dezen wedstrgd Watervogels een' spel liet zien waaruit men een flinke overwinning voor de bezoekers kon verwachten, zakte later het spel van deze club zoo in, dat Texel eén verdiende 42-overwin- ning heeft behaald. Texel won den toss en met den wind tegen stootte Watervogels af, voor welke club de krachtige Z.-Wester blijkbaar geenszins een be letsel scheen om een uiterst kernachtigen druk op het Texelsche doel uit te oefenen. Bgna had den de Vogels reeds in de eerste minuten de leiding genomen, toen de scheidsrechter een dikke off-side ontging en de geheele voorlinie vrij voor Beumkes kwam te staan. De links buiten verknoeide evenwel deze opgelegde kans door een slecht schot. In de Texelsche voor linie, die aanvankelijk weinig steun ontving van de middenlinie, speelde alleen H. Ran in een be hoorlijke vorm. Beumkes werd dan ook her- haaldelgk in het spel betrokken en toen onge- geveer een kwartier was gesepeld, wist Van 't Hert bij een zeer snellen aanval van Water vogels, zgn club de leiding te geven, 10. Ge- ruimen tgd kwam in dezen stand geen veran dering meer al bleef Watervogels een krachti- gen druk op het Texel-doel handhaven. Gelei delijk kwam evenwel nu ook het Texelsche elf tal er beter in, steeds gevaarlijker kwam de voorhoede opzetten. Watervogels verdedigde langen tgd nog niet onfortuinlijk totdat H. Ran toen de keeper meende dat hij zou voorzet ten keihard in den rechterhoek schoot, 11. Watervogels had daarna tot de rust zwaar werk om den stand gelijk te houden. In de tweede helft kregen de gasten den wind mee, doch het scheen, dat de Heldersche voet ballers al hun kruit hadden verschoten in het eerste deel van den wedstrijd. Voortdurend kwam de Texelsche voorlinie gevaarlijk opzet ten terwgl de Watervogels-aanvallen meestal eindigden in schoten op veel te verren afstand gelost. Al spoedig nam Texel de leiding door een doelpunt van Verseput, die een prachtkans kreeg toen een der Watervogels-backs op een kritiek moment Vlaming een bal ontnam, doch daarbg kwam te vallen. Hierna volgden ver scheidene krachtige aanvallen van de Texelsche voorhoede, waarbij vooral Vlaming verscheidene mooie kansen om hals bracht. H. Ran gaf in dezen tijd zooveel mooie voorzetten, dat Water vogels genoodzaakt was zgn opstelling eenigs zins te wijzigen, zoodat v. Till meer de bewa king kreeg van den rechtervleugel. Toch wist Henk nog eenmaal een pracht-voorzet te geven waarvan De Graaf met een niet minder fraaien kopbal een doelpunt wist te maken, 31. Niet lang daarna joeg Vlaming nog een bal onhoud baar in het net, 41. Er moest nu nog bijna een half uur worden gespeeld en het spel van Texel vertoonde zulk een inzinking, dat Beum kes voortdurend werd bestormd. In alle moge lijke houdingen ving hij evenwel de ballen op, totdat uit een groep spelers ten slotte zeer kalm een bal in het ledige Texelsche doel rolde. De stand was nu nog 42 voor Texel en er kwam iets meer spanning in. In het laatste kwartier werden evenwel geen doelpunten meer ge maakt. Van 't Hert verknoeide in deze periode nog een prachtkans door van zeer nabg hoog over te schieten. Schoorl II-M.E.V.O. II 3-1 Een verdiende overwinning. Schoorl 2 verschijnt met 5 adspiranten als invallers in het veld en moet eerst tegen den straffen wind in spelen. M. is dan ook al dadelgk in den aanval en het spel is nog geen tien minuteD oud oi keeper Mooy ziet zich reeds gepasseerd. Er wordt hard door door S.-spelers gewerkt en zoo af en toe ook goede aanvallen op het M.-doel ondernomen. Een pracht schot van Strooker gaat juist naast. Aan den anderen kant ziet ook de M.-voor hoede geen kans meer de Schoorl-verdediging te passeeren. De rust gaat dan ook in met als stand 10 voor MEVO. Na de rust heeft S. het windvoordeel, het geen heel goed te merken is. Er wordt bijna geregeld op de M.-helft gespeeld. Als Min- kema den bal mooi voorzet is het Strooker. die er als de kippen bg is om den bal in het M.-doel te koppen en zoo den stand op 11 te brengen. MEVO laat zich steeds meer in sluiten en zoekt in hoofdzaak opluchting door maar uit te trappen. Strooker weet dan goed op een aangegeven bal door te loopen den stand spoedig op 21 voor Schoorl te brengen en als even later een der M.-baclcs het leer met de hand be werkt, knalt Strooker ook ditmaal den bal onhoudbaar in het net. Nu is M. totaal ver slagen. Door slecht schieten en het uitsteken de keepwerk van den M.-doelman worden verdere doelpunten voorkomen, hoewel er nog kansen ten over waren. Er is uitstekend door de S.-jongens ge speeld. MEVO was heusch niet zoo'n gemak kelijke prooi, hetgeen haar plaats op de rang- lgst, n.1. no. 2, ook wel aantoont. Schoorl 1 won met dezelfde cgfers van JVC 1. V.C.L. 2M.O.C. 2 5—0. Van een spannende party kon moeilijk ge sproken worden, de stroomende regen maakte dit onmogelijk. Dat M.O.C. 2 had te verliezen, wisten we bg voorbaat. Vandaar dat het een spelletje was van kat en muis. V.C.L. 2 heeft het er voor M.O.C. 2 nog genadig afgebracht, want het had bg een normaalspel wel 100 kunnen worden. V.C.L.-adsp.HORMA-adsp. 0—1. De adsp. moesten zich tegen Horma gewon nen geven, maar het ging niet zoo maar even tjes. want ze hebben zich geduchtig geweerd. In elk geval: ze kunnen tevreden zijn. ÜWimonticfie. £LcAaximicnhuildhUiu} üaudl act. Uut. qetil tjeymd

Schager Courant | 1939 | | pagina 7