D.O.S.K.O.-Petten I 4-0 Een brok Dosko- geschiedenis VSV-Ajax 1-3 Schoolvoetbalwedsfrijden Het Gouden Fluitje Op de foto van links naar rechts: zittend: J. Go'et, J. de Wees, J. Geerlings. Daarachter: W. Muntjewerf, P. Stammes, C. Muntjewerf. Staande: Jb. Stammes (secr. DOSKO), A. Muntjewerf, A. de Graaf, I. Slikker, C. Silver, J. Nannes, B. de Boer (trainer). Verdiend gewonnen. C ier tamelijk groote belangstelling is DüSKO 1 er in geslaagd Petten een flinke nederlaag toe te brengen en daarmede tevens het kampioenschap van haar afdeeling te be halen. Voetbal blijft VGetbal en verrassingen zijn nooit uitgesloten, om welke redenen de DOSKO-spelers en hun aanhang dan ook wel met een beklemd gevoel het terrein opgingen. Dat het geen daverende wedstrijd is geworden lag wel eenigszins voor de hand. In het begin wogen de partijen goed tegen elkander op, maar al spoedig blijkt, dat de DOSKO-aanval gevaarlijker is dan die van Petten, wat niet wegneemt, dat voor het DOSKO-doel ook ge vaarlijke momenten voorkomen. Wij zien den DOSKO-keeper eenmaal schitterend op tijd uitloopen om een Petten-speler den bal net voor cle voeten weg te pikken. Vlak hierop een DOSKO-aanval en de linksbinnen geeft met een pracht schot zijn club de leiding. Dan zien wij een angstig moment voor het DOSKO- doel ontstaan, een hevige doelworsteling, de DOSKO-keeper uit het doel, een Petten-speler den bal, doch zijn schot gaat naast. Een DOSKO-aanval over rechts en de midvoor brengt den .stand op 20. Dit zelfde staaltje hei-haalt zich even later en de stand is 30. Na de rust is DOSKO het meest in den aanval, doch de Petten-verdediging met den keeper aan 't hoofd houdt schitterend stand. De DOSKO-halflinie en backs hebben den Petten-aanval nu goed in bedwang en de DOSKO-keeper krijgt weinig meer te doen, in tegenstelling met den Petten-keeper, doch deze houdt alles. Vlak voor het einde echter plaatst de DOSKO-rechtsbinnen een terug- springenden bal van den keeper in het net, en de stand is 40, waarmede tevens het aantal doelpunten voor op 70 werd gebracht. Dat kort hierop het eindsignaal met gejuich werd begroet, is te begrijpen en met trainer B. de Bc ;t op hun schouders verlaten de spelers met gejuich het veld. B(j het kampioenschap van de populaire Oudesluizer club. DOSKO werd opgericht door een 12-tal personen op 26 November 1911. In die dagen werd de voetbalsport in Oudesluis al beoefend door jongere jongens, die ook een vereeniging hadden, welke den naam OVV droeg en die met één elftal in den West Frieschen Voetbal Bond speelden. Al vrij spoedig echter ging OVV over in DOSKO. In het seizoen 1922'23 nam DOSKO deel aan de competitie van den West Frieschen Voetbalbond en wel met 2 elftallen, n.1. het eerste elftal in de 1ste klas en het 2e elftal in de 2e klas. Het eerste elftal moest toen uit wedstrijden spelen te Hoogwoud, Spanbroek, Benningbroek, Nieuwe en Oude Niedorp. In 1925 wist DOSKO I voor een jaar beslag te leggen op den WFVB-beker door overwinnin gen op WFC I van Wieringerwaard, NW I van Nieuwe Niedorp en BFC I van Breezand. D. speelde toen in de volgende opstelling: doel: G. Veltman, back C. v. d. Steen en A. Visser; middenlinie Jb. Zwaag, Jb. Stammes en C. Asjes; voor: A. Oudendijk, P. de Wit, A. Hoogland, P. Riedeman en C. Stammes. Door opheffing van den WFVB ging DOSKO over naar den NHVB, het eerste elftal begon in de derde, het tweede elftal in le 4e klas. Op 6 Maart 1927 werd DOSKO kampioen In de 3e klas D. met 14 gespeelde wedstrijden, waarvan 12 gewonnen, 1 gelijk en 1 verloren, 53 doelpunten voor en 14 tegen. Van de 14 wedstrijden werden er 12 volledig gespeeld in de volgende opstelling: K. Rezelman, doel; A. Wisse en H. Pool, achter; A. Oudendijk, Jb. Stammes en C. Asjes, midden; J. Kaan, C. de Graaf, A. Hoogland, C. en J. Stammes, voor. In de hierop voegende kampioenscom petitie met de andere derde klas kampioenen, Schoorl en Knollendam, nam D. 1 ook de bovenste plaats in. Door dit kampioenschap ging het eerste elftal over naar de tweede klas NHVB. Op 15 April 1934 wist DOSKO II het kam pioenschap in haar afdeeling te behalen in de 4de klas NHVB met de volgende opstelling: J. Stins, doel; J. Goet en A. Mooi, achter; K. Paarlberg, D. Geerlings, R. Hoogland, mid den ;J. Lindenberg, D. Volder, G. Witte, A. Buik en J. Bakker, voor. Reserve's A. de Graaf en I. Slikker. Over het algemeen was de gang van zaken by DOSKO zeer stationair, want bijna zonder uitzondering werd steeds met 2 elftallen aan de competitie deelgenomen. Het seizoen 1934 '35 maakte hierop een uitzondering, want toen kwam slechts 1 elftal in de competitie uit, doch dit was gelukkig ook maar voor één sei zoen. In seizoen 1935'36 wist DOSKO de 2de plaats te bezetten, in de 2de klas F onder Zeemacht I en Succes II om 2 plaatsen in de eerste klas. Zy wist daarby de tweede plaats te bezetten, en zoo bereikte DOSKO I de eerste klas NHVB. Door de hoogere eischen, welke thans aan de spelers werden gesteld, ging DOSKO op zoek naar een trainer, en vond in den heer B. de Boer van Den Helder juist wat zij zocht. Met hem heeft DOSKO het bijzonder getrof fen, want niet alleen bleek Barend de techniek goed onder de knie te hebben, maar wat be langrijker is: hij wist de jongens daarvan ook veel bij te brengen. En daar het DOSKO ook gelukte een adspirant-elftal op de been te brengen, gingen de zaken heelemaal naar wensch. Evenals het vorige seizoen werd ook deze wintermaanden zaaltraining gehouden. De training is niet tevergeefs geweest: het eerste elftal heeft na een schitterend seizoen het kampioenschap van de 1ste klas D behaald. Van de 14 wedstrijden speelde DOSKO I er 10 volledig in de volgende opstelling: J. de Vries, doel; J. Goet en J. Geerlings, achter; C. Muntjewerf, P. Stammes, W. Muntjewerf (aan- Voerder), midden; A. Muntjewerf, A. de Graaf, I. Slikker, C. Silver en J. Nannes, voor. Van harte hopen wij voor de Oudesluizer club, dat zij haar intrede in den KNVB zal doen en dat het haar in de nieuwe omgeving goed zal gaan. Verdiend is het zeker! Als we denken aan de menschen, die DOSKO groot hebben gemaakt, komt in de allereerste plaats in onze gedachte de heer Jb. Stammes, die thans als secretaris fungeert. Vanaf de oprichting is hij de ziel der vereeniging ge weest. Jaap want zoo heet hij by alle voet ballers in onze Noordpunt mag nu toch wel eens op den voorgrond worden geplaatst. Het laat zich niet in enkele regels verschrij ven, wat Stammes voor DOSKO en in het algemeen ook voor het plattelandsvoetbal heeft gedaan. Jarenlang heeft het eerste elf tal onder zijn bezielende leiding gespeeld, ja renlang ook heeft hij zijn geheele persoon in dienst gesteld van de bestuurszaken. Geen opoffering voor DOSKO is hem nog ooit te groot geweest. Als het er toe komt, trekt Jaap nog zijn zwarte baadje aan. J. Stammes weet, dat zijn arbeid niet tevergeefs is geweest. War zal er niet zijn omgegaan in dien kleinen DOSKO-man in hart en nieren, die zich door zijn sportieve opvattingen in de sympathie van alle sportliefhebbers mag verheugen Jaap, van harte gefeliciteerd! Drie goals van Byl. Voor ongeveer tienduizend toeschouwers, waaronder vele Amsterdammers, heeft Ajax gisterenmiddag gewonnen van een ploeg, die technisch verreweg de mindere was, doch die daarentegen met meer enthousiasme speelde dan de hoofdstedelingen. Onder leiding van scheidsrechter Mets stel den de ploegen zich op en met den harden wind pal in den rug was VSV het eerst in den aanval. Ajax' achterhoede, met een zeer voor- zichtigen Anderiesen aan het hoofd, onder schiep echter al het gevaar. En bovendien was het binnentrio van VSV weinig scliot- vaardig. Dit neênit niet weg, dat het er eenige malen vrij dreigend voor Ajax uitzag temeer daar doelman Keizer een allesbehalve veiligen indruk maakte. Aan den anderen kant stichtten Van Reenen en Bijl enkele malen groote verwarring in de Velser achterhoede en het was aan het reso lute optreden van keeper Michels te danken, dat de doorbraken van de Ajaxieden slechts een doelpunt opleverden. Dit kwam toen Bijl na een kwartier spelen den bal goed toe gespeeld kreeg van Leemhuis. De Amster- damsche midvoor passeerde rechtsback Voet om tenslotte met een onhoudbaar schot te scoren (01). Voor VSV was dit een stimulans om har der aan te pakken. En zoowaar het nieuwe offensief haci succes, toen Sterk tiert minuten voor de rust verrassend snel op een throug- pass van Van der Lugt inliep om met een kalmen schuiver Keizer te verrassen (11). Na de rust kwam VSV onmiddellijk weer geweldig opzetten en als door een wonder ont snapte het Ajax-doel vier keer achtereen aan een doorboring. Na een kwartier spelen her nam Ajax het initiatief en in het slot van den wedstrijd zagen we het spelpeil der gast- heeren langzaam maar zeker zakken. Goed gesteund door Anderiesen en Leemhuis ont wikkelde de Ajax-voorhoede een snel aanval lend spel, waarbij Bijl gelegenheid kreeg om nog tweemaal te doelpunten (13). SPARTA A—H.R.C. D. 12—0. Sparta A bestond het gistermorgen de Ileldersche jongens niet een 120 neder laag naar huis te sturen. Voor de rust gin gen er zeven door, daarna nog vijf. 't Was natuurlijk een zeer eenzijdige vertooning. De groote kamp Zaterdagmiddag begonnen. Uitgezochte weersomstandigheden en 'n zeer prettige geest onder spelers en sup porters, waren oorzaak, dat de voorronde van de schoolvoetbalwedstrijden 1939, welke Zaterdagmiddag op het Spartaterrein zijn aangevangen, ai bijzonder goed is geslaagd! Kr is met enthousiasme en sportief gevoet bald, zeker een bemoedigend begin voor de organisatoren en wel in het bijzonder voor den heer Bcunder, die zich elk jaar zooveel moeite getroost, de wedstrijden te doen sla- Ken. Voor het eerst bevinden zich onder de deelnemers de school voor Chr. Nationaal Onderwijs te Schagen en die van de Kleine Sluis. Beide waren den eersten voetbalmid dag al aan bod ook. Behalve zijn storm troepen had meester Mol ook een groot aan tal mannelijke en vrouwelijke supporters meegebracht zoo tusschen negen en twaalf Echter ook Wieringerwaard zond afgevaar digden en Schagen bleef al evenmin achter. Het selecte jeugdrestaurant Molenaar had ovor bezoek dus niet te klagen. Bakkes- vol, boterbabbelaars en dropslierten verhuis den in massa naar de grage monden, maar vaak bleef de dropsliert langer dan gewoonlijk in 't handje kleven en werd vergeten de reeds lang verzadigde linker wangholte naar de rechter dito te verstou wen. Dat was als Dirk weer zoo'n immese voorzet gaf, of als Henkie nèt voor 't doel zelf bovenop den bal kwam te zitten, in- plaats van het leder in den linkerhoek te deponeeren...... Minstens zooveel spanning, minstens zooveel medeleven, als bij de „groote" wedstrijden! O.L.S. SCHAGEN III—C.N.S. SCHAGEN. 1—2. Na tweeanaal vijf doelpunten. Het feit, dat na een pnntenlooze wedstrijd de gebruikelijke doelschoten de beslissing moeten ibrengen, wijst er wel op, dat de ploegen elkaar weinig toegaven. Toch was de chr. school over het algemeen in de meer derheid. Natuurlijk niet gezegd om hem trotsch te maken, maar Henk de Graaf heeft daar een hoop toe medegewerkt. IIou vol Henk, dan wordt jij een goede voetballer! Bij de openbare school was het samenspel cn de balcontrole niet zoo goed, maar toch waren er soms momenten, dat het. doel dei- tegenstanders gevaarlijk bedreigd werd. Toen de tweemaal twintig minuten waren verstreken, had de Chr. School de zeker ver diende overwinning nog niet behaald. Span nender nog dan den wedstrijd zelf, werd de beslissing door doelschoten. De eerste maal schoten de voorhoedespelers van elk elftal 2 maal in, dus moest worden overgedaan. Den tweeden keer schoot, de openbare school éénmaal, de chr. school tweemaal in, zoo dat. de laatste den wedstrijd met 21 had gewonnen. WIERINGERWAARD—KLEINE SLUIS 1—0. In dezen wedstrijd zat meer vaart dan in de voorafgaande, maar ook hier waren beide ploegen vrijwel aan elkaar gewaagd. Wierin gerwaard was wat meer trapvast, maar daar tegenover was het samenspel van Kleine Sluis, vooral voor de rust weer beter. Voor de pauzedomineerde Kleine Sluis meestal en werd het spel op de roodbroe- ken-helft gespeeld, maar de eerste twintig minuten leverden voor beide partijen toch geen doelpunten op. Na de rust waren er verschillende snelle uitvallen van Wierin gerwaard, en één daarvan bracht vlak voor het einde de overwinning na een goed ge nomen corner. De heer W. J. de Groot leidde beide wed strijden op prettige wijze. OUDKARSPEL. D.T.S. 2Akersloot I, 3—3. D.T.S. 3Bergen 2, 42. SCHAGEN DE POSTHOORN IN NIEUW GEWAAD. Naar wij vernemen volgt de heer Peetoom het voorbeeld van enkelen zijner collega's, en gaat zijn zaak, het café De Posthoorn, ver fraaien. De openslaande deuren zijn reeds weggebroken en vervangen door moderne ramen. Er komt een geheel Jiieuwe sanitaire inrichting, en het interieur van gelagkamer en vergaderzaaltjes wordt gemoderniseerd. Kinderoperette in het Noord- Hollandsch Koffiehuis. Kinderen vóór en achter het voetlicht. Vóór het voetlicht in huize Schenk niet min der dan vier en zestig meisjes en jongens, gemetamorfoseerd in kabouters en elfen, te zamen als het ware een levend prentenboek vormend; in de zaal honderden jeugdige toeschouwers, in gespannen aandacht dat bontgekleux-de prentenboek lezend en bekij kend. Om in klaarder taal te spreken: de Ileldersche Operette-vereeniging „Ons Genoe gen" voerde hier gistermiddag „Het Gouden Fluitje" op, (tekst A. J. v. d. Knaap, muziek E. Koning). Wij hebben, tijdens de vier bedrijven van deze operette eens om ons heen gegluurd en we zagen hoe al die gezichtjes de gebeurte nissen in sprookjesland weerspiegelden: ver rassing cn blijdschap, wanneer het den held van het verhaal goed gaat, wanneer 't gou den fluitje wonderen doet; droefheid en angst, als de beeldschoone prinses gevangen is in de macht der booze heks. Een kleine mond gaat 'verschrikt open een paar oogen krijgen donkerder gloed twee handjes knijpen zich nerveus samen tot vuistjes ergens gaat een meiske boven op haar stoel staan, om toch maar niets te missen van al liet. moois Den blinden dirigent, den heer A. Krijgs man, schijnt het niet te deren dat hij de kleur en fleur op 't podium niet zien kan. Hij hóórt immers? Hij hóórt de argelooze jonge stemmen en nauw luistert hij; daar zingt een solistje wat bedeesd; hij gebaart naar de piano, dat 't zachter moet. En alle leden van „Ons Genoegen" kijken naar hem; hij geeft leiding, blijmoedig en vol ambitie. Ambitie ontbreekt er overigens bij geen der medewerkenden. We denken in de eerste plaats aan de musici, Mevr. Moree- Doll, pianiste en den heer Broekhoven, vi olist, die beschaafd en gemakkelijk begelei den, aan mej. E. v. Hoek, de regisseuze, aan cle onbekende helpers en helpsters in de kleedkamers 't is geen peuleschil, bijna 70 kinderen in de kleeren te steken den grimeur, den heer Vellhuizen, en niet het minst aan de jeugdige artisten zélf! Ze heb ben allemaal hun best gedaan, er zijn heel aardige stemmetjes en heel lieve actricetjes bij het elfenballet aan het slot van het tweede bedrijf (ingestudeerd door den heer Jac. Polak) is kinderlijk-charmant. De costumes en décors (de laatste van den heer Steeman), doen het goed. Het schittert van goud en zilver in 't groene sprookjesbosch, i we zien roode kaboutermutsen, machtige kronen, heusche soldaten en échte houthak kers, zwarte griezelwezens en blanke feeën, het kwaad wordt gestraft en de deugd be loon en onze groote-menschenwijsheid wordt 'n paar uur weggetooverd door de tonen van het Gouden Fluitje. Die 's avonds wederom in het Noordhollandsch Koffiehuis weer klinken, tijdens, de reprise. De voorzitter der Operette-vereeniging, de heer H. J. Boogaard, opent en sluit de uit voeringen met een kort woord, waarbij hij in 't. bijzonder den dirigent huldigt. Een hulde, welke we gaarne onderschrijven. ZIJPE SCHAGERBRUG. Bakker Nap verkoopt zijn dubbel woonhuis. Naar men ons mededeelt heeft de heer D. Nap alhier de dubbele woning, staande in de steeg nabij het Raadhuis, onder- handsch verkocht aan den heer J. de Graaf cn consorten. De bedoeling is het pand te doen inrichten voor evangelisatiegebouw. Voorkeuring stieren. De Provinciale Commissie ter bevordering van de rundveefokkerij in Noordholland zal alhier een voorkeuring voor stieren houden op Woensdag 22 Maart a.s. op het terrein bij café Kuiper, Herbouw boerderij. De heer D. Jimmink te Bergen is voo* nemens over te gaan tot herbouw van de onlangs afgebrande boerderij aan de Groote Sloot alhier. Het werk zal worden uitge voerd onder leiding van den architect K. P. Zuurbier te Schoorl. 'T ZAND. Uitstel herhalingsoefeningen. De Minister van Defensie heeft aan den dienstplichtige J. F. Truijman uitstel ver leend van opkomst voor de herhalingsoefe ningen, waarvoor hij dit jaar zou moeten opkomen, tot een door den korpscomman dant te bepalen datum in 1940. OUDESLUIS. Wijkverpleging. Naar wij vernemen zal Zuster Meurs, wijkverpleegster voor Noord-Zijpe, wegens een haar overkomen ongeval haar werk zaamheden gedurende eenigen tijd niet kunnen verrichten en zal Zuster Kuilman van St. Maartensbrug gedurende dien tijd de wijkverpleging in het Noordelijk ge deelte der gemeente Zijpe waarnemen. ALKMAAR DE REORGANISATIE VAN HET LAGER ONDERWIJS. Ieder jaar maakt dit onderwerp een punt van bespreking uit in den Alkmaarschen ge meenteraad en de tijd nadert, dat het weer aan de orde komt. Verleden jaar werden 20 kinderen, die de ouders op opleidingscliolen hadden willen zien geplaatst, verwezen naar niet-oplei- dingsscholen. Een en ander met het gevolg, dat een deel er van overging naar de Chr. bijzondere school, een ander deel naar de bijzondere school te Bergen. Deze laatste laat de kinderen per bus uit Alkmaar ha len cn van deze gelegenheid maken thans circa 60 Alkmaarsche kinderen gebruik. Een en ander verklaart mede, hoe het komt, dat terwijl vroeger naast 8 R.K. en 2 Chr. scholen, 9 openbare lagere scholen wer den gevonden er thans naast dezelfde 8 P.K. en 2 Chr. scholen nog slechts 5% scholen voor openbaar onderwijs worden aangetrof fen. De halve school is de Hofdijkschool, waar iedere onderwijzer 2 klassen voor zijn reke ning heeft. Bij een enander krijgt men den indruk, dat het openbaar onderwijs willens en wetens wordt bemoeilijkt. Zoo werd ons met stellig heid verzekerd, dat aan een hoofd verleden jaar werd verboden zijn leerlingen briefjes mee te geven, inhoudend een aanmoediging aan de ouders om broertjes of zusjes, die den schoolplichtigen leeftijd hadden bereikt, aan te melden voor dezelfde school, als waarop de verdere kinderen uit het gezin gingen. Aan de bijzondere scholen zouden zulke briefjes echter een vanzelfsprekende usance zijn. Hoewel reeds herhaaldelijk is toegezegd, dat een tweede opleidingsschool zou worden geformeerd, is dit nog steeds uitgebleven, niettegenstaande het feit, dat bovenvermelde 20 leerlingen, waarvan 7 zittenblijvers had den kunnen worden toegevoegd en in'n op leidingsklasse hadden kunnen worden ver- eenigd, zonder dat daardoor een boventalli ge onderwijzer noodig zou zijn geweest. We vragen ons af: waar zijn in Alkmaar de verdedigers van het openbaar lager on derwijs? WIERINGERWAARD UITVOERING „OLYMPIA". Gisteren gaf „Olympia" haar jaarlijksche gymnastiekuitvoering in het „Wapen van Wieringerwaard". Zooals we dat gewoon zijn, was ook nu weer de zaal tot in de uiterste hoeken bezet, toen de voorzitter van Olympia, de heer Jb. Kaan, den avond opende. De Bondsoefeningen, welke hedenavond zullen worden getoond, aldus deelde spr. mede.- vormen een deel van de massa-uit voering, die dit jaar zal plaats hebben op het Bondsfeest te Arnhem. Den heer Kees man werd dank gebracht voor de moeite, die hij heeft genomen, om twee oefeningen persoonlijk te leiden.. Spreker riep aan jong en oud toe: „Tumt! Turnt! Turnt!" en met deze gloedvolle opwekking besloot hij en werd begonnen met het programma. De 2e afd. meisjes voerde een keurige vrije oefening uit, begeleid op de piano door Ma Bakker. Het 2e programmanummer vormen de Bondsoef. 1939 voor jongens. Een keurige, pittige afwerking viel ook deze oefeningen ten deel. Hierna knotsoefeningen voor da mes: aan de piano de heer K. Schenk Jr. Een welverdiend applaus was de belooning voor de dames. Nu volgde het nummer On gelijke Brug voor jongens. Vervolgens een leuk nummer: „Baliet der Melkmeisjes" van de 2e afd. Meisjes. De leuke costumes waren een lust voor het oog. Het succes was dan ook overweldigend. De afd. Dames liet hierna aardig brug werk zien; vooral ook de slotstand was leuk. De meisjes van de le Afd. toonen ons vervolgens de Bondsoefening 1939. Ook deze oefening werd weer keurig en zonder ha peren uitgevoerd. Het 8ste programmapunt word gevormd door Niels Buckocfeningen voor de heeren: een pracht stel oefeningen. Het was af! En zoo ging het maar door. Daverend applaus oogstte de heer Mol&. naar met de zeer zware brugoefening, waar- mee hij bij de kampioenschappen zooveel punten wist te behalen. Een waardig slot van het gymnastiek-programma vormde de Bondsoefening 1939 door de dames. Ook deze oefening werd keurig uitgevoerd. Na de pauze werd het 2e deel vertoond van de Olympiade Film. Het was een prach tige film, die de aanwezigen tot twaalf uur in spanning hield. Al met al dus voor „Olympia" een mee? dan geslaagde avond. B ARSINGERHOm Uitstel herhalingsoefeningen, Aan den navolgende dienstplichtigen werd door den Minister van Defensie uitstel van opkomst verleend: aan C. Groot tot een na der te bepalen datum in 1940; aan F. van Breugel tot 22 Februari 1940. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis, zoon en Jannie, doch ter van Thijs Groen en van Jacomina Hoogesteger; Gerrit, zoon van Gerrit Buis en van Geertje Hoenson. Ondertrouwd, getrouwd en overleden? geene. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. N. Kuipgr van Winkel naar A 19a; R. Ottens en gezin van Wie- ringermeer naar Kolhorn F 50; R. H. Bloem van Bellingwolde naar Kolhorn, ark; G. Langzvoort en gezin van Hoogwoud naar C 88; Mej. J. van Leijen van Egmondbin- nen naar Haringhuizen. D 52. Vertrokken: J. Steen naar Alkmaar, Spoorstraat 156; G. C. Kruit naar Callants oog; W. Hoogerhuis naar Wieringen, ark Hofmanhaven; B. Bosch en gezin naar Odoorn, Valthermond 68; H. Voets en ge zin naar Schagen, Dorpen 7; J. Schermer- hom naar Bussum, Marconiweg 13; Wed. A. Beers naar Amsterdam, Colombusplein 40 II; J. H. W. Rake naar Amsterdam; Bloemstraat 117 II; Mej. M. Eriks naar N< Niedorp, B 39a; Mej. G. de Graaf naar N, Niedorp E 6; C. Keesman naar Zijpe, Zij- persluis. ANNA PAULOWNA VERHURING GRASGEWiAS. De verhuring door den Anna Paulowna- polder van grasgewas langs wegen, boe zemkaden, enz. Zaterdag in Veerburg ge houden, had tot resultaat dat verschillende perceelen aanmerkelijk hooger werden ver huurd dan den vorigen keer. De totale somi steeg daardoor van f 1264.80 tot f 1851. Perceel 1 Van Ewijcksvaartweg, oude huur f 10.— nieuwe huur f 50 huurder P. .T. Zoete; perc. 2 id. f 20, nieuwe huur f 28. P. Wilms; perc. 3 id f 5, nieuwe huur f 20 huurder S. Koster; perc. 4 Lagedijk f 5 huur der D. Kos; perc. 5 id. f 80, nieuwe huur: f 56 huurder G. W. Philipsen; perc. 6 f 80 nieuwe huur f 80 id.; perc. 7 Gras en riet land id. f 45, nieuwe huur f 50 huurders W. de Wit (ondershands); perc. 8 Lagedijk f 50, nieuwe huur f 50 J. Kuiper (id.); perc 9 id. f 70 J. de Vries; perc. 10 id. f 75 P. C- Aarsen; perc. 11 Boezemkade id. f 11, niei< we huur f 15, huurder K. Slikker Oudesluis perc. id. f 70, nieuwe huur f 68.— huurder P. Huiberts; perc. 13 id. f 60 nieuwe huur f 72, huurder C. Strooper, 't Zand; perc. 14 id. f 40, nieuwe huur f 136.huurder K, de Graaf, Oudesluis; perc. 15 id. f 20 W. de Wit; perc. 16 id. f 5 nieuwe huur f 44 huur der A. Slikker, Oudesluis; perc. 17 Veerdaml f 2 nieuwe huur f 4, huurder J. Hoep; perc. 18 Grasland Oude Veer f 12 T. Houtlosser; perc. 19 Land Benedenbuurt f 20 nieuwe huur f 15 huurder D. Kos; 22 Balgweg f 5 nieuwe huur f 32 huurder P. Kranenburg; perc. 23 id. f 1 nieuwe huur f 20 huurder J. S. Spigt; perc. 24 id. f 50 P. Schilder- man; perc. 25 id. f 20 J. Kouseband; perc. 26 Balgweg f 40 nieuwe huur f 60 huurder L. Kooy (ondershands); perc. 27 id. f 12 nieuwe huur f 13 huurder C. Raap Wz; perc. 27a id. f 25 huurder M. Cornelissen; perc. 27b. id. f 50 nieuwe huur f 45 huur der G. Tiel; perc. 28 Schorweg f 1 nieuwe huur f 11 huurder P. Gerrits; perc. 28a ich f 1 nieuwe huur f 7 huurder A. Pool; perc, 29 id. f 1.nieuwe huur f 16 huurder D. Vreeken; perc. 30 stoomweg f 1 nieuwe huur f 12 huurder J. Blaauboer; perc. Meerweg f 1 nieuwe huur f 11 huurder M. de Ridder; perc. 32 Koningsweg f 1 huurder A. Pool perc. 33 Burg. Lovinkstr. f 1 nieuwe huur f 8, huurder J. S. Spigt; perc. 34 Wester Zandvaartsweg f 1 id.; perc. 35 id. f 1 nieuwe huur f 20 huurder A. Schenk; perc. 36 Ooster Zandvaartsweg f 1 nieuwe huur f 50 huurder J. Knol; perc. 37 id. f 1 huur der G. van Dalen; perc. 38- id. f 1 nieuwe huur f 11 huurder W. Cornelissen; perc. 39 Stoomweg f 1 nieuwe huur f 5 huurder J. S. Spigt; perc. 40 id. f 1 nieuwe huur f 5 W. Woudenberg; perc. 41 grasland f 5 nieuwe huur f 5 huurder T. Rentenaar; perc. 42 Meerweg f 1 huurder K. Heyboer; perc. 43 id. f 1 nieuwe huur f 7 id.; perc. 44 id. f 1 nieuwe huur f 18 J. S. Spigt; perc 46 Kleiweg f 2 nieuwe huur f 5 huurder C. Looyesteijn; perc. 47 id. f 1 nieuwe huur f 7 huurder Alb. de Wit; perc. 48 id. f 10 huurder K. Heyboer; perc. 49 Middenvliet f 12 nieuwe huur f 16 huurder M. Cornelis sen; perc. 50 id. f 15 nieuwe huur f 10 huur der P. van Wachendorff van Rijn; perc. 51 Molenvaartsweg f 2 nieuwe huur f 1' huurder A. Schenk; perc. 52 id. f 5 nieuwe buur f 8 huurder G. J. Philipsen; perc.. 53 id. f 40 huurder G. van Teulingcn; perc. 54 id. f 1 huurder H. van Teulingcn; perc. 55 Nieuwe weg f 1 huurder G. W. Philipsen; perc. 56 Middenvliet f 10 nieuwe huur f 31 huurder S. Koster; perc. 57 Lagedijk f 1 nieuwe huur f 18 huurder G. J. Philipsen; perc. 58 Grasweg f 9 huurder H. Busé; perc. 59 Boermansweg f 3 huurder P. Raat- gers; perc. 60 id. f 1 nieuwe huur f 6 huur der G. Elzinga; perc. 61 Zuidenveg f 5 huur der P. Raatgers; perc. 62 Meerweg f 5 huur der S. Knossen, Oudesluis; perc. 64 Vecrweg f 1 huurder W. Kaan; perc. id. f 1 huurder W. Cornelissen. 66 Zwinweg oude h. f 1, n. h'. f 1, J. Wit, 68. Zwinweg o. h f 35, n. h. f 50, J. D. Aij, 69. Zwinweg—Amsteldijk o.h. f 50, n.h. f 75, J. D. Aij; 70. Lotweg, n. h. f 1, P. J. Ruitenburg 71. Lotweg o. h. f 1, n. h, f 1. J. Meeldijk', 72 Kruisw., o.h. f 1, n. h. f 1, W. Cornelissen 73 Kruisweg n. h. f 1. G. Jongejan, 74a Weiland, 0. h. 40, n. h. f 60, coop. De Tijdgeest; 74b Weiland n. h. f 15 T. Rentenaar. 75 Weiland o. h. f 52,50 n, h, f 60, L. de Jong 76 Weiland 't Boschje 0. h. f 65, n. h. f 80, P. Keppel. 77 Voormalige tramhaan n. h. f 1, J. Spigt, 79 Sluispoldertje 0. h. f 5, n. li. f 1 L. de Joug

Schager Courant | 1939 | | pagina 8