Arrondissenients rechtbank te Alkmaar Ministers Colijn en Steenberghe naar de V.S. NUTSAV0ND D. C. GEERLIGS (Zitting van Maandag 6 Maart) S c h a g e n. EEN KARRETJE OP S. v. T. peddelde op een goeien dag op een geleende fiets van Helder over Anna Paulowna naar Schagen en gebruikte zijn natje en zijn droogje naar behooren, tot de beurs plat was. Geen nood: de fiets werd als onderpand achtergelaten in café S. Deze caféhouder als getuige gehoord, verklaarde, dat de fiets wel was achtergelaten, maat niet als onderpand. Intusschen, de fiets verdween ook hier, en tot nog toe spoorloos. De eigenaar A. v. d. L. bracht den ondankbaren vriend bij de politie ende officier van justitie wist niet beter te doen dan vrijspraak te requi- reeren: de zaak was hem niet duidelijk. De politierechter sprak hierop verdachte vrij bij gebrek aan wettig bewijs. Heerhugowaard. ALWEER EEN RIJWIELKWESTIE. Verdachte T. J. S. was niet verschenen. In een schriftelijke verklaring bekende hij echter een heerenrijwiel uit een schuurtje te hebben ontvreemd. Als excuus voerde hij aan: dronkenschap. Getuige N. v. S. verklaarde, dat zijn fiets was teruggekomen; voor het huren van een anderen fiets, zoolang zijn eigen rijwiel zoek Avas, meende hij f 2 te moeten vorderen, iets Avat niet ging, volgens Mr. Krabbe: een min derjarige heeft niets te vorderen, daar moet vader aan te pas komen. De officier van justitie achtte de ten laste gelegde diefstal bewezen en requireerde voor dit brutale gedoe 5 maanden gevangenis straf. De politierechter wilde de beslissing 14 dagen uitstellen en eischte voorgeleiding van den verdachte. Alkmaar. HANDEN THUIS EN MONDJE DICHT. Een oude bekende K. G. wist wel, hoe het er hier uitzag en Avas maar thuis gebleven. Haar beide slachtoffers P. E. en H. P. ver klaarden, hoe zij Avaren getrapt en uitge scholden, Avat de oficicr van justitie erg genoeg vond om waar het hier „Aveer" K. betrof, f 20 boete of 10 d. te eischen. De politierechter veroordeelde verd. con form dezen eiscli. Zuidscharwoude. EEN EIGENAARDIGE DIEFSTAL. Een zwerver A. V. kAvam midden Januari Avat verkAvikking zoeken in het café van H. S. Bij het heengaan hoort hij zich door den eigenaar van het café naroepen: „Hé, moet je je handeltje niet meenemen?", waarbij deze Avees op een bij de deur staande mand met kopjes en schoteltjes. Verdachte bedenkt zich geen oogenblik, hukt zich, neemt de mand met inhoud aan den arm en verdwijnt. Als even later moeder de vrouw haar kopjes en schoteltjes, die zij in de mand had gedeponeerd, wil opber gen, zoekt zij te vergeefs, tot het raadsel Avordt opgelost: de eigenaar had verdachte als 't ware aangespoord tot diefstal. Mr, v. d. Feen de Lille requireerde tegen verdachte, die geen blanco strafregister1 meer had, li dagen gevangenisstraf. De Politierechter vond hier verzachtende omstandigheden aanwezig en veroordeelde den „dief tegen Avil en dank", tot 7 dagen. Alkmaar. GROOTMOEDER KASTIJDT. Grootmoeder P. B. meende reden te heb ben zich hoogelijk ontevreden te toonen over de Avijze, waarop een voogdijstelling had plaats gehad. Toen de man, waarover zij haar toorn had willen uitstorten, niet aan wezig was, moesten een moeder en dochter het ontgelden. Deze twee-getuigen verklaar den, dat het oudje gevoelige tikken had uit gebeeld. Eisch en vonnis luidden f15.of 7 dagen wegéns mishandeling. Broek op Langen dij k. ALWEER EEN FIETS. Alweer een oud liedie. Verdachte, hierG. v. G., gaat naar 'n café, zet z'n fiets ergens neer, drinkt vele biertjes, vindt bij het slui ten zijn fiets niet., geen nood er staat avcI een ander rijwiel. Dus toch rijden. Maar, aldus de Officier van Justitie, deze vervelende gCAA'oonte getuigt van grof ego isme. Inplaats van den volgenden morgen zoo vroeg mogelijk zoo'n fiets terug te bren gen bij den rechtmatigen eigenaar, met dankbetuiging voor de onbewust bCAvezen diensten, deponeerde deze verdachte liet karretje maar ergens op een brug tegen een leuning en wat er verder mee gebeurde is nog een raadsel: het vehikel is zoek. Mr. v. d. Feen de Lille requireerde f25 of 15 d. en Mr. Krabbe veroordeelde wegens diefstal tot f 15 boete, bij niet betalen te vervangen door 10 dagen gevangenisstraf. Uit onze omgeving KOEDIJK. Floralia. De vereeniging „Floralia1', die jaarlijks plantjes plaatst, om in het najaar een ten toonstelling te houden, heeft thans 800 plantjes in verschillende soorten Aveten te plaatsen onder kinderen en vohvassencn. Voonvaar een mooi succes, daar de baten komen voor de uitzending van het zwakke kind. CENTRAAL GENOOTSCHAP DEED NUTTIG WERK. Gisteravond 6 Maart hield de Vereeniging Centraal Genootschap voor Kinderuitzen ding hare algemecne ledenvergadering in de zaal van I). C. Butter. De voorzitter M. Mulder opende deze 9de algemecne Vergadering, met een hartelijk Avélkorn. Notulen en Jaarverslag van de secretaris de lieer A. Sloof, Averden onveranderd en onder dank geteekend. Uit het jaarverslag blijkt datjiet. vorige jaar in totaal zijn uitgezonden 5 kinderen. Het verslag van de penningmeesteres Mevr. A. Davids-Wortel gaf aan een saldo van f 133.17M. Sajdo vorige jaar f 59.IS. Alles a\'as in dé beste orde bevonden. Verkiezing bestuur Aftredend Mevr. A. MolOver en den heer P. Mulder, Van dc laatste Avas een brief binnengekomen, dat hij geen bestuursfunctie meer kan aanvaar den. Mevr. A. MolOver Averd herkozen, geko zen werd de heer C. Hartland. Voor kascon trole werden aangewezen de heeren P. Kooij, W. Butter en P. Hart* De voorzitter deelde mede dat de kwestie met Bergen over het geval kinderuitzen ding in der minne is geschikt, ieder betaalt de helft der kosten. De secretaris las een schrijven voor van het hoofdbestuur over het „Prophylaxefonds ('t voorkomen v. ziekte), Avaaruit bleek, dat van genoemd fonds gelden kan worden aangevraagd, voor bepaalde kinderen. Daarna volgde een mededeeling over het kleedingfonds, dat de kleerenvoorraad in de koloniehuizen van dien aard is, dat ze in de ruimte kan worden verstrekt, maar schoei sel is er niet voldoende. Er zal te zijnertijd rekening mede gehouden Avorden. Dit jaar zullen 4 kinderen uitgezonden worden, zoo noodig meer. Van de bekende Spaarpotten „voor het zwakke kind" zullen er 100 besteld wor den. De voorzitter, bracht een woord van dank aan Dr. J. M. den Hartog en het scheidende bestuurslid P. Mulder voor hunne diensten aan de vereeniging bewezen en sluit de vergadering. In de gehouden bestuursvergadering Averd tot Bode benoemd de heer C. Boon op een salaris van f 10 per jaar. SLOOTDORP. Toen gisteravond de heer Heiligenberg, autohandelaar uit Den Helder, met zijn motor op den Slootweg onder Slootdorp reed, raakte hij plotseling het stuur kwijt. De motor begon te slingeren. Dc heer H. heeft toen blijkbaar Avat te stevig op de rem getrapt, want de motor stond plotse ling stil, maar de heer H. vloog over het stuur. Hij liep verschillende kneuzingen op, vooral in het gezicht. De duopassagier bekwam geen letsel. De onfortuinlijke motorijders hebben hun reis per auto voortgezet. De motor is in ga rage Eichner achtergebleven. OUDESLUIS. Zwijntjesjagers actiefl Toen de heer C. Stammes in den nacht van Zondag op Maandag een kwartierje op 't bal bij den heer Krejjger vertoefde, en zijn fiets even tegen de muur van 't café zette, kwam hij bij zijn terugkeer tot de onaangename ontdekking, dat zijn karretje met belastingplaatje en al gestolen Avas. De karretjes van een tAveetal bezoekers van elders Averden eveneens een prooi van de zwijntjesjagers. WARMENHUIZEN. Vergadering Begrafenisvereeni- ging „De Laatste Eer". Gisteravond hield bovengenoemde vereeni ging haar jaarvergadering in de zaal van den heer Slikker, Aamvezig 14 leden. Voorzitter opende met welkom, Avaarna de notulen Averden goedgekeurd. Mededeelingen. Een ingekomen verzoek van de begrafenisvereeniging St. Maartens brug, om een lid te Avillen overschrijven. Dit is een -buiten gewoon geval. De betrok kene Avoont ongeveer al zes jaar in deze ge meente en heeft den leeftijd van bijna 80 jaren bereikt. De bond heeft over dit geval inlichtingen gevraagd. De vergadering Avas algemeen van oordeel dit geval niet te ac cepteeren. Jaarverslag. Hieruit deelen wij mede, dat door de vereeniging 7 begrafenissen zijn verricht en 1 begrafenis van een niet-lid. De vereeniging telde 469 leden, waarvan 122 niet betalende en 347 betalende. Tot de dragers en tot de pakkenbewaar- ster werd een compliment gericht en spe ciaal tot de Ver. van Vrijz. Prot. Belangen, die ons zeer tenville is. Rekening en verantAvoording. De reke ning-commissie bestaande uit de heeren P. Barsingerhorn en P. Vogelaar verklaarde bij monde van eerstgenoemde alles in orde tc hebben bevonoen en adviseerde tot goed keuring over te gaan. De ontvangsten hadden bedragen f 839.49 uitgaven f 833.13 batig saldo f 6.36. De stand van het reservefonds bedraagt f 199.86 Verkiezing van een lid van het bestuur Avegens periodiek aftreden van den heer Jn. Kuiper. Genoemde Averd herkozen en zal hiermede in kennis Avorden gesteld. Verkiezing van een commissaris-bestuurs lid wegens periodiek aftreden van den heer N. v.d. Wel. De hr. v. d. Wel is met groote meerderheid herkozen en liet zich de herbe noeming Avelgcvallen. Tot plaatsvervangend lid der rekening- commissie werd benoemd de heer H. Seven- huizen. Rondvraag. De heer D. Pastoor verzocht een paar reserve dragers te Avillen aanwij- zen. Hiervoor zijn enkele personen uitge dacht en zullen door het bestuur voor deze functie worden verzocht. Hierna sluiting. DEN OEVER. EEN KNALAVOND VAN „APOLLO". Een eivolle zaaL Zaterdag- en Zondagavond gaf boven staande» vereeniging haar laatste winteruit- voering in dit seizoen voor haar ongehuwde en gehuwde kunstlievende leden. Daar bei de avonden hetzelfde programma gegeven werd, zullen Avij ons slechts bepalen tot den Zondagavond. Zooals wij van deze plaats reeds eerder meldden, droeg het programma een bijzon der cachet. Toen de voorzitter, de heer C. Koorn, deze feestavond opende, trof het spreker, dat er zoo geweldig veel belang stelling voor dezen avond bestond. Zoolang als „Apolio" bestond, en dit is nu bijna twintig jaar, Avas de zaal van Lont nog nimmer zoo vol geweest. Er kon geen kop meer in. Voor het muzikale gedeelte stonden een zestal muzieknummers op het programma, Avaarondcr een tAveetal solonummers met or kestbegeleiding en het eigen gekozen num mer voor het aanstaande bondsconcours. Een en ander stond op een hoog peil. Bij de solonummers willen we nog even stil staan. Wonder mooi klonk het prachtige „Ave Maria" van Schubert, geblazen door den heer P. Gorter, op tuba. Een dankbaar applaus viel den solist ten deel. Ook de be kende polka voor tAvec pistons „Die beiden kleinen Finken", gespeeld door de neven Jac. Bakker en C. Bakker, Avas dik in or de. Pittig en feilolos klonk dit frissche num mcr. Dit Avat het muzikale gedeelte betreft. Volgens het programma zou gedurende de pauze de Oevcrsche Orkestvcreeniging onder leiding van den heer van Vrede, op treden. Jammer genoeg koe djt mooie or kest zich niet laten hooren, daar de plaats voor dit orkest vrij gegeven moest AA'orden voor het publiek. Commentaar Avat het be zoek betrof, is hier zeker Avel overbodig. Na dc pauze kregen Ave de clou van den avond, n.1. een revue in veertien tafreelen, geschreven door den heer Joh. van Glab- beek, uit den Helder, en getiteld „Hoe be staat het". Laten Ave direct zeggen, dat de auteur eer van zijn Averk heeft gehad. De heeren D. Bakker en A. Cornelissen, alias LouAvtje en Loetje, zorgden tusschen de ver schillende tafreelen voor den vroolij'ken noot. Om deze heeren is gelachen. De ver schillende liedjes dopr de „girls" in leuke costuumpjes gezongen, klonken frisch en vroolijk. Het zevende tafreel „Fantoom", dat ons in de mondaine Avereld van Monte Carlo bracht, maakte indruk De tekst hier voor werd op keurige Wijze voorgedragen door mevr. Bakker-Corpelissen. Bijzonder trof ons ook het dertiende tafreel: „Muziek uit het verleden". Hierin kregen Ave te hoo ren een kAvartet geblazen door de heeren Jac. Bakker en Corn. Bakker op pistons, Jn. Bakker op althoorn en P. Gorter op tuba. Keurig speelden deze heeren samen, men genoot. Tevens konden we constateeren, dat de heer Jn. Bakker, lioboist van „Apollo ook uitstekend op koper terecht kan Vlak hierna trad de auteur, de heer v. Glabbeek voor het voetlicht met het bekende lied „Grootmoeders jongen", Met gevoel werd dit mooie levenslied door den heer v. G, gezongen. Bijzonder viel hier het décor op, dat een schip in nood voorstelde. Toen volgde de finale, die bijzonder in sloeg. Vooral „Snip en Snap", gecreeerd door de gebroeders Hekman, hadden de la chers op hun hand. Nadat de laatste toonen hiervan Avaren weggestorven, bracht de heer v. Glabbeek een hartelijk dankAvoord aan allen die tot het slagen van deze revue hadden medegewerkt. Een bijzonder woord van dank Averd gericht tot de stille mede- Avcrkers en avcI in de eerste plaats aan den lieer J. J. Bruul, die voor de verlichtings techniek had gezorgd. Ook den heeren C. P. en D. Lont Averd een woord van hulde gebracht voor het schilderen van décors. Tenslotte Avillen Ave nog vermelden, dat de muzikale illustrtie Averd verzorgd door mej. Annie Bakker en de heeren Joost Bak ker en C. van Vrede, vooral de laatste viel op door zijn schitterend vioolspel, Alles bij elkander een avond die herhaald moet wor den; met bal tot slot. ANNA PAULOWNA. PASTOOR VAN DER EEM GAAT HEEN. „Een pastoor is als een gebro ken ruik" Pastoor van der Eem is met ingang van 17 Maart benoemd tot pastoor te Vogelenzang. Toen Ave van deze plotseling afgekomen benoeming hoorden, vroegen we even belet en Avaren „natuurlijk" dadelijk welkom. Na tuurlijk, dat Avas 't voor ons, Avant Ave Avaren immers geAvoon, als onze Aveg eens naar de pastorie voerde, altijd even vriendelijk en joviaal ontvangen te Avorden! „Mogen Ave U felicitéeren, of Nou fe- liciteeren mochten we, maar erg in z'n schik was de Pastoor niet met z'n benoeming. Gistermorgen, zoo gauw mogelijk nadat de tijding hem bereikt had, is hij naar Haar lem, naar den Bisschop gegaan, om te pro- beeren of 't niet over kon gaan. Maar ja, de nieuAvbenoemde pastoor te Anna PaulOAvna (J. Wortel is z'n naam) is nu nog kapelaan in Amsterdam. Voor hem is de benoeming een promotie en zou 't een groote teleurstel ling zijn als ook die benoeming- 'ongedaan gemaakt moest Avorden. En dus „Ach, een pastoor is net een gebroken ruit, de bisschop zet er weer een niemve in en... de parochie lapt 'm een keer af!" Pastoor van der Eem, de volkspastoor, die ook over kerkelijke zaken en de heilig ste dingen, zoo echt gemoedelijk en gemeen zaam kan praten. Meermalen hebben Ave daarvan op r.k. bijeenkomsten gesmuld en Ave denken nu ook nog even terug aan z'n feestrede, toen heel de Polder gezamenlijk Prinses Beatrix' geboorte vierde en hij ver telde, dat hij indertijd in Amsterdam bij een Oranjefeest den heelen dag met een gramofoon voor z'n buik had geloopen! Pastoor houdt van een pretje. Pastoor van der Eem houdt van een pretje, van een leutig gezegde, hij kan ge moedelijk en gezellig, ook met den niet-ka- tholiek, om de ronde tafel zitten, een potje bier drinken en een beetje kletsen. En toch... ook hij hield z'n schaapjes bij elkaar, niet minder dan andere geestelijken. Maar hij Avist het altijd zoo in te kleeclen, dat anders denkenden daar niet zoo'n erg in hadden en minder de door hen niet-gewilde afzon dering bemerkten. Dit, en z'n altijd joviale houding als er bij gemeenschappelijke fees ten Avél contact Avas, maakten, dat ook vele niet-katholicken, den pastoor avcI mochten! En onder z'n parochianen zullen er, als ze er zijn, zeker maar heel weinigen gevonden worden, die hein niet met leede oogen zien vertrekken! Van arm naar rijk. Den 26sten Juni 1931 volgde Pastoor van der Eem z'n voorganger, Pastoor Vink, op en heeft dus bijna acht jaar hier gestaan. Acht jaar van neergang, van armoede in de parochies. Nu komt hij in Vogelenzang, be- hoorend tot de rijke gemeente Bloemendaal. „Allemaal villawijken, net iets voor mij, hè?" zegt hij, maar hij bedoelt natuurlijk je weet Avel dat ik me onder den geAvonen man veel beter thuis voel. Intusschen, dien zal hij in Vogelenzang ook vinden, Avant 't is ook daar niet alles rijkdom en dan zal hij Aveer beginnen met z'n jeugdclubs en Avat in 't bijzonder z'n liefde heeft: het tooneel, wat hem ook ge legenheid geeft z'n gaven in 't ontAverpen en zelf vervaardigen van décors, te ont plooien. Pastoor van der Eem is vroeger kapelaan geAveest in Noordwijkerhout. „Ze kennen me daar wel zoo'n beetje in die buurt", zei hij. We zijn overtuigd, dat z'n nieinve parochie hem dan ook met open armen zal ontvangen! ST. MAARTEN BANNE SINT. MAARTEN. In de gisteren gehouden vergadering der Banne St. Maarten is tot lid van het Dage lij ksch Bestuur in de vacature P. Borst ge kozen de heer P. Blom. VERPACHTING GRASGEWAS. Bij de gisteren gehouden verpachting van het grasgeAvas der Avegen, in beheer bij den polder, Avas de opbrengst f 63.50 tegen f 56 en 1938. POLITIE Gevonden: Een jas met halsdoek en hand schoenen; centuur en mes. HARENKARSPEL TRAGISCH Gister is het 15-jarig zoontje van den heer A. Buter te Tuitjenhorn, Avaarschijnlijk door een plotselinge ongesteldheid, te Avater geraakt en verdronken, Voor de openiny van het Neder- lanclsche paviljoen op de New Yorksche Wereldtentoonstelling. Naar de N.R.Crt. verneemt, ligt het in de bedoeling, dat zooAvel dr. H. Colijn als mr. M. P. L. Steenberghe op 4 Mei aanwezig zullen zijn bij de opening van het Nederland sche paviljoen op de wereldtentoonstelling te NeAv York. Aanvankelijk zou deze ope ning op 11 Mei plaats vinden, doch de mi nisters zouden dan in verband met hun Avcrkzaamheden te laat in het land terug zijn, reden waarom de opening eefi week is vervroegd. De ministers zullen met een groot aantal andere autoriteiten de reis maken per s.s. NieuAV Amsterdam. Drenkelingen hielden zich drijvend Keileembak bij Urk omgeslagen. Gistermiddag is nabij Urk een ongeluk gebeurd, dat gelukkig nog goed is afgeloo- pen. Een met keileem geladen bak van het Hollands Aannemersbedrijf Zanen Verstoep N.V., sloeg plotseling door onbekende oor zaak geheel ondersteboven. De beide opvarenden bevonden zich aan dek. Beiden sprongen in het water en om dat het goede zAvemmers Avaren, konden ze zich zoo lang drijvende houden, tot ze door een in de buurt zijnde sleepboot Averden op gepikt. De bak die met den bodem naar hoven drijft, is, aldus het Hsb, de Urker ha ven binnengebracht. DIRKSHORN. Vrouwen Vredes Bond. Zaterdag heeft in de zaal van den heer SAvager een openbare vergadering van de Alg. Ncd. Vr. Vredesbond, afd. Dirkshorn, plaats gehad. Spreker van dezen avond was de heer H. Kraan uit Beverwijk. De voorzitster mevr. WieseVader, open de met een hartelijk woord de vergadering en sprak haar groote tevredenheid uit over de goede opkomst. De spreker had als onderwerp gekozen: „De vredesboodschap van Christus". „Oorlog", aldus spreker, „kan nooit christe lijk zijn, want Christus predikt liefde en ver draagzaamheid, maar oorlog is haat en on recht. Een goed christen vraagt 's morgens de zegen op zijn werk. Dat kan dus een boer, een handwerksman doen maar een vlie ger, die zijn moordende bommen naar be neden gooit kan hij de zegen des Heeren vragen, opdat zijn bommen goed hun werk zullen doen? Zeker, wij zijn. de overheid gehoorzaam heid verschuldigd, maar niet, wanneer dit tegen de leer van Jezus indruischt. Wie waarlijk Jezus liefhebben, stelt Zijn xvoorden boven alles. - -• Nadat na de pauze eenige vragen waren beantAVOord, besloot de spr. zijn lezing met een verhaal uit het' boek: „Oorlog en Chris tendom" van Hilbr.; Boschma, Hierna werd de vergadering gesloten. PETTEN. Uitvoering dames- en kinder koor. Voor de uitvoering van het Pettens Da mes- en Kinderkoor Avas Zondag veel be langstelling. Het programma opende met Maienkafcr van Fr. Abt, gevolgd door het bekende Wiegelied van Mozart Beide liederen Averden uitstekend gezon gen; wat zuiverheid van toon en uit spraak belreft, is dank zij de bezielende leiding van den heer A. v. Diepen een ver heugende vooruitgang te constateeren. Van de verder nog gezongen liederen ver- Avierf inzonderheid „De Tinnen Soldaatjes" van H. v. Tusschenbroek een warm applaus. Tusschen de diverse zangnummers ver gastte de heer van Diepen het publiek op enkele meesterlijk gespeelde en zeer ge- Avaardeerde viooisoli, daarbij aan de piano begeleid door mej. F. Eriks. Na do pauze voerde de operette „Goud muiltje" ons naar sprookjesland, bevolkt met elfen, kabouters, heksen enz., door Avier zang, spel en dans een klank- en kleurrijk, ook boeiend geheel ontstond. Wij Avillen geen namen noemen, maar de vertolkster van den titelrol, Bregtje Scher mer, verdient toch een afzonderlijke ver melding voor haar glashelderen zang en losheid van spel, terwijl ook de ontAverpster van de smaakvolle costumes, mevr v. Die pen, zeker een compliment toekomt. De heer Geensen sloot dezen Avelgeslaag- den avond met woorden van dank tot de uitvoerenden en het publiek. WOENSDAG 8 MAART. Evangelisatie. Breezand, 's av. 7.30 uur, de heer Boon. Biduur voor het gewas. NOORDSCIIARWOUDE, 7 Maart. BI. eigenheimers 1.502.70, uien 2.30 2.70, drielingen 1.301.60, grove 22.80, peen 2—2.70, kleine peen 1.90, kroten 0.80— 3.40, roode kool 4.50—6.40, gele kool 4.20 5.60, D. wittek ooi 2.80—3.70. BROEK OP LANGEND!.] K, 6 Maart. Aanvoer: 3700 g. uien 2.20—2.60, drielin gen 1.101.60, grove 1.80—2.50, stek 60 ct., 1500 Kg. peen 2.80—3, kleine peen 1.70—1.90, 1000 Kg. kroten 1.803.70, 6500 Kg. roode kool 4.80—6.80, 21500 Kg. gele kool 4.30— 5.30. 7200 Kg. D. Avitte kool 2.80—3.60. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Maart. Uien 2—3.10, drielingen 1.30—1.60, grove 22.90, stek 60 ct., peen: A 1.501.90, B 2,10—3.60, C 3.10—3.40, kroten 1.30—3.70, roode kool 46.50, sla 15.gele kool 4.30 5 5Q WARMENHUIZEN, 6 Maart. Roode kool 4—6.40, gele kool 4.10—5.70, D. Avitte kool 3.—. Aanvoer: 21000 Kg. roode kool, 4S00 Kg. gele kool, 500 Kg. Deensche witte koob DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij onzen oprechten dank voor de vele blijken van belangstelling en deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze lieve VrouAV en Moeder, DIEUWERTJE BOONTJES. In 't bijzonder dezen dank aan de Buren en Ds. van der Veen voor de vele troostAvoorden tot ons gesproken en de Dragers van „de Laatste Eer", voor de nette bediening der teraardebe» stelling. Uit aller naam, R. STRUIJF en Zoon JAN. Burgerbrug, 7 Maart 1939. Belkmerweg. Burgerbrug. DONDERDAG 9 MAART vertelt uit Anna Paulowna, over zijn reisindrukken uit Amerika. .j Verduidelijkt door licht beelden. Aanvang 7/4 u. Entree 25 ct. P. LANGENDIJK. PRIMA GERST-, HA.VER-, TARWESTF.00 en HOOL P. WAIBOER SCHAGERBRUG. TEL. 1L Terstond gevraagd: Een nette HUISHOUDSTER, bij man en zoon. R. STRUIJF, post Burgerbrug. Te huur: EEN HUIS met pl.m. 1 H.A. grasland. Te bevr. bij de Wed. A. TIIO- MASZ te Groote Keeten. 't Zand (N.H.). Terstond gevraagd: Een nette DIENSTBODE, zelfst. kunnende optreden, in gezin zonder kinderen. Br. on der no. 805 aan Bureau Texel- sche Courant, Texel, NETTE WASSCHEN aan huis gevraagd. S. BROM MER, Nesdijk H 35, Schagen. Gevraagd: EEN WERKJONGEN, niet ben. 17 jaar, goed kunnen de melken, bij W. HOORNS MAN, Jan VerfailleAveg 17, Koe- gras. Gevraagd tegen 1 April een flinke DIENSTBODE, DIRK BAAT, Schagen. AMSTERDAM, 6 Maart. Veemarkt, 405 vette koeien, Ie kw. 68 —78 ct., 2e kAv. 60—66 ct., 3e kw. 50—58 ct. per Kg slachtgewicht, 80 melk- en kalf- kocien f 1802Ö0 per stuk, 56 vette kalve ren: 2e kw. 50—58 ct., 3e kAv. 40—48 ct. p. Kg. levend geAvicht; 159 nuchtere kalveren f 4.507 per stuk, 44 schapen f 1724 per stuk, 536 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 5657 ct., zAvare varkens 55 56 ct., vette varkens 5455 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 Avagons ge slachte runderen uit Denemarken. Over zicht: Runderen behoorlijke aanvoer, han del stug met onveranderde prijzen. Vette kalveren: gewone aanvoer, handel Avillig, vaste prijzen. Nuchtere kalveren: matige aanvoer, handel stil, prijzen vrijwel onver anderd. Schapen: korte aanvoer, handel vlug, prijzen onveranderd. Varkens: be hoorlijke aanvoer, handel kalm en prijshou dend. ROTTERDAM, 6 Maart. Vlasmarkt. Aanvoer: 22.920 Kg. blauAV, schoon 7080 ct., 8700 Kg. Hollandsch geel 7080 ct., 4700 Kg. dauAvroot 6570 ct. per Kg. Stemming kalm, prijzen dalen lang zaam, vooral mindere soorten blauAV vlas zijn verlaten en de handel daarin Avas zeer traag. Aam'oer grootendeels onverkocht. ROTTERDAM, 6 Maart. Veemarkt. Aam'oer totaal 1958 stuks, t.w.: 645 vette runderen, 278 vette kalveren, 16 nuchtere kalveren, 537 schapen en 6 lam meren, 476 varkens. Prijzen per Kg.: vette koeien 70—60-36-46 ct., vette ossen 64r—58 —36-46 ct., vette kalveren 100-90—60-70 ct., varkens (levend gewicht) 49—48—46 ct., schapen 47—41—30 ct., lammeren 54—45— 40 ct. Prijzen per stuk: schapen f 23—18— 16, lammeren f 20—15—11. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer gelijk vorige week. handel traag, prijzen voor le kw. koeien en ossen iets lager, overigens onveranderd, pr. koe 74 ct., pr. os 66 ct. Vette kalveren, aanvoer ruimer, handel lui, prijzen con stant, pr._ tot 1.10. Schapen en lammeren, aanvoer iets korter, handel redelijk, prij zen beste lammeren iets hooger, overigens als vorige week. Varkens, aanvoer veel kleiner, handel tamelijk, prijzen hooger, Aveinig a'arkens voor hoogste noteering ver kocht. Eenige partijen schapen voor export verkocht. ZWAAG, 6 Maart. Veilingsverecniging „Bangert en Omsfr." Winterjan 2427, Present van Engeland' 0939. s ALKMAAR, 6 Maart. Aardannelen 2.90, boerenkool 11.30'15.60, bieten 1.S0—4.40. gele kool 4—7, prei 6.20— 12, peterselie 12.40, raapstelen 3.roode kool 58.10. selderie 4.20S, spinazie 0.81 —1.05, spruiten 6.50—8.50, uien 2.90—4.60, Avitte kool 1.30—1.50, witlof I 9—11, idem TI 7—8.50. PURMEREND, 7 Maart. Veemarkt. Koeien totaaT 500 stuks: 180' vete koeien 6268 ct. per kilo, geldekoeieni f 100—160. melkkoeien 180260^ 20 paar den 80—160, 24 vette kalveren 6595 ct. p. Kg., 1600 nuchtere kalveren 518, 228 vet te varkens 4448 ct. per Kg., 70 magere varkens 18—28, 390 biggen 10—17, 800 schapen 16—28,

Schager Courant | 1939 | | pagina 8