Op slapende mijnwerker Geschoten Politic schaduwt schooljongen Arrondisscnjcnts rechtbank te Alkmaar Uit Alkmaar (MEERVOUDIGE STRAFKAMER). UITSPRAKEN. Vóórdat de zitting een aanvang nam, deed de Rechtbank o.m. de -volgende uit spraak: J. YV. te Alkmaar, wegens zwaar licha melijk letsel veroorzaakt te St. Pancras, tot een geldboete van f 25, subs. 10 dagen met ontzegging van het rijbewijs voor den tijd van drie maanden (de eisch luidde: 14 da gen hechtenis en ontzegging van het rijbe wijs voor den tijd van één jaar). Het was gisteren een weinig belangrijke zitting. Twee zaken met gesloten deuren en drie verdachten, die in verzet waren geko men van een vonnis van den kantonrechter. Dat was alles! Anna Paulowna. HIJ WRONG ZICH IN ALLERLEI BOCHTEN! De kweeker G. W. T. uit Anna Paulowna, die in Juni van het vorige jaar bollen van tulpen had gekweekt, zonder daartoe de vereischte vergunning te hebben en deswege door den kantonrechter tot f 400 boete was veroordeeld, wrong zich in allerlei bochten, om maar van die vierhonderd pegels af te komen. Maar het hielp hem weinig. Hij be gon met te vertellen, dat hij f 400 veel en veel te hoog vond.. Ik geef toe, zeide verd., dat ik het gedaan heb, maar niet in dier voege, dat ik expres zonder vergunning teelde. Maar je mocht het niet doen, merkte de president Mr. A. M. Ledeboer op. Wist ik dat?, antwoordde verdachte. De Officier van Justitie, Mr. v. d. Feen de Lille zeide in zijn requisitoir, dat de kan tonrechter ongetwijfeld wel goed op de hoog te zou zijn met de plaatselijke toestanden en vroeg daarom bevestiging van het von nis door den kantonrechter gewezen. Verd. was zeer verontwaardigd en wees er de Edelachtbare heeren op, dat hij hee- lemaal geen kweeker was, maar een dood gewone arbeider. Mr. v. d. Loos een der rechters her innerde verd. er echter aan, dat hij toch zelf toentertijd de bollen gekweekt had. Verd. erkende dit, waarop Mr. v. d. Loos zeide, dat het juist daarom ging. De president bepaalde de uitspraak in deze zaak op heden over acht dagen. Wieringermeer. EEN VREEMDE MANOEUVRE. J. K. uit de Wieringermeer was ook al in hooger beroep gekomen, maar vond het niet de moeite waard zelf te verschijnen. De zaak was bovendien eenvoudig genoeg om haar buiten verdachte om te behande len. Op 19 October 1938, was verd. met twee kameraden naar z'n werk gefietst, Het was zes uur in den morgen en dus nog aarde donker. Achter de fietsers aan kwam een auto, bestuurd door een zekeren P. R., die verklaren kwam, dat de fietsers bij de Hoornsche brug rustig naast elkaar ped delden, toen ineens verd. die geheel links reed, den weg overstak, zulks om onna speurlijke redenen. Er volgde een aanrijding Hebt u signaal gegeven, vroeg de pres. Natuurlijk gaf ik signaal, merkte get. op. En was de aanrijding ernstig? wilde Mr. Ledeboer weten. Heelemaal niet ernstig, die man kwam d'r best af, oordeelde get. De officier wees er in zijn requisitoir op, dat de ambtenaar van het O.M. aan verd. had ten laste gelegd overtreding van art. 22 van de Motor- en Rij wiel wet, maar dat de kantonrechter hem veroordeeld had we gens het overtreden van art. 3 van het Rij- wielrcglement. Mr. v. d. Feen de Lille eisch- te daarom vernietiging van het vonnis van den kantonrechter en eischte opnieuw ver oordeeling tot f 20 boete, subs. 20 dagen hechtenis. Uitspraak heden over 8 dagen. HET DRAMA TE KOEDIJK. De verdachte B., die op 14 Maart voor de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar terecht zal staan, blijft nog steeds ontken nen. Ook de vrouw blijft in zijn onschuld gelooven. De Officier van Justitie staat dus wel voor een moeilijke taak. Hij kan slechts zijn dagvaarding door getuigenverklaringen die slechts aanwijzingen kunnen zijn, aan nemelijk maken. Ruim 20 getuigen zijn ge dagvaard. DE ZAAK BROERSMA. De heer Joh. Broersma, lid van de aanne mersfirma Joh. en Jac. Broersma, zal op 4 April a.s. v.m. 10.15 terechtstaan voor de Arrondissementsrechtbank, wegens opzette lijke beleediging van den hoofdingenieur der Rijkswaterstaat. De heer Broersma had deze beleediging uitgelokt om eindelijk recht te krijgen in een door hem vermeende onrecht vaardige behandeling door den Staat. ONTROUWE MAGAZIJNBEDIENDE. Bij den ijzerhandel der firma de Wild hier ter stede is ontdekt, dat de magazijn bediende F. P., die de goederen afgeeft aan de afnemers, sinds langen tijd (1 a 2 jaar) verduisteringen pleegde door tusschen de gewone boslellingen voor een bepaalden af nemer voorwerpen bij te voegen, die hij niet aan de administratie verantwoordde en wel ke dien afnemer dus niet in rekening wer den gebracht. Deze klant, zekere J., die me de in het complot was, gaf den magazijn bediende hiervoor regelmatig belooningen. Zoowel de knecht als de afnemer zijn ge arresteerd en na verhoor door de politie overgebracht naar het huis van bewaring. Zij zullen wegens verduistering in dienstbe trekking en heling vervolgd worden. Vermoedelijk is de firma wel voor een be drag van f 1000 benadeeld; de knecht heeft hiervoor een bedrag van f 200 aan belooning ontvangen. Lijst V.-D. voor de Gemeente raadsverkiezingen. De uitslag van het door de V.-D. gehou den referendum luidt als volgt: 1. A. Sietsma; 2. A. Eriks; 3. Mej. N. Ca- rels; 4. 11. Zeeman; 5. Mevr. Feringa—van Noord; 6. M. Rentenaar; 7. J. Wiese; S. W. .J. F. F. Brink; 9. H. J. Landman; 10. K. Krom. ZIJPE Door B. en W. dezer gemeente zijn de vol gende bouwvergunningen verleend: aan G. Brandt te Amsterdam tot het bou wen van een zomerwoning te Petten, in het Korfwater; aan D. Nap te Schagerbrug tot het verbou wen van zijn woon- en winkelhuis; aan K. Biesboer te St. Maartensbrug tot het bouwen van een Koeboet, dienend tot melkgelegenheid; aan de Doopsgezinde Gemeente Zijpe tot het verbouwen van een woonhuis; aan H. Vriesman te Petten tot het uitbrei den van zijn perceel, door aanbrenging van twee W.C.'s; aan F. W. de. Waard te Burgervlotbrug, tot het bouwen van een bergplaats. De stemming voor den Gemeenteraad is door Burgemeester en Wethouders bepaald op Woensdag 21 Juni 1939. Naar wij vernemen, hebben B. en W. het aantal leden van den OudeiTaad op 6 be paald. B. en W. dezer gemeente hebben adhaesie betuigd aan het verzoek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar, gericht tot. de directie der Nederlandsche Spoorwegen, tot het verkrijgen van meer doorgaande treinen op het traject Den Heldei'—HaarlemRot terdam en tot verbetering van de accomo- datie van het perron te Uitgeest. SCHAGERBRUG. Jaarvergadering Chr. Jongeman- nenvereeniging. Donderdagavond 9 Maart hoopt de Chris telijke Jongemannenvereeniging alhier haar derde jaarvergadering te houden. Op het mooie en uitgebreide feestprogramma staan zang, declamatie, voordrachten, samenspra ken, enz. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Gemaskerd bal. Onder zeer groote belangstelling had al hier in de zaal Homan een gemaskerd bal plaats. 24 deelnemers waren ingeschreven. De jury had geen gemakkelijke taak, en kende tenslotte voor de navolgende num mers de prijzen toe, en wel van de enkelin gen (mooiste): le prijs Lampions, 2e Pinda meisje, 3e Tinnen soldaat, 4e Stalencollec- tie, en 5e prijs Lente. Van de origineele enkelingen verwierven een prijs: Uitverkoop de le, Modedwaasheid 1870, de 2e, Felix Hellemersna, de 3e; Harten Heer de 4e, Honing's reclame de 5c en Eet meer brood de 6e prijs. Van de mooiste paren verwierf de le pr. Oranje boven en de driekleur in top, de 2e prijs Pierot en Pierette in 't rood, de 3e pr. Pierot en Pierette in 't wit. Van de origineele paren le prijs Kaartspel 2e prijs Pierot en Pierette in het verleden. Van de groepen: de 1ste prijs Uit den goe den ouden tijd. ST. MAARTENSBRUG. Maandagavond had alhier in café Hoep de jaarvergadering plaats van de Loterij club „De laatste uitvlucht". De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, zijn spijt erover uitdrukkende dat de opkomst van de leden zoo gering was, slechts 4 leden hadden aan den oproep van het bestuur gehoor gegeven De notulen werden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. De boeken van den penningmeester wer den door twee leden nagezien en in orde bevonden; goedkeuring volgde. De aftredende bestuursleden werden hij acclamatie herbenoemd. De aankoop van de loten, zal niet hooger gaan dan een vierde lot, en er wordt niet gesplitst voor de 5'de klasse. De rondvraag leverde geen bijzonders op, waarna voorzitter, alvorens te sluiten, den wensch uitsprak, dat 1939 een rijk jaar voor de vereeniging zal mogen zijn. WINKEL Ruim twee millioen aan tuinderssteun De Staatscourant van gisteravond bevat een beschikking van den minister van Eco nomische Zaken, waarin bepaald wordt, dat uit het Landbouwcrisisfonds aan hen, die als teler van gewassen vaa den tuinbouw zijn aangesloten bij de stichting Nederland sche Groenten- en Fruitcentrale en op den dag der uitkeering hun bedrijf nog uitoefe nen, steun zal worden verleend tot een be drag van ten hoogste f 2.100.000. De steun zal worden verleend per hoe veelheid producten, welke in een telkens voor elk product aangegeven tijdvak in 1937 of 1938 zijn geveild. De steuntoeslag wordt niet verleend op producten, welke administratief zijn geveild, op contract zijn verkocht, afwijkend van qualiteit waren of op een andere dan de verplichte veiling geveild. Nieuwe vestigingsverboden Voor rijwielbedrijf, brandstoffen handel en schildersbedrijf. De Minister van Economische Zaken heeft op grond van de Vestigingswet Kleinbedrijf bepaald, dat het zonder vergunning van de zen minister verboden is inrichtingen te vestigen in het rijwielbedrijf, den brandstof- fen^andel en het schildersbedrijf. SCHAGEN SCHAGEN-NIEITWS. Wedstrijden voor Zondag a.s. B.K.C. 1Schagen 1. Vertrek 1 uur 15. P. Schoorl; Joh. Bremer, M. de Haas; A. de Wit, S. Groofes, H. Middelbeek; J. Peet oom, Jb. Ypey, C. de Moor, G. Boontjes, Jb. Broersma. Res.: D. Schoorl, L. Schoorl. Schagen 2Hem 1. Aanvang 2 uur. J. J. Slikker; J. Weeland, Joh. Franzen; P. Kis- tcmaker, G. C. Anneveldt, T. Moransart; J, Steen, J. Starreveld, P. de Vries, J. v. d. Ben, R. van Haren. Res.: J. Slikker, P. Dekker. EERVOLLE BENOEMING. Mej. C. van Manen, leerares aan de Land- houwhnishoudschool alhier, is benoemd tot leerares aan de Nijverheidsschool voor Meis jes te Batavia. CALLANTSOOG DIENSTPLICHT. Bij de op 6 en 7 Maart j.1. alhier gehou den keuring van dienstplichtigen van de lichting 1940 zijn er van de 20 opgeroepenen uit deze gemeente 2 voorgoed ongeschikt verklaard. BRIDGEDRIVE. Gisteravond had in het lokaal van den heer de Bruijn een bridge-drive plaats, ge organiseerd door de bridge-club Winkel. Voor deze drive bestond een vrij goede be langstelling. De uitslag was als volgt; Oneven lijn: Hr. en Mvr. Rezelman 33 H pt.; Hrn. P. de Leeuw en J. Bloothooft 31 pt.; Hr. en Mvr. A. Schenk 30 pt.; Hrn. B. v. d. Hoven en Kwel dam 17/4 pt. (1ste pr.) Hrn. U. Wester en G. Kouseband 29 pt. (3de prijs); Her. en Mevr. J. Broekens 30)4 pt.; Dames C. van Duijvcnbode en T. M. de Quaasteniet 24)4 pt. (2de prijs). Even lijn: Hrn. Iv. Lange en P. J. Korver 33)4 pt.; Hr. en Mevr. A. J. Porte 24 pt. (3de prijs), Hr. en Mvr. J. Speur 34 pt.; Hrn. A. Keppel en P. Goet 23 pt. (2de prijs) Hr. en Mevr. K. Mulder 31 pt.: Mevr. de Veer en Hr. A. W. Christoph 22)4 pt. (1ste prijs) Hr. H. van der Ham en A. Molenaar 28 pt. LAN GEN DIJK NOORDSCHARWOUDE DE A.S. GEMEENTERAADS VERKIEZING. De candidatenlijst van de A.R. Kiesver- eeniging voor de a.s. gemeenteraadsverkie zingen ziet er als volgt uit: 1. J. Heeringa; 2. D. Barton Dz.; 3. R. van der Ploeg; 4 P. Barton Dz.; 5 G. Gutter. OUDKARSPEL STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 4 Maart 1939 stonden bij den agent der arbeidsbemiddeling in deze ge meente ingeschreven 56 werkloozen. Over de week van 27 Februari t.m. 4 Mrt. waren opgenomen in de gemeentelijke werk verschaffing „baggeren" 24 werklooze ar beiders en in de werkverschaffing „slooten" 5 arbeiders. In de steunregeling waren opgenomen 14 personen, terwijl 9 werklooze arbeiders uit de bondskassen trokken. DE EERSTE WONINGEN IN DEN WES TELIJKEN PROEFPOLDER. Door B. en W. dezer gemeente is aan de provincie Noordholland vergunning ver leend om in den Westelijken proefpolder van het Geestmerambacht twee woonhuizen met schuur te bouwen. Verkiezing Gemeenteraad. Door B. en W. dezer gemeente is de da tum, waarop de stemming voor den nieu wen gemeenteraad gehouden zal worden, vastgesteld op 14 Juni a.s. Tooneelvereeniging. De repetities van de tooneelvereeniging „Voorwaarts" voor de opvoering van het stuk „Er staat geschreven" zijn voorloopig gestaakt. De uitvoering zal dan ook eerst in het komende najaar plaats vinden. Naar we vernemen, is het de bedoeling om aan de vereeniging, welke uitgaande van de S.D.A.P. alhier is opgericht, een neutraal karakter te geven. Dit besluit is toe te juichen. In een kleine plaats als Cal- lantsoog, moet geen scheuring en verdeeld heid heerschen, zeker niet in het vereeni- gingsleven. SINT PANCRAS Vergadering Het Witte Kruis. Dg afdeeling St. Pancras van Het Witte Kruis vergaderde onder leiding van den heer A. Schuur. Na opening volgde lezing en goedkeuring der notulen. Naar aanleiding van de inspecties in het magazijn werd medegedeeld, dat gebouw en materiaal in uitstekenden toestand verkee- ren. Van het Hoofdbestdur was een schrijven ingekomen om de in dit bestuur ontstane vacatures aan te vullen door opnieuw twee dokters te kiezen; de aftredende dokters zijn in het Hoofdbestuur onmisbaar geble ken. Genoemd werden dn- de Vries te Wie- ringerwaard en dr. Smit te Haarlem. De i*ekening van den penningmeester ver toonde een saldo van f 625.96; de ontvang sten bedroegen f 1294.56, de uitgaven f 668.60 Van do t.b.c.-hestrijding waren de ont vangsten f 512,34, de uitgaven f 413, zoodat deze dienst een batig saldo opleverde groot f 99.34. De heer D. Bruin adviseerde de rekening goed te keuren, maar zag toch gaarne, dat de hoofden Witte Kruis en t.b.c.-bestrijding streng gescheiden bleven. De heer Boskamp bracht verslag uit van de Alaemerne vergadering. De heer W. Hoogland vroeg, hoeveel het inleggeld voor nieuwe leden bedroeg? De voorzitter antwoordde, dat diegenen, die zich hier vestigen, en jonggetrouwden, in den loop van het eerste iaar lid kunnen worden, zonder daarvoor inleggeld te beta len. Hoe langer wordt gewacht met toetre ding, hoe hooger het inleggeld wordt. Hierna sluiting. W ARMENHUIZEN De Lente zal te droog zijn! Voorspelling van De Bilt. Het Konininkliik Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt deelt mede, dat de komende Lente maanden Maart, April en Mei ge middeld over het geheele land met een waarschijnlijkheid van 80 pet, te droog zullen zijn, terwijl de temperatuur met dezelfde waar schijnlijkheid normaal zal zijn, d.w.z. dat de afwijking van de ge middelde lentetcmpcratuur kleiner zal zijn dan 0.7 graden. Het instituut hoopt de seizoens verwachtingen op den duur met. meer zekerheid en zoo mogelijk op korteren termijn te kunnen geven, waarmede de bruikbaarheid zal worden vergroot. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Kraakman, Maria, Dorpsstraat 184, van Heiloo, E 167; Bijman. Anna W., Dorpstraat 94, van Blokker, A 26; Groot, Margaretha J„ Dorpsstr. 133, van Ber gen (N.-H.), Loudelsweg 20; Wognum, Pie- ter W., Fabrieksstr. 1, van Zaandam, Pr. Hendrikkade 67a. Vertrokken personen: Groot, Petrus F., Beemster, Middenweg 13, van Oostwal 75; Frans, Guurtje. Alkmaar, Dr. Schaepman- str. 32, van Westfrieschedijk 80; Pronk, An- tonius P. en gezin. Alkmaar, de Ruijterstr. 43, van Fabrieksstr. 31; Kauw, Alida C., Oudkarspel A 63. van Dorpsstr. 194; Mole naar, Wilhelmina, Bergen (N.-H.), Lou delsweg 20. van Fahrieksstraat 17; Tijm, Cornelis en gezin. Alkmaar, Dijkgraafstr. 7, van Dorpsstr. 120; Reinders. Johanna P., Bussum, Burgcm. 's Jacoblaan 73, van Dorpsstraat 110; Boonacker, Neeltje (Wed. P. Mink), Schagen, .Noord F 39, van Oost- wal 104. Dolleman maakt drie slachtof fers. Nachtelijk drama te Hoens- broek. Gisterochtend vroeg heeft zich in de Zandstraat nr. 4 te Hoensbroek een drama afgespeeld, waarbij drie personen min of meer ernstig werden gewond. Bedoeld perceel wordt bewoond door het gezin van den mijnwerker Duisings, be staande uit vader, moeder, zoon en tweè dochters. Bovendien woont bij hem in een broer van vrouw Duisings, Ruiters ge naamd en de 40-jarige kostganger Bierman. Den laatsten tijd was de verstandhouding tusschen Duisings en Bierman, die reeds twintig jaar bij hem in de kost is, niet goed. Herhaaldelijk ontstond er ruzie, zoo ook Maandagavond. Bierman was onder den invloed van sterken drank en het kwam tot een woordenwisseling tusschen beiden. De ruzie liep zoo hoog, dat de hulp van politie en marechaussee werd inge roepen, om den vrede te herstellen. „Dat moet maar eens uit zijn!" Het bleek 's nachts, dat B., zijn kwade bui nog niet te boven was, want tusschen drie en vier uur ontstak hij over het snorken van Ruiters, die met hem de slaapka mer deelt, in woede. Onder de woorden: „Dat moet maar eens uit zijn", schoot hij op den slapenden man, die een schampschot aan den hals kreeg. Het merkwaardige is, dat niemand in huis de schoten heeft gehoord en iets van den aan slag gemerkt heeft. Tusschen kwart voor vijf en half zes nam het drama omvangrijker afmetingen aan. Toen men gereed was om naar de mijn te vertrekken, verweet Duisings Bierman zijn onverantwoordelijk gedrag van den vorigen avond, waarop laatstgenoemde wederom in woede ontstak, zijn revolver trok en eenige schoten op Duisings loste, die hem ern stig in de maagstreek troffen. Het slacht offer viel onmiddellijk ter aarde. De 27-ja- rige zoon, die zijn vader te hulp wilde snellen, werd op een drietal schoten ont haald die hem op verschillende plaatsen troffen. Hij was noa niet klaar. De inmiddels gewaarschuwde politie kwam juist op tijd, aangezien Bierman zijn re volver met nieuwe patronen wilde vullen. Hij was spoedig overmeesterd en werd zwaar geboeid naar het politiebureau te Hoensbroek overgebracht. De slachtoffers zijn naar het St. Jozef ziekenhuis te Heerlen vervoerd. De toestand van vader Duisings is ernstig, zijn zoon is er minder ernstig aan toe. Ruiters is er het beste af gekomen. Het parket uit Maastricht is te Hoens broek aangekomen om het onderzoek te lei den. 't Bleek een geraffineerd inbreker VAN MONTE CARLO NAAR HET HUIS VAN BEWARING. De Haagsche politie heeft een 17-jarigen scholier aangehouden, die de dader bleek te zijn van vijf inbraken in de residentie. Het had de aandacht van de poli tie getrokken, dat de 17-jarige scho lier H. K. erg royaal leefde. Her haaldelijk tracteerde hij zijn vrien den op autotochtjes, b.v. naar Am sterdam. De politie bracht dit feit inverband met enkele onopgehelder de inbraken en schaduwde den knaap. Doch in het begin van De cember was hij plotseling verdwe nen. Thuis had hij gezegd dat hij naar school ging, doch hij was naar het station gewan deld en had een kaartje naar Brussel geno men. Na ruim twee maanden in België en Frankrijk te hebben rondgezworven, is hij een dag of tien geleden in de residentie teruggekomen. De aanwijzingen tegen hem waren zoo sterk, dat de politie Zaterdag ochtend'tot de arrestatie in zijn woning overging. Hij bekende vijf inbraken in diverse per- ceelen te hebben gepleegd, resp. op 28 Sep- temlber, 22 en 24 october, 6 en 20 November van het vorige jaar. De buit van de eerste inbraak was hon derd gulden, die van de tweede 20 gulden, van de derde 1 gouden horloge en Engelsche en Zwitsersche gouen munten, terwijl hij bij de vierde en vijfde inbraak in beide ge vallen driehonderd gulden buit maakte. Het was ouders en vrienden wel opgeval len, dat hij zoo veel geld had, doch hij ver klaarde steeds dit 'met smokkelen te heb ben verdiend. In Monte Carlo Na zijn arrestatie bleek, dat hij, daar hij minderjarig is en dus geen pas bezit, onopgemerkt over de Belgische grens is gekomen. Een tijdlang heeft hij in België goeden sier gemaakt, totdat hij naar Frank rijk ging. Daar kwam hij in Monte Carlo terecht. Hij wilde spelen, doch werd geweigerd door de directie van de bank, daar hij zich niet kon legitimeeren. Daarom ging hij naar het Nederlandsche consulaat te Marseille, waar hij door middel van vele verdichtselen een paspoort wist te krijgen, waarop hij als meerderjarig stond aangegeven. In Monte Carlo teruggekeerd, verloor hij al zijn geld en ging aan tiet zwerven. Door de gendarmerie werd hij een paar weken in bewaring gehouden op grond van zijn valsch paspoort en tien dagen geleden op transport gesteld naar Holland, waar hij Zaterdagochtend door de Haagsche politie werd gearresteerd. Hij heeft alle inbraken bekend en is in het Huis van Bewaring ingesloten. Het spelletje van de wilde bassen is «uit De minister won Onderne mer met f 1000 beboet. Door den Haagschen kantonrechter is gis terochtend de 39-jarige Haagsche busonder nemer W. v. d. W. bij verstek veroordeeld tot een geldboete van 1000 gulden, subs. zes maanden hechtenis, wegens het zonder ver gunning vervoeren van personen. De ambtenaar van het Openbaar Ministe rie zeide in zijn requisitoir, dat de tijd, dat deze zaken principieel behandeld moesten worden, voorbij is. Het spelletje kan niet langer worden voortgezet. Een hooge boete is hier op zijn plaats. VLIEGENDE VLIEGKRACHTLOTEN. De 60 ets. Vliegkracht-Loten doen hun naam wel eer aan. Zij vliegen weg! Van alle zijden in het land ontvangt het Verlotingscomité nabestellingen en aan alles kan men merken, dat er voor Vliegkrachtloten groote animo is. De factoren voor succes zijn dan ook wel aanwezig in een uitgebre'iden verkoopdienst en bovenal in de schitterende prijzen, met een hoofdprijs-bekroning ter waarde van f 6000.—. Voor het houden van de trekking heeft men de welwillende medewerking verkregen van Notaris J. C. J. Waldorp te 's-Graven- hage, welke trekking vastgesteld is op Don derdag 6 April a.s. GRONINGEN, 7 Maart. Graanbeurs. Inlandsche rogge 7.707.75, wintergerst 7.65—7.75, haver (wit) 6.306.40, zwarte haver 6.406.50, groene erwten 7.65 —10.15, karwijzaad 2425, gele mosterdzaad 1617.50, kanariezaad 6.50—6.75, ronde mais 8.608.80, platte mais 8.508.60, lijnzaad, witbloei en blauwbloei 8.5010.50. Aanvoer matig, stemming beter. PURMEREND, 7 Maart. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 20 par tijen, wegende 36.000 Kg., handel .matig, hoogste prijs f 21.1 stapel kleine Boeren kaas 21.—333 Kg. boter 1.42—1.46 per kilo. 531 Runderen: 180 vette koeien 62—6S ct. per kilo, stug; 209 geldekoeicn f 100160 per stuk, matig; 130 melkkoeien f 180260 per stuk, matig; 12 stieren 46—52 ct. per kilo, matig; 18 paarden f 80—150 per stuk, stug; 36 vette kalveren 6595 ct.p er kilo, stug; 1546 nuchtere kalveren: v. d. slacht f 5—11, voord e fok f 12—18 per stuk, vlug; 228 vette varkens voor de slacht 44-48 ct. per kilo. matig; 43 magere varkens f 18 —28 per stuk, goed; 531 biggen f 1017 p. stuk, goed; 1044 schapen f 1628 per stuk, matig; 24 bokken f 3—11 per stuk, matig: kipeieren 3—3.30, eendeieren 2.60 per 100 stuks, 8300 N.H. blauwen 82%—87%, 3900 oude kippen en hanen 31%35 ct. per kilo, uitzonderingsprijs 37%40 ct. Konijnen 0.40 —2.50 per stuk, 500 eenden 0.20—0.55 per stuk, duiven 40 ct. per paar. Coöp. Centrale Eierveiling. Aanvoer: 90.000 eendeieren 2.65—2.75, 90.000 kipeieren: 65-06 Kg. 3.30—3.40, 63- 64 Kg. 3.25—3.30. 56—57 Kg. 3—3.10, 53—55 Kg. 2.90—3. 50—52 Kg. 2.80-2.90. ROTTERDAM, 7 Maart. Veemarkt. Totaal-aanvoer; 4035 stuks, t.w.: 197 paarden, 4 veulens, 941 magere runderen, 835 vette runderen, 53 vette kal veren, 101 graskalveren, 2359 nuchtere kal veren, 268 schapen en lammeren, 13 var kens, 7 biggen, 63 bokken en geiten. Prij zen per Kg.: vette koeien 70—60—36-40 ct., vette ossen 64—58-36-46 ct., stieren 58—52 —46 ct., vette kalveren 100-90—00-70 scha pen 494332 ct., lammeren 554742 ct., graskalveren 5040 ct., nuchtere kalveren 29—2419 ct., slachtpaardcn 51—42—32 ct., Prijzen per stuk: schapen f 211917. lam meren f 211612,e nuchtere slachtkalve- ren f 764, nuchtere fokkalveren f 2117 —14, slachtpaarden f 225—185—110', werk paarden f 340—270-130, hitten f 250—190- 120. stieren f 260-190-140, kalfkoeien f280 —215—150. melkkoeien f 275—205—150, vare- oeien f 195160140, vaarzen f 170150— 110, pjnken f 130—11090, graskalveren f 503525. hokken en geiten f 1085. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen als gisteren, pr koe tot 74 ct., pr. os 66 ct. Stie ren, aanvoer iets ruimer, handel flauw, prij zen iets lager. Vette kalveren, aanvoer niet groofcr, handel lusteloos, prijzen als vorige week, pr, tot 1.10. Schapen en lammeren, aanvoer iets kleiner, handel tamelijk, prij zen iets hooger. Nuchtere slacht- en fokkal- veren, aanvoer ruimer, handel matig, niet geheel prijshoudend. Paarden, aanvoer kor- er. handel kalm, prijzen voor slachtp. iets lager, werkp. en hitten onveranderd. Kalf- j>n melkkoeien, aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen onveranderd. Vare- koeien, aanvoer gewoon, handel lui, prijzen als vorige week. Vaarzen en ninken. aan- oer matig, handel slecht, prijzen iets la- "er. Graskalveren iets korter, handel slecht, nriizen moeiliik te handhaven. Bokken en geiten, aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen onveranderd.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6