G. J. Pannekeet WMribdaq,bc(i& ïlUjmeüj, Jaarfeest „Zeg ja!' Verbitterde strijd aan de Hanrivier Negrin ontsnapte den krijgsraad Oekraïosche partijen in Polen vinden elkaar Joden willen opheldering omtrent de Britsche voorstellen BRCI - Scbagen I Melichar Zaaimachine met Karwijbak De broodoorlog bezworen? Verplichte luchtbeschermingsor ganisatie in elke gemeente. De minister van Binnenlandsche Zaken, de heer Van Boeijen, heeft gisteren in zijn radiotoespraak over luchtbescherming -meege deeld, dat alle Nederlandsche burgemeesters spoedig wettelijk verplicht zullen worden, in hun gemeente een plaatselijke organisa tie van particulieren tot stand te brengen, welke een onderdeel zal vormen van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbe scherming. „Zeg ja", als de burgemeester een beroep op u doet tot medewerking aan de vorming van een dergelijke organisatie", zeide de mi nister. „Toon uw gemeenschapszin!" HET VERRE OOSTEN. Internationale concessie te Tient- sin wordt concentratiekamp. Reeds elf dagen lang wordt aan den Oos telijken oever van de Han, op 200 kilome ter ten westen van Hankau, verbitterd ge streden. De Chineezen verklaren, dat zij stand houden tegen de herhaalde Japan- sche aanvallen. Nader wordt uit Centraal Hopeh gemeld, dat de Japanncezen na door de Chincesche verdedigingslinie te zijn heen gebroken, de stad Tsjoengsiang aan de Hanrivier (180 k.m. van Hankau) binnengerukt zijn. Op het oogenblik worden er nog straatgevech ten geleverd. Tegelijkertijd zijn ook Japan- sche colonnes naar het noorden opgerukt. Zij hebben een punt bereikt, dat. 30 K.M. ten noorden van Tsjoengsiang ligt. Bij Moemat- sjeng (ten zuiden van Tsjoenking) zouden 3000 Japanneezen tot den aanval gereed staan. De Chincesche pers becijfert het ge heel der Japansche strijdkrachten in Cen traal Hopeh op drie gemengde regimenten. De buitenlandsche ingezetenen te Tientsin zien met groeiende bezorgdheid, hoe rond de buitenlandsche concessies een onheil spellend netwerk van onder electrischen stroom staande prikkeldraadversperringen wordt aangelegd, waardoor de concessies practisch in ecji concentratiekamp kunnen worden veranderd. Alle uitgangen zijn thans volledig afge sloten, behalve bij een paar hoofdwegen, die door de Japanneezen zwaar bewaakt wor den. Op strategische punten tegenover de concessies zijn een aantal machinegeweer- posten gebouwd. De Britsche en Fransche consulaire autori teiten hebben naar de reden van deze maat regelen gevraagd, maar tot nu toe van de Japansche autoriteiten geen antwoord ge kregen., Een passagier van een der vliegtuigen, die te Toulouse uit Spanje zijn aangeko men, heeft verteld van de omsfdn'dfghcdeh', waaronder het ministerie-Negrin uit Alba- cete gevlucht is. Het nationale comité van de republikeinsche unie was het onmiddel lijk met den verdedigingsraad te Madrid eens en de vliegtuigen van de Spaansche luchtvaartmaatschappij wei-den onder bewa king gesteld. Dit gebeurde niet alleen te Albecete, maar ook te Madrid, Valencia en Carthagena. Men wilde tot eiken prijs het vertrek van Negrin en de andere ministers verhinderen en stond op het standpunt, dat de leden der regeering voor den krijgs raad moesten verschijnen. Er heerschte ech ter gedurende verscheidene uren verwarring doordat de staatsgreep slechts bij eenige ambtenaren bekend was. Zoo hoorden de piloten eerst van den staatsgreep, toen zij to Toulouse aankwamen: hun passagiers hadden hen er niet van in kennis gesteld. Zij waren er in geslaagd ondanks de bewa king van de vliegvelden in Spanje op te stijgen. Eén vliegtuig werd echter vastgehou den, de passagiers gearresteerd. Voor het eerst een Gemeenschap pelijke resolutie geteekend. Het Poolsche blad „Illoestrowany Koerjer Codzienny" meldt, dat bin nen kort een nationale Oekraiiiache raad zal worden opgericht, waar in zich alle minderheidsgroepen zouden vereenigen om een grondslag voor toekomstige samenwerking te vinden. In Ockrainsche kringen acht men dit be richt voorbarig. Niettemin is het een feit, dat alle Oekrainsche partijen met uitzonde ring van de communisten een resolutie heb ben geteekend voor het eerst gemeen schappelijk waarin geprotesteerd wordt tegen de toepassing der agrarische hervor ming in oost-Galicië. Deze resolutie eischt, dat een einde wordt gemaakt aan het zenden van Polen naar Galicië voor de bebouwing van den Oekrain schen grond, dat de bepalingen worden in getrokken, die den aankoop van grond door Oekrainers verbieden, en dal de stuk ken grond, die vrijkomen door de verkave ling van groote bezittingen, verdeeld wor den naar de belangrijkheid der nationale groepen. De Pa'esfina-conferentie Voortgezette ontwikkeling van 't Nationaal Tehuis moet gewaar borgd worden, anders geen voort zetting der onderhandelingen. OVEREENSTEMMING OP VER SCHILLENDE PUNTEN TUS- SCHEN DE ARABISCHE EN BRITSCHE VERTEGENWOOR DIGERS. Er was gisterochtend te Londen een ver gadering van de Executieve van het Jood- sche agentschap, terwijl gistermiddag de Joodsche commissie inzake de Palestijnsche conferentie heeft vergaderd. De bespreking liep over de bij de verdere besprekingen met de Britsche gedelegeer den te volgen gedragslijn. Algemeen werd de meening uitge sproken, dat bij de verdere bespre kingen geprobeerd moet worden van de regeering opheldering te verkrij gen over haar voorstellen. Het verluidt, dat bij de jongste informeele besprekingen, waarbij waarborgen voor de Joodsche gemeenschap in Palestina het VOörnaahistö Onderwerp is geweest, de Jood sche gedelegeerden den indruk hebben ge kregen, dat de Britsche regcering geen ver gunning geeft voor een organischen groei van het Joodsch Nationaal Tehuis te Pa lestina. De Joodsche gedelegeerden zijn bereid tot een overeenkomst, welke een einde van het mandaat zou inhouden, indien de beginse len, welke een voortgezette ontwikkeling van het Nationaal Tehuis zouden veroorlo ven, in acht zouden worden genomen. Indien het antwoord der Britsche regeering haar bedoeling zou aan- toonen deze voortgezette ontwikke ling te waarborgen, dan zullen de Joodsche gedelegeerden het als een bevredigende basis beschouwen voor verdere besprekingen, anders zullen zij geen object zien in de voortzet ting van de onderhandelingen. „Vraag maar veel daar leert u van." Men kon dezer dagen in een van onze kranten lezen, dat de directeur van de afdeeling Ethnografie van het British. Mu seum zijn deskundige meening moest ge ven over een uiterst belangrijke vraag. Eenige dames wilden n.1. weten, of de soms geuite verondersteling juist is, dat blonde menschen nooit goede schakers kunnen zijn. Hij gaf helaas niet het ant woord, dat op zulk een vraag past. Hij antwoordde heel beleefd, dat de theorie absolute nonsens was. Het is een merkwaardige liefhebberij van sommige menschen, onzinnige vragen te stellen en dan nog aan het verkeerde adres. Een redacteur, die de dwaasheden uit de redactiepost zou schiften, kan er gemak kelijk een cabaretnummer mee vullen: Zijn magere meisjes egoïstischer dan dikke Komt de muzikaliteit pas met de ver standskies? Moet een meisje de correspondentie af breken met een jongen, die dreigt haar huis met dynamiet op te blazen als zij hem niet hebben wil? Hebben parketvloeren een ongunstigen invloed op het gezichtsvermogen? Is groen een mooie kleur en komt er oorlog Hoeveel honour-tricks zijn in de telling van Culbertson aas-vrouw van schoppen, en wat betoogt de beweging voor geeste lijke en moreele herbewapening? Wat moet men een poes geven die aan hik lijdt, wat denkt u van den Duitschen volkswagen; en zijn televisie en vegeta risme bevorderlijk voor den wereldvrede. P.S. Bijgaand diertje vond ik in een bloem kool; kunt u het thuisbrengen De krant wordt verondersteld alles te weten, qn dus weet zij alles. Maar er is een zeer speciale groep van cyfermaniak- ken, die een mensch radeloos kan maken. Zij kunnen niet hebben, dat eenig getal hun onbekend blijft. Hoeveel ministers heeft Nederland ge had sinds het een parlementairen staats vorm kreeg? Hoe oud zijn deze ministers samen geworden, en hoeveel uren van hun leven hebben zij tezamen besteed aan hoe veel wetten? Een onervaren journalist is geneigd, eerst eenige parlementaire mede werkers aan den arbeid te zetten en als deze beklagenswaardigen het onvermijde lijk hebben afgelegd, den vrager eerlijk te schrijven, dat de vraag niet voor beant woording vatbaar is. Volkomen verkeerd. De lezer zal het hem nooit vergeven. Hy zal het gevoel hebben, dat er een loopje met hem genomen wordt, of dat hij zijn vertrouwen verkeerd had geplaatst. Veel beter is, te antwoorden: „a. 211; b. 12090; c. 29304; d. 2423. Met verschuldigde ge voelens van hoogachting." De voordeelen van zoo'n antwoord springen in het oog. Indien de lezer zich nog herinnert dè.t hij vragen heeft gesteld, zal hij zeker verge ten zijn wélke. De cijfers zeggen hun dus in deze volgorde niets, en hij zal ze direct in den prullemand gooien, met het prettige gevoel iemand aan het werk te hebben ge zet. De antwoorden intereseeren hem even veel als het totale aantal kiezelsteen in de Middelandsche Zee, het aantal parel moeren knoopen in Londen of van enve loppen in Uruquay. Mocht hy echter kwaadaardig van aanleg zijn, laat hij dan maar rustig probeeren de juistheid te on derzoeken. Er is nog een andere manier om tegen zulke vragers op te treden, n.1. te ant woorden met een wedervraag: „Hoeveel muren zijn er in Joegoslavië, en waarom?" Het bezwaar van deze methode is, dat zij niet bevredigt, tenminste niet den vrager. En intusschen weten wy noe steeds niet, of blonde menschen slechte schakers zijn, want ik zie niet in, waarom de directeur van de afd. Ethnografie van het British Museum als expert moet worden be schouwd. Ik heb de vraag doorgezonden aan den directeur van het gasbedryf te Oss. Met deze bericht ik aan de geachte ingezetenen van Oude- sluis en Omstreken, dat mijn zaak en werkzaamheden we der door mij in denzelfden vorm worden voortgezet- Hoogachtend, OUDESLUIS TEL. no. 6. Voor direct gevraagd: Een flinke TUINMANSLEERLING. met zin voor het vak. BART HAAN, Bloemist, Sehagerbrug. ANNA PAULOWNA Schager Bridgeclub ZONDAG a.s. 12 MAART, 2 u.: Na afloop vanaf 4 uur Kampioens -Bal met muziek v. de Sonny Band, in de zaal van SLIKKER. Gaat allen feestvieren! Entree slechts een kwartje. Te koop: Een mooi Kartuig voor hit of paard, 1 ierpomp, tuigen, spoorstokken, evenaars, driewielde kar, enz. Donder dags stoep bij Baars. A. SCHOORL, Noord F 65, Scha- gen. Bridge drive op DINSDAG 14 MAART a*. in Café „De Beurs" .van den heer C. BOONTJES. Aangifte voor 12 Maart a.s. Chr. Jongemannen Ver. Sehagerbrug DONDERDAG 9 MAART, 's avonds 8 uur, in de zaal S. KUIPER. Toegang vriji Te koop: 1 zoo goed als nieuwe breed 2 meter, en eenige vijf- balks ijzeren eggen. M. WISSEKERKE - SCHAGEN Af te geven: 2e nab. ABED KENIA ZAAGERST, goedgek. N.A.K. f7.50 per 70 kg. incl. z. W. KOMEN Jz., Anna Paulowna. ADVERTEERT IN DIT BLAD De kwestie der Joodsche immi gratie in Palestina. De Joodsche immigratie in Palestina was liet voornaamste punt van bespreking tij dens de gisterochtend gehouden bijeenkomst van de Arabische met de Britsche vertegen woordigers. Reuter verneemt, dat de besprekingen thans het stadium naderen, Waarop de Bril sche gedelegeerden, die thans kennis heb ben van de opvattingen van Arabieren en Joden over de hangende kwesties, voorne- mens zijn definitieve voorstellen in te die nen. Alen gelooft, dat beide delegaties liet eens zijn geworden, dat de kwesties van de grondwet, de immi gratie en de landverkoopen in on derling verband staan en dat een overeenkomst al deze kwesties moet insluiten, waarbij rekening moet worden gehouden met de Britsche belangen, het onderhoud der heili ge plaatsen en de kwestie van het Joodsche Nationaal Tehuis. De Britsche gedelegeerden hebben niet op het oog bepalingen te treffen voor een overgangsperiode, daar dit zal afhangen van de ontwikkeling der interne aangele genheden. Geloofd wordt, dat de moeilijkheid van een overgangsperiode veel tijd in beslag neemt van de Arabische conferentie, daar de Palestijnsche Arabieren geweigerd heb ben eenige verantwoordelijkheid op zich to nemen voor een regeling, welke den duur der overgangsperiode niet. vaststelt. Het verluidt, dat de Britsche gedelegeer den samenwerking tusschen Arabieren en Jodenals essentiecle voorwaarde beschou wen om te komen tot het, uiteindelijke sta dium van onafhankelijkheid. Twaalf Lockhecds voor onze Oost Verdubbeling der Indische mili taire luchtmacht? Het Ned.-Indische Gouvernement heelt besteld twaalf Lockheed-toestel- len van het nieuwste model, geschikt voor alle militaire doeleinden. De machines zijn twee-motorig en kun nen als bombardementsvliegtuigen dienst doen. Zij hebben beweegbaar en vast geschut en zijn eveneens ge schikt voor overbrenging en oefening van het personeel. Bovendien zijn zij ingericht voor blindvliegen. De kosten bedragen f 1.242.000. United Press meldt nog uit Los Angeles, dat de eerste der twaalf machines reeds ge reed is. Het is een zeer snelle eendekker, geheel vervaardigd uit. metaal. De volgende week zullen de eerste snelheidsproeven ge houden worden. Omtrent een plan van liet Departement van Koloniën om te komen tot een ruimere en meer harmonieuze organisatie van de Indische luchtmacht, verneemt de Tel., dat uitvoering van dit plan zou leiden tot een uitbreiding, waardoor het aantal bommen werpers, gevechtsvliegtuigen en verkenners bijna zou worden verdubbeld. Thans is do vraag in overweging, wie deze uitbreiding, waarvan de kosten grootendeels vallen bui ten de grenzen der begrooting, zal betalen, aangezien Indië hiertoe niet in staat is. Ernstige familietwist te Huisduinen Familielid met een baksteen be werkt. Gistermiddag vervoegde zich zekere J. H., die in een logement te Den Helder ver blijf houdt, ten huize van zijn familielid H. te Huisduinen, met wien hij geruimen lijd om een erfeniskwestie in onmin leeft. Na een woordenwisseling kregen de verwanten hevige ruzie, waarbij de 60-jarige J. H. den heer II. met een baksteen op het hoofd sloeg, zoodat deze hevig bloedend ineen zakte. Toegeschoten buren verleenden hem de eerste hulp, waarna dokter Thórbecke uit Den Helder den man verbond. De politie, die ook terstond gewaarschuwd was, arresteerde den aanvaller, die in het hoofdbureau van politie werd ingesloten. De toestand van den getroffene is rede lijk.,Hij verkeert niet in levensgevaai'. De Nederlandsche Bakker ij stich ting bemoeit zich er mee. Gisteravond vond in Den Helder een ver gadering plaats van bakkerspatroons in verband met den aldaar heerschendcn brood oorlog. De voorzitter van de plaatselijke afdeeling deelde mede. dat men contact ge zocht heeft met de Nederlandsche Bakkerij- stichting. die één ha'rer leden naar Den Helder zal zenden, teneinde aldaar con tact te zoeken met de patroons eenerzijds en de directie der N.V. „de Volharding' welke bakkerij de prijzen zoo belangrijk verlaagd heeft, anderzijds. Het is de bedoeling, dat deze besprekin gen niet alleen met Den Helder gehouden zullen worden, doch zullen worden uitge strekt tot de ge'heele omgeving De mogelijkheid bestaat dus, dat in een groot deel van Noord-IIollands kop een zgn. prijszetting tot stand zal komen. WIELRENNEN. ZESDAAGSCHE VAN PARIJS. Gisteravond is de Parijsche Zesdaagsche begonnen. De eerste uren hebben een kalm verloop gehad. Hedenochtend vroeg was de stand: 1. Girard—Goujon 18 pnt.; 2. Lapé- bieIgnat 17 pnt.; 3. Groene wegenDe Kuvsscher 15 pnt.; 4. BuysseBilliet 8 pnt.; 5. Moretti—Giorgetti 8 pnt. Op één ronde o.a.: 7. Wals—Pellenaars 17 pnt. SCHAGEN 60-JARIG BESTAAN LYCURGUS. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan der gymnastiekvereniging „Lycurgus" zal Zaterdag IS Maart a.s. een receptie worden gehouden, waarbij het, gezien de populari teit, welke de vereeniging in Schagen en omgeving geniet, zeker niet aan belangstel ling zal ontbreken, 's Avonds wordt aan ge- noodigden, ouders en donateurs een jubile um-uitvoering aangeboden. Natuurlijk wordt het programma voor deze uitvoering' weer voorbereid onder leiding van den heer S. Keesman, zoodat de bezoekers van een op hoog peil staanden turnavond verzekerd kunnen zijn. ZIJPE 'T ZAND. Afbraak. Dinsdag heeft men een aanvang gemaakt met liet afbreken van het perceel, staande aan den Rijksweg, eigendom van den heer .Tb. Kooij. liet ligt in de bedoeling van den lieer K., aldaar een naar de eischen des tijds in te richten manufacturenzaak te stichten. Prijzen winnend sportman voor het eerst als treinpassagier! Onze plaatsgenoot de heer G. Tuin, slaag de er Zondag in, den eersten prijs te beha len bij de veldloop, welke gehouden is te Assendelft over een lengte van 3000 M. in den tijd van 11 m. 18 sec. Reeds meerdere malen heeft Tuin medailles in ontvangst mogen nemen. Deze keer kon hij zijn rijk dan rbét een béker vergróótcn.' Als bijzon derheid 'kan nog vermeld worden, dat 't de eerste keer is geweest, dat bovengenoemde lieer met het spoor heeft gereisd. OUDE NIEDORP R. K. KIESVEREENIGING. Bovengenoemde vereeniging hield ten lokale van den heer J. P» Pepping een alge meens ledenvergadering. De voorzitter heet, na opening, in het bij zonder welkom de heer Jac. Groen Azn., lid van Prov. Staten en 2c kamer, als spreker van dezen avond. Medegedeeld wordt, dat, in verband met de te houden verkiezing van de leden van den gemeenteraad, behalve voor de zitting hebbende leden de hm. Bakker, Kolkman en Bierman een lijst is binnengekomen voor de hceren P. J. Tromp, II. Tamis, Th. Stacle- gaard, S. Stam Szn., P. A. Broersen, A. S. Groot en J. II. Schiebroek. De vergadering wenscht nog 2 leden aan de lijst toe te voegen. Besloten wordt nog een tuinder en een veehouder op de lijst te plaatsen, waar voor zich bereid verklaren de heer P. Tes- selaar en D. Wijnkcr. Ingevolge hel besluit, op de laatst gehou den ledenvergadering is thans aan de orde verkiezing van 4 aan het bestuur toe te voegen leden voor adviescollege v. d. gros lijst gemeenteraadsverkiezing. In aanmer king komen: groep veehouders: P. Wijnker, tuinders: S. de Boer'Czn., middenstanders: A. Mooi, arbeiders E. C. van Oorschot. Hierna houdt de heer Groen zijn rede, waarin spr. wijst op de beteekenis van Provinciale Staten in verband met de te houden verkiezingen, waarna eenige vragen op bevredigende wijze worden beantwoord. Hierna sluiting. WARMENHUIZEN Jaarvergadering Ziekenhuisver- pleging. In het lokaal van den heer H. Slikker, had gisteravond een vergadering plaats on der leiding van den heer Jn. Strijbis. Na de opening volgde voorlezing van de notulen, welke onder dankzegging werden goedgekeurd. Jaarverslag. De heer H. G. Rijs bracht 't jaarverslag uit en vermeldde dat 't aan tal leden bedroeg op 1 Januari 1938 1745 en op 31 December 1938 1791, waarvan 1442 betalende en 342 niet-betalende. Verpleegd zijn in 1938 57 leden met een aantal ligdagen van totaal 833. Verleden jaar zijn verpleegd 55 leden. Er zijn 4 bestuursvergaderingen gehou den. Voorts is in 1938 besloten tot toetreding van het instituut van controleerend arts. Rekening en verantwoording. De heer A. Vcrgaij bracht verslag uit van de controle en adviseerde tot goedkeuring van de reke ning. Tot reservelid van de commissie is benoemd de heer W. Tesselaar Gz. Verkiezingen van bestuursleden. De pe riodiek aftredende heeren Jn. Strijbis, II. G. Rijs, W. Dijkstra, zijn met bijna algemeene stemmen herkozen. Voor den heer K. Koning is gekozen de heer P. Pie. De voorzitter maakt van deze gelegenheid gebruik den heer Koning voor het vele werk, dat hij in het belang van de vereeni ging heeft gedaan, hartelijk dank te zeg gen. De heer Koning is vanaf de oprichting van deze vereeniging lid van het bestuur. De heer Koning zegt gevoelig te zijn voor de hem toegesproken woorden, en hoopt, dat de vereeniging in de toekomst niet meer met tekorten moet werken en dat zeer weinig leden naar het ziekenhuis behoeven. Vaststelling nieuw reglement* Namens den voorzitter leest de heer Rijs de voornaamste wijzigingen voor in het nieuwe reglement. Uit de vergaderingen worden diverse vragen gesteld en tevens kwam de kwestie van controle nogmaals ter sprake. De voorgestelde wijzigingen werden ove rigens aangenomen. Vaststelling contributie 1939. De voorzitter zegt, dat gezien de uitkom sten van het laatste jaar, met een contri butie van 31/2 ct. per week niet kan worden voortgegaan en dat 't bestuur voorstelt de contributie te verhoogen tot 4J/2 ct. per week per lid. De heer Reindei's bepleit, naast deze regeling de gelegenheid open te stellen voor een langeren ligduur te verzekeren, dan 25 of 35 dagen. Vanzelfsprekend zal dat voor diegenen, die zulks wcrischen een premieverhooging tot gevolg hebben. De te berekenen premie voor een lange ren lig duur laat spr. gaarne aan het bestuur over. De voorzitter zegt toe in de eerstvolgende bestuursvergadering deze zaak te bespre ken. Na eenige besprekingen wordt ten slotte' besloten de premie vast te stellen op Vj/z ct. per week per lid. De heer Rijs dringt er bij de leden met klem op aan bij eventueele verhuizing naar een andere plaals dit direct op te geven bij het bestuur, opdat het bestuur voor over schrijving kan zorg dragen in het belang van de leden zelf. Bij de rondvraag brengt de heer Rijs nóg ter sprake, dat ook hij de Federatie van Ziekenhuisverzekeringen in Nederland de gelegenheid bestaat zich te verzekeren tegen de kosten van Sanatoriumvcrpleging. Wan neer er blijkt, dat ook in Warmcnhuizen daarvoor interesse bestaat, dan zal het be stuur gaarne bereid zijn een spreker daar voor te laten, komen. De kosten van deze verzekering bedragen 1 cent per week' per lid, en moet bet geheele gezin verzekerd zijn, Hierna sluiting. HARENKARSPEL DIRKSHORN. BRAND. Wim Kaandorp had een lucifer... Gistermiddag werd onze motorbrandspuit gealarmeerd voor een brand aan de Kerk buurt.. Bij aankomst bleek de hooiklamp van bakker Willem Kaandorp in brand te staan en daar deze belendend is aan het woonhuis vreesde men het ergste. Onmiddellijk werd met eenige stralen wa ter gegeven, en waren Piet de Goede en zijn mannen het vuur spoedig meester. De oorzaak was dat Willem junior met lucifers liad gespeeld. HEER-HU GOW AARD Burgerlijke stand van 27 Febr. 6 Maart. Geboren: Agatha Johanna, d. v. W. P. Bakkum en M. Blankendaal; Augustinus Cornelis, z. v. C. Korver en J. Sneekes; Jo hannes, z. v. P. Molenaar en A. Oudhuis. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Overleden: Arien Peereboom, echtgenoot van A. Jong; Cornelis Hartog, echtgenoot van Th. Flens; Johannes Kicft, echtgenoot van N. Groot. Loop der bevolking van 27 Febr. —6 Maart '39. Ingekomen personen: C. Rood, van Alk maar, naar B 144; D. Leegwater, van Ob- dam naar G. 38; J. Th. Does, van Oudorp N.H. naar H 98b. Vertrokken personen: P. Vader, van G 81 naar Avcnhorn; J. A. Vader, van G 81 naar Nieuwe Niedorp. WARMENHUIZEN, 7 Maart. Roode kool 4—6.50, gele kool 3.805.80, Deensche witte kool 3—3.90, uien 3.20, bie ten 1.903.20. Aanvoer: 73.500 Kg. roode kool, 26.200 Kg. gele kool, 18.000 Kg. Deen* sche witte kool, 700 Kg. uien, 1800 Kg. bie ten. NOORDSCHARWOUDE, 8 Maart, Uien 33.60, drielingen 1.70—1.80, grove 3.603.80, peen 34, kleine peen 1.90—2.10. Kroten 801.70; roode kool 4.706.50; ge le kool 4.305.60; d. witte kool 33.50. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Maart. Aanvoer: 2100 Kg. uien 23.10, drielingen 1.30—1.60, grove 2—2.90, stek 60—90 ct., 9600 Kg.p een 2.403.60, kleine peen 1.50— 1.90. 7800 kg. kroten 1.603.60; 69000 kg. roode kool 4—6.80; 30 kg. sla 15.—; 72000 kg. ge le kool 4.305.50; 49000 kg. d. witte kool 2.60—3.80 BROEK OP LANGENDIJK, 8 Maart. Aanvoer: 2000 Kg. uien 2.90—3.60, drielini een 1.401.60, grove 2,903, stek 0.901.10, 600 Kg. peen 3.503.05, kléine 1.70—1.90. 1700 kg. kroten 1.10—3.70: 26300 kg. roode kool 4.80—6.50; gele kool 4.70—5.80; 14500 kffv d. witte kool 3.10—3.40

Schager Courant | 1939 | | pagina 8