Wenschen van den tuinbouw Uil Langendiik Schager Kogge Radioprogramma Maandag 13 Maart 1939 Tweede blad TUIN'BOUWSTEUN 1938. De Langendijk heeft er weinig aan. Onze verwachting, welke we heb ben geuit over de beschikking van den Minister van Economische Za ken, waarbij door Z.Ex. is goedge vonden een bedrag van ten hoogste f 2.100000 te verleenen als steun aan den tuinbouw, is bewaarheid n.1., dat daarvan maar weinig ten goede zal komen aan de Langendijker tuinders. Dit blijkt wel uit de lijst van de produc ten, welke voor die steunuitkeering in aan merking zullen komen. Slechts zeer weinige zijn er bij, die in de Langendijker tuinbouw streek worden geteeld. We treffen daaron der slechts aan vroege aardappelen, voor welke een uitkeering zal geschieden van 0.35 per 100 K.G. over het tijdvak van 15 Juli21 Juli 1938; Savoye kool, hier zeer weinig verbouwd f 0.75 per 100 K.G. van 1 Jan—1 Mei 1938; tuinboonen f 0.50 per 100 K.G. van 27 Juni—28 Aug. 1938 Er val len nog wel andere producten onder die ook hier worden geteeld, doch in zoo ge ringe hoeveelheid of over een tijdvak, waar in geen aanvoer plaats vindt, dat practisch niet van steun kan worden gesproken. VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE ACTIE. We vernemen, dat naast de pas opgerich te afd. Langendijk van den V.D.B. (welke nu wel een anderen naam zal moeten aan nemen) te Oudkarspel een kern van Vrijz. Democraten is gevormd, van waaruit ge tracht zal worden nog meerderen te bewe gen als lid van een te vormen afdeeling toe te treden. Het zal wel in deze richting worden gestuurd, dat getracht zal worden voor de gemeenteraadsverkiezingen met één j gezamenlijke lijst uit te komen met de z.g. ai. groep De Boer. KORTINGEN BLOEMBOLLEN OVER OOGST 1938. Het Bestuur van de stichting Bloembol len Surplusfonds heeft aan den Minister van Ec. Zaken voorgesteld, de kortingsper centages van bollen van oogst 1938 te bepa len op 20 voor hyacinthen 17 voor vroege tulpen, 24 vor late tulpen en 7 yoor narcissen. ZU1DSCHARWOUDE. BRIDGE-DRIVE Bij den, ten lokale van den heer Kramer alhier gehouden bridge-wedstrijd was de uit slag de volgende: Oneven lijn le prijs A. J. Porte en echt- genoote, Winkel, 22 p.; 2e prijs P. Eecen Sr. en M. Kuilman, beiden te Oudkarspel, 22 p.; 3e prijs A. Keppel en St. de Rijke, beiden te Noordscharwoude 26/4 p. Even lijn: le prijs A. Bakker en C. Borst, beiden te Nordscharwoude 21 p.; 2e prijs C. Bakker en C. Goudsblom, te idem 23J4p.; 3e prijs P. Goet te Zuidscharwoude en A. Dekker te Broek op Langendijk 24)4 p. OUDKARSPEL. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer J. Magielse, ïs geslaagd voor het middenstandsdiploma .Vakbekwaamheid (bakkers). NOORDSCHARWOUDE. Alarml Zaterdagmorgen werd een proef geno men met de sirene op het gemeentehuis, ter alarmeering van luchtaanvallen. Het geluid was tot in alle deelen der gemeente duide lijk te hooren. Laten we hopen, dat het bij een proef blijft! „Gekocht en betaald", opgevoerd door de tooneelvereen. „Jong Le ven". Gisteravond heeft de tooneelvereeniging „Jong Leven" in de tooneelzaal van „Con- cordia" alhier een uitvoering gegeven met het mooie tooneelspel Gekocht en betaald" van George Broadhurst, in de vertaling van C. J. Pieters. De groote zaal van Concordia was zoo goed als geheel bezet. Het publiek **heeft ongetwijfeld zeer genoten van het spel, dat door de tooneelisten werd gegeven. De korte inhoud van het stuk is als Volgt; Een telefoniste trouwt met een mil- lionnair, doch na twee jaren, waarin zij zeer veel van elkaar zijn gaan houden, maar de jonge vrouw zich vele malen, als haar man dronken thuis komt, heeft moe ten laten vernederen, doordat hij haar laat gevoelen, dat hij haar met zijn geld ge kocht en betaald heeft, besluit zij, hem te verlaten. De man van haar zuster, die na haar huwelijk bi] den millionair in dienst getreden, wordt, omdat hij zich aan haar zijde stelt, ontslagen, waardoor zij in ar moedige omstandigheden komen te verkee- rep. Na ecnigen tijd worden man en vrouw weer bij elkaar gebracht door een planne tje van den zwager, die het armoedig le ven moe is. Zijn opzet slaagt uitstekend en zoodoende eindigt het stuk met een happy end. De heer G. Deutekom, als Robert Staf ford, de rijke Amerikaan, heeft uitstekend snel te zien gegeven, evenals mevr. De Groot—Vos als Virginie Blaine, zijn vrouw Hun spel was af en heeft de toeschouwers voortdurend geboeid doen toezien. Bij de tooncelen, waarin zij met elkaar alleen op 'het tooneel waren, zou men een speld in de 2Rnl hebben kunnen hooren vallen, r. rollen van mevr. Von DortNieman. uo uister van Virginie, en den heer P. Kist. jiaar zwager, waren van geheel ander genre, hoen beiden hebben getoond, ze goed aan voelen. Zij maakten het geheel tot een «''stekende prestatie. Tenslotte vermelden wij nog. dat mevr. A. voogt—Dekker van haar kleine rol, het rransche kamermeisie, maakt wat er van 6 maken was. terwijl de heer J. Koeman con verdienstelijke Janansche bediende was Deze perste uitvoering met „Gekocht en betaald", onder regie van den heer P. Deutekom, is uitstekend geslaagd. Centraal Bureau vraagt vol machten, teneinde het hoofd te kunnen bieden aan de moeilijk heden van den afzet. De strijd tegen de teelt- heffing op vroege aardappelen Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland zal op liet eind de zer maand een algemeene vergadering hou den, waarin belangrijke voorstellen aan de orde zullen worden gesteld, voorstellen, die er op wijzen, dat de tuinbouw nog altijd moeilijke tijden doormaakt. Het Centraal Bureau laat die moeilijkheden niet zoo maar over zich heen komen, doch wil er te gen waken, dat deze belangrijke bedrijfstak geheel zou ten ondergaan. Eén van de belangrijkste voor stellen is wel, dat van het Bestuur, dat ten doel heeft uitgebreide vol machten te verkrijgen, ten einde te trachten de moeilijkheden, die zich ten aanzien van den afzet der tuin bouwproducten voordoen, het hoofd te bieden. Het vraagt de Alg. Vergadering te doen overwegen, dat de toestand van den tuin bouw en den afzet van zijn producten zoo wel in binnen- als buitenland zich zoodanig hebben ontwikkeld, dat liet noodzakelijk ge acht moet worden de mogelijkheid te schep pen, tot het nemen van bijzondere maat regelen. Daarbij vraagt het verder machtiging tot het nemen van al die maatregelen, wel ke het noodig acht ter bevordering van de belangen van den tuinbouw en den afzet zijner producten en tot het nemen van voor de veilingen bindende besluiten ter uitvoering van bedoelde maatregelen; over te gaan tot stichting van een fonds ter bestrijding van eventueele kosten, verbon den aan de bovenbedoelde maatregelen en de bijdragen te bepalen voor éénmaal op 1 pet. van den veilingomzet 1938. De tuinbouw zal, zoo wordt door het Be stuur geconstateerd, zoowel op de eigen binnenlandsche markt als in het buiten land, meerderen afzet moeten vinden, óf hij zal voor een belangrijk gedeelte niet lan ger te handhaven- zijn. Bij dezen strijd zal steeds samenwerking met den handel wor den gezocht en zal steeds getracht worden om den afzet binnen het raam van het vei lingssysteem nog zooveel als mogelijk is in normale banen te laten loopen. Ook bij het zoeken naar nieuwe wegen en naar verbetering van den afzet en nieuwere afzetmethoden, zal het Bestuur een beroep doen op den georganiseerden handel en de verwerkers der producten, om op deze wijze de krachten te mobiüseeren, die kunnen bij dragen tot het welslagen van de te voeren actie voor een beteren afzet en loonende prijzen der producten. Het Bestuur is van oordeel, dat het door een besluit van de Alg. Verg. in staat moet worden gesteld voor de veilingen bindende hesluiten te kunnen nemen en volledige macht en zeggenschap over het product moet verkrijgen. Het tracht dan verder aan te toonen, dat, om dat werk te kunnen uitvoeren, de daar toe noodige middelen beschikbaar moeten worden gesteld. Noodig wordt geacht 1 pet. van den omzet van 1938. Mocht een nog groo- ter bedrag noodig zijn, waarvan de moge lijkheid niet uitgesloten is, dan vertrouwt het bestuur, dat een beroep op de regeering niet vruchteloos zal zijn. Aan den Raad van Advies zal bovendien voorgesteld worden, een bedrag van f 100.000 beschikbaar te stellen voor dit fonds van den afzet. Teeltheffiirg vroege aardappelen. De veilingsvereenigingen te Grootebroek, I-Ioogkarspel en Warmenhuizen wenschen actie gevoerd te zien ter verkrijging van af schaffing van de teeltheffing op vroege aard appelen, als zijnde onrechtmatig en te druk kend voor den producent. Herhaaldelijk is op vergaderingen van tuindersorganisatie^ aan Langendijk en omstreken tegen deze heffing te velde ge trokken, zoodat de behandeling dezer voor stellen in het brandpunt van de belang stelling onzer tuinders staat. Het Bestuur is het echter met de voorstellers niet eens. Het wijst er op, dat de regeling voor de vroege aardappelen in de geheele steunver lening een zeer uitzonderlijke plaats in neemt. De teeltheffing op aardappelen heeft ten doel de afzetregeling zoowel voor vroe ge als voor late aardappelen zich zelf te doen bedruipen. Bij de vaststelling van de gegarandeerde minimumprijzen wordt de teeltheffing mede in aanmerking genomen en wordt bij het berekenen van den kost prijs het volle bedrag der heffing in reke ning gebracht, zoodat de heffing op vroege aardappelen dan ook feitelijk te zien is als een heffing, drukkende op den consument. Het Bestuur besluit daaruit, dat het daardoor mogelijk is, in den aanvang van bet seizoen den consument een hoogeren prijs te laten betalen dan de eigenlijke pro ductieprijs, terwijl op het einde van het seizoen wanneer de veilingprijzen vaak be neden den productieprijs zijn gedaald, deze lagere prijs uit de heffing kan worden gecompenseerd. Zou deze compensatie uit eindelijk niet toereikend blijken te zijn. dan treedt bovendien automatisch de ver dere steunregeling in werking. Wel is het Bestuur ervan overtuigd, dat aan de wijze van heffing per oppervlakte bezwaren verbonden zijn, zoowel wanneer de oogst ongelijk is en voor de minder pro ductieve perceelen evenveel betaald moet worden als voor de productieve, vandaar dat het gaarne wil toezeggen te overwegen, op welke wijze, met behoud van het prin cipe der regeling, aan de daadwerkelijke bezwaren kan worden tegemoet geko'men. De steunverleening. De Langendijker veilingen zijn niet tevreden over den prijs, die bij de steunverleening wordt uitbetaald. De Langendijker Groentencentrale wil daarom, dat het Centraal Bu reau der Veilingen het verzoek tot de regeering richt, dat voor 1939 voor 1U0 pet. steun wordt uitbe taald tot aan den kostprijs der pro ducten, en dat de berekende kost prijs van de verschillende produc ten wordt bekend gemaakt, terwijl de Noordermarktbond de minimum prijzen wil verhoogen tot ongeveer den kostprijs. Beide voorstellen zijn gebaseerd op de overweging, dat, als niet wordt gesteund tot den kostprijs, de tuinders meer en meer verarmen. Deze voorstellen lijken een voudig en logisch, doch volgens het Be stuur zijn ze dit niet. Men moet, aldus re deneert het, het minimumprijzen-stelsel zien in verband zoowel met den export als met de binnenlandsche consumptie. Ten opzichte van den export, wordt op gemerkt, moet men kunnen concurreeren tegen de producten uit liet eigen land en die, welke uit andere landen'komen. De ons beconcurreerende landen, met name die van Zuid-Europa, en den Balkan, brengen veel al tuinbouwproducten aan de markt, aldus het Bestuur in zijn prae-advies, tegen prij zen, waartegen wij, indien wij onze mini mumprijzen steeds ongeveer op het niveau van dc kostprijzen der producten hand haafden, zeker de concurrentie niet zouden kunnen volhouden. Stelden we de minimumprijzen op ongeveer de kostprijzen, dan zou het gevolg zijn, dat wij onze buiten- landsche afzetgebieden voor een zeer groot deel zouden verliezen. Echter, zoo erkent het Bestuur, wil dit niet zeggen, dat we ter .{3evordering van on zen export onze ininiinuniprijzm zoo laag mogelijk moeten stellen. Dan zou ons het verwijt van dumping dei buitenlandsche markten treffen, wat ongetwijfeld zou wor den gevolgd door tegenmaatregelen van het buitenland. Een systeem van tweeërlei mi nimumprijzen. nl. één, een hoogere, voor het binnenland, en een lagere voor deii export, zou zonder twijfel door het buitenland ook als dumping worden aangemerkt en als zoodanig met tegenmaatregelen worden be antwoord. Ten aanzien van de binnenlandsche con sumptie, merkt het Bestuur op, is het de vraag, of de consument meer kan en wil be talen. Het antwoord daarop, zegt het Be stuur, is beslissend. Het is overtuigd, dat de groote massa van Nederlandsche consumen ten in het algemeen inderdaad niet méér kan betalen. Verhooging van de minimum prijzen tot de kostprijs zou zonder twijfel de binnenlandsche consumptie aanzienlijk doen verminderen. Nog grooter hoeveelheden dan thans zouden dan op onze veilingen onver kocht blijven en vernietigd moeten worden. Ongetwijfeld zou de publieke verontwaardi ging over de vernietiging van zooveel koste lijk voedsel zeer groot zijn. Voor enkele pro ducten, van welke de minimumprijs belang rijk hooger of zelfs op ongeveer den kost prijs zou kunnen worden gesteld zonder dat hiervan nadeelige gevolgen te verwachten zijn, is het bestuur gaarne bereid zijn mede werking te verleenen. Uit een en ander moge blijken, dat omtrent belangrijke vraagstukken, welker oplossing door velen als zeer eenvoudig wordt gezien, nog groot verschil van meening bestaat, en dat ze vaak ingewikkelder zijn en meerdere consequenties met zich brengen, dan men oppervlakkig zou meenen. BERGEN KAMPAVONTUREN. Kinder-zangspel in drie bedrijven. Tekst en muziek van H. J. Zaal. Bovengenoemd Kinder-zangspel, dat door de leerlingen van de openbare lagere schooi' voor een goed gevulde zaal van de Rusten de Jager ten tooneele werd gebracht, heeft behalve tal van zeer te waardeeren goede eigenschappen, een mooie paedagogisclie strekking. In Kampavonturen toch wordt 't kind de liefde voor de natuur en vooral voor het dier ingeprent. „Behandel de dieren met zachtheid en spaar de vogels", is wel het hoofdmotief, dat door dit heele zangspel loopt. En we kunnen daarvoor niet genoeg waardeering hebben! Waardeering hebben we ook voor het vlot te spel en zuiveren zang der jeugdige execu tanten. En het moet dunkt ons heel wat moeite gekost hebben aan den heer en mevrouw Zaal en aan alle heeren en da mes, die deze aardige kinderoperette met de kleinen hebben ingestudeerd. Het allerbest geslaagd was wel de slot apotheose in II, toen in den droom van Jan, successievelijk Klaas Vaak met z'n kabou ters kwamen aansluipen; vier nijvere mie ren aankropen, en tot groot vermaak van het publiek een groot aantal eenden bin nen waggel de. Maar liet mooist waren toch de fladderen de vlinders, die in de bonte mengeling en in groote verscheidenheid Jan in zijn zoeten droom de prachtige natuur voortooverden. Het dasen was zoo goed, de costumes en de belichting waren zoo uitstekend verzorgd, dat het publiek klapte en stampte, dat het een lieve lust was. De heer Zaal kon er dan ook niet aan ontkomen het laatste deel van dit wonder- fijn gebeuren te biseeren. Zooals gezegd, het was van het begin tot het einde een frisch, opwekkend spel, het welk ons weliswaar in I weinig handeling gaf, maar dat in de twee volgende bedrijven een zekere climax vertoonde, welke het ge heel tot een uitstekend geslaagde opvoering maakte. Een woord van hulde aan den heer H. J. Zaal, die voor krachtige muziek zorgde en door een welbegrepen begeleiding zijn jon ge zangstertjes en zangers volkomen in de hand had. Het was de heer Baretta, hoofd der open bare U.L.O.-school, die zeker de tolk van alle aanwezigen was, toen hij den kinde ren dank zegde voor hun fraaie prestatie en in het bijzonder een woord van dank richtte tot den heer en mevrouw Zaal en tot het hoofd der O.L.S. den heer Beets, wien hij hulde bracht voor hetgeen zij hadden gepresteerd. De bloemen, welke deze in ontvangst had den te nemen, waren in alle opzichten ver diend. Dat bewees trouwens wel het en thousiasme van het publiek, dat niet moede werd allen op het tooneel van harte toe te juichen. Wij vragen ons af, of een herhaling van deze inderdaad goede kinderoperette niet mogelijk zal zijn? ZIJPE Voor de t.b.c.-bestrijding. Aan deze gemeente is in de kosten van de tuberculosebestrijding over 1938 een..Pro vinciaal subsidie van f 516.15 toegekend. PETTEN De kazerne wacht. Bij de op 10 Maart j.1. gehouden keuring door den keuringsraad Zwolle is I. Jansma, ingeschreven voor den dienstplicht van de lichting 1940, geschikt verklaard. Uo-ei&aC SCHA.GEN H—HEM I, 2—4. Wanneer de thuisclub de zaak, voor de pauze iets zwaarder had opgenomen, zou de eindstand vermoedelijk anders zijn geweest. Het was nu voor de energiek werkende Hem-voorhoede niet moeilijk kort achter el kaar drie maal te scoren, zoodat de bezoe kers met een veilige 3—0 voorsprong voor de tweede maal het veld betraden. Enkele minuten was het spel oud, toen P. de Vries met een fraai schot onder de lat voorloopig de eer althans redde. Kort daarop benutte van Haren een penalty wegens hands, en maakte onberispelijk nummer twee. De pe riode van te kort spel bij Schagen was nu voorbij, er werd aardig samenspel te zien gegeven. Vooral Franzen ruimde uitstekend op. Kistemaker werkte als een paard. Hem bleef evenwel de meerdere, vooral de voor hoede was doortastender, hoewel bepaald fijn voetbal niet werd gedemonstreerd! 't. Ging Wel wat érg ruw soms. J J. Slik ker, die na de rust uitstekend op dreef was, kreeg zijn handen vol, mar ook de keeper der bezoekers, die vaak vrij gevaarlijk weg werkte en ontsnapte enkele malen nog maar juist aan het noodlot. Tien minuten voor het einde' vond een verwoed duel voor het Sparta-doel plaats, waaruit Hem als overwinnaar de score verhoogde. Met een 42 overwinning voor de bezoekers kwam het einde. SCHOOLVOETBAL Ook den tweeden middag van het school- voetbalfestijn is goed geslaagd. Er is spor tief en prettig gespeeld. De eerste wedstrijd was die van SCHAGEN II—LUTJEWINKEL 1—3. Lutjewinkel, een aardige ploeg, maar niet zoo gevaarlijk als verleden jaar, verkreeg de zege slechts na de gebruikelijke doelscho- ten, toen met een 1-1 stand was geëindigd. Schagen II heeft uitmuntend partij gegeven. OUDESLUIS—BURGERBRUG. 3—0. Burgerbrug had niet zooveel in te brengen, zooals de verwachting was, bleef het zwaar dere Oudesluis de meerdere. SCHAGEN I—DIRKSHORN. 5—1. Een zeer eenzijdige wedstrijd, waar Dirks- horn bijna niet aan te pas kwam. Het spel bleef bijna steeds op de Kinrkshorn helft en voor Schagen was het niet moeilijk een spre kende overwinning te behalen. Evenals bij de wedstpjden van den eer sten dag, waren ook nu weer die jongens, die als lid van een voetbalvereeniging re gelmatig trainen, steeds te herkennen aan betere balcontrole en spelbegrip. De school, die het geluk heeft de meeste van derge lijke knapen te bezitten, heeft nu eenmaal de beste kansen! VRONE-NIEUWS. Vrone ging nu eens geheel volledig naar Oudorp, om de club van dien naam te ont moeten. Al direct ontwikkelt er zich een vlug open spel. Beide elftallen zitten fana tiek op den bal. Als bij een snellen aanval de bal bij den Vrone rechtsbuiten komt, zet deze goed voor en de midvoor schiet onhoud baar in, 10 voor Vrone. Geweldig komt de thuisclub nu opzetten. Maar de verdedi ging van Vrone houdt stand. Vrone wordt weer sterker en weet dit uit te drukken in een goed doelpunt, wederom van den mid voor (20 voor Vrone). Oudorp weet ech ter heel gauw tegen te scoren (1—2). Bij een uitval van Vrone maakt de linksachter hands in het beruchte gebied; penalty! On ze midvoor plaatst zich achtèr den bal, het schot is echter wel zuiver, maar veel te zacht. En de keeper houdt den bal er uit, maar de midvoor snelt toe 'en schiet in. De bal wordt weer weggewerkt, maar had de doellijn reeds gepasseerd; de scheids rechter laat evenwel doorspelen. Hierna is het rusten. Na de thee krijgt Vr. wind tegen, Oudorp heeft nu het spel in handen. Maar de Vr. keeper heeft er goed 't oog op. Oudorp blijft steeds aanvallen, en sluit Vr. geheel in. Als er nog 20 minuten zijn te spelen, krijgt de Vr. midvoor den bal toegespeeld, hij geeft vlug door naar den rechtsbuiten. Deze heeft een geheel vrij Het uitdiepen van den boezem kostte het Waterschap in 1938 I 32.469.11. Dijkgraaf en Heemraden van het Heem raadschap de Schager Kogge vergaderden Zaterdagmiddag in liet lokaal van den heer A. de Graaf te Barsingerhorn. Voorzitter de heer D. P. Timmerman, dijk graaf; secretaris-penningmeester de heer P. Hopman. Allen zijn aanwezig; er is één vacature. De Voorzitter opent de vergadering en me moreert het overlijden van den hoofdinge land, den heer C. Smit Dz. Het is den lieer Smit niet gegeven geweest aldus spr. onze vergaderingen te bezoeken. Wij zijn er echter van overtuigd, dat hij was bezield met de beste bedoelingen, waar liet de Kogge betrof. Zijn nagedachtenis zal dan ook in dankbare herinnering bij ons blijven voort leven. De Secretaris leest hierna de notulen, wel ke onder dankzegging ongewijzigd worden vastgesteld. Onderzoek geloofsbrieven. Volgt het onderzoek der geloofsbrieven van den in de vacature C. Smit Dz., hoofd ingeland, den heer J. Blaauboer Kz.,waar mede zich belasten de heeren Nagelhout en Bas. Een en ander wordt in orde bevonden, zoodat tot goedkeuring wordt geadviseerd, waartoe wordt besloten. Medegedeeld wordt, dat de besluiten tot het aangaan van een rekening-courant-over- ecnkomst voor 1939 en tot het aangaan van een verzekering ter zake het beheer van den penningmeester door Ged. Staten zijn goed- Aan de orde wordt gesteld de rekening 1938. De ontv. hebben bedragen, met in begrip van het batig saldo vorige rekening ad f 2880.73, f 59.663.59; de uitgaven f 59.255.13 batig slot derhalve f 408.46. Het uitdiepen van den boezem heeft de Kogge in 1938 ge kost f 32.469.11.' Tegen deze rekening worden geen bezwa ren uitgebracht, zoodat vaststelling volgt op bovenstaande cijfers, onder dankzegging aan den penningmeester voor zijn accuraat be heer. Begrooting 1939. De begrooting 1939 sluit in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f 12.602.28; de post onvoorzien bedraagt f 1587.18. De omslag is hierbij ongewijzigd gelaten met een bedrag van f 3.50 per H.A. Zonder eenige discussie wordt de begroo ting aldus vastgesteld. Het Dag. Bestuur wordt vervolgens mach tiging verleend tot het aangaan van een kasgeld leening voor 1939, groot f 6000. Gewijzigd wordt voorts het Ambtenaren reglement in verband met de wijziging in de dienstplichtwet. Na rondvraag, welke niets oplevert, volgt sluiting. DINSDAG 14 MAART 1939. Hilversum I, 1875 en 301,5 m. AVRO-uitzending, 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Berichten). 9.00 Orgelspel. 9.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 AVRO-Amusementsorkest. 11.00 Wenken voor de huishouding. 11.30 Omroeporkest. 12.15 Berichten, gramofoonmuziek. 12.30 Omroeporkest. I.15 Omroeporkest, AVRO-Operettekcor en solisten (oph.). 2.05 Renova-kwintet. 2.45 Kniples. 3.45 Disco-variété. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 AVRO-Salonorkest (Om 6.25 Berichten) 6.30 Psychologische causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.15 Causerie: „De 40ste Jaarbeurs te Utrecht", 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP, Radiojournaal, mede- deelingen. 8.20 Causerie: „De Indische lectuur-week". 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.00 Radiotooneel. 10.20 Zang met pianobegeleiding (met een inleiding). 10.40 Gramofoonmuziek. II.00 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 11.3012.00 De AVRO-Dance Band. Hilversum H, 415,5 m. KRO-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Ca. 8.15 Ber.) 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Orkest. (1.001.20 Gramofoonmuziek). 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.00 KRO-Melodisten en solist. (5.456.05 Felicitatiebezoek), 6.35 Berichten, sportpraatje. 7.00 Berichten. 7.15 Cyclus „Naar de nieuwe gemeenschap". 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen, 8.15 Lijdensmeditatie. 9.30 Het Stedelijk Orkest van Maastricht en soliste, 10.30 Berichten ANP, 10.40 KRO-orkest. 11.2012.00 Gramofoonmuziek. veld voor zich en snelt op het V.-doel af. De keeper loopt uit, maar onze rechtsbui ten schiet heel tactisch in en brengt daar mede den stand op 3-1 voor Vr. Na nog wat heen en weer getrap, breekt het einde aan en heeft Vrone weer twee puntjes aan haar totaal toegevoegd. Vrone 2 wist in de morgenuren D.T.S. 8 overtuigend met 5—1 te slaan. De aanmoe diging van verleden week heeft wel gehol pen I

Schager Courant | 1939 | | pagina 5