Abonneert II op dit blad Alkm. Boys-OSV BKC gunde Schagen de eer niet Verdienstelijk spel van HRC tegen WFC Een weinig indrukwekkende wed strijd bracht tenslotte een bevre digend einde. Wanneer de competitie afloopt, kan men van ploegen, die niets meer te winnen of te verliezen hebben, niet verwachten, dat ze ons grootsche vertooningen zullen voorzetten en zoo stond het eigenlijk bij voorbaat vast, dat hier geen sprake zou zijn van een wedstrijd, waarin alles op het uiterste werd gezet. Degenen, die zich bij het naar huis gaan on bevredigd gevoelden, doen er goed aan dit te bedenken. Het was gelukkig voor de Boys, dat de OSV-voorhoede, buiten enkele opflikkeringen, weinig kracht demonstreerde. Was dit anders geweest, de uitslag zou wel eens een heel andere hebben kunnen zijn. Want vooral in de eerste helft was de achterhoede van de rood-witten slechts een schim van wat ze wel eens geweest is. En ook Brouwer scheen allerminst zijn dag te hebben. Later kwam hij er beter in en dat was maar gelukkig ook. Anders zou de gelijkmaker vermoedelijk zijn uitgebleven. De voorhoede van de geblokten vond een hechte verdediging tegenover zich, waarin vooral de blauw-zwarte doelman uitblonk. Zoowel gasten als gastheeren zochten het herhaaldelijk tot in den treure in de breedte. Met het gevolg, dat ze zelden gevaarlijk wer den en enorme vuurpijlen waren geen uit zondering. Alles bijeen was het een ontmoeting, die geen oogenblik uitkwam boven het middel matige. En er mag nog het een en ander te spelen zijn in deze competitie, het élan zal wel niet terugkeeren voor het volgend seizoen. De wedstryd begon met een OSV-aanval, waarna we een gelijkopgaand spel zagen. De Boys kregen enkele goede kansen en geraakten iets in de meerderheid. Het rood-witte aanvalswerk liet echter te wenschen over, terwijl uiteindelijk de blauw-zwarte doelman een enorme hinder paal bleek te zijn. Na minder goed spel van de Alkmaarsche verdediging krijgt de rechtsbinnen den bal vrij, een prima schot volgt, doelman Ter Horst raakt den bal met de toppen van zijn vingers en kan niet verhinderen, dat de be zoekers de leiding nemen. De Boys hebben dan pech met een paar formidabele schoten, waarbij de paal de OSV- ers een handje meehelpt. Even later zien we een scrimmage voor het Boys-doel, ongeveer ter hoogte van de penalty-stip. De Oostzaan- sche midvoor komt er uit te voorschijn met den bal, hij schiet en de Alkmaarsche doel man valt uit met zijn been inplaats van met zijn heele lichaam. Nu had hij het nakijken en het begint er voor de Boys slecht uit te zien. Ze hebben echter geluk, wanneer Göbel enkele malen een kans mist en er een door pingelen hopeloos verknoeit. Aan den anderen kant probeert Mulders eenige malen door goede voorzetten Goudsblom gelegenheid te geven in te koppen, maar het mislukt zoo dikwyls als het ondernomen wordt. Eindelijk krijgt Goudsblom den bal vrtf, een voorzet volgt en de midvoor weet te scoren. Er wordt nog afgetrapt, dan is rust. De gasten leiden met 21. Na de hervatting zijn de Boys er heel wat beter in. Gedurende de heele drie kwartier ongeveer hebben ze het heft in handen, zonder dat ze aanvankelijk overwicht in doelpunten vermochten uit te drukken. Slecht schieten was daarvan voor een goed deel oorzaak. Langzamerhand is sprake van een opslui ten van OSV, dat slechts af en toe wordt onderbroken door een uitval van de blauw zwarten. Enkele kansen gaan daarbij te niet, vooral door slecht spel van den midvoor, die er meer en meer uitraakt en tenslotte met den bal geen weg meer schijnt te weten. Aan den anderen kant verdedigt het OSV-achter- trio, krachtig gesteund door de halflinie, op dood en leven. De tijd verstrijkt, het einde komt nabij. De Boys schijnen hun overwicht niet in den ge lijkmaker tot uitdrukking te kunnen brengen. Eindelijk echter, enkele minuten voor het slot, lukte het. We konden bij het gekrioel voor het OS V-doel niet zien, wie dit feit verrichtte. Maar gescoord was er en verdiend was het ook. Nog even werd er gespeeld, toen blies de scheidsrechter voor de laatste maal. Dijkshoorn moet een harde schuiver stoppen, welke geen moeilijkheden oplevert. Langza merhand komt H. er beter in. Roomeyer zet zijn vleugels goed aan het werk en vele span nende momenten doen zich nu voor de W- veste voor. Pirard schiet er weer lustig op los, maar voorloopig blijft succes uit. Onder- tusschen breekt W. er ook wel eens tusschen uit, Selderbeek moet Bleeker remmen en zoo waar weet Booy een keer aan zijn bewaking te ontsnappen en met een,hard schot zijn club de leiding te geven. 10. Door dit onverwachte succes komt W. er beter in, maar Racing weet de balans weer te doen keeren en bijna heeft Sanders succes als hij Betlehem den bal uit zijn handen loopt. Pirard is er ook weer door maar juist aan den verkeerden kant van de paal gaat de bal uit. Eerst tegen de rust krijgt W. weer eenige aan vallen, maar oök hier is het schieten niet de sterkste zijde. Met W. in den aanval komt de rust en krijgt Racing nu den wind mee. In de tweede helft is W. toch het eerst in den aanval en we zien Bleeker hoog over schieten. Dan denken we, dat W. den voosprong zal vergrooten, 'maar Dijkshoorn redt het harde schot meesterlijk. HRC verplaatst het spel weer en na 10 min. wordt de gelijkmaker geboren. Goed combinee rend gaan Sanders en Kuiper er van door, de bal gaat naar binnen en met een 18-karaats Pirard-schot is de stand weer gelijk. Nu is H. niet meer te houden, een pass van Pirard naar Sanders, buitenspel zegt scheids rechter Peper. Toch blijft de druk aanhouden en niet zonder succes, Sanders geeft voor, Kui per van W., mist en van Es staat opgesteld om bal in de touwen te jagen. Nog is H. niet weg te slaan voor het doel en met een beetje geluk had het zeker 31 kun nen worden. Na dit angstige kwartier gaat W. weer eens ter aanval en inderdaad gelukt het om het spel weer gelijk te doen opgaan. Blee ker is er door, maar zyn schot faalt. Even later redt Vrijdag, de bal nog juist uit het doel. Toch komt de gelijkmaker en n« 25 min. is de stand weer gelijk, 22. Er volgt nu een verwoed gevecht om de lei ding en hoewel het bij 2- 2 is gebleven, had het net zoo goed 44 kunnen worden. Nu eens schiet van Wezel naast de paal, dan weer is het Pirard, die alleen voor den keeper staand geen doelpunt kan forceeren. Tegen het einde zakt het spelpeil aanmerkelijk, en als eerst Pirard juist over de lat gesdhoten heeft en daarna Klooster alleen voor Dijkshoorn naast geschoten heeft, kondigt de scheidsrechter het einde aan en heeft Racing weer een punt binnen, zoodat de rooden nog met 21 punten de competitie kunnen beëindigen. moeten halen toen Prins al gepasseerd was om den achterstand op te schorten. Toch kwam het tenslotte zoover. Het enthousiaste spel der Schagers overblufte BKC's verdedi ging nu keer op keer en toen Prins een schot van Broersma slechts met den voet had kun nen stoppen knalde De Moor uit een warwin kel van spelers onhoudbaar in (12). BKC had er echter blijkbaar geen vrede mee, dat ze het onderspit dreigde te delven. Een corner bracht een ommekeer. De bal belandde bij den ietwat terug opgestelden Paardekooper, die den bal van flinken afstand linea recta hoog in het net plantte (22). Een pracht goal. Van dit oogenblik af had BKC het spel weer in handen. De gevaarlijke oogenblikken voor het Schager doel waren legio. De Sch. voorhoede werd geheel omgezet, maar beter werd het niet. Toen het 8 min. voor tijd 32 werd, was Schagen definitief geslagen. Het was Steenvoorde, die scherp voorzette en De Schipper, die van vlak bij inzette (32). Even later deed kort samenspel tusschen Blok en De Schipper den bal bij Jan van Wees belanden, die er 42 van maakte. Nu zien we heelemaal een fantastische opstel ling bij Schagen, maar de bal komt nauWe- lijks voor. Nog eenmaal heeft BKC succes. Blok geeft opeens een ver hard schot, dat door den winddruk precies in den bovenhoek verdwijnt (52). Spoedig is het einde. Scheidsrechter Van Oosten maakte enkele fouten, o-.a. bij het eerste BKC-doelpunt. Zaandijk-Succes 3 1 Goede wedstrijd in Wormerveer. HRC schijnt inderdaad gebroken te hebben met uitwedstrijden te verliezen, want giste ren werd weer WFC, een kampioenscandidaat een punt ontfutseld. Daar kwam nog bij dat scheidsrechter Peper een grove blunder maakte door het tweede doelpunt van WFC, dat zeer zeker 3 meter buitenspel was, toe te kennen. Nu was het voor Bleeker geen kunst om de gelijkmaker te sco ren, want de Racing-backs bleven eenvoudig staan, wat op zich zelf natuurlijk altijd fout ia. Over het geheel genomen was het een aar dige wedstrijd, beide voorhoedes lieten zich gemakkelijke kansen voorbijgaan, terwijl beide doelen nog al eens hachelijke momenten had den te doorstaan. Bij W. ontbrak keeper Ver ver, die uitstekend werd vervangen door Betle hem. Toch viel de W-ploeg ons niet mee, het onderlinge verband was dikwijls zoek en het opstellen liet veel te wenschen over. Bij doel- achoppen kwam er maar zelden een der blauw- Witten aan te pas. Het neest konden ons nog hekoren r.buiten Booy en l.binnen Klooster. By HRC was ongetwijfeld Roomeyer de beste beheerscht bekijkt hij de zaak, geneerde zich "iet om een paar man te passeeren en steeds waar weer gaf hij lange passes naar z\jn vleu gels. Nu stond hij weer l.binnen op de plaats van de Jongh, die voorloopig geschorst is, ter wijl Dekker de linkshalf plaats bezette, v. Es speelde weer linksbuiten en zal zich na het afschudden der nerveusiteit wel weten te hand haven. De wedstrijd. Aanvankelijk gaat het gelijk op, een ver schot van Roomeyer werkt Betlehem corner, maar verder komt het voorloopig niet. Ook 52 zege voor BKC. Met 52 is BKC in het laatste treffen tegen Schagen de meerdere gebleven. De bezoekers hebben langen tijd de kans ge had om de eervolle vermelding van de kampioen thuis geklopt te hebben op de borst gespeld te krijgen, maar toen het puntje bij-paaltje kwam, wist BKC toch zooveel kracht "bijeen te garen o'm een dreigend gelijk spel of nog erger? in een eclatante zege om te zetten. Ondanks het feit, dat de beslissing gevallen was, was er veel publiek opgekomen. Een treffen tusschen BKC en Schagen trekt al tijd, terwijl de medewerking van het muziek corps „Concordia" alsmede het kampioens bal eveneens als trekpleisters dienden. Ook heeft de firma Niestadt een film van de match opgenomen, die op den a.s. feestavond zal worden vertoond. Het was evenwel iet wat tragisch om te zien hoe de heeren Nie stadt bijna steeds achter het doel stonden waar de doelpuntenniet gescoord wer den. Op hoog peil heeft de wedstrijd niet ge staan. De wil was aan beide kanten wel aan wezig: deze wedstrijd werd beheerscht door de ,,eer", welke Schagen evenzeer begeerde als BKC haar aan zich wenschte te houden. Aan den vorm ontbrak evenwel het ander. Aan de zijde van de kampioenen speelde Tau- ber minder goed en Paardekooper had zijn dag niet. Bij de Schagers heeft keeper Schoorl nogal wat fouten gemaakt, was rechtsbuiten Peet oom zeldzaam onzuiver met voorzetten en Boontje te weinig actief, terwijl Ab de Wit geblesseerd raakte en door Leen Schoorl ver vangen moest worden. Aan Schagen-zyde zagen we de nieuweling IJpey een uitstekenden wedstrijd rechts binnen spelen. Spil Grootes was stopper in optima forma en midvoor De Schipper heeft dan ook weinig armslag gehad. Uitblinkers zagen we bij.de bezoekers echter niet. BKC's combinatie is menigmaal beter ge weest. Tot hen die niettemin op dreef waren, rekenen van Teulingen Hz., Van Teulingen Jz. en Van der Goes (na rust). De voorlinie was wel actief en inzonder heid Blok viel weer eens mee, bijzonder vlot ging het daar niet en voor de promotiewed strijden dient uit een ander vaatje te worden getapt. Het spel was n.1. meermalen het eerste uur bijna voortdurend te kort. De wedstryd. Schagen is voor den wind gestart en toen ze nogal drastisch van honk trok, bleek BKC niet de juiste tegenweer te kunnen bieden. Een schot van Jb. Broersma ging vlak voor de paal langs en had zeker beter lot ver diend. Met dat al bleven de goals uit hoe de voor hoeden ook in schietpositie kwamen en reeds geloofden we in een puntloozen ruststand, toen BKC 5 min. voor rust succes had, toen Blok een stevige stormloop met een pass naar Jan van Wees besloot, stonden de be zoekers totaal schaakmat. Op de penalty stip kreeg de kleine BKC-er den bal, hij wachtte op het fluitje voor buitenspel (zoo „geheid" offside was het), het bleef uit, en begrijpelijkerwijze schoot Van Wees zuiver in den benedenhoek (10). Schagen's protesten baatten niet en met een 10 voorsprong voor BKC begon de tweede helft, Hoewel Schagen, toen tegen wind had, was zij het die het offensief opende en langen tijd behield. Vooral toen ze bijna on middellijk de gelijkmaker tot stand bracht door middel van den actieven IJpey, die een flinke run met een onhoudbaar schot besloot (1—1). BKC heeft het toen een tijdlang zwaar te verduren gehad. De neven Van Teu lingen hebben elk een bal van de doellijn Met 2 invallers in de voorhoede, n.1. voor Kuiper en Lont, trok Succes naar Zaandijk. Hierdoor waren de aanvankelijk gevormde revanchegedachten tegen de ploeg die eerder op het Succes-terrein op zoo fortuinlijke wijze won, wel eenigszins bekoeld. In zooverre was het jammer, dat S. met invallers moest aan treden. Weliswaar gaven Cloots, linksbuiten en Metselaar rechtsbuiten zich geheel, maar het gemis van den S.-motor Lont, en de steeds ver dienstelijken Kuiper deed zich toch geducht voelen. Voor den aanvang van den wedstrijd werden de gastheeren door den heer Oden, vice-voor- zitter van Succes, gecomplimenteerd met het behaalde kampioenschap. Hij deed zijn geluk- wenschen vergezeld gaan van een fraaie bloe menmand. Je wedstryd. Zaandijk won den toss en verkoos het wind- voordeel. Met een stevig windje in den rug kon Z. reeds dadelijk tot den aanval komen en ge- ruimen tijd overwicht uitoefenen. Voorshands evenwel zonder resultaat. De S.-achterhoede was n.1. goed op dreef. Wel gaven de beide zeer beweeglijke en snelle Z.-buitenspelers handen vol werk, het Z.-binnentrio schoot in de af werking der aanvallen te kort, maar Succes doorstond de eerste stormloopen met glans. De weinige S.-aanvallen waren vrij onbetee- kend. De zwaar gehavende voorhoede kon wei nig uitrichten en spil Engel wijdde alle aan dacht aan Schmitt die te weinig steun kreeg om gevaarlijk te worden, maar niettegenstaan de dat na een kwartier spelens met een ferm schot, dat invaller Cloots voor alle zekerheid nog even verder expedieerde, den Z.-keeper het nakijken gaf (01). Het deze eerste helft vooraangaande Z. zag echter kans nog vóór de rust. zeer tot vreugde van het tot dusverre rftuisstille Z.-publiek ge lijk te maken (i—1 De tweede helft. S. kwam, thans met het windvoerdeel, direct in den aanval. Geruimën tijd hield zij het spel geheel in handen en kwam Z. er niet aan te pas. Er ontstonden eenige gevaarlijke situaties voor het Z.-doel, maar èn Cloots, èn Metselaar misten voor open doel de kans van den dag. Eerst na een kwartier luwde het S.-offensief, doch de S. bleven in hun aanvallend spel vol harden. Hiervan kon Z. profiteeren en een snel le uitval bezegeld met een ferm schot van den rechtsbinnen, bracht vlug een doelpunt. Vóór S. zich gereed kon maken zich vol energie te werpen in den strijd pm den gelijkmaker, wer den haar verdere illusies ontnomen daar weini ge oogenblikken later, ook no. 3 volgde. Beide ploegen geloofden het nu wel. S. speelde een verloren wedstrijd. Met ongewyzigden stand 31 kwam het einde van deze in de beste ver standhouding onder de goede leiding vanden heer Bulte gespeelden wedstryd. MFC-W.waard 1-1 De Radboud-vestebewoners en de Pauweste- lingen hebben de punten broederlijk samen ge deeld. Wieringerwaard I mag met dit resul taat clubbei en dwars tevreden zijn, want MFC is, vooral nè. de rust, het meeste in den aanval geweest en heeft de Wieringerwaarder verde diging dan ook zeer vaak aan het werk gesteld. Het schieten van de MFC-voorhoede liet echter aan zuiverheid veel te wenschen over, vandaar dat het Wieringerwaard-doel vaak aan een doorboring ontsnapte. Begonnen werd met een gelijk-opgaand spel voor den toeschouwer aantrekkelijk door de vlugge, en soms verrassende, wederzijdsche aanvallen. Van beide zijden werden enkele schoten op het doel gelost, die echter door de keepers op gemakkelijke wijze konden worden gekeerd. Het spel was reeds eenigen tijd oud, toen de MFC-buitenman Schaap erin slaagde een mooie boogbal van links om te zetten in een, even fraaie, goal, geheel onbereikbaar voor keeper Wagen (10). Wieringerwaard begrijpende dat het „zoo niet langer ging", zette er een schepje boven op en slaagde erin verwarring in de MFC- verdediging te stichten, een verwarring, die zich uitte in enkele corners op het MFC-doel; corners, die in het geheel niet noodig waren geweest, indien de backs het hoofd koeler hadden gehouden. Door een fout in de M-verdediging werd.de stand weder gelijk. Met dezen stand ging de rust in. Na de rust was het MFC dat de touwtjes in handen nam. Het spel vond verder dan ook voornamelijk op de Wieringerwaard-helft plaats; Wieringerwaard had daar zelf schuld aan, doprdat zij te veel teruggetrokken speel de. Met een voorhoede van twee man bereikt men niet veel de voorhoede van Wieringer waard bestond vaak alléén uit Jn. Hazeloop en Fr. Rob. Eindelijk slaagde MFC erin te scoren; het doelpunt werd echter, wegens buitenspel, ge annuleerd. Slechts nu en dan wist Wieringerwaard wederom in den aanval te komen. De ver teruggetrokken J insen had, in samenwerking met S. van Veen, hierin een groot aandeel. Met voorzetten en langs en over het doel vliegende schoten, eindigde, dóór het eind signaal van den scheidsrechter, het MFC- ovcrwicht. Scheidsrechter J. de Riemer leidde correct. garemmen. Nieuw wereldrecord 500 m, borstcrawl De Olympische kampioen Medica verbeterd® tijdens wedstrijden te New-Yórk het wereld record over 500 meter borstcrawl door dezen afstand af te leggen in den tyd van 5 min. 56.8 sec. Het oude wereldrecord stond op zjjn naam. met een tijd van 5 min. 57.8 sec., ge vestigd op 1 Juni 1933 te Seattle. Atlas-Texel: een matige vertooning AtlasTexel is geen mooie wedstrijd ge worden, daarvoor stonden er blijkbaar te wei nig belangen op het spel. Slechts weinige ma len zagen wij goed opgezette aanvallen, welke meestal door Texel geleid werden. Van krachtsverschil was er echter haast geen sprake. Alleen de aanvallen van Texel waren gevaarlijker dan die van Atlas. Vooral H. Ran was een voortdurend gevaar voor de A.-ach- terhoecle met zijn mooie voorzetten en corners. Bij Atlas was het Snijders, die een goeden wedstrijd speelde; het was jammer, dat zijn medespelers -hem niet altijd begrepen. Post als midvoor hebben wij wel eens beter gezien, zijn groote fout is, dat hij het spel te veel remt. De wedstrijd was nog geen vijf minuten oud of Texel nam haast de leiding. H. Ran, die den bal goed toe gespeeld kreeg, zwenkte naar binnen en loste een schot, dat via den onderkant van de lat het veld weer insprong. Meteen is Atlas in den aanval, een goede voorzet van Wijker wordt naast geschoten. Atlas zal het nog een pro- beeren. Keurig krijgt Riedeman den bal toe gespeeld, zijn voorzet wordt door Post hard ingekopt, slechts door zich languit op den bal te werpen weet Beumkes een doelpunt te voor komen. Het spel gaat nu geruimen tijd gelijk op en neer, zoowel Texel als Atlas krijgen enkele behoorlijke kansen om te doelpunten. De verdedigingen weten echter stand te hou den. Totdat na pl.m. 30 min. spelen, bij een T.-aanval Vlaming zich handig vry speelt en doorgeeft aan Verseput, die De Ruiter van dichtbij hard passeert, 01.. Lang pleizier heeft Texel er echter niet van. Bij een mislukten voorzet van Riedeman trapt H. Neijens over den bal. Snijders is er vlug bij en passeert Beumkes met een hard schot, 11. Nu komt Texel even flink opzetten en be zorgt de A.-achterhoede benauwe oogenblik ken. Vooral H. Ran doet nu van zich spreken. Steeds zet hij den bal goed voor. Eenmaal kopt Vlaming juist over. Dan maakt Ran een doelpunt, dat afgekeurd wordt doordat Kiljan buitenspel stond. Atlas komt vlak voor de rust nog even opzetten, doch er komt geen verandering meer in den stand. Na de rust zien wtf hetzelfde spelbeeld als voor de rust. Het spel gaat ook nu weer gelijk op en neer. Ook thans doen zich aan weerskanten goede kansen voor. Die door goed verdedigen op niets uitloopen. 10 min. voor het eind krygt Atlas een duidelijk overwicht. De T.-achter- hoede krygt het nu hard te verduren. Uit dit offensief weet Atlas een doelpunt te maken, dat op onverklaarbare wyze wordt geannu leerd. Het doelpunt ontstond doordat Wijker een voorzet van zijn broer meteen inschoot. De scheidsrechter bleef echter bij zijn beslis sing, zoodat de eindstand kwam met een ge lijk spel. DTS-Strandvogels 7-0 Geen mooie wedstryd. De thuisclub heeft dit keer eens een flinke overwinning bevochten in een wedstrijd, wel ke niet veel mooie momenten heeft gekend. Het spel der Strandvogels was, vooral in de tweede helft, allesbenalve fair. De aanvoerder der gasten was zelfs verplicht, zijn vermanen de stem te laten hooren. In de eei-ste helft bleef de stand blank. Het spel ging op en neer. De gastheeren waren meestal in de meerderheid. Verscheidene aanvallen op het S-doel werden ondernomen, doch steeds zon der succes. Het schot was by de voorhoede zoek. De bal vloog over of naast het doel. Carnas liep den keeper met den bal in het doel bij het uitschieten; dit doelpunt werd echter niet .oegekend. Een penalty, voortkomende uit een handsbal door een der achterspelers van S., werd door Tromp genomen. Naast! Ook Jansen kreeg een mooie kans, vlak voor open doel. Ook naast geschoten.Meerdere kansen deden zich nog voor en hoewel het spel grootendeels op de S-helft werd gespeeld, kwamen er geen doelpunten. Ook Str. waagde eens een enkele keer een kans, doch deze bleven zonder succes. Na de rus1", welke met blanco-stand inging, viel H. Kuiper bij DTS uit wegens een in een vorige wedstryd opgeloopen blessure. Invaller was Borst. Ongeveer 5 minuten na de rust be gon de score, toen C. de Waard uit een aanval het eerste doelpunt maakte. Bakhuys zorgde voor het tweede puntje, terwijl Jansen iets later, uit een mooie voorzet van C. de Waard nummer drie in het S-doel deponeerde. Aange moedigd door deze resultaten werd het spel van DTS beter en was het overwicht duidelyk merkbaar. Het duurde niet lang of Tromp scoorde het vyfde puntje (50). Een corner voor het S-doel leverde niets op, doch C. de Waard kreeg spoedig een mooie voorzet van Carnas; hy liet het er niet bij zitten en liet den S-keeper voor de zesdé maal visschen. De penalty welke kort voor het einde van den wedstr.id genomen moest worden tegen Str. werd gestopt. Het zevende doelpunt werd geboren uit een strafschop, waarna het einde van dezen vrij onsympathieken wedstrijd kwam. I Berger Sportvereeniging Het eerste elftal heeft door eenige fouten van z'n doelverdediger ver loren. Het tweede elftal ver pletterde, spelende met 10 man, MEVO 2 met 71, terwyl het derde een moeiiyke klip omzeilde. Het was jammer en zeker niet noodig geweest dat het eerste elftal gisteren op eigen grond van EVC verloor. Eenige blun ders van den Berger doelverdediger waren daaraan zeker niet vreemd. Jammer, maar niets aan te doen. In de eerste helft toen Bergen wind mee had, werd er keurig gespeeld;'vooral de voor hoede vertoonde een mooi open spel. De wed strijd was dan ook het aankyken ten volle waard. Ofschoon Bergen iets sterker was, deden ook de EVC-ers herhaaldelijk keurig werk. Het eerste punt kwam van de Edam mers, toen Halff vergat uit te vallen naar een schot in den hoek (01). Maar het was spoe dig gelijk, toen ook de Edammer doelverde diger een fout maakte door naast den bal te grijpen en Henk Plomp er als de kippen bij was om den gelijkmaker te scoren (11). Wij zagen daarna tot tweemaal toe schitterende safes van keeper Halff. En toen was Bergen weer in den aanval. Een mooie voorzet van Cor Kroon belandde bij T. Sloot, die met een hard en onhoudbaar schot aan Bergen de lei ding gaf (21). Na nog eenig heen en weer getrap, waarbij vooral Kees Koster zich als spil onderscheidde, ging de rust met dezen stand in. Na de thee heeft Bergen veel minder goed gespeeld en vooral in de voorhoede boterde het niet erg meer. Ook de middenlinie werkte niet ineer zooals voor de rust. EVC kwam gewel dig opzetten en het duurde niet lang of on houdbaar voor Halff verdween de gelijkmaker in het doel (22). Niet lang daarna was het door een fout van Halff, dat het 32 voor EVC werd. En er zaten meer doelpunten voor de Edammers in de lucht. Toen Jaap Tuyn heelemaal voor was, voor het nemen van een vrijen schop, welke weggewerkt werd, stond ineens Arie Urbanus alleen voor de EVC-voor- hoede. Een snel passeeren en het was 42. Nog gaven de Bergenaren zich niet gewonnen en inderdaad na een snellen aanval der voor hoede, maakte Visser er met een hard schot 43 van. Maar toen een paar minuten voor tijd wederom door een fout van keeper Halff de Edammers er 53 van maakten, was het pleit beslecht. Een gelijk spel had o.i. de verhouding beter weegegeven. Scheidsrechter Freeke uit Den Helder leidde met vaste hand en zéér correct. De reserves, spelende met 10 man, verplet terden MEVO 2 op hun eigen terrein met niet minder dan 71. De goals wei-den gemaakt door C. Coevert Jr. 5, N. v. d. Berg en G. Kui pers elk 1. Keeper Beelman was in een pracht conditie en heeft er tal van moeilijke schoten op sublieme wyze uitgehouden. Het Gouden Derde zoo durven we het nu weer te noemen, omzeilde een lastige klip door Alkm. Boys 5 op eigen terrein met 20 te kloppen. En dat met niet minder dan vyf adspiranten in de ploeg. Het aardigste was, dat juist de adspiranten de doelpunten maak ten. Het eerste ontstond door een voorzet van Poldervaart, welke de Boys-keeper glippen liet, waarna Adriaan Wolf er als de kippen bij was om het leer langs den op den grond liggenden keeper te trappen. Met 10 voor Bergen ging de rust in. Na de pauze is er door de Bergenaren enorm hard gewerkt, vooral de beide backs Aker boom en v. d. Bergh hebben bergen werk ver zet en de Boys geen kans gegeven om te schieten. En wat op het doel kwam, belandde in de veilige handen van Henk Blees, de ad- spiranten-keeper, die een subliemen wedstrijd speelde. Vlak voor het einde brak Leo Swakman al- I leen door en met een onhoudbaren kogel I maakte hij er 20 voor Bergen van. Zoo eindigde deze wedstryd in een zeer ver- I diende overwinning voor de Bergenaren. Eindspurt van Watervogels Thans Nieuwe Niedorp met 30 geklopt. Nieuwe Niedorp, dat de toss heeft gewon nen en voor den wind had gekozen, is reeds direct in den aanval. Al spoedig moet Kubbe handelend optreden voor een goed schot van Wit. Kort daarna is hij juist op de goede plaats bij een gevaarlijk schot van Ter Haar. Met wat meer geluk had N. N. hier een voor sprong kunnen hebben. Na een kwartier komt N.N.'s elfde man het veld in. Bakkum gaat nu linksbinnen spelen. Het spel.is zeer aan trekkelijk, er wordt door beide partijen een snel tempo onderhouden. Voorloopig blyven de achterhoeden de voorspelers de baas. Opval lend is het voortreffelijk spel van den rechts back van Watervogels, Van 't Hert. Een kogel van Peereboom kopt hij eenmaal fraai het doel uit. Na ruim een half uur spelen is een vliegend schot van den linksbinnen den N.- doelman te machtig (01). Wel doen de N.- spelers hun best om gelijk te maken, maar het wil niet vlotten. Een fout van Wit is, om maar steeds weer iederen bal inplaats van vóór, op doel te schieten. Van Kistemaker is het jammer, dat hij steeds naar achter loopt met den bal.. Ter Haar verdeelt het spel niet voldoende, vooral Peereboom wordt verwaar loosd. Zienderoogen zakt het spelpeil aan bei de zijden, doch vooral bij N. Niedorp is het tempo stukken minder geworden. Rust gaat in met 10 voorsprong voor Watervogels. Na de hervatting is het vrijwel steeds W. geweest, dat het meest in den aanval was. De uitvallen van N, Niedorp, waar Peereboom nu midvoor speelde, waren wel niet zonder gevaar, doch veel zat er toch niet in. Als de W.-aanval weer eens goed is doorgebroken, is een goed schot voor den N.-keeper niet te houden (02). Het wordt eenigen tijd later zelfs 03, als een N.-back geheel onnoodig den bal met de hand bewerkt. De toegestane penalty wordt benut. Van eenig spel is dan bij N. Niedorp geen sprake meer. Ter Haar verlaat nog het veld. Rest ons nog te vermelden, dat de scheids rechter zich uitstekend van zyn taak kweet. De lagere elftallen. De A adsp. speelden gelijk tegen MFC A 11. De B adsp. verloren van een beter spe lend Alkm. Boys adsp. elftal met 20. N. Niedorp 3 verspeeldé haar fraaie kans op de bovenste plaats door in Akersloot met 54 te verliezen. En dan te bedenken, dat destijd in N.Niedorp met 100 werd ge wonnen. N. Niedorp 2 deed meer dan ver wacht werd door tegen VCL gelijk te spelen.

Schager Courant | 1939 | | pagina 7