Nu Alkmaar garnizoensstad wordt De Langendijker Groenten Centrale in 1938 Boeren, die uitgemolken worden Jaarvergadering van „De Koophandel" Jacob Cabeljaukazerne Juni 1910 gereed M De eerste afdeeling van het twee de regiment! Luchtdoel-artillerie vermoedelijk eind Juni naar Alk maar. Door het geschil over de kostelooze be schikbaarstelling van bouwrijpe grond, dat is gerezen tusschen gemeente Alkmaar en Ged. Staten van Noord Holland, is de ka- zerneboujv niet alleen vertraagd, daarnaast leek de komst van het regiment luchtdoel artillerie, dat zijn vaste standplaats in Alk maar zou krijgen, naar een latere toekomst te zijn verschoven. Nu eens vernam men, dat werd gezocht naar geschikte localitci- ten om althans een deel van het regiment voorloopig in orde te brengen, dan \yeer heette het, dat tijdelijke barakken zouden worden gebouwd. Het rechte echter wist men niet. Ten einde te weten te komen, hoe het pre cies met deze aangelegenheid stond, meen den we niet beter te kunnen doen dan ons in verbinding te stellen met den regiments commandant zelf en zoo hadden we giste ren het genoegen een onderhoud te mogen hebben met den luitenant-kolonel L. P. Schmidt. We willen niet verheelen, dat we ook nieuwsgierig waren kennis te maken met dezen officier, die straks in onze gemeente een vooraanstaan de positie zal komen innemen en we kunnen onze lezers meedeelen, dat we naar huis zijn gegaan met fden indruk, dat Alkmaar door hem een hoogstaand burger rijker zal worden. Op onze vraag of met zekerheid al iets te zeggen viel omtrent de komst van zijn regi ment,-deelde hij ons mede, dat hij naar aan leiding van verschillende bezoeken aan Alk maar, plannen aan hoogerhand heeft voorge leek Wel verwachtte hij, dat dienovereen komstig zou worden gehandeld, de goedkeu ring was er nog niet op verkregen. Zoo we echter duidelijk tot uitdrukking wilden brengen, dat de hoogere leger-instan- ties deze plannen eventueel nog zouden kun nen wijzigen, was hij wel bereid ons daar van mededeeling te doen. In verband met het feit, dat de voor het regiment te Amsterdam beschik bare ruimte aanstonds te klein zal zijn geworden, is te verwachten, dat omstreeks eind Juni a.s. de I Afdee ling van het regiment onder com mando van Majoor van Oorschot naar hier zal komen. Deze Afdeeling omvat 3 batterijen, waar van er voorloopig 2 te Alkmaar zullen wor den gehuisvest, terwijl het derde zal worden ondergebracht in Egmond aan Zee. Ook de afdeelingsstaf zal naar Alkmaar komen. Als kazerne zal worden gebruikt. de school aan de Laat, terwijl ook te Egmond een schoolgebouw beschikbaar bleek te zijn. Wanneer de rest van het regiment zal vol gen, was nog met geen mogelijkheid te be palen. Dit zal vermoedelijk wel afhangen van de spoed, welke wordt betracht bij den bouw van de Jacob Kabel j au kazerne. Hoewel ook hieromtrent niets definitiefs te vermelden valt, gaf onze zegsman toch uit drukking aan zijn hoop, dat deze omstreeks 1 Juli 1940 zal kunnen worden betrokken. Het einde in zicht. De boeren van de veehoudersonderlinge, die, zooals we destijds uitvoerig hebben uit eengezet zijn uitgemolken, krijgen boven hun verwachting waarschijnlijk nog wat „onderineik" terug. Het is niet veel, nog geen li van den derden omslag, maar onge twijfeld meer, dan dat ze zouden hebben ge kregen als tenslotte de zaak niet was geli quideerd. Het is de heer Mr. Eecen tc Oud- karspel geweest, wien op de vergadering van 6 Juli 1938 de afwikkeling werd opgedra gen. Deze schrijft thans aan de leden: Ingevolge de opdracht van de Buitenge wone Algemeene Vergadering, van 6 Juli 1938, te Haarlem gehouden, heb ik mij be ijverd om de liquidatie van Veehouders On derlinge zoo spoedig mogelijk tot een einde te brengen. Dit is mij niet zoo dadelijk mogen geluk ken, daar sommige leden weigerden loopen- de procedures minnelijk te regelen en er met de vorige liquidateur een regeling moest worden getroffen tot terugbetaling van het geen door hem, volgens het Accountants rapport, teveel was ontvangen. Zooals u bekend is heeft het Accountants kantoor De Kramer Lokhorst te Amster dam, over het tijdperk September 1920 tot Januari 1938, de liquidatie gecontroleerd en hierover een rapport uitgebracht, wat het vorig jaar geruimen tijd te mijnen kantore, voor de leden ter inzage heeft gelegen. Over het tijdvak van 1 Januari tot lieden ligt de rekening en verantwoording te mijnen kan tore ter inlage tot 15 April a.s. Het blijkt dat er thans een overschot in kas is van f 3286.38. Dit bedrag is voldoende om aan die leden, die vrijwillig den gcheelen derden omslag hebben voldaan, 13.956 van het. door hen betaalde bedrag te restitueeren. Ik verzoek u tegen overlegging van aan gehechte kwitantie, na 15 April, over het U toekomend bedrag te beschikken, of mij de kwitantie geteekend terug te zenden; in het laalste geval zal het u toekomende, na af trek der kosten van overmaking, op uw postrekening worden gestort of per postwis sel worden toegezonden. Uit onze omgeving B.4 RSINGERHORN Bouwvergunningen. Door B. en W. werden de navolgende bouwvergunningen verleend: aan H. van Riesen tot verbouw van zijn woonhuis; aan Wed. Jb. Pluister tot afbraak van de bestaande en bouw van een. nieuwe boerderij; aan de Doopsgezinde Gemeente tot af braak van de bestaande en bouw van een nieuwe pastorie alsmede tot verbouw van de D. G. Kerk; aan P. Pool tot het bouwen van een schuurtje. Vergadering Vischclub. Zaterdag ƒ.1. hield de Hengelsportvcroeni- ging „Vischlust" haar jaarvergadering. Van de 53 leden waren er 26 ter verga dering aanwezig. De agenda, die in een vlot tempo werd afgewerkt, vermeldde o.m. bestuursverkie zing. Het bestuur werd in zijn geheel her kozen. De aankoopcommissie werd even eens in haar geheel herkozen. Voorts werd nog 'besloten in het visch- water der vereeniging jonge snoek uit te planten,. De voorzitter sloot de vergadering met don wensch, dat de opkomst der leden bij een volgende vergadering beter zou mogen zijn. W1ERINGEN Uit de hand verkocht De boerderij van de heeren C. en J. Lont. te Polder Waard Nieuwland is uit de hand verkocht, aan den heer Kaashoek uit Bent huizen (Z.H.) ALKMAAR WAT „DE STEUN" DEED. TJitkeeringen van het Gemeente lijk Bereau voor Sociale Zaken. Door dezen dienst werd gedurende het tijdvak 3 Octoher31 December 1938 (ie kwartaal) uitgekeerd aan werkloozensteun f 82.259.90, alsmede f 6.425,26 aan -brand stoffensteun, totaal f SS.685.16. Over hetzelfde tijdvak van het vorig jaar bedroegen deze cijfers resp. f 129.968,78 en f 9.038.36, totaal f 139.007.14. De totaalcijfers over de 4 kwartalen 1938 zijn aan werkloozensteun f 403.950.88 als mede f 21.547.63 brandstoffentoeslag. Die over 1937 bedragen resp. f 496.180.92 en f 20.212.45. Aan Kerstgaven werd in 1938 uitgekeerd f 2.S0S.14 tegen f 3.248.41 in 1937. LANGEND1JK Besloten tot toetreding tot den landelijken bond van Aardap pelhandelaren. De vereeniging van groothandelaars in groenten en aardappelen „De Koophandel" hield gisteravond haar jaarvergadering in café „De Roode Leeuw" te Zuidscharwoude. Een 40-tal leden was aanwezig. ï)e voorzitter, de heer P. Deutekom, opende de vergadering met welkom, in het bijzonder tot de vertegenwoordigers van de veilingsvereenigingen. Spr. memoreerde het overlijden van den heer D. Paarlberg te Warmenhuizen. Ten aanzien van de afzet van de winter- producten welke nu weer eens allemaal verkocht kunnen worden, heeft voorzitter geen rooskleurige verwachtingen voor de toekomst. Over de invoering van de aanvoerregelin- gen was spr. zeer tevreden. Aan de initia tiefnemers *betuigde voorzitter dank. Applaus. De notulen der vorige vergadering, voor gelezen door den heer P. F. Slot, werden vastgesteld. Het financieel verslag van den penning meester, d.en heer J. Kramer, gaf aan, dat de ontvangsten f 2105.30, de uitgaven f 1006.16 hebben bedragen, het kassaldo was f 1099.14 (v. j. f 885.30). De rekening van den nachttelefoondienst sloot met 'n saldo van f 27.88 (v. j. f 31.10). Het jaarverslag van den secretaris ver meldde, dat het vereenigingsjaar vrij rustig is verloopen. Het ledental is met twee te- ruggeloopen. De plannen voor de ordening voor den aardappelhandel juichte de secretaris toe. Verschillende bemoeiingen met de veilin gen werden door den secretaris medegedeeld De stip in de kool was aanleidng voor veel reclames van afnemers. Verbetering van de aanvoer van de Deensche witte kool is wel gewenscht. Het verslag sloot met de beste wenschen voor 1939. Het werd met dank aan den heer Slot goedgekeurd. De heer K. Wagenaar bracht rapport uit over de sociale verzekeringen. Aan loonen werd in 1938 f 43775 uitgekeerd (v. j. f 44125) Er kwamen 3 ongevallen voor. Aan 30 (v. j. 34) zieken werd plm. f 2300 (v. j. f 3800) uitgekeerd. In plaats van f 16 per week wordt sinds 1 Juli '38 f 12 per week aan ziekengeld uitgekeerd. Het kapitaalbezit van dit fonds bedraagt per 1 Januari 1939 f 5810.48. Tot rekeningnazieners voor het volgende jaar werden de heeren A. Kliffen en P. Rij per aangewezen, voor de kas der sociale ver zekeringen de heeren Bonnet en L. Kal ver dijk. Ingekomen stukken. Van de Ned. Akkerbouw Centrale was een brief ontvangen, waarin o.ni. wordt me degedeeld, dat voor den binnenlandschen handel in late aardappelen geen vergun ning meern oodjg is, Rheumatische pijnen Mijnhardtjes doen deze snel verdwijnen. 12 stuks 50 ct. Van het Middenstandsborgstel- lingsfonds was een verzoek ontvangen om een jaarlijk- sche bijdrage te willen verleenen. Voor le den der vereen. Koophandel heeft men wel het een en ander gedaan, bleek uit een na der ontvangen schrijven. De heer Rijper vroeg door wie advies wordt gegeven bij aanvragen van Koophaft- del. De secretaris deelde mede, dat dit buiten het bestuur om gaat. De heer Rijper vond, dat het geen hulp voor den middenstander is. Men vraagt 5 pet. rente en het geld moet in drie jaar afgelost zijn. Spr. ried af, als het voor de leden van Koophandel ook zoo moeilijk zou zijn, een subsidie te geven. Na nog eenige besprekingen werd het be stuur gemachtigd na een serieus onderhoek, een subsidie, varieerende van f 10 tot f 25 te verleenen. De L.G.C. deelde o.m. mede, dat de bascu- lehuur met de helft is verminderd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. Deutekom met 40 stemmen herkozen. In de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer D. Paarlberg werd de heer L. Kalverdijk gekozen. In de vacature, K. Ootjers, werd de heer P. Kamp gekozen met 24 stemmen. De heer P. Rijper had 17 stemmen. Voorzitter dankte de heer K. Ootjers voor hetgeen hij in het belang der vereeniging heeft gedaan. Tot afgevaardigden naar de veilingsver gaderingen werden de aftredende heeren C. Keeman en H. Stennenberg bij acclama tie herkozen. De stiohting van de V.B.N.A. Aan de orde kwam hierna een ontvangen oproep tot het oprichten van een groote landelijke centrale voor den geheelen binnenlandschen aardappelhandel, in verband met de pogingen om te komen tot ordening in den aardappelhandel. De plannen voor deze landelijke organisa tie zullen op Donderdag 16 Maart te Den Haag worden besproken op een groote lan delijke vergadering; Het is de bedoeling, een stichting op te richten, waarbij alle handelaren zich kunnen aansluiten. Voorz. gaf een korte toelichting, waarna de secretaris verschillende belangrijke on derwerpen naar voren bracht t.a.v. deze vereeniging. Zoo zouden de vereenigingen zich slechts door middel van de centrale organisatie tot de Regeering kunnen wen den. De belangrijkste artikelen der statuten werden voorgelezen. Het doel is, medezeggenschap te krijgen bij event. ordeningsmaatregelen. De heer Bonnet herinnerde aan het rap port over de overdracht van de crisismaat regelen aan de producenten. Het is wensche lijk, dat de handel zich aaneensluit om te voorkomen, dat alles alleen aan de produ centen wordt opgedragen. De heer Hoogland, adviseerde tot toetre-, ding over te gaan. omdat het in het belang van den handel is. Als voorbeeld van het nut van ordening wees spr. op de wet op de evenredige vracht- verdeeling. De verschillende artikelen van het regle ment werden hierna besproken. De wenschelijkheid van een onpartijdige controle (niet door een concurrent bijvoor beeld) zal in Den Haag naar voren worden gebracht. Ook vestigde men er de aandacht op, dat er exporteurs zijn, die binnenlandschen han del drijven. Na nog eenige besprekingen besloot men met algemeene stemmen, mede te werken aan de stichting van den nienwen bond. Een drietal bestuursleden zal naar de te Den Haag te houden vergadering worden afgevaardigd DE RONDVRAAG. De heer Bonnet informeerde naar de on derhandelingen over de automatiseering van de telefoon. Hoe wordt het nu in de veiling? Voorzitter antwoordde, dat elke veiling een geheim nummer krijgt voor de onderlinge verbinding. De mogelijkheid bestaat, een ei gen toestel in de veiling te krijgen. Vreemde eenden In de bijt. De heer Rijper vestigde de aandacht op de vele vreemde kooplieden die thans zelf op de veilingen koopen. Voorzitter merkte op, dat de veilingen nog wel gevraagd kunnen worden, mede te wer ken aan de inschakeling der commission- nairs. De heer Hoogland keurde het af, dat dd vreemde kooplieden profitceren van hetgeen wij hier hebben tot stand gebracht. Daardoor verdwijnen onze eigen mcnschen Voorzitter uitte de wensch, dat deze mis standen zullen worden opgeheven. De heer Stennenberg drong er op aan, dat de leden van „Koophandel", als zij iets op een andere veiling laten koopen, dit laten doen door leden van „Koophandel" Er zijn ook leden van Koophandel, die voor niet-le- den koopen (de fa. Kloosterboer). Het be stuur verzoekt hiervan op de hoogte tc wor den gesteld. De heer C. Kuiper klaagde over de wijze, waarop de roode kool wordt afgeblaad. Het heeft er soms van dat men met een bijl bezig is geweest. Nadat de heer K. Molenaar als vertegenw. van de veiling te Warmenhuizen een woord je gesproken heeft over de nieuwe ordening, welke komende is, waarvoor spr. de mede werking van den handel inroept, volgde slui ting dezer geanimeerde vergadering. NOORDSCHARWOUDE. Staatspensionneering. De afd. OudkarspelNoordscharwoude van den Bond voor Staatspensionneering, vergaderde gisteravond ten lokale van den heer G. Oud, onder presidium van burge meester Wijnveldt van Oudkarspel. Van de afd. Drachten was een schrijven ingekomen betreffende het voeren van een meèr intensieve propaganda, De voorzitter zeide, dat dit een hartekreet is, welke allen zeker kunnen onderschrijven. Van het oud-bestuurslid den heer Koor des was een schrijven ingekomen, waarin dank gezegd werd voor de tot hem gespro ken woorden op den laatstgehouden feest avond. De heer Koordes deelde mede zeer tot zijn tevredenheid te zijn opgenomen in het tehuis voor ouden van dagen te Oud karspel. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden tal der afdeeling 375 bedraagt. Uit de rekening van den penningmeester bleek dat de ontvangsten f 476.23 hebben bedragen en de uitgaven f 389.28, zoodat het batig saldo f 86.95 bedroeg. Den penningmeester werd decharge ver leend. De heeren S. de Beurs, E. Slooves en C. Hemke werden als bestuursleden herkozen De heer C. Borst werd als afgevaardigde voor de Federatieverg. herkozen. Door den heer Bruin wordt nog verslag uitgebracht van de gehouden Bonds- en Fe- deratievergadcring. Na eenige besprekingen bij de rondvraag volgde sluiting. Schaken. Ie klas. Wit—Zwart: H. Bouwens—H. Hart 01, W. KaanN. Kaan 10, P. de RuiterD. Koom 10. 2e klas: J. BouwensC. Witsmeer 10, M. KuilmanK. Bierman afgebr. 3e klas: J. HeidsmaP. F. Slot 10. 4e klas: Jac. Bakker—G. Goudsblom 0—1, G. GoudsblomJac. Bakker 01, Jac. Bak ker—-G. v. Loenen 10, P. MienisG. Goudsblom 01, C. BakkerJ. Ootjes 01, Jb. BekkerJ. Stoop afgebr. Juniores: P. SteenhorstJ. Bras 1—0, W. Muller—H. Dullemond 01, H. OotjersG. v. Barneveld 01, C. BolkesteijnJ. v. Hout 01, A. Rootjes—C. Nap 01, G. Lan- gedijk—K. de Geus '/a. H. Kuiper—B. Visser 0—1, P. Heidsma—H. Piersma i/2— i/2, W. Glas—K. Bouwens 0—1, P. Kuilman P. Glas 1—0, A. Rootjes—K. de Geus 1— 0, C. BoekesteijnP. Glas 10, P. Heidsma W. Glas 1—0, P. SteenhorstJb. Kroon 10, G. LangedijkH. Ootjers 0—1, S. KnegtW. Muller 01. K. BouwensP. Boot 10, J. BrasH. Piersma 10, B. Vis ser—C. Nap 0—1. OUDKARSPEL. Werkloosheid. Over de week van 6 t.m. 11 Maart j.l. wa ren 24 werkloozc arbeiders geplaatst bij de gemeentelijke werkverschaffing baggeren en 7 bij de werkverschaffing slooten, terwijl er 11 werkloozen in de steunverleening wa ren opgenomen en 7 uit de bondskassen trokken. Op Zaterdag 11 Maart j.l. stonden bij den agent der arbeidsbemiddeling inge schreven 53 werkloozen. BROEK OP LANGENDIJK. Het plan is goedgekeurd! Naar wij vernemen, is het door den heer J. M. de Jong, bouwkundig opzichter van de Langendijker Groenten Centrale vervaar digde plan voor het auto-laadterrein achter de veiling, door den deskundige, den heer Mijs uit IJmuiden onderzocht en goedge keurd. Het afgeloopen Jaar bracht niet, wat er van verwacht werd. In het jaarverslag over 1938, dat in de a.s. algemeene vergadering van de veilingsvereeniging Langen dijker Groenten Centrale zal worden uitgebracht door den heer W. Vis ser, worden de in 1938 behaalde re sultaten met de verschillende tuin bouwproducten besproken. Betreurd wordt, dat de richtprijzen te laag berekend zijn om een redelijk be staan te geven. In verband met het verloop der vroege aardappelcampagne, wordt waardeering uitgesproken over de aardappelregeling; het wordt echter jammer gevonden, dat een zoo hooge heffing voor dit product betaald moest worden. Gewezen wordt op de moge lijkheid van een misoogst, waardoor de hef fing buitengewoon hoog kan zijn. De wenschelijkheid van een goede regeling voor de goedgekeurde pootaardappelen van den tuinbouw wordt naar voren gebracht. De door de tuinbouw geteelde poters komen steeds ten achter bij de door den landbouw geteelde. Ten aanzien van de stapelproducten sei zoen 19381939 wordt geschreven ,dat de teelt van bewaarkool hier redelijk was, be halve van de gele kool, waarvan de oogst zeer slecht was. Ook de kwaliteit was niet goed, zoodat van deze soort veel afwijkend moest worden geveild. In verband hiermede wordt herinnerd aan do ondernomen poging hij den Minister van Economische Zaken om op de afwijkende kwaliteit steun uitge keerd te krijgen. Dat de steunmaatregelen onvoldoende zijn blijkt uit de sterke verarming van onze tuin ders, die onrustbarend toeneemt, Met den tegenwoordigen steun moet men altijd een goede oogst hebben, wil men eenigszins uit komen, daar het gedeelte van het land, dat met landbouwgewassen moet worden beteeld meestal verlies oplevert. Gewezen wordt op de wijziging in het be stuur. De heer de Boer is tweede secretaris eworden, de heer Visser eerste secretaris. Dit is een goede oplossing geworden, waar door steeds iemand van het bestuur op de veiling is. Na de plannen tot de stichting van een nieuw laad terrein voor auto's uitvoerig te hebben gememoreerd, wordt de aanvoerre- geling voor de winterproducten besproken. Het vertrouwen in dit verslag wordt uitge sproken, dat zonder dwangmaatregelen de leden allen zullen medewerken om den aan voer regelmatig te doen verloopen, wat ze ker aller lbelang is. De belangen van de bloembollenveiling worden in de belangstelling der leden aan bevolen. „Hoe verder van huis. hoe dichter bij de schade" zegt de secretaris en wekt op de eigen veiling, waarin men zelf iets .te zeggen heeft, groot te maken, De omzet in het afgeloopen jaar was f 1565161.26. Aan steun is in 1938 f 195.211.30 ontvan gen. Voor doorgedraaide producten is be taald f 83.252.09, voor doorgedraaide goedge keurde pootaardappelen f 3S.635.10. Het jaaroverzicht van den aanvoer en opbrengst der producten hebben wij reeds eerder gepubliceerd. De omzet van de bollenveiling was in to taal f 111027.80. In 1937 fS8.000.—in 1936 f30.000.—. Dat gaat dus in stijgende lijn. Er zijn doorgedraaid: 1.006.925 kg. roode kool, 2.521.950 kg. gele kool, 1.337.375 kg. Deensche witte kool, 152.800 kg. savoyekool, 2.073.800 kg. vroege witte kool, 16.100 kg. aardappelen: 941.950 kg. goedgekeurde aard appelen; 16625 kg. bieten; 14215 kg. tomaten, 20860 stuks knolselderie; 2635 kg. boeren kool; 5592 bos peen; 8758 stuks bloemkool, 800 kg. rabarber. 238 kg. stambooncn, 1075 kg. andijvie, 30 kg. witlof, 72 kg. spinazie, 90 kg. sla en 973 stuks komkommers. Het ver slag sluit met den wensch, dat de ingevallen koude zal medewerken tot verbetering van de prijzen van de stapclnroducten. Het accountantsrapport maakt ten aanzien van het verlies op dubieuze debiteuren van de afd. bloembollenveiling, waarvoor geen voorzieningen zijn getroffen het voorbehoud, dat alleen de administratieve juistheid dezer vorderingen is vastgesteld. De explotatierekening van de afdeeling groentenveiling sluit op een totaal van f27.774.71 met 'n winst, na afschrijving van f'5073.32, van f2675.59. De exploitatierekening van de hollenvei ling, sluitende op een totaal van f4265.99, geeft een winstcijfer aan van f 1165.68, dat wordt afgeschreven op nadeelige saldi van vorige jaren. De balans is ditmaal niet opgenomen in den beschrijvingsbrief. De begrooting sluit op een totaal bedrag van f 20.8S0, met een post voor onvoorzien van f470. SINT PANCRAS DE KATHOLIEKEN MET EEN EIGEN LIJST. Volgens het Alkm. Dagblad komen de Katholieken van St. Pancras, Z., bij de e.k. raadsverkiezingen met een eigen lijst. Vier jaar geleden hadden zij zich met. de Chris- telijken verbonden. Candidaten zijn de hee ren T. de Goede, C. van der Gragt, A. Groen J. Bijpost en W. Hes. ZIJPE Hinderwetvergunning B. en W. dezer gemeente hebben ingevol ge de bepalingen der Hinderwet vergunning verleend, aan de N.V. Vereenigdc Petrole um Mij. Purfina-Sinclair „Sinfina" te Rot terdam tot het oprichten en in werking stel len van een henzinepompinstallatie te Pet- temerkluft voor het perceel van den heer G. Fijma. SCHAGERBRUG. Feestavond Staatspensionneering. Zondagavond werd in de zaal van den heer S. Kuiper alhier 'n feestvergadering ge houden van de afd. Schagerbrug van den Bond voor Staatspensionneering. In haar openingswoord heette de voorzit ster, mej. W. Krul, de aanwezigen welkom, in het bijzonder de tooneelclub O.K.K. van Zuidscharwoude. Spr. uitte haar voldoe ning over de goede opkomst en sprak voorts een propagandistisch woord voor het mooie en goede doel van den Bond voor Staatspen sionneering, waarbij zij in het bijzonder de jongeren aanspoorde mede te strijden. Vervolgens werd door de tooneelclub OKK (onder regie van den heer H. Beeltman) op gevoerd „De Vreemdeling", een tooneelspel in 4 bedrijven van Anton Coolen. Dit stuk stelt aan de spelers hooge eischen, doch wij gelooven wel te mogen neerschrijven, dat de vertolking door OKK volkomen geslaagd kan worden genoemd. De rol van „De Va der" werd op buitengewoon loffelijke wijze vervuld door den heer C. Wagenaar, terwijl „De Moeder" voortreffelijk werd uitgeheeld door mevr. Jo Dirks—v. d. Abeele. Voorts vertolkte mej. N. Engel op zeer uitstekende wijze de rol van „Agnes", terwijl de heer H. Beeltman als „De Vreemdeling" goed spel te zien gaf. „Meester Bosch" vond een pri ma vertolking bij den heer J. L. H. J. Wes tenberg, terwijl de beide jongens „Rudolf en „Martijn" (resp. de heer P. Koning en de jongeheer J. Schoenmaker) vlot en en thousiast spel leverden. Voorts waren de cors en grimage uitstekend verzorgd, zoodat het geheel wel zeer geslaagd kan worden genoemd. Het publiek volgde het spel met groote aandacht en gaf na afloop van ieder bedrijf door een daverend applaus van zijn instemming blijk. De bijeenkomst werd met een woord van dank aan O.K.K. door mej. Krul gesloten. Na afloop volgde een geanimeerd bal. ST. MAARTENSBRUG. Vogelvergunninrti De Minister van Economische Zaken hoeft aan den heer O. Bijma alhier een vogel vergunning verleend voor het dooden of vangen van vogels op de landerijen van den heer B. Appel. OUDESLUIS. Ziekteverlof. Burgemeester en Wethouders van Zijpe hebben aan Zr. Meurs alhier, Wijkverpleeg ster dezer gemeente, ziekteverlof verleend. PETTEN INLIJVING. De dienstplichtige N. G. Zwakman alhier, van de lichting 1939, is opgeroepen om bij de landmacht te worden ingelijfd op 3 April a.s. te Haarlem in de Infanteriekazer ne. SCHIETPROEVEN. Naar wij vernemen zullen op 14, 15, 21. 28 en 30 Maart en op 4 en 12 April a.s. schiet proeven worden gehouden vanuit een ge- schutsopstelling nabij Petten. Een bepaald gedeelte van uit de kust zal onveilig zijn voor de scheepvaart.

Schager Courant | 1939 | | pagina 8