Bffel»/ AKKERTJES Raad Wieriogerwaard Vergadering van den Gemeenteraad op Dinsdag 14 Maart 1939, nam. 2 uur. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering wordt de lezing der notulen uitgesteld. Verkoop bouwterrein. De Voorzitter deelt mede, dat maar ■anleidng van het besluit van de vorige vergadering om van het par keerterrein zoo mogelijk 2 percee- len te verkoopen, Zwaag heeft ver zocht inplaats van aan de N.W. zijde, in den N.O. hoek een perceel beschikbaar te stellen van 11 M. breedte. De situatie zooals deze in de toekomst zal worden is op het terrein uitgezet en wordt ter plaatse bekeken. De Voorzitter zet nogmaals uiteen de bezwaren welke eraan verbonden zijn wan neer er, zooals bij verkoop van 2 perceelen het geval zal zijn, voor toegang slechts een betrekkelijk nauwe steeg van P/2 M. zal overblijven. De bestemming van het parkeerterrein komt hierdoor in gevaar. Er moet gemakkelijk op te rijden zijn, an ders zal er op de dagen, dat het parkeeren op de wegen niet bepaald verboden is, minder gebruik van worden gemaakt. Waar bovendien de toegang ook nog een overpad is, kunnen er moeilijkheden ont staan voor den gebruiker van het overpad ingeval voor of in de toegang wordt ge parkeerd: Uit de nu volgende discussie blijkt dat men meer algemeen van gevoelen blijft, dat de toegang breed genoeg wordt en het aanbevelenswaardig is, gezien de opbrengst en mede met het oog op het aanzien van het dorp, - dat er 2 huizen komen. Besloten wordt aan Zwaag een perceel breed 11 M. en diep 20 M. in den N.O. hoek van het terrein af te staan. De heer Van der Kolk gevoelt ervoor het 2e perceel smaller te nemen, b.v. niet meer dan 10 M. De toegang wordt dan 51/* Meter. De Voorzitter beaamt dit en stelt voor thans reeds vast te leggen dat het 2e perceel maximum 10 M. breed wordt. Hiertoe wordt besloten met het voorbehoud dat, wil Zwaag genoe gen nemen met 10 M. het andere perceel maximum 11 M. breed kan worden. Aansluiting bij den Vleeschkeu- ringsdienst. Ingekomen is een brief van den Vleesch- keuringsdienst, kring Barsingerhorn, waar in wordt voorgesteld de gemeente Wie- ringermeer tot den dienst te laten toetre den. De heer Koster licht toe dat de toetre ding wat den vleesch keuringsdienst be treft, geen direct voordeel oplevert, doch dat ingeval van aansluiting bij een anderen kring de Wieringermeer voor de destruc tie te Schagen zou wegvallen, hetgeen een nadeel zou beteekenen. Met algemeene stemmen wordt de toe treding goedgekeurd. Aanschaffing materiaal lucht bescherming. In een onlangs gehouden bespreking met een commissie van het Dep. van Binnenl. Zaken zijn instructies gegeven voor het aan schaffen van materiaal voor den luchtbe schermingsdienst. Voor deze gemeente komt dit neer op een aanvulling van het reeds aanwezige waar mede een bedrag van f 485— gemoeid zal zijn. Weigert de Raad dit bedrag uit te trekken, dan wordt de uitgave van hooger- hand opgelegd. De heer Koster acht alle maatregelen van zeer weinig waarde, doch zal zich er niet tegen verklaren. Tegenover de ingeze tenen is het niet verantwoord niets te doen, temeer waar in geval van oorlog onze gemeente door aanwezigheid van een wa tertoren vermoedelijk niet van luchtaanval len verschoond zal blijven. Besloten wordt de begrootingspost met het genoemde bedrag te ver- hoogen en het benoodigde materiaal aan re schaffen. De heer Goosens wenscht geacht te worden te heb ben tegengestemd. Rondvraag. De heer Sijbrands geeft in overweging het overpad op het parkeerterrein te behar- den omdat er auto's in vastraken nu de straat is uitgebroken. De Voorzitter zegt spoedige voorziening toe, waarna de vergadering wordt gesloten. SCHAGEN VERPACHTING STANDPLAATSEN KERMIS 1939. De op gisteren gehouden verpachting van standplaatsen voor de kermis 1939 had het volgende verloop: Ingekomen zijn de volgende inschrijvingen voor: Auto-Skooter Honumerson en Vermolen, 2 in richtingen f6S0—gegund; J. Sipkema en Zoon, 1 inrichting f 2G0. Vroolijk Rad: J. W. Janvier f 150. Luchtschommel: H. Vallentgoed f30.30, ge gund; R. Vader f20.—. Zweefcaroussel: I-I. F. Koek f95.—; S. Ooms f 110.gegund; S. C. Keijzer f60.10. Kinderdraairnolen: H. F. Koek f45.S. Ooms f40. Steilwand: W. Dirks f81. Vliegbomsport: Fa. Wessels Boerman f50. Schiettent: A. Blokker f 40.G. Lenior f 35 G. Lenior, schiet- en werptent f45.—; Wed. Abrahams f50.gegund. Werptent: Waddingen, 3 inrichtingen, f300, voorwaardelijk gegund; J. G.' Scheen f24.50; J. van Dijk f 16. Touwtrektent: J. van Dijk f33.—. Diversen: R. Kooistra, Bumper-knikkerspel f27.voor de 2de Bumper-knikkerspel f 12.;J. Dobber, Tête a queue f65. T. de Vries en Zoon, .Duivelsrad f225. gegund; A. v. d. Veen, Miniatuur race baan f20.gegund; J. Verwijk, knikker spel f60.25; A. de Jong, 2 Bumperknik kerspelen f75.10; H. Lahnstein, Aquari- umsport f25.II. Lahnstein, Panopti cum, f145.voorwaardelijk gegund; W. Pennings, Duikbootspel f26.P. Tegelaar, Golfbaan f20.J. A. Peterson, Sjoelsport f 15.gegund; J. W. Jan vier, Mickey Mouse f40—; Wed. Abra hams, Salon Minerva, f25.—, gegund; H. Roels Benner, Bebésport, f80.—ge gund. SCHOOLVOETBAL. Er begint spanning te komen in de school- voetbal wedstrijden! Het blijkt reeds nu wel dat Callantsoog niet meer favoriet is. Kleinesluis en Wierin- gerwaard zijn geduchte mededingers en ook de Chr. school te Schagen is niet voor de poes! Gisteren werden er drie wedstrijden gespeeld. In de tweede, die van Dirkshorn tegen de openb. lagere school III zat de meeste spanning, maar ook de laatste wed strijd, die van Callantsoog tegen de Chr. school te Schagen gaf verrassende momen ten. De Chr. school heeft zich zeer ver dienstelijk verdedigd tegen de meer ervaren Callantsoogers. De uitslagen zijn: O.L.S. IIIBurgerbrug 01 Dirkshom—O.L.S. III 1-0 CallantsoogC.N.S. 10 THEATER ROYAL. Andy Hardy wordt verliefd. Het is weer een prachtige film, die dit maal in Theater Royal draait. Opnieuw gaat het scherm op over de vroolijke en ernstige, altijd boeiende gebeurtenissen van die typisch „normale" familie van de kinde ren van Rechter Hardy; Rechter James Hardy zelf, de goedige en slovende Mevrouw Hardy, dochter Marian, zoonlief Andrcw en Tante Milly. Dit keer staat de vijftienjarige Andy Har dy (de eerste sterrol van den jongen acteur Mickey Roonev) geheel in het middelpunt zijn sociale ambities en natuurlijk zijn amou reuze perikelen. Als echte Amerikaansche jongen had Andy al lang zijn zinnon gezet op een eigen auto'tjc, een twcedchandsch wagentje van 20 dollar want zoo'n auto- tje is voor een Amerikaanschen jongen wat voor een Hollandschcn jongen een fiets is. Andy heeft maar 12 dollar zakgeld in to taal beschikbaar en moet de 8 dollar na tuurlijk nog zien te vinden wat perse voor Kerstmis moet gebeuren, aangezien hij op dien dag met zijn meisje Polly Benedict, het Kerstbal in zijn woonplaats wil bezoeken en dan natuurlijk groot voor den dag moet komen. Maar hem wachten twee tegensla gen: Rechter Hardy is heelemaal niet zoo overtuigd dat halfwassen zoontjes per sé al 'een auto'tje moeten hebben en Polly Bene dict gaat Kerstmis bij haar grootmoeder in een andere stad vieren. Nog een derde te genslag treft de familie Hardy. Een tele gram stelt Mevrouw Hardy op de hoogte, dat haar oude moeder, die ergens veraf ge legen in Canada woont, ernstig ziek ge worden is en ondanks alle moeilijkheden van een wintersche reis, besluit Mevrouw I-Iardy daarheen te reizen. Met al deze te genslagen is intusschen de grondslag voor vele verwikkelingen gelegd. Natuurlijk komt Andy tenslotte toch op het bal bij Polly te recht. Maar dat heeft heel wat voeten in de aarde en voor 't zoover is hebben zich de vreemdste gebeurtenissen afgespeeld. Werkelijk, een allcrvermakelijkste film, die u niet mag verzuimen! CALLANTSOOG Vrouwen-Vredebond afd. Callants oog opgericht. Dinsdagvond vond in de zaal van den heer J. van Scheijen te Groote Keeten on der leiding van mevr. Boerma, voorzitster va,n de afd. 't Zand van den Vrouwen- Vredebond, onder belangstelling van talrij ke dames, de oprichtingsvergadering van een afdeeling te Callantsoog plaats. Spreekster was mevr. van Ree, hoofdbe stuurslid, die begon met het citeeren van het Bondslied „Ontwaakt". In haar rede zette spreekster op eenvoudige, maar boeiende wijze, uiteen het doel en streven van den Vrouwen-Vredebond, n.1. het- doel om zoowel de vredesgezindheid tusschen de menschen onderling, als de vrede tus schen de volkeren te bevorderen. Daartoe sluiten vrouwen van verschillende overtui gingen en uit verschillende omgeving zich bij elkaar aan. Zij voelen, dat zij niet ge boren zijn om mee te helpen vernietigen wat zij zelf ter wereld gebracht hebben. Als iedereen de vrede werkelijk wil en daarvan getuigenis aflegt, kan er ook geen oorlog meer komen. Niet meer gelooven, dat met geweld ooit iets goeds te bereiken zal zijn. anders komt men van kwaad tot erger. Om de aarde bewoonbaar te maken, moeten de vrouwen deze gedachte blijven uitdragen. Spreekster haalt de woorden van Virulv aan: ..het hangt van ons af, of dat nu zal zijn of over 200 jaar". In de pauze, waarin de aanwezigen een kopje thee werd aangeboden, gaven zich naast hen, die reeds toegetreden waren, nog een aantal dames op. De nieuwe af deeling kon aldus met 38 leden worden opgericht. Het bestuur werd als volgt sa mengesteld: de dames Koerts, voorzitster; Bakker, secretaresse; Vos, penningmeeste- resse; Tohannes, Keizer, Kos en Zwaan, le den. Hierna volgde een aangename gedach- tenwisseling. Mevr. Boerma sloot deze geslaagde op richtingsvergadering. Onze rijksveldwachter gaat heen. Naar wij vernemen, heeft onze rijksveld wachter brig. tit. van yperen aanzegging van overplaatsing gekregen. Zijn nieuwe standplaats is nog niet bekend. Het huis van den heer van IJperen is alreeds ver huurd. ALKMA AH DE KANAALWERKEN. Het uitvoeren van de diverse kanaalwer- ken in onze omgeving vindt den laatsten tijd snellen voortgang. Zoo zal 30 Maart a.s. door Ged. Staten te Haarlem worden aanbesteed: Het maken van een vak van het kanaal AlkmaarZes WielenHuigendijk, het ver nieuwen van de Halvemaansbrug (gem. Ou- dorp) en het maken van aansluitende dijk en weggedeelten, met bijkomende werken, in de gemeente Oudorp. 's Middags: Onprettig, hangerig, koortsig! 's Avonds'n AKKERTJE' en naar bed I 's Morgens: Meestal zijl Ge dan weer "fit"I Zoo niet, blijf er dan in en neem 's mor gens, 's middags en 's avonds nog een "AKKERTJE"en de GRIEP wordt verdreven! Griep-bestriiden wil zeggen: AKKERTJES nemen. Géén imitaties, géén namaak, maar werkelijke "AKKERTJES" nemen. Let op het AKKER-merk. "AKKERTJES" zijn het goedkoopste middel, want ze helpen sneller en afdoender, dan alles wat op AKKERTJES lijkt, maar geen AKKERTJES zfln Volgens recept mn Apotheker Dumont AKKER.CACHET5 Per koker van 13 stuks - 12 stuivers Per doos van 2 stuks - 2 stuivers NOOF-DSCHARWOUDE. MAART VOOR DEN TUINBOUW EEN TEGENVALLER. Bestuursvergadering van den Noordermarktbond. Het bestuur van de veilingsvereeniging „De Noordermarktbond te Noordscharwou- de vergaderde gistermiddag in liet verga derlokaal der veiling. De voorzitter de heer J. Kliffen, opende met welkom. De maand Maart is voor de tuinders een tegenvaller geworden, mis schien doordat een gedeelte der invoerbe- willigingen van Maart in Februari is ge bruikt. Dat de kooplieden voorraden had den gemaakt in de hoop op hoogere prij zen, is voor hen en voor de tuinders nadee- lig geweest. Voorz. heeft eenig vermoeden, dat het er met de vooruitzichten niet zoo slecht voor staat, daar er eenige verruiming op de clearing is gekomen. Een tragische mededeeling deed voorzitter hierna. De heer P. Klant, secretaris van de Prov. Veilingsorganisaties is op 50-jarigen leeftijd overleden. In de eerste plaats voor diens gezin, doch ook voor de veilingsorganisatie is dit overlijden veel te vroeg. De overledene heeft veel ge daan voor den tuinbouw in zijn verschil lende functies Het is een zware slag voor de organisa tie binnen zoo korten tijd voorzitter en se cretaris te verliezen. Zij zullen moeilijk te vervangen zijn. Ter nagedachtenis aan den overledene verhieven de aanwezigen zich een oogen- blik van hun zetels. De secretaris, de heer P. Duijvcs. las de notulen voor, welke onveranderd werden vastgesteld. Van de Ned. Groenten en Fruit Centrale is een brief ontvangen over het verleenen van een vergunning aan tuinders, voor het koopen van poters. Medegedeeld werd, dat na 16 Juli de handel in vx-oegc aardappe len vrij is, dus is geen vergunni \e noodig. Er zijn pogingen gedaan om den veiling- leider onbezoldigd rijksveldwachter te ma ken. Er is echter niet veel kans van slagen. Men zal het niet verder probeeren. Hierna werd de agenda van de algemeene vergadering van het Centraal Bureau dei- Veilingen behandeld. Het kardinale punt. Het voorstel, om het bestuur te machtigen tot het nemen van al die maatregelen, wel ke het noodig acht ter bevordering van de belangen van den tuinbouw en den afzet zij ner producten en tot het nemen van voor de veilingen bindende besluiten ter uitvoe ring van bedoelde maatregelen; over te gaan tot stichting van een fonds ter bestrijding van event. kosten verbonden aan deze maat regelen en de bijdragen van de aangeslo ten veilingen te bepalen voor éénmaal op 1 van den veilingomzet 1938, werd niet lang besproken. De heer De Boer, Oudkarspel, vond het nog al ver gaan, met deze machtiging. Ook de heer D. Bruin was deze meening toegedaan. Voorzitter deelde mede, een onderhoud te hebben gehad met M. Niemöller. Het ligt niet in de bedoeling alles in eens te heffen, maar eerst bijv. ij Het gestorte geld blijft a. h. w. eigendom der veilingsvereeni- gingén. Elke veiling krijgt een rekening- courant. De grootste omzichtigheid zalw orden be tracht. Een zekere vrijheid, (die voor de veilingen bindend is) moet het C. B. toch hebben. Er moet iets gebeuren. Overal ziet men de centralisatie toenemen. Men moet het niet al te zwaar in zien. De resultaten zullen niet altijd „op tafel uit te tellen" zijn. Het één procent moeten we niet beschouwen als een kapitaal om winst mee te behalen. Nadat eenige vragen beantwoord waren, werd besloten, een gunstig advies uit te brengen op dit voorstel. De voorstellen ten aanzien van de ophef fing van de heffing op de vroege aardappe len lokken ons wel aan, zeide voorzitter, doch zou daardoor de regeling niet in ge vaar komen? Men besloot op dc alg. vergadering van het C. B. zijn standpunt te zullen bepalen, nadat, er nog eenige heeren over hadden gesproken, dat het wel zeer gewenscht is, dat de regeling als zoodanig bestaan blijft. Misschien zou een tusschenvoorstel kunnen worden gedaan om de heffing te verlagen van f 50 tot f 30 per H.A. Hierna kwamen de voorstellen aan de or de om te komen tot een uitkeering van 100 pet. der kostprijzen. De hoer Kaan zeide dat het nogal wat uitmaakt in welke streek men leeft. Hier in deze streek met de exportproducten le vert een stagnatie direct verlies. Aandrin gen op 100 pet. van den kostprijs is zeer gewenscht. Het voorstel zal gehandhaafd worden. Verhooging minimumprijzen. Het volgende voorstel van Noordschar- woude was, om de minimumprijzen te ver- hoogen tot ongeveer den kostprijs. Het C. B. ried dit af, hoewel medewerking wordt toegezegd om eenige verhooging van sommige producten te verkrijgen. In de besprekingen kwam naar voren, dat het voor het binnenland (ook voor onze producten) wel mogelijk is, hoogere prijzen te bedingen. Handhaving van. het voorstel werd aanbevolen. Met het voorstel van Venlo t.a.v. de in- gevoerdïf buitenlandsche groente, welke soms in Nederlandsch fust wordt aange boden, kon men zich vereenigen. Men gevoelde wel voor de beteugeling van het uitgeven van volkstuintjes, neer gelegd in het voorstel van de veilingsver. Den Helder. De exploitatierekening van het C.B. over 1938 werd voorgelezen, Deze sloot op een totaal van f 79.489.02. De begrooting 1939 leverde ook geen re de lot praten. Tot afgevaardigden naar de alg. vergade ring van bet C.B. werden de heeren N. Kaan en J. Bakker gekozen. Het das: be, stuur zal drie vertegenwoordigers aanwij zen. De koolvoorraad. Bij de rondvraag deelde de veilingleider mede, dat de voorraad stapelproducten p. 14 Maart bij den N.M.B. was: 166 wagons roode kool, 138 w. gele kool, 327 w. witte kool, totaal 661 wagons; te Broek op Langendijk: 32 w. roode kool 82 w. gele kool, 84 wagons D. witte kool, totaal 198 wagons. te Warmenhuizen: 117 wagons roode kool,, 70 wagons gele kool, 119 w. witte kool, totaal 306 wagons. De voorraad is dus totaal 315 wagons roo de kool, 290 wagons gele kool, 530 wagons D. witte kool, totaal 1135 wagons. Dit is nog maar weinig constateerde voorzitter De heer J. van Kleef klaagde over de laatste steunuitkeering. In verband met de teruggang van de uienprijzen wees spr. op de groote invoer van uien. Voorzitter zeide, dat dit voor doorvoer is. Wat de steun betreft, het is toch voor het grootste deel naar de koude grondscuj- tuur gegaan. De heer D. Bruin meende, dat als er meer voor was gedaan, de steun aan de denen over Maart wel hoo- ger zou zijn geweest. Voorzitter zeide, dat het daarvoor nu te laat is. De heer Bruin: Het is niet rechtvaardig, dat we juist moeten schreeuwen om steun te krijgen. De heer Kaan: tiet bedrag voor de steun is nu eenmaal te laag. Na eenige besprekingen besloot men, zoo noodig in de toekomst op te treden. De heer Jb. de Boer wees op het vele deelen der partijen in de veiling. Daar moest een schutje voor gestoken worden. Voorzitter zeide, dat het wel heel lastig is. In den Vierbond zal hierover worden ge sproken. DaaTna sluiting. Propaganda-avond Volksonder wijs. In het lokaal van den heer J de Bakker alhier heeft de vereeniging Volksonderwijs afd. Langendijk een propaganda-avond ge houden De voorzitter, de heer K. Bierman, heette de ongeveer zeventig belangstellenden en in het bijzonder den spreker van dezen avond, den heer Th. Thijssen, welkom. Voorzitter zette liet doel van Volksonder wijs uiteen, dat behelst verbetering van het onderwijs en strijd tegen de bijzondere school De afd. heeft gepoogd het ledental op te voeren. Te Zuidscharwoude had de commis sie een mooi succes, door 21 nieuwe leden te winnen. Vervolgeps werd het woord verleend aan den heer Thijssen, die op de hem eigen genoeglijke wijze zijn rede uitsprak, welke een inleiding was tot de drie stukken, wel ke hij uit een van zijn boeken „Kees. de Jongen" aan het einde van ;zijn rede zou voorlezen. Spr. schetste de problemen, welke zich voor den jongen en het meisje voordoen op ongeveer 13-jarigen leeftijd, den tijd, dat het kind zich van de ouders los moet maken. Die tijd duurt van ongeveer 13 tot 18 jaar. Spr. ging in op de zielkundige problemen, die zich voor het kind voordoen, welke zich ook als men ouder is, voordoen. De drie fragmenten, uit het boek „Kees. de jongen" voorgelezen waren door de toelichting zeer verduidelijkt. Men heeft met grooie aan dacht de rede van den heer Thijssen ge volgd. De heer Bierman dankte den heer Thijs sen voor diens prachtige rede. en zeide te hopen, dat men den spreker hier nogmaals mag ontmoeten. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld met het vertoonen van een aantal films door dr. de Wit en den heer Deute- kom, waarhij de muzikale begeleiding door dr. Wilmink werd verzorgd. De heer J. Klin- kert zong eenige leuke liedjes Het was on geveer half twaalf, toen de voorzitter de bij eenkomst sloot. BROEK OP LANGENDIJK BRUGBOUW. Het bouwen van een ijzeren loopbrug ter lengte van plim. 26 meter voor rekening van den heer S. Groot alhier is bij onder handsche aanbesteding gegund aan den heer J. de Wit, eveneens alhier. HARENKARSPEL DIRKSHORN BENOEMD De heer W. Kistemaker te Dirkshom is benoemd tot. secretaris-penningmeester van den Voorpolder. W1ERINGEN GRIEP, KOU, PIJN altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct, Cachets, genaamd „Mijnhardtjes", 2 st. 10 ct. Doos 50 ct. Politie. Gevonden: een rijwielplaatje, verloren een donkerblauwe damesmuts, een vaatje zeep en een pakje ijzeren koppelplaatjes. Inl. bij den gem.bode. WARMENHUIZEN Betaalmeester P. Klant overleden Een zwaar verlies voor onze g* meente. Tot groote ont&teltenis onzer burgerij, kwam gistermorgen de zeer onverwachte en droevige tijdig door. dat na een korte on gesteldheid Dinsdagavond in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar plotseling was over leden de heer P. Klant, in den ouderdom van 50 jaar. Zooals allen bekend is. was de heer Klant een vooraanstaand persoon, spe ciaal in onze tuinders-kringen, Wanneer moeilijkheden bij onze tuinders zich voordeden, dan was de heer Klant de vraagbaak, nooit kwam men ongelegen. Een belangrijke functie vervulde hij bij de Groenten, en Fruitcentrale in Den Haag en bij de Crisis Akkerbouw-Centrale, gevestigd in het Landbouwhuis te Alkmaar. Zijn ken nis en arbeid stelde men daar op hoogen prijs. Ook voor ons vereenigingsleven betee- kent zijn heengaan een zware slag. In bij- na alle vereenigingen bekleedde de ontsla pene een bestuursfunctie. Zijn heengaan beteekent een zwaar vei lles voor het gezin, voor allen en voor alles, Hij ruste in vrede I In memoriam P. Klant, j Men schrijft ons uit Langendijk: In de kracht van zijn leven is deze sterh figuur weggenomen van zijn gezin en ie zijn werk. De deernis met het getroffen gezin ii groot. Voor vrouw en kinderen is het ver lies onherstelbaar. Maar ook voor den tuin bouw is dit verscheiden een zware slag. De overledene heeft in de tuinbouwerswereld een wel zeer groote plaats ingenomen. In de laatste jaren vooral heeft de heer Klant zich in zijn nu ongeveer 9 jaar ver vulde functie can secretaris van de Provin ciale Commissie uit do Veilingen in N.-Hol- land, aan de belangen van den tuinbouw kunnen wijden Juist, in dezen tijd, waarin de tuinbouw een slechte periode doormaakt, kunnien mannen als nu wijlen de heer Klant er één was niet gemist worden Als man van karakter heeft de overledene een groo- ten invloed gehad in Den Haag, de plaats waar zooveel voor den tuinbouw moest worden klaar gemaakt. Voor zijn arbeid in de Provinciale Com missie bestaat in de kringen der tuinbou wers groote waardeering. Ook in de L.C.O., de Landbouwcrisis-oi ganisatie, heeft de heer Klant getoond, een hooge opvatting van zijn taak te hebben. In alle functies,welke de heer Klant tij dens zijn leven vervuld heeft, heeft hij zich zeer verdienstelijk gemaakt, en vele vrien den verworven. Moge het den achterblijvenden tot 'n steun: zijn. te weten, .dat de overledene zijn te vroeg beëindigd leven welbesteed heeft en1 dat de nagedachtenis van wijlen den heel' Klant bij talloozen in dankbaarheid zal blijven voortleven. SCHOORLDAM. Geslaagd. Voor het machinistenexamen, voorloopig diploma, slaagde onze plaatsgenoot de heer D. Th. Wildeboer. ZIJPE INENTING. In deze gemeente zal wederom gelegen heid tot vaccinatie worden gegeven voor kinderen beneden den leeftijd van 2 jaar, t.w. op 30 Maart te 334 uur in de O.L. school te Oudesluis; op 3 April te 10 uur ten huize van dr. van Slooten en te 11 uur in de O.L school te Burgerbrug; op 4 April te 1034 u. in de school te Petten en te 234 uur in de school te Schagerbrug; op 7 April te 2 uur ten huize van dr. Boerma te 't Zand. KEURING DIENSTPLICHTIGEN. Bij de op 15 Maart 1939 gehouden keu ring van ingeschrevenen van de lichting 1940 werden door den keuringsraad 26 in geschrevenen goedgekeurd en 10 ongeschikt verklaard. SCHAGERBRUG WERK GEGUNGD. Het schilderwerk van een 9-tal telefoon gebouwtjes in de omgeving van Schagen is opgedragen aan den heer P. J. Renooij, al hier. VERLOTING. De minister van Justitie heeft aan bet Bestuur der Harddraverij vereeniging „Voor^ waarts" alhier toegestaan, dat de trekking van de loterij, tot het aanleggen en hou den waarvan indertijd toestemming werd verleend, wordt uitgesteld tot uiterlijk 31 Augustus 1930. BARSINGERHORN UITSPRAKEN KEURINGSRAAD. Door den Keuringsraad Alkmaar werden in zijn te Schagen gehouden zitting ten aanzien van voor de lichting 1940 ingeschre venen voor den dienstplicht uit deze ge meente de volgende uitspraken gedaan: Geschikt verklaard werden: Jb. Gecrtsema, M. M. Hamelink, J. Hoep, A. Kager, D. Koens, A. Kouwenberg, B. van Leijen, D. Nobel, Jb. Raven, D. C. Schenk, J. Sleutel, M. D. Stammes, Jb. Vries, T. Wardenaar, A. van der Welle, J. de Witte, G. Zwaan. Twee ingeschrevenen werden voorgoed on geschikt verklaard. WERKLOOSHEID. Bij het Agentschap der Arbeidsbemidde ling stonden als werkzoekende ingeschre ven: 72 landarbeiders, 1 metaalbewerker, 6 timmerlieden, 8 grondwerkers, 1 machinist, 1 metselaar, 1 kantoorbediende. ANNA PAULOWNA WONINGBOUW. De heer C. Kuik heeft plannen voor liet laten bouwen van een woonhuis.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6