GEELEN's Dancing VEER5URG M. LANGERVELD-Sleutel Weidmann beschuldigt Million Trijntje Jlppel Medaille» Magazijn De Joden verlaten de Palestina-conferentie Predikbeurten Vrijdag 17 Maart 1939 Vierde blad Uit onze Omgeving - ANNA PAULOWNA. Stille Omgang. De verecniging „Stille Omgang" vergader de bij den beer Alkemade. De heer H. op 't Veld had de leiding. De rekening sloot in inkomsten en uitga ven op f256.09. over de Stille Omgang werd meegedeeld: Zaterdagavond om 10 uur is in de kerk hier li Lof_ De trein vertrekt om 22 u. 51 en komt .gr 12 uur in Amsterdam aan. In de St. Antoniuskerk in de Tichelstraat wordt direct na aankomst de H. Mis opgedragen door nastoor Brinkman van Texel. Hierna opstel ling voor vertrek naar 't Spui. waar de Stille Omgang aanvangt. Om 6 u. 47 vertrek uit Amsterdam en aankomst in Anna Paulowna om 7 uur 50. Reeds gaven zich 44 leden op voor deel name. Vier gratis-spoorkaartjes werden ver- 1 loot en gewonnen door: Jac. Preijde, S. Krom, S Smit en C. Groenewoud. Pastoor Van der Eem, die aan het einde iiog even ter vergadering kwam, werd door den lieer Op 't Veld bedankt voor de kern achtige woorden, waarmee hij zich altijd tot de deelnemers had gericht, CALLANTSOOG. i Vergeten— De dienstplichtigen, die voor den keu- ringsraad te Schagen moesten, verschijnen, liebben, naar wij uit goeden bron niet \an onzen gewonen correspondent verne men, een niet onaardig avontuur beleefd. De gemeentesecretaris had verzuimd ze tij dig te waarschuwen, zoodat de keurings- xaad vergeefs wachtte. Toen de jongelui la ter waren opgetrommeld, wachtte hun no ta bene nog een standje ook! GUNNING. Naar we vernemen is het verbouwen van liet winkelhuis van den heer S. Vogelzang, alliier, opgedragen aan P. Vos en Zn. al- lier. BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders zijn 'de volgende bouwvergunningen verleend: Aan den heer J. Hofstee te Utrecht voor het verbouwen van het als winkel inge richte deel van pension Seinpost" tot woon kamer; en Aan den heer P. Kruit Gzn. alhier tot het aanbouwen van een keuken en slaapka mer aan zijn woning A 84. UITSTEL HERHALINGSOEFENINGEN. Aan S. Vogelzang alhier is door den Mi nister van Defensie tot 16 November a.s. uitstel van opkorujst voor herhalingsoefe ningen verleend. ONGEVAL Dezer dagen kreeg het 4-jarige zoontje Jan iVan den heer G. Kuiper bij ongeluk een ke tel kokend water over zich heen. Het klei ne ventje werd daarbij deerlijk gewond. Zijn toestand is nu naai; omstandigheden redelijk wel. HET SPELEN OP DEN VERKEERSWEG. De mooie gelijke weg langs de Noordzijde van het dorpsplein lokt de jongens en meis jes wel erg aan als terrein voor hun spel met autopeds e.d. Hierbij verliezen zij uit het oog dat dit gevaarlijk is, daar vele auto's dagelijks langs die weg rijden Don derdagmorgen waren weer eenige kinderen aan het spelen. Onverwachts kwamen zij van achter een parkeerende auto te voor schijn juist toen uit de tegenovergestelde richting een auto naderde. Door dadelijk en sterk te remmen, waar bij de wagen op het grasveld kwam, wist de bestuurder erger te voorkomen, 's Mid dags werd een andere autopedberijder door een wielrijder aangereden. Wij meenen dat het goed is dat tegen het spelen op de hoofdweg zal worden gewaar schuwd voordat er ongelukken met ernstige gevolgen plaats hebben, VEREENIGING „WIJKVERPLEGING." We vernemen dat de propaganda en le denwerving voor de vereeniging voor Wijk verpleging goede resultaten afwerpt. Bin nenkort zal de constitueerende vergade ring van leden bijeen geroepen worden. - BURGERBRUG. Een kunst, die maar enkelen verstaan. Hoewel de laatste jaren verschillende vak lieden in sommige dorpen niet meer voor komen, onder andere wagenmakers en za delmakers, dit natuurlijk door he<t meer en meer in onbruik geraken van het vervoer per paard en wagen, zijn wij alhier een' vak man, die een speciaal soort vak uitoefent, i-ijker geworden. De heer J. Ploeger te Burgervlotbrug nl. heeft, hoewel hij al eerder met succes blijk gegeven heeft van zijn bekwaamheid op dit gebied, thans in 4 dagen tijd een geheel nieuwe oven gebouwd in de bakkerij van fa. A. van Egmond en zoon alhier. Het werk is geschied in samenwerking met dep heer D. Eriks en het geheel ziet er zoowel van binnen als van huiten schit terend uit. HEERHUGOWAARD. Vergadering tulnbouwvereenig. Hugowaard. Bovengenoemde vereeniging hield gister avond een vergadering in café Rus alhier. Voorz. de heer Jac. Glas. De notulen werden goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat door den polder het gedeelte vaarwater vanaf de Wester- tocht tot aan den Boterweg zal worden uit gebaggerd. De secretaris doet mededeeling dat is goedgevonden dat Hecrhugowaard altijd op monster mag veilen. Daarna komt in behandeling de beschrij vingsbrief (L.G.C.) van punt 7 der agenda: voorstel Centraal Bureau om 1 pet. te geven voor centralisatie van den handel. Nadere inlichtingen zullen worden inge wonnen en de afgevaardigden krijgen vrij mandaat. Punt 8: voorstel van den L.T.B. afd. Hecr hugowaard (Z.) om de minimumprijzen te verhoogen tot ongeveer den productieprijs. Allen voor. Punt 9 voorstel van De West te Koedijk, om bij monsterveiling en vorstperiode te bepalen, dat de handel zorgen moet voor het vervoer der producten, vanaf de schuren tot aan de veiling of de vervocrcentra's. Algemeene instemming. In punt 10 stelt dezelfde ver. voor de re sultaten van de moderne bewaarplaatsen der stapelproducten te doen onderzoeken en vraagt de samenstelling van een rapport, waarbij niet alleen met het individueel be lang is rekening gehouden, doch ook met het organisatorische. Hiervoor zal den heer Rietsema worden verzocht een uiteenzetting te geven. Tot afgevaardigden naar de algemeene ver gadering werden benoemd de heeren P. Kool, J. de Groot, Jn. Evers, P. Renses, Jb. Ilui- berts, A. Volkers, D. Gootjes en P. Molenaar, terwijl dan als secretaris zal optreden do heer Jb. Volkers. Evenals voorgaande jaren zullen weer ge zamenlijk aardappelkisten worden ingekocht. De heer Kool dringt er op aan dat bij an dere tuinbouwvereenigingen inlichtingen zullen worden ingewonnen aangaande liet" verbod van ongekeurde BI. Eigenheimers en Eerstelingen. De heer Jb. Huibcrts werd nog benoemd tot voorzitter der verecniging, waarna de voorzitter de vergadering sloot. Heden overleed, na een langdurig lijden, in Huize „Westcrlicht" onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, in den ouderdom van 82 jaar. Uit aller naam, N. PLANT— Langerveld. J. PLANT. Alkmaar, 16 Maart H9. Postadres: Bergerweg 64. Miliion doet zich als de vermoor de onschnld voor. Gisteren is Million in beweging gekomen. Tot nu toe had Weidmann hem gespaard. Aan de vermoording van mevrouw Keiler moet hij aldifê de Parijsche correspondent v de N. R. Crt., een werkzaam aandeel ge nomen hebben. Weidmann had geschreven op een door haar geplaatste advertentie, waarin zij haar diensten aanbood. De heide vrienden namen haar mee in den auto, zoogenaamd op weg naar Vichy. Daar het tegelijk een uitstapje was, hielden zij halt op de plek in het hosch van Fontainebleau, die als het gebied van de struikroovers be kend staat. Evenals de andere was deze expeditie zorgvuldig voorbereid. De bandie ten hadden die spelonk eerst verkend, en ze voor hun doel geschikt bevonden. Ze hebben het lijk van de kostbaarheden ont daan, een ring. een postwissel van 1300 frank en nog 100 frank. Million had een schop meegenomen. Zij keerden daarna naar de villa terug en den zelfden avond werd Colette Tricot verblijd met lijfgoed van mevrouw Keiler. Den volgenden dag •mocht zij den postwissel innen. De president stelt Weidmann voor zijn verantwoordelijkheden, daar hij Million zoo zwaar belast, maar deze antwoordt, alleen door waarheidsliefde gedreven te worden. Hiermede geven wij kennis van het ovèrlij- den van onze innig ge liefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder. Wed. van P. Zeeman, in den ouderdom van ruim 89 jaar. Uit aller naam, Jb. ZEEMAN. Molenweg F 10, Wieringerwaard. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 20 Maart te St. Maartensbrug. Ver trek vanaf het sterfhuis 1 uur. Heden overleed onzo hooggeachte Directeur, de Heer M. VRIES liet Personeel van de Coöp. Zuivelfabriek „Koegras". Callantsoog, 16 Maart 1939. Onzen hartlcijken dank aan allen voor de belangstelling, ons od 6 Maart betoond, aan Familie, Vrienden, Buren en Kennissen. H. LANDMAN. T. LANDMANKuiper. Ewijcksluis Anna Paulowna Maart 1939. Anna Paulowna ZONDAG 19 MAART 3.30—6.30 en 8—2 Johnny Black {5 man). Wedstrijd radio-uitzending in de voorzaal. Gevraagd: EEN NET MEISJE voor dag en nacht niet bene den de 18 jaar, bij Dame alleen op leeftijd. (Wasch is buitens huis). Br. lett. K90 Bur. van dit blad. iiiCTi;!CTiiimiiBamiiii LAGEZIJDE TeL 26 SCHAGEN. levert U direct uit voor raad voor iedere sport, tegen scherp concur reerenden prijs: Medailles Plaquettes Insignes - Eere-Kruizen. Bekers Takken - Kran sen - Sportfiguren op voetstok, enz., enz., enz. Eigen modem? graveer- inrichting, zoodat U desverlangd op gravee- ren kunt wachten. Deze beker, totaal met ieder gewenscht sport- figuur, 22>4 c.M. hoog, kost b.v. slechts f 1.95. SBKSfi® Hij laat er op volgen dat Million hem bijge licht heeft om mevrouw Keiler volgens het bekende recept in den nek te schieten. Voor zijn aandeel ontving Million 450 frank, 500 franks werden voor de huur terzijde ge legd. De president doet een beroep op de menschelijke gevoelens van Weidmann, maar hij buigt alleen het hoofd. Daarna is Million aan het woord; in tegen stelling met zijn vriend, die zijn vijand ge worden is, spreekt hij met radde tong en drukke gebaren. Hij komt. in tegenspraak met verklaringen van zijn vader, zijn vrien din en diens echtgenoot, maar dit slaat hem niet uit het veld. Hij ontkent het heele ver haal van Weidmann omtrent zijn deelne ming aan dien moord, maar geeft toe eenig geld en klecren in ontvangst genomen te hebben Voor het overige doet hij zich als de vermoorde onschuld voor. Million was niet gesticht over het resultaat en een volgende zaak zou hij zelf ter hand nemen. Men be grijpt wat onder een volgende zaak te ver staan is. Zij zou den moord op Leblond be treffen, welke het meest heeft opgebracht, 5200 francs en juweclen. Colette Tricot geeft toe eenige argwaan gekoesterd te hebben, maar beroept zich voor het overige op haar jeugdigen leeftijd, 25 jaar. Wil Duitschland toch de Oekraïne hebben? Geruchten over een Duitsch ulti matum aan Hongarije. Volgens de laatste berichten van heden morgen is in de Duitsche pers een groeiende belangstelling in de Sub-Karpatiscfie Oe- kraine merkbaar. Het zou evenwel voortijdig zijn te spreken over een radicale wijziging van het Duitsche standpunt inzake dit land. In Duitsche kringen blijft men zeg gen, dat Hongarije de vrije hand heeft. In welingelichte diplomatieke kragen is men meer terughoudend en zegt men dat de houding van Duitschland afhangt van het al of aief succes hebben van de Hon- gaarsche troepen. De geruchten over een ultimatum van Duitschland aan Hongarije, waarin geëischt zou- zijn de Oekraine te ontruimen, worden zeer sceptisch ontvangen. Britsche plannen door beide par tijen verworpen. Press Association ve^peemt, dat de Jood- sche commissie voor de conferentie inzake Palestina gisteren besloten heeft de voor stellen, vervat in het nieuwe plan der re geering, onaanvaardbaar te beschouwen als basis voor een verdere bespreking of over eenkomst. De conferenticcommissic heeft de Joodsche delegatie van haar besluit in kennis ge steld en heeft voorts besloten zichzelf te ontbinden. Gisteravond zijn de Joodsch-Palestijnsche gedelegeerden huistoe gegaan. De Arabische gedelegeerden zijn gister middag bijeengekomen, om hun standpunt ten aanzien van de Britsche voorstellen be treffende Palestina te bepalen. Zij zullen vanmiddag de Britsche ministers ontmoete^ en hun mededeelingen doen van het geno men besluit dat naar de Londensche corr. van het Hsb. meldt een weigering tot aan vaarding der plannen inhoudt. De Joodsche immigratieregeling. Vernomen wordt, dat de Britsche voorstel len betreffende Palestina de totale Joodsche immigratie gedurende de eerstvolgende vijf jaar beperken tot 75.000, n.1. 15000 per jaar. Naar.het schijnt zal de hooge commissaris echter gemachtigd zijn het jaarlijksche ge middelde te varieeren in overeenstemming met de opnemingscapaciteit van het land, echter zonder 4dcn limiet voor de vijf jaar te overschrijden. Voorts verluidt, dat de voorstellen de immigratiekwestie willen herzien aan het einde van deze vijf jaar in het licht van de dan bestaande Joodsch Arabische openbare meening. HELDERSCHE EIERVEILING, 16 Maart. Aanvoer: 33220 kipeieren: 52—64 Kg. 2.80 —2.90, 5557 Kg. £-3.20, 58-00 Kg. 3—3.40, 61—G3 K.G. 3.20—3.50, 61—70 K.G. 3.30—3.90, 430 eendeieren 2.20—2.40 per 100 stuks. ZONDAG 19 MAART. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, vm. 10.15 uur, Ds. Vorste man. Barsingerhorn, geen dienst. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. v. Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur, Ds. J. Groeneweg, van Hilversum. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geesferwcg la), voorm. 10.15 en 's av. 7 uur, Ds. Ruijs. Biduur v. h. gewas Koedijk, Woensdagmiddag 2.15 uur Kinder samenkomst. EIERVEILING SCIIAGEN, 16 Maart. Aanvoer: 65.000 kipeieren 3.15—3.60 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 16 Maart. Roode kool 5.40—8.10, gele kool 4.60—6.20, Deensche witte kool 2.70—3.80, drielingen, uien '1.90, uien 2.S03.10, grove uien 2.80 3.40. Aanvoer: 67.900 Kg. roode kool, 14.000 Kg. gele kool, 34.975 Kg. Deensche witte kool, 2950 Kg. uien. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Maart. Uien 2.503.10, drielingen 1.501.70, grove 2.40—8.20, stek O.'SO—1.20, 800 Kg. peen 4.60 kleine peen 2.10, 450 Kg. kroten 1.S0—3.S0, 49000 Kg. roode kool 5.20—7.40, 67000 Kg. gele kool 5.20—6.20, D. witte kool 3.20—3.80. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Maart. 200 kg. bl. eigenheimers 2.202.40; 4S00 kg. uien 2.70—3.10; drielingen 1.70—1.80; grove 3—3.30; stek 0.9(4—1.20; 1700 kg. 3— 4.20; kleine peen 1.40—2.10; 1900 kg. kroten 1.60—3.60; 25000 kg. roode kool 6.40—7.80; 43000 kg. gele kool 4.80—6; 8400 kg. d. witte kool 3.10—3.70 NOORDSCHARWOUDE, 17 Maart, Uien 2.80—3.30, drielingen 1.90—2.10, grove 3-3.30. Kroten 1.40—2.S0; roode kool 5.70—8.20; gele kool 4.70—6; d. witte kool 3.20—3.70. Duitsche soldaten onderhouden zich, na de bezetting van Praag in een der hoofdstraten van de st§d m$t eenige inwoners Bij het binnentrekken der Duitsche troepen in Praag werden deze door de Duitsche inwoners der stjd met dgn Nazi-groet verwelkomd

Schager Courant | 1939 | | pagina 11