Geen kanon, De heer P. Klant naar zijn laatste lustplaats gebracht Een aanbeveling voor dijkgraaf maar gaspakken Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten Lastenverhooging bij de Banne en Polder Schagen Anna Paulownapolder GROOTE GEBEURTENISSEN WER PEN HUN SCHADUW VOORUIT. De Hoofdingelanden van den Anna Pau lownapolder vergaderden Zaterdagmorgen in het polderhuis. Voorzitter was de dijkgraaf, de heer C. Wijdenes Spaans Jr., secretaris de heer C. Keizer. Alle Hoofdingelanden waren aanwezig. NOTULEN. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld, waarna voorzitter mededeeling doet van de volgende INGEKOMEN STUKKEN. Eenige besluiten van kasgeldleening en uitgifte grond in erfpacht, zijn door Ged. Staten goedgekeurd. Boeken en kas zijn ge controleerd en in orde bevonden. De grasverpachting heeft opgebracht f2601.50 of 52% mer dan vorige jaar. De regeering is wakker gemaakt ten aanzien van de brug tc Oudesluis en men is er mee gaan venten. De regeering was de brug toen zóó kwijt. Een andere zware brug was in Groningen breed 5*4 meter en extra zwaar, de Polder heeft voor f 2250 de brug gekocht Er is één klep op de brug, de weg zal met instemming van de hoogere instanties 28 c.M. verlaagd worden. Er komen nog kosten bij, maar de zaak wordt gefinancierd uit het tertiair wegenplan. Voorzitter meent den Polder te mogen fe- liciteercn. (Instemming.) Het P.E.N. zal gevraagd worden de aan sluiting te maken, de brug kan electrisch be diend worden. De brugwachter wordt dus electrisch bediender. Er is voor f238.sneeuwklokjes verkocht, dat was eeh meevaller. De drooggelegde boezem aan den Oostdijk Is deze week geheel gecultiveerd. Spoedig zal tot '41 alles verhuurd zijn. Er is op één uit zondering na geregeld gelijke deelen boezem en dijk, uitgegeven, zoodat een basis voor blijvende onderhandsche verhuring is geko men voor degene die er het dichtst bij wo nen. Zoo zijn allen gediend. Er is geen ver plichting dijk èn land te huren, maar iedere belanghebbende vindt dit wenschelijk. VOORSTELLEN VAN HET DAG. BESTUUR Voorgesteld wordt hot ambtenaren reglement te wijzigen in verband met gewijzigde bepalingen van de dienstplichtwet. Aldus besloten. GRONDAANKOOP. Voorgesteld wordt grond aan te koopen van den heer A. Dekker voor verbreeding van de waterleiding van den Zuidpoldër en een overeenkomst aan te gaan met de ge meente Anna Paulowna voor deze aange legenheid. Dekker staat af aan den polder tot op 4 meter afstand van zijn schuur een strook van 5 meter breed. Hij vervangt het stuk gaarne aan den anderen kant van zijn schuur van de gemeente. Een sloot wordt door den polder gedempt. Dekker neemt op zich erfdienstbaarheid voor een afvoer buis, van het raadhuis. De kosten hiervan zijn voor den polder het onderhoud voor de gemeente. De polder verhoogt het plein, voor het raadhuis uit de grond van den sloot, indien meer gebeuren moet, zal de polder het grondwerk voor de gemeente in loondienst verrichten. Zoo is aller belang gediend zegt voorzitter. Het voorstel wordt aangenomen. RUIL VAN AANDEELEN. Voorgesteld wordt de aandeelen in de Mij. voor gemeentecrediet tegen den koers zoo m t ewillen ruilen voor 3 Pet. rentende obligaties. Er is een aanbod van de Alg. Friesche Le vensverzekering. De Mij. voor gemeentecre- Raad Sf. Maarten S.D.A.P.-fractie verklaart zich tegen het uittrekken van gelden voor ma teriaal voor den luchtbeschermings dienst. De Raad vergaderde Zaterdagmorgen. Voorzitter was de burgemeester, de heer A. Klerk, tevens secretaris. De Raad is voltallig, als de Voorzitter opent. De notulen der vorige vergadering geven geen aanleiding tot bijzondere bespreking. INGEKOMEN STUKKEN EN MEDEDEELINGEN. Goedgekeurd terug ontvangen zijn een raadsbesluit voor de aangegane kasgeld leening en de veldwachtersverordening, in gekomen is een jaarverslag yan de wijkver pleging Harenkarspel-St. Maarten. Het nadeelig saldo over 1938 bedraagt f 243.35. Proces-verbaal van kasverficatie van Ge meente- en Armbestuur, waarbij kas en bescheiden in overeenstemming zijn bevon den. Aan het P.E.N. is opgave gevraagd van kosten der verplaatsing straatverlichtings paal te Stroet. VOORSTELLEN VAN B. en W. Voorgesteld wordt de Wieringer- meer als gelijkgerechtigde toe te la ten treden tok den Vleeschkeurings- dienst in den kring Barsingerhorn. Na een toelichting van den Voorzitter vraagt de heer Breed of men in de toe komst een reorganisatie van het keurings wezen op het oog heeft. De Voorzitter antwoordt, dat zulks niet de bedoeling van den Kring is, maar hoo- gerhand wil een vol-ambtelijken dienst. Voorloopig is spr. hiervoor nog niet bang, maar als mijnheer de Boer bedankt, zal diet adviseert de transactie aan te gaan, omdat reeds zoovele openbare lichamen zich met de uitgifte van gelden gaan bezig houden en daardoor het dividend ongunstig wordt beinvloed. De nieuwe regeling brengt mede, dat de rente op 6% gefixeerd wordt. De polder heeft voor f 6750 aandeelen sinds 1873. Men kan gerust besluiten. Ged. Staten beraden zich nog en acht dit lichaam het niet van belang, gaat de zaak niet door. Loot een obligatie uit, dan zal het vrijkomende geld- worden ondergebracht bij publiekrechtelijke lichamen Het voorstel wordt aangenomen. GELDLEENING. Voorgesteld wordt een geldleening van f 96000 aan te gaan voor de wegenverbete ring, af te lossen in acht jaren, te beginnen in 1940. Er is gelegenheid het geld tegen 2% pet. te leenen. Aldus besloten. Een geniale zet. Voorzitter heeft pogingen gedaan van de Prov. Waterstaat uit een fonds van f 50.000 geld te krijgen voor bijzondere werken, die anders niet worden uitgevoerd. Er is kans thans, om het te gebruiken voor brugverbe- tering in den Balgweg, die thans gedeelte lijk voor doorgaand verkeer geschikt is ge worden. Over Zandvaart en Middenvliet zijn de bruggen eveneens niet best. De Middel vlietbrug zal 5 meter worden, zoo ook die over de Zandvaart. Vergadering wordt verzocht het bestuur te machtigen verdere stappen te doen. De heer v. d. Berg: Of 't slaagt of niet, het is geniaal gevonden. AANBEVELING DIJKGRAAF. Een belangrijk punt is dan aan de orde, de aanbeveling voor dijkgraaf. Over de candidatenlijst wordt gestemd, de uitslag van den eersten candidaat is als volgt: C. D. Rczelman 15, M. Th. Mijnlieff 2. Voor de tweede candidaat luidt de uitslag: M. Th. Mijnlief 2, A. J. Lindenbcrg 11, C. Gccrligs 3, A. v. d. Berg 1. Voor den derden candidaat luidt de uit slag: v. Balen Blanken 6, V. Kaan 9, Mijn lieff 1, Blanco 1. De candidatenlijst wordt dus alphabetisch als volgt opgesteld: 1. V. Kaan, 2. A. J. Lin- denberg, 3. C. D. Rezelman. RONDVRAAG. De heer Metselaar vraagt wat er met de greppel aan de Kneeskade gebeurt. Voorzitter zegt dat hier en daar wellicht een wisselplaats kan worden aangebracht. De greppel is noodzakelijk voor de kade, maar hinderlijk voor het verkeer. Daar tus- schen moet een medium gezocht worden. De heer Metselaar dacht dat de greppel gemist kon worden. Voorzitter zag de oplossing niet anders als door hem gedacht. Den heer Rezelman heeft het getroffen, dat men zoo eenstemmig is, voor wat zijn persoon betreft, inzake de aanbeveling voor dijkgraaf. Zou spreker gekozen worden, kan hij reeds nu verzekeren het in hem gestelde vertrouwen waardig te zullen blijven. (Ap plaus). Hierna sluit voorzitter de vergadering. Uit onze Omgeving NIEUWE NIEDORf' Begrafenisvereeniging. Algemeene vergadering van de Begrafenis vereeniging in het lokaal van den heer H. J. Kossen. Voorzitter de heer G. Gaaijaard, secretaris de heer P. Strijder. Na opening volgt vaststelling der notulen. Uit het jaarverslag blijkt dat medewer king werd verleend bij 14 begrafenissen n.1. 12 voor leden en 2 voor niet-leden. Aange zien de begrafenissen voor leden steeds ver- do wijziging moeilijk zijn te ontloopen. Het voorstel wordt hierna aangenomen. Voorgesteld wordt materiaal voor de luchtbeschermingsdienst aan te schaffen tot een bedrag van f 185, dit in verband met de nieuwe ml* nisterieele voorschriften. De voorzitter somt de artikelen op, die aangeschaft moeten worden. Maar, zegt spr., gisteravond kreeg ik een brief van den Commissaris der Koningin... De heer Brak: Er moet zeker nog een ka non ook bij! (Hilariteit.) De Voorzitter leest dan den brief voor, waaruit blijkt, dat nog f 108 meer voor den luchtbeschermingsdienst moet worden uit getrokken, n.1. voor gaskleeding. Is de Raad niet bereid de gelden uit te trekken, dan zal Ged. Staten ze op de begrooting brengen. De heer de Pee vindt het gek, dat een gc meente als deze voor dit doel zulke maatre gelen moet nemen. Ze zullen ons wel over slaan, zegt spr. Als alle gemeentetjes uit de lucht worden aangevallen dan heeft het geen zin om nog verder te leven. Men kan net zoo goed den hongerdood sterven als de gasdood. Spr. is tegen het voorstel. Ze vechten d'r dood om die gaspakken, merkt spr. op. Ook de heer Breed verklaart zich tegen Het voorstel wordt tenslotte aangenomen, met aanteekening, dat de heeren de Pee en Breed tegen zijn. Voorgesteld wordt de suppletoir® begrooting dienst 1939 opnieuw te wijzigen en vast te stellen. Goedgevonden. De heer Breed heeft bezwaar tegen de uitgaven luchtbeschermingsdienst. De Voorzitter: Dat zal je niet helpen. De heer Breed: Dat kan me niet schelen. RONDVRAAG. De heer Breed vraagt, hoe het staat met de borden voor den Lutjeweg/ Voorzitter: Ze zijn besteld. De weg zal moeten worden afgesloten. De Wed. Bron der moet natuurlijk uit en in kunnen rij den. De Voorzitter deelt tenslotte mede, dat zijn afseheidsvergadering zal worden gehou den op 31 Maart a.s. 's nam. 2.30 uur. Hierna sluiting. lies opleveren, werd de rekening ongunstig beinvloed. Het ledenaantal bedroeg op 1 Jan. 1939 824. Een kleine vooruitgang van 6 leden. De ontvangsten hebben bedragen f 1261.91 en de uitgaven f 1522.41, alzoo een nadeelig saldo van f 260.50. Het bezit van de vereeniging op 1 Jan. bedroeg f 2180,—, hetgeen oorzaak is, dat er over 1939 vier kwartalen contributie moeten worden gehe ven. De rekening commissie voor het volgend jaar bestaat uit de heeren Kossen—P. Man tel en van der Haagen. Bestuursverkiezing: Aftredend de heer J. van der Steen, stelt zich wegens vertrek naar elders niet her kiesbaar. Gekozen wordt de heer H. Boer. Als afgevaardigde naar de Bondsvergade ring worden aangewezen Voorzitter en secretaris. Op advies van de Verzekeringskamer wordt tenslotte nog tot reglementswijziging besloten. Na rondvraag sluiting. LANGENDÏJR Invoerverbod van Ned. groenten naar Noorwegen opgeheven. De Noorsche regeering, die den invoer van groenten uit Nederland had verboden, uit vrees van besmetting met mond- en klauwzeer, heeft dit verbod opgeheven. Ongetwijfeld zullen de bemoeiingen van het Centraal Bureau van de Veilingen in Nederland, die onmiddellijk den Minister van Economische Zaken had gewezen op de fatale gevolgen van dit verbod voor onzen tuinbouw, aan die beslissingen niet vreemd zijn. Een krachtig argument tegen bedoeld verbod was gelegen in de overweging, dat veehouderij en tuinbouw hier vrijwel sepa raat worden bedreven. En dat onze tuin bouw 'wel erg gedupeerd kon worden door genoemd verbod, kon gemakkelijk worden aangetoond uit de exportcijfers. Om slechts en-kele aan Langendijk geteelde producten te noemen, zij medegedeeld, dat in 1938 nog 1.138.000 K.G. witte kool naar Noorwegen werd uitgevoerd, 507.000 K.G. bloemkool, 127.000 K.G. tomaten, 53.000 K.G. peen en 859.000 K.G. uien. NOORDSCHARWOUDE. Tooneelver. „Jong Leven". Gisteravond werd door de tooneelvereen. „Jong Leven" een tweede opvoering gege ven van het mooie tooneelspel „Gekocht en Betaald". Ook deze avond werd er vlot spel gegeven. De zaal was vrij goed bezet. BROEK OP LANGENDIJK. Candidatenlijst S.D.A.P. Na gehouden referendum is de candida tenlijst der S.D.A.P. voor de a,s. gemeente raadsverkiezingen als volgt ongewijzigd sa mengesteld: 1 P. y. d. Molen, 2 A. Kaas, 3 Aid. Bakker 4 J. Vink, 5 J. Vink—v. d. Bosch, 6 A. v. d. Gragt, 7 G. Engel. W1ER1NGEN Raadsvergadering. Het eenige agendapunt van de morgen middag te houden raadsvergadering 'ver meldt de vaststelling van een eerste sup pletoirs begrooting, dienst 1939; Opgeroepen voor eerste oefening zijn de onderstaande dienstplichtigen uit deze ge meente van de lichting 1939: W. J. Keijzer cn G. Boomsma op 3 April a.s. te Haarlem bij het Korps Motordienst: J. Smit, H. Siemens, R. Kuut, N'. W. Boontjes en G. H. Hille, allen op 11 April te Amersfoort bij het 5e Regt. Infanterie. J. Aukema op 11 April bij het 9e Regt. lnf. te Assen; M. Tijsen, S. J. Rotgans, H. Schilling en D. IJzcr op 1 Mei te Den Helder bij de le Schoorlcompie van het Regiment Kust Artil lerie. Loop der bevolking Februari '39. Ingekomen personen: P. Dijkstra uit Wie- ringermeer: E. Tillema uit Assen; J. Rin- gelberg uit Rotterdam; W. Hoogerhuis uit Barsingerhorn; C. J. de Schipper en gezin uit A. Paulowna; Mw. A Ringelberg— Moerland uit Den Haag; gezin Helsloot uit Medemhlik; gezin Verwoerd uit Gjessen- dam; P. J. en Mej. E. Voorthuijsen uit Wie- ringerwaard; C. Groot uit Zijne: Mw. W. Brouwer uit Schagen; J. v. d. Zee e. e. uit Barradeel: Mw. E. E. de Wit uit Den Hel der; O. de Haan uit Boskoop; P. Westra en gezin uit Wpnseradeel. Vertrokken: P. Bakker naar Schoorl: K. Schurer naar Donkerbroek; J. H. de Jong e. e. naar de Rijp; A. Wcmmenhove, Mw. M. Veonstra-Oudt, Mw. H. W. Dreiner en gezin H. B. Janmaat, naar Amsterdam; P. Bakker naar Kampen; R. v. Houten naar Wieringermeer; H. Garrelts naar Slootdorp; C. A. Dietvors e. e. naar Zevenbergen; J. L. de Haan e.e. naar Winkel; Mw. A. M. de Booij naar Hontenisse; J. Bccts naar Velscn: E. Slijm naar Scheemda; G. Hoeksira e.e. naar Medemhlik; B. G. Netelenbos e.e. naar Haarlem; P. W. Reen naar Sneck: T. Ippel en gezin naar Wijk bij Duurstede: D Dokter en gezin, naar Den Helder; J. Brijn en gezin naar Den Haag; Mw. H. Gorter naar Anna Paulowna. SCHOÜRL RAADSVERGADERING. De Raad onzer gemeente zal, zooals reeds vermeld, Woensdag 22 Maart des namid dags om half drie in openbare zitting bij eenkomen. De volgende voorstellen zullen nog ter tafel komen: Voorstel om een strook grond, groot 160 M2., zijnde een gedeelte van het aan de Smeerlaan gelegen perceel sectie B no. 809, ter beschikking te stellen van het provinci aal electriciteitsbedrijf voor N. Holland voor het gebruikelijke bedrag van f 1. Voorstel om aan B. en W. een crediet te verleenen ten bedrage van f 200, ter bestrij ding van de kosten van verplaatsing, van liet aan den Molenweg hoek Htiismansweg staande magazijn van het P.E.N., naar het achter de woning van den vertegenwoordi ger van het P.E.N. B. Haring gelegen ter rein. Voorste] tot aanvulling van de algemeene plaatselijke politieverordening met a. een bepaling nopens het houden van wil de dieren, b. een tweetal bepalingen" nopens het kam peeren. Voordracht, van B. en W. tot vaststelling van een verordening tot heffing van 75 on- centen op de hoofdsom der genieentofonds- belasting. ingaande 1 Mei 1939, voor het dienstjaar 1939—1940. Nieuwe netnummers telefoon Voor Alkmaar, Bergen, Schoorl en Koedijk. Op Dinsdagmorgen 28 Maart te 7 u. 30 zullen de netnummers van de hierna ver- meldo telefoonnetten gewijzigd worden als achter den naam van het net is aangegeven: Alkmaar K 2200, Bergen K 2208, Koedijk K 2201, Schoorl K 2209. Van Dinsdag 28 Maart te 7 u. 30 vm. af moeten dus voor het bereiken van een van de genoemde telefoonnetten een K en vier cijfers gekozen worden. BERGEN NIEUW RUITERPAD NAAR ZEE. Hoe koud het was! Maar de koene ruiters versaagden niet. Onder zeer geringe belangstelling van het publiek de ijzig koude wind had de menschen blijkbaar weerhouden, het duin in te gaan werd Zaterdagmiddag bij den don keren hoek, in de buurt van den Franschman een nieuw ruiterpad naar Bergen aan Zee, dat aansluit op het bestaande gemeentelijke rui terpad op eenigszins officieele wijze geopend. Om ruim drie uur kwam een veertiental dames en heeren van de Berger Ri j vereeni ging, onder leiding van den heer W. Aker boom, waarbij zich ook eenige amazones cn heerrijders van elders hadden aangesloten, het oude pad afrijden, om halt te houden voor het, met een lint, waaromheen guirlan des en strikken waren gebonden, nieuwe pad. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op onzen burgemeester, Mr. H. D. A. van Rce- nen, den oud-burgemeester, den heer Jac. van Reenen, den gemeente-secretaris, den heer G. Taapken, wethouder J. E. Miltenburg en den gemeente-architect, den heer J. Rog geveen. Toen allen zich rondom den direc teur van de N.V. Bouw-Exploitatie Maat schappij, H. L. baron Taets van Amerongen hadden verzameld, heeft deze het woord ge nomen cn liet pad geopend. De heer C. F. Zeiler Jr., sprak als voorzit ter van de V.V.V. zijn groote voldoening uit over de totstandkoming van dit nieuwe pad cn dankte de Bouw-Exploitatie Maat schappij voor den aanleg. Nadat een foto was gemaakt, galoppeer den de paarden het nieuwe pad op en wa ren al heel spoedig uit het gezicht verdwe nen. !n hotel Prins Maurits te Bergen aan Zee werd vervolgens een thee aangeboden. W ARMENHUIZEN Overweldigende belangstelling. Zaterdagmiddag is op de algemee ne begraafplaats te Warmenhuizen het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. Klant, secretaris der Provinciale Commissie uit de Vei lingen in N. Holand, betaalmeester en secretaris-penningmeester van de Centrale Veilingsvereeniging War menhuizen en omstreken, aan den schoot der aarde toevertrouwd. Van het veilingsgebouw der vereeniging, waaraan de overledene sinds de oprichting zijn krachten heeft gegeven, woei de vlag halfstok. De belangstelling voor deze teraardebe stelling was zeer groot. Er waren wel ruim tweehonderd personen op de begraafplaats aanwezig, om den overledene de laatste eer te bewijzen. Wij merkten onder de aanwezigen o.m. op het dagelijksch bestuur der gemeente Warmenhuizen, don gemeentesecretaris, den heer Rijs, den directeur van de Ned. Groen ten en Fruit Centrale, den heer Van 't Riet den Voorzitter en den secretaris van het Centraal Bureau voor de veilingen in Ne derland, de heeren Valstar en Niemöller, den Voorzitter van de Prov. Commissie v. d. Veilingen in N. Holland, den heer Nijs- scn en het volledige bestuur der commissie, den voorzitter van de LCO, den heer Schenk en den heer Dekker, vertegenwoordigers van de vereeniging „De Koophandel" en van naburige veilingen, den oud-rijkstuin- bouwconsulent, den heer ir. Hazeloop, het personeel van het Landbouwhuis, van dc veiling en zeer vele anderen, kooplieden, tuinders en vertegenwoordigers van plaat selijke vereenigingen. Als het stoffelijk overschot van den heer Klant in de groeve is neergelaten en het graf bedekt is met de vele bloemstukken en kransen, die van verschillende corporaties en personen zijn. ontvangen, neemt ds. Horn stra uit Koog aan de Zaan het woord om den heer Klant voor alles wat hij voor al len gedaan heeft, te danken. De heer K. Molenaar, voorzitter van dc Centr. Vrflingsvereeniging Warmenhuizen en Omstreken voerde hierna het woord. Als voorzitter van de vereeniging, waaraan de overledene 25 jaren zijn beste krachten ge wijd heeft, doet spr. dit met bewogen ge moed. Van ons heengegaan is. aldus spr., een man, die zeer veel heeft gedaan, zeer veel gewerkt en veel tot stand gebracht wat hem tot eer strekt. Hij heeft veel bij gedragen tot den bloei van do veiling van af haar opbouw en niet voor een gering deel is aan zijn streven te danken, dat het een bloedende vereeniging is geworden. Voor de leden is de heer Klant een stut en steun geweest, een vraagbaak, die steeds niet raad en daad gereed stond. Hij was spr's groote steun. De door het overlijden van den heer Kla;it ontstane loomte zal niet gemakkelijk aangevuld wor den. Nog grooter dan het verlies der tuin ders, is het verlies voor de nabestaanden. Voor hen moge het een troost zijn, dat zij denkon aan iemand, die zijn leven welbe steed heeft. Hii ruste in vrede! De heer Nvssen, voorzitter van de Pro vinciale Commissie uit de Veilingen in N. Holland zeide, dat het hem een oprechte behoefte was, woorden van dankbaarheid te spreken. Heer Klant, ik wenschen, en ik doe het namens alle aangesloten veilingsver eenigingen, een oprecht woord van dank te Per stuk 5 et. 12 stuks 50 cf. Fabrikant Mijnhordt Zeist Het Dag. Bestuur van de Banne en Pol- Schagen vergaderde Zaterdagmiddag met de Hoofdingelanden in het raadhuis t« Schagen. Voorzitter de heer D. P. Timmerman, secretaris-penningmeester de heer P. Hop- man, opzichter de heer J. Keesman Cz. Er zijn twee vacaturen. De Voorzitter opent de vergadering en memoreert het overlijden van den Hoofd- ingeland, den heer Abr. Borst. Gedurende den tijd, dat de heer Borst zitting in ons Bestuur heeft gehad, heeft hij zijn beste krachten aan de polderzaken gewijd, ze# spr. en wij zijn hem dankbaar voor he.t» geen hij heeft gedaan. Zijn nagedachtenis zal dan ook bij ons in dankbare herinne ring blijven voortleven. De secretaris leest hierna de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Ged. Staten keup den goed het besluit tot het aangaan van een kasgeldleening voor 1939 en voorts het besluit tot wijziging van de overeenkomst met. de Provincie Noord-Holland. Het be treft hier de ruil van een stukje grond langs den Buren weg en verkoop van een gedeelte Oude Kaag. Door Ged. Staten werd verder ontheffing verleend van een verbods bepaling Wegenreglement ten behoeve van de verbetering der verharding van Xesdijk en Nesweg. Zij gaan ermede accoord, dat de voor deze wegverbetering te sluiten geldleening in tien jaarlijksche termijnen zal worden afgelost. Rekening 1938. Door de voorzitter worden de posten van de rekening 1938 voorgelezen De ontvangsten hebben met inbegrip van het voordeelig saldo 1937 ad f 8.939.52 be dragen f 54.537.21, de uitgaven f 52.738.04, zoodat resteert een batig slot van f 1.799.17 De rekeninsrs-commissie bestaande uit de heeren A. Dekker Dz. en Jb. Schilder heeft een en ander in orde bevonden, hetgeen bij monde yan eerstgenoemde wordt gerappor teerd. De rekening wordt hierop onder dank zegging aan den penningmeester op boven staande cijfers vastgesteld. De heer Schilder zegt nog, dat het hertt is opgevallen, dat het puin e.d. wordt ge reden en geleverd door lieden, die geen: plaatsgenooten zijn. De Voorzitter antwoordt, dat de vrachtrij ders het materiaal niet allen rijden, maar ook leveren. We hebben er niets op tegen, hier het puin te koopen zegt spr. Iedere Schager vrachtrijder, die het kan leveren voor een prijs, die ons aanstaat, kan bij ons terecht. Begrooting 1939. Vervolgens wordt behandeld de be grooting 1939, welke zonder eenige discussie wordt vastgesteld. Ze sluit tot een bedrag van f 157.605.20 met een post onvoorzien van f 2.928.56. De omslag is hierbij verhoogd met één gulden en derhalve bepaald op f 19.— en f 11.50 voor wat de Oos terkaag betreft. De vergadering gaat accoord met het voorstel tot het aangaan van een leening voor verbetering van NesdijkNesweg groot f 8000.de looptijd is 10 jaar, terwijl de rente ten hoogste 3Vfc pet. zal bedragen. Onderzoek geloofsbrieven. Volgt het onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid van het Dag. Bestuur, den heer G. Mooij Kz., waarmede zich belasten de heeren A. Schenk Gz. (Tin) en A. Dekker Dz. Geadviseerd wordt tot toelating, waartoe wordt, besloten. De Voorzitter feliciteert den heer Mooij en) zegt op een prettige samenwerking te ho pen. De heer Mooij spreekt woorden van dank. Hierna sluiting. spreken, voor alles wat gij voor ons heb£ gedaan. Ge waart een persoon met een karakter, dat nooit afweek, altijd opgeruimd en als er eens iets bij een der aangesloten ver* eenigingen haperde, dan was het voldoende, om den heer Klant er op af te sturen, om de zaak weer spoedig voor elkaar te krijgen, Wie had kunnen verwachten, dat gij zoo spoedig onzen onvcrgetelijkcn voorzitter, wijlen den heer Slot, zoudt moeten volgen, Het is ook hier weer: De mcnsch wikt, maar God beschikt. Vaarwel en rust zacht. De voorzitter van de Landbouw Crisis Or ganisatie getuigde van de prettige wijze, waarop steeds met den overledene is samen-' gewerkt. Namens het personeel sprak de heer Jb* Smit een woord van dank aan den pa troon. die zoo plotseling aan hen is ontval* len. Wij hebben, aldus de heer Smit, altijd pleizierig met U gewerkt. Wij zullen U vree* seh'k missen en zullen alijtd aan U blijven denken. De heer P. J. Mink sprak namens Bestuur en Raad van Toezicht van de Boerenleen* bank. Snr. gevoelde zich gedrongen, eenige woorden van afscheid te snreken en dank te betuigen voor hetgeen de hr. Klant voor deze instelling heeft gedaan. Bij dergelijke zaken kunnen verstand en hart 7.00 gemakkelijk met elkaar in strijd komen. U w'ist de men schen te begriincn. Daarvoor onzen dank. In het plaatselijk vereenigingsleven laat gij vele open plaatsen achter. Wij zullen D «deeds, in dankbaarheid gedenken, n0k voor den amicalen omgang zijn wij IT denkbaar, U zult moeilijk te vervangen zijn. Zich tot mevr. Klant en haar kinderen richtende, 7oide snr. te honen, dat zij troost mogen putten uit de groote belangstelling, welke voor man en vader betoond wordt. De zoon van den overledene dankte voor de groote belangstelling. Hiermede was een einde gekomen aan de droeve plechtigheid. Velen brachten nog een laatsten groet aan den man. die voor zijn gemeente, maar ook voor de eeheele streek, zooveel tot stand heeft kunnen Ibren* geni

Schager Courant | 1939 | | pagina 6