DRUKKERS Dames-en Meisjeshanden A4^PUR0L Verkeer Paaschtentoonstelling Toelating Leerlingen 0.L. School Vereenijjing vaa Langcndijker gemeenten Het is nu ongeveer 20 jaar geleden dat de vereeniging van 4 Langendij'ker gemeen ten een zeer ernstig onderwerp van discus sie heeft uitgemaakt in do raadsvergaderin gen van de vergaderingen van de 4 com missies uit de ingezetenen en van bijeenkom sten van kies- en andere plaatselijke ver- eènigingen Het initiatief tot vereeniging der 4 Langcndijker gemeenten ging toen uit van Ged. Staten, die aan verschillende ge meentebesturen een schrijven richtten, waar in op de wenschelijkhcid van samenvoe ging werd gewezen op grond van de geo- graphische ligging, de hoofdmiddelen van bestaan, waarop de inwoners van alle ge meenten gelijkelijk zijn aangewezen, de hete re uitvoering, van de taak van één gemeente dan van 4 kleinere, ieder afzonderlijke. De samenvoeging is toen echter voornamelijk afgestuit op de bezworen van Broek op Lan- gendijk, waar alle kiesvereenigingen (anti- rev., chr.-historische en liberale; zich een stemmig tegen de veteeniging uitspraken, tengevolge waarvan de raad heel gemakke lijk een beslissing kon nemen, door zich te refereeren aan den duidelijk uitgesproken wensch van zoo goed als alle inwoners, nl. dat zij met kracht tegen de annexatie op kwamen. waarhij vooral motieven van his torisch gegroeide toestanden en instellingen domineerden. Thans gaat het initiatief tot Vereeniging niet uit van Ged. Staten, doch van verte genwoordigers der burgerij zelf. Nu wenscht men niet a priori 4 gemeenten tot één te vereenigen, doch slechts drie. nl de 3 Noor delijke, zoodat de initiatiefnemers Broek op Langendijk niet in de ac ie hebben be trokken. Dit zal ongetwijfeld wel niet zijn gebeurd op grond van de meening dai een vereeni ging van 3 gemeenten de voorkeur verdient boven een van 4, doch zeer zeker uit overwe ging, dat Broek op Langendijk ook nu nog hetzelfde standpunt inneemt als 20 jaar ge leden. Men lichtte ons trouwens in. dat uf- ficieuse informaties tot me conclusm leid den. Als men dan als hij voorbaat weet, dat een actie in de bedoelde richting weer op heftigen tegenstand zou stuiten, dan kun nen we de initiatiefnemers niet anders dan gelijk geven, als zij ongcwonschte agitatie vermijden. Mochten officieele instanties het nut van samensmelting ook met de andere 3 gemeenten inzien, dan weten zij op het geschikte ougenblik nog wei acn weg te .vinden om zich bh d< actie io ie schakelen. Wat 20 jaar geleden de omvangrijke en meer en meer ingewikkelde bestuurstaak van de genieenten een van de motieven, die Ged. Staten er toe brachten om de ver eeniging van een 4-tal kleine to' één flinke gemeente te bevorderen, hoe veel te meer is daar nu aanleiding en reden toe! In dezen tijd van streven naar meer en hetere moreele en geestelijke herbewape ning, geboren uit den nood van werkloos heid en crisis, moet bet ongetwijfeld ieder rechtgeaard Nederlander een behoefte zijn, om kleine verschillen ter zijde te zetten ter bereiking van betere resultaten door eens gezind optrekken. Wie eenigszins van meer nabij bekend is met gemeenschappelijke be langen der Langcndijker gemeenten, doch die als gevolg van het gescheiden zijn dei- gemeentelijke apparaten veel noodeloos, overbodig werk met zich brengen, soms nog zonder tot cenig tastbaar resultaat te leiden kan zich moeilijk voorstellen, dat er nog tegenstanders van vereeniging zouden zijn. Om één voorbeeld uit de vele voor de wen- schelijkheid en noodzakelijkheid van ver eeniging naar voren te schuiven, noemen we het belang van het onderwijs. Trouwe lezers van de Scliager Courant zullen on getwijfeld kennis hebben genomen van de moeilijkheden, waarmee de gemeentebestu ren hebben te kampen in hun streven, om het nog mogelijk te maken, dat er een zoo danige schoolbezetting en klasse-indeeling is, dat van goed onderwijs kan worden ge sproken. Wij zijn er van overtuigd, dat deze moeilijkheden zouden worden opgelost als de 3 openbare scholen tot 2 werden samen gesmolten. Oudkarspel zou daardoor meer leerkrachten krijgen als gevolg van meer leerlingen, zonder dat de afstanden voor de schoolgaande kinderen ook maar eenigs zins bezwaar zouden opleveren. En ook voor de kinderen uit de andere gemeenten was er een zeer eenvoudige oplossing te vinden met alleen als resultaat de zekerheid van meer deugdelijk onderwijs. Wie overtuigd is van het grootc belang van goed lager onderwijs voor het volkskind, moet een enthousiast voorstander zijn van concentratie. Het is niet onze bedoeling de vele voor deden van samenvoeging in extenso te be lichten, omdat dit in de raadsvergaderin gen, waarin over de samenvoeging eventu eel zal worden gesproken, nog wel uitvoerig zal worden gedaan. We mecncn nl. te we ten, dat, gehoord de inlichtingen, welke ons van enkele zijden zijn verstrekt, er alle kans bestaat, dat het niet lang meer zal duren, eer dit onderwerp de belangstelling van al le vroede vaderen zal vragen. OUDKARSPEL. BOERENLEENBANK. De Boerenleenbank hield gisteravond haar jaarvergadering ten lokale van den heer C. Jansen. De heer P. Wijn opende de vergadering met welkom, in het bijzonder tot den bur gemeester. De vastelastencommissies zijn een mooi streven \an de Regeering. zeide spr., maar het geeft voor de Boerenleenbank moeilijk heden, omdat men geen eigen kapitaal heeft en verplicht is, de ingelegde spaargelden terug te betalen op eerste vordering. De rente was voor de credietnemers niet hoog, die voor de spaarders goed. in verge lijking met andere beleggingen. Dc betere gang van zaken in den tuinbouw is wel van invloed geweest voor de bank en de leden, die daardoor behalve de financiën, een mo- reelen steun hebben gekregen om de bedrij ven voort te zetten. Spr. constateerde eenig gebrek aan orga nisatiegeest, en het niet volbrengen van sommige formaliteiten. Wat meer medewerking is wel gewcnscht, andecs zal men misschien hardhandig daar toe gedwongen moeten worden, hoewel men in het bestuur niet den deurwaarder moet zien, het zijn de eigen mcnschen. Voorz. herdacht het overleden bestuurslid, den heer J. Kal verdijk, die zeer veel voor de bank gedaan heeft. Men zal hem lang in zijn herinnering doen voortleven. De notulen,- voorgelezen door den heer A. Timmerman, werden onveranderd vastge steld. Het jaarverslag vermeldde, dat het ledental 203 is. Er waren 354 spaarbankboekjes in omloop. De heer J. Deutekom zou een boete willen opleggen aan hen, die niet op tijd komen met de boekjes. Het bestuur wiljle hier nog niet aan, maar wilde het in overweging he men. De rekening sloot op een totaal van f 310.079.01. Van spaarders is ontvangen f 108.105.36, terugbetaald f 126.S78,94 Aan voorschotten is terugbetaald f 13049.88, opnieuw ver leend f1200.De ontvangsten in loopende rekening waren: van rekeninghouders f 75.563,66 van de Centrale Bank f 90.174.6S Uitgegeven in loopende rekening aan re keninghouders f 67307.78 aan de Centrale Bank f 94514.80 De balans gaf een totaal aan van f 378.849.30. Aan voorschotten stond uit f 97331.66, het tegoed in loopen de rekening was: van rekeninghouders f 149.026.73, van de Ccntr. Bank f 114.376.77. Nog te vorderen aan rente f 829.33 De schuld aan dc spaarbank is f 294.9SS.21; de schuld in loopende rekening aan rekening houders f 61.362.28 Reservefonds f 21.049.31 De winst was f 1449.50 Op advies van do rekeningcommissie werd de rekening aldus vastgesteld. N.a.v. een opmerking over de geringe provisie voor de bemoeiingen voor den tar- westeun deelde voorz. mede, dat deze provi sie zoo laag is omdat het steun is. De kas sier deelde mede. dat deze provisie verleden jaar f 1.34 was. Het geeft nog al wat romp slomp. Het bestuur wilde de winst bestemmen voor het afdoen van enkele kwade posten. Aldus besloten. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd in de vacature J. Kalverdijk de heer L. Kal verdijk gekozen, met 27 stemmen. De lieer Kalverdijk dankte den voorzitter voor diens waardecrende woorden, gespro ken ter nagedachtenis van zijn vader. Hij hoopte, de voetsporen van zijn vader te zul len drukken in hetb elang van de Bank. (Applaus.) Tot lid van de Raad van Toezicht werd dc lieer P. Wijn herkozen, met 34 stemmen. N.a.v. een opmerking in de rondvraag zal overwogen worden, den zitdag te wijzi gen. Daarna sluiting. R.K. candidaten voor den ge meenteraad. Voor de a.s. raadsverkiezingen zijn de volgende candidaten gesteld bij de R.K. Staatspartij: B. Bommer, P. Rijper, J. Kos, S. Tromp, P. Groen, K. Ooijcvaar, J. Span- jaart. Over de volgorde moet nog worden beslist NOORDSCHARWOUDE. Een ongelukkige val. Een pl.tn. 10-jarig zoontje van den heer C. L. alhier, is gistermiddag, terwijl hij op het Visscherspad aan het spelen was, hij het over een hekje klimmen, in een punt van een ijzeren hek gevallen. Het jongetje liep een flinke wonde op. Men moest liet ventje van het hek afbeuren, daar hij er heelemaal aan vastzat. Mcj. Hcidsina heeft het ventje verbonden. rr Mt)CI3Tf rCT€ DEN HELDER OUDE N1EDORP ZIJDEWIND. Wit-Gele Kruis, 't Veld-Waarland. De afdeeling 't Veld-Waarland van het „Wit-Gele Kruis" hield haar jaarvergade ring ten lokale van G. Ligthart te Zijde wind. Na opening door den voorzitter, den heer Jac. Beemstcrboer werden de notulen gelezen door den secretaris, den heer J. H. Verlann onveranderd goedgekeurd. Dc penningmeester, de heer F. C. Jong, bracht het financieel verslag uit over 1938, waaruit blijkt dat is uitgegeven f 456.51 eij ontvangen f 192.20, zoodnt 1938 sloot met een nudeelig saldo ad f 264.31. De secretaris bracht een keurig en uitge breid jaarverslag uit, waaruit wij aanstip pen dat het ledental momenteel bedraagt 361. De penningmeester bood de begrooting aan voor 1939 in ontvangst en uitgaaf slui tend op f 2315.— met een post onvoorziene uitgaven groot f 71.19. Na rondvraag volgde sluiting. CALLANTSOOG Onderhandsche verkoop Naar we vernemen heeft de wed. A. Tho- maszv. d. Berg te Groote Keeten haar wo ning mot bijbehoorend land onderhands ver kocht aan den heer Jn. van Scheijcn te Grootc Keeten. Bouwplannen. De N.V. Noordhollandsche Levensverzeke- rings Mij. v. 1891 to Alkmaar, die j.1. Don derdag de boerderij in Koegras van Mevr. Verloren van Themaat heeft gekocht, zal naast deze boerderij een burgerwoning bou wen. Nieuw raadslid. In de vacature in den Raad, ontstaan door het overlijden van den heer Vries, zal vol gens de reservelijst de heer J. C. van der Plas benoemd moeten worden. De lieer van der Plas komt als no. 6 op de lijst voor. De hceren Kossen en Tensen, die resp. als 4 en 5 op de lijst voorkomen, zijn niet benoem baar als raadslid. De eerste is overleden, dc tweede is uit de gemeente vertrokken. BARSINGERHORN Werkloosheid. Bi: het Agentschap der Arbeidsbemiddeling staa.i als werkzoekende ingeschreven: 67 landarbeiders, 1 metaalbewerker, 4 timmerlie den, 11 grondwerkers, 1 machinist, 1 metse laar, 1 kantoorbediende. Bouwvergunningen. Door B. en W. werden de navolgende bouwvergunningen verleend: aan B. Otsen tot het houwen v;.n een woonhuis in den Waardpolder; aan H. Koster tot verbouw van een woonhuis te Barsingerhorn. blijven ondanks alle huishoudelijke arbeid "A zacht en blank door Purol (geel en wit) beiden In doozen ven 30 en 60 et., tube 45 ct. Verkrijgb. bij Apoth. en Drogisten. BERGEN AFSCHEID IN HET DORPSHUIS. Gistermiddag wapperde de driekleur van ons ouwe, vertrouwde Dorpshuis en tegen vieren naderde een groote schare jubelende kinderen niet in hun midden een jong paartje, stalend van geluk. Het was onze oud-directrice van het Dorpshuis, mej. M. de Boer, die daar omstuwd door haar oud- leerlingen, naast haar aanstaanden echtge noot, nog eenmaal terugkeerde in de oude vertrouwde ruimte, om nog een oogenblik samen te zijn met haar vele vriendjes en vrienden, die zij had verworven in den kor ten tijd, dat zij haar krachten aan het dorps huiswerk kon geven. De voorzitter en de nieuwe directrice brach ten haar hulde en dank voor haar werk en spraken de beste wenschcn uit namens be stuur, helpsters, helpers, jongens en meisjes en alle aanwezigen betuigden door luid ap plaus hun instemming met het gesprokene. Bloemen, cadeaux, tractaties maakten deze laatste oogenblikken tot een feest, waaraan helaas maar al te gauw een einde moest komen. Nog vele handdrukken, nog vele extra ge- lukwenschen en dan stoof de auto, met het jonge paar, nagejuicht en nageoogd door allen, voort, een gelukkige toekomst tege- Bou wvergunningen. Door B. en W. dezer gemeente zijn de volgende bouwvergunningen verleend: aan G. J. Pannekeet te Oudesluis tot her bouw van een woonhuis met winkel en smederij aan Dr. J. C. Brandt Corstius te Utrecht, tot het bouwen van een zomerhuis te Petten. Ontheffing Wegenreglement. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben aan het Hoogheemraadschap Noord hollands Noorderkwartier ontheffing ver leend van de desbetreffende verbodsbepa lingen van het Wegcnreglcment en van de Dijk verordening ten behoeve van het ver beteren (verbreeden) van bepaalde wegge deelten op den Zijperzeedijk en Slikkerdijk. Aanleg telefoonkabels. Ten behoeve van de uitbreiding van de locale .telefoonnetten Petten en Burgerbrug zullen langs enkele wegen in deze gemeente telefoonkabels worden gelegd door het Staatsbedrijf der P.T.T. De a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Wij vernemen, dat het in de bedoeling ligt van de afdeelingen Oudesluis en St. Maartensbrug van de Communistische Partij (C.P.N.) bij de a.s. gemeenteraadsverkiezing mét een candidatenlijst uit te komen. Als no. 1 zal hierop voorkomen de heer K. de Graaf te Oudesluis. Openbare school begint straks om half tien. Naar ons wordt medegedeeld, heeft het meerendeel der ouders van kinderen, die de O. L. school alhier bezoeken, te kennen ge geven, dat de school gedurende den zomer tijd een half uur later aanvangt en alzoo om half tien begint. Krnideniersvereeniging opgericht. Maandagavond is in het café van den hr. Van der Poll te Schagerbrug een bijeen komst gehouden van kruideniers teneinde een kruideniers vereeniging op te richten, welke speciaal ten doel heeft de belangen der kruideniers te behartigen. 18 personen woonden deze vergadering bij. Besloten werd tot oprichting der vereen. Alle aanwezigen gaven zich als lid op. De niet ter vergadering auwezige kruideniers zullen worden opgewekt lid te worden. Het bestuur van de nieuwe vereeniging bestaat uit de heeren P. Vorst te Pettemcr- kluft; J. de Groot te Burgervlotbrug en J. P. Schermer te Petten. W1ERINGEN RAADSVERGADERING. De Raad vergaderde gistermiddag. Voor zitter de heer L. C. Kolff, burgemeester; secretaris de heer K. Maaskant, lo-secretaris. Allen zijn aanwezig. De voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en stelt aan de or de: Vaststelling le suppletoiro begrooting dienst 1939. De Regeering acht het noodzakelijk met ecnigen spoed over te gaan tot de aanschaf fing van het vereischte materiaal voor den gemeentelijken luchtbeschermingsdienst. De uitrusting van den dienst zal, met het oog op den toestand van Rijks- en gemeente- financiën, dienen te geschieden op den grondslag van ,een redelijk minimum". Voor Rijksrekening zullen een aantal be- noodigdheden ter beschikking van de ge meente worden gesteld tot een bedrag van circa f 2000, terwijl de gemeente zelf ver schillende aankoopen zai moeten doen, zoo- •ilsv oor verband- en ontsmettingsmiddelen, ifschermingsmateriaal, telefoonverbindingen nnz. en wel tot een geraamd bedrag van f 650.Aangezien op de begrooting voor 'iet dienstjaar 1939 voor de hier genoemde doeleinden een som van f 500 is geraamd, dient deze voordracht mitsdien om dit be drag te verhoogen met f 150.—. Deze uitga ven worden door de bevoegde autoriteiten als verplichtend aangemerkt en kunnen der halve bij weigering van den Raad door Ged. Staten op de begrooting worden ge bracht. De voordracht wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen, on der aanteekening, dat Mw. Wit Slikker wenscht geacht te worden te hebben tegengestemd. De voorzitter deelt hierna mede, dat de N.V. Bank voor Nedcrlandsche Gemeenten er momenteel, in verband met de huidige tijdsomstandigheden, bezwaar tegen heeft de kasgeldleening, waartoe in de vorige ver gadering is besloten, te vérstrekken tegen een rentepercentage van Vz pet 's jaars. In verband hiennee stelt de voorzitter voor B. en W. machtiging te verleenen dit percen tage, zoo noodig, tot maximaal 1 pet. 's jaars te verhoogen. Aldus wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. Hierna sluit de voorz. de vergadering. SCHAGEN NOG MEER BLOEMEN! Nu alle bloemstukken, Lycurgus bij zijn 60-jarig bestaan aangeboden nog eens over geteld zijn, blijkt dat er nog meer waren, dan men oorspronkelijk dacht! Zoodoende moeten we ook onze opsomming nog corn- pleteeren met bloemen van de gymnastiek- vereenigingen Excelsior, Schagen, Westfries Barsingerhorn en Hercules en Hygiea, Oud karspel. SCHAGEN NIEUWS. Wedstrijd voor Zondag a.s. Schagen 1Atlas 1. Aanv. 2 uur. P. Schoorl. A. de Wit M. de Haas A. Slikker, S. Grootes, H. Middelbeek J. Peetoom, Jb. IJpey, C. de Moor D. Schoorl L. Schoorl. Res.: Joh. Bremer, J. v. d. Ben. VERGADERING DER N.S.B. Men verzoekt ons er op te willen wijzen, dat de leider der Nationaal Socialistische Beweging in Nederland, de heer Mussert hier a.s. Vrijdag spreekt. STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 18 Maart stonden 63 werk- loozen ingeschreven, waarvan 2 in de steun regeling, 10 in de centrale werkverschaf fing en 45 in de gemeentelijke werkverschaf fing (20 bij de uitbreiding van de Algemee- ne Begraafplaats, 10 in de baggerregeling en 15 in het Rietbosch), 2 werkloozen ma ken een wachtweek door, terwijl 4 werkloo zen uit hun bondskas trekken. STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING. Op Zaterdag 18 Maart stonden 75 perso nen als werkzoekende ingeschreven, waar van: 23 grondwerkers, 8 timmerlieden, 1 op perman, 1 schilder, 4 arbeiders-chauffeur, 29 landarbeiders, 8 losse arbeiders en 1 kan toorbediende. In de overeenkomstige week in 1938 be droeg dit aantal 111, waarvan in de werk verschaffing Schager Kogge 30, de bagger regeling 25 arbeiders werkten, terwijl 14 stempelden. In 1937 bedroeg dit aantal 117. COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK. In het Noordhollandsch Koffiehuis hield de Coöp. Boerenleenbank gisteravond haar algemeene vergadering onder leiding van den heer Joh. de Veer. Om ongeveer kwart over acht opent deze de vergadering en wijdt eenige gevoelvolle woorden aan de nagedachtenis van de hee ren Alb. Grootes K. Blaauboer en baron van Ittersum in leven resp voorzitter en oud-voorzitter van de Bank alhier en voor zitter van het Bestuur der Centrale Bank. Terwijl de aanwezigen zich van hun zetels verheffen brengt spr. hulde aan dcnagcdach tenis van deze mannen, die zooveel voor den boerenstand hebben gedaan. We zullen hen blijven eeren en gedenken, aldus besluit spr. zijn woorden van herdenking. De notulen, hierna gelezen door den heer A. Brak, 't Rijpje, St. Maarten, worden on veranderd goedgekeurd. Door den heer Dc Veer wordt medege1- deeld, dat op algemeen verzoek van de ove rige bestuursleden, de heer K. Wit Dz. is bereid gevonden de functie van directeur- voorzitter op zich te nemen. Spr uit den wensch, dat de heer Wit deze functie vele jaren zal kunnen vervullen in het belang van de Bank en tot voldoening van den heer Wit zelf. Voorts deelt spr mede, dat door de Bank is aangekocht de voormalige hoofdonderwijzerswoning op de Loet. Het ligt in dc bedoeling in de toekomst hierin het kantoor van den kassier te vestigen. Een applaus vanuit de vergadering bewijst, dat men met de handelwijze van het Bestuur aecoord gaat. Wat de rente voor spaargelden, direct op zegbaar betreft, dat is gelijk gebleven, nl. 2.5 pet, evenals voor crediet in loopende re kening. De rente voor .jaardepóts is van 3 op 2% pet. teruggebracht, terwijl er momen teel geen nieuwe bedragen voor een jaar vast kunnen worden aangenomen. Voor voorschot en debet in loopende rekening wordt 4 pet. berekend. Voor enkele geplaat ste groote bedragen wordt door het bestuur de te vergoeden rente weieens afzonderlijk vastgesteld. Het jaarverslag. In het jaarverslag 1938 wordt gezegd, dat men over de werking der bank in het afge- loopen jaar tevreden kan zijn. Het besluit ruim twee jaar geleden genomen om de ren tetarieven te verlagen, is volgens den secre taris van veel voordeel geweest. Daardoor is het spaargeld hier niet zoo toegenomen; juist dit teveel aan spaargeld, dat moeilijk te beleggen is, vooral omdat het meestal direct opzegbaar moet zijn, beinvloedt de uit komst in vele gevallen. De resultaten in het bedrijf der leden stem men echter niet tot tevredenheid, hetgeen ook wel tot uiting komt in het feit, dat het ontvangen bedrag aan spaargelden 45000 gulden lager is dan in 1937. Van het crediet bij de Centrale Bank heeft men geen gebruik behoeven te maken. Het ledental vermeerderde met twee en kwam hiermede op 205. BEKENDMAKING De Burgemeester van SCHAGEN maakt bekend, dat gedurende de op WOENSDAG 29 MAART a.s. te houden Paaschtentoonstel ling het verkeer van Noord en Loet naar f Laan en Hoep (en omgekeerd) zal worden l geleid door de Heerenboschstraat, in plaats van over de Gedempte Gracht. Schagen, 22 Maart 1939. De Burgemeester, J. CORNELISSEN. Burgemeester en Wethouders van SCHA GEN maken bekend, dat op 1 Mei a.s. de toelating zal plaats hebben van leerlingen tot de O. L. School. De aangifte zal moeten geschieden aan genoemde school vóór 10 J April a.s.; zij kan schriftelijk geschieden I onder opgaaf van naain, voornamen, geboor- I tedatum en naam en adres van den aan- sprakelijken persoon, of mondeling, in het I laatste geval Maandags, Dinsdags. Donder I dags en Vrijdags, n.m. 3%uur. De leerlingen die tot de O. L. School worden toegelaten, moeten vóór 1 April as. de leef- I tijd van zes jaren hebben bereikt. Schagen, 21 Maart 1939. Burgemeester en Wethouders I voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. Gememoreerd wordt vervolgens het over l lijden van den heer A. Grootes, die sinds 1916 bestuurslid was en vanaf 1932 voorzit» ter, en ook het overlijden van den oud-voor I zitter, den heer K. Blaauboer, één der op richters van de bank. Einde 1938 waren in omloop 458 spaar boekjes, 67 loopende rekening boekjes en waren 125 voorschotten verstrekt. Onder applaus van de vergadering wordt dit jaarverslag, uitgebracht door den kas sier, den heer K. Nottelman, aanvaard. De heer P. v. Eenhoorn, Valkkoog, brengt verslag uit van de bevindingen van den Raad van Toezicht. De controle-werkzaam- i heden hebben geen aanleiding gegeven tot op- of aanmerkingen, integendeel, steeds werden kas en boeken in orde bevonden, waarvoor hulde aan den kassier wordt ge bracht. Rekening en balans. Volgt de behandeling van de rekening 1938, sluitende op een bedrag van f995.241.83, met een winstsaldo ad f2980.67. Aan voor schotten werd afgelost f38.527.50, aan nieuws verstrekt f22.900.Ontvangen in loopende i rekening werd o.a. van rekeninghouders f291.376.04, van Centrale Bank f285.282.08, op de reserve gebrachte winst f2198.42; uit gegeven in loopende rekening o.a. aan reke ninghouders f320.403.40 en aan de Centrale Bank f239.791.27. Aan rente werd gekweekt: van voorschotten f7316.06, in loopende reke ning f7385.60, van effecten f 1207.76 en van de Centrale Bank f 1421.81 aan rente uitge geven: aan de spaarbank voor spaargelden f6104.79, aan de spaarbank voor termijnde posito's f4773.19 en in loopende rekening f 1077.13. De balans van de Boerenleenbank sluit tot een bedrag van f 477.S74.57. Hierop komt voor een nieuwe post vaste goederen tot een bedrag van f 5103.90. Dit vertegenwoordigt, de koopsom van het huis door het bestuur aan gekocht. om, indien noodig, dienst te doen als kantoor en woning voor den kassier. De balans der Spaarbank sluit tot een bedrag van f395.593.63. Door de vergadering worden geen bezwa ren gemaakt, zoodat een en ander op bo venstaande cijfers wordt vastgesteld, on der dankzegging aan den kassier voor zijn accuraat beheer. Goedgevonden wordt 10% van het winst saldo in het pensioenfonds te sorten, en 90% te brengen op de reserve dubieuze de biteuren. Bestuursverkiezing, Aftredende en herkiesbaar is de heer Joh. de Veer, die bij enkele candidaatstelling wordt herkozen. In de vacature ontstaan door het overlij den van den heer A. Grootes worden voor gedragen: 1 S.- Grootes te Schagen en t J. Gootjes te St. Maarten. Gekozen wordt de heer S. Grootes met 49 van de 72 stem men. In den Raad van Toezicht wordt de af tredende heer M. Kant bij enkele candidaat stelling herkozen. In de vacature wegens vertrek van den heer P. S. Eenhoorn worden voorgedragen: 1 C. Schoorl Jbz., Lagedijk, Schagen, 2 P. Wardenaar, Schagen. Gekozen wordt de heer Schoorl met 41 stemmen. De heer de Veer richt eenige hartelijke woorden tot den heer Eenhoorn, die binnen kort naar Heerhugowaard zal vertrekken. Met hem is steeds zeer prettig samenge werkt; spr. hoopt, dat het den heer Een hoorn in zijn nieuwe woonplaats goed zal gaan. Bij de rondvraag dankt de heer Eenhoorn den heer de Veer nog voor diens vriende lijke woorden tot hem gesproken, waarna sluiting volgt. BILJARTEN. De biljartclub „Ons Genoegen" speelde in haar clublokaal van den heer Koorn het tweede gedeelte van de match tegen Anna Paulowna, waaraan in totaal werd deelge nomen door 26 spelers. Vorige week won „Ons Genoegen" in café Alkemade te Anna Paulowna 5 partijen en verloor er dus 8. Nu waren de rollen omge keerd, „Ons Genoegen" wist 9 partijen in haar voordeel te beëindigen tegen Anna Paulowna 4. De totaal-uitslag was dus 1412 voor onze biljarters, die hiermede in het bezit kwamen van een fraaien beker. Dat de wedstrijd een spannend verloop heeft gehad, moge blijken uit het feit, dat de laat ste partij de beslissing moest brengen!

Schager Courant | 1939 | | pagina 6