DIENSTBODE U. D. I. Openbare uitvoering Hollandsch Kleedinghuis Hollandsch Kleedinghuis Rechtsch offensief voorbereid Nieuw krijgsrumoer in het Verre Oosten Dc Fransche orders aan de Skoda-fabrieken SCHAGEN VERKOCHT. Hpt in aanbouw zijnde woonhuis, dat docyr den aannemer T. Boekei aan de Oude- slqi&traat gebouwd wordt, is verkocht aan ddn heer A. Sleutel Jzn., alhier. fiets gestolen'. Men kan nooit tegoed op zijn fiets pas sen, dat ondervond gisteravond ook mej. Nel Way weer. Zij had haar rijwiel bij de R.K. kerk ge zet en zou even later lustig verder pedde len, Maar dat zat haar niet glad, want haar karretje was intusschen verdwenen. "De politie stelt een onderzoek in. eenheid door democratie. Men verzoekt ons er op te willen wijzen, 'dat morgen in het N.H. Koffiehuis een drie tal vooraanstaande sprekers voor de Ned. Bew. voor Eenheid door Democratie het woord zullen voeren, over de beginselen der democratie, die vooral met het oog op de Europeesche toestand van zoon groot be lang zijn. THEATER ROYAL. „Een Branie in Oxford", met Robert Taylor in de hoofdrol. Deze typisch Engelsche film, licht, span nend, sportief, is er een van geest en jeugd, durf en élan. Robert Taylor, anders dan anders deed een tweede ontdekking van zichzelf, verwierf zich millioenen nieuwe bewonderaars door deze creatie, bij jong en oud* bij meisjes en... jongens. De film heeft reeds in Engeland een fa buleus succes gehad.' Ja, men meent er zelfs de enorme toevloed van studenten, dit najaar voor Oxford, voor een groot deel aan te mogen danken. Want maanden en maan den achtereen vertoond, maakte zij goede propaganda voor alles waarop de Engelscli- man en met hem de rest van de wereld trotsch kan zijn: de principes van het „fair play", de harde leerschool voor den gentle man: eenvoud, noblesse en bescheidenheid van karakter. Doch ook Nederland werd stormender hand veroverd; dat bewijzen wel de goede crftieken, welke „Een branie in Oxford" hier verwierf. De Telegraaf schrijft: Een interessante, zeer genoegelijke, gemouvementeerde film. Men zag eigenlijk nooit een film, waar die grappige botsing tusschen Amerikaansche en Engelsche ijdelheden met zooveel geest toit uiting kwam. Het Handelsblad: De dialoog is sterk, er is spanning, afwisseling en humor. De film Ihceft kwaliteiten te over om een groot pu bliek te vermaken en te boeien. Robert Tay lor speelt zijn rol frisch en sympathiek. De N'. Rotterd. Courant: Zij werd op voor treffelijke wijze geregisseerd door Jack Con- vay, Robert Taylor is uitstekend op dreef. De bezetting is in vele opzichten te prijzen. Rijkdom aan variaties en warme kleurig heid, die de film groote dynamische bewo genheid bieden. Het Vaderland: De kwaliteiten van deze film: superioriteit van de makelij, de vlot heid, het. voortreffelijke spel der geheele be zetting. Een film die den toeschouwer voort durend in spanning houdt. Tempo en af wisseling, zoodat men de film onafgebro ken geboeid en geamuseerd volgt. ANNA PAULOWNA Politie. Gevonden: Identiteitskaart, borstel,- num merbord HZ 53034; werkjas, knot wol, auto slinger, bril, sloep, bus met zeep, bos sleu tels. Verloren: Motorhandschoen, wanten. Aankomen vliegen: Tortelduif. KOEGRAS - JULIANADORP. De stierenkeuring. Gistermiddag had alhier, bij het café „Prins Hendrik" in het Loopuytpark, de stie renkeuring plaats, vanwege de Provinciale Commissie tot Bevordering van de Rund- veefokkerij in Noord Holland. De uitslag van deze keuring is als volgt: 2-jarige stieren. Aangeboden 2. Goedge keurd: Wodan Frans 84 van J. J. Kistema- ker. Afgekeurd 1. 1-jarige stieren. Aangeboden 17. Goedge keurd: Trijntje's Roland van N. Hoornsman Roland 6 van idem; Roland Jan van D. Hoornsman, Blok Zeppelin 20 van Jb. Bij voet; Blok Zeppelin 56 van Jb. Jimmink. Aangehouden werden: Frans van S. Kant Constantijn Frans 26 van Jb. Jimmink, Blok Zeppelin 15 van K. Tiel. Afgewezen werden 9 stuks. Er was voor deze keuring een behoorlijke belangstelling. Nieuwe dokterswoning. Het groote pand aan het Loopuytpark, eigendom van den heer C. van der Eijk, die er de laatste jaren het hulppostkantoor in gevestigd had, voordien de voormalige kaas- fabriek „Juliana" is uit de hand verkocht aan den heer J. A. Swaters, arts, alhier. Het schijnt de bedoeling te zijn, de bovenbouw geheel te sloopen en er dan -een nieuwe dokterswoning met garage enz. voor in de Plaats te bouwen. In de sloot gewaaid. Gistermorgen zat het eenjarig meisje van de familie v. d. S. te spelen voor de gëopen- de voordeur der woning, terwijl de moeder vlak bij het kind aan haar bezigheden was. Al spelende kwam het kind buiten de deur, werd door den stormwind gegrepen en in de breede, diepe sloot voor de woning ge worpen. De moeder begaf zich onmiddellijk te water en haalde de kleine op het droge. Met den schrik en een nat pak kwamen beiden er af. Lezing over de Heldersche eier- veiling. De voorzitter van de stichting der Hel dersche eierveiling. de heer Verstegen, hoopt Zaterdagavond, in caté Doorn, een lezing te houden over: De Heldersche eierveiling, voorheen, thans en in de toekomst. Men zie de adverentie in dit nummer. W1ERINGEN fokvèreeniging oost en west wier ingen. Gisteravond vergaderde in hotel Cen taal van den heer S. Kaan bovengenoemde tokvereeniging. Te 8 uur opende de voorzit ter de heer J. Veerdig met welkom, waarna u€er M°sfert de notulen voorlas, welke onveranderd werden goedgekeurd. Het financieel verslag van den penning meester, den heer W. Mostert Cz. bracht aan ontvongsten f 1033.50, uitgaven f838:80 batigs aldo alzoo f 174.70. .rekening nagezien door de heeren waiboer en Langereis werd in keurige orde bevonden. Jaarverslag controleur 'A. de Graaf. K. RUITERMAN. f In het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar is overleden de heer ,K. Ruiterman, een der meest prominente figuren van het Westfrie- sche platteland, oud-hoofd der school te Hau- wert. De overledene heeft zich als „meester" ontelbare vrienden gemaakt en hoe kon dit ook anders, waar hij altijd voor een ieder klaar stond.. Vooral ook als land- en tuin- bouwleeraar heeft hij grooten naam gemaakt. Het vereenigingsleven trok hem zeer sterk aan en. hij bekleedde dan ook een groot aan tal functies in diverse organisaties, waarbij hij zijn vollen persoon in het geding bracht. Velen zullen het heengaan van dezen echten Westfries betreuren, vooral ook de leden van het Historisch eGnootschap Oud Westfriesland. Hiervan was hij als secretaris een der groote motoren. Veel heeft hü gedaan voor instandhouding van taal en folklore. Men zal de genoegelijke figuur van meester Ruiterman zéér missen op de Westfriezenda- gen! Gememoreerd werd dat bij de aanvang van het jaar het ledenaantal 24 bedroeg en in Mei tot 28 was opgeklommen. De ge middelde zuivelprijs gerekend naar Lutje winkel bedroeg f 1.68 per kg. vet. Er werd van 254 dieren een volledige melk- staat verkregen, hiervan noteeren we er enkele met liooge opbrengsten. Vaarzen of 2-jarigen: Geertje 16, Jb. Wa- gemaker, 5414 kg melk, 198 kg. vet, 3,66 vet, 280 melkdagen, dr. dagen. Klare 31, W. Mostert Cz., 4890. 164, 3,55, 280, Pau- lin 14. M. Heijblok, 4991, 162, 3,25. 330, 42; Ymke 2, 4209, 1G2. 3,85, 280, Antje. Wed. D. N. Mulder 4115 159, 3,86, 281, 56. Twenters, 3-iarigen: Grietje 115, Wed. D. N. Mulder, 4996 kg. melk 231 kg. vet, 4,62 vet. 280 m.d.. dr. dagen; Horst 27, M. Bakker 4985, 217, 4.35, 330, 52, Pietje 12, M- Bakker 5129, 193, 3,76. 318 48: Guurtje. C. Maars, 4775, 190. 3,98, 303, 46: Roza, Wed. D. N. Mulder, 5079, 184, 3,62, 320, 32. Derd kalvers of 4-jarigen: Witkuif, Jb. Wa- gemaker, 6883 kg. melk. 246 kg. vet; 3,58 vet, 280 m.d., dr. dagen; Teetje, W. D. Lont 5185, 221, 426,-310, 46; Bont 6, C. Maars 5691, 220, 3,87, 322, 44; Horst 22, M. Bakker, 5221, 216, 4,16, 310, 47; Horst 20, M. Bakker 6201, 216, 3,48, 328, 42. 5-jarige en oudere koeien: Aantje 11 Wed. D. N. Mulder 9005 kg. melk, 327 kg. vet; 3.63 vet, 327 mèlkd. 553 droog st. dag. 53 Horst 15 M. Bakker 7288, 273, 3.75, 297, 68; Blok 85 Wed. D. N. Mulder 7807, 271, 3.47, 280 Maartje 3 S. Klein 5941. 245, 4.12, 330 69: Lage opbrengsteh: Bonte 5 Vaars 2805, 92 3.28, 280.—; Zwartkop 13, Twenter 3351, 106, 3.16; 292 78; Paulin derd. kalver 3969, 125, 3.15 292 60; Geertje 13 Oude koei 3506, 134, 3.82, 280 Gemiddelde opbrengsten: 51 Vaarzen, 3584 kg. melk, 126 vet, 3.52 pét. vet, 291 melkd.; 62 Twenters 4110 kg. melk, 150 kg. vet, 3.65 pet. vet, 294 melkd. 55 derd kalvers 4643 kg. melk, 169 kg. vet, 3.64 pet. vet, 296 melkd. 86 oudere koeien 5067 kg. melk, 183 kg. vet, 3.61 pet. vet, 297 melkdagen. Door 14 stieren zijn de runderen gedekt, waarvan 6 stamboèkstieren, 340 keer werd gedekt in 470 dekkingen, 125 kalveren wer den geschetst, waarvan 79 kuikalveren en 46 stie/kalyeren. Het/ bevruchtingsprocent 'lïrrr*y:~ r\ v Wegens pèrfodièke hffreding van öèn'hèer S. Koorp werd als bestuurslid gekozen'He heer C. "Maars. Er volgde bespreking der tentoonstelling, het bleek echter dat hierover nog nöoit een schrijven van de H. M. v. Landb. is ontvan gen. En dat, terwijl de voorzitter van da Holl. Mij. op de laatste vergadering gezegd heeft, dat de Fokvereeniging den volgenden dag al een schrijven zou hebben. Dit vond voorzitter wel een beetje vreemd. Met algemeerie stemmen werd besloten om de fokvereen. Oost- en West-Wieringen op de tentoonstelling afzonderlijk te houden, dus wilde men geen inzendingen van ande re fokvereenigingen. Aan het einde van de vergadering geko men dankte de voorzitter het scheidend be stuurslid, den heer S. Koorn, voor het vele werk, door hem in het belang der vereeni- ging gedaan. Spreker bracht nog bijzondere woorden van lof tot de leden uit Anna Pau- lowna, die allen aanwezig zijn, waarna slui ting volgde. Gegund. Aan de aannemers Gebr. Boersen alhier is gegund den bouw van een dubbel win kelhuis te Anna Paulowna voor rekening van mej. Louwe te 'tZand, voor een be drag van f6662.—. De bouw zal plaats vin den onder architectuur van den heer Hoep, te Breezand. De moederiiguur door alle eeu wen heen. Vanwege den Nederlandschen Bond van Boerinnen en andere Plattelands Vrouwen afd. Wieringen had gisteravond in de foyer in Cinema De Haan een lezing plaats, wel ke vebzorgd werd door mevr. E. J. v. d. Broe- ke-De Mare, met als onderwerp: „De Moe derfiguur door alle eeuwen heen". Mevr. Bakker-Kuut, de president der af- deeling, heette de talrijke aanwezigen wel kom en gaf dadelijk het woord aan mevr. v. d. Broeke. Op aangename, onderhouden de wijze wist deze de aanwezigen tot half elf te boeien. Behalve haar lezing, decla meerde zij. Mevr. Bakker-Kuut dankte aan het einde van den avond de spreekster voor het vele mooie, dat zij had gebracht. WIERINGERWAARD Politie. Gevonden: Een rijwielbelastingplaatje. Verloren: op den Walingsweg of Noord en Zd. Zijperweg een paar werkschoenen. Inlichtingen aan den gemeenteveldwach ter. NIEUWE N1EDORP VERGADERING CENTRAAL GENOOT SCHAP. Dinsdagavond werd de jaarlijksche leden vergadering van het Centrale Genootschap voor Kinderherstellings- en Vakantiekolo nies van de Afd. N. Niedorp gehouden in de Prins Maurits. Uit het jaarverslag bleek dat er in 193S twee kinderen werden uitgezonden naar het Emmakinderhuis te Wïjk aan Zee. Het finantieel verslag gaf een batig sal do te zien, zoodat ook dit jaar weer tot uitzending kan worden overgegaan. Bij de bestuursverkiezing werd Mevr. Goet -Deutekom bij acclamatie herkozen. Na een opwekkend woord pan den Voor zitter om deze sympathieke vereeniging te steunen werd de vergadering gesloten. Hiermede geven wij U ken nis van de geboorte van een Levenlooze Zoon. D. SMIT—Breet. K. G. SMIT. Barsingerhorn, 23 Mrt. 1939. Dorpstraat A 12f. Het kauwen van WRIGLEY'S P.K, is goed voor Uw gezondheid; het kalmeert en voorkomt overspannen zenuwen. Behftlve dat de verkwikkende P.K. na eiken maaltUd de zenuwen sterkt, bevordert het de spijsvertering en houdt het de tanden schoon, gaaf en sterk. P.K. kauwen is een goede gewoonte voor jong en oud. Koopt vandaag nog enkele pakjes en houdt er steeds een paar bij de hand. m.t.s. Veel genot voor weinig geld: 5 cent. AAAAAAAAAAAAAA Te huur klein HUISJE, keu rig in orde, aan het Zwarte Pad (hoek Molenstraat). Te bevr. bij J. GOEDHART. Als mede Autogarage of Pakhuis, 4* X 4M. Kolhorn geeft op ZONDAG 26 MAART een in de zaal van den heer C. DROOG. Afgewisseld door Voordrachten en film. Entré 50 ct. Aanvang 8 uur. Kunstlievende leden verplicht programma. Bal na Gevraagd einde Maart: Een FLINKE NETTE bij DIRK RAAT, Schagen. Nette HUISHOUDSTER gevraagd in kl. gezin, tegen kost en inwoning, plus kl. ver goeding; leeftijd tot ongeveer 40 jaar, bij Sbr. BEETS Czn., Koog A 169, Zuidscharwoude. Gevraagd, voor direct: Net DAGMEISJE, leeftijd 1416 jaar W. J. KAAK, Koningsweg 20, Bree zand. Steeds in kwaliteit het hoogst, in prijs het laagst, in sorteering het grootst BLIJFT in elk opzicht BOVENAAN Onze Nieuwe modellen in de moderne dessins zijn reeds voorradig KAMGAREN COSTUUMS in de beste kwaliteit met binnenwerk vast van vorm f 17.50 tot f 23.50 KINDERPAKJES vanaf 3.95 PLUSFOURPAKJES v.af. 5,50 SPORTCOSTUUMSv. af... 8.75 PANTALONS vanaf 1,25 Verder alle vakkleeding in kwaliteit en prijs beneden Iedere concurrentie Anker park 4 35 Verkoopmagazijnen Den Helder Eigen fabrieken Te koop: EEN GOED VIERKANT, bij P. VADER, Kruisweg, Heer- hugowaard, Zuid. Gevraagd, met, Mei of eerder EEN BOERENKNECHT, beslist beste melker. J. Jb. ZWAAG, Ruigeweg, Oudesluis. Gevraagd: EEN WERKJONGEN best kunnende melken, bij T. MOOIJ, Langevliet 't Zand. SAMENWONEN. Een net persoon, leeftijd 65 jaar, zoekt dito vrouw met klein inkomen., om gezamen lijk te leven. Br. onder letter A98 Bur. van dit blad. Gevraagd: F 3000.— met een jaarlijksche overeen te komen aflossing en rente. Jn. SIJM Pz., Andijk (Westj, Dijkweg. BARSINGERHORN Raadsvergadering. In de Maandag a.s. te houden raadsverga dering, zullen B. en W. o.a. het voorstel doen een crediet beschikbaar te stellen van f550.voor het doen van de noodzakelijk ste uitgaven ten behoeve van de luchtbe scherming. Verder stellen zij voor het ver zoek van de Harmonie „De Eendracht" om een subsidie van f 100.— te willen verlee- nen, tot een volgende vergadering aan te houden. Toestemming filmvoorstelling. Door den Burgemeester is aan de Gym nastiekvereniging „U.D.I." te Kolhorn ont heffing verleend van het verbod tot vertoo ningen met smalfilms op 26 Maart a.s. KOLHORN. Zondagavond a.s. geeft de gvmnastiekver. een uitvoering in de zaal van den heer C. Droog. Een afwisselend programma is voor de zen avond samengesteld, n.1. gymnastiek, voordrachten en tot slot zal een film ver toond worden. U.D.I. hoopt evenals bij vo rige uitvoeringen weer op een volle zaal. Zie voorts de adv. in dit nr. SPANJE Valencia gebombardeerd. Uit Malaga ontvangen berichten melden belangrijke troepenconcentraties der recht- schen ten Noordoosten van Malaga. Deze troepen omvatten rechtsche strijd krachten, Italiaansche infanteriedivisies, le gionarissen en Marokkaansche troepen hetgeen doet veronderstellen, dat de recht- schen aan het einde van deze week een aan val zullen ondernemen op Almeria en de kustgebieden in Zuid-Spanje. Generaal Quei- po de Llano zou te Malaga verwacht wor den en de operaties in deze zone leiden. Valencia gebombardeerd. Gisteren hebben vijf Savoia-toestellen het district Ruzafa gebombardeerd. Er zijn ver scheiden dooden en gewonden, terwijl er ook materieele schade is aangericht. Roemeeosche volk wordt gesust Een officieele geruststelling kan echter de stemming van hoop en vrees niet veranderen. TOCH EEN HANDELSACCOORD MET DUITSCHLAND? Calinescu, de Roemeensche minister-presi dent, heeft getracht het volk gerust te stel len, door de genomen militaire maatregelen toe te lichten. Hij heeft betoogd, dat deze een zuiver beschermend karakter dragen en dat voorts geen enkele bijzondere finantieele of economische maatregel is genomen. CALINESCU. Calinescu heeft verklaard* dat de troepen wellicht over 14 dagen weer naar huis kun nen worden gezonden. Ondanks deze olie op de golven, blijft de bevolking van Boekarest zeer geagiteerd. De stad neemt steeds meer een militair karak ter aan. Men schat de-legersterkte op een half millioen. Heden wordt de gezant te Londen, Tilca, te Boekarest terug verwacht voor het geven van inlichtingen. Toch een accoord met Duitsch- land? Havas verneemt, dat de onderteekening van het protocol der aanvullende handels overeenkomst tusschen Duitschland en Roe menië thans binnenkort te verwachten zou zijn. Terwijl gisteren een afbreking van de onderhandelingen en een verdaging van de onderteekening te gemoet gezien werd, zou den de besprekingen van gisteren tot een be- ginselaccoord geleid hebben, dat voor beide partijen bevredigend wordt geacht. Aan de Noordelijke en Zuidelij ke fronten van China wordt fel gevochten. De militaire activiteit aan de noor delijke en zuidelijke fronten van China is sinds 20 Maart hervat. De Japansche troepen, ia de provincies Kiangsi en Tsjekiang hebben gelijk tijdige gemeenschappelijke aanval len ondernomen op de spoorlijn tus schen deze provincies, terwijl de Japansche troepen aan de Loenghai spoorweg een actie westwaarts zijn begonnen naar Tsjengtsjau, het knooppunt van de .spoorwegverbin dingen PekingHankau en Loeng hai. De Chineesche troepen in de provincie Hoepeh worden terugge dreven. Op 20 Maart zijn de Japanneezen over de 240 meter breede rivier Sioesjoei getrokken en bezetten zij de eerste vijandelijke stel lingen. De Chineesche troepen in dezen sec tor worden geschat 170.000 man sterk te zijn. Denzelfden dag zijn de Japansche afdce- lingen in de provincie Tsjekiang over de rivier Tsjiengtang, waaraan Tangtsjau is gelegen getrokken. Zij kwamen tegenover 5000 man Chineesche troepen te staan, die uit hun eerste stellingen werden verdreven. Volgens latere berichten heerscht te Tsjengstjau groote verwarring ingevolge den verrassenden Japanschen aanval. In de provincie Hoepeh zijn de Japanneezen over de rivier Han getrokken en zetten zij hun opmarsch westwaarts voort. brieken immers hadden op zich ge nomen maandelijks 25 Hispano 12- Y motoren, welke zij in licentie bouwden, aan Frankrijk te leveren. Het is duidelijk, dat Duitschland een einde zal maken aan deze over eenkomst ten gunste van het Fran- sche luchtwapen. En zelfs, al zou dit niet het geval ge weekt zijn. de Fransche regeering voelt er, aldus de X. R. Ct. hoegenaamd niets voor in de huidige omstandigheden haar bestellin gen te handhaven. Na Krupp is Skoda de voornaamste fabrikant van oorlogsmateriaal in Midden-Europa. Ruim 40.000 arbeiders werken er. Ten gevolge van de annexatie is het Duitsche constructie-potentiaal aan merkelijk vergroot. De volmachten werkenl Voor Frankrijk legt dit alles scherp het accent op de dringende noodzaak eener aan merkelijke vekgrooting der nationale pro ductie. Als gevolg van de aan de regeering ver leende volmachten kunnen binnen énkele dagen de belangrijkste bestellingen van ma chinerieën worden verwacht. Tegelijkertijd zullen er nieuwe orders van aanzienlijke hoeveelheden gëvechtstoestellen in het bui tenland, hoofdzakelijk Amerika geplaatst worden. Wij herinneren eraan dat het laatst genoemde land op dit oogenblik reeds aan genomen heeft 675 machines voor de Fran sche luchtvloot te construeeren, terwijl Kool hoven een order van 50 jagers heeft, aan genomen. In welingelichte kringen meent men te weten, dat een bestelling van ten minste 500 vliegtuigen zeker is en dat men zelfs een nieuwe order van 1000 vliegtuigen, hoofdzakelijk jagers en zgn. middel-zware bommenwerpers, overweegt. Sporf-contact met Duitschland wordt hersteld Naar de Tel. verneemt is een bespreking gehouden tusschen den Duitschen sportleider von Tschammer und Osten en den Neder landschen gezant te Berlijn, jhr. mr. H. M. van Haersma de With. Het resultaat van dit onderhoud is van dien aard geweest, dat men mag verwach ten, dat binnen afzienbaren tijd de sportieve betrekkingen tusschen Nederland en Duitschland, welke in November 1938, we gens het afgelasten van den voetbalwed strijd NederlandDuitschland door den bur gemeester van Rotterdam, werden verbro ken, zullen worden hervat. Een nieuw probleem voor Frank- rijk's luchtmacht. Een nieuwe order In het buiten land van 1000 vliegtuigen in over weging. De annexatie van Tsjecho-Slowakije door Duitschland doet ook haar terugslag gevoe len op de moderniseering van de Fransche luchtvloot En deze kwestie is zelfs van dus danige beteekenis, dat Frankrijk hierom al leen reeds de noodzaak eener uitbreiding van zijn orders in Amerika zal moeten er kennen. Vooral ten aanzien van den aan koop van motoren zal zoo spoedig mogelijk worden ingegrepen. De overgang van de machtige Sko- dafabrieken in Duitsche handen heeft het motor-probleem voor de Fransche luchtvloot weer in een acuut stadium gebracht. Deze fa- SCHAGEN, 23 Maart. 8 Paarden 120—150, 20 idem vette 170—310, 24 kalfkoeien 190—255, 3 vaarzen 135—160, 5 pinken 90—130, 499 nuchtere kalveren 4—14 20 vette schapen 18—31, 113 overhouders 10 20, 5 bokken en geiten 0.266, 20 magere varkens 13—2i. 95 biggv 9—17, konijnen 0.73 —1.40, 18 kippen 0.75—1.25. AMSTERDAM. 22 Maart. Veemarkt. 252 vette kalveren: le kw. 6260 ct., 2e kw. 52—58 ct., 3e kw. 42—iS ct. per Kg. levend gewicht; 195 nuchtere kalveren f 4.50—7 per stuk, 142 varkens: vJeeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 5S—59 ct., zware varkens 5758 ct., vetto varkens 55—66 ct. per Kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren aanvoer ruim, beste kalveren prijshoudend, andere soorten lager, handel traag. Nuchtere kalveren be hoorlijke aanvoer, redelijke handel, ruim prijshoudend. Varkens behoorlijke aanvoer, meeste handel voor grossiers, prijzen onver anderd. ZWAAG, 22 Maart Blauwe aardappelen 3t-3.10, sla 8.108.30, andijvie 2326, waschpeen 910, hreekpeen 2.40—5.60. uien 1.80—3, prei 10.2014.10, gele kool 6.90-7.30, roode kool 7.20—8.50, spinazie 12.2016.70, postelein 15, witlof 17.10-24, radijs 2.904.50, rabarber 14—15, bieten 1.80 —3.40, Winterjan 33, Present van Engeland 3136, Bramley 24. WARMENHUIZEN, 22 Maart. Roode kool 5.50—7.80, gele kool 4.70—5.20, Deensche witte kool 2.40—3.40, drielingen, uien 1.uien 2.50—2.70, grove uien 2.60, bieten 1.—. Aanvoer: 29.700 Kg. roode kool, 2900 Kg. gele kool. 13.300 Kg. Deensche wit te kool, 1575 Kg. uien, 100 Kg. bieten. MTDDFNMEER. 22 Maart. Graanbewrs. Witte haver 6-307, groene erwten 9.50—10.25. duiveboonen 12.5013.50, blauwmaanzaad 2627, karwijzaad 3132. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Maart. Aanvoer: 100 Kg. aardappelen 3.—, 4425 Kg. uien 2—2.80, drielingen 1.50—1.70, grove 2.ij) —3.30, 125 g. peen 4.30. 1025 Kg. kroten 2 40 —3.70, 42000 Kg. roode kool 5.40—8.40, 49000 Kg. gele kool 5.10—6.20, 37000 Kg. Deensche witte kool 2.80—3.70. NOORDSCHARWOUDE. 23 Maart. Uien 2.302.50, drielingen 1.90, grove 2.80 3,e peen 4.105.90, kleinep een 2.40—2.60, kroten 1—3.60. roode kool 0-9.40, gele kool 4.90—6.60, D. witte kool 2.70—3.60.

Schager Courant | 1939 | | pagina 3