Grasland-avond in de Wieringermeer ie Alkmaar. Twee haringen uit drie kamers l Zitting van Vrijdag 24 Maart. Heerhugowaard. geen rood achterlicht. De zitting van den Kantonrechter van gisteren begon al héél erg tam. Een zekere meneer G. S. M. R. uit Heerhugowa^d had in de Prins Hendrikstraat te Broek op Langendijk gereden met een fiets, zon der een rood achterlichtje. Ut wist het best zei de verd. maar ik moest even een boodschap doen en had er geen erg in. Maar nou is de boel puik in orde hoor! De .Ambt. van het O. M., mr. de Brueys Tack eischte voor deze nalatigheid f 4. boete subs. 4 dagen hechtenis. Mr. Boerrigter, de kantonrechter, deed er precies de helft af en veroordeelde verd. tot f2.— subs. 2 dagen. Harenkarspel. HOFMAN'S EIGEN ERZaHLUNG. Het was nog zoo gek niet, wat verd.. A. J. Th. H., directeur van de lichtbedrijven te vertellen had; al leek dan ook het geval aanvankelijk zéér gecompliceerd. Deze me neer Hofman werd dan ten laste gelégd, dat hij rijdende met z'n auto op een smal- len weg onder Harenkarspel niet voldoen de naar rechts was uitgeweken, waardoor hij in aanraking was gekomen met een tegenligger. Het was maar een licht gevalletje geweest, geen persoonlijk onge lukken, alleen eenige materieele schade. Maar de Ambt. van het O. M. wilde de zaak toch uitgemaakt zien. Verd. begon met te zeggen, dat de me neer die den tegenligger bestuurde, heel erg hard reed. Hij had een geweldige vaart, aldus drukte verd. zich uit en ik zag den wagen ineens voor me, waardoor ik zoo krachtig moest remmen, dat ik maar een remspoor van 2 M. achterliet. De Ambt. van het O. M. wilde eens we ten, hoe hard de verd. eigenlijk reed. Nou, vast niet meer dan 60 K.M., ant woordde deze. Maar heeft u ook gezien, dat uw tegen ligger een paar fietsers passeerde, waar door hij op het linkerweggedeelte kwam? vorschte de ambtenaar verder. Nee, maar later heb ik die wel gezien, aldus verdachte. De bestuurder van den tegenligger reed inderdaad aan den linker kant van den weg. Dan komt voor het hekje H. v. d. W rijksveldwachter te Dirkshorn. Get. heeft een teekening gemaakt, welke zich bij de stukken bevindt en ook heeft hij de rem sporen opgemeten. De ambt. van het O. M. vraagt get. of de verd. nog meer rechts had kunnen hou den. Nou, hij was nog ongeveer 1.25 M. uit den kant van den weg, zegt de veldwachter op deze yraag. Was get. L. op het linkerweggedeclte? wil mr. de Brueys Tack weten. Absoluut, zegt de veldwachter zonder een moment te aarzelen. En waren er wielrijders, waarvoor get. moest uithalen? vraagt de Ambtenaar. Die heb ik niet gezien, is hot antwoord, van den veldwachter. Had get. L. moeten stoppen, als hij wiel rijders voor zich had gehad? vroeg mr. de Brueys Tack. Ja natuurlijk; was het antwoord van den machtshebber. Iv. L. koopman te Alkmaar, die den tegen ligger bestuurde vertelde, dat er twee da mes voor hem reden op de fiets. Maar die was ik al gepasseerd. De verdediger zegt toe, dat hij niet den normalen rechten weg heeft geredon. De Kantonrechter merkt snedig op, dat get. dat ook niet heeft gedaan. Ja meer... ik moest die fiotsers voorbij, meende get. Daar hadt U achter moeten blijven; ant- woorde mr. de Brueys Tack. Dan was er niets gebeurd. In zijn requisitoir meende de ambtenaar, dat het hier een zéér in gewikkeld geval betrof. Vast is komen te staan, dat beide auto's niet geheel rechts van don weg re den. Daartegenover staat, dat get. L. ach ter de wielrijdsters had moeten blijven. Spr. gelooft niet in aanmerking genomen de omstandigheid van den weg dat verd. meer naar rechts had geknd. De weg ligt er bol en er staan boomen langs den kant. Van voldoende schuld kan hier dan ook niet worden gesproken, reden waarom mr. de Brueys Tack vrijspraak vraagt. Mr. Scholtens uit Amsterdam is den ambtenaar zeer dankbaar, dat hij deze zaak zoo objectief heeft uiteengezet en wijst erop, dat zijn cliënt een zeer ervaren rijde? is. Deze rijdt nu alreeds 30 jaar en heeft nooit iets gehad. Spr. vraagt daarom met het volste vertrouwen vrijspraak voor zijn cliënt De Kantonrechter wil nog eens rustig over de zaak nadenken en zal vandaag over een week schriftelijk vonnis wijzen. HET MODERNE BEWEIDINGSSYSTEEM ZAL IN 1939 ONBELEMMERD KUNNEN WORDEN UITGEVOERD: DE GEHEELE OPPERVLAKTE MAG GEHOOID WOUDEN! Om 7 uur gisteravond nam de jaarlijk- sclie praatavond tusschen de Wieringermeer Directie, de drie Landb.organïsaties met de Pachters een aanvang. De voorz. heette de technische staf van de Cult. Mij. en Domeinen, inzonderheid den heer Smeding en bovendien den heer Lie- nesch, hartelijk welkom. Hierna kwam aan het woord Ir. Bosma, met mcclcdeclingen over beincstingsresulta- ten, naar aanleiding van verschillende proefvelden. FOSFOR. Als proefvelden waren genomen graslan den op lichtere gronden. In vergelijking met proefvelden, waarop fosfor was gestrooid, gaven niet bestrooide velden een aanzien lijke opbrengstdaling in het eerste jaar en in het tweede jaar een opbrengst 'van 84 75.6 en 95.1 Zonder uitzondering daalde de opbrengst dus bij weglating van fosfor. Voor het bepalen van de soort fosfor, wel ke het beste dienst kan doen, waren even eens drie proefvelden aangelegd. De resul taten bij gebruik van drie soorten waren: Onbemest. Super gesteld op 100: Thomassl.m. Fertifos 87 96.2 89.6 92.8 96 90.5 9S.4 Super blijkbaar nog iets grooter dan Fer tifos. Weglating heeft achteruitgang of het wegblijven van klaver tengevolge. KALI. Voor deze meststof waren 5 proefvelden aangelegd. Van drie dezer proefvelden was het resultaat: 98.1 95.2 99.5 90.5 Uit onze Omgeving WIERINGEN - DEN OEVER WIERINGERWAARD Blijft het zoo slecht gaan, dan gaat de haringvisscherij haar on dergang tegemoet. Reeds eerder meldden wij dat de toekomst voor de haringvisscherij er zeer donker uit zag. Thans moest deze visscherij, waarop bijna de geheele vloot te Den Oever is aange wezen, volgens de kalender in vollen gang zijn. De laatste twee jaren was er al be langrijke achteruitgang, doch steeds was men nog vol goeden moed, want, zoo rede neerde men, vroeger had men ook wel eens minder gunstige haringjaren. Wel was door de wetenschap voor enkele jaren voor speld dat het met de haring in 1940 gedaan zou zijn, doch aanvankelijk wilde men hier niet aan, steeds hoopte men maar dat de geleerden het mis zouden hebben. Thans heeft het er allen schijn van dat deze voorspelling bewaar heid zal worden. Zat men voor en kele jaren om dezen tijd volop in de vangst en werd een groot gedeelte door te veel aanvoer naar de beruch te pufschuit gedirigeerd, thans is het zoo ver gekomen dat men van geen vangst meer kan spreken. Uit drie kamers worden soms twee harin gen aangebracht. Ook met de kuil is het niets gedaan. De grootste vangst is 99 stuks geweest. Als het zoo door gaat is de ha ringvisscherij aan den Oever ten doode op geschreven. Kapitalen aan vischwant is waardeloos geworden, hetgeen ook van de schepen gezegd kan worden. Als er straks nog wat ansjovis en paling komt kan dit weinig meer goed maken. Steeds hebben we nog hoop, doch als hierin geen onmiddellij ke verandering komt wordt het welvarend visschersdorp Den Oever van weleer, een armoedig plaatsje. Benoemd. De heer H. van Markus is benoemd tot bestuurslid van de vereeniging voor Chr. Nat. Onderwijs op Wieringen, in plaats van den heer C. Guldemeester, die wegens ver trek naar elders had bedankt. Overgeplaatst. De heer S. de Jong, opzichter bij den Dienst der Zuiderzeewerken alhier, is in dezelfde functie overgeplaatst naar Den Haag. Benoemd. De heer J. Zwart, werker bij den Dienst der Zuiderzeewerken alhier, is thans bij dezen Dienst als opzichter benoemd, met als standplaats Lemmer. Moedercursus. Voor deze cursus, die door zuster Leegh- water uit Alkmaar gegeven wordt, bestaat «Pj vee.1 belangstelling. De lessen zijn met 33 cursisten aangevangen. SINT MAARTEN Arbeidsbemiddeling. Gisteren waren bij het agentschap der ar beidsbemiddeling alhier als werkzoekenden ingeschreven: 34 landarbeiders, 2 schilders knechten, 1 timmerman, 1 expediteurs knecht en 1 monteur-bankwerker, totaal 39 personen. Werkloozen, attentie! De agent der arbeidsbemiddeling de heer S. W. Schellinger Jr., verzocht ons te willen mededeëlen dat het noodzakelijk is, dat werkloozen die in het vorige bedrijf werk- hebben gekregen, onmiddellijk hun bewijs van inschrijving bij het agentschap der ar beidsbemiddeling opzenden. Wanneer aan dit verzoek niet wordt vol daan, zullen de arbeiders zelf de gevolgen van hun verzuim moeten dragen. De voorjaars-stierenkeuring. Gistermorgen had alhier onder veel belang stelling van fokkers uit de geheele provin cie de voorja arsstierenkeuring plaats vanwe ge de Prov. Commissie en van het N.R.S. Allereerst werden er twee driejarige stie ren beoordeeld, n.1. Atlas van den heer R. L. Waiboer en Emigrant van den heer H. K. Koster. Daarna werden voorgebracht 3 tweejarige stieren, waarvan definitief inge schreven werd Niedorp's Max 57 van den heer J. A. Mooij. Tenslotte werden 25 eenj. stieren gepresenteerd. Hiervan werden 14 stuks ingeschreven in het N.R.S. en 6 stuks aangehouden, welke met het NH-nummer werden gebrand. De dieren welke in het N.R.S. werden ingeschreven zijn: Hilda's Adema van combinatie-fokkers te Wierin germeer; Bontje's Frans, Roland 2, Pel Ro land, eig. Jb. Kaan Kz.; Klaasje's Atlas en Rosette's Atlas, eig. R. L. Waiboer; Frans 230 van Groenhoven, Frans 235 van Groen hoven, Frans 227 van Groenhoven, eig. F. A. F. Groncman; Floris, eig. K. Schenk Kz., Theo en Hoover, eig. N. D. Kaan; Jacoba's Plesman, eig. Alb. Rezelman; Karei, eig. P. Saai. De stieren welke voor het NH-register in geschreven zijn, waren Parmentier 2, eig. Jb. Stammes; Henk, eig. H. K. Koster; Nico, eig. N. Kaan Kz.; Antje's Atlas, eig. R. L. Waiboer; Nero eig. C. R. Blaauboer; Frans 231 van Groenhoven, eig. F. A. F. Groneman. De jury bestond uit de heeren E. Koster te Berkhout, Ir. de Vries te Alkmaar en Joch. Blaauboer te Sphagen. HARENKARSPEL Donderdagmorgen sloeg hier een paard, dat voor een kunstmeststrooier was ge spannen, op hol. Het dier kwam in 't water terecht bij het land van den heer Jb. Bruin. Wonder boven wonder kwam ales nog oged af. Toen men onze vier voeter op het droge had gebracht, bleek, dat hij geen verwondingen had opgeloopen. WAARLAND DAMMEN. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld in de 20e Ronde der onderlinge competitie luiden: J. Bruin Cz—A. Komen 1—1; N. Bruin Sz.G. Borst 20; G. KramerP. Dekker 20; S. GroenG. Jonker 11; Jb. Schrama W. Zwagerman 20; A. RuiterP. Beenv sterboer 0—2; C. KomenD. v. d. Gulik Dzn 1—1; A. Bakker—K. Komen 0—2; J. Lant man—J. Bakker Pz. 02. DIRKSHORN OP DE VOORDRACHT. De voordracht tot benoeming van een gecre taris-penningmeester van de banne Haren- karspel luidt als volgt: 1 J. Jaspers te Waarland; 2. W. Dekker Pzri. te Tuitjenhorn; 3. C. Dekker Azn. te Waarland. WIERINGERMEER BURGERLIJKE STAND van 18 tot cn met 24 Maart 1939. Geboren: Theodorus Jozephus, zoon van A. Knook en M. A. v. Baar; Gerardus Johannes Conradus. zoon van G. J. Verbrug gen en B. E. v. Veen; Cornclis Josephus. zoon van J. J. Verschuren en P. A. van Hooren; Bartele, zoon van P. de Jong en A. Klijnstra. Zelfs bij 't hoogste kali-gehalte is het niet verantwoord kali weg te laten. Splitsing in zomer- en winteraanw. gaf nog geen resultaat. STIKSTOF. Deze proeven waren ingewikkeld en moei lijk. Rekening moest worden gehouden met de massa en kwaliteit, voederwaarde, groei en voorts de klaver, welke een zeer groote rol speelt. Met stikstof nam de kwaliteit vroeg af. Met klaver was zulks niet het ge val. Later zijn de proeven gewijzigd. Toén kwam stikstof beter tot zijn recht, hoewel klaver nog van groote beteekenis bleef. Bij toepassing van stikstof een grooter op brengst van hooi en kuil voer. Zonder stik stof was cle hoeveelheid eiwit zelfs hoogeiy dan bij toepassing stikstof. De proefvelden hebben uitgewezen, dat bij stikstofbemesting de eerste snede een hoogere opbrengst geeft, terwijl vooral gedurende den zomer de hoeveelheid ruw eiwit achteruit loopt. Bij vroeg maaien is echter het grasland weer eerder geschikt voor naweide. De roode klaver ondervindt een groote in vloed van stikstofbemesting. Bij late bemes ting een blijvende terugdringing van de klaver. Hoe de witte klaver zich zal houden bij zwaardere stikstof bemesting is nog een open vraag, welke een onderzoek waard is, vooral in verband met het beweidingssys teem. Blijft tenslotte dus nog de vraag: Ammo niak of Nitraat? Op weidegrond is geble ken dat N.O. 3 niet de voorkeur verdient. Ammoniak geeft dan een hoogere opbrengst, wanneer men baal tegen baal rekent. Dus moet op grond van bovenstaande, zwavelzure Ammoniak beslist worden aan bevolen voor grasland Volgens proeven genomen door 't Landbouw proefstation te Groningen zal 1 Maart het beste tijdstip zijn voor aanwending, indien de weers omstandigheden dezelfde zijn als in 1937. Stalmest. Hiermede zijn dit jaar geen proeven geno men. Vorig jaar waren de resultaten niet groot. Door het Rijkslandbouwproefstation te Groningen zijn proeven genomen met ver- sche stalmest (in het najaar). Deze mest- soort verdiende geen aanbeveling. Met be waarde mest (November, Maart, Juli) waren ook proeven genomen. Niet gewenscht is het om groote hoeveelheden te gebruiken. Zomer- bemesting is aai. te bevelen. Het moderne beweidingssysteem. Verder werd de aandacht gevraagd voor een verhandeling over de Beweidingstech niek en wel speciaal het moderne beweidings systeem. Proeven waren genomen op het bedrijf van den heer G. Miedema. Vergelij kende proeven' zijn het niet geweest, maar toch heeft men van het resultaat een in druk gekregen, en wel een zeer gunstige. Al les is gewogen en de droge stof bepaald bij in- en uitgaan vóór de kuil Bij hooi idem Daar de stalperiode nog niet is afgeloopen. kunnen er geen verdere medcdeelingen wor den gedaan. Men hoopt hier echter nader op terug te komen. Vraag en antwoord. Hierna werd men in de gelegenheid ge steld vragen te doen. Vraag 1. Werkt zw&velz; amm. minder te rugdringend voor de klaver dan Nitraat- meststof? Antwoord: Door de langzame werking is de zwavelz. amm. gunstiger voor de handha ving van de klaver. Vraag 2. Hoe houdt zich de klaver bij het moderne beweidingssysteem? (spec. hij aan wending van vrij groote hoeveelheden stik stof). Antwoord: Wanneer men vasthoudt aan vroeg maaien, blijft dc klaver een goede kans behouden. Er werd vervolgens een kwartier gepau zeerd. De vragen aan de weideboeren. Na afloop hiervan kreeg Ir. Kalis vaart het woord. Het allereerst be antwoordt deze de vragen welke zijn ingekomen naar aanleiding van de vragenlijsten, welke aan de weide boeren zijn toegezonden. Vraag 1. Hoe heeft de infriltratie vol daan? Antwoord: In het algemeen heel goed. Er is wel verschil in waardeering, doch hierbij moet rekening worden gehouden met de grofheid (in meerdere of mindere mate) van het zand. In 1938 dikwijls iets te laat begonnen, daar in April de stand van het grondwater zeer laag was. Veel werd er geklaagd over te natte grep- pelrandcn (vermoedelijk is te hooge stand van het water in de greppel de oorzaak). Spreker wijst er op, dat de tijd van aan vang van groot belang is. (In verband met weersomstandigheden een beslissing nemen dus.) In 't algemeen aanvang begin Mei of 't laatst van April. Uitvoerig toonde spreker aan, dat in het voorjaar de grondwaterstand dikwijls zeer laag is en dat daarom geruimen tijd na den vang van de infiltr. deze pas zijn werking liet voelen. Om hieraan tegemoet te komen, moet het water zeer tijdig in de slooten worden gelaten, doch niet in de greppels. Vraag 2. Hoe was de uitvoering van de stikstofbemesting op grasland? Antwoord: Op kuil and wordt de stikstof- bemesting iets vroeger gegeven dan op hooi land en hierop weer iets vroeger dan op weidegronden. Over het algemeen is de eerste helft van April de beste tijd van aanwending: De to tale indruk is, dat de stikstof gunstig ge werkt heeft en niet nadeelig geweest is voor de klaver en de zode. Vraag 3: Hoe is de werking van de stal mest op grasland geweest? Antwoord: De meening over de werking liep zeer uiteen. Over het algemeen is men het eens over een gunstige werking op de zode, vooral bij vroege aanwending. Over het algemeen is ruige mest ongewenscht. Vraag 4: Hoe is de werking en de tijd van aanwending van de gier. Antwoord: Bij niet te groote hoeveel heden was de werking op de zode goed tot zeer goed. De overige werking was over het algemeen goed tot matig. Tijd van aanwen; ding Maart-April. Vraag 5: Hoe was de kwaliteit van het hooi en het kuilvoer? Antwoord: Hooi werd over het alge meen zéér goed beoordeelt. De be- oortleeling van het kuilvoer was: -goed.- 't t - Vraag 6: Deze vraag was van eroot be lang, nml. over de bekende diahree-ver schijnselen van eenige jaren geleden. (Men zal zich herinn. dat toen onrustbarende ver schijnselen van deze ziekte zich voordeden, speciaal in 1935 en 1936 Red.) De vraag aan de Pachters was nu: Hoe staat het thans hiermede. Antwoord: Het ziekteverschijnsel deed zich thans veel minder veelvul dig voor. Door de melkcontrole-com- missie is indertijd een nauwkeurig onderzoek ingesteld en men ontdekte toen, dat een tekort aan koper de oorzaak moest zijn. Inderdaad bleek bij toediening van koper zouten in het voeder, dat de gevreesde ziek te verdween of achterwege bleef. Daar ech ter de hoeveelheid die een koe van dit gif tige zout per dag kan verdragen gering is blijft voorzichtigheid gewenscht. In 1938 heeft de Cultuur Mij. twee proef velden aangelegd, waarvan het eene was be strooid met 70 kg. kópersulfaat per kavel, Het resultaat was: 1ste. De pinken ontwik kelden zich zeer gunstig Diahree trad niet op; 2de Bloedonderzoek toonde een hooger kopergehalte aan; 3de 't Grasgehalte toon de een hoog percentage koper. Soms te hoog (nm.1. 10 m.gr. koper te veel op 1 kg. droge stof.) De conclusie is dus: Koperzout absoluut noodzakelijk, doch niet 75 kg. per kavel maar 30 kg. Dit jaar zullen de proeven in verschil lende deelen van de Polder worden voort gezet. Het advies dat gegeven wordt is: Een lichte koperbemesting als bo ven is aangegeven, wanneer diahree wordt vermoed (2 a 3 weken voor dat het vee in de weide komt reeds strooien, in verband met de giftige werking.) Vraag 7: Worden ook afwijkingen waar genomen bij ander vee? Antwoord: Bij lammeren wordt een ziek te waargenomen, die men betitelt met draai ziekte (soort verlammingsverschijnsel) Ook in andere streken van ons land wordt echter deze ziekte waargenomen. De heer Reitsma (veearts te Slootdorp) betuigt, dat deze ziekte inderdaad kan menhangen met kopergebrek, daar koper- sulfide soms genezing teweeg brengt. Burgemeester Semding aan het woord. De heer Smeding begint met een woord van hulde aan de Mèlkcontr.-commissie, voor het feit, dat deze het belangrijke di- ahree-vraagstuk in zoo korten tijd tot een oplossing heeft gebracht. Daarna snijdt burgemeester Smeding een zeer belangrijke kwestie aan en wel het feit, dat de pachtvoorwaarden het moderne beweidingssysteem belemmeren, in zoo? verre dat volgens de pachtvoorwaarden slechts de helft gehooid mag worden, ter wijl volgens het moderne beweidingssvs leem cle geheele oppervlakte dient gemaald Ic worden. -Nu hebben de drie Landbouw org. gezamenlijk een rapport ingediend waaromtrent Burg. Smeding opmerkte dsJ de conclusies duidelijker waren dan de in houd. Naar aanleiding van de conclusies uit dit rapport, deelt Burg. Smeding daarna mede, dat van deze knellende bepaling voor 1939 ontheffing wordt verleend. (Hierop een daverend applaus). Enkele voorwaarden werden echter nog aan deze faciliteit verbonden, n.1.: Ie. De pachter moet nauwkeurig aan- teekening houden van het gebruik van het grasland en deze notities ter bcschikkig stellen van de Directie. 2e. Na 1 October mag niet meer gemaaid worden. Burg. Smeding besluit zijn rede met de hoop,dat cle Wieringermeerpachters alge meen het moderne beweidingssysteem zul len toepassen en dat zij het vertrouwen waardig zullen zijn, dat op deze wijze in hen wordt gesteld. De heer Appelman, voorz. van de Gras landcommissie sprak nog woorden van dank, waarna de voorz. van dezen avond, de heer Giesen, de bijeenkomst sloot. Opgemerkt zij nog, dat de opkmost bui tengewoon groot was. Van ver buiten den Polder waren boeren op komen dagen, waaruit dus wel blijkt, dat het boerenleven in den Wicringermeerpolder nog steeds on verdeeld dc algemcene belangstelling geniet SLOOTDORP. Gevaar voor de honden! Gistermorgen waren wij getuige van hot. feit, dat alhier een hond van den heer de M. door een der Jachtopzieners werd dood geschoten. Het dier had namelijk achter schapen gezeten en de gewone straf is clan een schot hagel. Men doet dus verstandig, om zijn hond binnen te houden, vooral des nachts. LANGENDIJK Veilingvereen. te Blokker niet achter het C. B. Naar men ons mededeelt, heeft de alge- meene vergadering van de veilingsvereen. „Op Hoop van Zegen'' te Blokker het beken de voorstel van het Centraal Bureau ver worpen. OUDKARSPEL. Tulnbouwcursus geëindigd. Donderdagavond werd in een lokaal van cle O. L. School alhier de eindles gehouden van den tweejarigen tuinbouwcursus. Deze cursus is geëindigd met 15 leerlin gen. Aanwezig waren 'de heeren Grootes, als vertegenwoordiger van den rijkstuinbouw- consulent, burgemeester Wijnveldt, en eeni ge vertegenwoordigers van de tuinbouwver- eenigingen te Oudkarspel, Noordschanvou- de en Zuidscharwoude. De heer Jb. de Boer, voorzitter van de tuinbouwvereeniging De Eendracht te Oucl- karspel heeft de bijeenkomst met een kort woord geopend, waarna de onderwijzers den leerlingen verschillende vragen stelden, om hun kennis te toetsen. Daarna werden de leerlingen door den heer Grootes toegesproken. Spr. deelde me de, dat aan alle leerlingen het diploma zal worden uitgereikt, waarvan drie met cle aanteekening, dat het onderwijs met veel vrucht is gevolgd. Nadat de burgemeester en de verschillen de vertegenwoordigers van cle tuinbouwver- eenigingen nog het woord gevoerd hadden en op het belang van het onderwijs haddBh 'gewezen, sprak het hoofd van den cursus de leerlingen nog toe, waama de bijeen komst werd gesloten. NOORDSCHARWOUDE. Vredesgroep Langendijk. Door de Vredesgroep Langendijk wordt op Dinsdag 28 Maart a.s. een openbare verga dering gehouden, ten lokale van den heer J. de Bakker. Als spr. zal optreden mevr. H. van GeursGodfried uit Sappemeer, lid van den Intern. Vrouwen Vredesbond voor Vrede en Vrijheid, met als onderwerp Lucht bescherming. Gezien de belangrijkheid van dit onder werp, verwachten wij, dat er wel belang stelling zal zijn voor deze vergadering. ZUIDSCHARWOUDE. Candidatenlijst gemeenteraad Alg. Kiesvereeniging. In de vergadering van de Algemeene Kiesvereeniging is de candidatenlijst voor den gemeenteraad als volgt samengesteld: I. J. du Burck, 2. P. de Geus Jnz., 3. Jb. Kroon, 4. P. Ploeger, 5. A. Schoenmaker, 6. C. Wagenaar, 7. K. G. Reinders, 8- J. Klin geler Klz., 9. W. C. Bouman, 10. J. Schoen maker. Ouderavond o.l. school In den alhier gehouden Ouderavond heeft het hoofd der school een lezing gehouden over het onderwerp: „Gewoonten", waarop een geanimeerde discussie volgde. Meege deeld werd, dat binnenkort weer met een lijst zal worden rondgegaan hij cle voor standers van de openbare school ten einde gelden in te zamelen voor den kweekeling met acte. HOOGWOUD AARTSWOUD. De motorboot maakt plaats voor de vrachtauto. In de algemeene aandeelhoudersvergade ring van de vervoer-vereeniging „De Schuit" werd het besluit genomen de motorboot te verkoopen en de aardappelen en groenten: voortaan per auto naar de marktvereeni- ging te Medemblik te doen vervoeren. 7IJPE SCHAGERBRUG. WERK GEGUND. Het schilderwerk van de woningen der Woningbouwvereeniging Zijpe en den Rui- geweg te St. Maartensbrug is gegund aan den heer p. van Eeten alhier. De stierenkeuring Op de alhier gehouden stierenkeuring wer den nog goedgekeurd de volgende tweeja rige stieren: Frans A 45. eig. A. v. d. Sluis, St. Maar- tensvlotbrug; Cérés, eig. B. Waiboer. St. Maartensvlotbrug en Jannie's Colonel, eig. W. Jimmink Jbz. te Schagcrbrug. NIEUWE NJEDORP MOERBEEK Zondagavond wordt alhier de laatste Ni>fs- avond gehouden. Gezien 't succes der vorige uitvoeringen, belooft 't een mooie avond te worden. De tooncel-nanklecding wordt ver zorgd door dc firma Schmalz te Schaffen, en cle verlichting door den heer Klomp te Ilaringhnizen. Men zie voor nadere bijzonderheden de advertentie voorkomend in dit blad.

Schager Courant | 1939 | | pagina 11